Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svrha proročanstva?

Go down 
+4
Alpha
sanjak
Zona
Legionar
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Svrha proročanstva? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svrha proročanstva?   Svrha proročanstva? - Page 2 Icon_minitimepet stu 26, 2010 12:07 am

.


Zadnja promjena: Zona; ned sij 12, 2014 2:04 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Svrha proročanstva? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svrha proročanstva?   Svrha proročanstva? - Page 2 Icon_minitimepet stu 26, 2010 12:16 am

Nema na čemu hug
Možda nekad od prevelikog truda ne vidimo očito. Mi upravo razmišljamo o tome kako bismo mi trebali reagirati na proročanstva. Ali mi bismo trebali razmišljati kako mi reagiramo na proročanstva.
Na ovom primjeru to možemo vidjeti. Mi smo pretpostavljeni da smo upravo takvi - nepovjerljivi prema svemu izvan naših 5 osjetila. Mi nismo trebali spriječiti njegovu smrt.
Bih li ja vama pričao sada o njemu da nije bilo tog proročanstva? Ne, ona su postojala da bismo prenijeli dvije stvari. Prva je ta da moramo prihvatiti da postoje stvari koje ne možemo shvatiti, a druga je, ja mislim, ona individualna priča. Ona priča o njemu. O tome kakav je on bio i što ga je dovelo do njegove tuge. On je bio pravi primjer sretne i dobre osobe koja je patila što su njegovi roditelji "znali" što je ono najbolje za njega.
Da, mislim da proročanstva ne postoje kako bismo mijenjali budućnost. Mislim da postoje kako bismo obratili pozornost na te događaje koji su se trebali dogoditi, koji su bili neizbježni, ali koji su isto tako itekako neizbježni želimo li mi i dalje naučiti, želimo li se popraviti promatrajući svoje i tuđe greške.
Eto, to bi bilo nekakvo moje razmišljanje i zaključak tuzni

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Svrha proročanstva? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svrha proročanstva?   Svrha proročanstva? - Page 2 Icon_minitimepet stu 26, 2010 12:41 am

Zona je napisao/la:
Citat :
ne znam za proricanje ali ja sam sanjala točno lika kojem sam toaj dan išala odnjeti kompjuter na popravak_ poluduga tamana kosa, onako masnjikava i crna košulja... isti takav me dočekao u dućanu .. proročanstvo ili slućajnost confused
@Gea,kako si se osjećala kad si "prepoznala" tipa u tgovini? da li ti se činio poznat u prvi mah, ili si odmah znala gdje si ga prije vidjela?

U to vrijeme sam se aktivno bavila proučavanjem snova i zapisivanjem njih samih. Zapisala sam taj san i opisala ga to jutro tako da kad sam ga vidjela odmah sam prepoznala gdje sam ga vidjela :/ zamisli onda kako sam mucavo predala laptop i još mucavije objasnila koji je problem s njim

Zona je napisao/la:
Citat :
isto tako Nostradamus.. čitala sam njegova proročanstva i objašnjenja što se odnosilo na što večinu toga se moglo smjestiti u dva ili više dogačaja koja su se dogodila u budućnosti
ovo ne shvatam confused . misliš na to da se poznata, pisana proročanstva mogu svakako protumačiti, tj na više načina, pa ako se zaista desi nešto značajno a ima neku vezu sa proročanstvom, onda će se tumačiti tako da se što više poklapa s tim događajem.
odnosno, da mi prilagođavamo tumačenje nakon nekon događaja tako da ispadne da je to proročanstvo?

Nostradamus je napisao više knjiga.. tzv. Knjige Centurija odprilike 200 proročanstava bi to bilo i svi su u stihovima dosta nerazumljivim na prvi pogled... bar meni
većinu ne znaju gdje da smjeste i u koji događaj :)
da i to je meni prošlo kroz glavu da mi u biti pokušavamo ugurati stihove u događaje
to je već bio slućaj.. a bio je i to da je neka proročica pisala i objvljivala knjige.. mislim u 15 st. kad je to bilo popularno da bi se ispostavilo da je ona umrla i da zadnje dvije knjige nisu njezine nego od tiskara koji je htio novaca od prodaje.. što je najbolje i on je dosta toga pogodio misli
negdje sam zapisala o kome se točno radilo ali ne mogu nači papirić

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svrha proročanstva? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Svrha proročanstva?   Svrha proročanstva? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svrha proročanstva?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: