Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svemir

Go down 
+33
Yo93
stnatan
Fantom
ofelija
Cylon
kety6
Groinx
Neo
Legionar
gothic45
Karl Marx
Pandora
userNejm
gloria_g
Sentinel
vladimir
kayser
Tutankhamon
davor1408
l337_m4n
grof
silver
vedran
Blizzard
Svjetloisjena
Yado
Daenerys
malena
zvezda
Alpha
indigocakra
floridana
Rain
37 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 10:25 am

što se tiče znanosti odnosno napretka čovječanstva, ne priznam riječi - nemoguće. iz prostog razloga što mislim da su i prije 500 god. ljudi smatrali da je za čovjeka nemoguće letjeti (avioni) a danas bauljaju svemirom....
tako da mi je ta riječ prilično ograničena???
gledala sam prije par godina intervju sa Stephenom Hawkingom upravo na tu temu. on se time između ostalog bavi. i on smatra da je to moguće (vrata vremena!!??) i tvrdi (valjda nada se) da će do kraja svog života odgonetnuti način???
bilo bi to zanimljivo...al nekako mi se čini da bi ta mogućnost stvorila kaos???
i u svakom slučaju, uz dužno poštovanje, znamo da Hawking nije Štef iz susjedstva :D
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 12:06 pm

ste vidjeli onog lika na forum.hr što tvrdi da je iz 2041 lolcina
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 12:14 pm

Ja nisam... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 2:44 pm

ne?? misli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 4:53 pm

Što bi uopće značilo putovati kroz vrijeme? To bi u pravom smislu značilo da ćemo se mi pojaviti u prošlosti, to jest svemir će izgledati točno onako kako je već bio izgledao.

Npr ako se vratimo iz 2012 u 2008, tada će oko nas biti isti svemir, ali onakav kako je točno izgledao 2008 godine. Može se reći da se svemir vremenski okrenuo. Može se reći kao da je to povratna kemijska reakcija tako da dođemo na početak. Takvih kemijskih reakcija ima koje kao da su vremenski okrenute.
No može li se svemir doista vratiti u to stanje od prije 4 godine? To bi značilo da će se sve reakcije u svemiru odvijati u obrnutom smjeru tako da dobi izgled iz 2008. godine. To bi bilo nemoguće.

Znači ako se mi možemo naći opet u svemiru iz 2008. godine, tada to znači da postoji više paralelnih stvarnosti, a to je zasad samo mašta.

No pretpostavimo da se stvarno možemo vratiti u prošlost. Ako ne postoje paralelne stvarnosti, tada mi sami sebe ne možemo vidjeti u toj prošlosti, tada nas tamo nema.
Ako postoji paralelna stvarnost, tada možemo vidjeti sami sebe.
Što se dogodi ako sami sebe ubimo?
Može se zaključiti da tada postoji beskonačno mnogo paralelnih stvarnosti, a to je malo van razuma.

Jedan od problema vraćanja u prošlost jest mjesto ''slijetanja''. Mnogi misle da kada bismo se vratili 100 godina u prošlost da bismo završili na Zemlji... Potpuno netočno.
Ako realno gledamo, tada ćemo se mi u prošlosti pojaviti na istoj točci prostora sa koje smo se ''odrazili'' u budućnosti, a sve se giba u prostoru. Zemlja se giba oko težišta Zemlja-Mjesec, oko Sunca, oko središta galaksije, oko središta galaktičkog jata, oko središta superjata...
Da se mi vratimo 100 godina u prošlost, završili bismo ne van Zemlje, nego van cijelog Sunčeva sustava.

Druga stvar je što bi se našom naglom pojavom u prošlosti prekršio zakon očuvanja energije. To bi značilo da naš svemir 2008. ne bi izgledao točno isto kao što je izgledao.

Vraćanjem u prošlost morali bismo proći kroz mnogo energije, dakle svu energiju koja je prošla u tih 100 godina preko točke prostora odakle smo ''skočili''. To je strašno puno energije, vjerojatno bismo se raspali.

Zbog svega navedenog mislim da vraćanje u prošlost nije moguće. Uostalom mislim da putovanje kroz vrijeme u pravom smislu riječi ne postoji i da je samo ljudska mašta.
Jedina teorija koja omogućuje to putovanje kroz vrijeme jest prolaz kroz crvotočinu koju stvara crna rupa...


Putovanje kroz vrijeme možemo postići gibajući se brzinom bliskom svjetlosnoj, ali to nije pravo putovanje kroz vrijeme.


Zadnja promjena: Omega; čet svi 08, 2008 5:13 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 5:06 pm

sve u svemu, slažem se s tobom omega, samo se jednostavno ne usudim upotrijebiti tu riječ - nemoguće - jer ih je bilo u prošlosti previše....a nisu bile točne.
pa mi zdrav razum kaže - ne, ne!!! no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 5:07 pm

Sad sam malo u poslu pa ne stignem razvijat teoriju o putovanju kroz vrijeme al budem kasnije :)

Drago mi je da smo se napokon pomakli s mjesta:)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 5:08 pm

gloria_g je napisao/la:
sve u svemu, slažem se s tobom omega, samo se jednostavno ne usudim upotrijebiti tu riječ - nemoguće - jer ih je bilo u prošlosti previše....a nisu bile točne.
pa mi zdrav razum kaže - ne, ne!!! no

Nije pametno koristit tu riječ, ali za neke stvari možeš reći sa sigurnošću. Nemoguće je u svemiru vremenski okrenut sve reakcije tako da se dođe do Big Banga...
Nemoguće je vratiti plin kroz supernovu do zvijezde...

Za takve stvari se može reći :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 5:10 pm

Odlično objašnjenje i vrlo razumljivo. Ono o ateriranju izvan sunčevog sustava još mi nije dosad palo na pamet i moram priznati da mi je bilo komično predočiti si situaciju lolcina

Ako i postoji neki način osim crvotočina, mi o tome još nemamo ni osnovna saznanja. Čini se da je u materijalnom svemiru teško, naizgled nemoguće putovati kroz vrijeme.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 5:20 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Odlično objašnjenje i vrlo razumljivo. Ono o ateriranju izvan sunčevog sustava još mi nije dosad palo na pamet i moram priznati da mi je bilo komično predočiti si situaciju lolcina

Da. Ono lik sjedi na stolici u nekom čudnom stroju, vrati se u prošlost i taman ga pobere Armageddon lolcina

Citat :
Ako i postoji neki način osim crvotočina, mi o tome još nemamo ni osnovna saznanja. Čini se da je u materijalnom svemiru teško, naizgled nemoguće putovati kroz vrijeme.

Točno tako, to je sve zasad teorija kao i 80% stvari iz svemira :)
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 10:45 pm

Omega je napisao/la:
...Počni gdje hoćeš, ali znaj da je Big Bang mikro-svemir ljubi
omega...volim te čitati...hoćeš li prokomentirati ovo :
Nedugo sam pročitao ovo: Tragajuci za korenima i sudbinom Univerzuma, mi govorimo o postojanju Boga... ili odsustvu Boga. Otiskujemo se u traganje za odgovorom na znamenito Ajnstajnovo pitanje o tome da li je Bog imao bilo kakav izbor pri stvaranju Univerzuma. Mi pokusavamo da otkrijemo “Boziji um”, ali dolazimo do neocekivanog zakljucka - Vasiona bez granica u prostoru, bez pocetka ili kraja u vremenu, i bez iceg sto bi Tvorac tu radio.

Veoma interesantan tekst jednog astronomski ''dobro potkovanog'' znalca.
Da ponovim ovo: Mi pokusavamo da otkrijemo “Boziji um”, ali dolazimo do neocekivanog zakljucka...
Žao mi je da ne mogu sjesti za isti stol s ovim znalcem kojeg bih, tada, upitao: Reci mi brale: Na koga to misliš kad kažeš; MI?
I tko to pokušava da otkrije ''Božji um'' - čije se prisustvo odražava na svakom koraku.
U redu, ni ja ne prihvaćam ''crkvenog Boga'' - ali Stvoritelj MORA da postoji!!!
Također MORA da postoji i Kreator - koji esencijalno NIJE Stvoritelj.
Dakle i UMNOST koja nije ljudska MORA da postoji.

I kad neko shvati da postoje Kreator i Stvoritelj, koji su upravo neodvojivo vezani kao energija i materija..., onda će moći odgovoriti na mnoga pitanja, koja sada stoje Samo kao pitanja bez odgovora, ili kao nakaradni odgovori.
I još da navedem to, da mnoge inteligentne osobe, posmatrajući Kreatora i Stvoritelja kao Jedno, mogu shvatiti TVORCA.
A kako će tko Tvorca zvati to će svakako ovisiti o religijskom shvaćanju pojedinca.
A da je Tvorac bio prisutan kod stvaranja Sunčevog sistema, zasigurno je da jeste - jer, koliko ja znam, ne postoje nikakvi fizički zakoni po kojim bi bilo koje vrste sila djelovale da se stvori (ajmo reći: stvori samostvaranjem putem evolucije) kugla ili lopta, dakle Oortov oblak koji je ''ispunjen'' mnogobrojnim malim ledenim objektima i česticama zvjezdane prašine.
I u toj kugli (oh Bože!) po mnogim su ''samostvorena’’ dva pojasa u vidu diska od kojih je jedan Kuipierov pojas - a unutar tog pojasa je drugi u kojem se nalaze Sunce i nama poznate planete sa njihovim trabantima.
(vidi skicu)

https://2img.net/h/oi27.tinypic.com/288m3co.png

I sad ću vas ostaviti da malo koristite svoje individualne neurone u vezi ovog iznešenog - kako bi eventualno došli i sami do odgovora na pitanje: Može li se ovo samostvoriti?

preuzeto sa http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1420&start=280
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:22 pm

Mislim da, ako je putovanje kroz vreme nemoguce, to je samo zato jer se nema kroz sta putovati... *
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:25 pm

zvezda je napisao/la:
Mislim da, ako je putovanje kroz vreme nemoguce, to je samo zato jer se nema kroz sta putovati... *

Pa zasad je nemoguće, ali u budućnosti... nikad se nezna, iako sumnjam. Kako to misliš nema se kroz šta putovati?
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:27 pm

po našem poimanju vremena to stvarno nije moguće....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:29 pm

Da, to mnogi tvrde da Tvorac jednostavno mora postojati, no ja uvijek krenem sa pretpostavkom da u tom smislu Tvorac ne postoji i da sve što se događa poslije Big Banga je posljedica fizike. Tvorac bi u tom slučaju bio zaslužan zašto su ove 4 sile baš takve jačine kakve jesu. Da je nuklearna sila malo jača, tada vjerojatno ne bi nastao vodik i pitanje je bi li onda bilo smisla govoriti o evoluciji i razvoju života.

Ne znam zašto bi Tvorac nužno bio zaslužan za nastanak Sunčeva sustava, ta sada promatramo udaljene sustave kako se tek formiraju pa se pretpostavlja da se i Sunčev sustav tako formirao iako ne zna se točno kako, samo otprilike.

Cijeli Sunčev sustav se može na neki način objasniti zašto je baš ovakav kakav je.
Gledaj po planetima kakvi su, ima logike. Merkur, Venera, Zemlja i Mars su stjenoviti planeti, Jupiter, Saturn, Uran i Neptun plinoviti. Stvar je u gravitaciji Sunca. Kada su se planeti formirali, tada je Sunce svojom gravitacijom čistilo okolinu baš kao i planeti. Budući da su helij i vodik lagani, nemaju dovoljnu takoreći 'gravitaciju' da ih Sunce ne bi privuklo. Zato su prvi planeti stjenoviti, jer su se tako blizu Suncu kao zasebna grupa mogli održat samo teži elementi.

Na udaljenosti Jupitera Sunce više nema tako jak utjecaj gravitacijom koliko je to plinovita kugla Jupitera imala. Slično je i sa ostalim planetima. Svi su veliki i masivniji od Zemlje baš zato što se mnogo helija skupilo, a onaj koji nije, on je gravitacijski privučen od strane Sunca ili ostalih tijela. Plinoviti planet veličine Zemlje ne bi postojao jer takav planet ne bi gravitacijski izdržao i raspao bi se zbog utjecaja Sunca i drugih tijela.

Zašto su onda sateliti ''čvrsti'', a ne plinoviti? Baš zato što su premalo masivni da bi bili plinoviti, čvrsta tvar se formirala u takve 'grudice' koje su stabilnije od plina i lakše se odupru gravitaciji. Plin se raspršio po ostalim tijelima ili je pao na plinoviti planet.

U Sunčevom sustavu su kao 3 pojasa: Asteroidni, Kuiperov pojas i Oortov oblak.
Ne znam pravi razlog zašto su planetoidi baš u takvim pojasevima, ali mislim da je sve to zbog gravitacije. Kada se planetoid nalazio recimo van asteroidnog pojasa, tada ga je Jupiter lako mogao skrenuti.
Evo, zašto Jupiter, Saturn, Uran i Neptun imaju toliko puno satelita, a Zemlja samo jedan? Ili Mars samo 2?

Kako se formirala ta masivna plinovita kugla (planet), tada je počela 'čistiti' okolne sustave. Sve je to sporo trajalo, sve se gravitacijski sažimalo, pa tako su se sateliti formirali oko planeta. Bilo bi sve puno asteroida (zapravo i jest, ali puno ih je više u pojasevima) ,to jest asteroidi bi bili ravnomjernije raspoređeni da nema gravitacijskog utjecaja tih planeta. Oni su tijekom formiranja uzrokovali nastajanje pojaseva, a opet sada uzrokuju skretanje planetoida s njihovih putanja.

Zadovoljan Yado? :)
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:31 pm

Yado je napisao/la:
po našem poimanju vremena to stvarno nije moguće....

Pa ja sam isto uvjerenja da nije moguće, kao što sam napisao već u jednom od prethodnih postova, ali neznamo ni sami što budućnost nosi i ne možemo reći sa sigurnošću da če jednog dana to možda i bit moguće... confused
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:36 pm

Sentinel je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Mislim da, ako je putovanje kroz vreme nemoguce, to je samo zato jer se nema kroz sta putovati... *

Pa zasad je nemoguće, ali u budućnosti... nikad se nezna, iako sumnjam. Kako to misliš nema se kroz šta putovati?

Kako mislim?... Mislim glavom, tj. mozgom, najcesce... :)

A objasnjenje gore recenog bi bilo da vreme zapravo bas i ne postoji ili bar nije onakvo kakvim ga zamisljamo... bar je moj osecaj takav i moja su iskustva takva... Vreme bi moglo biti velika iluzija, no, za sta sa sigurnoscu mozemo reci da to nije?.... *
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:40 pm

zvezda je napisao/la:
Kako mislim?... Mislim glavom, tj. mozgom, najcesce... :)

Nisam htio vrijeđati, nego mi samo nije bio jasan tvoj post pa sam te zamolio da mi malo pojasniš, no hard feelings face
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:43 pm

Sentinel je napisao/la:
zvezda je napisao/la:
Kako mislim?... Mislim glavom, tj. mozgom, najcesce... :)

Nisam htio vrijeđati, nego mi samo nije bio jasan tvoj post pa sam te zamolio da mi malo pojasniš, no hard feelings face

No hard feelings, of course... :)
It's just stupid litle line that I like to say as a kind of answer to that kind of questions... ;)
Hope you understood me better... :) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:44 pm

Mislim da živimo u velikoj iluziji, zato je tako teško pohvatati stvari oko nas, stalno izmiču. Vrijeme je vrlo zanimljivo, zapravo je povezano s događanjima u prostoru (mislim da se i govori o prostorno vremenskom kontinuumu). Kad se ništa ne bi događalo, ničega ne bi bilo, ne bi bilo ni vremena. Čitala sam na mnogim mjestima da se zapravo sve događa istovremeno, ali si mi slažemo stvari u nekakvom slijedu jer nam je to potrebno kako ne bismo prolupali. Jutros sam čitala članak u novom broju Svjetlosti o regresoterapiji, pisac je lijepo objasnio da su sve traume (o njima je bilo riječi) zapravo sadašnje dok ih ne razriješimo - radilo se o novijim ili starijim, iz ovog života, vremena provedenog u maternici ili u prethodnim životima (ako prihvaćamo reinkarnaciju, naravno)
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:44 pm

Omega je napisao/la:
....Zadovoljan Yado? :)
Hvala, ali ili te ne rezumijem ili mi nisi dao objašnjeje za ovu postavku
"ne postoje nikakvi fizički zakoni po kojim bi bilo koje vrste sila djelovale da se stvori (ajmo reći: stvori samostvaranjem putem evolucije) kugla ili lopta"
pozdrav,
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:47 pm

Yado je napisao/la:

Hvala, ali ili te ne rezumijem ili mi nisi dao objašnjeje za ovu postavku
"ne postoje nikakvi fizički zakoni po kojim bi bilo koje vrste sila djelovale da se stvori (ajmo reći: stvori samostvaranjem putem evolucije) kugla ili lopta"
pozdrav,

Kako ne? A kako onda nastaju zvijezde ako ne gravitacijskim sažimanjem?
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:48 pm

Omega je napisao/la:
Kako ne? A kako onda nastaju zvijezde ako ne gravitacijskim sažimanjem?

pa...ja to ne znam
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:50 pm

Koja to sila pokrece "gravitacijsko sazimanje"? Sta drzi molekule zajedno, atome,... koja sila drzi elektrone, protone i neutrone?... Malo je tu do kraja naucno objasnjeno... ;) *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitimečet svi 08, 2008 11:56 pm

U školi sam voljela prirodne znanosti i pratila sam neke časopise iako me kasnije život odnio na drugu stranu. Bilo mi je fascinantno kako tek što otkrijemo jednu tajnu i razjasnimo je, iz samog tog objašnjenja iznikne gomila novih pitanja i tako bez kraja. Kao da nas netko ovdje zeza, to je moj dojam, mislim da se život igra s nama kako bismo još bolje pogledali oko sebe. Zapravo sam uvjerena da je tako.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svemir - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svemir
[Vrh] 
Stranica 9 / 14.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: