Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Doba nove inteligencije

Go down 
+5
MoW
Legionar
Armin od Irima
Alpha
mznida
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimečet kol 19, 2010 2:08 am

Pitanje dali je moguće živjeti u svijetu bez stresa i siromaštva?

Moja teorija govori kako je to moguće,a ona je jednostavna:

Ja kao pojedinac nemogu ništa ali ako nas je više i uložimo svi nešto a nitko nije glavni i svi smo jednaki ukupnu zaradu ulažemo dalje kako bi otvarali jedoga dana tvornice po slavoniji i ljudi koji bi radili tamo bili bi jednaki nama i mi njima i tako bi uspjeli učiniti da sav sustav pripada ljudima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimečet kol 19, 2010 10:41 am

Mislim da je moguce ali za tako nesto je nuzan odredjen stupanj duhovnog razvoja ljudi. Nuzno je oslobadjanje od ega i nuzan je altruizam. Toga, nazalost, jos nema u dovoljnoj mjeri.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimečet kol 19, 2010 12:17 pm

To bi izgledalo poput savršenog sustava. Usudio bih se reći da je najsličnije tome komunizam u svom idejnom obliku. Praktično to ne funkcionira.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimečet kol 19, 2010 12:32 pm

U biti socijalizam. Ali ljudi su lijeni, egoisticni, zavidni, plitki...sa tako cime tesko je postici balans...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepet kol 20, 2010 2:21 am

Armin od Irima je napisao/la:
To bi izgledalo poput savršenog sustava. Usudio bih se reći da je najsličnije tome komunizam u svom idejnom obliku. Praktično to ne funkcionira.


Imaš pravo,ali primjer je taj koji vodi ljude,zato treba početi postati častan čovjek koji drži do toga,nažalost ljudi su oduvijek bili svakakvi,ali ako imaju primjer tu moze biti nećega.
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepet kol 20, 2010 2:25 am

Alpha je napisao/la:
U biti socijalizam. Ali ljudi su lijeni, egoisticni, zavidni, plitki...sa tako cime tesko je postici balans...



Nažalost si u pravu,ali to se može promjeniti ukoliko ti ovisi život o tome npr.imas djete koje boluje od tumora jetre,jedini ti je spas donacija ali nesmijes dugo čekati,vidiš dobro u svakome i zloba ne postoji oko tebe to je osjećaj kolektivnosti,komunizam i ostale grane su samo maska na oći povodljivih ljudi,da bi stvano uspio u tome moram graditi i poklanjati kako bi sustav bio srušen i ta tvrdokornost ljudske gluposti.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepet kol 20, 2010 2:18 pm

Mznida, slažem se. Ideološki načini uređenja su za povodljive ljude koji tako ionako neće imati svoje mišljenje, nego će se prikloniti onom koje njima u tom trenutku više paše. Najbolje je društvo ono koje je uređeno tako da se stalno može prilagođavati novim promjenama, a današnji moćnici koji su moćni zbog tog i tog uređenja društva samo pokušavaju i dalje nabacivati taj oblik uređenja i koče cijelo društvo.
A ne znam, mznida, dobra stvar je da postoji internet i da se jako brzo mogu okupiti ljudi istog interesa, no treba započeti malim koracima. Ajmo predložiti sve promjene koje bi novo društvo trebalo imati i potrebne početne korake da se to počne i ostvarivati. Može?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepet kol 20, 2010 10:21 pm

Mogli bi to napraviti Legionaru, mozda uspijemo pokrenuti lavinu.
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepet kol 20, 2010 10:22 pm

danas ću početi raditi na promjenama.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimesub kol 21, 2010 12:22 am

:D Kako?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimesub kol 21, 2010 12:54 pm

mznida je napisao/la:
Pitanje dali je moguće živjeti u svijetu bez stresa i siromaštva?

Moja teorija govori kako je to moguće,a ona je jednostavna:

Ja kao pojedinac nemogu ništa ali ako nas je više i uložimo svi nešto a nitko nije glavni i svi smo jednaki ukupnu zaradu ulažemo dalje kako bi otvarali jedoga dana tvornice po slavoniji i ljudi koji bi radili tamo bili bi jednaki nama i mi njima i tako bi uspjeli učiniti da sav sustav pripada ljudima.

Nažalost, to neće ići iz razloga koji je Alpha napomenula. Ego je prejak i ništa nije oslabio tijekom razvoja ljudskog društva. Usudio bih se reći i da je veći sad nego ikad prije. U prirodi je ega nadmetanje. To je životinjska razina koja je još uvijek toliko dominantna u svim područjima ljudske djelatnosti da je to strašno. Uvijek mora biti netko tko je glavni budući da je to princip čopora - čopor ima svoje glavešine i predvodnike te članove. Članovi također nisu jednaki, ali su svi podređeni vođi. To se prešutno prihvaća i dan-danas pa se ni o kakvom pravom socijalizmu niti komunizmu ne može govoriti.
Moguće je krenuti jedino od sebe i sebe promijeniti tako da, ako ništa drugo, onda barem da pomažemo drugima.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimened kol 22, 2010 4:58 am

[quote/]
Moguće je krenuti jedino od sebe i sebe promijeniti tako da, ako ništa drugo, onda barem da pomažemo drugima. [/quote]





upravo tako to je ključno kada pobjedimo sami sebe tj.ego tada ćemo i napredovati,zato ja vec radim tako duže vrijeme i pozivam sve da učine isto.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimened kol 22, 2010 2:50 pm

Uglavnom, za početak bi bilo dobro da se okupi više nas istomišljenika i da pozivamo na isto stvar, a ne da se raštrkamo i da svako udara po svojoj filozofiji, jer bi to bilo uzaludno raspršenje energije.
Pri takvom pozivanju treba unijeti dio onih osobnih problema, ali u to uključiti mjesta za primjenu na druge stvari, tako da postoji neki omjer subjektivnih/lokalnih i globalnih rješenja :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimened kol 22, 2010 2:53 pm

Prvo nas mora biti barem nekoliko desetaka tisuća...
Nakon toga možemo početi raspravljati...
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimened kol 22, 2010 7:30 pm

Zivot bez siromastva i gladi ?
Da je cela planeta jedno , da su svi svetski resursi svima jednako dostupni , jedan deo sveta bi bila zitnica , drugi zaduzen za tehnologiju , treci za nauku itd itd . Nema vise ratova , nema vise briga , istrazili bi prvo svoju planetu , pa se otisnuli u svemir .... Zamislite samo kad bi se svi naucnici ovog sveta ujedinili :)
Ali dok su nam vodje ovoliki retardi nista od toga
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimened kol 22, 2010 8:19 pm

Kad bismo živjeli poput mrava ili pčela, hromi, tad bi sve bilo kako si sad rekao...
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 12:13 am

-.- a mi sebe nazivamo inteligentnim bicima
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 12:48 am

Haha, čini se da su kukci inteligentniji od nas.
No mi imamo svoju individualnost. Po tome smo drugačiji. Pogledajte primjer nekih srednje i sjevernoeuropskih sela koja imaju svoje vlastite izvore energije i hrane. Uspjeli su jer su pritisnuli zube jedan dio života, no znali su da će im se dugoročno isplatiti. Ljudi žive iz dana u dan i rađe će platiti 100×10 kuna nego 3×250 kuna. Kada bismo razmišljali s nekim planom... eh, a imamo idiote na vlasti...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 2:37 am

hromi je napisao/la:
Zivot bez siromastva i gladi ?
Da je cela planeta jedno , da su svi svetski resursi svima jednako dostupni , jedan deo sveta bi bila zitnica , drugi zaduzen za tehnologiju , treci za nauku itd itd . Nema vise ratova , nema vise briga , istrazili bi prvo svoju planetu , pa se otisnuli u svemir .... Zamislite samo kad bi se svi naucnici ovog sveta ujedinili :)
Ali dok su nam vodje ovoliki retardi nista od toga



izgleda nemoguće,ali nije tako jer svima je pun k. retarda zna se gdje,svi smo ogorčeni nakon takvog debilnog poteza gdje se mrcina spasio samo kada se sjetim toliko mi mržnje prođe mislima da bi cijeli svjet mogao zaratit,ali se onda vratim jer sam otac dvoje djece,najtužnije je to što smo sljepi i nevidimo sta su pravi izvori,tj smisao života.Nadam se da ce se jednoga dana moja ideja ostvariti vise bih volio ljude gledati kao prijatelje nego li se paziti i strahovati radi postupaka koje činimo prema drugima.Upravo sam tako i ja mislio da nema briga,ali tada nisam znao sto sada znam da nije tako jednostavno jer zlo se rađa kao i dobro upravo sada ovoga casa dok mi o tome prićamo.Smatram da je doba nove inteligencije samo moguće provesti ponašanjem a ne i szrijevanjem što donosi teške posljedice odvikavanja kao što je laganje i škrtost.Svakoga dana gledam ljude promatrm ih kako svoje živote troše na brige,bolesti,glad i nitko nije sposoban reći izvoli dopusti da ti pomognem jer si čovjek.Kako ćemo napredovati ako smo ljudi samo u rečenici.
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 2:42 am

Legionar je napisao/la:
Haha, čini se da su kukci inteligentniji od nas.
No mi imamo svoju individualnost. Po tome smo drugačiji. Pogledajte primjer nekih srednje i sjevernoeuropskih sela koja imaju svoje vlastite izvore energije i hrane. Uspjeli su jer su pritisnuli zube jedan dio života, no znali su da će im se dugoročno isplatiti. Ljudi žive iz dana u dan i rađe će platiti 100×10 kuna nego 3×250 kuna. Kada bismo razmišljali s nekim planom... eh, a imamo idiote na vlasti...



Nisu nego smo mi izgubili smisao života koji nas okružuje.Tako je i sa cijelim svijetom ne samo onima na vlasti.počni od sebe koji su ti prioriteti do kojih nikada neces doći,dat ću ti dobar primjer da shvatiš ako nisi pogledaj Avatra,a zatim reci što nam se dogodilo,puno ljudi se je ubilo nakon filma jer nisu htjeli prihvatiti stvarnost.
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 7:24 am

čini mi se nemoguće,jer jednostavno u praksi je to stvarno teško...
no
koliko ljudi vole svoj život,cijene ga i poštuju druge ljude je samo pitanje kakve su osobe i gdje su odrasle i kakav im je život bio...nekako imam osjećaj da se velika većina ravna po drugima-neš ti imal bolje neg ja,... lolcina
altruista i pošten čovjek je tako teško biti,ali moguće... scratch (komentari moje žene)


Zadnja promjena: mznida; pon kol 23, 2010 1:39 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 12:43 pm

Armin od Irima je napisao/la:
Prvo nas mora biti barem nekoliko desetaka tisuća...
Nakon toga možemo početi raspravljati...

znaci ako bi se oformio neki pokret s takvim ciljem i ako bi bilo nekoliko desetaka tisuca ljudi ajmo reci 27274, onda bi nas svijet imao buducnost, onda bi ljudi mogli razgovarati o buducnosti zemlje
i vi stojite cvrsto iza toga, a ne da samo sjedite na svojim debelim gu*** u udobnim foteljama i zasticeni ste iza svog malog ekrana i njegovo vas svijetlo osvjetljava i zagrijava duboko u noc i pricate kako bi se to trebalo napraviti?

epa ljudi vec se radi, bilo je tih ljudi koji su vec imali tu ideju i zapoceli taj pokret zvan Venus Project
a vi se cak niste ni potrudili progooglat dali tako nesto postoji, al vidi cuda cak niste trebali ni googlat, samo ste trebali pogledati kaj se dogadalo na vasemu forumu jer je vec bila ta tema i ja sam prije cirka 10 mj ugrubo rekao ideju toga i dao linkove, ali da se netko ovdje potrudio to pogledati...cini mi se da vi niste...

i da ljudi jesu problem, jesu problem oni koji ne vide, jesu problem oni koji zele zadrzati sustav ovakav kakav jest zato jer ih nije briga za druge, ali zapitajte se zar nisu najveci problem oni koji znaju za to a nista ne rade osim sto imaju nekakve raspravice na forumima koje ocito nitko ne cita, AKO ZELITE SVOJU BUDUCNOST ONDA JE SADA VRIJEME DA SE BORITE ZA NJU
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 5:34 pm

Pyro, razumijm odakle ti takav gnjev. Iako si nas/mene dobro popljuvao, uopće mi nije žao zbog toga. Barem si dokazao da su tvoji stavovi iskreni :)

Misliš da nisam čitao za Venus project? Da nisam gledao Zeitgeist? Da im nisam poslao mail? Nisu mi odgovorili, za početak. Ja svakako radim na toj promjenu. Nije ovo jedina tema na kojoj sam susreo nekoga tko je htio nešto mijenjati.
Usput ću odgovoriti i mznidi. Ja imam plan svoje budućnosti. A imam ga samo zato da bih kao odrasla osoba mogao u što utjecajnijim krugovima okupiti ljude oko sebe. I već sada intenzivno na tome radim. Ne znam kako drugi ljudi koji pišu o promjenama, ali mislim da je internet mnogo toga omogućio. Za početak treba skupiti ljude u jedan projekt pod istim nazivom. Venus project... eh, to je ipak malo prenezrelo, predaleko i preutopističko.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:32 pm

Pyro je napisao/la:
Armin od Irima je napisao/la:
Prvo nas mora biti barem nekoliko desetaka tisuća...
Nakon toga možemo početi raspravljati...

znaci ako bi se oformio neki pokret s takvim ciljem i ako bi bilo nekoliko desetaka tisuca ljudi ajmo reci 27274, onda bi nas svijet imao buducnost, onda bi ljudi mogli razgovarati o buducnosti zemlje
i vi stojite cvrsto iza toga, a ne da samo sjedite na svojim debelim gu*** u udobnim foteljama i zasticeni ste iza svog malog ekrana i njegovo vas svijetlo osvjetljava i zagrijava duboko u noc i pricate kako bi se to trebalo napraviti?

epa ljudi vec se radi, bilo je tih ljudi koji su vec imali tu ideju i zapoceli taj pokret zvan Venus Project
a vi se cak niste ni potrudili progooglat dali tako nesto postoji, al vidi cuda cak niste trebali ni googlat, samo ste trebali pogledati kaj se dogadalo na vasemu forumu jer je vec bila ta tema i ja sam prije cirka 10 mj ugrubo rekao ideju toga i dao linkove, ali da se netko ovdje potrudio to pogledati...cini mi se da vi niste...

i da ljudi jesu problem, jesu problem oni koji ne vide, jesu problem oni koji zele zadrzati sustav ovakav kakav jest zato jer ih nije briga za druge, ali zapitajte se zar nisu najveci problem oni koji znaju za to a nista ne rade osim sto imaju nekakve raspravice na forumima koje ocito nitko ne cita, AKO ZELITE SVOJU BUDUCNOST ONDA JE SADA VRIJEME DA SE BORITE ZA NJU



hahahahahaha kaj mislis da se borimo vilama i bakljama?Jasno da mi je guzica debela od gledanja u komp jer neki kao ti bi sve riješili silom,a to se onda vraća ali ne kao pozitivci već te proglase etom ili tako nećim, borba se mora odviti u nama a ne negdje vani jer nam nitko nije kriv za nase vlastite kredite i ostale kartične dugove, nase ponasenje je destruktivno i to je ono sto nas koci u svemu,kada cemo moci to preboljeti tada cemo se pocet razvijat ,mozak se govorili da je najveće oružje,zato ga upotrijebi,jer ako postanes aktivist tada si sam nemoj to zaboraviti.
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:40 pm

greška je kada ljudi daju nećemu u sta vjeruju imena projekta i žalosno jer se sigurno korist gleda, kada cemo shvatiti da smo sami svoji robovi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Doba nove inteligencije Empty
PostajNaslov: Re: Doba nove inteligencije   Doba nove inteligencije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Doba nove inteligencije
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Informaticko doba
» Promjene novog doba
» Novo ledeno doba

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: