Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Maslinovo ulje

Go down 
+4
Lyra
biga
floridana
Legionar
8 posters
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet lip 17, 2011 12:57 pm

Ako mislite na sebe, koristite maslinovo ulje

Ljudi koji kuhaju s maslinovim uljem, dodaju ga u salatu i u njega umaču kruh imaju čak 41 posto manje šansi dobiti srčani udar od onih koji ga nikada ne jedu.

Otkrili ključnu stvar mediteranske prehrane
Istraživači koji su za potrebe studije pratili gotovo osam tisuća ljudi od 65 godina nadalje, a koji nikada prije nisu imali srčani udar, kažu da će stariji ljudi živjeti duže ako jedu puno maslinovog ulja.

Mediteranska prehrana uglavnom se oslanja na maslinovo ulje i smatra se klasičnom prehrambenom namirnicom u Francuskoj, Grčkoj, Španjolskoj i Italiji.

Spriječite srčani udar dok je još vrijeme!
U Velikoj Britaniji, za razliku od mediteranskih zemalja, gdje se jede više životinjskih i zasićenih masti, godišnje ima oko 120 tisuća srčanih udara, od toga čak 30 posto pacijenata umre u roku od mjesec dana.

Cecilia Samieri s Nacionalnog instituta za zdravlje i medicinska istraživanja iz Bordeauxa, gdje je istraživanje provedeno, kaže: 'Srčani udar je uobičajen kod starijih ljudi, a maslinovo ulje prilično je jeftin način da se spriječi.'

Studija je uzela u obzir prehranu, fizičku aktivnost, težinu i druge čimbenike rizika.

izvor


Nekim kontinentalcima je uporava maslinovog ulja stran pojam. Koliko vi koristite maslinovo ulje? Kakve vam je ono u usporedbi sa suncokretovim ili biljnim?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet lip 17, 2011 7:34 pm

maslinovo ulje je neusporedivo sa uljem od suncokreta ili biljnim. neka netko proguta veliku žlicu tog ulja ili maslinovog pa će viditi razliku kava
meni je normalno svakodnevno za doručak močiti kruh u maslinovo ulje. koristim ga za salate, kad pripremam gulaš. u stvari skoro svugdi osim prženja kumpirića i jaja.
fala Bogu, imam ga toliko da ga ne moram rijediti sa suncokretovim da bi ga uštedila.
ima jedna baza kako otkriti da li je maslinovo ulje miješano. stavite ga u frižider i ono šta se prije smzne je maslinovo a ostalo nije.
e sad, nije svako maslinovo ulje isto tj. iste kvalitete.

Extra Virgin Olive Oil- maslinovo ulje s masnim kiselinama od 0,5 – 1%. Ono je najkvalitetnije i najzdravije za ishranu.

Virgin Olive Oil - maslinovo ulje s masnim kiselinama do 2%.

Olive Oil- maslinovo ulje sa masnim kiselinama od najviše 3.3% na 100gr. Ono se dobija mješavinom rafiniranog ulja i manje kolicine Extra Virgen ulja.




[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet lip 17, 2011 7:41 pm

cool.. maslinovo ulje inače ne volim, osim u pireu umjesto umaka... tu mi odlično sjeda...

prije 2 godine posadili smo 60 maslina. već su velike i ove godine će biti ponešto maslina i nadam se i ulja...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet lip 17, 2011 8:22 pm

Ne mogu zamisliti da koristim nešto drugo.
Osobno volim malo jače maslinovo ulje. Od ovih iz dućana me duša boli, totalno su nedefinirana. Ali to vam je stvar ukusa. Kupujem domaće od nekih ljudi sa Hvara. Odlično je.

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet lip 17, 2011 10:48 pm

Svakodnevno koristimo maslinovo ulje i meni je jako ukusno.
Inače mi odgovara mediteranska, laganija prehrana, a ulje kupujemo od jedne poznanice, koja ima maslinike na Korčuli.
Domaće je definitivno najbolje. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:20 pm

Evo, mi ga ne koristimo gotovo nikad. Imate li kakav savjet kako započeti s njime?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:35 pm

A ono...prvo kupis bocu ulja i doneses doma. Onda otvoris. Nagnes bocu pod odredjenim kutem i ulje se izlije van. To je to zubi

Najbolje ga kreni koristiti kao zacin za salatu :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:37 pm

Aha, a ja sam mislio da se prvo treba podmazati lanac bicikla scratch

OK! :) Jednom je mama napravila ribu s maslinovim pa je meni imalo okus kao da su polili benzenom, a ne uljem. :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:43 pm

lol a cuj...ne vole svi maslinovo...a i ovisi kakve je arome...na to se covjek, u biti, navikne...osim ako nisi ja pa da ne volis bas maslinovo iako ga svi uokolo konzumiraju zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:50 pm

Eh, ja bih volio zavoljeti maslinovo ulje :)
Znači, najbolje je započeti sa salatom? Koji je idući korak? :)

Oćemo ga zajedno zavoljeti? hug

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimesri lip 29, 2011 11:56 pm

A evo, ja ga vec zavoljevavam godinama al sporo mi ide...cak zadnje vrijeme se nesto pomicem po tom pitanju...mozda bi nam zajedno islo brze 5

Osim salate najvise se koristi za ribu, a moze se i prziti jaje na maslinovom ili tako nesto sto ne zahtijeva da predugo bude na previsokoj temperaturi.

Problem je sto pitas krivu osobu...ono...ljudi koji to vole ga stavljaju u sve zivo...recimo uz sir se jede maslinjak i tako...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimečet lip 30, 2011 12:04 am

Pitao sam cijeli forum, ali dobro cerek
Čekamo druge komentare :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimečet lip 30, 2011 12:07 am

Da, ali ono...nekako sam ja odgovorila prva, pa si ti pitao dalje, pa je ispalo kao neki dijalog...ali mozda ce netko biti pametniji. Flo sigurno. I MoW. On se pali na te spike o hrani :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet srp 01, 2011 12:14 am

Ja sam isto najprije počeo sa salatom i maslinovim uljem. Nakon toga sam ga počeo koristiti s ribom, a potom s određenim vrstama sira. Rjeđe ga stavljam i u ostala jela, recimo variva, a vrlo rijetko pržim na njemu jaje, obično u tu svrhu koristim hladno prešanu suncokretovo ulje.
Maslinovo ulje spada u ulja dobivena iz voća (kao što su i avokadovo ulje, palmino i kokosovo "ulje") i među najzdravijim je uljima na svijetu zbog visokog udjela oleinske kiseline. Iako ga mnogi hvale jer sadrži omegu-3, prava je činjenica da udio omega-3 masnih kiselina u maslinovom ulju je zanemariva, budući da daleko najviše ima oleinske (omega-9) masne kiseline.
Kao i ostala ulja, potrebno je biti štedljiv s njegovom uporabom, jer je teže probavljivo u odnosu na jela bez dodatka ulja.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepet srp 01, 2011 9:44 am

ne postavljam nikakva ograničenja glede maslinova ulja. vjerovatno zato šta nemam problema sa probavom.
Legi, ako kupuješ ulje onda kupi kvalitetno jer ti se može desiti na prvu da ti se ne svidi. ima ih svakakvih. najgora su ona užegla.
ti standardi kvalitete su se dosta promijenili zadnjih 10-ak godina. prije se maslina brala kad je bila potpuno crna i zrela. sad se bere šta ranije, dok je još zelena radi tih čuda koja su zdrava. to daje maslinovom ulju gorkast i voćkast okus. ni meni se prvi put nije svidilo. više sam volila ono ubrano na stari način jer je bilo blaže. sad sam se već navikla na ovo novo.
[Vrh] Go down
AnchyAmonRa
Višestanični organizam
AnchyAmonRa


Female
Scorpio Dog
Broj postova : 32
Age : 41
Registration date : 19.12.2011

Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitimepon pro 19, 2011 9:27 pm

ja kupujem samo domače maslinovo ulje, znaći ne od zvijezde ili neke tvornice , već domaće iz okolice grada iz kojeg sam...
i mislim da se to nemože usporedit s nijednim uljem...to je savršenstvo i mirisa i okusa...
stavljam ga u sve, i mješam ga sa svim :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Maslinovo ulje Empty
PostajNaslov: Re: Maslinovo ulje   Maslinovo ulje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Maslinovo ulje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Novi materijal apsorbira i konzervira ulje!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: