Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Povijest masona

Go down 
+38
orca
Legba
wanderer
Zugar_free
matko22
Marko251988
Zona
MisteryManiac
tomi
Kadosh
fastforward
Cuppycake.Disaster
Legionar
zvezda
grivion
Karl Marx
floridana
einstein20
Jaykof
gothic45
Angel from shadow
dady
gloria_g
meli
userNejm
Alpha
Tutankhamon
zagrepčanec
satan´s master
zdtoto
Urlikavac
Ecko
Galileo Galilei
urbanaaa
silver
Srky
Svjetloisjena
Rain
42 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimesri stu 05, 2008 5:16 pm

Ajmo i mi onda osnovat klan ... CE-4 klan xD
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimesri stu 05, 2008 5:21 pm

shock ... doh ... Boink ... :P

Saljivo stvorenje kava ... zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimesri stu 05, 2008 7:20 pm

Masoni su tajno drustvo o kojem se jako malo zna i na tome im se mora cestitat,, jer u danasnjem svijetu je tesko sakrit i najmanju tajnu a pogotovo ovakvu kao sto je masonski red .. citao sam dosta knjiga o o njima i cini mi se da su ljudi poprilicno zaintrigirani tim redom,,mnogo se pise o njima ali mora se reci da je bar 80 posto onoga sto se napisalo lazno...Mnoge slavne i utjecajne osobe su bile u masonima kao sto su ,,,lincoln, washinghton,goethe,mozart,, pa kad samo pogledate prvu dovjicu navedenih,, koji su bili americki predsjednici vidi se kolika je ustvari njihova moc,,, malo ljudi ustvari zna da je njohov simbol na novcanici Americkog dolara,, i to je jedno saznanje koje dovodi u pitanje cjeli poredak Sad-a jer se vec duze vrijeme zna da su svi americki predsjednici bili podredeni nekome,, ma koliko to smijesno bilo,, istina je,,, Ljudska psiha je takva da kada ne znas skoro sve o onome drugome jednostavno se bojis tih nepoznanica koji bi ti on mogao donjeti bile one dobre ili zle,, tako da su i masoni tjekom povijesti bili proganjani, ubijani i muceni od strane mnogih lidera,, kao sto su hitler , mussolini,, i jos neki,, ali tesko da je to tako,, u tim redovima su jedni od najmocnijih ljudi svijeta i oni samo kada bi htjeli mogli bi nanjeti toliko zla ovoj planeti da bi to bio zastrasujuce,,iako sigurno i oni imaju neke svoje mracne naume,, ticali se oni novca, moci ili neceg treceg,, pozzz
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 12:13 am

A onda opet ne moras bit mason da sjebes sve oko sebe...mos jednostavno bit Hitler ili neka od mnogih slicnih divnih persona... kava

P.S. Dobrodosao Einstein20 :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 1:01 am

Dobro došao, einstein20 :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 9:10 am

Alpha, a šta bi se ti i moj muž slagali po pitanju Crkve zubo

Citat :
Primjer...slusala sam na vijestima kako Hrvati koji zive u Americi se razmisljaju za koga glasati...pa su pitali - pazi sad - svecenika! OMG! Why svecenika??? Kakve veze ima vjera s politikom

Vatikan je država a svećenici su njihovi ambasadori. i kad su kod nas izbori oni drže političke propovjedi o tome zašto i za koga glasati. gledajući površno ovo i nema veze s temom ali ako malo malo dublje zagrbemo ima. svrha svih tih tajnih i ne tajnih organizacija je vlastiti interes, tako i naše Crkve, pa onda oni sa oltara viču glasajte za HDZ jer su oni ko fol veći kršćani od drugih a u prijevodu to znaći- glasajte za HDZ jer su oni sklopili ugovor s Vatikanom da nam vi dragi vjernici iz svojih džepova dajete plaću.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 12:37 pm

Hehe...kad qoutas quotaj do kraja miga ...fali ti ovaj dio zubi

Alpha je napisao/la:
... (da, zbilja, kakve gica )?



Je...kod nas je tako...a ocito je tako i u Svijetu...

Ono na sto sam htjela obratit paznju je tupilo sa obje strane...jer ljudi uopce ne misle svojom glavom nego pitaju svecenika...a on (oni) ocito ne obavlja dobro svoj posao kad mu treba zakon da zaustavi mogucnost/izbor abortusa umjesto da njegovi vjernici zive po Bibliji i njegovoj propovijedi u kojima se daje do znanja kako to za Katolike nije prihvatljivo...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 7:16 pm

slušaj me satan master, i ti i tvoji masoni mogu mi se napušit kare..kakva jedna država ša si puko ti??
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 7:30 pm

Karl Marx je napisao/la:
slušaj me satan master, i ti i tvoji masoni mogu mi se napušit kare..kakva jedna država ša si puko ti??

A da recimo klikneš na profil forumaša satan's mastera pa da primijetiš da je posljednji put bio na forumu 22. travnja. kava
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 8:29 pm

Satans masters,, jeli ti uopce znas ko su masoni,, ne znam sto si cuo ali da bi upo u masone moras biti na nekom utjecajnom polozaju i moras imati novaca da bi doprinjeo redu,,, ali ni to nije dovoljno zato sto u masone ne upada svako nego moras imati dobru vezu i dobru preporuku... inace sto si reko da ce doci do istrijebljenja siromasnih mislim da je to nemoguce,,, pogledaj malo da je vise od 80 posto stanovnika planeta zemlje siromasno a da jedan posto ljudi drzi cak 40 posto svjetskog bogatstva i resursa.. tako da mislim da je to jednostavno nemoguce napravit... ali sto se tice ujedinjenja drzava na tome se vec radi i doslo je negdje u sredisnju fazu....pogledajte samo europsku uniju,, a sad se radi na tome da se cijela sjeverna amerika ujedini i vec se zna da ce se to dogoditi.. Kanada,Sad i Meksiko ce postati jedna drzava i imat ce zajednicku valutu koja ce se zvati Amero... Kada se zna da su lincoln i jos neki predsjednici bili masoni dolazimo do zakljucka da je i to djelo masona.. i o tome se zna,, samo sto su oni toliko utjecajnoi da im niko ne moze nista, dok ne dode do velikog pomaka u ljudskoj svijesti,, Danas se radi i na unijama afrike i azije i u zavrsnoj fazi cemo svi biti u jednoj drzavi, sa jednom valutom....Sto mozda i nije toliko lose jer ce se lakse upravljati i razvijati svjetska ekonomija samo ako na vlasti budu posteni ljudi,,, MI mozemo naglabati o cilju masona ,, ali to su samo pretpostavke,,, nadajmo se samo da imaju dobre namjere,, pozz
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 9:08 pm

einstein20 je napisao/la:
Satans masters,, jeli ti uopce znas ko su masoni,, ne znam sto si cuo ali da bi upo u masone moras biti na nekom utjecajnom polozaju i moras imati novaca da bi doprinjeo redu,,, ali ni to nije dovoljno zato sto u masone ne upada svako nego moras imati dobru vezu i dobru preporuku... bla bla bla bla ... pozz

Moraš također bit i u sindikatu zidara i(li) klesara ... xD
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 9:33 pm

hahah xd,, jebeno,,
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:52 pm

na smanjenju stanovnistva se vec radi,,, pogledajte samo bolesti,, koje se rade,, pa onda imate onaj osiromaseni uran,, i jos mnogo pizdarija,, kao sto su sars ili pticja gripa i jos mnoge stvari.. tako da.. mi tu ne mozemo nista,,, zna se ko upravlja vladama i kako... ali nadam se da ce svijet doci pameti pa da cemo se otarasiti tipova zlih namjera... i a ti satan master... pa covjece nisti ti u tom redu,, ti izgleda si ovisan o njima.. ali pazi na neke stvari.. jer nije sve tako ko se prica.. pa mogo bi najebat.......pozz evil :x
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 10:56 pm

Ima jos jedna fora sa siromasnima i bogatima...na cijim ledjima bi se bogati bogatili da nije siromasnih? Tko bi crncio?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:45 pm

Alpha je napisao/la:
Ima jos jedna fora sa siromasnima i bogatima...na cijim ledjima bi se bogati bogatili da nije siromasnih? Tko bi crncio?

Pa čuj ... predsjednik Obama bi crnčio xD
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 06, 2008 11:47 pm

Znala sam da ce netko povezat 'crncio' i Obamu zubi

zivili ... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimepet stu 07, 2008 1:47 am

lol... obama je sad glavna tema danas u svijetu.. jebem i amere i njega.. oni su zlo ovog svijeta..... hail
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimepet stu 07, 2008 8:28 pm

Ja sam ga samo stavio kao primjer da i bogatiji crnče xD ...
[Vrh] Go down
grivion
Višestanični organizam
grivion


Male
Gemini Cat
Broj postova : 73
Age : 36
Location : between inner and outter space in mind
Registration date : 27.11.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 27, 2008 9:44 pm

kako super da ste rekli sve osim osnovnog hahahaha! stvarno nije da solim pamet ali ispustili ste neke osnovne stvari.
ajde da pocnem... masoni su jedno od prvih, ako ne i prvi, tajnih drustva, govori se da su osnovani u srednjem vijeku, u renesansi, za vrijeme luja XIV itd... osnovani su u starom egiptu i onda su to bili zanatlije koji su gradili razne gradjevine i opcenito stvari koje su ljudi smatrali "umijecem izrade". razlog nastajanja krije im se u samom imenu, slobodni zidari. majstori koji su gradili komplicirane gradjevine i ukrase na gradjevinama nisu htjeli da se to znanje siri okolo i da ga svatko zna jer onda oni nebi imali toliko cijenjen status koliki su imali. nastao je nepisan dogovor da se ta znanja ne rasipavaju okolo i da se prenose samo izabranima. majstori su imali segrte koji su isli iz grada u grad do raznih majstora i raspoznavali su se tajnim pozdravom. taj tajni pozdrav je bio stisak ruke na odredjen nacin sa odredjenim potezima prstima po ruki. ako majstor nije bio siguran da je to stvarno neki ucenik ili segrt kojega je poslao drugi majstor, opet bi mu pruzio ruku i ovaj bi morao znati i drugi tajni pozdrav koj je bio kompliciraniji.
kad se utvrdilo da je to pravi segrt, ucenje je moglo poceti i ucenik nije smio iznositi znanja van kruga majstora. taj ucenik je polagao majstorski ispit sa zadatcima koje i danas imamo u nekim zanatima, npr. kovac je morao okovati jaje zeljeznim okovom, a da ljuska ne pukne i da se sadrzaj jaja ne razlije. okov je obavijao jaje vertikalno i horizontalno, ponekad i dijagonalno.
kasnije su ti masoni poceli cuvati znanja koja su bila nevezana za zidarstvo ili neki zanat, poceli su cuvati znanja iz svih podrucja ljudskog djelovanja. danas su masoni samo jedno tajno drustvo u velikoj hijerarhiji tajnih drustva. u ovo tajno drustvo se ulazi preko osobe koja vas preporuci i vi dobijete pozivnicu, clanovi nisu obicni ljudi nego istaknuti znanstvenici, mislioci, pisci i sl. masonska hijerarhija ima 33 stupnja od kojih se najvisi (33.) zove grand master ili veliki majstor. po stupnjevima se krece prema zaslugama koje ocjenjuju uvijek clanovi viseg stupnja.

netko je napisao da se na novcanici dolara nalazi masonska piramida, nije masonska nego iluminatska, oko simbolizira da sve nadgledaju i oni su najprestiznije tajno drustvo danjasnjice. u njemu su bili ili jesu svi istaknuti ljudi danasnjice i neki koji imaju i visi utjecaj ali djeluju "iz sjene". simbol masona je sestar i trokut jer su njima simbolizirali jedne od glavnih alata za svoj zanat, oko sam vec objasnio.

budem jos napisao ali sad vise ne stignem.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 27, 2008 10:31 pm

Povijest masona - Page 4 M1wx3
Povijest masona - Page 4 W135


konture uglomera i šestara...

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 27, 2008 10:36 pm

Povijest masona - Page 4 M2ew5
Povijest masona - Page 4 W648

Spojene leva i desna strana novčanice...



Povijest masona - Page 4 M3xi3
Povijest masona - Page 4 W640


Malo drugačije, a isto...

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 27, 2008 10:41 pm

A što se tiče priče o Hiramu Abifu (tj. o obojici Hirama), što se mene tiče, ona je već opštepoznata... Izdaja i ubistvo velikog majstora arhitekte, a detalji samoga čina i danas predstavljaju ritual jednog od inicijacijskih stepenova... Ne bih se mogla složiti sa tvrdnjom da je ovo društvo osnovano u Drevnom Egiptu, možda je samo tada uzelo to ime, a postoji još od mnogo ranije... Što se oka tiče, šta misliš, odakle Iluminatima taj simbol? Oko u trouglu u crkvama se naziva Svevideće Oko (Boga), a takođe se zove i Satanino Oko, a najstariji naziv ovog simbola je Horusovo Oko (mislim da je ovde veza sa Egiptom više nego jasna)...
Što se mene tiče, tajne koje Masoni čuvaju jesu i oduvek su bile mnogo ozbiljnije od kako napraviti polukružni luk od cigli... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:50 pm

Mislim da je i Crkva jedno veliko tajno društvo ...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimepet stu 28, 2008 12:33 am

Jaykoq je napisao/la:
Mislim da je i Crkva jedno veliko tajno društvo ...

misliš ili znaš?
JA sumnjam, sumnjam, li-la sam, više mi je li nego la zubi

Šalim se, da, je. Istina... Udaljavaju od Boga govoreći da se ljudi ne smiju baviti ničim što je izvan naših 5 čula (znači magija, čakre, telekineza, telepatija za njih je zabranjeno => oni brane ljudski potencijal!).

Zato ja stalno govorim, ne vjerujem u Crkvu, no kršćanin jesam.

Uglavnom, uskoro, kada nađem vremena, otvaram jedan zanimljiv topic o kojem sam djelomice htio napraviti referat iz povijesti (i jesam, dobio sam 5 :P).

O Utnapištinu i Noi, o bogu Ra i Isusu.

Ovaj..., čuo sam da je jednom bilo problema oko Biblije?
Mislim, neću tu dovoditi vjeru, jednostavno objektivno sagledati :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitimepet stu 28, 2008 1:22 am

Mislim, i ja sam jednom bio vjernik ... al vjerojatno zato jer su me tako učili, da idem u crkvu i slično. Eh eto ... sve manje vjerujem da Bog postoji, upravo slušajući novi zavjet i slušajući crkvene pjesme. Ono txt im je "Bog je the best" 1561 puta. Pa si misli ko tu koga -.-'

Eto, u crkvi više i nemrem bit a da si ne razmišljam o tome kak ga mogu nakenjat bzvze. Al ok ... nisam dugo tamo bio i sumnjam da ću skoro :P

Ak nekom smeta, tj. ak misli da ja tu vrijeđam crkvu, nek se ne obazire, moja teorija je još u izradi ... Iako bih trebao to počet zapisivat :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Povijest masona - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Povijest masona   Povijest masona - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Povijest masona
[Vrh] 
Stranica 4 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Povijest
» Povijest???
» Povijest astrologije
» Dalmatinske klape

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: