Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni

Go down 
+2
Chakotay
Dada289
6 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 8:53 pm

Započinjem ovu temu, ne bi li, barem malo zagolicala znatiželju istomišljenika u vezi čudnih događanja u zadnjih par godina...
Potresi, tsunami, čudne meteorloške promjene na Zemlji, umiranje riba, rakova, ptica, čak i ove pomračine sunca i mjeseca, dovele su me u stanje velikog pitanja "Što se dešava ovdje?"

No, pod prvo, što je HAARP?

Najnoviji razorni potres koji je pogodio Čile (članak od 1.3.2010.) nanovo je uzbudio teoretičare zavjere koji u ovom tragičnom događaju kao i u potresima koji su u zadnjih nekoliko godina pogađali uglavnom siromašnije dijelove svijeta (Haiti, Peru, Pakistan, Nias, Gujarat, Sumatra...) vide djelovanje HAARP-a (The High Frequency Active Auroral Research Program).

Riječ je o nizu antena koje se prema teoriji može koristiti za kontrolu vremena, za ‘proizvodnju’ potresa i za manipulaciju moždanih valova u ljudskome mozgu.

Projekt se nalazi u Gakuni na Aljasci, jer je tamo najpogodnije mjesto za rad s obzirom na to da područja blizu polova imaju brojne aktivnosti u ionosferi. O njegovu postojanju u široj javnosti se i doznalo zbog toga što su se stanovnici pobunili zbog čudnih anomalija na nebu nakon što je projekt počeo s radom, kao i zbog nekoliko znanstvenika koji su se obratili novinarima kako bi ih upozorili.

Jednostavno rečeno, HAARP djeluje na obrnuti način od radijskog teleskopa – antena, umjesto da prima, šalje signale. HAARP-ove elektromagnetske zrake pogađaju dijelove ionosfere i zagrijavaju ih. To navodno može stvoriti određeni tip valova u smjeru prema Zemljinoj kori te uzrokovati potrese. Ujedno zagrijavanje pojedinih dijelova ionosfere utječe i na vremenske prilike.

Oni koji prate djelovanje HAARP-a tvrde kako je bio aktivan i 12. siječnja 2010. kada je Haiti pogodio razoran potres. Ujedno na YouTubeu postoje brojni videoprilozi o tome kako su se prije potresa na nebu vidjele razne anomalije i boje, pogotovo u slučaju potresa koji je pogodio Sečuan u Kini.
Posljedice posjedovanja ovakvog oružja su nesagledive, tvrde analitičari, a o razlozima zašto se uništavaju samo siromašna područja može se tek nagađati. Javnosti je objašnjeno da je cilj projekta HAARP akademsko istraživanje kako bi se promijenila ionosfera da bi se poboljšala mogućnost komunikacije za dobro čovječanstva. John Hanscom iz američke zračne baze tvrdi:

- Ono se sastoji od nekoliko elemenata koji služe za prijenos energije te od brojnih elemenata za proučavanje ionosfere. Cilj istraživanja je znanstveni, ali dio dobivenih rezultata mogao bi se primijeniti i u vojne svrhe. HAARP nije jedina ustanova koja se bavi ovakvim istraživanjima. U Europi postoji EISCAT kao i u Rusiji Sura Ionospheric Heating Facility. Prema istraživanjima američkih novinara, čini se kako su znanstvenici za HAARP uređaj (tj. ideju slanja energije u ionosferu) dobili upravo iz proučavanja radova Nikole Tesle i “Teslina štita” te “smrtonosne zrake”.

Citiram:
Niz antena, objašnjavaju znanstvenici, može se koristiti za kontrolu vremena i ‘proizvodnju’ potresa
Hmmm.. zanimljivo...
Inače u zadnjih par godina svi potresi desili su se na dubini od 2 km. Kao da su umjetno izazvani..
A što se tiče umiranja ptica i ostalih životinja? Sve se odvija u Americi.
I sad budimo pametni!!!

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/93568/Default.aspx


scratch scratch

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 8:58 pm

Ista stvar kao i što su stvorili kišu u Abu Dhabiju...

http://danas.net.hr/znanost/page/2011/01/04/0149006.html

I članak o umiranju ptica.

http://www.4dportal.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1057:nastavak-umiranja-ivotinja-nove-mrtve-ptice-i-mrtvi-rakovi&catid=40:crna-kronika&Itemid=105&lang=hr

Nije mi jasno što žele postići sa svime time? Zar im nije jasno da manipuliranje vremenom i živim bićima utječe na sve što nas okružuje? Ako su već toliko sebični da misle samo o svojem probitku, zar ne misle da bi sve to moglo utjecati i na njihov život???

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:27 pm

Hm baš sam mislio reći da me to podsjeća na Teslin projekt free energy, tj. besplatnog slanja struje svima :)

Dakle tim uređajem bi se moglo kontrolirati vrijeme. Iskreno to i nije loša vijest, zamislite da možemo odrediti gdje i kada će pasti kiša, to bi bila super vijest za poljoprivredu, turizam i mnoge druge djelatnosti.

Naravno namjerno izazivanje potresa nije baš nešto lijepo i to bi se moglo koristiti kao opako oružje.

Ne znam, nisam siguran da taj uređaj može sve to, no tko zna, puno toga mi možemo, ali mi svakodnevni ljudi to ne znamo misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 10:54 pm

Nisam više u ništa sigurna, znam jedino da nam je vrijeme i poludilo, i da ova klima ovdje i u cijelom svijetu više nije normalna.
Naravno da bi bilo lijepo da ga upotrijebe za nešto što će koristiti cijelom našem čovječanstvu, ali, kakvi smo mi ljudi, znamo da im je to zadnje na pameti. Ipak u cijeloj toj prići igra samo i jedino novac...

:(

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:20 pm

Imamo već jednu temu koja govori o HAARP-u, no ova ima bolji uvod pa ostavljam :)
Klik

Inače, meni je zanimljiv ovaj video.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; pet sij 07, 2011 11:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:26 pm

Nisam znala da postoji ta tema, hvala! Ima 1000 stvari koje iznad sebe imaju ogroman upitnik. Kao pitanje, zašto potresi koji su zamjećeni zadnjih godina su na dubini od 2 km? Kao da su umjetno stvoreni.
Isto tako pomor ovih ptica. Svi znamo da postoje različite frekvencije, koje su nečujne ljudskim uhom.... I još veće pitanje, rade li i na nama pokuse vrste X?

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:35 pm

Editirao sam si prošli post pa sada možeš pogledati video :)
Inale, imamo i temu o pomoru životinja... Ako hoćeš, pogledaj :)

Za početak, mi ne znamo niti što jedemo. Upravo se po vijestima vuče slučaj s njemačkom kompanijom koja je prešućivala da proizvodi jaja od kokoški koje su hranjene otpadnim tvarima biodizela. U njima je 50 puta bila veća koncentracija kancerogenih spojeva od one dozvoljene, a tek nakon godine dana prikrivanja istine je to otkriveno. Zamisli koliko je ljudi bilo upleteno u to i svi su šutili. Ne radi se o jednoj, nego o tisućama farmi koje su radile za tu kompaniju. U mojoj ulici svaka druga kuća ima jednog člana obitelji koji je ili nije prebolio rak conf1 To je porazno.
Tako da uopće ne sumnjam da se prema nama odnose kao prema životinjama. U biti uopće ne gledaju na nas kao pokusne kuniće. Jednostavno to rade, bez imalo promišljanja...

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:39 pm

Mislim da su te sve stvari jedan mali dio manipuliranja ljudima da bi se zadovoljile potrebe za pokusima i istraživanjima tko zna čega. S obzirom da je zakonom zabranjeno, i etički neprihvatljivo raditi pokuse na ljudima, oni nađu rupu u zakonu, prešute ključne detalje i... rade pokuse na svima nama!

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:41 pm

Na žalost, sva tehnologija se prvo koristi u vojne svrhe, a tek nakon toga se samo dio od te tehnologije počne koristi u civilne svrhe. Vjerojatno je tako i s ovim, ako to postoji naravno ;)

Nadam se samo da će se znanja skupljena u ovom "pokusu" koristiti i za opće dobro misli

@Legi što se tiče tih životinja i hrane u Njemačkoj, dobit je glavni pokretač naše ekonomije i dok god je tako, prehrambena industrija, zdravstvo i sve ostalo će biti tome podređeno. Nažalost neki ljudi ne vide dalje od svog nosa i misle da je zdravlje manje važno od dobiti, ali eto tako je tuzni

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:46 pm

Ma moje i je mišljenje da je cilj HAARP- a recimo nešto kao vojne prirode, tj. prirodnim katastrofama maknuti sa lica Zemlje što više ljudi, jer... kako da kažem, manje ljudi, manje hrane, više mjesta za nešto drugo.
Isto kao i što se priča za viruse tipa ptičje gripe. Koliko se sjećam, virus ptičje gripe ubja samo Azijate. Pa sam načula da je Amerika pustila virus u opticaj, Kinezi shvatili urotu, zaprijetili Amerima, i ... ptičje gripe, koliko znam ja, više nema!

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:57 pm

Ma ne mora biti samo to, to je super oružje i u ratu, uništiš neprijatelja uz pomoć potresa, tj. uništiš mu skladišta oružja, vojarne, aerodrome, vojne baze i postrojenja, savršeno, a sve izgleda kao prirodna katastrofa ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimepet sij 07, 2011 11:59 pm

Makar priznajem da to sve sa HAARP-om zvuči "primamljivo", mislim da ne.
Za prouzročiti potres bi bila potrebna ogromna količina energije za koju sumnjam
da su ljudi sposobni stvoriti. Bar ne još za sada.

I Teslin džepni uređaj za potres je također nešto nemoguće, bar ne u ovakvim razmjerima.
Tesla je puno toga pričao, ali samo pričao :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:00 am

Da, ali, sa unutrašnjosti Zemlje mislim da je malo kompliciranije od pukog određivanja mjesta gdje udariti sa zrakama ili čim već. Tektonske ploće, podzemni vulkani, voda i ostalo utječe na određivanje mjesta potresa. Ili se varam?

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:02 am

@Skulputra mislim da imaš donekle pravo. Samim HAARP- om možda ne rade potrese, ali zar uz njega možda ne postoji još neki uređaj koji se koristi za izazivanje potresa. Možda je moguće?

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:04 am

Sve je moguće no kako bi uopće mogli prouzročiti potres?
Zagrijavanjem, pomicanjem tektonske ploče...?

Što bi ljudi trebali napraviti da prouzroče potres na točno određenom mjestu?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:08 am

Uređajima koji stvaraju vibracije? Ne znam, nisam pametna u tom području, ali svaki potres na istoj dubini? To mi nije jasno! To me nagnalo da porazmislim da je to ipak neka vrsta pokusa. Kakvog, sa HAARP- om ili nečim drugim, ne znam

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:12 am

Chakotay je napisao/la:
Na žalost, sva tehnologija se prvo koristi u vojne svrhe, a tek nakon toga se samo dio od te tehnologije počne koristi u civilne svrhe. Vjerojatno je tako i s ovim, ako to postoji naravno ;)
Chakotay, jesi li ti svjestan što si ti upravo izjavio? face Mislim, krajnje si u pravu.
Naša civilizacija napreduje, oduvijek, tako da se u novu tehnologiju ulaže radi vojne industrije. Spartanci su trebali štitove i koplja, Rimljani su trebali bolje zaštitne oklope, katapulte, kraljevi su trebali tornjeve i gradove opasane bedemima, osvajači su trebali puške i barut, u 1. svjetskom ratu trebali su avione, u 2. svjetskom ratu atomsku bombu. Sada trebaju manipulaciju vremenom.
Mi mislimo da je to s vojnom industrijom problem novog doba. A nije. Taj problem se rasprostire od kad postojimo kao civilizacija. To je uistinu problem. Sva tehnologija koju proizvodimo je nastala zato što vidimo, aha, vidi, treba nam naoružanje zbog ovih i ovih, a tek kasnije, kada i ova druga strana dobije tu tehnologiju, bude i narod to dobio. Poanta: u uništavanju smo uvijek korak ispred stvaranja.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:20 am

To je donekle i u redu, samo šteta da sami sebe ubijamo.
No da vojsku ne zanima nova tehnologija, ne bi ju niti razvijali jer nitko nema novaca da plati
njen razvoj (osim vojske, oni uvijek imaju love) :P

No neka, zamisli da nam dođu neki nabrušeni vanzići a mi imamo samo koplje i kamenje...
Ovako ih barem imamo čime otjerati... :P

@Dada, za vibracije nam treba zvuk, ali toliko glasan zvuk da bi pucala stakla doslovno na
drugoj strani planeta. Jedino ako bi zvuk bio kanaliziran u jednu točku, a to bi značilo da mora
dolazito odozgo. Satelit ili nešto slično.

Ajme, ja mislim da mi ne znamo niti za 10% tehnologije koju ljudi posjeduju...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:23 am

Ma mi ne znamo skoro ništa što rade. I ako nešto i procuri u javnost izmisle neku nebulozu koju svi progutamo. Slijepi smo.
Satelit, frekvencije, laseri, što ja znam što bi sve moglo prouzročiti takve potrese. Seizmički podmorni uređaji koji rade na takvim frekvencijama? 100 čuda možda postoje

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:28 am

Legionar je napisao/la:
[Chakotay, jesi li ti svjestan što si ti upravo izjavio? face Mislim, krajnje si u pravu.
Naša civilizacija napreduje, oduvijek, tako da se u novu tehnologiju ulaže radi vojne industrije. Spartanci su trebali štitove i koplja, Rimljani su trebali bolje zaštitne oklope, katapulte, kraljevi su trebali tornjeve i gradove opasane bedemima, osvajači su trebali puške i barut, u 1. svjetskom ratu trebali su avione, u 2. svjetskom ratu atomsku bombu. Sada trebaju manipulaciju vremenom.
Mi mislimo da je to s vojnom industrijom problem novog doba. A nije. Taj problem se rasprostire od kad postojimo kao civilizacija. To je uistinu problem. Sva tehnologija koju proizvodimo je nastala zato što vidimo, aha, vidi, treba nam naoružanje zbog ovih i ovih, a tek kasnije, kada i ova druga strana dobije tu tehnologiju, bude i narod to dobio. Poanta: u uništavanju smo uvijek korak ispred stvaranja.
Nažalost da tuzni

@Skulp to ne mora biti tako, jer vojska nije ta koja stvara novac, ona ga samo troši, i to troši novac poreznih obveznika koji svi mi uplačujemo u državni proračun, ja mislim da bi se taj novac mogao puno bolje trošiti kad bi se njime financirali javno poznati projekti na kojem sudjeluju svi znanstvenici, a ne samo vojni znanstvenici. No naravno do toga ćemo još dugo čekati, nadam se samo da ono uništavanje koje je korak ispred stvaranja neće potpuno uništiti sve što postoji ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:29 am

Chakotay je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
[Chakotay, jesi li ti svjestan što si ti upravo izjavio? face Mislim, krajnje si u pravu.
Naša civilizacija napreduje, oduvijek, tako da se u novu tehnologiju ulaže radi vojne industrije. Spartanci su trebali štitove i koplja, Rimljani su trebali bolje zaštitne oklope, katapulte, kraljevi su trebali tornjeve i gradove opasane bedemima, osvajači su trebali puške i barut, u 1. svjetskom ratu trebali su avione, u 2. svjetskom ratu atomsku bombu. Sada trebaju manipulaciju vremenom.
Mi mislimo da je to s vojnom industrijom problem novog doba. A nije. Taj problem se rasprostire od kad postojimo kao civilizacija. To je uistinu problem. Sva tehnologija koju proizvodimo je nastala zato što vidimo, aha, vidi, treba nam naoružanje zbog ovih i ovih, a tek kasnije, kada i ova druga strana dobije tu tehnologiju, bude i narod to dobio. Poanta: u uništavanju smo uvijek korak ispred stvaranja.
Nažalost da tuzni

@Skulp to ne mora biti tako, jer vojska nije ta koja stvara novac, ona ga samo troši, i to troši novac poreznih obveznika koji svi mi uplačujemo u državni proračun, ja mislim da bi se taj novac mogao puno bolje trošiti kad bi se njime financirali javno poznati projekti na kojem sudjeluju svi znanstvenici, a ne samo vojni znanstvenici. No naravno do toga ćemo još dugo čekati, nadam se samo da ono uništavanje koje je korak ispred stvaranja neće potpuno uništiti sve što postoji ;)

Da skulp zašto bi samo zvuk mogao izazvati potres, može bilo koja vibracija, zašto ne bi EM puls mogao stvoriti vibracije koje nalikuju potresu, ali to ustvari nisu ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:35 am

Nisam siguran, ali mislim da EMP ne može prouzročiti vibracije.
Jedino ako se ne misli na EMP koji nastane prilikom detonacije nuklearne bombe, koja bi
svakako protresla zemlju ispod sebe...

Nekako vibraciju povezujem sa zvukom i samo sa zvukom, ispravi me ako sam u krivu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:46 am

Malo kopam po linkovima koji spominju HAARP, tražim bilo kakvo logično opravdanje ili način na koji bi mogao prouzročiti potrese.
Eto nečega malo:

http://www.2012-transformacijasvijesti.com/SAD%20oruzje%20buducnosti%20izazvao%20potres%20na%20haitiju.htm


No, projekt upravljanja vremenskim prilikama, ili, bolje rečeno, projekt ratovanja vremenskim nepogodama je daleko od znanstvene fantastike. On je stvaran, opipljiv i prisutan gotovo dvadeset godina, od 1993., ako ne i duže. Službeni naziv tog projekta je HAARP (High-frequency Active Auroral Research Project) ili u hrvatskoj inačici, Program istraživanja visokofrekventnih aktivnih polarnih svjetlosti. Projekt financira američko zrakoplovstvo, američka mornarica i sveučilište Aljaske, a sjedište mu je u Gakoni na Aljasci.
Postrojenje se sastoji od divovskog sustava antena koje su raspoređene i usklađene na takav način da djeluju kao jedna velika antena koja je u stanju emitirati radio valove visoke frekvencije koji bombardiraju čestice ionosfere i dovode do njezinog zagrijavanja (Ionosfera je ionizirani sloj u planetnoj atmosferi. Čestice koje tvore ionosferu su elektroni i pozitivni ioni. Zemljina ionosfera nalazi se na visinama između 50 i 600 km iznad Zemljine površine. Ionosfera reflektira radio valove). Odbijanjem i povratkom na Zemlju, elektromagnetski valovi imaju penetracijski efekt koji može generirati različite vrste klimatskih fenomena, plimne valove, oluje, uragane i slično.
Od tehnologija HAARP-a koja ima izravne veze s tematikom ovog posta, najzanimljiviji je razvoj 'Zemaljsko-prodiruće tomografije' (Earth-penetrating tomography) za čije je napredno istraživanje i razvoj 1996. godine američki Senat odvojio 15 milijuna dolara. Tehnologija omogućava da se ciljanom modulacijom signala ekstremno niske frekvencije (ELF) otkrije što se nalazi u zemljinoj unutrašnjosti kako bi se pronašle zalihe nafte, prirodnog plina, potencijalna skladišta nuklearnog oružja, podzemne baze, postrojenja i ostala tajnovita skrovišta. Brooks Agnew, stručnjak u području zemaljsko-prodiruće tomografije u osamdesetima je istraživao ispod površine sa snagom od 30 vata. Rekao je da je, ukoliko se ova snaga poveća na milijardu vata koliko koristi HAARP, moguće pokrenuti geofizičke događaje unutar Zemlje. Njegovu je izjavu potvrdilo predavanje koje je dao američki ministar obrane William S. Cohen, 28.4.1997. godine na sveučilištu u Georgiji. Govoreći o oružjima za masovno uništenje, dodao je da se 'elektromagnetski valovi mogu upotrijebiti kako bi se stimulirali geofizički događaji poput potresa, promjene klime, erupcije vulkana i slično'. Napomenuo je da se takva tehnologija koristi u slučaju eko-terorizma gdje se može izmijeniti klima, potaknuti potres i erupcija vulkana sa udaljenosti upotrebom elektromagnetskih valova.

Hmmm...
scratch

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 12:50 am

Mislim da je i Tesla rekao nešto slično, tj. ako on je rekao da ako pogodimo pravu frekvenciju da možemo raspoloviti Zemlju misli

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitimesub sij 08, 2011 1:00 am

Dada289 je napisao/la:
Ma mi ne znamo skoro ništa što rade. I ako nešto i procuri u javnost izmisle neku nebulozu koju svi progutamo. Slijepi smo.
Satelit, frekvencije, laseri, što ja znam što bi sve moglo prouzročiti takve potrese. Seizmički podmorni uređaji koji rade na takvim frekvencijama? 100 čuda možda postoje

Meni je jasno da oni mogu od nas sakriti svakakve naprave, ako nigdje drugdje
onda u orbitu gdje ih sigurno nećemo pronaći, ne bi se čudio niti da postoji kakva
baza na Mjesecu za koju znaju samo određeni ljudi.

Ali bez obzira na sve, ne mogu sakriti neki novi izvor energije, a energija je ključna
za bilo kakve pokušaje masovnog uništenja, puno energije.
Jedino što mi pada na pamet je primitivni pristup izazivanja potresa a to je da se u neku
nestabilnu seizmičku pukotinu ubaci A bomba koja je ekvivalent za nekih stotinjak
tisuća tona TNT-a. To bi im bilo najjednostavnije napraviti pod morem upravo zato što
nitko ne bi znao što se desilo.

Evo jedan krater u Nevadi, koji je nastao prilikom detonacije A bombe.
Možda ne izgleda posebno no dubok je preko 100, a širok preko 500 metara.
Samo hoću pokazati da bi takvo što možda moglo destabilizirati već načetu
seizmičku pukotinu. Uvaj krater je stvorila bomba od 107 kilotona, ljudi
mogu proizvesti bombu od 50 megatona. :P
HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni 34y1no5

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Sponsored content





HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Empty
PostajNaslov: Re: HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni   HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
HAARP, potresi i ostali "prirodni" fenomeni
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Partenon i potresi
» Probiotici- prirodni antibiotici
» Conspiracy theory with Jesse Ventura - HAARP (titlovi)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: