Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Starost duše

Go down 
+15
MoW
Goran
Star
Blizzard
Gea
Dragony
Armin od Irima
Legionar
Chakotay
Berny_Sinara
Mama
Athena
Fantom
gagi_
Alpha
19 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 3:49 pm

Koliko je stara nasa dusa?

Sto mislite, koliko ste zapravo stari? Da li ste se vec inkarnirali na Zemlji (ili igdje)? Mislite li da ste stara ili mlada dusa i zasto? Radujete li se buducim inkarnacijama ili bi radije da je taj proces priveden kraju? Sto mislite, kako napredujete po tom pitanju?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 4:56 pm

Meni jedna moja prijateljica vještica rekla da mi je ovo 14 život kao čovjek, ne znam na osnovu čega je to zaključila ali tako mi je rekla!!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:01 pm

A kako se ti osjecas?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:08 pm

Pa mislim da je u pravu, ima tu nesto, ne znam sta bi te rekao o tome a da ne ispadnem glup!?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:12 pm

Alpha je napisao/la:
A kako se ti osjecas?

A kako se ti osjecas ??? Starost duše 888361

Da,ti...!?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:18 pm

Nemam pojma. Zato pitam druge da vidim kol'ko sam normalna :P

Nekad mi se cini da sam se prvi put materijalizirala ovdje jer sam na momente nevjerojatno glupa za neke stvari conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:27 pm

Alpha je napisao/la:
Nemam pojma. Zato pitam druge da vidim kol'ko sam normalna :P

conf1

Biti normalan u duboko pokvarenom svijetu nije mijerilo mentalnog zdravlja :) :) ako te tiješi :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:36 pm

@Gagi...zasto bi ispao glup? Pa samo razmjenjujemo razmisljanja.

"Biti normalan" je relativan pojam :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:47 pm

@Alpha,a da li ti se nekada na momente cini da ispastas neke
grijehove koje si pocinila u proslom zivotu...???

Uzimajuci u obzir toliko vremena koje je proslo do sada,nemogu se
oteti utisku da nam je ovo samo jedno u nizu inkarnacija koje smo prosli ili koje nas jos cekaju.
Dusa nam je veoma stara,a kada proniknemo u njenu srz,svako od nas pojedinacno,
to ce nam biti i ujedno zadnja reinkarnacija,bar sto se tice
ovog svijeta,dimenzije i ovog oblika naseg bitisanja.Starost duše 888361
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:51 pm

Ne, ne cini mi se. Bas se radi o tome da ponekad (ili cak pocesto) ne kuzim ljudski rod. Ono tipa - mlada i naivna. A vise bas nisam najmladja na svijetu pa...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 5:59 pm

Alpha je napisao/la:
@Gagi...zasto bi ispao glup? Pa samo razmjenjujemo razmisljanja.

"Biti normalan" je relativan pojam :P


Ma sve mi je to mutno, pa neam pojma sta da kazem, ono normalan je relativan a glup apsolutan onda haha, ugl prije sam cesto imao deja vu kad sam bio manji, sad rijeđe ne znam zasto, kakva su tvoja iskustva??
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 6:07 pm

Vjerujem u reinkarnaciju, iako nisam puno ni opširno o tome čitala. kava
Često mi se događa da imam dojam kako sam neke stvari već prošla, nekad prije, premda nisam sve iskusila u ovom životu.
Čudan osjećaj, stare duše. scratch
Onako, znala mi se dogoditi da sam mogla predvidjeti neke buduće tokove stvari, u nekim ranijim godinama, što bi moji vršnjaci spoznali tek kasnije.
Kao da sam ranije imala neka iskustva. suspect

Mislim da sam se dosta puta reinkarnirala i imam dojam da se na neki način prijašnji život, naše djelovanje u njemu, zaista reflektira na ovaj, bilo u vidu nekih nedostataka, strahova, svjetonazora...

Ne znam što sam bila u prijašnjim životima :P, ali vjerujem da sam bila dosta drukčija nego što sam zasad, u ovome.
Teško je to objasniti.
Osobno se ne radujem daljnjim inkarnacijama (ukoliko postoje).
Dosta je bilo. ;)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 6:52 pm

Ja se osjećam kao stara duša. Teško mi je to objasniti.
@Athena, i meni se događa da povremeno mogu predvijdeti neke stvari.
I drugačije razmišljam nego moja okolina.
Ono kaj je Fantom napisal mi ima smisla. Kad proniknemo u sebe i shvatimo tko smo zapravo to bi nam mogla biti zadnja reinkarnacija.
Meni se čini da bi mi ovo mogla biti jedna od zadnjih (ako ne i zadnja) reinkarnacija. Mislim da sam počela pronicati u sebe.
A kaj se tiče drugih reinkarnacija, ne bi htjela više. Ovaj život mi je dao prekrasnu obitelj i htjela bi ga s njima dugo proživjeti i onda bi to bilo to za mene.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 10:49 pm

iskreno meni se zna dogoditi da proreknem vrijeme i to tocno :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimepon oľu 15, 2010 11:36 pm

Uh koja tema, pohvale autorici, ja sam razmišljao o tome puno puta, čak sam i mislio otvoriti topic, ali me bilo malo strah, ali sad vidim da nisam jedini koji o tome razmišlja :)

Ja kad o sebi razmišljam onda mi se čini da sam jako mlada duša koja je tek počela svoj razvoj. Još uvijek ne znam odgovore na mnoga pitanja, ne znam se nositi sa hrpom problema. No s druge strane kada pogledam druge ljude, onda vidim da se i oni bore sa istim ili sličnim problemima. Mnogi se prepuštaju alkoholu, drogi ili nekim drugim ovisnostima i na taj način prikrivaju svoje probleme. U odnosu na takve ljude mi se čini kao da sam stara duša, jer je meni potpuno jasno da to ne funkcionira.

Opet postoje situacije kad je meni sve potpuno jasno i onda mi se čini da je meni sve to bilo i prije jasno, samo sam zaboravio hrpu stvari. To bi mogao biti dokaz o starosti duše, kao da sam više toga zaboravio nego što sada znam.

Žao mi je što vidim da neki forumaši više ne bi željeli biti reinkarnira, tj. da više ne bi željeli postojati. Na neki način se slažem s vama, tj. ja se više ne bi želio reinkarnirati na ovoj zemlji, volio bi se reinkarnirati na nekoj planeti gdje je više iskrenosti, više dobrote, više znanja, gdje se može puno toga više naučiti i proživjeti na ispravan način. No opet možda ovdje možemo najviše naučiti ili možda odraditi neke grijehe iz prošlosti, tako da možemo cijeniti dobro.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 2:09 am

@Chakotay
Ja se ne grozim pomisli da ću se opet inkarnirati, u biti, veselim se tome i nadam se da ću se opet, još puno puta i u mnogo različitih uloga pojaviti na Zemlji.
Oduševljava me pomisao da ću se nositi sa mnogo različitih izazova, problema, sukoba, no i lijepih stvari, mjesta i zbivanja.
U biti, oduševljava me pomisao na šarolikost svih osjećaja koje ovaj planet daje i da mogu sigurno bih opet izabrao Zemlju. I to zato što je teška, zanimljiva i nepredvidiva. :)
Iako cijelo vrijeme imam neku želju za 'vratiti se negdje' i vjerojatno me svakog dana prima nostalgija za nečim što ni sam ne znam što je i gdje je. Zato u idućem životu ne bih htio razumjeti neke stvari jer me često koče i oduzimaju mi želju za boravkom ovdje koji je itekako koristan i zanimljiv :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 12:59 pm

Legionar je napisao/la:
@Chakotay
Ja se ne grozim pomisli da ću se opet inkarnirati, u biti, veselim se tome i nadam se da ću se opet, još puno puta i u mnogo različitih uloga pojaviti na Zemlji.
Oduševljava me pomisao da ću se nositi sa mnogo različitih izazova, problema, sukoba, no i lijepih stvari, mjesta i zbivanja.
U biti, oduševljava me pomisao na šarolikost svih osjećaja koje ovaj planet daje i da mogu sigurno bih opet izabrao Zemlju. I to zato što je teška, zanimljiva i nepredvidiva. :)
Iako cijelo vrijeme imam neku želju za 'vratiti se negdje' i vjerojatno me svakog dana prima nostalgija za nečim što ni sam ne znam što je i gdje je. Zato u idućem životu ne bih htio razumjeti neke stvari jer me često koče i oduzimaju mi želju za boravkom ovdje koji je itekako koristan i zanimljiv :)

Predobar post, slažem se bravo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 1:11 pm

A starost duse?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 1:21 pm

@Legi svaka čast, tvoj optimizam je zarazan :)

Alpha je postavila dobro pitanje, što je sa tobom kako se ti osjećaš, ja bih rekao da si ti prilično razvijena duša.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 1:24 pm

Mora da sam ja imuna na euforiju. Vise me zanima stalozeno i mirno promisljanje. Dakle...starost duse...sto mislite? Sto osjecate?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 4:18 pm

Više puta mi je rečeno da mi je duša jako stara, a što mi je svaki puta isponova zvučalo neobično. I ne bih obraćao pažnju na to da mi je to ista osoba govorila, ali nakon što mi je to više njih reklo, zapitao sam se...

Volio bih malo više znati o tome, ali ne znam kome se obratiti...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 9:19 pm

@Alpha
Ono što je Chakotay nazvao optimizmom, a za mene je to jednostavno moj pogled na boravak na Zemlji, nije euforično i ne znam zašto ga povezuješ sa time da nije staloženo i mirno promišljanje.
Kako si to uspjela povezati s euforijom? Ponašam li se ja sada kao ''supeeer, na Zemlji sam, idemo uživat, zezat se, pa ću malo otputovat negdje'' ne razmišljajući o tome da postoje i negativne strane Zemlje?
Po meni su euforija i nestaloženost upravo ne razmišljanje o tome da Zemlja uz pozitivne strane ima puno negativnih strana, a ja sam upravo naglasio da volim Zemlju jer je teška i zanimljiva.

Pitaš me što mislim o svojoj starosti duše ili?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimesri oľu 17, 2010 1:11 am

Legi nemoj se ljutiti na Alphu, mlada je ona, još mora puno toga naučiti ;)

I da pitala te što misliš o sebi, koliko doista imaš godina, da li se smatraš mladom ili razvijenom dušom.

Meni se čini da je sada na zemlji jako puno mladih i neiskusnih duša, ne znamo što želimo, što radimo, kamo će nas to odvesti...ponašamo se kao djeca. Nadam se da ćemo se ipak održati i odrasti :)

@Armin a što ti misliš kako se ti osjećaš
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimesri oľu 17, 2010 1:25 am

Ne ljutim se, ali nekako mi se učinilo da je diskreditirala moj post :)

Ne znam za svoju dušu. Ako je željna i dalje biti na Zemlji možda je logično da je mlada?
Ja bih rekao da su stare duše slične onome kako je Mama opisala samu sebe, tj. da znaju tko su i što su i da su blizu upoznavanju sebe i svoje uloge.

Alpha, zašto si otvorila temu?
Zato što misliš da onim dušama koje su po boravku na Zemlji starije od drugih preostaje manje vremena na Zemlji te da će uskoro negdje drugdje?
Ja mislim da se opet starost duše ne treba mjeriti po tome koliko je ''vremenski'' duša provela negdje nego da je starost duše u doslovnom smislu broj/količina lekcija i pouka koje je određena duša savladala. U biti, još važnije, broj lekcija koje ta duša tek treba savladati miga

P.S. Tvoja naivnost ne mora značiti da si relativno 'nova' na Zemlji. Naravno da ne poznaješ okrutnost ljudi i da se često time nasamariš kada ti u pravilu nisi takva :)
Zato možeš imati puno iskustava sa ljudima, ali uvijek će doći netko po nekoj osobini drugačiji od tebe, u ovom slučaju negativnoj osobini, i sa namjerama koje ti ne možeš prepoznati jer nisi takva, zlobna i pokvarena ili pak ohola, pa krečući od sebe kako bi netko reagirao, ne očekuješ da će te ta osoba nasamariti.
Ipak, mislim da ne bi trebala očekivati da će tvoja svrha biti ispunjena kada ćeš doći do stadija da te nitko ne može nasamariti i da si unaprijed spremna na sve osobe jer postoji jako puno ljudi i jako puno osobina, a ono što bi ti trebala očekivati od sebe jest sposobnost prilagodbe nenadanim situacijama. Zato se nemoj optuživati za svoje propuste pri procjenjivanju osoba i tvoje nepoznavanje istih :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; sri oľu 17, 2010 1:37 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitimesri oľu 17, 2010 1:36 am

@Legi...to bi moglo značiti i da si razvijena duša jer si svjestan svih negativnosti i opasnosti koje te čekaju ovdje na Zemlji, no ti ih ipak želiš iskusiti jer znaš da ćeš time puno naučiti i steći iskustva koje ne bi mogao steći na nekom puno sređenijem planetu.

Mislim da je razina svjesnosti ta koja nam otkriva koliko smo mi razvijeni i napredni u punom smislu te riječi.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Starost duše Empty
PostajNaslov: Re: Starost duše   Starost duše Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Starost duše
[Vrh] 
Stranica 1 / 8.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» starost i starenje

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: