Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 10:10 pm

Meni u snovima sve izgleda nekako previše glatko, i iskrivljeno... no najčešće ne skužim da je to san...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 10:29 pm

Meni vizualni aspekti snova nisu najuvjerljiviji, ali emocije, posebno one straha, napetosti i sl. su mi izuzetno intenzivne. no

Jel vi kada sanjate postupate onako kako bi uglavnom u stvarnom životu ili drukčije?

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 10:34 pm

Ja kako u stvarnom zivotu. Al se sve oko mene dogada nenormalno i svi se mjenjaju, a ja isti ...
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 10:35 pm

Ja postupam sasvim suprotno od onoga što radim u stvarnom životu... u stvarnom životu sam mirna, tiha... a u snovima putujem kao manijak i borim se i još svašta...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 10:36 pm

Ja baš i ne. Često u snovima napravim nešto što ne bi u stvarnom životu, ali radi posebnih uvjeta. face
Slično i ja tako, Dragony. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 11:08 pm

Dragony je napisao/la:
Jedno pitanje: Kad vi sanjate, je li vam u snu sve izgleda kao u stvarnom životu ili vam izgleda kao u nekoj 3D igrici?
Meni u snovima mnoge stvari nemaju vizualnu informaciju, ali imaju neku drugu. Osjećam prostor oko sebe, a ako su neka bića onda osjećam njihove energije, njihovu egzistenciju. Njihovo postojanje ima \'\'težinu\'\', djelovanje koje ja osjetim. Naravno, vizualne informacije o prostoru se često mijenjaju, sad sam u jednoj prostoriji, pa zatim u drugoj.
Imate li pojma o čem pričam? zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; uto sij 12, 2010 10:02 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimepet sij 01, 2010 11:10 pm

Pa, onak, napola te razumijem zubo
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesub sij 02, 2010 6:30 pm

Ja snove definiram kao spoj naših želja, strahova i događaja koji su nam se dogodili tijekom dana, dva. Lethal combination :)

Ja svašta sanjam pa se onda nešto i ostvari pa mi ubije teoriju jer u mojoj definiciji nema ništa sa - šta kad ti se ostvari nešto šta si sanjao? Di je granica između snova i sadašnje i buduće stvarnosti? Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_eek
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesub sij 02, 2010 6:33 pm

@ legi

Ja te u potpunosti razumijem. Ne sanjam često na taj način ali mi se dogodi to o čemu pišeš, mogu osjećat (da, mogu) a prelaziš iz prostorije u prostoriju, iz događaja u događaj bez da ima ikakvog smisla. Dobro, barem meni nema smisla u mojim.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesub sij 02, 2010 9:09 pm

@Grinder, točno tako i ja razmišljam!!!
Prvo si zadam tu (racionalnu) definiciju, no onda se sjetim koliko sam puta u detalje koji nisu mogli biti slučajni sanjao budućnost, pa se sjetim koliko puta sam otkrivao tuđe namjere (to bi bila telepatija u snovima ili nekakvi podaci koje dobivamo iz kolektivne svijesti), pa zatim lucidne snove i paraliza snove te susrete s 'neugodnim' bićima... drunken i gdje je onda granica u snovima? U tome da je nema? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesub sij 02, 2010 9:16 pm

@legi

Da, čini mi se da nema granice jer snovi imaju tako velike opsege realnog i nerealnog da im niti ne možemo postavljati granice... Upravo to kada ti se nešto ostvari kao tebi i meni, i drugima vjerojatno, prelazi ta granica realnog i znanstvenog objašnjenja.

Sve to ovisi i kako tko ima snove, neki sanjaju jednostavno i ovakve definicije im nisu niti potrebne.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesub sij 02, 2010 9:22 pm

Grinder je napisao/la:
Sve to ovisi i kako tko ima snove, neki sanjaju jednostavno i ovakve definicije im nisu niti potrebne.
A da mi samo sanjamo i da se prepustimo, bismo li dobivali 'bolje' rezultate nego kada razmišljamo o njima?
Ja smatram da jako značajan dio napretka jest upravo taj da se pitamo o tome zašto mi to sanjamo, kako dobivamo te informacije.
U prvom redu to se pitamo zbog naše znatiželje, zatim to pomaže razvitku znanosti, a i tome da mi u 'praktičnom' dijelu budemo sve uspješniji samim time što i više razumijemo :)
Opet, ne smijemo pretjerat u tom objašnjavanju jer tada se ograničavamo samo na one stvari koje možemo shvatit, a ima puno onih koje, eto, možemo samo iskusit i pitat se hoće li se dogodit ponovno! :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesub sij 02, 2010 9:39 pm

@ Legi

Naravno, mene isto zanimaju moji snovi i uvijek ih pokušavam definirat. Jako često sanjam nešto i onda nakon par dana mi se to na neki način ostvari. Zato su mi zanimljivi i zanima me koji je razlog tome da svi različito sanjamo, zašto se nekome ostvaruje nekome ne? Uff, još kad bi se barem snovi o jackpotu ostvarili haha

Hm, dobro, to sam skužila, snovi se ne ostvaruju u osobnu korist, barem ne moju.
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 3:21 am

evo jedne moje anegdote...ja se sutra trebam sastati sa curom(jeeeeej,ne mogu dočekati),i idem ja prije nekih 20 minuta spavati...i valjda sam sanjao,jer se sjećam svega,kako nju ljubim(a iskreno bih umro za nju kada bih trebao)...ja se probudim,ono vidim,jastuk mokar...ja nisam mogao vjerovat nikako...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 3:30 am

Ljubio si jastuk mjesečareći??! face
Nije neka misterija :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 3:32 am

hehe,ali je u snu bilo lijepo...a kada sam se probudio...lol...morao sam prati jastučnicu...
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 12:52 pm

A jadan...
Moja sestra je ponekad usred noći znala otići kod bake i vratiti se, a kad bi se ujutro probudila, mi bi ju pitali zašto je išla kod bake, a ona bi tvrdila da nije nigdje išla....
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimeuto sij 05, 2010 2:00 pm

a znam to...ja sam jedanput mjesečario,prolazio kroz kuhinju,i lupio glavom od vrata(tako mi je stari vidio,jer je zaspao na fotelji u dnevnom),i nisam se probudio...i onda sam dalje išao...ali kao mačka sam htio van...samo što sam ja lupao glavom od vrata...ali je ujutro bolilooooooooooooooooooo...
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesri sij 06, 2010 2:38 pm

Te paralize, lucidne snove i susrete s neugodnim bicima i ja dozivljavam... POnekad su mi snovi nevjerojatno vizualno jasni, a ponekad onako mutni, isprepleteni. Najzanimljivije mi je kad zaspim usred dana, a da samo pogledala na sat prije nego sam zaspala. I sanjam hrpetinu stvari, cini mi se kao da je satima trajalo. Kada se probudim sjecam se zadnjeg trenutka sna i u stanju sam prevrtiti sve unatrag toliko da se sjecam misli koja me "odnijela" u san. Ali najzanimljivije od svega je sto kada nakon budjenja pogledam na sat, uglavnom ne prodje vise od 7-8 minuta. Jel imao tko takva iskustva?
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesri sij 06, 2010 2:46 pm

Flory, i meni se to znalo događati. Sanjam puno toga, a prođe samo par minuta...
Jednom sam se probudila u 8 sati te zažmirila, i idući put kad sam otvorila oči bilo je 10 sati. Imala sam osjećaj kao da je prošlo samo 5 minuta... ne razumijem kako je tako brzo moglo vrijeme proći...
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesri sij 06, 2010 2:48 pm

E a, ponekad mi se dogodi da u snu imam osjecaj blazenstva.. ne znam kako bi to bolje opisala. Ali ne sanjam pritom nista konkretno. I onda kad se probudim mi je tako zao sto sam budna, no jos uvijek mi ostane u magli taj lijepi osjecaj.
Nauprot tome, cesce dozivljavam osjecaj strave,.. neopisiv odvratni strah, gotovo neljudski osjecaj. Kad se probudim, tesko mi je otarasit se tog filinga. Kad se smirim, shvatim da u budnom stanju nisam osjetila nikada nista slicno. Al odvratna mi je ta strava.. kao da te uhvati potpuno beznađe (il kak se to vec pise), patnja, kao da ti nema pomoci i izlaza. Kaj je najgluplje, to uglavnom sanjam kad sam u realnosti potpuno bezbrizna.

jel vam to poznato?
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesri sij 06, 2010 2:50 pm

dragony, meni se jednom dogodilo da sam legla u krevet, zatvorila oci.. cinilo mi se kao da lezim minutu- dvije i da nisam zaspala. Zatim me mama prodrmala, i ja sam joj rekla: pa daj me pusti da spavam, tek sam legla.. Mama mi je uzvratila: Ocemu ti pricas, legla si u 11 navecer, sad je 7 ujutro, moras u skolu.
o tome da se nisam nimalo odmorila ne moram ni pricati.
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesri sij 06, 2010 2:52 pm

E pa da, kad sam u stvarnosti opuštena i vesela, u snovima sanjam nešto strašno i odvratno (kao noćas). A kad sam u stvarnosti tužna, nevesela, sanjam neke vesele stvari...
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimesri sij 06, 2010 2:55 pm

haha, to ti je ono, za ravnotežu. NI sim ni tam, neko cista sredina. A jel si ikada sanjala da letis (sama svojim tijelom), ili dises pod vodom, umom pomices stvari. Meni se to dogadja jer to sve silno zelim u stvarnosti. Al najdrazi mi je dio s letenjem, skoro svake noci. Krasan osjecaj
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitimečet sij 07, 2010 5:13 pm

ja svako malo letim.... ali, znam uzletjeti ali ne znam sletjeti!
tako da, ako se popnem previsoko, padnem naglo, i znam da će me boliti, i govorim si u snu da sam budala što sam išla tako visoko, i kad padnem uvijek me bole noge...kad se probudim, ko nova! zubo
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 24 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 24 / 42.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 33 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: