Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 21. prosinca 2012. godine

Go down 
+107
om
Dantalion
Kahali
Foto
Einar
Q
orca
Korplikan
MisteryManiac
stoner
wanderer
Zona
guitar_master
Maria Elena
matko22
biga
daughter_of_Sun
mEN_iN_WHite
TWade
Casper
ANTEA65
Pohotni Jarac
konoko1
Q to the E
Yo93
hromi
schmizzl
LuckyLuke
Chof
Dunja the tomboy
Dragony
didica14
Mama
Flamezar
Skulptura
brle
Aurora Borealis
tomi
josip21
Chakotay
B
Reptil
jedan_lik
srdjan888
Fantom
Remke
Liquid
Lukini
Lilith
Narayana
gagi_
MoW
gothic45
Lullaby
Gea
Cylon
4ucker
Shime
(CroM)Flash
Berny_Sinara
mariod
Neo
Kirk
fastforward
einstein20
kety6
Hapa
Legionar
Cico
Merkurica
jaija
nixicay
razzor123
floridana
conan_1
avanturista
Jaykof
LarusArg
arhont
snark
fazan u hladnjaku
None
maat_051
marko suzic
Annon Imus
satan´s master
fmirosa
Ixchel
Tutankhamon
Yado
davor1408
upperground
silver
Rain
l337_m4n
Galileo Galilei
Blizzard
od soka prazna flaša
Alpha
ThE_IMMORTAL
Aleksandar Veliki
zvezda
malena
George
userNejm
Svjetloisjena
Neobicni forumas
111 posters
Go to page : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 32  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened kol 30, 2009 12:34 am

ovako malo je duzi razgovor al ja cu pisat sto krace...ili cemo se ubiti ili cemo se okrenut prema boljem da se pomazemo kao i prije 50 god =) ja se nadam ovome drugom....nasli su istrazivaci preko 11 milijuna (planeta nadam se da sam dobro zapamtila) samo 1000 i nes planeta imaju zivota na njima
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened kol 30, 2009 2:37 am

1000 planeta sa zivotom?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened kol 30, 2009 9:08 pm

@Berny?? misli 8)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
jedan_lik
Višestanični organizam
jedan_lik


Male
Taurus Snake
Broj postova : 36
Age : 35
Location : Dulce
Registration date : 13.08.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened kol 30, 2009 11:52 pm

Možda je mislila s mogućim uvjetima za život
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimečet ruj 03, 2009 1:42 pm

ne ne nego da ima drugih khm neznam kak se izrazim ljudi
? Navodno su znanstvenici rekli tako ... a ovih 11 milijuna je naseljivo... al su potpuno prazni zato sto su se generacije prije poklale sa Nuklearnim oruzjem...ja se nadam da ce biti bolje...tako da nas ceka vesela buducnost
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimečet ruj 03, 2009 1:53 pm

Naseljeno i naseljivo nije isto :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimečet ruj 03, 2009 1:59 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
ne ne nego da ima drugih khm neznam kak se izrazim ljudi
? Navodno su znanstvenici rekli tako ... a ovih 11 milijuna je naseljivo... al su potpuno prazni zato sto su se generacije prije poklale sa Nuklearnim oruzjem...ja se nadam da ce biti bolje...tako da nas ceka vesela buducnost
Vjerojatno si čitala ili razgovarala o tome da možda u ovo vrijeme postoje civilizacije na drugim planetima, no prije nego što dođemo u kontakt s njima su možda već unište same sebe. Također, postoji opcija da mi primimo signal neke civilizacije, no dok je taj signal doputovao, civilizacija je već nestala.
A sveukupno nije otkriveno 11 milijuna ekstrasolarnih planeta. Te brojke su čista statistika i vjerojatnost da ih ima toliko, a ono što je u zbilji može biti potpuno drugačije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 12:10 am

21. 12. 2012. Bolt trči ispod 8.5 sekundi i Božo Sušec se dere iz sveg grla "I da, on je car! Svijet više nije isti !!!"
Eto, to su Maje prorekle ... lol
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 12:22 am

Ima smisla kava
[Vrh] Go down
srdjan888
Riba
srdjan888


Male
Pisces Rat
Broj postova : 119
Age : 28
Registration date : 06.08.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 2:59 pm

Jaykof je napisao/la:
21. 12. 2012. Bolt trči ispod 8.5 sekundi i Božo Sušec se dere iz sveg grla "I da, on je car! Svijet više nije isti !!!"
Eto, to su Maje prorekle ... lol
lol!
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 3:58 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
ovako malo je duzi razgovor al ja cu pisat sto krace...ili cemo se ubiti ili cemo se okrenut prema boljem da se pomazemo kao i prije 50 god =) ja se nadam ovome drugom....nasli su istrazivaci preko 11 milijuna (planeta nadam se da sam dobro zapamtila) samo 1000 i nes planeta imaju zivota na njima

nije pronadjen nijedan planet na kojem postoji zivot, jer bi inače to značilo da je otkriven život van zemlje, odnosno, da nismo sami. a takve spoznaje su nam još malo daleko.

mislim da će se prije raditi o nekim statističkim proračunima.. al sigurno ne mozemo znat da su se uništili nuklearnim ratom ili čim god..

uostalom, i da uništimo zemlju tako, to ne znači da bi sav život nestao.. samo bi možda izgledao ponešto drugačije.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 8:53 pm

silver je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
ovako malo je duzi razgovor al ja cu pisat sto krace...ili cemo se ubiti ili cemo se okrenut prema boljem da se pomazemo kao i prije 50 god =) ja se nadam ovome drugom....nasli su istrazivaci preko 11 milijuna (planeta nadam se da sam dobro zapamtila) samo 1000 i nes planeta imaju zivota na njima

nije pronadjen nijedan planet na kojem postoji zivot, jer bi inače to značilo da je otkriven život van zemlje, odnosno, da nismo sami. a takve spoznaje su nam još malo daleko.

mislim da će se prije raditi o nekim statističkim proračunima.. al sigurno ne mozemo znat da su se uništili nuklearnim ratom ili čim god..

uostalom, i da uništimo zemlju tako, to ne znači da bi sav život nestao.. samo bi možda izgledao ponešto drugačije.
malo vise unisten a? Legionar je super objasnio thx
[Vrh] Go down
brle
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 63
Age : 30
Registration date : 05.09.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Smak svita   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened ruj 13, 2009 12:06 am

Htio bih porazgovarati o datumu 21.12.2012.
Biblija kaže da će se kod dolaska mesije pojaviti zvijezda koja nagoviješta njegov dolazak.
Maye govore o kraju svijeta 21.12.2012.
Po kalendarima mezopotamskih naroda 10. planet bi se trebao pojaviti u sunčevom sustavu 2012.
Ljudi najavljuju dolazak planeta ili nekakvog partnera sunca našeg sunca "crne zvijezde".
Uglavnom povežite konce razmislite malo.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened ruj 13, 2009 12:06 am

ima tema mozda dvije
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 1:26 am

Apr 28
Razno

Napomena: tekst označen drukčijom bojom je link! Da bih izbjegao npr. dosadna objašnjavanja majanskog kalendara, dodao sam link koji možete provjeriti i koji će pojasniti neke stvari.

MOLBA: ako nemate nešto konkretno za napisati – NEMOJTE! Ovo kao da je postalo natjecanje tko će napisati gluplji i nepismeniji komentar!

Još jedan odličan i detaljan tekst o smaku svijeta pročitajte na stranicama Astronomskog magazina.

OK, sad mogu početi:

U mnogim medijima željnim senzacionalističkih članaka (hm..ima li nekih koji nisu takvi?) pojavila se vijest o “kraju svijeta” koji bi se trebao dogoditi 2012. godine. Spominje se kalendar Maja i poravnavanje Sunčevog sustava sa ravninom galaktike. Kao što je vidljivo iz raznih naslova, autori tih tekstova se zapravo ne mogu odlučiti za konkretan datum. Negdje je 20.12., negdje 21.12., a negdje 12.12.! Nažalost po senzacionaliste, kalendar Maja ne završava niti na jedan od ovih datuma, već 21.12. započinje trinaesti b’ak’tun, ciklus od 144.000 dana (395 godina).

Ravnina Sunčevog sustava i galaktike je još jedna žešća glupost. Srećom, autori tekstova očito ne daju preveliku važnost tom smaku svijeta. Da je tako, malo bi bolje proučili stvari o kojima pišu, a ne razumiju ih. Jer, ovako je i astronomu početniku vrlo jednostavno vidjeti kolika je to glupost. Naime, da dođe do poravnavanja ravnine Sunčevog sustava i naše galaksije, Mliječnog puta to bi bilo vrlo vidljivo na nebu. Ravnina Sunčevog sustava je, naime, ekliptika. Po ekliptici se (znaju to i astrolozi ) ) vrte planeti. Da se te dvije ravnine poklope, značilo bi da planete možemo vidjeti na nebu kako plove unutar Mliječnog puta! Svatko tko na nebu može prepoznati Mliječni put i poneki planet moći će potvrditi da se ekliptika nije baš previše naginjala u zadnje vrijeme, i da planeti znaju otići prilično daleko od Mliječnog puta. A možete pitati i stare Maje )

Zapravo se radi o tome da će na zimski solsticij 2012. Sunce biti poravnato sa središtem naše galaksije (edit: to se zapravo već dogodilo, 1998. godine – pogledati link u komentaru. Hvala Rogati!). To je, kao nešto strašno. Prekinut će se dotok energije središta galaksije. Stvarno, evo upravo dok ovo pišem, osjećam kako energije iz središta galaksije prolazi mojim prstima koji lupkaju po tipkovnici (a u trenutku kad mi je mačak skočio u krilo i prekinuo taj dotok, skoro sam napisao “tastaturi”). Dakle, tih desetak minuta 2012., vjerujte, neće stvoriti nikakav problem. Veći problem stvaraju nadriznanstvenici koji se svim silama trude izmisliti nove smakove svijeta, još od kad su kometi, pomrčine Sunca i Mjeseca izgubili kredibilitet pokazivača nadolazećeg zla. Ovo sam iskopala :D Link : http://www.astrobobo.net/?p=53
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 3:42 am

Mislim da nas neki nuklearni rat nece sve potamaniti... ima nas ko mrava, ljudi moraju nekako prezivjeti ima nas skoro 7 milijardi. Mislim da ce problem biti totalno druge prirode. Za sad ljudi nisu svjesni da nismo sami u svemiru. To se do 2012 stigne promjeniti, mozda nas sutra posjete nekakvi elijeni, svidi im se zemlja jer ima plina ili neceg drugog sto im treba pa nas sve potamane, ili bude obrnuto pa se nase vrhunske svjetske vlade zapale za njihovu tehnologiju, oruzje ili nesto trece pa pocnu tlacit dobronamjerne male zelene dok ovi ne popi*** i ne zapocnu rat s nama.

gica

OK, dosta SF-a. Moguce je da se svasta desi, a moguce je da se ne desi nista. Uglavnom, civilizacije prije nas su prema zapisima bile i pametnije i u nekim pogledima razvijenije od ove nase danasnje pa su svejedno izumrle. Nek mi neko objasni kako je uopce moguce da civilizacija izumre kad i dalje postoje ljudi na Zemlji. Ako su nestale maje i ovo i oni, kuda su nestali, tko je izgradio one piramide u egiptu? Ljudi? Nebi reko, i s danasnjom tehnologijom je to jaaako tesko izvedivo. moj zakljucak je da te drevne civilizacije uopce nisu bili ljudi vec posjetitelji, (namjerni ili slucajni), koji su se na Zemlji zadrzali iz nekih razloga, tko zna kojih. Da su kojim slucajem i prije nas na Zemlji bili ljudi sa razvijenom tehnologijom pa su iz nekog razloga ostali bez nje, u tom slucaju te piramide i ostale slicne gradevine nebi bilo moguce izgraditi. Tko zna, mozda su maje bili vanzemaljci, ipak nije poznato znacenje imena niti bas puno toga o njima. Ime maya nastalo je iz riječi 'maiam', cije znacenje nije poznato, a navodno oznacava ime njihove zemlje.

gica

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened ruj 27, 2009 1:37 am

Ja neznam kako su izumrle Maje, i da li je riječ izumrle prikladna. Civilizacija se vjerovatno raspala, ljudi su odselili iz nekih razloga, iscrpili su lokalne resurse, izgradili se novi gradovi, raštrkali se po tom području, ratovi, prirodne katastrofe, epidemije i pandemije bolesti, svašta je moguće, a iz onoga šta je ostalo vidi se njihov stupanj razvoja, ostali su crteži na zidovima, u kamenu itd. a prikazuju njihove važne događaje, običaje i ko zna šta još. Radi tih nekih stvari znaš da su ljudi imali prste u tome.

Tehnologija kojom su to gradili je bila očito jako napredna za to njihovo razdoblje i postoji mogućnost da nije sa Zemlje. Ali da su ju donijeli neki vanzemaljci, vjerovatno bi bilo malo više zapisa o tome, onih zapisa na zidovima. I opet, zašto bi ekipa došla iz daleka, pomogla nam izgraditi te piramide i odjednom nestala. Da se to desilo, vjerovatno bi gledali na njih ko na bogove koji su sišli sa neba i klanjali im se, a ovi bi mogli okrenuti to sebi u korist, ostati ovdje izgraditi svoje carstvo, a ne otići.

Ja sam prije vjerovao u to, ali što sam stariji to mi se mišljenje sve više mijenja. Mogu reć da sam sada prilično uvjeren da su piramide osmislili i radili ljudi zemaljskom tehnologijom.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened ruj 27, 2009 6:55 pm

I meni je logicnije da su to izgradili ljudi, makar ostavljam prostora i za vanzemaljce bas zbog cinjenice da su znali o astronomiji vise nego mi danas. Naravno, ne mislim doslovno, trenutno znamo puno vise nego maje ali opet neznamo nista. Nasa civilizacija i njihova su dvije potpuno razlicite price sto se toga tice. koliko znamo, nisu imali teleskope i slicna pomagala bez kojih mi danas nebi apsolutno nista znali o astrologiji, vec su proucavali svemir golim okom. Sad mi je malo cudno koliko su zapravo toga tocno zakljucili.
Takoder, njihova imena i imena njihovih plemena, kao sto su: Mopán, Itzá, Icaiche, itd., meni osobno ne zvuce kao zemaljska, makar to nije nikakav argument.

U svakom slucaju, vjerujem da ljudi ili ljudima slicna bica zive posvuda po solarnom sustavu i da mnogi od njih putuju po planetima kao sto su Zemlja. Maje bi definitivno mogle biti jedna od takvih civilizacija koje su proputovale solarni sustav vise puta. Zbog toga mi pretpostavku o majama kao vanzemaljcima uopce nije tesko prihvatiti, makar ne tvrdim da je to tako.

E sad, zasto su oni dosli, izgradili gradove i civilizaciju na Zemlji pa potom nestali, nemogu znati. Ali takoder postoji mogucnost pandemije neke bolesti, ratovi, ili su mozda bili isti kao mi (ljudi), pa su se rastrkali medu nas a da toga nismo niti svjesni. U svakom slucaju, ljudi sa takvim matematickim i astronomskim znanjem u ono doba, meni ne zvuci realno. But hey! That's just me!

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun
Neobicni forumas


Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Age : 39
Location : En lignje
Registration date : 19.11.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 12:46 am

M474 je napisao/la:
I meni je logicnije da su to izgradili ljudi, makar ostavljam prostora i za vanzemaljce bas zbog cinjenice da su znali o astronomiji vise nego mi danas. Naravno, ne mislim doslovno, trenutno znamo puno vise nego maje ali opet neznamo nista. Nasa civilizacija i njihova su dvije potpuno razlicite price sto se toga tice. koliko znamo, nisu imali teleskope i slicna pomagala bez kojih mi danas nebi apsolutno nista znali o astrologiji, vec su proucavali svemir golim okom. Sad mi je malo cudno koliko su zapravo toga tocno zakljucili.
Takoder, njihova imena i imena njihovih plemena, kao sto su: Mopán, Itzá, Icaiche, itd., meni osobno ne zvuce kao zemaljska, makar to nije nikakav argument.

Slažem se, pogotovo za dio o astronomiji, ja neznam šta bi rekao na to.

Citat :
U svakom slucaju, vjerujem da ljudi ili ljudima slicna bica zive posvuda po solarnom sustavu i da mnogi od njih putuju po planetima kao sto su Zemlja. Maje bi definitivno mogle biti jedna od takvih civilizacija koje su proputovale solarni sustav vise puta. Zbog toga mi pretpostavku o majama kao vanzemaljcima uopce nije tesko prihvatiti, makar ne tvrdim da je to tako.

Gledajući na to sa zemaljske strane :D moji bi zaključci bili:
1. Ako su Maje bili vanzemaljci onda smo mi potomci vanzemaljske rase jer smo preslični njima, tj oni nama.

2. Teško je moguće da se razvio negdje život identičan kao na zemlji. Jer zašto bi sve moralo ići istim smjerom kao kod nas. Vjerujem u to da negdje može postojati inteligentna civilizacija/svijet, možda čak tehnološki i naprednija od nas Zemljana, ali ne vjerujem da izgledaju kao mi, da hodaju na dvije noge i imaju ruke i noge sa 5 prstiju. Možda liče na ribe i žive u vodi, a pametni su ;) što je većini nezamislivo - jer su nam prezentirani kao mali zeleni sa velikim glavama. Možda i jesu baš takvi, ja ih vidio nisam pa neću ništa tvrditi :D

Citat :
E sad, zasto su oni dosli, izgradili gradove i civilizaciju na Zemlji pa potom nestali, nemogu znati. Ali takoder postoji mogucnost pandemije neke bolesti, ratovi, ili su mozda bili isti kao mi (ljudi), pa su se rastrkali medu nas a da toga nismo niti svjesni. U svakom slucaju, ljudi sa takvim matematickim i astronomskim znanjem u ono doba, meni ne zvuci realno. But hey! That's just me!

Ja isto radi tih nekih pojedinosti tipa iznimno napredna tehnologija to sve pripisujem djelu ruku neke vanzemaljske rase, tj tako sam prije mislio.

Čovjek kao organizam se od onda nije puno promjenio ako mene pitaš. Oke, razvio se malo i poboljšao fizički. Tehnologija je napredovala stazom koju smo mi gradili, ali to ne mora značiti da napreduje maksimalnom brzinom, da radi na pravim principima i da postiže maksimalne rezultate.

To sam već jednom pisao negdje. Čovjek je otkrio kako koristiti energiju struje, električnu energiju i danas se sve bazira na njoj, otkrili smo tehnologiju leća i na njoj se zasnivaju teleskopi i slična optika. I pomoću toga danas promatramo svemir, ali što ako postoji nešto što su oni znali a mi ne znamo, tipa energija uma, energija vode, energija prirode, nešto šta možda zvuči glupo jer nam je nepoznato. Imali su i oni svoje "lumene"...

I opet na kraju krajeva, njihove građevine su sve građene od kamena, ne izgledaju tako napredno kao što bi gradio netko tko je doletio iz svemira (nije u kamenoj letjelici valjda :P ). Možda su putovali kroz prostorne crvotočine, možda nisu letjeli svemirom. Možda je to ta tehnologija, nekakvi portali, dimenzije... Neznam :)

Edit:

- Malo smo previše skrenuli s teme, mogli bi ovo na temu o Majama prebaciti :)

- Postoji tu tema i dosta je interesantna, neznam da li je to ta tema o Majama gdje piše o onom astronautu iz Palenque-a. Uglavnom, pronađena je grobnica i na poklopcu grobnice, koji je od kamena je isklesan nekakav lik koji liči na astronauta u letjelici.

- Onda ima tema gdje su svi oni nacrti na zidovima koji liče n aleteće tanjure a ono stari su neznam koliko godina, kad nisu ni koplje izmislili još :P

- I tema o Nazca indijancima i pustinji je zanimljiva, pogotovo radi onih djelova pustinje koji liče na piste.

Kad sve to pročitaš zamisliš se :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimened stu 08, 2009 11:29 pm


_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam
Shime


Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Age : 44
Registration date : 11.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimečet stu 12, 2009 2:48 pm

Neznam zašto bi netko došao sa druge strane svemira, pomogao čovječanstvu, unaprijedio znanje u astronomiji, i tko zna kojim sve znanstvenim granama, a da bi bio toliko sebičan i egoističan da to ide uzetu u svoju korist. To se može napraviti i sa mnogo manje muke.
confused

BTW, 100% znamo manje od Maja. Mi samo živimo u iluziji da znamo nešto. Maje i ostali narodi (indijanci, indijci...) su živjeli u skladu s prirodom i prilagođavali su joj se, a mi želimo prirodu prilagoditi sebi. To je vidljivo po kompleksnosti njihovih kalendara... Ono što smo 'mi' uspjeli napraviti, dobro je vidljivo. Da, izmislili smo leće i tko zna što sve ne, ali vjerojatno postoji mnogo jednostavniji način putovanja svemirom, astralne projekcije (nadam se da sam se dobro izrazio) na primjer. Zašto bi morali fizički doći na neko mjesto da ga 'osjetimo', opišemo... Ili moramo to isto vidjeti... Eto, kako je matamatika i fizika 'otkrila' da mora postojati i Pluton, i par planeta, za koje su Maje daaavno znale....

No, sad sam zaista off topic.... Sorry. 'scratch'

Nego, Maje su vjerojatno dobro predvidjele da nas čeka NEŠTO 21.12.12. Možda ti njihovi zapisi trebaju poslužiti da se pripremimo na ono što dolazi. -šta je to, o čemu se radi, pitanje je- Samo, čini mi se da nas naš egoizam u ovom sločaju može koštati glave jer smo 'preponosni' da nam tamo netko star par tisuća godina govori što moramo, a što ne. Navodno postoji Majanska ploča sa godinom 4 tisuće i nekom, znači da se vjerojatno svijet neće raspasti. Prije bi rekao da se radi o nekom podizanju svijesti, ili nešto tome slično.

Šta god da se ima desiti, to će nas pomesti, ili u najboljem slučaju vratiti par milenija natrag. Imamo i tehnologiju i 'znanje', ali nsmo dovljno zreli da se njome ispravno koristimo. Zato je lakše izmisliti neki Armagedom, Dan nezavisnosti itd, umjesto da se zapitamo kamo nas sve ovo vodi, ovaj egoizam, bezobrazluk te da se počnemo ponašati normalno, i tako krenemo napred, u preosperitet i napredak.
mudri

Ispričavam se ako se netko našao uvrijeđen ovim tekstom.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet stu 13, 2009 12:05 am

Shime je napisao/la:
Neznam zašto bi netko došao sa druge strane svemira, pomogao čovječanstvu, unaprijedio znanje u astronomiji, i tko zna kojim sve znanstvenim granama, a da bi bio toliko sebičan i egoističan da to ide uzetu u svoju korist. To se može napraviti i sa mnogo manje muke.
confused

BTW, 100% znamo manje od Maja. Mi samo živimo u iluziji da znamo nešto. Maje i ostali narodi (indijanci, indijci...) su živjeli u skladu s prirodom i prilagođavali su joj se, a mi želimo prirodu prilagoditi sebi. To je vidljivo po kompleksnosti njihovih kalendara... Ono što smo 'mi' uspjeli napraviti, dobro je vidljivo. Da, izmislili smo leće i tko zna što sve ne, ali vjerojatno postoji mnogo jednostavniji način putovanja svemirom, astralne projekcije (nadam se da sam se dobro izrazio) na primjer. Zašto bi morali fizički doći na neko mjesto da ga 'osjetimo', opišemo... Ili moramo to isto vidjeti... Eto, kako je matamatika i fizika 'otkrila' da mora postojati i Pluton, i par planeta, za koje su Maje daaavno znale....

No, sad sam zaista off topic.... Sorry. 'scratch'

Nego, Maje su vjerojatno dobro predvidjele da nas čeka NEŠTO 21.12.12. Možda ti njihovi zapisi trebaju poslužiti da se pripremimo na ono što dolazi. -šta je to, o čemu se radi, pitanje je- Samo, čini mi se da nas naš egoizam u ovom sločaju može koštati glave jer smo 'preponosni' da nam tamo netko star par tisuća godina govori što moramo, a što ne. Navodno postoji Majanska ploča sa godinom 4 tisuće i nekom, znači da se vjerojatno svijet neće raspasti. Prije bi rekao da se radi o nekom podizanju svijesti, ili nešto tome slično.

Šta god da se ima desiti, to će nas pomesti, ili u najboljem slučaju vratiti par milenija natrag. Imamo i tehnologiju i 'znanje', ali nsmo dovljno zreli da se njome ispravno koristimo. Zato je lakše izmisliti neki Armagedom, Dan nezavisnosti itd, umjesto da se zapitamo kamo nas sve ovo vodi, ovaj egoizam, bezobrazluk te da se počnemo ponašati normalno, i tako krenemo napred, u preosperitet i napredak.
mudri

Ispričavam se ako se netko našao uvrijeđen ovim tekstom.

Odlican post ides
Maye su bili ljudi koji nisu bili komplicirani kao danasnje covjecanstvo. Njima je sve bilo logicno i radili su kao sto ti kazes zajedno sa prirodom. Bili su dio nje kao sto i mi JESMO. Ali danasnja glupa Politika zagorcala je zivot svakom pojedincu na ovoj planeti osim onih koji zaraduju od toga...
Sto vise tehnologija ide naprijed to se mi dalje okrecemo protiv prirode. Danasnji naucnici i ljudi koji drze svijet gledaju u prazno u zelji da pronadu i usavrse tehnologiju a ne znaju da su im svi odgovori ispred nosa... Umijesto da rade zajedno sa prirodom i otkrivaju pravi covjecji potencijal koji je davno zapusten.
Al stas
Doc ce i nase vrijeme ^^
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet stu 13, 2009 12:31 am

Nema potrebe za izvinjavanjem, sve je gore napisano on-topic. :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimepet stu 13, 2009 4:24 pm

@Shime
Svijet se nece raspasti. Nas planet je prezivio nezamislive katastrofe i oporavio se... Zemlja je ziva i oporavit ce se od svih katastrofa ukljucujuci i nas posto smo vjerovatno najveca.

No. Zemlja ce se, ako dode do armageddona, oporaviti kao i uvijek ali mi necemo. Svim tim unistavanjem prirode ubijamo sami sebe a ne nas planet. Mislim da ce se neki preokret svakako desit. Neznam dal ce to bit 21.12.2012. kada je to nostradamus predvidio, ali jednom sigurno hoce.
Mozda su i maje bile tko zna kako napredne, mozda su imali napredniju tehnologiju nego mi. Ali dovoljno je da se desi nesto i vrati nas u kameno doba.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitimesri stu 18, 2009 7:39 pm

Obzirom da i Maje i Nostradamus (koji su puno toga točno predvidjeli) ovaj datum smatraju važnim, ne bi ga trebalo ignorirarti. Ne znam dal bu se desilo nešto katastrofično ili ne, ali ako i bude sigurno nas bu trgnulo odn. probudilo promjene u nama. Nažalost većina ljudi danas ipak razmišlja samo u zadanim okvirima i ne usudi se ni pogledati van toga tak da nismo predaleko od kamenog doba :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





21. prosinca 2012. godine - Page 26 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 26 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
21. prosinca 2012. godine
[Vrh] 
Stranica 26 / 32.Go to page : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Proslava Nove Godine Na NooBotu || 30.12.2012 || 20h
» Zemlja bi 2012. godine mogla imati dva Sunca?
» Pristanak na seks od 16. godine?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: