Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?

Go down 
+22
LJUBAV
Bozon
MoW
2pac
KidagakashNedakh
Hladni
Kahali
Alpha
usamljeni vuk
Madonna
Galileo Galilei
Blizzard
narrogh
Archangel
Sin_Nanna
Athena
Fantom
biga
InaNNaa
Chakotay
Korplikan
SkywardSword
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimeuto lip 05, 2012 8:06 pm

Korplikan je napisao/la:
Nisam baš siguran da se stavovi naših političara i njegovi stavovi poklapaju scratch
Toma nema stavove xD xD xD xD Sve mu zavisi od vremena i raspoloženja xD
[Vrh] Go down
LJUBAV
Žaba
LJUBAV


Female
Cancer Horse
Broj postova : 269
Age : 33
Registration date : 06.05.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimeuto lip 05, 2012 8:51 pm

@KidagakashNedakh,hvala :)
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimeuto lip 05, 2012 8:51 pm

Eu će se raspasti dok mi dođemo na red za ulazak. Čuo sam da će Hrvatska ući u EU 1 jula 2013 pa je pitanje da li će i do tada opstati.
Kida, što se tiče naših političara ni u jednog nemam poverenje. Ne zna se ko je gori.
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimesri lip 06, 2012 2:44 am

Ne znam jeste čuli onu pjesmu ali ima jedan dio u njoj i ide ovako:

Kad bi jednog dana u europu slučajno upali za godinu dana i nju bi pokrali.

Što je najžalosnije ovaj citat je istina.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimesri lip 06, 2012 10:18 am

@KN...drago mi je da su odnosi izgladjeni :)


A ban ovisi o ponasanju forumasa (bez obzira o kome pricamo)... Netko moze biti jako drag ali, eto, ponekad prebije zenu doma. Inace je super. Sto onda napraviti? Nista? Zato jer je inace super pa nema veze...? Ovo govorim opcenito da bi bilo jasnije kako nije stvar u tome jel netko inace lijepo pise...stvar je u krsenju pravila, nepreuzimanju odgovornosti, neshvacanju uopce sto je problem (sto je dublji indikator osobnosti individue) i td.
Osim toga, smatram da je ovaj forum itekako tolerantan prema svima i ne skace se na prvu loptu...tim vecu tezinu ima krsenje pravila jer ako ti nekom pustas, a taj to iskoristava....eh...


Btw, prebacih temu na PDF Drustvo jer joj na Druzenju, definitivno, nije mjesto.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimesri lip 06, 2012 1:59 pm

Ispada da su svi ovi političari ustvari smijurija i da im je glavna stvar zezati se. A bokte koji pajaci vode ovdašnje države...


_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimečet lip 07, 2012 2:01 am

MoW je napisao/la:
Ispada da su svi ovi političari ustvari smijurija i da im je glavna stvar zezati se. A bokte koji pajaci vode ovdašnje države...


Pa naravno da su smijurija. Oni nemaju veze sa vođenjem države. Oni su tuđe marionete. Pitaj boga tko kod nas povlači konce u politici, ovi naši drekavci još nisu potpuno ni shvatili gdje su, a kamoli što rade.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimečet lip 07, 2012 11:05 am

Političari nisu ništa ni bolji ni lošiji od ostalog dijela populacije, samo što se mi nekako nadamo da su puno bolji, pametniji, moralniji... ali naravno to nije moguće, jer političari koji vode države proizlaze iz velikih stranaka, a u velikim strankama ima puno ljudi svakakvih kvaliteta. Jednostavno nije moguće da u skupini od 200 000 njak tisuća ljudi, svi oni budu uzorni. E sad probiti se kroz takvu strukturu do vrha stranke, pa nakon toga još i pobijediti na državnim izborima, za to treba puno lukavstva, zakulisnih igrica i sličnih stvari koje pošteni ljudi ne žele raditi.

Jednostavno da bi bio predsjednik ili premijer bilo koje države moraš se služiti takvim trikovima. Nije da ja njih branim, ali ljudi više vole i prije će glasati za jednog Bandića ili Sanadera nego za nekog poštenog i tako će taj pošten i pametan otpasti i otići raditi nešto drugo. I onda će se svi pitati, a gdje su pošteni političari, nema ih nigdje. Ima ih, samo ste se vi odlučili za ove druge ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepet lip 08, 2012 12:29 pm

Što bi to zapravo značilo? Da je sustav izbora krivo koncipiran ili da su ljudi ovce pa traže snažne ličnosti (čitaj: laktaroše i egomanijake) da ih vode?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepet lip 08, 2012 2:31 pm

Mislim da je ovo drugo, mislim da kod večine ljudi prolazi dobra retorika, bez obzira na sadržaj. Ako malo bolje analiziraš govore večine političara vidjet ćeš da tu uopće nema sadržaja već samo forma. Odličan primjer je bio referendum za EU, sve puste fraze, bit će nam bolje tipa ili pak prijetnje ako referendum ne uspije neće biti plaća, mirovina i tako. Nitko nije niti pomislio uči malo dublje u problematiku.

Ljudi jednostavno ne žele čuti realnost i ne žele prihvatiti stvarnost kakva je. Naravno iz toga proizlazi ljutnja i mržnja pa onda i ova tema ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepet lip 08, 2012 2:51 pm

Možda je realnost prekomplicirana za prosječan um kojemu se jednostavno ne da analizirati takve stvari tipa koje su prednosti, a koje nedostatci za ulazak u EU...
Onda to sve jedan tukan na vlasti sumarizira iako ima samo vrlo polovične informacije i kaže: "Bit će nam bolje u EU." Samo zato što je na vlasti, narod misli da dotični zna više i bolje od njih i onda i oni počnu ponavljati: biće bolje biće bolje... :D

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimesub lip 09, 2012 1:32 pm

Ovo je jako zanimljivo pitanje,ali odgovor je jednostavan.
Sjećam se još dok sam išao u školu da je bilo "vidi srbina" i slično,kad sam imao nekih 12 godina crtao sam U i kukaste križeve po zidovima na sreću brzo sam shvatio koliko je to jadno,a crtao sam zato što sam bio balav i što sam se nalazio u takvoj sredini naravno s vremenom je proradila svijest što se kod nekih nikad ne dogodi,ali pazite sad ovo ako kažem za crnce da su manje vrijedni svi će reći da sam rasist zbog dubokog nerazumjevanja i malograđanstva,ako kažem da su bijelci napravili ceste,znamenite građevine itd itd. kinezi odnosno mongolidi kompas,barut,kineski zid,drevne vještine itd. itd. Do crnci nisu, šta su oni napravili kroz povijest osim što su dozvolili bijelcima da ih porobe što indijanci nisu,nisu ništa napravili još uvijek vladaju nemiri i dopuštaju da ih bjelci izigravaju,još uvijek neki s kopljem love... itd.
I ako ja sad kažem da su crnci manje vrijedni hoću li ja biti rasist ili ti koji si odmah pomislio da ja to kažem sam zato što su crnci????
Da kažem da su manje tog napravili i da ih uvijek izigraju zato što je to statistika povijesna činjenica,a ne zato što su crni.
Da li ih zbog toga treba smatrati manje vrijednim ljudima i davati im manja prava,ne nikako. Poznam jednoga crnca i recimo da smo u prilično dobrim odnosim isto tako poznam dosta srba s nekima sam dobar s nekima ne. Ono što hoću reći je da kad kažem da su srbi bili ti koji su bili agresori i ti koji su uvelike krivi za taj rat ne kažem to zato što ih mrzim već zato što je to povijesna činjenica,možemo se mi sad svi praviti fini,ali tako je kako je,ali to nije razlog za mržnju i širenje te propagande koliko god političari i ostali utjecajni krugovi tjerali ljude u zavadu radi svojih interesa,mene nitko ne može natjerati da mrzim nekoga samo zato što je druge nacije ili druge boje kože.

Mrzimo se zato što smo ljudi,treba biti malo više od čovjeka
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimened lip 10, 2012 3:40 am

GD ja se bojim da si mene izgubio već kod crnaca
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimened lip 10, 2012 1:09 pm

Gledajmo i na drugi način. Da se nađu u prirodnom okruženju bez ičega, crnac bi preživio dok prosječni bijelac ne bi znao što bez McDonaldsa, ergo crnci su vrijedniji jer su najprilagođeniji za preživljavanje. Love s kopljem? Oni bar mogu loviti s kopljem, bijelac ne zna ni baciti koplje, bez puške ni zeca ne bi ulovio.
Druga stvar, pogledajmo u kakvim su prirodnim uvjetima rasli bijelci, a u kakvima crnci, tj. gdje su uglavnom prije obitavali. Onako rekao bih da su bijelci imali puno idealnije uvjete da izmišljaju toplu vodu. Da su bili u obratnim ulogama, crnce bi veličali kako su izumitelji, a bijelce kako su majmuni. Uostalom crnci nisu nikog porobljavali, ti "jako vrijedni" bijelci su vodili ratove, porobljavali, iskorištavali, veličali svoju kitu gdje su stigli. Sjajna im je to neka vrijednost u genima. Hitler - bijelac. Napoleon - bijelac. Cezar - bijelac. Aleksandar - bijelac. Bravo bijelci, pokazali ste da ste vrijedni.

Nema tu spike vrijedan-manje vrijedan, uvijek možeš odabrati kut gledanja da netko ispadne više vrijedan od nekog drugog. Općenito rastavljanje i gledanje po rasama je obično traženje neke ideologije - po boji kože.
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimened lip 10, 2012 10:02 pm

@hladni
Htio sam istaknuti pokazati kako je ljudski ego takav da uvijek gleda u prošlost te da mu je puno lakše nekoga ugovarati nego o nekome reći nešta dobro,obrati pažnju na svakodnevne razgovore od bakica na ogradi pa do dnevnika uvjek je ono loše što se pamti i očemu se priča i uvijek je mržnja ta koja pokreće većinu naših emocija i motiva

@blizzard
ti ni najmanje nisi skužio šta hoću reć jer da jesi ne bi imao potrebu da opravdavaš crnce ili bijelce niti obrnuto niti da govoriš riječi kao "kita" čovječe ti misliš da imaš nadnaravnu moć dedukcije,naši pogledi su totalno različiti

Grave Digger editirao sam ti post, nema razloga za uvrede, čak i u slučaju različitih pogleda.
Chakotay
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimened lip 10, 2012 11:30 pm

@Grave Digger slažem se s tvojim gornjim postom od 12:32 PM, iako mislim da ga mnogi neće razumjeti. Doista je važno prihvatiti stvarnost i priznati da smo nešto krivo napravili, jednako vrijedi i za Srbe i Hrvate. Ni jedni ni druge ne želi to učiniti već samo naglašavaju krivnju onih drugih. Sve dok to traje mržnja će postojati.

@MoW ja mislim da ljudi žele čuti ljepše stvari pa makar bile i laž, samo da bude uvjerljivo. Svi smo znali prije ovih izbora da SDP i koalicija ne mogu ispuniti ono što su obećavali, ali su ipak dobili puno više glasova od HDZ, kao što smo znali da Sanader ne može ostvariti ono što je on svojedobno obećavao, ali je pobijedio dva puta. Primamljivija je laž, nego istina :)


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepon lip 11, 2012 12:50 am

@ Grave
Nisam odgovarao na tvoj post. Iako je ovo što sam napisao bilo potaknuto tvojim postom.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepon lip 11, 2012 3:03 pm

@Chak Mislim da je ljudima primamljivije bilo što šta bi im se učinilo boljim od dosadašnje situacije, neovisno o tome je li to istina ili laž. Glavno da netko nešto kaže ili obeća.

Inače, ne znam jeste li čuli da na inauguraciju Nikolića neće doći nitko od vođa država bivše Jugoslavije? Povod tome su izjave dotičnoga tipa: "Vukovar je srpski grad" i "U Srebrenici nije bilo pokolja". Mislim da te izjave nipošto ne doprinose stabilnosti regije. Nadam se da će se dotični ubrzo prosvijetliti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
KidagakashNedakh
Riba
KidagakashNedakh


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 182
Age : 35
Registration date : 24.05.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepon lip 11, 2012 5:09 pm

MoW,ja prvi put čujem za tu njegovu izjavu. Evo sad sam malo proguglala, svaki drugi naslov je ''Nisam rekao da je Vukovar srpski grad'',pa ''Nikolić rekao da je Vukovar srpski grad'' i sve tako. Mislim da ni on više ne zna šta je htio reći ni šta je mislio pri tom. zubo Nemojte da vas to buni i ljuti,nije ni prvi ni zadnji put da Toma Diploma nešto kaže,pa kasnije demantuje. A što se Srebrenice tiče,gledala sam emisiju u kojoj je gostovao, nije rekao da nije bilo pokolja već da nije bilo genocida.Rekao je ''U Srebrenici je počinjen veliki zločin ,ali nije bilo genocida.''
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepon lip 11, 2012 6:58 pm

Da, naravno, nije da nas to ljuti. Poanta je u tome da bi kao šef države trebao znati kad, gdje i što govori. To bi se očekivalo od demokratski izabranog vođe jednog naroda.
Zanimljivo je da čak i američka wikipedija kao najobjektivnija enciklopedija govori o "srebreničkom masakru ili genocidu" u kontekstu zločina koji su tamo počinili armija Republike Srpske pod vodstvom Ratka Mladića. Dakle, poanta je da bi predsjednik države trebao biti upoznat s povijesnim činjenicama i da ih zna objektivno predočiti kako bi došlo do napretka.
Na ovaj način ne vidim napredak u odnosima triju naroda. Prvo se stvari trebaju objektivno priznati a zatim je moguća pomirba i zajednički suživot. U protivnom imamo kaos...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepon lip 11, 2012 10:27 pm

MoW je napisao/la:
Dakle, poanta je da bi predsjednik države trebao biti upoznat s povijesnim činjenicama i da ih zna objektivno predočiti kako bi došlo do napretka.
Na ovaj način ne vidim napredak u odnosima triju naroda. Prvo se stvari trebaju objektivno priznati a zatim je moguća pomirba i zajednički suživot. U protivnom imamo kaos...
Upravo to, na žalost ja još uvijek ne vidim da se stvari objektivno promatraju. Više se pušta da stvari odu u prošlost pa će onda neke nove generacije koje će valjda to sve zaboraviti krenuti ispočetka. To je također jedan način, samo je pitanje da li će možda ponoviti iste pogreške. Jer na ovim pogreškama se nije ništa naučilo.

KidagakashNedakh je napisao/la:
Rekao je ''U Srebrenici je počinjen veliki zločin ,ali nije bilo genocida.''
Da je to bio razgovor između dva pravnika koja raspravljaju o nekih teoriskim finesama, onda bi i prihvatio tu izjavu, ali ovako rečeno je čista relativizacija i omalovažavanje žrtava.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimeuto lip 12, 2012 12:42 am

@Chak Dobro si to rekao,ali tešo da će do tog doći u narednih nekoliko stotina godina,možda više neće biti hrvati i srbi,ali bit će netko drugi,potrebno je skroz promjeniti razmišljanje i pogled na svijet,a to ne dolazi preko noći
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepet lip 22, 2012 4:38 am

Grave Digger je napisao/la:
Ovo je jako zanimljivo pitanje,ali odgovor je jednostavan.
Sjećam se još dok sam išao u školu da je bilo "vidi srbina" i slično,kad sam imao nekih 12 godina crtao sam U i kukaste križeve po zidovima na sreću brzo sam shvatio koliko je to jadno,a crtao sam zato što sam bio balav i što sam se nalazio u takvoj sredini naravno s vremenom je proradila svijest što se kod nekih nikad ne dogodi,ali pazite sad ovo ako kažem za crnce da su manje vrijedni svi će reći da sam rasist zbog dubokog nerazumjevanja i malograđanstva,ako kažem da su bijelci napravili ceste,znamenite građevine itd itd. kinezi odnosno mongolidi kompas,barut,kineski zid,drevne vještine itd. itd. Do crnci nisu, šta su oni napravili kroz povijest osim što su dozvolili bijelcima da ih porobe što indijanci nisu,nisu ništa napravili još uvijek vladaju nemiri i dopuštaju da ih bjelci izigravaju,još uvijek neki s kopljem love... itd.
I ako ja sad kažem da su crnci manje vrijedni hoću li ja biti rasist ili ti koji si odmah pomislio da ja to kažem sam zato što su crnci????
Da kažem da su manje tog napravili i da ih uvijek izigraju zato što je to statistika povijesna činjenica,a ne zato što su crni.
Da li ih zbog toga treba smatrati manje vrijednim ljudima i davati im manja prava,ne nikako. Poznam jednoga crnca i recimo da smo u prilično dobrim odnosim isto tako poznam dosta srba s nekima sam dobar s nekima ne. Ono što hoću reći je da kad kažem da su srbi bili ti koji su bili agresori i ti koji su uvelike krivi za taj rat ne kažem to zato što ih mrzim već zato što je to povijesna činjenica,možemo se mi sad svi praviti fini,ali tako je kako je,ali to nije razlog za mržnju i širenje te propagande koliko god političari i ostali utjecajni krugovi tjerali ljude u zavadu radi svojih interesa,mene nitko ne može natjerati da mrzim nekoga samo zato što je druge nacije ili druge boje kože.

Mrzimo se zato što smo ljudi,treba biti malo više od čovjeka



Ali nije stari, ni jedno ni drugo ni treće što si tu iznio niti je ono što ti nazivaš povijesnom činjenicom niti je statistički podatak prema kojem možeš izvući ikakav bitan konačan zaključak niti je to konačna istina po kojoj se nešto može mjeriti (a u vezi lova, crnaca i koplja veliko je pitanje dali je to nešto loše, nazadno ili uopće pokazatelj ičeg relevantnog, osim eventualno da su puno bliže prirodi nego oni koji ih porobiše kako ti kažeš).
Ukoliko želiš možemo promijneniti nekoliko rečenica ili ideja u vezi ovoga što si naveo, meni se svidja čim bilo tko misli na bilo kakav način van kalupa i schema, ali bilo što van kalupa nije i uvijek točno a ponekad niti blizu istini.
Pitati "šta su oni napravili osim što su dopustili da ih porobe..." govori o tvojoj neinformiranosti kao i ovo što ti misliš "da ih uvijek izigraju.."
takodjer reći "...kad kažem da su srbi bili ti koji su bili agresori i ti koji su uvelike krivi za taj rat ne kažem to zato što ih mrzim već zato što je to povijesna činjenica..."
takodjer niti je povijesna činjenica niti su Srbi kao narod bili najveći krivci tog rata. Ne znam dali si pročitao moje textove na ovoj temi u kojima sam prilično detaljno iznosio opasnosti i netočnost takvih i sličnih tvrdnji koje ti iznosiš, a kako si negdje napisao da ti je uvijek drago pročitati moje textove bilo bi mi drago da pročitaš ove.
Znaj da cijelu pjesmu pjevam trijezne glave, proučavajući fenomen Rata i psihologije masovnog programiranja jako dugo godina i unatoč tomu što sam i sam bio sudionik zadnjeg rata nikada se ne bih usudio reći za narod da je za neki rat većinom kriv ili agresor. NAROD NE MOŽE BITI AGRESOR zapamti to.
Narod može biti povučen u neko uvjerenje (ili jedan njegov dio), može biti mobiliziran (ili jedan njegov dio), može biti ocrnjen (ili jedan njegov dio) ali ne možeš promatrati Narod kao agresora razumiješ.
Što se tiče crnaca, bijelaca, Indijanaca i Kineza morao bi još malo detaljnije i duže proučavati da bi skužio tko je tu i što najviše napravio for Fellow Humans ali znaj da je jaaako daleko od ovoga što ti tu iznosiš.
I na kraju ne, ne smatram te zbog svega toga rasistom, samo nedovoljno obrazovanim/informiranim.
U nekim drugim temama te smatram zanimljivim i informiranim i i meni se svidja pročitati tvoj post često, nemoj misliti da se nešto ljutim, ali morah odreagirati jer se baš sa nijednom stvari ne slažem pa čak ni sa onom na samom početku tvog posta . ono kako si shvatio da je jadno crtati kukaste križeve po zidovima, ja recimo do dan danas crtam to po zidu, ne zato što mi se svidja Naci ideologija nego zato što ima vrlo jasnu i za nas vrlo bitnu primjenu u duhovnoj praksi, ima duboko i prekrasno značenje takodjer ...


P.s.
... Nisam dugo čitao ovu temu pa sam sada bacio oko, ne mogu se čudom načuditi kakve idiotarije sam pročitao. U moje vrijeme moderiranja odredjenog underground foruma ovakvi kao Tupak bili bi vani nakon prve onakve provale "mudrosti", ne znam šta takvi traže po ovom ili sličnim forumima, ima raznih drugih puno bližih njihovim "lucidnim zaključcima", svašta...
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimened lip 24, 2012 1:03 pm

Iskreno nisam pročitao tvoje ranije txt. na ovu temu,ali hoću i da drago mi je pročitati tvoje postove i naravno da se ne ljutim ja se rata ni ne sjećam najbolje, nisam ga nikad ni proučavao niti se bavio takvim temama zato je ovo gore moje laičko mišljenje i naravno ne mora biti obavezno točno, a kad kažeš da ih ne možemo okriviti za agresiju i da nikad ne možemo jedan narod tako okarakterizirati to mi nikako ne može biti jasno jer nitko ali baš nitko mi ne može reći da idem u rat ako ja neću nitko mi ne može reći da pucam po hrvatima srbima ili kinezima ako ja to neću i nikad to neću htjeti. Kad vidim kao amerikanci ubijaju iračane i sve ostale koji imaju naftu,a svijet to gleda da li i tad mogu reći da oni nisu agresori opravdavajući to sustavnim "ispiranjem"mozka pojedinaca koji će nositi te puške da može vratiti hipoteku i da mu obitelj u americi može živjeti ili nekim drugim motivom kojim se vodi taj vojnik. To mi nije jasno treba li ih opravdavati zato što nisu samosvijesni,vijerovao mi ili ne ne bih išao u rat ni pod cijenu da budem beskućnik i nitko me i ništa na to ne može natjerati i kad bi svi tako razmišljali bi li bilo rata???
Ono što te hoću pitati je do koje granice treba ići da bi počeli kriviti sebe,a ne sustav ili neki trust koji stoji iza svega toga i vuče konopce...?????

Što se tiče crnaca samo ću reći zašto indijanci nisu bili robovi ????
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitimepet kol 10, 2012 3:43 pm

U ljudskoj je prirodi da nemogu razmisljati svojom glavom nego glavom mase.
Trebalo je 300 godina da se shvati da crnci imaju dusu, sad isto ponavljamo sa muslimanima.
Tesko mi je gledati kad na utakmici djeca od 15 godina jedni drugima vicu ubi cetnika, ubi ustasu.
???
u cemu je zapravo razlika u oboje, osim sto nemogu normalno razmisljati?
Kad bi ja sad podijelio svijet na 2 dijela i rekao jednima vi ste plus, a drugima vi ste minus. Ubrzo bi se plus i minus poceli ubijati, jer se bi se osjecali razlicito, iako to plus i minus nista ne znaci, iako su svi isti ljudi.
To je jednostavno u ljudskoj prirodi.
Od male slike,kad mrzis susjeda, do velike kad mrzis neku naciju, ili rasu.
Najbolje je kad netko kaze ja mrzim srbe, ili hrvate, a ne pozna niti jednog hrvata ili srba.
Tuzno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?   Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije? - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zasto toliko mrznje izmedju Hrvatske i Srbije?
[Vrh] 
Stranica 8 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Kako bi izgledao novi rat Srbije i Hrvatske?
» zasto ljudi pate, zasto to Bog dopusta ili...??????????
» Sve veci jaz i polarizacija izmedju muskaraca i zena!?
» Iran protiv Pakistana, da li je moguc rat izmedju njih?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: