Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimečet sij 07, 2010 5:21 pm

@schmizzl-hahahahhahahhhahhhahaha lol....
ma ja znam uzletjeti,sletjeti...ali nije mi to neš fora...dok sam bio manji,to mi je bilo fora skroz...sada mi je fora biti u snu gdje je rat,pa možeš kontrolirati vrijeme....to je meni sada prezakon!
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimečet sij 07, 2010 7:02 pm

aawww...lucidni sanjar... welcome my friend.....

znaš koji je najveći problem s kojim se suočavam - odrastam!
postajem tapija, mjenjam prioritete, želje i ambicije...

počinjem zaboravljati kako je lijepo sanjati -
kao manja, mogla sam si i narediti što da sanjam, imala sam 100% kontrolu nad snom, čak sam se mogla probuditi i imala bi 2 minute vremena da se vratim u san. vraćala bih se, da vidim kako će završiti...
sanjala sam druge planete i svjetove, vanzemaljce, nove droge, bolesti... aj bok!

sada, legnem u krevet, i kao da ne mogu zaspati - jer razmišljam o tome što sve moram napraviti sutra...
i toliko sam okupirana određenim obavezama, da zaboravljam da sam uopće sanjala tu noć...

ne znam... bojim se da nema povratka.
zato jedva čekam imati djecu... da bar netko u kući maštaaaa... i sanja....na oblacima... :)
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimečet sij 07, 2010 8:12 pm

flory je napisao/la:
A jel si ikada sanjala da letis (sama svojim tijelom), ili dises pod vodom, umom pomices stvari.

Sigurno jesam sanjala, ali se ne sjećam toga (sjećam se da sam par puta letjela). Sjećam se da sam jednom taman uspjela uzletjeti ali se neka pijandura stvorila u tom dvorištu gdje sam uzlijetala i povukla me za nogu nazad na tlo.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimečet sij 07, 2010 10:18 pm

@ Dragoni Probaj još koji puta, uspjet će ti letjeti.

Ja kad god letim u snu se pitam, hm kak je to moguće i onda skužim da sanja i gotovo počinjem se buditi, šteta, iako se i to može vježbati, ali meni se to nažalost ne da previše iako je to jako zanimljivo, ne samo letenje u snu i nego i sve ostalo :)


Zadnja promjena: Chakotay; čet sij 07, 2010 10:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimečet sij 07, 2010 10:27 pm

točno to Chakotay....većinom,kako odrastam,želim neke normalnije snove,ovo mi postalo dosadno....no i dalje volim ratove u snu....kao u Gears of Waru....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 11, 2010 12:56 am

Vreme u snovima teče drugačije nego u realnosti...
Nekad nam se čini da su protekli sati ili dani, a u pitanju su minuti budnog vremena, a nekad je obrnuto...
Sada sam se sasvim navikla na ovu nelogičnost, iako pravo objašnjenje koje bi me zadovoljilo nikada nisam pronašla... Sećam se da sam se ranije stalno pitala: kakvo, koje ili čije vreme mi to u snovima trošimo??? ;)

Što se tiče snova o letenju, imala sam ih i prelep je osećaj. Kod mene je to više kao levitiranje... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 11, 2010 1:10 am

hehe,levitiranje u snu je sigurno zakon osjećaj...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 11, 2010 1:19 am

zvezda je napisao/la:
Vreme u snovima teče drugačije nego u realnosti...
Nekad nam se čini da su protekli sati ili dani, a u pitanju su minuti budnog vremena, a nekad je obrnuto...
Sada sam se sasvim navikla na ovu nelogičnost, iako pravo objašnjenje koje bi me zadovoljilo nikada nisam pronašla... Sećam se da sam se ranije stalno pitala: kakvo, koje ili čije vreme mi to u snovima trošimo??? ;)
Hm ja sam slušao u jednoj emisiji da vrijeme u snu teče jednako kao i u stvarnosti, čak su i radili pokus sa jednim lucidnim spavaćem. Jedino što u snovima možemo «skakati» iz jednog vremenskog perioda u drugi, npr. iz jutra u večer kao na filmu. A sad da li vrijeme može teći brže ili sporije, npr. da nešto radimo 10tak minuta, a u snu je to kao sat vremena. Ustvari možda je i moguće, jer i vrijeme je relativan pojam i ovisi o našoj percepciji. To sam ustvari mislio dok nisam čuo za ovaj gornji pokus.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 11, 2010 1:27 am

Osećaj levitiranja u snu jeste divan... Samo pomislim na to i osetim kako bukvalno gubim težinu i ništa me više ne privlači. Potreban je samo majušni napor volje da se odbacim od tla i onda je kao da sam u vodenoj sredini... Svi pokreti su mi takvi i treba mi malo da se naviknem...

Meni bar vreme u snovima teče drugačije nego u stvarnosti... Nekad se probudim i samo još malo sklopim oči i uletim pravo nazad u san (ili se namerno vratim da vidim šta se do kraja desilo)... U takvim situacijama vreme prosto haotično divlja... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 11, 2010 8:22 pm

Tijekom sanjanja, vrijeme mi u snovima uvijek teče jednako kao i u stvarnosti, to je što se doživljaja tiče. Ne znam čini li 1 minuta sna zapravo pola sata stvarnosti ili koji je tu odnos u biti, znam samo da sanjam uglavnom pred jutro i da nekad buđenjem prekinem san.

U snovima reagiram onako kako bih i u stvarnosti, nekad čak i razmišljam u snovima kao da se radi o stvarnoj situaciji. Uglavnom se radi o logičko-fizikalnim radnjama, sve u prirodi, uglavnom izmijenjeno 'poznato' okruženje. U snovima sam već nekoliko puta sanjao jedan kraj, to jest cesta kako se penje uzbrdo, okolo šuma, s druge strane lijepi pogled, cesta se grana... To okruženje nikad nisam vidio u stvarnosti, ali sam ga uvijek i svaki puta podjednako zamislio u snovima, kao da je stvarno. Čak bih mogao nacrtati skicu kako to okruženje izgleda. U tom okruženju se nalazi jedna vikendica u vezi koje sam sanjao nešto, ne sjećam se točno što. Ondje je i šuma sa divovskim biljkama koje sliče na gljive, visoke do metra, malo neobična vegetacija... Čini se kao da nije sa ovog planeta, iako je sve zapravo dosta slično.
Dalje se nalaze gorice i gdje sam bio sa nekim ljudima, a ispod njih je također neka šuma, drveće zlatnih lišća, put ide kroz nju, zatim se otvara livada slična kakva je u mom selu, ali puno zelenija i ljepša...
To je sve na nekom brdu, a ispred tog brda se nalazi prekrasna rijeka, voda kristalno čista, sve okruženo nekom vegetacijom nalik na travu, ali blistavo zelena. Jednom sam sanjao i poplavu u toj dolini.

Sanjam uglavnom poznata okruženja, ali vidno izmijenjena, ljepše izgledaju. Ali jedino ovaj opisani kraj je samo dijelom iz poznate okoline, drugi dio nikad nigdje nisam vidio, ali sam opet zamislio i nekoliko puta sanjao baš to okruženje. Kao da sam bio negdje, a ne sjećam se gdje je to.

Snove sam bio zapisivao, ali izgubio sam te zapise. Svejedno, sjećam se dosta snova, iako ne baš detaljno. Nekih se sjećam samo okvirno. Ono što pamtim iz snova su okruženja, a manje samu akciju. :D
[Vrh] Go down
didica14
Višestanični organizam
didica14


Female
Virgo Goat
Broj postova : 49
Age : 32
Location : Negdje daleko
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 11:05 pm

Jučer sam sanjala najstrašniji san koji sam ikad mogla doživjeti,molim da mi kažete što bi taj san trebao značiti:

Išla sam s nekim kroz jednu ulicu,pričali smo,bila je to muška osoba,najvjerojatnije moj brat,ali kada bi narastao u tinejđera.I tako hodali smo i hodali,bila je noć,i odjednom sam gledala na jednu kuću (visoka je) i s nje skoči nekakvo stvorenje prekriveno u crnoj odječi,ništa se nije vidjelo,kao da je imalo još i plašt iza,i samo su se vidjele oči,nemogu se sjetit koje boje su bile,ali su vjerovatno bile crvene,i počelo je trčati do mene,ja sam,i nemam pojma zašto,isto tako počela trčati do njega,i kada sam došla do njega,obadvoje smo se primili za ramena,i ja sam njega gurnula nogama od sebe,ali me je opet počelo napadati.Moj brat je preplašeno stajao sa strane.I tu je san završio.

Kada sam se probudila,kosa mi je bila znojna,srce mi je lupalo ko ludo,i jednostavno sam morala otiči kod mame i tate u krevet od prevelikog straha,jako sam osjetila srce kako je lupalo,i bez da sam stavila ruku na prsa.

Što bi taj san trebao značiti?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesri sij 13, 2010 12:39 am

Značenje tog sna bi si najviše ti sama trebala objasniti. Takvi snovi su zaista individualni i to bi, ako ne možeš sama, trebala pitati nekoga tko te jako dobro poznaje.
U kakvom si odnosu s bratom? Što bi ti to čudovište moglo značiti? Imaš li osjećaj da se u zadnje vrijeme moraš boriti protiv nečega, a ne uspijevaš?
Ovo su pitanja koja sam nekako izvukao iz tvog sna, a koja bi ti mogla pomoći u pronalaženju značenja.
Drugi ti mogu dati samo smjernice, ali ne znaju odgovor :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
didica14
Višestanični organizam
didica14


Female
Virgo Goat
Broj postova : 49
Age : 32
Location : Negdje daleko
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesri sij 13, 2010 10:54 am

U kakvom si odnosu s bratom? - Groznom -.-
Što bi ti to čudovište moglo značiti? - Kad sam pročitala kakvi vanzemaljci postoje,najviše su me plašili oni s krilima koji izlaze iz zemlje.
Imaš li osjećaj da se u zadnje vrijeme moraš boriti protiv nečega, a ne uspijevaš? - jedina osoba s kim sam se tukla je moj brat,jer me on stalno zeza,ali se inače mrzim tuč',pa mi je to bio jako čudan potez koji sam napravila u snu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepet sij 15, 2010 8:31 pm

Sinoć i prekjučer sam sanjao lucidne snove :)
Oba su proizašla iz prethodnog sna, no bili su dosta specifični, nisu bili klasični.
U prvom sam još prije shvatio da sanjam, ali sam puštao san da teče svojim tokom. U međuvremenu sam izgubio svijest u snu te sam se opet pribrao. Tada sam skupio koncentraciju i poletio kroz krov tramvaja, u snu sam se trenutno u njemu nalazio.
E, sada tu prestaje onaj klasičan lucidan san. :)
Odjednom više ne poimam stvari oko sebe ovim osjetilima nego dolazi do onih drugih, o kojima sam već pisao. Ovoga puta sam nekoliko sekundi proveo u tom stanju tako da mogu detaljnije opisati, ako nekog zanima :)
Zatim sam osjetio kako se naglo vraćam, rekao bih, prema pričama onih koji doživljavaju AP-ove, kao vraćanje u tijelo, ali i dalje sam sve osjećao kroz ta druga osjetila. Za kratko vrijeme sam se probudio. Bilo je 5 i 15 ujutro.
Sinoć sam isto tako imao totalno opićeni san s nekim morskim šišmišima veličine psa :D
Uglavnom, skužio sam da sanjam. Bio sam u nekom gradiću na moru. Silovito sam poletio iznad mora i osjećaj je bio fantastičan. Na brzinu sam pogledao prekrasan pogled na nešto tipa uvalu, ali more je bilo više zatvoreno u obliku kruga :)
Ugledao sam Mjesec... i znate mene, ništa drugo mi nije bilo važno osim da je tu Mjesec i da ja idem na njega :P
Rekao bih da sam bio jako visoko nad površinom kada sam ugedavši nešto malo, sitno, tamne boje i podsjećalo me na asteroid, ali jako mali. Odjednom sam osjetio nešto slično kao strah (ne strah u klasičnom smislu da sam se bojao ići dalje) i pararelno s njim čuo sam...hm... glas, iako je to sve bilo u mislima, da nije pametno da idem dalje. Da nisam spreman i da bih se mogao izgubiti. Poruka nešta tipa toga, ali to nije bilo rečeno doslovno riječima. Tada sam se opet tako poćeo vraćati i probudih se. Ovoga je puta bilo 5 i 25. Dakle, slično vrijeme :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesub sij 16, 2010 12:34 am

Legionar je napisao/la:

Odjednom više ne poimam stvari oko sebe ovim osjetilima nego dolazi do onih drugih, o kojima sam već pisao. Ovoga puta sam nekoliko sekundi proveo u tom stanju tako da mogu detaljnije opisati, ako nekog zanima :)

..ajde Legi napisi malo vise o tom stanju..

Meni su se nocas zbila 2 događaja.... ovaj prvi me jako nervira: Nesto sam bezveze sanjala i osjetila kako ostajem bez zraka... udisala sam kroz nos najnormalnije al zrak nekako nije dolazio.. usta mi se iz nekog razloga uopce nisu uspjevala otvoriti... I to je trajalo jedno pola minute i tad sam se probudila ali nisam se bila u stanju pomaknuti ni otvoriti oci niti nista... i onda pomislih, a kvragu, opet sam se paralizirala... ovaj put je bilo gadno jer mi je lice bilo "uronjeno" u jastuk... I ja se svim silama pokusavam pomaknut.. ali nista. I onda sam se fakat pocela gusiti iako mi je poslo za rukom da pomaknem glavu. Ali kao da sam zaboravila disati.. cinilo mi se da moram otvoriti usta i udahnuti na njih. I vec sam mislila da mi nema spasa i onda sam dobila snagu i otvorila usta i udahnula kisika za cijeli zivot. znojko
--- a drugi "događaj"noćas... često pričam u snu, ali inače se probudim nakon što nešto kažem. Mama mi je danas rekla da je noćas dok se šetala hodnikom savršeno jasno čula kako sam rekla: "Ja volim rižoto!" lol
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesub sij 16, 2010 1:31 am

Onda ti samo jedi rižoto :P
Ma... nisi jedina, flory! :)
Danas mi je sestrin dečko ispričao kako je prošle noći mjesečario, a da se uopće ničega ne sjeća! Inače nikada ne mjesečari. Bio je sam u stanu.
On se, dakle, probudio ujutro, pogledao se u ogledalo i vidio da je obrijan! Uskoro je shvatio da mu je perilica za rublje 'gotova'. U njoj je našao bundu i svoje košulje. Primjetio je i neke tanjure u sudoperu, ali bojao se išta više gledati :P
Nije bio pod utjecajem alkohola ili slično, jednostavno je ... mjesečario!!!
Zanimljiv je podatak da je danas bila pomrčina Sunca! :)
Možda je razlog u tim svemirskim pojavama, utjecaj Mjeseca i Sunca zajedno :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesub sij 16, 2010 3:33 am

.. Legi, poglej moj prošli post.. tj. početak posta.. Čekam tvoj detaljniji opis tih tvojih drugih osjetila..
a sutra idem baki.. papat rižoto klopa rofl
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesub sij 16, 2010 4:38 pm

Već treći put pišem ovaj post :P
Pa dakle, najsličnije je osjetilu osjeta, samo što ne moraš dodirivati stvari da bi ih osjetio, tj. znao gdje su. Okruženje je slično onim slikama koje ti ispadnu kada u Google ukucaš ''abstract'', jedino što ih ne vidiš, nego na taj način osjetiš. :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesub sij 16, 2010 8:23 pm

Legionar je napisao/la:

E, sada tu prestaje onaj klasičan lucidan san. :)
Odjednom više ne poimam stvari oko sebe ovim osjetilima nego dolazi do onih drugih, o kojima sam već pisao. Ovoga puta sam nekoliko sekundi proveo u tom stanju tako da mogu detaljnije opisati, ako nekog zanima :)
Zatim sam osjetio kako se naglo vraćam, rekao bih, prema pričama onih koji doživljavaju AP-ove, kao vraćanje u tijelo, ali i dalje sam sve osjećao kroz ta druga osjetila...
Jel to možda bio AP, izgleda mi kao izvan tjelesna percepcija što je jedna od karakteristika AP-a.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimesub sij 16, 2010 10:46 pm

Ne znam. Meni je veće pitanje zašto bi me itko upozoravao na to da ne idem do Mjeseca. Zašto bi netko pazio na mene isključivo da me zaštiti od mojih želja?
Vjerujem, tj. znam da je to uisitinu bio glas nekog entiteta, a ne mene, tj. moje podsvjesti. Sjećam se da sam u snu promatrao taj asteroid i pomislio da bi to mogao biti onaj objekt koji je preletio kraj Zemlje... no sada kada gledam, bio sam preblizu Zemlji, to bi već postalo meteor i padalo bi scratch I s pojavom tog asteroida je došlo do glasa.
Tada je to sve bilo tako logično... i sada mi je to sve logično u meni, kako da to kažem, razumijem sve to, ali kada pokušam riječima to pisati, misliti o tome nađem se u slijepoj ulici.
Nešto me vuče da i dalje kopam po tome i da imam novi LS.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimened sij 17, 2010 2:18 am

Legionar je napisao/la:
Ne znam. Meni je veće pitanje zašto bi me itko upozoravao na to da ne idem do Mjeseca. Zašto bi netko pazio na mene isključivo da me zaštiti od mojih želja?

Hahaha... meni je samo taj deo tvog sna jasan i logičan. SVAKO (mislim, svaki dobronamerni entitet) bi te uopzprio da ne ideš do Meseca... Pogotovo ako ne znaš zašto, jasno je da nisi spreman ;)

Naime, postoji gomila teorija o tome šta je Mesec, ko ili šta naseljava njegovu tamnu stranu (koju nikada ne vidimo) i zašto je tu... Sad, da li je tako ili nije?... Ko zna. Stvar vere... Lično, biram da verujem u Čuda... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimened sij 17, 2010 2:58 am

Kakve teorije? Jako me zanima?

Nadam se da je ovo početak jednog putovanja i da ću jednom biti spreman otići tamo. Barem sam ja tako shvatio te riječi :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 18, 2010 10:44 pm

oko 4 h sam se digla... u pola 6 usnila san,i u tom polu snu dogodilo se sljedece:netko me okrznuo po koljenu to sam osjetila i da sam cula mamu kak je rekla "daj odi pripazi na macka da se opet ne zapisha u kuhinju" i ja se jedva digla(bila sam ljuta jer sam t ek zaspala)pregledala sve prostorije u polu mraku vidim mama spava (digla se za par minuta) i upitala sam je dal je to rekla a ona je rekla da nije :/ i sada ide ona zanimljiva stvar...Sto ak sam imala posjetioca u sobi?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimepon sij 18, 2010 11:12 pm

Uf, sad si me sjetila na slično iskustvo od sinoć! :)
Možda si to ipak sanjala pa si se probudila?
Je li taj trzaj po koljenu bio jak? Ako nije, moguće je da je maleni propuh koji u takvom stanju možemo osjetiti jače nego inače?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitimečet sij 21, 2010 1:46 am

Jer vam se kad dogodilo da sanjate ali ne spavate?
Kao da ste podvojeni conf1 To mi se baš jutros dogodilo i mislila sam da sam u tom stanju bila pola sata a prošlo je samo kojih 5 minuta

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 25 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 25 / 42.Go to page : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: