Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Šokantni rezultati državne mature

Go down 
+10
Chakotay
Legionar
Skulptura
Alpha
urbanaaa
tomi
Jaykof
josip21
Michael Wittmann
Absynthia
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:24 am

Gotovo svaki drugi učenik koji je na probnoj državnoj maturi ljetos pisao test iz matematike na višoj razini pao je na ispitu, iako je za dvojku bilo dovoljno točno riješiti samo 20 posto zadataka.

Istodobno čak 32 posto učenika nije uspjelo riješiti test iz matematike ni na osnovnoj razini. Uzme li se da je na ispit izašlo 32.970 učenika, proizlazi da na probnoj maturi svaki treći ovogodišnji maturant nije zadovoljio, samo iz matematike.

Posebno je kritična matematika, iz koje gotovo svaki drugi učenik, od njih 15 tisuća koji su pisali test na višoj razini, nije uspio skupiti ni 12 od mogućih 60 bodova, koliko je bilo dovoljno za dvojku.

Učenici nisu briljirali ni iz hrvatskog. Najveći je broj srednjoškolaca test iz hrvatskog na višoj razini riješio za trojku (43,78 posto), 13 posto učenika palo je na testu, dok je peticu zaradilo samo 4,39 posto učenika.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,10,15,,179614.jl
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:25 am

kod vas samo 20%????? kod nas 50% za 2....
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:29 am

Nemaju nikakvog prava biti šokirani rezultatom. Opteretili su naše đake osnovnih i srednjih škola, ne samo novčano, već i obilnom građom.

'Iz vjeronauka svi imaju petice, a test su riješili za dva'

Možda zato što djecu sile učiti nešto što ih ne zanima, što im roditelji, i škola nameću. Jedna stvar je odgovarati, ili pisati test u školi, pred profesorom vjeronauka. Lako se može prepisati, ili nešto zmuljati. To je nešto što im apsolutno nikada neće trebati u životu, ali, eto, glavno da se njihove i ovako opterećene glave, moraju baviti i vjeronaukom.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:32 am

nije stvarno nije tako kao sto pricas. Ja trenutno picim u srednju skolu i znam kakvo je stanje. Da ne ucimo ne ucimo to je istina jer sad svakog boli ona stvar za skolu svi cekaju da im padne nesto sa neba.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 11:33 am

ja sam se prepoznao u tvom postu.......
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 12:18 pm

Kao dio generacije kja će prva pisati tu maturu ... Malo me i strah, ne znam kaj će bit, kak će bit i to sve sa fakultetima, tak da se nadam da ću proć na fax bez problema. Na probnoj sam bio 59. na građevini, test mi nije bio nešto pretjerano težak (da sam se pripremao za probnu, vjerojatno bi bilo puno bolje) :D

Ok, istina je da idem u prirodoslovno-matematičku gimnaziju, navodno je naša škola bila 4. u Hrvatskoj po rezultatima (u Top5 su još bile XV. (mioc), II., i neka čakovčanska (oni su možda bili i najbolji) :D

Stavio sam svoje rezultate, tek tolko da vidite. Dole su na razno (pa pogledajte) :D
Možda i Tomi neš našvrlja oko ovoga ovdje :D
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 1:01 pm

Ja sam se uspio razboliti bas kad se pisala matura tako da nemam potpune rezultate.

Rezultati tih ispita su sramota za nase javno skolstvo! U trenucima pisanja testa iz fizike imao sam 2, napisao test za jednako toliko (43/80), i bio bolji od gotovo 90% ucenika. Testovi iz matematike su bili jos veca sramota - prolaz na maturi dobivao se za neke mizerne postotke.

Mislim da cu rasturiti drzavnu maturu ako se budem pripremao. \o/
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 2:08 pm

Slažem se s Absy....

Rezultati su sramota za naše školstvo, a ne za učenike...nisu oni krivi što su u ovom školskom sustavu koji je katastrofa...dalje se cijela farsa nastavlja na faxu :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 2:32 pm

Hmm...mislim da program nije nesto bitno drugaciji, tezi niti opsezniji nego prije. Dapace, smatram da je olaksan poprilicno. Isto tako su kriteriji spusteni do krajnjih granica. A sve to upravo radi razmazenosti danasnje djecice kojima je sve tesko.
Stoga smatram da je to sramota kako za skolu kao obrazovno-odgojnu ustanovu tako i za roditelje. Naime, danas se roditelji postavljaju da skolovanje nije nesto bitno. Da nije tako vazno znati kemiju jer sto ce to kasnije kome u zivotu. Da je poanta samo dobiti sto visu ocjenu bez obzira na metodu postizanja iste, a o znanju koje (ne)stoji iza toga da ne pricam. I sad se kao svi nesto cude...eh...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 2:46 pm

mene je uciteljica iz zemljopisa u 5 osnovne opalila stapon u glavu....i to je imala neki debeli stap za pokazivat na karti......ja glumija frajera pa se sprdao na satu.....posli toga smo svi bili mirni ko bubice i pratili na satu.......sta ti je znanje...jednim potezom smirila cili razred....

a bila malesna i uvijek nosila crninu....bojali smo je se ko vraga....
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 3:01 pm

Alpha je napisao/la:
Hmm...mislim da program nije nesto bitno drugaciji, tezi niti opsezniji nego prije. Dapace, smatram da je olaksan poprilicno. Isto tako su kriteriji spusteni do krajnjih granica. A sve to upravo radi razmazenosti danasnje djecice kojima je sve tesko.
Stoga smatram da je to sramota kako za skolu kao obrazovno-odgojnu ustanovu tako i za roditelje. Naime, danas se roditelji postavljaju da skolovanje nije nesto bitno. Da nije tako vazno znati kemiju jer sto ce to kasnije kome u zivotu. Da je poanta samo dobiti sto visu ocjenu bez obzira na metodu postizanja iste, a o znanju koje (ne)stoji iza toga da ne pricam. I sad se kao svi nesto cude...eh...

Ne salazem se niti sa jednim slovom tvog komentara. Mislim da su ucenici i previse zatrpani skolskim obvezama. Program je znatno opsirniji od prije 10-15 godina. Mozda cak i za vise od 50%. S time da svaki nastavnik od ucenika zahtjeva da mu predmet koji on predaj bude najvazniji.
Skolarci moraju imati slobodnog vremena za sebe, za drustvo, za radit gluposti okolo. To je smisao djetinstva. Danas je zivot pre brz i nitko nema vremena za sebe. Prvo skola, onda posao, a tek u kasnim danima par godina odmora u penziji. Mislim da djeci uzimaju previse vremena sa nebulozama poput kemije. Ako netko zeli biti kemicar nek ima kemiju i osnovne predmete poput hrvatskog, matematike i slicno.
Ako se netko pak odluci biti vrtlar, sta ce mu kemija.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 3:40 pm

@Josip...to nije normalno conf1

@Skulptura...slazem se da su djeca danas pretrpana ali ne gradivom koliko vanskolskim aktivnostima pa onda vise ne stignu nista drugo. Vidjela sam sto i kako se uci danas. Ne znam kako uopce mozes reci da je program opsezniji. Program je sramota. Recimo povijest ili zemljopis su se pretvorili u natuknice. Vise niti konteksta nema koliko se pokusava to sve srezati. U biti je cak i teza uciti tako nego da lijepo pise opsirnije. Barem meni.
Ako netko hoce biti vrtlar onda moze izabrati takvo srednjoskolsko obrazovanje pa niti nece imati kemiju ali neke osnove su ipak nuzne...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 4:46 pm

Uci se u "natuknicama", tako je. Ali milijardu natuknica. Nekada su se na zemljopisu ucile normalne stvari, dok se danas ulazi u srz svega, i tako sa svakim predmetom. Vecina gradiva odredenog predmeta nema niti veze sa samim predmetom. I i to sto kazes, da ako zeli biti vrtlar, neka odabere takvo obrazovanje, pa nece imati kemiju. Try again. Imat ce ju, i to, (bar meni), nema smisla. Sta se tice izvanskolskih aktivnosti, tu se isto slazem s tobom. Tko voli nek izvoli, ali mislim da se glupo pretrpavat sa kojekakvim aktivnostima od kojh su neke potpuno besmislene. Sport podrzavam, u bilo kojem obliku. Vecina skolaraca bas ne uci previse pa padaju razrede i neznam sta, dok su neki odlicni u skoli, ali nemaju nista od zivota.
Jasno da je lakse nesto nauciti ako je objasnjeno u detalje, nego da nastrebas nesto a nemas pojma sta to sve znaci. Ne samo da je lakse nego je i ucinkovitije.

Vezano za temu, mislim da je drzavna matura,u ovom trenutku, pre velik zalogaj za nase skolstvo i nastavnike. Nedovoljno pripreme, nedovoljno strucnosti i nedovoljno brige. Skolstvo nam je opcenito na nuli. Ucenici u skolama nisu nikada smjeli raditi ovo sto rade danas. Ja nisam ni tako davno isao u skolu, pa mi nije niti palo na pamet profesora sterat u krbiip, dok je to danas normalno. Za to nisu kriva djeca nego profesori, i prvenstveno roditelji. netko je rekao da roditelje nije briga za obrazovanje. To je takoder istina. Danas 15-16 godisnjaci usred tjedna budu po vani do 2-3 ujutro, a u skoli nikada. Za to mogu biti odgovorni jedino njihovi roditelji i nebriga prema vlastitoj djeci.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 7:05 pm

Nema smisla da išta pišem jer je Alpha više-manje izrazila moj stav. Potpisujem svaku riječ njenih postova na ovoj temi i u potpunosti se ne slažem (a mislim da su tu srednjoškolci (ja) najkompetentniji za rasuđivanje), sa Skulpurom i ovim:
Absyinthia je napisao/la:
Nemaju nikakvog prava biti šokirani rezultatom. Opteretili su naše đake osnovnih i srednjih škola, ne samo novčano, već i obilnom građom.
Upravo zbog ovakvih stavova djeca jesu sve razmaženija, a rezultati sve gori.
Ako mi ne vjerujete, mogu vam navesti gomile primjera koji dokazuju koliko su Skulptura i Absynthia u krivu. Srećom, moja škola (MIOC) je među najboljih 5 u Hrvatskoj tako da imam odlične profesore koji nam zaista pokušavaju približiti gradivo, odbijaju nas učiti u natuknicama te nam uvijek daju priliku da naučimo ono ''Jeste li znali?'', ''Za znatiželjne'' ili ''Za 5+'' gradivo ako to hoćemo.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimečet lis 15, 2009 8:35 pm

Skulptura je napisao/la:
Ne salazem se niti sa jednim slovom tvog komentara. Mislim da su ucenici i previse zatrpani skolskim obvezama. Program je znatno opsirniji od prije 10-15 godina. Mozda cak i za vise od 50%. S time da svaki nastavnik od ucenika zahtjeva da mu predmet koji on predaj bude najvazniji.
Skolarci moraju imati slobodnog vremena za sebe, za drustvo, za radit gluposti okolo. To je smisao djetinstva. Danas je zivot pre brz i nitko nema vremena za sebe. Prvo skola, onda posao, a tek u kasnim danima par godina odmora u penziji. Mislim da djeci uzimaju previse vremena sa nebulozama poput kemije. Ako netko zeli biti kemicar nek ima kemiju i osnovne predmete poput hrvatskog, matematike i slicno.
Ako se netko pak odluci biti vrtlar, sta ce mu kemija.

Tako je Skulptura. Svi bismo se jos negdje u vrticu trebali opredijeliti za ono sto cemo raditi ostatak zivota, dovesti svoje vrtlarenje do savsrsenstva dok usputno trosimo slobodno vrijeme za ostale stvari. Pa ti si mlad, prije par godina si zavrsio srednju skolu, ne mogu shvatiti da tako mislis.

Meni je osobno odlicno sto ucimo od svega po malo i sto nas se trazi da poznajemo raznorazne grane, iako smo prirodoslovno-matematicka gimnazija (kao i MIOC, u top 5 u Hrv. Jedino sto MIOC vise tezine stavlja na prirodne predmete, dok je u V. gimanziji to nesto vise rasporedjeno po ostalim - drustevnim predmetima).

Meni redoks reakcije i ostala kemija za struku nikad nece trebati i zato to gradivo ucim samo za test. To me cak niti ne zanima. Zato ostale predmete i stvari koje me vise zanimaju nerijetko jos dodatno istrazim.

Kriteriji u skolstvu su se uzasno srozali. Stat ce na kraju kad ce sva djeca prolaziti s 5.0. Apsurdno!

Moram ici, nastavim kasnije :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepet lis 16, 2009 5:01 pm

tomi je napisao/la:
Jedino sto MIOC vise tezine stavlja na prirodne predmete
Nije baš tako... al nema veze.
Ostatak posta ides

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimesub lis 17, 2009 12:35 am

Meni nije jasno zašto su rezultati šokantni, onaj tko i malo zna o našem sustavu i načinu na koji djeca i srednjoškolci uče tj. ne uče, zna da rezultati nisu niti mogli biti bolje.

Meni se čini da je najveći problem što svi krive one druge. Učenici i roditelji krive profesore i sustav, profesori ne žele iznositi svoje mišljenje jer se boje otkaza, sustav tj. ministarstvo krivi škole i profesore. No nitko ne želi pogledati sebe i reći, da li ja možda nešto krivo radim. Učenici ne žele priznati da ne uče, roditelji je nemoguće uvjeriti da profesor nije kriv što njihovo dijete ima 2 ili 3 iz nekog predmeta. Razgovarao sam sa jednom profesoricom koja je dala otkaz u školi jer se više nije željela boriti sa djecom, roditeljima i ravnateljem. Kaže mi ona da je današnjoj djeci najvažnija ocjena, učenje i znanje nula bodova. Ako pak slučajno neko dijete dobije manju ocjenu nego je imalo na prethodnom razdoblju za to je naravno kriv profesor, nikad učenik.

Skulptura je napisao/la:
Danas 15-16 godisnjaci usred tjedna budu po vani do 2-3 ujutro, a u skoli nikada. Za to mogu biti odgovorni jedino njihovi roditelji i nebriga prema vlastitoj djeci.
A daj mi reci zašto to misliš, da li tu djecu roditelji tjeraju da budu vani, da li im ne daju da se vrate kući prije ponoći. Slažem se da su i roditelji djelomično odgovorni, ali netko tko ima 15 ili 16 godina bi već i sam mogao razmišljati o tome što je dobro, a što nije i mogao bi se odlučiti i koji puta za dobro, jer nije baš smisao života u alkoholu, cigaretama....
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimesub lis 17, 2009 2:20 am

Legionar je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Jedino sto MIOC vise tezine stavlja na prirodne predmete
Nije baš tako... al nema veze.
Ostatak posta ides

Tako je prema mojim iskustvima :) Frendica iz MIOCa me ucila fiziku, ali zato sam ju rasturao u hrvatskom, iako imam losiju ocjenu od nje :)

@Chakotay: svaki roditelj misli da je njegovo dijete najpametnije i da su za losu ocjenu krivi profesori. Profesori su potplaceni i s te strane nisu dovoljno stimulirani. Zasto bi se profesor pretrgnuo od posla kad je ionako tako slabo placen za ono sto radi? Dobar i los profesor imaju jednake place. Lakse je onda biti los, osim ako te ne muci moralna obveza da naucis nesto djecu.

Vec je receno, uci se prvenstveno za ocjenu i .. Gaussova krivulja se pomaknula nesto udesno.

Profesor ne moze sâm puno promjeniti nastavu s obzirom da pravilnik pisu ljudi u ministarstvu (od kojih dobar dio nije niti 5 godina proveo za katedrom) i on se mora gotovo "slijepo" postivati.


15-16 godisnjaci ostaju vani do 2-3 ako sljedeci dan imaju skolu? Ja ne znam niti jednu osobu iz mog razreda da tako ostaje vani, a kamoli par godina mladji, Istina je da roditelji sve vecu slobodu daju sto mladjoj djeci, ali i dalje postaje .. granice.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimesub lis 17, 2009 12:37 pm

@Chakotay:
Ako pitas vecinu 16-godisnjaka, najradije nebi niti isli u skolu. Najradije nebi niti bili doma. Nemoze 15-16 godisnjak pravilno postupiti, naravno, moguce je ali vecina to ne radi. On bi najradije bio po cjele noci sa drustvom po vani, cugao, pusio i sta vec ne. Nije njemu do skole a niti do misljenja roditelja. Ponavljam da se ovo moje misljenje ne odnosi na sve, ima i uzornih 15-god. Ali u sve manjem broju.

tomi je napisao/la:
15-16 godisnjaci ostaju vani do 2-3 ako sljedeci dan imaju skolu? Ja ne znam niti jednu osobu iz mog razreda da tako ostaje vani, a kamoli par godina mladji, Istina je da roditelji sve vecu slobodu daju sto mladjoj djeci, ali i dalje postaje .. granice.

Upravo o tome govorim. Svaka nova generacija ima sve vece privilegije. Njihovim roditeljima sve vise stvari postaje normalnije. Nije stvar samo u cjelonocnim lumpanjima po parkicima i neznam sta. Vec sad znam nekoliko frendica mojih godina koje govore da ce svojoj djeci dozvoljavati da puse travu jer kao, vide da to nije nista lose. To je samo primjer. Ali sam htio pokazati na koji nacin "novi" ljudi razmisljaju tj. ne razmisljaju.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepon lis 19, 2009 1:32 pm

Legionar je napisao/la:

Upravo zbog ovakvih stavova djeca jesu sve razmaženija, a rezultati sve gori.

Nisu razmaženija. Profesori djeci zgade gradivo, kojeg ima previše. Pola toga im nikada neće trebati u životu, ali glavno da ih se tjera da uče.
Sve ovisi od profesora do profesora, ali njima je danas, najvažnije podići plaću, i štrajkati svako malo, te učenicima dodatno stvoriti probleme.

Činjenica je da naša djeca u osnovnim i srednjim školama moraju učiti više od bilo kojeg djeteta u Europi. Zašto je to tako?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepon lis 19, 2009 3:23 pm

odkud znas da im nikad nece trebati ?
ja vise volim da znam neke stvari nego da ne znam i da budem tupav kao zapadnjaci.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepon lis 19, 2009 3:30 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
odkud znas da im nikad nece trebati ?
ja vise volim da znam neke stvari nego da ne znam i da budem tupav kao zapadnjaci.

A tko tebi brani da u slobodno vrijeme čitaš? Isto kao i njima u Americi? Nitko. To je tvoj izbor, i NITKO ti nema pravo nametati nešto protiv tvoje volje, da li se slažeš? Nadam se da, da.

Zašto u školi ne bi postojala opcija da učenik upiše neki kolegij o općoj kulturi, ili nekom drugom predmetu koja njega zanima, a gdje će se malo dublje raspravljati o određenoj temi, da se pripremi za određeni fakultet. To bi se trebalo uvesti, nešto što će njima dobro doći, a ne ih šopati svime i svačime.

Opcija odabira MORA postojati.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepon lis 19, 2009 3:34 pm

^^ Tako je!

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepon lis 19, 2009 4:32 pm

Pa, stvar je najvise u tome da se odredi kada djeca vise nisu djeca. Da li da im odmah sa 5 dopustimo da jedu kilu cokolade danevno i stoje budni do kad hoce jer smatraju da je to najbolje za njih?
Kako i kada procjeniti da je netko dovoljno zreo da bi sam mogao donekle realno procjeniti sto zbilja hoce ili nece i sto ga zbilja zanima ili ne?
Osobno smatram da smo u vremenu kada i ljudi od 18 godina cesto nisu postigli tu zrelost. Sa 14-15 kada se zavrsava obvezatno osnovnoskolsko obrazovanje i kada se bira (ili ne bira) srednja skola djeca su uglavnom najvise zabavljena svojim otkrivanjem vanjskog svijeta, ljubavi, tijela, drustva, zabave i td. Koncentracija usmjerena na neke ozbiljnije teme im je bitno uzdrmana kolicinom novih informacija (njima daleko zabavnijih). Stoga se ide pristupom da skole nude paletu programa i tupe svoje u nadi da ce im za koju godinu te informacije nekako naci put do svjesti i da ce shvatiti da kemija nije 'ono dosadno i bespotrebno' nego nesto nevjerojatno velicanstveno sto bi mozda cak mogli odluciti i studirati.
Medjutim, postoje i strukovne skole. Nitko (osim roditelja, ofc) ne tjera djecu da upisu gimnaziju i uce tonu razlicitog gradiva. Mogu upisati i frizersku ili bravarsku ili neku trecu zanatsku skolu pa se rjesio problem 'nepotrebnog' gradiva.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitimepon lis 19, 2009 4:57 pm

@Alpha... Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Šokantni rezultati državne mature Empty
PostajNaslov: Re: Šokantni rezultati državne mature   Šokantni rezultati državne mature Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Šokantni rezultati državne mature
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: