Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimeuto stu 01, 2011 2:58 pm

@ Kahali ...Eto hvala na onoj prvoj pohvali ali to je zato sto ja Vidim i to sto vidim opisujem.Ako se ispostavi da je to tako neko rekao prije hiljadu godina to je samo zato jer je stvarnost Jedna ali je mudri zovu raznim imenima,pa bilo da se radi o Apsolutu ili pak o relativnim manifestacijama toga Apsoluta.

Sto se tice toga da sam ja nedje nesto "zasro" to je opet tvoj stav a nisi mi ga bas obrazlozio do kraja.Ja takodje mogu reci da si ti "zasro" nesto gledajuci stvari iz moje perspektive ali to se prije svega odnosi na to da malo previse naivno vadis moje izjave van konteksta a mozda bi mudrije bilo razviti sposobnost razlucivanja ili ti "viveku" no ti se opet mozes odbraniti da nemas vremena desifrovati sta je pisac (u ovom slucaju ja) htio reci.

opet malo prenagljujes :)

Nisam ja bas naivan kad pricam neke stvari.Nego je fora da sam ja tu nasao dosta nekih stvari i onda kao mulac uzeo koristiti te sanskritske termine da bi potom zaklucio da sam mozda to sve trebao objasniti bez njih,kao mali mujica jer ipak je tako jednostavnije za siru publiku,a sto se tice razgovora "jogija" njima svejedno nije do termina kad medjusobno pricaju.

To sa definisanjem ja se ne slazem sa tobom,imam svoje razloge.To sa uciteljem definisanim na astralu zamjeni sa "uciteljem" pa ces pogoditi poentu i kontekst,posto ja ciljam kontekst a bilo bi ljepo posto imas znanje i iskustvo da i taj moj pristup shvatis.

Cak,sto vise skroz i apsolutno se ne slazem sa tobom oko toga definisanja ja.Prema mojem modelu imas kosmicku svjest koja je brahman i pojedinacnu svjest ili sopstvo atman koje samo izgleda da je pojedinacno zbog neznanja bica,a ustvari su to dvoje Jedno.Ja sam zakljucio u mojoj praksi a oko toga spremam tekst vec mjesec dana pa i necu doticat to puno,da se ne oslobadja sopstvo od karmickog agregata jer sopstvo nije ni zarobljeno,nemoze Brahman biti zarobljen jer je uvjek transcendentalan,nego se primarni um,primarni voljni dio sistema covjeka oslobadja karme tako sto je topi i przi u cistoj svjesti.Tokom takve prakse sa volje covjeka otpada karma i njegova volja se oslobadja,tj to vise nije volja laznoga ja koje je ustvari samo karmicki agregat,nakupina oko te "volje",nego to vremenom postane volja Boga,ili Bozja volja....Taj koncept mi se uklopio i rjesio sve neke dileme oko vecine tih teoloskih,prakticnih i metafizickih ali i psiholoskih pitanja,i tu sam shvatio koncept nirvane kao stanja atmana i zasto su neke stvari koje je Gautama tvrdio ustvari takve i da je to ustvari neminovno.Tj,nisam shvatao sve premise iz kojih je Gautama izvukao svoje zakljucke ali sam tada nakon vise mjesecnih krija,samadija i ciscenja te prelaskom energetskih tjela u vadjru ili kako je ja zovem dijamantno stanje to shvatio i bio je to zestok proces,no tad sam 6 ispita morao dat na faks i nisam stigao taj dio intelektualnog modela zavrsiti....

Zasto je to bitno...Pa ako se vratis na onaj moj prvi post upucen tebi vidices kako te pitam da mi nadjes nekog vadjrayana majstora da mi objasni malo taj koncept vadjre i da mi objasni aktiviranje te amrite tj nektara koji se iz bindu cakre spusta u grlo i koje moze da se pije i da se od toga zivi.To se meni krenulo desavati prije 10 dana,ali zbog sjebanog fizicko-pranickog djela skoro cjele kicme taj proces je isao na cudan nacin.

Cudna je meni stvar da ti napadnes neku moju konstataciju bez da malo bolje razmislis sta sam htio reci a da onda bukvalno tu istu argumentaciju ili opis ti iskoristis u svome postu.Npr to sa identifikacijom/definisanjem Ja.

U opisu druge baze si opisao moje trenutno stanje funkcionisanje s tim sto sam u nizu tih "vizija" skapirao ili mi je bilo ucinjeno da skapiram da je i ta "druga faza" bezveze za ono iznad toga ali da je nuzna i nezaobilazna u procesu.To sam odprilike shvatio prije 20 dana kad su me pucale neke euforije ali sam onda to sve "sasjekao" i krenuo mirno i hladnokrvno rjesavati te neke energetkske stvari.Napadas mene da je taj koncept identifikacije smjesan a onda kazes da u drugoj bazi covjek vise sebe ne identificira kao muskarca ili zenu.Hello ? ? ? :) :P

Ajmo malo ukratko objasniti model kojeg trenutno koristim da objasnim to presaltavanje u drugu bazu po tvome modelu.Malo cu ispasti bahat i reci da nemam vremena(a kad ga nadjem dodati cu te djelove a njih moze i Kahil da objasni i ubaci) da analiziram pitanje karme,karmickog agegata i slicno i nacin na koji se to pitanje razvijalo u indijskoj misli i evoluiralo vremenom.

Evo prvo da prezentujem ovaj klip sa zenom koja ima MPD(multi personal disorder,tj stanje visestruke licnosti,koji se i ne smatra toliko poremecajem jer svaka od licnosti moze biti apsolutno genijalna i normalna,gledao sam jednu zenu sa MPD gdje joj je jedna licnost arhitekta i to u vrhunskoj firmi a druga licnost je pisac koji je napisao vise knjiga).Ova zena ima valjda preko 30 licnosti,tj razmrskanih segmenata koji se po nekom "random" redosljedu mjenjaju i preuzimaju Volju nad tjelom te zene.

Evo klip :

zena sa MPD-om

da sad ne ulazimo u to kako je moguce da je ona sa svim licnostima totalno maltene sljepa sa uzasnom dioptrijom a da sa jednom licnoscu(mislim onom djevojcice) perfektno vidi,ono sto je meni potrebno da se vidi iz ovog klipa je nacin kako se licnosti mjenjaju.Dolazi do "kolutanja" ociju par sekundi u kojem je ta zena maltene totalno nesvjesna tog procesa i u tom procesu jedan segment(jedna "licnost") zavrsava svoju privremenu kontrolu nad njenom voljom i tjelom a preuzima neki drugi,s tim da taj drugi se ne sjeca sta je ovaj prvi radio ali ima tu i situacija da neka licnost zna sta je neka radila a opet ne zna sta je neka treca radila itd...To je zaista kao da 30 ljudi zivi u jednoj glavi i svaka vodi svoj "zivot".Kada se jedna licnost ukljuci ona smatra da je ona normalna,da je sve ok sa njom i da tu vise nema apsolutno nicega vise i da je ona jedina licnost koja upravlja tjelom.Moze se cak sjetiti drugih nekih licnosti ali ona nece shvatiti da su te druge licnosti unutar iste glave vec se se ona prema tim drugim licnostima odnositi kao da su stvarne licnosti sa stvarnim drugim tjelom/ima.

bilo ko ko je iskusan i napredan praktikant vippasane ili pak krija joge tacno zna o cemu se radi u tih par sekundi kolutanja ocima.

E sad...Zamislite da dodje neka mrcina od duhovnog bica,tipa neko milion puta mocniji od Krisne i da joj tako mocan shaktipat da se ovoj permanentno probudi kosmicka svjest koja odjednom nadjacava sve fragmentirane "licnosti",a kundalini krene da nabija i gura potisnutu i fragmeniranim licnostima zarobljenu ili vezanu pranu ili zivotnu energiju(tj energiju koja je zamrznuta,pretvorena u potencijalnu energiju,fiksiranu tj bolje reci emotivno vezanu za odredjene objekte cula od kojih je nastala svaka fragmentirana licnost,a zbog emotivne vezanosti za izvorno cisti Voljni dio sistema ona posjeduje karmicki impuls koji kada dodje da on bude za volanom upravljanja,kontrole ili Volje preuzme volan i vozi to tjelo i um shodno sadrzaju svoga karmickog agregata tj svoje "licnosti") kroz sve nadije tj suptilne kanale sa presjecima u energetskim centrima tj cakrama sto sa sobom dovodi do sljedeceg paradoksa :

....No prije paradoksa da probam malo detaljnije objasniti ovu moju semu...

Zena ima 30 licnosti....Svaka licnost je samo karmicki agregat tj skup karme koji je vezan ili se nalazi u stanju vezanosti za osnovni ili primarno cisti Um ili je bolje reci primarni Voljni dio nervnog sistema.Nevoljni dio sistema ili autonomni dio nervnog sistema je kako valjda svi znaju onaj dio sistema koji uvjek radi bez obzira na nasu volju i on je zaduzen za disanje,za metabolizam,za razmjenu materija,za varenje,za imunitet,za rad srca puls i pritisak,za rad hormona itd uglavnom za sve ono od cega zavisi normalno funkcionisanje tjela.Taj autonomni nervni sistem ce manje vise isto funkcionisati i uvjek biti nezavistan od voljnog sistema(iako voljno mozemo usporiti/ubrzati disanje itd no to je sad van konteksta) bez obzira koja od licnosti ce imati kontrolu nad voljnim djelom nervnog sistema.

Dakle ako volan preuzme licnost 1,osnovnim tjelesnim funkcijama upravlja autonomni nervni sistem(dalje ANS).

Ako volan preuzme licnost 2,osnovnim tjelesnim funkcijama upravlja ANS.

itd itd.

Ovo preuzimanje volana ja zovem "modom" i u sustini smatram da je bilo koja fluktuacija duha dakle bilo kakva energetska tvorevina,tj bilo kakva nasa reakcija i akcija tj reagovanje koja nije utemeljena u cistoj svjesti stvorila karmu tj povratni karmicki impuls koji ce se kad tad krenuti manifestovati u vidu specificnog "moda".

Reagovanje tj akcija(jer rjec karma izvorno znaci akcija,radnja,ono sto se uradi od sanskrt "kr") koja ne stvara dati "mod" tj "karmicki agregat kao skup karmickih impulsa sa povratnom spregom,tj teznjom ili gorivom(u vidu zelje) za ponovnim preuzimanjem Volje tjela i uma" se zove "naiskarman" ,tj akcija iz apsolutne nevezanosti za plod akcije ili pak akcija bica koje je Apsolutno utemeljeno u Apsolutu.Svaki mrtvi predmet je naiskarman jer da bi se stvorio karmicki agregat koji je patnja u sustini,mora postojati svjesno i zivo bice oko kojega ce se formirati taj agregat,tj skup karmickih impulsa.Dakle kada padne kamen sa planine i ubije nekoga to je naiskarma tj tu niko nije kriv osim same prirode.Ili kad munja ubije nekoga.Tu nema zivog bica koje je Voljno uradilo to da munja nekoga ubije tako da se nigdje ne stvara karmicki impuls i dodaje(adira) na vec postojecu karmu nekog zivog bica.kada se neko zivo bice toliko prosvjetli da maltene njega nema a kroz njegovo tjelo zivi Apsolut desava se slicna stvar.takvo bice ne skuplja karmu iako reaguje,ali reaguje iz stanja Apsoluta,a kako je Apsolut po definiciji bez karme ,karma se onda ne skuplja na ili oko toga bica.On je Nirvana u Samsari i zato se kaze da takvo bice kad cak i ubije nekoga ne skuplja karmu za to,ne ubire plodove tog cina,jer to je kao da je sama priroda reagovala.Posebno je pitanje da li je u pravu Gautama kad definise nirvanu kao stanje bez atmana ili pak Shankara koji definise nirvanu kao stanje atmana(a sa kojim se ja iz moga iskustva slazem ali opet sam u medjuvremenu shvatio zasto je Gautama to formulisao na takav nacin i to je skroz genijalno sa njegove strane).No dobro,to sad i nije bitno ali je jako zanimljiva tema.

Svaka akcija ili radnja zivog bica koja nije naiskarman stvara karmicki impuls koji se onda sistemom adicije razvija u karmicki agregat.Svaka akcija koju uradimo a da nije uradjena iz 100% ciste svjesti ce stvoriti malu vezanost,malu patnju koja se akumulira.Jer ako nije akciju poduzela cista svjest znaci da je nesto prljavo u "nama" preduzelo tu akciju a to prljavo je sve ono sto nije Svjest,dakle licnost ili patnja ili nakupina karme ili karmicki agregat kao skup posebnih karmickih impulsa. 8)

Da se sad vratim na onu zenu.Ona je u neznanju(avidya-i) Brahmana(univerzalne nepersonalne Svjesti) tokom svog zivota a vjerovatno pod uticajem manjih i vecih trauma( a Shankara smatra da je sve sto nije Brahman patnja a slicno vazi i za Gautamu ) stvarala posebne segmente koji bi preuzimali patnju ili traume drugih segmenata i tako olaksavale zivot datih licnosti inace bi se desilo da jedna licnost koja je skupljala takvu i toliku kolicinu patnje pukne i totalno poludi.Ovo je jedan od nacina tumacenja MPD-a u psihologiji samo izbacite ono metafizicko u vezi Brahmana.Zbog odredjenih blokada koje su inherentne takvom sistemu kod svakog covjeka ti pojedinacni blokovi se sakrivaju jedni od drugih i obicno su nesvjesni jedni drugih ali to ih ne smeta da prazne svoje karmicke impulse i da preuzimaju kontrolu nad tjelom date zene,tj da ulaze u svoja "Ja sam sad to i to modove" a nakon 5 minuta ce to biti mod 2,pa mod 3 pa mod 4 itd....Slicno se desava i kod svih ljudi,koji su ustvari samo nakupina pojedinacnih modova a koji se zbog nespoznavanja Brahmana smatraju onome sto zivi zivot,ili sa Ja.taj skup impulsa ljudi smatraju kao Ja,iako su potpuno nesvjesni svih tih modova njihovog ponasanja,osjecaja,misli itd a koji perpetuiraju svoj kineticki moment i uvjek se vracaju u kontrolu sve dok takva osoba ne uvede Svjest ili Istinu u taj haos i smiri sve te fluktuacije sto se naravno biti traumaticno,ali korisno,i kako ljudi nisu spremni Sebi priznati neke stvari radje biraju raspad licnosti i ludilo nego spoznaju Istine o Sebi.

dakle,druga licnost bi nastala kao nacin bjezanja od problema prve licnosti i tako u krug i u totalne komplikacije i paradokse.

Jedno tjelo,jedan um,jedan voljni sistem i jedan autonomni sistem a 30 licnosti.

Ukoliko moram Kahilov model kundalini primjeniti na moj model rekao bih da je prva baza pemanentno budjenje kundalini,tj nirvikalpa samadi i ulazak kosmickog duha ili kosmicke svjesti u dati agregat,nestanak avidye tj neznanja Brahmana koji je Atman i obrnuto,te spoznaja da su sve te licnosti(ili kod ljudi bez MPD-a jedne licnosti ali i to je laz jer svi ljudi "boluju" od visestruke licnosti) samo nakupina patnje oko ciste Svjesti i da se nesto treba hitno uraditi povodom toga,ocistiti to,da bi se uzivalo u blazenstvu Brahmana koje je sat-cit-anand (postojanje-svjest-blazenstvo).....tj ukoliko i nakon spoznaje Istine o Apsolutu neko Voljno bira da nastavi da se identifikuje sa karmickim agregatom i ne dopusti Svetoj Majci i Ljubavnici Kundalini
da mu pomogne i da mu pokaze gdje se sve nalaze te nakupine patnje koje mora sprziti u Apsolutu,takvu osobu ceka Apsolutna patnja.

Sta bi to znacilo u slucaju ove zene ?

To bi znacilo da bi se budjenjem Kundalini probudila i sva zarobljena zivotna energija i da bi se ta potencijalna energija zbog nestanka one neke energije koja ju je blokirala i potiskivala u podsvjest i nesvjest pretvorila u kineticku energiju,shodno snazi svakog pojedinacnog karmickog impulsa.Tj sve one licnosti bi iz staticnog,potisnutog stanja presle u aktivno,dinamicno stanje.Ne bi samo jedna licnost bila aktivna a ostale pasivne,nego bi sve licnosti postale aktivne.To je bukvalno prekid sistema,kratki spoj,kao kad bi u isto vrjeme upalili i ugasili sijalicu i tako 30 sijalica.Paradoks,bolni,i u elektrotehnici bi rezultiralo eksplozijom i kratkim spojem toga kola.Takvo kolo kod covjeka je suptilni sushumna kanal( i dva manja koja kruze oko njega,ida i pingala) koji spaja prvu cakru u kojoj je uzemljena kundalini sa brahmarandra cakrom u tjemenu,a sto ide dakle od medjice,preko kicme pa preko treceg oka iz dva fizicka oka i u centru mozga a zavrsava se u tjemenu(gdje su usput djelovi kore mozga zaduzeni za osjecaj i pojam vremena i prostora).

Ono sto ja razglabam non stop oko REM faze,orgazma,kundalini te svjesnog ulazenja u karmicki agregat se ustvari tice toga elektricnog kola u covjeku.To kolo se svaku noc relaksira u REM fazi(gdje dolazi do kontrakcije medjice i erekcije kod muskarca npr,a sto je ustvari dizanje te napetosti ili patnje te mrdanje ociju itd a sto se desava i ovoj zeni kada se salta iz licnosti u licnost),to kolo se relaksira i u toku orgazma(takodje spontane krije,mrdanje ociju ali je sustina orgazma deaktiviranje rada amigdale i slicnih centara u zivotinjskome djelu mozga zaduzenim za strah i stres (a sve je stres)itd) i to kolo se najbolje relaksira budnim i svjesnim posmatranjem toga karmickog agregat tj patnje npr vippasana meditacijom koju je koristio gautama ili pak kombinovanje toga sa tehnikama krija joge i kundalini joge,gdje je jedna od metoda namjerno stiskanje medjice,cime se aktivira to elektricno kolo i napetosti krecu da se dizu ili bolje reci pranicki ekvivalent tih napetosti,tj trenja zarobljene zivotne energije.Aktiviranjem medjice aktivira se kundalini koja krece da se krece kroz nadije i cakre i da pritiska tu zarobljenu zivotnu energiju,tj da je oslobadja,tj da zivotna energija iz potencijalne prelazi u dinamicku sto rezultuje spontanim "krijama" tj mrdanjima ruku,nogu,vrata,kicme,glave,itd....Tada se ustvari svi ti pojedinacni karmicki impulsi(a ima ih hvala Bogu koliko hoces) krecu manifestovati,ali tada imamo izbor da za razliku od REM faze koja je maltene skroz nesvjestan proces i orgazma koji je takodje maltene skroz nesvjestan proces,to SVJESNO iskoristimo za "przenje" datih vezanosti koji su ustvari gorivo za dati impuls.

Dvije stvari se tu moraju desiti :

1.Svjesno przenje tih vezanosti za karmicki agegat unutrasnjim okom

2.Svjesno trpljenje traume i patnje nastale vezivanjem za dati agregat ( a sve je patnja osim Svjesti) sa cime se zarobljena zivotna energija vraca nama u sadasnjost i povecava nam se energija ili bolje reci umrtvljena energija nam se vraca na koristenje.

Dakle nakon sto smo nesvjesno sami sebe zarobili emotivno se vezivajuci za karmicki agregat moracemo napraviti inverzan proces,samo ovoga puta Svjestan.Dakle maknuti emotivne vezanosti i vratiti umrtvljenu zivotnu energiju.


Budjenje sve te potisnute energije kod ove zene je eksplozija zivotne enegije,ali energije koja je skroz fragmentirana zbog vezanosti za pojedinacne fragmente i to bi u realnosti ove zene dovelo do toga da bi svaka od 30 licnosti preuzela kontrolu nad Voljnim djelom nervnog sistema i to u isto vrjeme.Neka se te licnosti zovu Marija,Ivana,Nevena,Olga,Ana itd,to bi znacilo da se je odjednom upalio svaki karmicki agregat koji sebe zove Ja i odjednom bi Ana govorila i ponasala se kao Ana,Marija kao Marija,Olga kao Olga itd....30 licnosti bi u isto vrjeme preuzele volan i cisto sumnjam da bi ta zena to prezivjela.To bi bilo ukljucivanje sve patnje nakupljene u toj zeni i to na nacin da se upalio pranicki ekvivalent sume svih tih pojedinacnih trauma u isto vrjeme,

Ovo je naravno jako pojednostavljeno,maltene na djecjoj razini sta bi se tu sve desavalo.ta zena bi bila svjesna da ona nije nijedna od tih licnosti,ali zbog neumoljivog zakona karme i fizickih preciznosti karmickih impulsa stvorenih u psihi te licnosti bi se manifestovale,s tim sto bi osnovni,primarni,takoreci bebin Um te zene,tj cisti Um koji je postojao prije svih tih vezivanja i koji ce biti sami subjekt krajnjeg oslobodjenja bio u totalnom kolapsu,jer maltene ne bi imao resurse voljnog djela tjela jer bi sve te resurse pojele druge licnosti.Taj primarni Um bi onda morao da sprzi sve te vezanosti koje postoje izmedju sadrzaja agregata(slika,zvukova,dodira i slicno) i tog primarnog Uma ,i da oslobodi zivotnu energiju a uz pomoc Svjesti koja je po "default-u" bez karme i presaltavanjem u nju se gubi vezanost za agregat.Sad ne znam jeli taj primarni um sinonim za Voljni dio naseg sistema ali mi sve govori da jeste.Kada se sa te volje ukloni sva karma,postize se Apsolutno oslobodjenje i vrsi se Volja Bozja,jer vise tu nema nas da vrsimo neku "nasu" volju.Volja je oslobodjena od karme i sto je jos najvaznije vise nema te energije emotivnog vezivanja i neznanja koja nas zarobljava.Koga zarobljava ?????? Pa taj voljni dio nervnog sistema,koji se eto moze zvati primarni Um,tj Um cist od karme.

Takva osoba sve sto radi je naiskarman. tongue miga

E sad,nakon sto je nas super mocni Krisna prosvjetlio tu zenu i ona postala Svjesna svih licnosti,a njen primarni um shvatio cjeli taj sistem kao i rjesenje toga sistema on ide sa "duhovnom",zescom jogijskom praksom,odvezivanja od tih licnosti,gasenjem toga goriva vodom(a voda je Apsolut).Taj cjeli proces bih ja definisao procesom nuznim da se kundalini ubazi u drugoj bazi po Kahilovom modelu.

Sad cu ja reci da sam prosao taj proces i da u detalj znam sta se tu desava.Nakon sto se postigne skoro potpuno cisto stanje nize 4 cakre(do visuddhe-grla),odjednom se desava nesto vanzemaljski.Prije svega treba shvatiti da su sve od onih 30 licnosti one zene definisane na prva 4 elementa(zemlja,voda,vatra i vazduh sto je dovoljno za posebnu temu i u Budinom nacinu kako je on sto shvatio predstavlja ustvari fizicko-kvantne fenomene koji vazi i za mirko i za makro kosmos,u covjeku i van covjeka).Gasenjem ta cetiri elementa,tj odvezivanjem ili pak de-identifikacijom primarnog Uma dolazi do nevjerovatne energetske promjene u fiziologiji tjela covjeka.To stanje ja zovem( naravno nisam ja to izmislio,ali sam povezao da je to to) je stanje dijamantne ili munjevite svjesti,tj vadjre.

To je nesto totalno nezamislivno i u to sam usao prije nekih mjesec dana,a cemu je prethodio vise mjesecni proces totalnog odvezivanja identifikacije moga primarnog Uma(moguce da je to ono sto Kahil zove "divine Lustre) od niza cetiri elementa.Ajmo zamisliti svu tu patnju,pakao,smrad i fatamorganu koju je prozivljavao primarni Um one zene sa visestrukom licnoscu.I onda odjednom : Puffff affraid

vadjra....Totalni dijamant od svjesti...Cistina...Blazenstvno...Nesto totalno vanzemaljski i da to iskustvo idem prenjeti samome Sebi od prije godinu dana kada sam spoznao Brahmana,bilo bi nemoguce.To nije nesto sto se slucajno moze desiti,slucajno mozete spoznati Brahman,ali za doci do vadjre morate ubiti vase licnosti.To je bio rezultat brusenja dijamanta mjesecima.To bi bila druga baza u Kahilovom modelu kundalini.

Od prije nekih 15 dana sam poceo da pijem taj nektar Amruti ili kako god.I oko toga bih volio da Kahil objasni te neke stvari.

U vadrji bi primarni Um one zene postao potpuno oslobodjen svih onih 30 licnosti i to je nesto sto moderna psihijatrija ne zna niti ce u skorije vrjeme znati.U vadrji je maltene svaki grjeh sprzen i vise nema impulsa da utice na vase Volje odluke u sadanjosti.Svaki impuls je odtrpljen i izprazen.Vadjra je osnova nedualnosti.Tada niste ni "musko" ni "zensko" jer su ti termini kod vecine ljudi ustvari licnost definisana na prva 4 elementa.U vadjri ste vadjra kristalna Svjest u muskom ili zenkom tjelu,ali vi se ne identifikujete sa prva 4 elementa,dakle niste vezani za fizicke i astralne potrebe.Vi ih osjecate,ali prema njima se odnosite kao naiskarman.vi ste otiiiiisliiiii tamoooo dalekooooooo,kao da je cjeli fizicki i astralni unverzum posato tjesan za vas....

Po meni to je neminovni i osnovni uslov da neko uopste udje u odnose uciteljsko-ucenikckog tipa.Zasto ? Zamislite primarni Um koji krece da vrsi karmicke transfere sa ucenika na svoje tjelo.Ukoliko taj Um nije u Vadjri,nego se i dalje dafinise u prva 4 elementa,ta njegova definicija tj taj njegova karmicki agregat bi se prosirio nakon transfera astralnih tvorevina ucenika i doslo bi do njegovog zagadjenja i takav ucitelj bi vrlo lako dobio shizofreniju,MPD ili slicno nesto.Nekome definisanom u vadjri se to ne bi desilo,jer on je to nadisao u tu se ne definise.On bi na svome tjelu posmatrao sve te multi licnosti koje je transferisao sa ucenika i radio bi sa njima sta hoce i kakav god On vec bira nacin da sprzi tu karmu ucenika.Bilo ko ko bi to krenuo da radi prije inicijacije u Vadjru bi duhovno propao i samo bi ga dragi Bog mogao izvuci iz tog sranja....

Eto neka ova tema bude visestruka licnost u kojoj se mozemo baviti konkretnim pitanjima i odgovorima koji se tice ovakvog modela,i da uopste pokusamo objasniti sta je to vadrja,kako je to stanje fiziologije covjeka,sta je to ta amrita itd itd....

:)

Naravno,ako nekome nije muka od svega ovoga,ali bih zamolio Kahila da se prikljuci i meni jadnom objasni te neke stvari a mozda se igrom slucaja desi i da ja nesto njega naucim mlati









[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 6:34 pm

Citat :
Nisam ja bas naivan kad pricam neke stvari.Nego je fora da sam ja tu nasao dosta nekih stvari i onda kao mulac uzeo koristiti te sanskritske termine da bi potom zaklucio da sam mozda to sve trebao objasniti bez njih,kao mali mujica jer ipak je tako jednostavnije za siru publiku,a sto se tice razgovora "jogija" njima svejedno nije do termina kad medjusobno pricaju.

Ti ljude smoriš zbog termina koje oni odmah postave sebi u glavi da su školski i to trebaš ostavit sa strane i svoje iskustvo reć na običan način ,pa će te neko i čitat .

Šteta da ljudi kad vide velik post-odrolaju samo ,i tako ostaneš zanemaren a reko si sve pametno.
Probaj vadit djelove i animirat,izdvojit neke bojom ,da ljudi vide da SVE DOBRO KAŽEŠ,ali makni termine,niko ti neće tražit po guglu ,još pogotovo ako ne žele pripast nekoj istočnjačkoj religiji
već traže istinu a ti ju IMAŠ,al glumiš istočnjaka,i to ljude odbija od tebe ljubi
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 6:40 pm

Citat :
Eto neka ova tema bude visestruka licnost u kojoj se mozemo baviti konkretnim pitanjima i odgovorima koji se tice ovakvog modela,i da uopste pokusamo objasniti sta je to vadrja,kako je to stanje fiziologije covjeka,sta je to ta amrita itd itd....

Prim,jel tu tema moja (višestruke ličnosti) ili ?
Gde ?
Mislim,može se i tu,nema se puno kaj filozofirati - MPD je opsjednuće!
Jer nemože mozak (koji je ego) izmisliti neku nepovoljnu ličnost ,pogubnu za sebe,
npr ubojicu ,jer tako ide u zatvor,mada mozgu nekad i ta uloga paše,da bude kao jak ,dok je neko drugi slab.
Doktori kažu da je to to-mozak izmisli,stvori ličnost,bezveze ....a to je atach duha i tu nema dileme,još duh može i van izać i napravit istu tu ličnost u drugoj osobi,pa bi pitala ja
psihijatre jesu li i oni MPD malo dok im upadne duh iz pacijenta ?
Igraju se s vatrom a pojma nemaju miga ,još im se neko i atach pa to vode doma conf1
Otuda prolupanih psihijatara 8)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 6:49 pm

Poenta je da postoji mjesto gdje se sve te licnosti gase bez povratka,makar bila jedna,makar ih bilo milion.

Termini su svejedno namjenjeni onima koji neke stvari imaju u iskustvu,tako da mogu da naprave asocijaciju termina(opsteprihvacenog u vecini skola) i iskustva...Za neke stvari nema "obicnog" jezika,jer to nisu "obicna" iskustva,kojeg ljudi svaki dan dozivljavaju.Takodje vecina toga su "pointeri" na neke stvai,dakle prst,a ne mjesec.Poenta je doc do mjeseca a ne cuclat prst vjecno.

Takodje kad kazes opsjednuce duha,slazem se,ali to je ustvari vezivanje astralno-mentalne strukture za primarnu umnu supstancu,cime se ona defragmentira,te svaka od tih tvorevina ima sopstveni impuls jer je prana vezana za svaki taj fragment, i onda kad neki fragment pobjedi u borbi,ta "licnost" pobjedi...

Naravno,kako postoji energija maye(iluzije) koja tjera sopstvo/dusu da vidi mnostvo,iako je sve uistini samo Apsolut,tako dusa ne shvaca da je svaka od tih licnosti samo fragment,a ne nesto stvarno,sa cvrstim temeljima.Takodje,dok ta energija postoji,sve te licnosti su na okupu i daju privid okupa.Prelaskom u nedualno stanje postojanja,ta iluzija nestaje i shvaca se da su ti svi fragmenti samo prasina oko umne supstance i da nista od toga nije "ja".
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 6:55 pm

I ne glumim ja nikakvog istocnjaka,nego ti pokusavas da me preobratis na tvoju vjeru,sto je vjerovatno koliko da na kocki dobijes broj 7 :) :*
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 7:24 pm

Citat :
Poenta je da postoji mjesto gdje se sve te licnosti gase bez povratka,makar bila jedna,makar ih bilo milion.

Mjesto nadilaženja opsjednuće je oslobođenje od istog,a to ti može dati samo Bog.
U doktora imaš cilj da se te sve "ličnosti" udruže i to je njima jedini spas,pošto i sami kažu
da je vjerojatnost recidiva.
Mislim,đe im pamet?
Naučit ljude da se prepuste opsjednuću ?
Ja sam probala sama nekako nadić to opsjednuće ali to ide na kratko vrjeme,i to
velikim naporom,na način da se TRUDIŠ misliti ,samo da misliš i da koristiš
misli u prvom licu ,odvratan napor :Ja moram ovo,Ja moram ono ,i samo radit,radit,
neki automatizam spasa ,i stalni pakao,nema spasa,nema odmora,jer kod opuštanja idu asocijacije i slike koje vežu duhove da se ubace i misle svoje jer ih svaka slika asocira na
neku ideju o kojoj misle ONI ,u mojoj glavi = HELL !
Zato ti hvalim Isusa,jer je on mene oslobodil opsjednuća i sretna sam da sam sama u glavi
ali dopuštam da me anđeli vode,osobito Isus,pa sam opet u vodstvu,ali dobrom,i
imam zauzvrat meditativni um u kojem može biti NIŠTA ,nika misao,nika neugoda,ma ništa.
I mislim da sam s pravom sretna .
Imam mir koji je više od obične samoće u tjelu,dok je čovjek samo normalan,
jer običan čovjek nemože zaustavit um u stanju ničega ,
plus srce mirno ...pa da i padne bomba,ja bi ju samo KONSTATIRALA umor
Neću ja tebe mjenjat pa ti kocka ne treba,samo te približit tebi,da budeš
to što si sam konstatirao -normalan ,bez korištenja istoka u pojašnjenju svog života.
Ako moraš koristit ,koristi,i ja koristim nekad enciklopedijske riječi,al kažem
ljudima je lakše kad prizemno objasnimo nešto nebesko.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 7:57 pm

Bog=Dusa=Apsolut=Svjest....Dakle nema tu chika sa bradom i stapom koji se nervira ako nesto ne uradis kako on hoce.odvajanje od tog nepersonalnog principa je patnja,tj to odvajanje je grjeh.Nije djelo grjeh,nego djelatnik.kad je djelatnik odvojen od izvora blazenstva i svjesti on postaje grjeh,patnja.Utrnucem svih grjehova shvata se da je "ja" blazenstvo.

Taj cilj doktora je logican sljed okolnosti i razmisljanja i slazem se sa tim,ali to je tek pocetak.Ja ne pricam o integraciji licnosti,nego o njihovom potpuno nadilazenju,s cime se djelom slazem sa tobom.Distanciranost u odnosu na te astralno-mentalne elemente,a metoda za to ima milion.Tvoja zabluda je shto mislis da samo "isus" rjesava te probleme.

Dakle doktor bi maknuo sve te emotivne zidove koji odvajaju te licnosti,i na taj nacin bi svaka licnost postala svjesna one druge licnosti,doslo bi do razno raznih kolabriranja nekompaktibilnih emocija i misli,traume bi se ispuhale i nastala bi koliko toliko skladna licnost.Izmedju ostalog,MPD je fenomen,a ne mentalna bolest u klasicnom smislu.Ljudi sa MPD mogu da budu genijalni u svakom smislu,matematici,muzici,slikanju,arhitekturi,pisanju.Samo je problem sto se licnosti presaltavaju jedna u drugu a to prate i cudne fizioloske promjene,glavobolje,amnezije,padanja u nesvjest,poremecaji spavanja itd.

tada bi dobili kao jednu licnost,ali budjenjem kosmicke svjesti bi takva "osoba" shvatila da ta licnost nije jedna,nego da je to privid jednosti,tj licnost je samo skup nezavisnih misli i emocija koje je neka kohezivna sila spajala u prividno jedan entitet koji se zove "ja".Stanje vadjre je stanje bez misli i bez srculence emocija.Samo toliko cista umna supstanca,svjest i blazenstvo da za to ni nema rjeci na zapadu,nego jedino na istoku.Neko sa logikom bi zakljucio da su ovi sa istoka pametni,ali ti ne,tebi je sve to "fuj" :)

plus,smjesno je uopste napadati istok kad maltene pola toga sta ti pricas u realnosti jest kao istocno,tj to su sve pokusaji objasnjavanja realnosti oko nas,gdje ti jedne te iste stvari objasnjavas na drugaciji nacin.No,tvoj najveci problem je sto naivno mislis da si popila pamet cjelog univerzuma i da je moguce ljudskim mozgom shvatiti sve sta se desava oko nas...

Ja Isusa cjenim u ogromnoj mjeri,ali mi je bogohuljenje govoriti za "istocne",americke,juznoamericke,africke svece da su sranje i smece.

Druga stvar,nije tebe spasio nikakav "Isus".Nego ekipa "odozgora" je iskoristila sliku Isusa i tvoju reakciju prema tome da bi te energetski ocistila od tih nakupina.Tj oni biraju najblizi ekvivalent u tvom mozgu da bi ti razotkrili neke asocijacije u njemu i neke osjecaje.Posto je nezamislivo pricati o dusi/apsolutu bez forme,bez atributa bez iskustva tog istog u samadiju,najbolje sto neko moze da napravi da sredi svoju energetiku je koristi takve fore,divljenje nekoj bozanskoj osobi,ili ustvari divljenje bilo cemu,jer to divljenje dovodi do toga da se centralni energetski kanal otvara,da se tjeme otvara,i da svjetlo/dusa sa one strane relativnom svjeta(bez forme) ulazi u te strukture i razbija ih.

Ukratko,ogromna je iluzija misliti da je Apsolut toliko mal i jadan da iz Njega ne moze da se manifestuje samo jedan "spasitelj",to je bogohulno razmisljanje po meni.

da malo vise istrazis oblike "istocne" prakse vidila bi da si ti tacno radila odredjene enerrgetske vjezbe i oko toga bi mogla da napravis naucni metod,kao svaki naucnik,samo sto je tematika nefizicka.Posto,istina je da si imala zestoke napada sopstvenog astralno-mentalnog tjela i istina je da si pronasla nada u necemu na sta si naljepila naziv "Isus".Ali sta se objektivno tu desavalo,ko zna.Tu treba bit pazljiv i praviti razne modele.Jer istina je da si prosla kroz ogromnu transformaciju,ali pokusaj uma da to objasni ne mora biti takodje istinit.

To sto si ti u tom medjuvremenu nasla podudaranja sa tvojim iskustvima u Bibliji ne znaci da su ta podudaranja stvarno tacna i da jedino Biblija to objasnjava.Ja sam ti tu odlican primjer.Ti mislis da ja pricam isto sto i ti,i da ja svoja iskustva poredim sa tvojim ali to nije istina.ja prije svega imam naucni metod prilaska ovim stvarima , dakle stvorim hipotezu,pa je provjeravam u praksi pa na osnovu rezultata mjenjam hipotezu,teoriju ili praksu.Dakle tebe brka to sto ja povremeno pricam iz prvog lica,Apsolutnog Subjekta,pa opis apsoluta i moja volja da mu se prepustim,sto se sve slaze sa biblijskim opisima(ali naravno ne bas skroz),ali te onda jebe u zdrav mozak kad kazem da je cilj evolucije da svako bude bozanska osoba,pa te jebu opisi visig relativnih svjetova,iznad astrala,mentala,koji treba da se nadidju i da se maknu definicije licnosti u tim tjelima.Naravno kako u hriscanskom nauku nema teorije o ponovnom radjanju karmickog agregata(licnosti),onda te brkaju te "istocnjacke" teorije o tome kako se taj agregat gasi,jer njega treba transformisat,jer se on ponovo radja a ne dusa/apsolut.

Dakako,ti si u uvjerenju da se prepustanjem Isusu topi taj agregat i nastupa oslobodjenje,ali to je onda isto jebeno ono sto prica svaka indijska skola o obozavanju Bozanske osobe i divljenju Njoj cime se poprimaju suptilne kvalitete svjesti i agregat se topi u Apsolutu,koji se svjest-postojanje blazenstvo.Takodje mislis da shvatas u potpunosti sta znaci biti prepusten Isusu i kako taj spas izgleda,a mozda ustvari ne znas,mozda si tek pocela to da osjecas.

Mozda ne zelis da shvatis da je to stanje blazenstva moguce nadici i iskusiti jos vece stanje blazenstva.Mozda je to tvoje stanje u koje ti zelis da me preobratis Meni duhovni pad,pad energetike.




[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 7:59 pm

Ustvari,da,ja sam tako cistio ta svoja tjela.Totalno se prepustis svim opsjednucima i predas ih svjetlu unutrasnjeg oka.Ukoliko je to oko najvisa istina,ono ce da unisti te strukture,ti ces prozivjeti malo drmanje,malu traumu zbog vezivanja zivotne energije za taj objekat energetike,i dio patnje(grjeha) ce nestati sa tebe.

Ukoliko si ti Apsolut u tjelu najgore sto mozes napraviti je bjezati od tih demona.To oni i zele...
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 9:03 pm

Citat :
Dakle nema tu chika sa bradom i stapom koji se nervira ako nesto ne uradis kako on hoce.odvajanje od tog nepersonalnog principa je patnja,tj to odvajanje je grjeh.Nije djelo grjeh,nego djelatnik.kad je djelatnik odvojen od izvora blazenstva i svjesti on postaje grjeh,patnja.Utrnucem svih grjehova shvata se da je "ja" blazenstvo.

U Bibliji vidimo da Bog itekako kažnjava neposluh svoje djece,jer Bog jest dobar ali odvojenje od njega je grjeh ,i to Bog ne voli,ali voli grješnika (obrnuto) ,vidiš iz ovog :

Luka 15,22
A otac reče slugama: `Brzo iznesite haljinu najljepšu i obucite ga! Stavite mu prsten na ruku i obuću na noge!
Luka 15,23
Tele ugojeno dovedite i zakoljite, pa da se pogostimo i proveselimo
Luka 15,24
jer sin mi ovaj bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nađe se!` I stadoše se veseliti.


Znači,do pravoga Boga dok ne dođeš-mrtav si ,to se nemoj vrjeđat da nisi na pravom putu,jer i tebe je Bog pripremao kroz tvoj život.
Ako govoriš o putu na kojem te Bog volio - u pravu si ,ali ON te čeka da ti sam dođeš izvoru,
ne sili te ako grješiš ,ne želi biti Bog sile,da ga voliš što moraš,već želi biti Bog tvog izbora,
da ga želiš...ne zato što moraš,jer moranje daje kontra efekt pa i kod najboljeg Sina.
Ali,dok imaš istinu na raspolaganju ,Bog tad gleda na plodove tvojih djela-
kako se ponašaš u datom momentu kad te se testira.
Npr,dok te neko nešta zatraži ili dok si u situaciji kad se od tebe očekuje bilo kakva akcija.
Svijet ti je očitovanje Boga do onog momenta kad uđeš u krug žive zajednice,đe postaješ slobodan da uživaš samo,i grješit nemožeš,jer te Duh Sveti ulaskom u tu milost ispravlja i vodi bezgrješno,ali to ne znači nikako moralno-logično zemaljskim pogledima na to,
već ta Božja logika ostane ostalima neshvatljiva i oni čak hule na tebe,jer vide
sitinice za koje se love da te raskrinkaju i ponize ,i pokažu fo i spuste :
Toliko o tvom Bogu miga
Bog iz Biblije ima svoje vrjeme milosti,dok Duh Sveti tebe dotiče i kuša tvoje reakcije.
Imaš puno prispodobi :

Matej 21,19
Ugleda smokvu kraj puta i priđe k njoj, ali ne nađe na njoj ništa osim lišća pa joj kaže: "Ne bilo više ploda s tebe dovijeka!" I smokva umah usahnu.

Ovo ti je primjer šta se događa ako ne prođeš test milosni u tom periodu,jer Isus te dugo prati,pazi,i daje ti istinu i naputke u ljubavi,ali i šamaru ,ako zaslužiš .
Ali,ako Isus obrađuje i gaji "smokvu" dve godine i nema ploda (što je vjera u njega)
On tad treće godine I NE PITA,VEĆ PROKUNE SMOKVU i gotovo,AMEN !

Prim,mi bumo dobili upozorenje,jer ja se hvatam svakog tvog skupa slova pojedinačno,pa raščlanjujem u nedogled cerek ,ali tako bar objasnimo sve i drugima kroz naš razgovor conf1


[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 9:14 pm

Citat :
Tvoja zabluda je shto mislis da samo "isus" rjesava te probleme.

Nije zabluda ,duhova ima jakih ,ali samo jedan je NAJJAČI kog je Bog ovlastio za SPASITELJA
i svi ostali "bogovi" ti mogu biti duhovni mentori i time te i oni drže opsjednutim i pod njihovom si vlašću.
Ti kad vizueliziraš npr neku kako kažeš Boginju -njoj daješ moć i ona te ima,
mada ti upadaš u blaženstvo,to ti je samo trans ,Prim
Ja ti govorim jer znam što sam dobila s Isusom kad sam mu predala život i to je čast
koju nema niko danas na celoj planeti,a mi tu razglabamo i ja te pokušavam uvjeriti u to,jer si mi najbolji ,pa eto,smireno tipkam ako treba u nedogled conf1

Matej 12,43
"A kad nečisti duh iziđe iz čovjeka, luta bezvodnim mjestima tražeći spokoja, ali ne nalazi!
Matej 12,44
Tada rekne: `Vratit ću se u kuću odakle iziđoh.` I došavši, nađe je praznu, pometenu i uređenu.
Matej 12,45
Tada ode i uzme sa sobom sedam drugih duhova, gorih od sebe, te uđu i nastane se ondje. Na kraju bude s onim čovjekom gore nego na početku. Tako će biti i s ovim opakim naraštajem.


(Opis opsjednuća,a ima primjera puno đe Isus sve to rastjera jer ima moć,a daje ju i onima koji rade za njega,tako da ti nemoraš bit ljubomoran na Isusa,dok ti želi DATI MOĆ,a ti ga negiraš ko SPASITELJA ,jer u tebi je gnušanje da bi Isus jedini mogao,ali ne kužim te ZAŠTO NEBI i koji je tvoj problem u neprihvaćanju njega kao glavnog ?
A da je tebe opsjeo Isus i da ti moraš uvjerit narod u to ?
Jel bi tad bilo u redu?
Ako bi,ajmo napravit transakciju,uzmi ti ISUSA a meni daj mir,svegati conf1 pa da
i ja uživam što si TI glavni,jer bi to i volila,al e ništa na silu 8) )
[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 9:32 pm

Citat :
Ljudi sa MPD mogu da budu genijalni u svakom smislu,matematici,muzici,slikanju,arhitekturi,pisanju.Samo je problem sto se licnosti presaltavaju jedna u drugu a to prate i cudne fizioloske promjene,glavobolje,amnezije,padanja u nesvjest,poremecaji spavanja itd.

Genijalnost im je ovisna o duhovima koji ih opsjedaju,pa tako svako nosi svoj talent
ovisno o tom duhu koji prevlada,i ti tu nisi gazda,oni se izbore za vodstvo svjesti u tebi
i kako zauzimaju tvoj um i srce,tako ti paraju astral i to boli,a srce najviše jer reže svaka riječ
To sam najviše naučila ,zašto kažu-RIJEČI BOLE ,duhove to boli još više,jer su čisti astral emotivni ,bez svog tijela ,pa svojim duhom i povredama bole TVOJE TJELO i ti osjećaš njihove patnje i patnje uperene prema njima (u tebi)
Hell je to

[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 9:48 pm

Citat :
budjenjem kosmicke svjesti bi takva "osoba" shvatila da ta licnost nije jedna,nego da je to privid jednosti,tj licnost je samo skup nezavisnih misli i emocija koje je neka kohezivna sila spajala u prividno jedan entitet koji se zove "ja".Stanje vadjre je stanje bez misli i bez srculence emocija.Samo toliko cista umna supstanca,svjest i blazenstvo da za to ni nema rjeci na zapadu,nego jedino na istoku.Neko sa logikom bi zakljucio da su ovi sa istoka pametni,ali ti ne,tebi je sve to "fuj"

Fuj mi je stoga što si ti sebi niko i ništa ,ispada da nemaš dušu,kad tako govoriš.
Ispada da u svomtjelu tebe ne postoji,što je besmisleno.
Ako postoje duhovi koji MPDovce opsjedaju ,tad postoji i TVOJ duh u tvom tjelu .
Ako misliš da moreš spržit svoj duh da te nema,to bi značilo da uništiš svoj astral (i ostala tijela)povezan vrpcom za tvoje tjelo,i pa di si mi ti onda ?
U smrti ...
Ali pod zemljom,jer ako OTJERAŠ svoj duh iz sebe ,ko će ti držat tjelo?
Ti si vlasnik svog tjela i samo ga ti možeš držat,u simbiozi ili sa Bogom ili sa vragom,što je taj istok koji mi se gadi.
Ja i negiram da tebe drži istok,ozbiljno,jer ja vidim da si ti dobar ,i imam sve svoje vrijeme
Nas treba voditi Bog,ali pod tim se jasno podrazumijeva da trebaš priznat Isusa ko jedinog Spasitelja,i kaj je sad krizna točka kod nas dvoje?
Što ti braniš istok,a ja Isusa.
I jadno mi je to ratovanje ,jer smo oba od Boga ali tvoj mozak odbacuje Isusa i vidi mene ko protivnika jer se meni gadi istok,koji ti uzimaš pod svoje.
I kako presudit između nas dvoje?
Ti i tvoji termini "istine" i ja i NAŠ ISUS ?
Jer ti priznaješ Isusa,ali dodaješ i druge persone...

Izaija 8,13
Jahve nad Vojskama - on jedini nek` vam svet bude; jedino se njega bojte, strah od njega nek` vas prožme.
Izaija 37,16
"Jahve nad Vojskama, Bože Izraelov, koji stoluješ nad kerubima, ti si Bog jedini nad svim kraljevstvima na zemlji, ti si stvorio nebo i zemlju.


Otkrivenje 15,4 Tko da te se ne boji, Gospodine, tko da ne slavi ime tvoje! Ti si jedini svet! I zato svi će narodi doći i klanjati se pred tobom jer se očitovahu pravedna djela tvoja!


Citat :
bez srculence emocija
?????????????????

Neznam ja zaista,šta ja s tobom radim dok ti kažem iskreno :
VOLIM TE

[Vrh] Go down
Ephez
Dinosaur
Ephez


Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 452
Age : 47
Registration date : 30.12.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 9:55 pm

Citat :
plus,smjesno je uopste napadati istok kad maltene pola toga sta ti pricas u realnosti jest kao istocno,tj to su sve pokusaji objasnjavanja realnosti oko nas,gdje ti jedne te iste stvari objasnjavas na drugaciji nacin.No,tvoj najveci problem je sto naivno mislis da si popila pamet cjelog univerzuma i da je moguce ljudskim mozgom shvatiti sve sta se desava oko nas...

OVO NISAM VIDJELA ...
ODLAZIM OD TEBE ...
VREĐAŠ BOGA ...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimečet sij 26, 2012 10:17 pm

Ne vizualiziram ja "boginju" nego je to spajanje sa "bicem" koji predstavlja odredjenu razinu kreacije,spajam se sa supstancom od cega je "to" napravljeno i ta energetska radnja transformise energetiku.

Da,tezim ka tome da mene nema,a da jedino dusa djeluje kroz mene.Ali dusa nije fizicko tjelo,ni astralno,ni mentalno,ni kauzalno.Dakle ja nemam ta tjela,jer ih je dusa sprzila,sprzila je "moju" vezanost za njih.Nema mene,jedino dusa postoji,sto i jeste istina,jedino dusa postoji.Tako da ne znam odakle izvlacis te zakljucke.Problem je u tome,sto ti sebe izjednacavas sa svojim emotivno-misaonim tjelom u kojeg onda ubacujes emotivno-misaonu konstrukciju "Boga".Bog je dusa,nekreirana i vjecna,a emotivno-mentalno tjelo je kreirano i smrtno.Odbacivanjem sebe u astralno-mentalnom tjelu,ides u neko tjelo iznad,a tih tjela ima,ne boj se,dosta,potrebna je ogromna duhovna razvijenost i snaga za probit se dotle.Drugi problem je postojanje vraga na Zemlji,dje je ogroman dio tvog emotivno-misaonog tjela ustvari on,i to je taj najzajebaniji dio za ukapirat.Upravo taj dio u tebi,taj dio emocija i misli,ideja,projekcija,predodzbi o tome kako Bog izgleda,kako dusa izgleda i ko je Isus je tvorevina vraga.A ti osjecaji lakoce,lebdenja,ekstaze,prozracnosti srca,neljutnje,suosjecanja cak i prema protivnicima,je samo nekakav pocetak procesa koji dovodi do "micanja" sebe iz tog podrucja,akumuliranja prane u sami vrh srca i skok preko abisa i inicijaciju u grlo.

To ti je najsvetija istina sto ce ti iko reci o tome sta je istina o tebi.Pustimo sad istinu o isusu,bogu i spasitelju.Ukoliko zelis osjetiti sta je to smrt u Isusu,moras umrjeti u svojoj dusi,jer ta dusa je ono na sta Isus pokazuje."Izgubi sebe da bi nasla Sebe"...Ja sam posluso tu Isusovu izreku,ali nije on jedini sto je to izjavio.Ti jos nisi izgubila sebe,tj tacnije,ti jos nisi dosla u situaciju da zaratis sa vragom,ko sto sam ja i ko sto je Isus.

Ustvari jesi,ali tek pocinje prava borba,vjeruj mi bejbe.Nije najgora osobina vraga sto potice niskosti,najgora njegova osobina je sto si ti cvrsto vezana za svoje emotivno-misaono tjelo,to je proizvod njegovog djelovanja.To je samo jedno od tvojih tjela,koji rezoniraju sa srcem,a to je centar ne-istine.sve te konstrukcije iz srca su samo korisne u onoj mjeri u kojoj mozes da nadidjes sebe u tom segmentu,da izgubis sebe u tom segmentu.

Dakle,ti jos nisi prihvatila Isusa kao svog spasitelja,nego te jos vrag drzi u shaci.Potrebno je zapalit svoje srce i sve ispod toga i vidjeti stvarnost takva kakva jeste,a to se nece svidjeti tvom astralno-mentalnom tjelu.Jbg.Onda je izbor na tebi,dal zelis da iskusis nesto iznad toga ili ne.sve se svodi na to,da sam ja zaista primjenjivao Isusove savjete,ali skroz,bezuslovno,bez ikakvih racionalizacija i pravdanja,dakle sve one njegove recenice i savjete i uspio se maknuti od Kralja ovog svjeta,iz domene dje on ima vlast.To je cilj Isusa,a ne da mi navijamo za njega ko debili bez pola mozga.Te fore o navijanju su podmetacine Kralja.

Poenta je iskusiti sta je to dusa,a ne sta je nekakvo tjelo muskarca kojeg zoves Isus.Ono sto je svjetlilo u Isusu je dusa,a ona je ista u svima nama i ONA spasava,a Isus izgleda kao lik koji je spasen.pa sta je to Isus radio u pustinji nego upravo to sto pricam ? Odbacivao one djelove sebe koje je prepoznao kao vragove,kao protivne dusi i skladu.Nije on navijao za tamo nekog lika.On jeste poslje slavio Apsolut.

Smjesno je uopste pricati o nekakvom spasu,ako nemas iskustvo dushe/temelja stvarnosti.Sve to sto ti osjecas su pripreme za to.Dzaba ti sva trubljenja o Bibliji,otvori se tom Isusu kojeg zamisljas sto vise,da te pukne ekstazom i da upadnes u stanje spojenosti sa dusom,sto se zove u jogijskoj terminologiji samadi.nedualno stanje svjesti,gdje se posmatrac,posmatrano i posmatranje spajaju u JEDNO.To jedno je Istina,to jedno je dusa.

Nema smislja slusati nikoga o nikakvom spasu koji nije iskusio temelj stvarnosti,jer takav jedino moze da prica o spasavanju necega sto nije temelj stvarnosti,a to ne moze da se spasi.Spasava se nasha vezanost za nezbiljsko,za laz,za mrak,za smrt.Istina je dusa i nista vise.Dusa je apsolut,dusa je bog.Ko god joj se prepusti taj postaje apsolut u relativnome.





Nema ti tu podjele na istok i zapad.Postoje neke stvari i postoje nacini da se te stvari objasne i iskuse.Neko ce to bolje napravit,neko nece.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitimeuto sij 31, 2012 7:02 pm

baja snajper CIA
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Empty
PostajNaslov: Re: Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)   Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ajmo malo da pucamo...ja cu sa uzijem :-)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Ljudi ajmo iskreno Molim vas
» Natjecanje
» Sokratov klub neznalica (chat)
» Nema naslova samo sam malo nabrijan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: