Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu

Go down 
+4
Jaykof
floridana
urbanaaa
Alpha
8 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:25 pm

Pet najgorih:

1. Cesta kroz Ande u Boliviji
2. Brazilska prašuma
3. Tibetanska visoravan
4. Kostarikanska džungla
5. Jadranska magistrala

Na listi deset najgorih i najopasnijih cesta na svijetu, koju je od američkog Udruženja za sigurnost međunarodnog prometa (ASIRT) u utorak prenio portal yahoo.com, na visokom petome mjestu nalazi se Hrvatska.

Na crnu ljestvicu, u društvo Bolivije i Ekvadora, dospjeli smo zbog cesta na hrvatskoj obali koje su opasne i neoznačene, ali i zbog naših vozača. Iako se nigdje ne navodi ime hrvatske prometnice smrti, po opisu ona odgovara Jadranskoj magistrali, koju je isto udruženje i prije dvije godine svrstalo na listu 20 najgorih

“Mislite da su vaše lokalne ceste opasne? Čekajte do pročitate ovo!” počinje autor teksta koji je nakon objave prenesen na brojnim portalima koji se bave prometom i putovanjima.

“Uske i vijugave, bez prometnih oznaka, branika i stajališta za kraki odmor, ceste na hrvatskoj obali pravi su primjer opasnosti za vozače”, objašnjava se u tekstu, gdje su se dotakli i žestokog temperamenta domaćih vozača.

Za turiste situacija postaje još strašnija kad u kombinaciju s ovakvom cestom dodate još lude, jureće Hrvate. Iako je panorama koja vas prati putem zaista spektakularna, dok vozite najbolje je ipak dobro gledati cestu ispred sebe i - držati palčeve da oni koji vam dolaze u susret također gledaju”, savjetuju turiste iz ove udruge.

Na prvome mjestu najpogibeljnijih cesta na svijetu bez konkurencije nalazi se cesta u Boliviji koja prolazi kroz Ande, a slijede Brazil, Tibet, Kostarika, Hrvatska, Ekvador, Egipat, Velika Britanija, Grčka i Indija. (Izvor)

Iako nije niti najmanje smijesno moram priznati da sam se skoro rasplakala od smijeha citajuci gornji clanak...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:44 pm

Strašno!!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:47 pm

Ludi, jureci Hrvati...tako sam ponosna Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu 119369

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:53 pm

ko im je kriv šta ne poznaju svaki zavoj na njoj gica
i šta kašlju bez veze. kako nema znakova, kako nema branika....nađe se tu i stajalište....
najviše me nervira kad ti turisti voze po znakovima. piše na znaku 60 i oni se toga drže ka pijan plota, a samim time naprave kilometarsku kolonu. sve bi ja to potirala gica
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 12:55 pm

Jebate, jes vidila! Nevjerojatno. Mislim, ko je jos vidija vozit 60. Ajde da je led i snig...onda da... kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 1:00 pm

u tome i jeste problem. to su tamo nekih 60-ih odredili brzine kad su se samo fiće vozile. danas je neshvatljivo voziti tako sporo.
moj šofer mi je jednom demonstrirao kako to izgleda voziti po znakovima....da sam u diližansi vozila bi se brže
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 4:23 pm

a lol ... naše ceste u rangu sa prašumom lol
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 4:46 pm

turci su ludi... kad sam bio u turskoj pricali nesto u vezi putovanja i mi kad smo im rekli koliko smo putovali oni nas zacudjeno gledali dok jedan od njih nije reko da njima od Ankare do Berlina treba 6-7 sati puta ne racunajuci stajanje na granicama shock
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 5:38 pm

Michael Wittmann je napisao/la:
turci su ludi... kad sam bio u turskoj pricali nesto u vezi putovanja i mi kad smo im rekli koliko smo putovali oni nas zacudjeno gledali dok jedan od njih nije reko da njima od Ankare do Berlina treba 6-7 sati puta ne racunajuci stajanje na granicama shock

Zanimljivo. Ankara - Berlin je 2037 kilometara - dakle prosjecna brzina je izmedju 291 i 339 km/h cheer
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 5:45 pm

tomi je napisao/la:
Zanimljivo. Ankara - Berlin je 2037 kilometara - dakle prosjecna brzina je izmedju 291 i 339 km/h cheer
I to zračne linije! Zamisli onda krivudave ceste!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 6:32 pm

Legionar je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Zanimljivo. Ankara - Berlin je 2037 kilometara - dakle prosjecna brzina je izmedju 291 i 339 km/h cheer
I to zračne linije! Zamisli onda krivudave ceste!

Google:

Driving directions to Berlin, Germany
3,761 km – about 1 day 19 hours

+ put jednim dijelom ide trajektom jer je to najbrze :D

Sad smo vec na 530-660 km/h lol!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 6:35 pm

Ne kužim misli Kaj oni imaju tako dobre aute? zubo

I kak si to upisao, s turskog Googla ili?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 6:44 pm

Ne, koristio sam domesticus verziju :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 10:12 pm

Ma zapravo ne znam kako su to stavili Hrvate kao lude vozace. Mislim, Talijani su prilicno maknuti. To vrluda ko blesavo. U Tunisu sam imala iskustvo da se nas bus sudario s autom iz drugog smjera jer su i bus i auto vozili po sredini ceste...znaci svako ima svoju traku al svatko vozi po sredini i spucali se. Rumunji su mi, recimo, zaaakon...nakon sto sam se od tamo vratila bila sam jedno mjesec dana pod dojmom njihove voznje i totalna agresiva na cesti zubi
Mi smo zbilja normalni kao vozaci u odnosu na druge...doduse ceste nam jesu sugave ali bar ih imamo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimečet lis 22, 2009 11:20 pm

Mislim da ima dosta filmica na internetu koji ukazuju na to kakvih pacijenata ima na nasim cestama :D Pogotovo one snimke iz tunela, brrr.

Al' stvarno, u kojem smo mi to drustvu. Tiber, Bolivija, Kostarika, Brazil. I Hrvatska. Bar smo po necemu poznati u svijetu, osim Davora Sukera -.-
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitimepet lis 23, 2009 12:46 am

u auto školi su nas natjerali da gledamo te luđake i kakve prekršaje rade, a naglasak je uvijek bio na tunelima... i onda poslije ti sjedni u auto... sam sam čekala koji će luđak izađi pred mene giba
a da nespominjem najgore vozače - one koji voze bus... kao da voze vreče krumpira, to nema kočenja u zavojima ili usporavanja Boink

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Empty
PostajNaslov: Re: Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu   Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jadranska magistrala 5. najopasnija prometnica na svijetu
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» hnl vs. jadranska liga
» Glad u Svijetu
» Najteza zagonetka na svijetu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: