Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Djevojka u bijeloj haljini

Go down 
+17
Zozily
Hladni
whitelady
Džafer Bavčić
guenhwyvar
didica14
Magia
mEN_iN_WHite
Dunja the tomboy
Athena
urbanaaa
josip21
Berny_Sinara
MoW
Alpha
hromi
TWade
21 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 2:28 pm

E sad...Ovo se dogodilo prije mnogo godina,ali nikad nisam pisao o tome.Uglavnom prije nekih 7-8 godina(bio sam 5. razred onda)..
Uglavnom u šumi blizu Virovitice iz predgrađa ima jedan put koji vodi do lovačke kuće(vani stolovi i sve to),pa smo tamo često išli kartat i zezat se do kasnih noćnih sati,iako je udaljena negdje 3 kilometra u šumi.

Taj dan nas je bilo negdje 8 i išli smo se zezat malo kao i uvjek.Negdje oko 8(to je bilo ljeto,pa je jos bio dan) začuli smo nešto iz unutrašnjosti šume,i naravno djeca kakva smo bili uplašili smo se i posjedali na bicikle i pojurili doma..nisam siguran,ali mislim da se nekakva magla spustala(to nisam siguran,pa mozda nie istina),ali jedno sam siguran..

Na negdje 2 kilometra do izlaza iz šume na malom povišenom brijegu kraj makadamske ceste sjedila je djevojka u bijeloj haljini.Kad smo to vidjeli stali smo na djelic sekunde,i naravno onda opet poceli bjezat kao divljaci,ali necu nikad zaboravit tu bijelu haljinu,blijedu put i plavu kosu....

Nisam pricao svojima,ni ostalim starijim ljudima o tom jer bi rekli djecja masta,ali 2-3 tjedna nakon toga sam cuo od starijeg covjeka da je kao mlad par puta vidio plavu djevojku u sumi u bijeloj haljini i nikad nije saznao tko je ona bila.

Nadam se da ovaj dogadjaj necete docekati s skeptizmom i predrasudama da smo bili samo djeca,jer ipak nas je svih 8 vidjelo istu djevojku.


Zadnja promjena: TWade; sri oľu 03, 2010 2:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 2:38 pm

nzm mozda duh , ili vila :D ili samo devojka u beloj haljini ?
mada kazu ako vidis vilu i ona vidi tebe , zavrsio si sa zivotom
ja bi se odvezo bajsom do nje , pogotovo ako je neka zgodna :D
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 3:22 pm

ma strah nas je bilo...samo neznam sto bi obicna djevojka bosa radila u sumi u bijeloj haljini...to mi nejde u glavu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 4:21 pm

Strah vas bilo jedne cure. A jeste frajeri miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 4:33 pm

Racionalno objašnjenje: stari čovjek je kao mlad viđao djevojku u bijeloj haljini u šumi, jer se cura odlučila prošetati malo, a vi isto tako neku drugu sličnu djevojku.

Iracionalno objašnjenje (koje se meni više sviđa zubi): stari čovjek je kao mlad vidio istu tu djevojku kao i vi sada. E sad, je li to vilenjakinja, vještica koja je naučila ostati vječno mlada, vanzemaljka koja voli tamo zalaziti ili nešto četvrto, pojma nemam.
U svakom slučaju ne bi se trebala zanemariti činjenica da ste nešto čuli u šumu što vas je uplašilo, da ste osjećali strah prema toj djevojci, kao i možebitna pojava čudne magle.
Zanimljiva priča, TWade. Ako se sjetiš još detalja o tom događaju, napiši. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 4:39 pm

zanimljivo :D mene zanima dio ovaj kada vidis vilu gotovo je sa zivotom...Zubic vila ftw :D?
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:46 pm

sad,cuo sam par prica da su ljudi vidili vile,i one njih,a da nisu umrli nakon toga,no sve je moguce..
a za tetu u sumi,jedino ceg se sjecam a da nisam spomenio,a da mi je cudno bilo je da joj haljina nije bila prljava.
Kako kaze Spock :" Kada sva normalna objašnjenja nisu točna,tada je i ono najčudnije moguće 8)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:50 pm

koliko daleko si bio od nje udaljen...?????
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 6:53 pm

Jesi li čuo za tu djevojku prije nego li si je vidio? Jesi li išao istraživati to mjesto gdje si vidio?
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:03 pm

udaljeni smo bili najvise 4-5 metara..onak cesta je malo udubljena,tak da je ona bila na povisenju s desne strane.
Cuo sam za to od tog nekog dede tek poslije..pise,2-3 tjedna poslje tog je neki stari susjed bio kod mojih pa su pricali o takvim stvarima malo.
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:13 pm

takve price su cesta pojava.....

recimo zena u crnom seta po cesti.....ili dvoje mladih sjede kraj pruge(to je slucaj na mom selu) i o tome sad imaju razne price....da ih je zgazio vlak prije mnogo godina.....i sl.

e sad sta je to....jel to jednostavno dio narodnog folklora.....ili stvarno ima nesto u tome.....nemam pojma.....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:13 pm

Zanimljiva priča.
Budući da uvijek nastojim stvari racionalno objasniti (u startu), prvo što bih pomislila je da je djevojka možda pobjegla iz neke psihijatrijske ustanove ili da je psihički bolesnik pa da se odijeva u bijelo. pale
Ne znam puno o vilama i jesu li one samo mitovi, ali je možda moguće da se radilo o nekom duhu, tako nešto... scratch

@TWade, jeste li samo pričali o eventualnim pojavama vila ili je netko tamo još imao sličnih iskustava?
@Josipe, negdje sam čitala o misterioznoj djevojci iz Istre, odjevenoj u crno, koja se svakodnevno pojavljivala kod tunela i odvlačila putnicima pažnju.
Samo je nestala. roll
Ipak, to ja malo više spooky od mlade djevojke u bijelom. ;)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:17 pm

kakva je razlika izmedju vidjenja TWade-a i onih vidjelaca u medjugorju...????

ono ima nekih slicnosti....bar mislim tako....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:43 pm

Ono u Međugorju se tumači kao religiozno ukazanje Djevice Marije, dok TWade ne zna protumačiti koga je utjelovljavala dotična djevojka u bijelom.

Teško je naći detaljan opis ukazanja u Međugorju, ali neki kažu da se ukazala u obliku svjetlosti na nebu.
Teško je iščitati "poruku" nekog neobičnog entiteta i mislim da način ukazivanja istog može biti različit. scratch

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 7:54 pm

U jedno sam siguran,djevica marija nije bila sto posto!
Bilo je slicnih iskustava...s doticnom djevojkom neki deda,a ostale price su vise manje babske(tipa da su neka dvojica sad vec staraca vidjeli neku zenui kak leti na metli i te price).
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimesri oľu 03, 2010 11:20 pm

Mislim da imamo pravi pravcati Virovitica Witch Project. Veliš da su je starci i na metli vidjeli... cerek
Zapravo, Athenino objašnjenje o psihijatrijskoj bolesnici mi se čini dosta izgledno. Poznaješ li možda ima li neka plavokosa svjetloputa djevojka (sad već malo malo starija) u okolici koja ima psihičkih problema pa okolo luta takva?
Mislim ono, to je mali kraj, vjerojatno ljudi ljude poznaju.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimečet oľu 04, 2010 12:22 am

Berny_Sinara je napisao/la:
zanimljivo :D mene zanima dio ovaj kada vidis vilu gotovo je sa zivotom...Zubic vila ftw :D?

po legendama starijih ljudi , vile izlaze da igraju kolo ( da se kupaju , beru cvece , svako prica razlicito , a opet ista sustina :D ) , e sad ako ih ti vidis , a one tebe ne , sve ok , ali ako te vide one , upadas sa njima u kolo gde igras do smrti .......sad nzm sta se desi ako se kupaju , kupas se do smrti , ili jos bolje beres cvece do smrti :x


to su samo seoske legende , a u slovenskoj mitologiji nigde se ne spominje smrt u slucaju vidjenja vile .....cak su i nasi (srpski) pisci pisali o marku i vili ravioli ...


ima materijala za celu novu temu
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimečet oľu 04, 2010 1:04 am

Citat :
Mislim da imamo pravi pravcati Virovitica Witch Project. Veliš da su je starci i na metli vidjeli...
Zapravo, Athenino objašnjenje o psihijatrijskoj bolesnici mi se čini dosta izgledno. Poznaješ li možda ima li neka plavokosa svjetloputa djevojka (sad već malo malo starija) u okolici koja ima psihičkih problema pa okolo luta takva?
Mislim ono, to je mali kraj, vjerojatno ljudi ljude poznaju.

Ma ne nju,neke druge babe,al ja to pripisujem pod price pijanstva :D
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimečet oľu 04, 2010 1:10 am

hromi je napisao/la:
beres cvece do smrti

A ljepe li smrti whee

Ja bih radije spavat do smrti sleep :P
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimečet oľu 04, 2010 6:18 pm

plesat do smrti:S
Bad way to go...
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimečet oľu 04, 2010 7:55 pm

hromi je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
zanimljivo :D mene zanima dio ovaj kada vidis vilu gotovo je sa zivotom...Zubic vila ftw :D?

po legendama starijih ljudi , vile izlaze da igraju kolo ( da se kupaju , beru cvece , svako prica razlicito , a opet ista sustina :D ) , e sad ako ih ti vidis , a one tebe ne , sve ok , ali ako te vide one , upadas sa njima u kolo gde igras do smrti .......sad nzm sta se desi ako se kupaju , kupas se do smrti , ili jos bolje beres cvece do smrti :x


to su samo seoske legende , a u slovenskoj mitologiji nigde se ne spominje smrt u slucaju vidjenja vile .....cak su i nasi (srpski) pisci pisali o marku i vili ravioli ...

ima materijala za celu novu temu

eto vidis, nesto se poklapa sa mojom pricom.
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimečet oľu 04, 2010 7:58 pm

Samo da kazem isao sam danas opet do tog drveta i odjednom me je nesto ponelo u nebo i ja sam se probudio :D fora. Salu na stranu stvarno sam isao sa 2 druga i ja im rekao sve za to drvo oni se smejali i poceli da se penju na drvo :D ja kazem silazite idioti jer ste normalni. :D poremecena ova danasnja omladina
[Vrh] Go down
Magia
Stanica
Magia


Female
Virgo Rat
Broj postova : 14
Age : 39
Location : Velika Gorica
Registration date : 23.10.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimened oľu 14, 2010 2:32 pm

Prije no što kreneš opće razmišljati o nekim nadnaravnim pojavama moraš dobrano pretresti sve mogućnosti.
meni se desilo nešto slično,samo sam ja bila ta "naDnaravna" pojava.Inače potječem iz maloga slavonskog sela.Obitelji sa obje strane su od tamo.Prije nekih dvije tri godine umrla mi je baka pa samo ju pokopali ondje.Dan je bio strašan jer nju neopisivo volim i odgojila me.Genetski sam ispala jako jako slična njoj (roditelji su tamnoputi ali ja sam ispala plava i u licu nevjerovatna kopija nje).Ceremonija je završila i svi su se kupili na večeru,jedino se meni baš nije išlo.Htjela sam još malo ostat na groblju pozdravit se sa njome.Sjedila sam i sjedila i nikako da se odljepim od klupice nasuprot groba.Noć je počela padat pa sam nekako polako i krenula na večeru.
Problem je u tome što sam inače obučena u crno i vrlo slična prizoru neke vještice iz priča,a tad pogotovo.Na izlazu zatekla sam nekog djeda kako prolazi na biciklu.Stari se toliko prepao da je skoro pao sa bicikla.Jedva se odvezo dalje buljeći i u čudu žureći da me prođe.Otad ja prošlo neko vrijeme a ja sam doznala da se po selu raširila priča kako je moja baka viđena da tumara mrtva po groblju u odjeći vještice.Čovjek je bio sasvim siguran.To je bila Roza (moja baka).Čak i nakon što su se uvjerili da stvarno postoji unuka jako slična i da bi to mogla bit logično ta djevojka,pola baba u selu već je stvorilo svoju teoriju da je sasvim nemoguće da mlada djevojkla zaostane na groblju i ostane na bakinom grobu malo dulje od ostalih.Priča se brzo razvila i nitko više nije želio vjerovat u nešto objašnjivije.
Inače spadam u onaj tip ljudi koji vjeruje u takve pojave-zbilja-al onda to mora bit jako dobro provjereno i potvrđeno ;)
[Vrh] Go down
TWade
Višestanični organizam
TWade


Male
Leo Horse
Broj postova : 42
Age : 33
Registration date : 09.01.2010

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 3:21 am

@Magia zao mi je zbog tvog gubitka...samo ova djevojka nije podsjecala na ikog iz blizine..vjerovatno ima neko racionalno objasnjenje,samo sto cu ja ostati zivjeti u uvjerenju da je to bilo nesto nadnaravno,i kad budem stari dedica sa stapom ja cu svojoj djeci i unucima pricat kako sam jednom vidio duha/vilu etc. evil
btw - odlican avatar cerek
[Vrh] Go down
didica14
Višestanični organizam
didica14


Female
Virgo Goat
Broj postova : 49
Age : 32
Location : Negdje daleko
Registration date : 16.12.2009

Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitimepet oľu 26, 2010 11:36 pm

TWade je napisao/la:
E sad...Ovo se dogodilo prije mnogo godina,ali nikad nisam pisao o tome.Uglavnom prije nekih 7-8 godina(bio sam 5. razred onda)..
Uglavnom u šumi blizu Virovitice iz predgrađa ima jedan put koji vodi do lovačke kuće(vani stolovi i sve to),pa smo tamo često išli kartat i zezat se do kasnih noćnih sati,iako je udaljena negdje 3 kilometra u šumi.

Taj dan nas je bilo negdje 8 i išli smo se zezat malo kao i uvjek.Negdje oko 8(to je bilo ljeto,pa je jos bio dan) začuli smo nešto iz unutrašnjosti šume,i naravno djeca kakva smo bili uplašili smo se i posjedali na bicikle i pojurili doma..nisam siguran,ali mislim da se nekakva magla spustala(to nisam siguran,pa mozda nie istina),ali jedno sam siguran..

Na negdje 2 kilometra do izlaza iz šume na malom povišenom brijegu kraj makadamske ceste sjedila je djevojka u bijeloj haljini.Kad smo to vidjeli stali smo na djelic sekunde,i naravno onda opet poceli bjezat kao divljaci,ali necu nikad zaboravit tu bijelu haljinu,blijedu put i plavu kosu....

Nisam pricao svojima,ni ostalim starijim ljudima o tom jer bi rekli djecja masta,ali 2-3 tjedna nakon toga sam cuo od starijeg covjeka da je kao mlad par puta vidio plavu djevojku u sumi u bijeloj haljini i nikad nije saznao tko je ona bila.

Nadam se da ovaj dogadjaj necete docekati s skeptizmom i predrasudama da smo bili samo djeca,jer ipak nas je svih 8 vidjelo istu djevojku.

Jedno pitanje,koja šuma?Mislim,u kojoj ulici ili u kojem selu?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Djevojka u bijeloj haljini Empty
PostajNaslov: Re: Djevojka u bijeloj haljini   Djevojka u bijeloj haljini Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Djevojka u bijeloj haljini
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Djevojka u bijeloj haljini sa psom
» Na koju stranu se vrti djevojka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: