Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sokratov klub neznalica (chat)

Go down 
+22
Silence
zvezda
Zona
wanderer
Athena
biga
InaNNaa
flory
mEN_iN_WHite
Fantom
Sentinel
Dragony
Chakotay
josip21
floridana
gloria_g
Michael Wittmann
MoW
Alpha
Gea
Legionar
Blizzard
26 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:11 pm

Ma joj, ne brini, lako ćeš ti s alienima... sa učenjem već malo teže, ali ne moraš baš sve danas naučiti, škola je tek počela ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:16 pm

Flory, a da odeš sada spavati pa se sutra prije škole probudiš ranije. Ja to često radim hug

Joj, meni su ludi snovi ovih dana. Neki totalno temeljeni na razgovorima s drugim ljudima/drugih ljudi i baš nikakva druga radnja.
Npr. nekidan sam sanjao da je Flory držala govor kako su joj svi pljeskali cerek U govoru je čak spomenula mene i baš sam bio sretan zbog toga :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:21 pm

ALi već pišemo testove :P

Ma vec mi je bolje, ovako kad napisem i ispucam malo to iz sebe.
Sad trebam prespavat i dići se sutra s dovoljno prkosa prema lošim stvarima u životu i krenut dalje. valjda.
Baš je smiješno kako uvijek znam točno što trebam raditi kada život ide dobro. Čim nešto krene na loše, sva se zgubim :x

@legi, i ti si bježao od aliena samnom u snu ove noći :D
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:27 pm

Možda sam ja zapravo bio alien :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:33 pm

flory je napisao/la:
ALi već pišemo testove :P

Ma vec mi je bolje, ovako kad napisem i ispucam malo to iz sebe.
Sad trebam prespavat i dići se sutra s dovoljno prkosa prema lošim stvarima u životu i krenut dalje. valjda.
Uopće ne sumnjam da budeš mase

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:39 pm

@ Chak, a bude to nekak, ko i uvijek.. Laku noć sada i želim ti sutra lijepi i uspješan dan :)

@Legi , pa koji put pomislim da si ko s drugog planeta :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimesri lis 13, 2010 9:23 am

flory je napisao/la:

@Legi , pa koji put pomislim da si ko s drugog planeta :P
Ja to više ne mislim, ja sam u to siguran ;)

flory je napisao/la:
@ Chak, a bude to nekak, ko i uvijek.. Laku noć sada i želim ti sutra lijepi i uspješan dan
Vidiš kako ti se raspoloženje može brzo popraviti, i ja tebi želim ugodan i uspješan ovaj dan.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimened lis 17, 2010 11:21 pm

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Aura1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:29 pm

Danas se jedna kršćanka ispravila da trebamo biti ono što Bog želi da budemo, a ne ono što mi želimo.
Želi li Bog da mi budemo nešto ili je izbor na nama? Trebamo li se pouzdati u božje namjere i pustiti da nas one vode ili slijediti svoje snove i želje nadajući se da smo na pravom putu jer, nas je Bog stvorio, i mi smo dio Boga, pa smo kao takvi na pravom putu upravo onakvi kakvi jesmo?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:35 pm

Prvo i osnovno pitanje, odakle da mi znamo što Bog želi da budemo?
Drugo pitanje, ako slijedimo svoje snove, kako da znamo da se takav put razlikuje od onog što bi Bog htio od nas?
Treće pitanje, ako je na prva dva pitanja odgovor "Biblija", smijem li se tada primiti za glavu?
Četvrto pitanje, kulko krava ima dojki?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:41 pm

@Legi ...dobro si zaključio na kraju, mi smo dio Boga, tako da je naš izbor u isto vrijeme i Božji izbor i ono što mi želimo sebi, želi nam i Bog. U ovom slučaju nema dualnosti između nas i Boga.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:50 pm

Osim ako Boga ne postavimo kao nekoga sa željama zubi
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:54 pm

cerek kako to rade neki kršćani

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:56 pm

Mislim da Bog zbilja zeli da mi budemo nalik njemu ali ne na nacin da slijedimo neke upute koje tvrde da je bas to ono sto Bog zeli vec na nacin da jednostavno budemo ono sto jesmo. A jesmo - djeca Bozja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:57 pm

Baš lijepo rečeno. Slažem se :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 9:59 pm

Da Alpha i meni se čini da je tako, tj. da smo djeca Božja, samo što smo to nekako "zaboravili" tuzni

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:00 pm

Ili to ili Bog nije ono sto mi mislimo da jeste.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:05 pm

Za mene je Bog upravo ono što mi mislimo da jeste. ^^
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:06 pm

...a što ti misliš da Bog jest?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:14 pm

Bog nije stanje uma. Bog nije niti emocija, a niti intuicija, slutnja, vizija ili nadahnuće. Bog svakako nije starac na „nebu“ koji sudi ili kažnjava. To su koncepti uma, a um strukturalno nema nikakve veze s duhovnošću. Za istinsko iskustvo Boga treba isprazniti um, ići u „ništa“, kako bi suptilna mistična punina kasnije ispunila takvo ništavilo. Bog se stoga spoznaje direktnim, neposrednim iskustvom ili izravnim doživljajem koji nadilazi mentalne sadržaje i procese. U takvom iskustvu dolazi do pretapanja objekta meditacije i osobe koja meditira te je doživljaj autentičan samo kao se subjekt i objekt spoje u Jedno. Zanimljivo da riječ „religija“ znači upravo to – „re-ligare“, ponovno spojiti (u jedno). Ista je stvar s riječju „yoga“. Stanje Jednosti jest suština svijesti koju običavamo zvati „božanskom“ – sve ostalo su projekcije uma. Ili, još neposrednije rečeno, predrasude. A Bog s predrasudama o njemu ili njoj nema prevelike veze – Bog je izvan koncepata ljudskog (bolesnog) uma.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimepon stu 08, 2010 10:20 pm

Rado ću dati opis Boga kakvoga sam imao na umu.

Bog je u samoj srži entitet, a opisan od ljudskog bića on je općenito slika nastala sumacijom naših misli, intuicije, vjerovanja te subjektivnih objašnjenja davanja značaja unutarnjim osjećajima i događajima.

Ukratko rečeno, o Bogu ne možemo reći ništa što je van naše subjektivne razine na kojoj ga i poimamo. ;)

A kad je nešto van koncepata ljudskog uma, tada to nešto ni ne možemo za zbilja spoznati/vidjeti, iz čega se ja pitam ima li onda tako nešto smisla uopće.

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:00 am

@Zona, lijep citat, ali ovo je klub neznalica, dakle zanima nas tvoje mišljenje, što ti misliš o Bogu, tko ili što je Bog?

@Blizz znači Bog je samo jedan od entiteta u ovom svemiru. Ako je tako zašto ga ne bi mogli spoznati.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:09 am

Preciznije rečeno, ono što sam napisao jest da je Bog jedan od entiteta kojega smo MI kao takvog definirali. Stvar je u tome kako je potekla prva ideja o Bogu uopće. Točnu definiciju je nemoguće dati, ali je suština spoznavanja i traženja Boga, po meni, u našem vlastitom definiranju samih sebe, ne nečega van nas samih, jer bio Bog definicijski unutar ili van nas, ideja o njemu je i dalje subjektivna.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:13 am

Za mene Bog nije definicija niti skup osobina ili iceg sto bi se moglo opisati ili okarakterizirati rijecima. Za mene je Bog emocija. Zato smatram da se Boga ne moze spoznati razumom vec srcem.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitimeuto stu 09, 2010 1:19 am

@Blizz Naravno da je subjektivna, kao što je i ideja stvarnosti subjektivna. Kad bi te ja pitao što je stvarnost, što bi ti odgovorio, naizgled jako lagano pitanje, ali kad trebaš napisati odgovor, postaje teško?

@Alpha, ja mislim da je Bog puno više od emocije, ali ako misliš da se Boga može opisati kao čistu ljubav, onda se slažem s tobom, doista ga se može upoznati i spoznati samo srcem lovely

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 16 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sokratov klub neznalica (chat)
[Vrh] 
Stranica 16 / 22.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22  Next
 Similar topics
-
» Sokratov klub neznalica (chat)
» Sokratov dijalog
» Ask primitive101 (chat tema)
» Rasadnik [chat]

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: