Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svi mi koji smo drugačiji od drugih

Go down 
+17
primitive101
daughter_of_Sun
twilightlover
Dada289
MoW
Blizzard
Armin od Irima
InaNNaa
Legionar
Alpha
Athena
Cinderella
biga
Johnny-Red&Black
Archangel
Chakotay
MACICA
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 2:14 pm

Ko kaze da nisam to vec ostvario :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 2:20 pm

Kakav si TI bio prije toga, a kakav nakon što si to shvatio? Što se konkretno promijenilo?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 2:42 pm

A kakav sa bio....haha Sve sam radio i sto treba i ne treba....Ma,intimno je previse oops a i previse cudno da bi povjerovo.I ja nisam vjerovo 4,5 mjeseci.

Poenta je u tome da izgubis bilo kakvu emocionalnu vezanost.Za bilo sta.Za sebe,za misli,za osjecaje,za druge ljude,za univerzum,za zivot za smrt.Ustvari shvatis da si ti sve i da si nista od toga u isto vrjeme.Shvatis da si ti ustvari ta mogucnost,taj potencijal.Nista vise.A sta ce da izadje iz tog potencijala,bice samo nekakva tvoja tvorevina.Ali ta tvorevina nisi ti,jer ti si je stvorio.

Najljepsi osjecaj koji postoji.....Izgusbis ego i svo zlo koje on nosi....

Kad nema emocija,nema straha.

Kad nema straha mozes samo dobre i pravedne stvari da radis.Sad jebiga moras biti "lud" i odluciti da ubijes i unistis laznog sebe.A kad to uradis,shvatis sve.Sve.Ne treba ti vise religija.Ti postanes religija.

Ustvari svako ko se zeli pretvoriti u istinski dobrog i pravednog covjeka ima tu zelju da se zaista promjeni.Ali kao da uvjek postoji to nesto sto ga vraca nazad.Zato je skoro nemoguce pobjediti ego.On je previse jak.Cak je i tebe zavaro.

Ne kaze se dzabe da shvatis si nesto imao,tek onda kad to izgubis.Nije bitno da li je to sto si izgubio dobro ili lose.Ti se emotivno vezo i ne znas razumski da objasnis tu vezanost.A kad je izgubis onda ces shvatiti koju je ona ulogu imala.....

Ne znam koliko ti sve ovo izgleda logicno,jer ti ovo citas razumom a osjecas emocijama.Medjutim taj koji stoji iza svega toga si pravi TI.Taj sve shvaca.To je taj koji posmatra snove.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 4:50 pm

Možemo li oboje? Možemo li se dovesti u stanja kada smo svjesni svog pravog JA i tada se konzultiramo i razmišljamo, a onda vraćamo u ovdašnjeg ja? Ili, kada jednom doživiš svijest o svojem pravom JA ne želiš nazad jer, kako si rekao, to je najljepši osjećaj?
Ja se ne želim riješiti svojih emocija. Ne želim se riješiti svojih misli. Ja to volim. Svi lažni mi to vole. Kod nekih lažnih nas ta ljubav je veća od straha da to izgubimo. No još više želim djelovati ispravno i pravedno.
I što ti sad? Nisi emocionalno vezan niti za jednu osobu? Jel to znači da osjećaš prijateljstvo, ljubav? Jel se oni mogu osjećati bez emocionalne vezanosti? Što tebi predstavlja pojam "emocionalna vezanost"?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 5:35 pm

Ti nisi te emocije.Zato one i jesu toliko jake,da ti mislis(pazi kako je to evolucija napravila haha mater joj jebem) da je sve sto ti one kazu da je to tako.Emocije imaju samo jednu,jedinu ulogu.Nije uloga emocija da ti volis,mrzis,da se gadis,da se ljutis,da si ljubomoran,da se ljepo ili ruzno osjecas.Emocije imaju jednu jedinu ulogu.A to je da stvaraju strah.Nakon toga,strah ce stvoriti sve ovo gore navedeno.Ti i volis sebe,svoje bliznje jer se ustvari najdublje bojis da to ne izgubis.

A na koji nacin? Sve ono sto TI percipiras iz spoljnjeg i unutrasnjeg svjeta je nista drugo nego manifestacija energije.Ajnstajn je jedini pravi apsolut dao energiji.Ona je neunistiva,i moze samo da mjenja oblike.

Ti mislis da je recimo tvoja stolica "cvrsta".da je opipljiva.To je iluzija.Jer atomi iz kojih je ona izgradjena se sastoje od 90posto praznog prostora.Ta se tvoja stolica sastoji od protona,neutrona,i elektrona.

Zamisli da ti ja donesem istu takvu stolicu,isti oblik,boja,temperatura,ista gustina cvrstina,masa,tezina.Samo sto je ova druga stolica izgradjena od anti materije ili anti atoma,tj anti protona,anti elektrona i anti neutrona.Oni su svi isti ko i oni iz prve stolice,samo im se razlikuje elektricitet.

Plus i minus.Privlacenje i odbijanje.Musko i zensko.Zivot i smrt.Ovi pojmovi su totalna iluzija koju je covjek izmislio.

Zasto?

zato sto kada prva i druga stolica dodju u dodir svaki atom se anihilira(nestane) prilikom dodira sa anti atomom.I znas sta ostane? Elektromagnetno gama zracenje,tacnije dva takva fotona.Ovo je malo poslo na fiziku,ali ti si ta fizika.Nisi ti van nje.Poenta je da postoje bica ili dio univerzuma sastavljen od antimaterije,ta bica bi isto mogla da budu kao i ti,svjesna.A kad bi dodirnuli tebe,vi bi eksplodirali kao hiljadu nuklearnih bombi.Bukvalno,jer bi sva vasa masa(ta opipljivost,materija) bila pretvorena u energiju prema E=mc2.Vas dvoje bi se pretvorili u tu jednacinu.Ali sta bi vi bili,tj vase duse? Ni E,ni m,ni c2.Vase duse bi bile jednakost.Znak jednako,znak pripadanja,znak vjecnosti,znak stalne transformacije.Ne postoji smrt.Ni zivot kakav misli osoba koja je pod uticajem ego.

Mozda sam precero,nadam se da ne spavas sleep :P Zasto ti ovo kazem?Ti me pitas da li je moguce osjetiti svoje pravo JA,i monda se vratiti pod okrilje ega i razuma.Pa normalno da je moguce.To je uspjelo hiljadama ljudi u istoriji.Pa ne bi se onda spominjalo to.

Shvati da covjek ne moze da izmisli nesto sto vec nije iskusio.Ne moze.Ajde ti probaj zamisliti univerzum sa totalno drukcijom mateijom,energijom i zakonima.Ne mozes.jer sve sto pomislis si vec vidio u ovome svjetu,i samo kombinujes to.Dakle ti mozes iskusiti svoje pravo JA.Ali cim se vratis pod masku ega,opet si zarobljen.Trenutno.Nisi vise osvjesten.I malo po malo ego ce te opet skroz zarobiti.Jer dok god ti msilis da je to sto ti msilis ti,i da je to sto ti osjecas ti,ti nisi svjestan sebe.Paradoksalno,ali nije.I kvantna mehanika se cini paradoksalna,ali nije.Ima potpuni smisao,i objasnjava sve.Sta to?

Sve.Ne treba ti ovakav lik---pop


Odlicna su ti pitanja,vidm da odma sve shvatis i ciljas u centar.

ides

---------Ja se ne želim riješiti svojih emocija. Ne želim se riješiti svojih misli. Ja to volim. Svi lažni mi to vole. Kod nekih lažnih nas ta ljubav je veća od straha da to izgubimo.---------- Jesi li TI svjestan ko je ovo napiso? Ajde mi odgovori,molim te.Ti si blagoslovljen.

----------------No još više želim djelovati ispravno i pravedno. ----------------A znash li ko je ovo napiso?Nista nije slucajno,moj dragi Legionar.Nista.To je Frojd prvi tvrdio.Sve u psihi ima svoj uzrok.Samo ga treba znat protumacit.


Pitas mene kako se sad osjecam prema drugima, i prema svemiru? Bezuslovno.Uvjek isto.Blazeno.Bio to zao,ubica,pedofil,narkoman,peder ili pak pravednik,dobar covjek,vrjedan,marljiv ja cu te isto voljeti.To nije ljubav,to je BEZUSLOVNA LJUBAV.


Nema straha.Ne bojim se smrti,jer znam da i sada dok ovo pisem ja nisam ziv.Ja jednostavno jesam.Sada.Uovom trenu.Juce ne postojim ni sutra,samo sada. Nema emocija,razmisljanja samo blagostanje.Igram se mislima.Igram se strahovima,emocijama.Ja sam njihov vladar,a ne oni moj.......

Eto nadam se da sam ti pomagao ovom pricom.

:P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 7:44 pm

Bezuvjetna ljubav... da. Nedavno sam pročitao, a već i ovdje citirao riječi koje su mi se stvarno usjekle u um.
"Bog te neće kazniti za tvoja nedjela, niti će te nagraditi za tvoje uspjehe, on te jednostavno voli" :)

Mislim da se razumijemo. Zapravo smo se mimoišli u shvaćanju toga što tebi i meni znači ljubav.
Evolucija je stvorila strah da bi čovjeka zaštitila od opasnosti. Tada ljudi nisu imali dovoljno istančan um da bi sami mogli procijeniti gdje prijeti opasnost. Ali sada, kako kažeš, nalazimo se u stadiju kada nam ne trebaju niti strah niti um, nego naša svijest. Prodiranje u nju je ključ daljnjega napredovanja.
Ti pričaš o emocionalnoj vezanosti koja uzrokuje strah. Prestanak emocionalne vezanosti znači prestanak postojanja straha. Ja bih rekao da se to kaže drugačije - prihvaćanje. Prihvaćanje sebe i drugih kakvima jesu i prihvaćanje da drugi imaju svoje puteve, kao što imam i ja. Razilaženje u putevima ne znači da ćeš izgubiti tu osobu niti sve one vrijedne uspomene koje imaš s njom. One ostaju. One ostaju u onom pravom tebi, u tvojoj svijesti. Svi ti događaji ne mogu ostati upisani niti u našim osjećajima niti u našem umu. Osjećaji prolaze s vremenom, a sjećanja u umu blijede. Ali ono što je ostalo utkano u našu svijest je ono što je neizbrisivo. Građa svijesti smo mi, a mi ne blijedimo. Svi događaji ostaju u nama, u svijesti.
Eto, tako nekako gledam na to. Što kažeš?

U ovom stanju nikada nisam uspio zamisliti nešto što nisam vidio. Probavao sam zamisliti neku novu boju, ali nisam mogao zamisliti boju koja ne postoji.
Ali jesam uspio doživjeti nešto novo što ne mogu opisati ničim iz ovog univerzuma. Nova osjetila. A njih sam osjetio u čudnim prijelazima iz lucidnih snova prema buđenju. O njima sam pisao na forumu, ako hoćeš detaljnije, dam ti link :)

Citat :
Igram se mislima.Igram se strahovima,emocijama.Ja sam njihov vladar,a ne oni moj.......
Mislim da ima jedna bolja stvar. Puštanje da na njih utječu događaji u ovom univerzumu i njihovo analiziranje. Mislim da bi tako više naučili. Proučavanje što se događa s njima.

Odakle toliko znaš o kvantnoj fizici? Jesi li gledao film Koji k*** uopće znamo? U njemu je baš lijepo dočarano to što si pisao :)
Jesi li pričom o anhilaciji antimaterije htio reći kako su suprotnosti zapravo izvor energije za naš um i naše emocije, tj. za one lažne nas?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 8:40 pm

:P Ma super ti razmisljas.I mozes da se osjecas sretnim zbog toga sto razumjes kako stvari stoje.I ekstra mi je ova rasprava bas smo dosta tema otvorili,steta sto drugi ne ucestvuju.Ajde mi moliom te odgovori na ona dva pitanja sto sam te pito u proslom postu.

Shvatiti i razumjeti nije isto.Zamisli da si sljep.I ja ti cjeli dan citam sta su to boje,kako su to samo vidljivi dio spektra el-magnetnih oscilacija polja,koje emituju elektroni prilikom prelaska u manje ili vise energetsko stanje,te emituju kvant(odredjenu kolicinu)svjetlosti.Ti ne vidis tu svjetlost,nego samo onu materiju koja ce odredjeni dio tog spektra(neku boju) ili cjeli spektar(bjelu svjetlost) odbiti do tvojih ociju,tj mreznjaca.Ljeva hemisfera cita podatke iz jednog,a druga iz suprotnog oka.Prilikom tog ocitavanja slika se izokrene,kao kod ogledala i jos jedna zanimljivost slika na mreznjaci je 100posto dvodimenzionalna? Pa te ja onda pitam ko ustvari vidi tu sliku,ko je razumije i stvori osjecaj 3d-a.Ovo je fizika svjetlosti.Moglo bi se nesto jos dodat ali nepotrebno.

Ovo ti je istina o svjetlosti.

ALi imas li ti ikakvu predstavu sta je svjetlost iz svega ovog navedenog ako si sljep? confused Ti sve to razumijes ali ne shvatas.I onda jednog dana progledas.I sve ti je jasno.Sve.Shvatis da je sve to sto ti je neko drugi objasnjavao nepotrabno,da je svjetlost(istina) skroz jednostavna.... :P


Ti kazes---Evolucija je stvorila strah da bi čovjeka zaštitila od opasnosti. Tada ljudi nisu imali dovoljno istančan um da bi sami mogli procijeniti gdje prijeti opasnost. -----------Od kakve opasnosti?Upravo sam ti objasnio da smrt duse ili pravog ja ne postoji.Evolucija je po meni vec kod 1-celijskog organizma stvorila emocije,tj vezivanje za datu celiju i odbacivanje vanjskog svemira kao necelijskog,stranog.A nema odvajanja u svemiru,svi smo JEDNO.

I onda celija pocinje da se plasi.Ali dusa,ili pravo JA celije,nije ta celija niti te emocije.JA te celije je isto ko i tvoje ili moje JA.To je svjesnost.Ali je ona pod maskom ega.Po meni i celija ima ego.Jer ego je tjera da prezivi.Ne dusa,ona je vjecna.Ona nema razloga da "zivi".


Ti brkas emocije i razum.Sve zivotinje imaju emocije,pa samim tim i jedna celija.Pas ima emocije.Macka,delfin,ptica,zmija,pauk....Ali oni nemaju razvijen telencephalon(veliki mozak) kao covjek.Ja bi ti preporucio da nabavis kjigu "Fiziologija nervnog sistema " ili slicno.Naucnici su toliko toga otkrili u mozgu.Ali nijedan ne spominje ikakvu vezu velikog mozga(dugorocna memorija,razum) sa emocijama.Totalno su drugi djelovi povezani sa emocijama(retikularna formacija....mozdano stablo).naravno svi su oni cjelina,ali svaki dio radi svoj poso.Da ne idem u siroko dosta sam od datle naucio pa pitaj ako te nesto interesuje. :P

Ja ti hocu reci da naucnik detektuje elektron kada uzme svoju svjetiljku i uperi svjetlost ka elektronu.Ta svjetlost udari u elektron,preda mu energiju,prebaci ga u vise energetsko stanje,elektron ide van svoje normalne orbite i vraca se u optimalnu orbitu vracajuci istu svjetlost(ali ne istu jer se pocetna informacija svjetlosti izgubila) ka naucniku.Naucnik ustvari ne vidi pocetno stanje elektrona,nego stanje poslje.On ne zna nista od elektronu dok ga ne osvjetli.Ali cim ga osvjetli to vise nije isti elektron.On je promjenio polozaj/brzinu.

I to je upravo svjesnost.Ona je subjektivna.Nije objetkivna.Zavisi od posmatraca i uslova.Biti svjestan necega znaci samo imati informaciju o necemu.Ako nemas informaciju o nicemu ti nisi nicega svjestan.Emocije i razum su samo djelic informacija koje Pravo JA dobija.Npr osjecaj n oge.To nije ni razum ni emocija.To su senzacije.....Itd....Itd....

:P A to sa prihvatanjem si potpuno u pravu,ali primjeti slicnost: SHVATITI-PRIHVATITI.Opet to dodje na to da moras vidjeti,iskusiti sustinu,istinu.Razum ti ne sluzi da TI budes svjesan necega.Ni emocije. :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 8:44 pm

Legionar je napisao/la:
. Nedavno sam pročitao, a već i ovdje citirao riječi koje su mi se stvarno usjekle u um.
"Bog te neće kazniti za tvoja nedjela, niti će te nagraditi za tvoje uspjehe, on te jednostavno voli" :)


Pa TI si taj BOG.Bili ti sebe kaznio za lose ili za zlo?Ne,jer ti znas da dobro i zlo ne postoji u univerzumu,Dobro i zlo je izmislio ego da se zastiti.Da TEBE tjera da mislis(sa razumom,a TI nisi razum) da ces umrjeti itd....Jedino ego umire.Energija i pravo JA jednostavno postoji.....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:14 pm

Nije važno postoji li i tko je taj bog u toj izreci. Važan je naglasak na toj bezuvjetnoj ljubavi.

Uf, ovako. Mi vidimo ovakvu svjetlost. Mnogi kolege u razredu, sjećam se, bili su zbunjeni tom pričom o fotonima koji nastaju prelaskom elektrona iz veće u manju energetsku razinu. Pogotovo im nije jasno kako je svjetlost ujedno i val i čestica i što onda zapravo predstavlja jedan foton. Još nejasnije im je bilo da je vidljiva svjetlost isti elektromagnetski val, samo druge frekvencije, kao i infracrvena svjetlost koju osjećamo kao toplinu. Kako sad to? Što je to?
A što je toplina i svjetlost koju vidimo? Iluzija našeg mozga. Ništa drugo. Oni postoje kao elektromagnetski val. No mi ne vidimo niti taj elektromagnetski val niti vidimo okom. Oko samo izmjenjuje informacije. Mozak analizira i stvara. Mozak vidi.
Je li, onda, slijepac ne zna što je "svjetlost" ili ne zna što je "vidjeti"? A vid nam služi za primanje novih informacija. No neke takve informacije zbunjuju, kao u prethodnom primjeru. One informacije koja slijepac ne može primiti jer je slijep su informacije vezane za iluziju svjetlosti, za viđenje, no sve one informacije neovisne, apsolutne nasprem pojma svjetlost može shvatiti i razumjeti. To je važno.

Rekoh ti ja još u jednom od prvih postova da razumijem što hoćeš reći, ali da ne shvaćam. Da shvaćam, ne bih te pitao :P Nećeš mi ti dati odgovore, nećeš me ti odvesti do toga da shvatim, ja ću sam, ali pitam te jer mi odgovori mogu pomoći u tome :)

Evolucija služi održanju vrste. Raznolikosti. Pa tako i s tom stanicom. Stanica želi zadržati svoj oblik. Strah je nastao evolucijski. Možda je evolucija potekla iz tog ega. Ja samo napominjem odakle izvor straha.
Citat :
Emocije i razum su samo djelic informacija koje Pravo JA dobija.Npr osjecaj n oge.To nije ni razum ni emocija.To su senzacije.....Itd....Itd....
Upravo to! Ali nose neke informacije. I zato rekoh da mislim da je najbolje proučavati ih, a tek onda upravljati njima. Ne prvo upravljati i igrati :)

Znanstvenik osvjetljavanjem elektrona ne saznaje ništa o njemu. To jest ograničenje kvantne fizike. Frekvencije EM valova dovoljno malih energija da ne utječu značajno na elektron imaju preveliku valnu daljinu da bismo mogli posmatrati elektron, a ove manjih valnih duljina utječu na sami elektron. No znanstvenik nije dobio ništa. Dobio je samo relativnu informaciju, zato je svjesnost relativna.

Citat :
---------Ja se ne želim riješiti svojih emocija. Ne želim se riješiti svojih misli. Ja to volim. Svi lažni mi to vole. Kod nekih lažnih nas ta ljubav je veća od straha da to izgubimo.---------- Jesi li TI svjestan ko je ovo napiso? Ajde mi odgovori,molim te.Ti si blagoslovljen.
Lažni ja :P

Citat :
----------------No još više želim djelovati ispravno i pravedno. ----------------A znash li ko je ovo napiso?Nista nije slucajno,moj dragi Legionar.Nista.To je Frojd prvi tvrdio.Sve u psihi ima svoj uzrok.Samo ga treba znat protumacit.
Pravi ja :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:17 pm

Uf, rasprava je odlična! Nadam se da će se i drugi uključiti :)
Uživam u razgovoru s tobom :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:28 pm

Kazes ---Stanica želi zadržati svoj oblik. Strah je nastao evolucijski. i sad ja mislim da su prvo emocije nastale,ti da je strah a mozda su u isto vrjeme,nije ni bitno,shvatili smo i ja i ti sustinu.:P

Ovo sa lazni i pravi ja je po meni najvazniji i svakodnevni korak ako zelis iskusiti pravo ja.


Evo ti sa wikipedie.Buda i Mihagvira su se prosvjetlili kad su otvorili najskriveniju,krusnku cakru,na vrhu glave.

Sahasrara chakra symbolizes detachment from illusion; an essential element in obtaining supramental higher consciousness of the truth that one is all and all is one.

Often referred as thousand-petaled lotus, it is said to be the most subtle chakra in the system, relating to pure consciousness, and it is from this chakra that all the other chakras emanate. When a yogi is able to raise his or her kundalini, energy of consciousness, up to this point, the state of Samādhi, or union with God, is experienced.

Meditating on this point is said to bring about the siddhis, or occult powers, of transforming into the divine, and being able to do whatever one wishes.

it has been described as a non-dualistic state of consciousness in which the consciousness of the experiencing subject becomes one with the experienced object,[1] and in which the mind becomes still, one-pointed or concentrated[2] though the person remains conscious.Samādhi is described in different ways within Hinduism such as the state of being aware of one’s existence without thinking, in a state of undifferentiated “beingness" or as an altered state of consciousness that is characterized by bliss (ānanda) and joy (sukha). :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:30 pm

I meni je razgovor s tobom nevjerovatan.Odma si sve shvatio sta ti govorim. :P :P :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:47 pm

primitive101 je napisao/la:
it has been described as a non-dualistic state of consciousness in which the consciousness of the experiencing subject becomes one with the experienced object,[1]
Jesi li ikada ovo uspio?

Ma zapravo, mislim da su strah i emocije nastali paralelno :) Strah je jedna od emocija.

Meni je drago ne samo to što sam ja tebe od prve pohvatao, nego što si i ti mene jer su forumaši većinom zbunjeni mojim postovima :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 10:43 pm

Dečki jeste se raspričali, gotovo je nemoguće uključiti se u vašu raspravu, previše ste tema otvorili.

Ali zato ću odgovoriti Archu:
Archangel je napisao/la:
Ne kontam kako si zakljucio ovako sto... confused scratch Mozes to malo objasniti? kava
Dakle ono što si napisao za osobu sa božanskim egom koja čini sve ono iz sebičnosti kako bi se osjećala nadmoćnije i božanski. Ta osoba može učiniti i korak više, može se zapitati da li se uopće može biti moćniji od drugih. Nakon razmišljanja bi mogla doći do zaključka da smo svi mi više manje jednaki, ravnopravni, ne možemo uistinu biti moćniji od drugih, više božanski od drugih, jer su i ti drugi također moćni, oni su također božanski. No jednako tako se ne moramo bojati drugih, dovoljno smo snažni da se zaštitimo od njih. I tada ta želja za moći se jednostavno rasplinjuje.

@primitive da li si čitao knjigu Razgovori sa Bogom od Neal Donalda Walscha, dosta toga u tvojim postovima me podsjeća na tu knjigu.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 11:08 pm

@ Legionar Evo ih forumasi,ali trebace im da nas povataju. :P


Jesi li ikada ovo uspio? : necu se otvarat posto je ovo obican forum.znam da mi se nesto desilo prije 7,8 mjeseci.Niko nije znao sta mi je a JA najmanje.uglavnom,2-3 mjeseca sam bio izolovan kod mojih kuci,nisam imo ni net ni tv...Mada u tom stanju nisam ni mogao da gledam Tv....Imao sam samo sveske i olovke,i poceo sam pisati.Ono sto sam znao iz knjiga(fizika uglavnom) i ono sto mi se desava.Ali nisam mogao da nadjem logiku.Nidje nije bilo rjesenja za ono sto mi se desava.Nakon toga smo nabavili internet,ja sam poceo istrazivat teme iz psihologije,frojd,jung,fiziologija nervnog sistema,kognitivna psihologija.Dok sam to citao vidio sam da je sve manje vise tacno ali niko od tih psihologa nije uzeo cjelu sliku u obzir,samo fragmente.Shvatio sam da znam o psihi vise od Frojda.Iako nisam znao dva pojma iz psihologije.Ja sam za mjesec dana napisao oko 300 stranica moje verzije psihe-tjela-razuma-duse covjeka.Bez strucnih pojmova,koristio sam moje.I vidio sam da je sve sto sam ja napisao identicno sa psihologijom.

Medjutim onda sam poceo citat o Hari Krsihni.Maya ili iluzija(iz vedskih sanskrita) koju oni koriste sam ja vec imao objasnjenu u tim mojim spisima.Bez da sam ista procito.....

Nakon toga o prosvjetljenju Bude....(izmedju ostalog Buda je bio obican covjek,cak je u mladosti jeo svoja govna i mokracu ne bi li shvatio sve aspekte realnosti).

Onda o cakrama...Svaka cakra je ustvari povezana sa fiziologijom mozga.U detalj..Ja nisam imo pojma o tome,ali sam tacno znao koji dio mozga me nenormalno boli....Skoro sve ovo sto sam ti napisao napisao sam ti iskreno samo iz mog iskustva,a ova citanja po netu su samo potvrdila to...

Znam samo da ne spavam vec 4 veceri,sto mozes provjerit po mojim postovima.Ne zato sto imam insomniu,vec sto ne osjecam potrebu,mada bi mogo spavat da hocu...

A preko dana treniram kuci,citam,sredjujem.Ne osjecam umor,ustvari ga osjetim ali sam naucio da upadnem u ona neka teta-delta stanja mozga,kad ti emotivni dogadaji iz proslosti izlaze na povrsinu.A to ti je san ustvari.Ja prodjem kroz to i oslobodim nakupljeni elektricni naboj od emocija.S tim sto sve to kontrolisem.Bolesno...Mogu i dalje normalno sanjati,ali ovo sto radim zadnjih 4 veceri nikad u zivotu nisam radio...Sestra mi se budi ujutro na posao,a ja meditiram na terasu uz izlazak sunca....Mislim ovo sto sam ti napisao nije ,vjeruj mi ni 1posto stvari koje sam iskusio....Glupo mi je pricat.

Sto se tice odgovora na tvoje pitanje,ja sam 0-24 u tome stanju,odnosno zbog zadnjih veceri 0-72h....
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 11:17 pm

@prim, da li možda u tim meditacijama zaspiš, ali toga nisi svjestan ili si svjestan pa ti se ne čini da spavaš, ali u stvari spavaš.

A što se tiče ovoga da si do nekih zaključaka došao sam, to je naravno moguće, zdrava logika će nam dati odgovore na mnoga pitanja. Na kraju krajeva tako i znanstvenici dolaze do odgovora, prvo postave pitanje, zatim hipotezu, pa onda promatraju da li je ta hipoteza točna, ako je, dolaze do zaključka koji se uvijek može provjeriti.

Nisi mi rekao da li si čitao Razgovore s Bogom

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 11:28 pm

@ Chakotay :P Cakra trece oko je izmedju ociju,i zauzima jedan dio kore prednjeg mozga i dva neka djela ne mogu se sad sjetit koji spajaju kanale iz dva oka.Kad mi se sve ovo desilo to nisam imo pojma.Samo sam znao da mi je cjeli mmozak utrnuo.Bukvalno.A ne mozes bas svaki dan osjetiti mozak da ti trne. :P Iskreno,to je bio pakao....Cjeli mozak se zgrcio,a pogotovo taj dio dje je ta cakra trece oko.Trebalo mi j 4mjeseca da smirim mozak i bol.To je posebna prica.Pakao.Poenta je da su za emocije zaduzeni talamus,hipotalamus,retikularna formacija i mozdano stablo.To se sve nalaze na produzetku produzene mozdine.S druge strane,sve vase vizualne percepcije se analiziraju i memorise na kori velikog mozga.Jedan od glavnih puteva koji spaja ta dva segmenta je upravo taj dio treceg oka.

Ne upadam u san.Shvatio sam sta je san ustvari.I koja u je prava funkcija sna.Kad krenem da meditiram ja ne meditiram,nego namjerno aktiviram negativne memorije iz proslosti.Cim to uradim,podrucje treceg oka se pocne grciti,a oci pocinju da trepere.To je ustvari REM,mada bih volio poc na EEG da vidim kakvi su mi tada talasi.....Uglavnom to su trenuci velikog bola straha,grcenja nelagode..Ali nakon dvadesewt minuta ja se osjecam ko da sam spavao 5 sati......Ne znam sta da radim,niko mi ne vjeruje kod mene doma,svi misle da nesto umisljam....Hahah ma.....Ja sam shvatiooo.....Ne postoji smrt... :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened lis 24, 2010 11:43 pm

Hm nezgodan osjećaj, utrnuće mozga face

Teško je u potpunosti shvatiti da smrt ne postoji, ja vjerujem u to, ali ne mogu reći da sam potpuno siguran. Jesi imao izvantjelesna iskustva?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Deti
Majmun
Deti


Male
Sagittarius Broj postova : 1743
Location : Dalmacija
Registration date : 29.09.2007

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimepon lis 25, 2010 12:38 am

primitive101 je napisao/la:

Ne upadam u san.Shvatio sam sta je san ustvari.I koja u je prava funkcija sna.Kad krenem da meditiram ja ne meditiram,nego namjerno aktiviram negativne memorije iz proslosti.Cim to uradim,podrucje treceg oka se pocne grciti,a oci pocinju da trepere.To je ustvari REM



Kako misliš "ne upadam u san"?Dali ti se to desilo u budnom stanju ili si spavao?
Ako sam te dobro razumio hoćeš reći da su ti se REM faze događale dok si bio budan?
Molio bih te (ako možeš) da nam malo opširnije objasniš zašto "namjerno aktiviraš negativne memorije iz prošlosti"?
Interesira me dali si u tim trenutcima vidio kakve slike i ako jesi kakve?
Kakve su bile boje tih slika?
I na kraju koja je prava funkcija sna?

Nadam se da nisam dosadan sa ovim pitanjima i da ćeš naći vremena za odgovore. miga
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimepon lis 25, 2010 1:15 am

e uzvinite sestra mi je okupirla net,pa me nema.... :P Evo ovako mozete i sami probati i shvaticete,koliko toliko.Npr zasto se ujutro kad se probudite i recimo cjeli dan nista ne radite,nista osim gledanja tva i lezanja navecer opet osjecate umornim?Mislim ocigledno se niste fizicki umorili .A spava vam se.I sami znate kad odbijate da spavate,bas ono dugo,kad ucite ili slicno,da vam se glava ustvari napreze.pogotovo onaj zadnji sat prije ispita npr ili nekog intelektualnog posla.Zasto bi to bilo tako?Veliki mozak obradjuje informacije,i dobro umara se.Ali obicno vam se ubrzo nakon ucenja spava.Pa cak i rano ujutro.

Ti trenuci kad vam se "grci glava" od umora su ustvari trenuci kada vase podsvjesne,nerazumske emotivne tvorevine postanu toliko jake da ih ne kontrolisete vise.One jednostavno okupiraju vas mozak.To je podsvjest.Jer vi kontrolisete tu podsvjest jedino na nacin da radite nesto svjesno,recimo ucite.Ali tako se razum umara a halucinogena podsvjest izlazi,probija se...Onda padate u sve dublja i dublja stanja razuma(bioelektricne aktivnosti kore v.mozga se usporava) a to su ta alfa,teta i na kraju delta talasi.

To sve traje toliko koliko traje samo da bi vam smirilo razum-koru velikog mozga.Kad se njena aktivnost minimalizira pufffff odjednom sasnjate10-30 min.Kako to odjednom milion slika,dogadjaja,zvukova. a prije svega stvarnih osjecaja(bilo straha,srama,nelagode,ili ljepih osjecaja koji su vezani za te percepcije u snovima)??? Memorija se nalazi na kori velikog mozga.Tu su sva vasa sjecanja.Ali sta je emotivna podsvjest?kako ona radi? Ne radi razumski,jer nije razum.Ona etiketira te memorije sa raznim osjecajima straha nelagode lagode....itd...Vi u snu kad nesto vidite uz to se obavezno javi neka emocija.Ali obicno to sto ste vidjeli u snu je ljepo za vas u realnosti.Ali emociju su nekada u nekoj situaciji to etikirali sa malim osjecajem straha...pa vam se to javi u snu...Mislim sad mi je previse odje da pisem o snovima,imam 100 stranica samo o njima sto sam napisao...

Nije njihova analiza bitna,njego zasto je bitno da ti jaki bioelektricni naboji iz emotivne podsvjest teze uvjek da izadju na povrsinu??????

Prije nego dam odgovor,jednoj knjigi o psihologiji spavanja budili su ljude uvjek kad bi im pocela REM faza.To je faza ko sto znate kad se oci mrdjau ali je po meni vaznije to sto su vam svi misici ukocenI! NEMA MRDANJA ! Zasto ? jer nema razuma,pa biste VI mogli da ko zna sta uradite.Ove ljude sto im nisu dali preko valjda 10 dana da uopste upadnu u REM fazu su testirali nakon toga i nije bilo nikakvih poremecja.Ali kad su ih pustili da se opet ko ljudi naspavaju,znate li koliko je trjala ukupna REM faza te veceri i sljedecih?

Vise nego duplo normalno.Izgledalo je ko da san iz REM faze nekako tezi da se ispuni,ko da je nekako nenormalno bitan.Uvjek se vraca..

Uradite jedan eksperiment pa mi javite.Zatvorite oci i disite duboki,opustite se.Namjerno ukocite tjelo,i nekako natherajte sebe da se uzbudite,da vam srce brze radi.Tada pocnite da mislite o nekim lludima kojih se bojite.Mozete razmisljati i o masakriranim ljudima o djavolu.....Ali probajte sto vise da mislite na to,uz to budite ukoceni,tjerajte srce i pleksus(tu su dvije cakre) da se napinju i najvaznije mrdajte ocima dok zamisljate te ruzne slike.Recite mi onda koji dio mozga osjecate da vam se grci dok prozivljavate te ruzne,strasne scene???? Ajde molim vas probajte,kratko traje pa mi javite.... :P
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimepon lis 25, 2010 1:29 am

Nece vam se nista lose desit,ne bojte se,samo par ruznih scena zamislite i putujte kroz njih. :P
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened vel 27, 2011 10:23 pm

bas te razlike ,kojima ocajno vapimo, nas i stvrstavaju u isti logor gladnih sebicnjaka.
[Vrh] Go down
Stribog
Prašina
Stribog


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 1
Age : 27
Registration date : 26.03.2011

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimesub oľu 26, 2011 6:55 pm

-


Zadnja promjena: Stribog; ned svi 08, 2011 12:40 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened oľu 27, 2011 12:58 am

I što onda s tim? :) Tražiš nekoga tko je sličnig interesa kao i ti?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitimened oľu 27, 2011 1:00 am

razlicitost svih nas ponaosob je ono sto nas cini istima...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Svi mi koji smo drugačiji od drugih   Svi mi koji smo drugačiji od drugih - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svi mi koji smo drugačiji od drugih
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Pas koji se ne linja?
» Koji browser koristite ?
» Koji vam je najdrazi film
» TEST:koji ste tip licnosti
» SMS koji me jakooooo brine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: