Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sokratov klub neznalica (chat)

Go down 
+22
Silence
zvezda
Zona
wanderer
Athena
biga
InaNNaa
flory
mEN_iN_WHite
Fantom
Sentinel
Dragony
Chakotay
josip21
floridana
gloria_g
Michael Wittmann
MoW
Alpha
Gea
Legionar
Blizzard
26 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimepon svi 17, 2010 7:37 pm

Mislim da je takva kuća noćna mora za normalnu ženu, ali san za egzibicionistice kao i za voajere. cerek

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimeuto svi 18, 2010 11:35 am

Ok, zakljucili smo u koju skupinu ja spadam...a ti? zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimeuto svi 18, 2010 12:07 pm

Ja sam voyager. lol

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimeuto svi 18, 2010 1:29 pm

Brz igrac, jel?

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 180px-Voyager_at_warp

:D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimeuto svi 18, 2010 8:06 pm

O da, maksimalna brzina "krstarenja": warp 9.975 :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimeuto svi 18, 2010 9:44 pm

Koji si ti igrac face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 11:28 am

Bejzbola. Igram palicom i pucam na warpu 9.975. lol

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 12:13 pm

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_eek ... zubi ... koji si tiiiii... cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 8:02 pm

primih se Škakljivih misliSokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_study

S vremenom umiru i besmrtni

Papir podjednako podnosi svakojake misli.
Zato ima sve više knjiga, a sve manje čitatelja.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 9:20 pm

Ja na to gledam ovako: papir i tinta postoje u svijetu objekata.
To znači da se točno da odrediti njihov sastav, raspored tinte na papiru što je čini tekstom. Ono što nije materijalno, to je značenje tih znakova na papiru čitatelju.
To je neopisivo, semantika je svojstvena svakom čitatelju, ona ne postoji izvan čitatelja kao zaseban objekt, već samo kroz čitatelja nalazi svoj smisao.

"S vremenom umiru i besmrtni" se da interpretirati na dva načina:
1. I besmrtni će umrijeti nakon nekog vremena - što je logička kontradikcija s tvrdnjom: "Netko je besmrtan ako nikad ne umire".

2. Ako umre vrijeme, onda će umrijeti i besmrtni - što je logično, jer besmrtnost je definirana u ovom svijetu u kojem postoji vrijeme. Ako nema više vremena, nema smisla govoriti o besmrtnosti pa onda na neki način i besmrtni umru.

:)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 10:10 pm

@MoW
MoW je napisao/la:
Ajme šta ste Legi sad isfilozofirao
Sada ovo što piše MoW je napisao zamijeni s Legi, a ovo Legi s MoW face

Ja mislim da je poanta toga ova: netko tko je besmrtan ima svoj sjaj, jel? Dakle, besmrtnost je simbol nekog sjaja, ugleda, moći i toga... Al to prođe. Ne možeš cijelo vrijeme biti takav. Ne možeš takav vječno biti u očima ljudi i u svojim očima. I onda kada taj sjaj prođe, iako ne možeš umrijeti, više nisi besmrtan, samo nisi smrtan.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 10:11 pm

pa ja bi češće trebala otvoriti ovu knjigu Škakljivih misli :D izfilozofirali se ljudi

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 10:30 pm

@Legi Sviđa mi se tvoja interpretacija. Iako sam ja mislio na besmrtne u smislu besmrtnog fizičkog tijela. :)

@Gea To bi bilo jako dobro. Mislim da premalo filozofiramo, samo ti nabaci koju. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 10:35 pm

ja sam to shvatila ovako.. besmrtnost u biti ne postoji.. to je trag misli, sjećanje, bivanje.. na kraju se sve zaboravi, sjećanja izblijede, materija se pretvori u drugi oblik, istroši se...
Iako Legi jako lijepo :)

Jedni svoje mane pripisuju drugima, a drugi u tuđim vrlinama pronalaze sebe

Ovo bi se Skulpu svidjelo:
Sumnja je svjetionik razuma,
vjerovanje cesta zablude.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 11:11 pm

Ako sjećanja izblijede, ako bivanje izblijedi, ako se sve zaboravi, gdje je onda smisao? Ne, mislim da ništa nije zaboravljeno, da se sve bilježi negdje gdje ostaje to trajno pohranjeno.

"Jedni svoje mane pripisuju drugima, a drugi u tuđim vrlinama pronalaze sebe"

Ovo je komplicirana misao.
Prvi dio ne kužim. Ako sam ja kratkovidan, kako bih to pripisivao drugome? misli
Drugi dio mi je već jasniji. Ono što drugi ima, a što je njemu vrlina, mi tražimo i sami i u tome se pronalazimo. Drago nam je čim netko ima neku vrlinu, jer smo time i mi sami bolji.

Vjerojatno hoće reći da postoje dva tipa ljudi: oni koji u svima pronalaze mane i oni kojima u svima nastoje pronaći nešto dobro. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesri svi 19, 2010 11:25 pm

MoW je napisao/la:
Ako sjećanja izblijede, ako bivanje izblijedi, ako se sve zaboravi, gdje je onda smisao? Ne, mislim da ništa nije zaboravljeno, da se sve bilježi negdje gdje ostaje to trajno pohranjeno.
Ej... ideš predaleko. Ovo je poslovica koja se izravno tiče smrtnosti s naše, ljudske perspektive. A izblijeđivanjem naših sjećanja (ono što je Gea rekla je bila moja misao, samo izrečena na njen način) na besmrtnost ona sama po sebi nestaje. Govorimo o našoj subjektivnosti. Samo tada nešto besmrtno umire, zapravo, samo iz naše perspektive nešto i umire. Zato postoje zaboravljene stvari... za nas... trenutno... EDIT: valjda je trenutno conf1

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimečet svi 20, 2010 12:28 am

MoW je napisao/la:
Ako sjećanja izblijede, ako bivanje izblijedi, ako se sve zaboravi, gdje je onda smisao? Ne, mislim da ništa nije zaboravljeno, da se sve bilježi negdje gdje ostaje to trajno pohranjeno.

"Jedni svoje mane pripisuju drugima, a drugi u tuđim vrlinama pronalaze sebe"

Ovo je komplicirana misao.
Prvi dio ne kužim. Ako sam ja kratkovidan, kako bih to pripisivao drugome? misli
Drugi dio mi je već jasniji. Ono što drugi ima, a što je njemu vrlina, mi tražimo i sami i u tome se pronalazimo. Drago nam je čim netko ima neku vrlinu, jer smo time i mi sami bolji.

Vjerojatno hoće reći da postoje dva tipa ljudi: oni koji u svima pronalaze mane i oni kojima u svima nastoje pronaći nešto dobro. :)
Kad se govori o manama tu se ne misli na fizičke mane kao kratkovidnost, već na mane tipa lijenost, škrtost, zavidnost, agresivnost... te stvari u pravilu ne vidimo kod sebe, ali ih jako dobro vidimo kod drugih. Drugi dio si mislim dobro skužio :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimečet svi 20, 2010 10:42 am

E, genijalni ste! 5

Komentirala bih ovu izreku:
"Jedni svoje mane pripisuju drugima, a drugi u tuđim vrlinama pronalaze sebe"
Kao sto mozda znate poznajem puno mudrih izreka i narodnih poslovica ali ovu nisam cula. Ovako savrseno sazetu. MoW, mislim da sam prava osoba za pojasniti citirano. Radi se o kriteriju dvostrukih (ili visetrikuh) mjerila. Netko krade i za to pronalazi sva opravdanja i naziva to svim drugim nazivima osim onim pravim - kradjom. Ta osoba ce npr. za sebe kazati da je snalazljiva. Istovremeno ako susjed te osobe radi istu stvar (dakle i taj isto krade) ovaj prvi ce to itekako prepoznati kao kradju. Jedno mjerilo za sebe, drugo za drugoga.
Kad vec pisem dati cu primjer i za drugi dio izreke. Obzirom da smo za prvi dio kao primjer naveli kradju neka za drugi bude postenje. Onaj nas prvi lik koji krade ali smatra da je zapravo snalazljiv vjerojatno misli i da je posten. Recimo, ako on najde na cesti novcanik i nitko ga ne vidi on ce uzeti novce i eventualno ce negdje predati dokumente iz tog istog novcanika praveci se da nema pojma o novcu. Okolo ce pricati kako je on posten i kako je, eto, isao da preda dokumente. Biti ce mu najvaznije da se hvali kako je on napravio to i to i kako je to jako posteno i pravo i to je dokaz da je on dobar covjek ali za novce ce presutjeti. Istovremeno ako neki njegov treci susjed nadje novcanik i vrati sve i dokumente i novce ovaj "nas" ce vjerojatno komentirati kako je sigurno susjed nesto uzeo iz novcanika ali se pravi da nije. To je zato jer mu je tesko shvatljivo da netko ne bi uzeo nista. Ipak, ako ikako moze sebe ce pokusati predstaviti bas u tom svjetlu totalnog postenja u koje zapravo - ne vjeruje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimečet svi 20, 2010 2:52 pm

Legionar je napisao/la:
MoW je napisao/la:
Ako sjećanja izblijede, ako bivanje izblijedi, ako se sve zaboravi, gdje je onda smisao? Ne, mislim da ništa nije zaboravljeno, da se sve bilježi negdje gdje ostaje to trajno pohranjeno.
Ej... ideš predaleko. Ovo je poslovica koja se izravno tiče smrtnosti s naše, ljudske perspektive. A izblijeđivanjem naših sjećanja (ono što je Gea rekla je bila moja misao, samo izrečena na njen način) na besmrtnost ona sama po sebi nestaje. Govorimo o našoj subjektivnosti. Samo tada nešto besmrtno umire, zapravo, samo iz naše perspektive nešto i umire. Zato postoje zaboravljene stvari... za nas... trenutno... EDIT: valjda je trenutno conf1

Djeluješ mi puno zbunjeno. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimečet svi 20, 2010 2:54 pm

@Alpha Ti si tako shvatila tu izreku i sad kad gledam, u pravu si. :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimepet svi 21, 2010 11:31 am

I dalje ne radi prikaz YouTube-a conf1

Slusam...




Edit: Ima bit da sam ga uspjela ozivjet...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimepet svi 21, 2010 1:23 pm

Lijepo ides

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesub svi 22, 2010 1:45 am


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesub svi 22, 2010 3:53 am

Alpha, kome je ta pjesma posvečena? zubo

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitimesub svi 22, 2010 12:13 pm

Nekome tko nosi po ljeti šešire, a inače se voli skidati. zubi

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sokratov klub neznalica (chat)
[Vrh] 
Stranica 8 / 22.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next
 Similar topics
-
» Sokratov klub neznalica (chat)
» Sokratov dijalog
» Ask primitive101 (chat tema)
» Rasadnik [chat]
» A je to![chat topic]

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: