Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sve je zapravo san

Go down 
+13
MoW
grga@bizArt
primitive101
Novus ordo seclorum
web dust
Mediterano Blanco
Ariadne_1
Jedi Mind Tricks
Q
2pac
rikoset
Kahali
Fic
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet pro 10, 2015 11:03 am

rpg. pc>tm
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2015 2:20 pm

Sve je zapravo san - Page 2 Stvarno
forum image hosting


"Samo Razlučivanje, kada se razumije, omogućava uviđanje tzv. Iluzije. No, njime može nastati jako gađenje, otpori, strahovi, nemoć da se prihvati ono što se vidi, bojazan da smo izgubili nit života i da idemo u nešto što će nas udaljiti od života, svijeta drugih.
Na neki način smo u pravu, tj. te misli koje nam se dešavaju su u pravu. Mi nismo svjesni u šta se upuštamo, u šta ulazimo kada krenemo u Rad, u Učenje. Mi imamo ideju i mnogo godina jurcamo za idejama koje imamo, slikama koje projiciramo na Učenje, Rad, Majstora. To je laž koja nas drži u okovima dok mi sami sebe uvjeravamo da smo iskreni, da smo istiniti i da žudimo za oslobođenjem. To je čista laž.
Razlučiti tu laž od sebe, od istine koja je ISTINITIJA, dublje je početak unutarnjeg razlučivanja.
Dubina našeg samo-zaborava je ogromna i netko tko ne razvija Unutarnju Trezvenost, a ona je povezana sa Razlučivanjem, ne može očekivati oslobođenje od ropstva, oslobođenje od laži koja ga živi. Istina boli, ali i laž boli, ali bol laži dolazi sa kamatom. Istina boli uviđanjem, vidom, sagledavanjem. Laž boli uspavljivanjem. Razlučivanje je alat Istine koji ima sposobnost ući u lažno, odvojiti laž od dublje laži, dati mogućnost da se "ostane na nogama" kada se suočimo sa našim lažima. Vremenom razvija Trezvenost koja počinje, u početku, trezvenije gledati na život, sebe, druge. Trezvenost uništava snove, ali ako niste usmjereni na nju, zatrpat će je laž koju volite. Otuda, Trezvenost traži Odlučnost i Usmjerenje na Put, na Sebe i Razlučivanje Istine od Laži.
Mi vjerujemo laži i snu. Jer mi smo laž i san. Iluzija koja umišlja da postoji i da je bitna ili vrijedna. Mi smo okruženi oblakom laži, sna i iluzije. Unijeti u to Silu Razbuđivanja znači uznemiriti san, laž, iluziju. Ako Rad radimo sa iluzijom ono što ćemo dobiti neće biti ništa drugo doli dublja iluzija. Iluzija se koristi u Radu, pod uvjetom da dolazi od Sile Razbuđivanja. Razlučiti kada laž i iluzija kroz san djeluju na nas od presudnog je značaja. Već samo razlučivanje daje okus Trezvenosti. Ali ako ne nastavimo dalje tim putem, razlučivanje će postati nova laž i novi san, a trezvenost će zamijeniti samovolja, umišljenost, posebnost, lažna vrijednost, itd."

BhK
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 6:02 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Što se tiče tih "maski" koje je stavljao po želji, da li misliš pritom na mijenjanje identiteta po želji, tj. identiteta kao koncepta o kojem često možemo čuti u istočnjačkim tradicijama.
Ili pak misliš na nešto drugo?

Ovo me jako zanima u zadnje vrijeme, tj. pokušavam razmišljati na kraju svakoga dana kroz koje pojedine identitete sam imao interakcije taj dan s ljudima


mislim da misli na mjenjanje identiteta po zelji...To je i meni jedna od najdrazih praksi,sa kojom se moze raditi svasta,zavisi sta ti je trenutna Namjera.Sa Gurdijeffom sam na Vi sto se tice njegovih djela,ne stigoh se fokuirat na to detaljno,al do mog nivoa spoznaje i prakse mogu komentarisat neke stvari. Naime,pogotovo uzimajuci u obzir tadasnje stanje ljudi medju kojima je on zivio,kako kaze Kahali,on je "morao" smisliti najefikasniji nacin da ih "razbije".Ici stvarati nekakve astralne egregore odmah koji bi mu sluzlili kao mostovi,po meni nije efikasno,jer su ljudi vec nakaceni na mnostvo istih a ici im objasnjavati suptilne stvari se uvjek zavrsi na bacanje dijamanata svinjama.

Mjenjajuci sebe kroz forme,on bi tjerarao ljude ili jos vise ka Sebi (kroz razbijanje i pucanje) ili od sebe.Ko prodje tih prvih par razbijanja,moze postati kandidat da ga ovaj prestane gledati ko retarda i poceti mu pricati prave stvari.Ljudski Um koji voli da se drzi "permanentnih" stvari,uvjek tezi da ukalupi stvari kroz forme,jer mu je lakse.Ako mjenjas forme,on ima dva izbora.Il da se drzi za iste vec stvorene forme ko pijan plota il da ih razbije i usvoji nove il idealno da se instant presalta u stanje bez formi.U bilo kojem slucaju,Gurdijeff sa lakocom Vidi ko njega kako Vidi,i kakvim informacijama ljudi barataju o Stvarnosti.

To je nesto sto mene uzasno zanima,i manje vise izgubih mentalni interes za neke hard core prakse,tipa Kriya yoge,Vipasane/rekapitulacije,shaltanja u samadhi,pa cak i za Traganjem.Radim ko lud to i dalje,nego su mi stvari jasne,samo je stvar vremena da se to izvrsi do kraja i poslozi,Nema izazova.

Izazov mi predstavlja pravljenje malo detaljnijeg modela koji povezuje upravo nastajanje i umiranje informacija o nekim objektima (fizickim,astralnim,itd),zakonima koji povezuju parametre tih objekata,raspon memorije gdje se to biljezi, povezivanje toga sa Nerodjenom Voljom/Namjerom,kontinualno vs digitalno funkcionisanje Stvarnosti,i na kraju krajeva djelovanje na osnovu svega toga.To sto ti ljude Vide u Gurdijefu je sklop informacija kojima su oni na neki nacin dali zivot i drze se njih,dok u Stvarnosti Gurdijef vjerovatno nije imo u sebi nikakvu informaciju,nego je bio nesto kao null pointer u memoriji Matrixa.

Zato se vise u zadnje fokusiram na istrazivanje fenomena kvantne mehanike,"obicnog" i kvantnog programiranja (qubita) i povezujem te stvari sa Umom,a bilo koja tradicija koje je bliska tome modelu,je dobro dosla za nadogradnju modela (uglavnom Advaita i yogacara/madhyamika/Zen budizam,Nagualizam,taoisticko itd).

Posto Vidim ovo ispod Abisa,posto Vidim ovo iznad Abisa,posto Vidim da Abis zapravo nit postoji nit nepostoji nit oboje nit nijedno,a to isto vazi i za nerodjeni temelj Stvarnosti,pa i za samu Iluziju,a posto odprilike slicno ni "cestice" i elektr.magn. talasi nit postoje nit nepostoje nit oboje nit nijedno,previse je to uvrnuto slicno da me ne bi zainteresovalo.Mozda skrecem sa teme,mozda ne,mozda radim brejnstorming.

Stvari tipa skrivenih varijabli,double slit eksperimenta,delayed choice quantum erasera,Jonson's junctiona,nelokalnosti,kolabriranja talasnih funkcija,quantum entanglement-a,programiranja i observacije parametara ili informacija o cesticama i talasima,Hajzenbergovog principa neodredjenosti,i zapravo na kraju,kako to da se kvantne transformacije desavaju skokovito (digitalno),a da nerodjeni Posmatrac je kontinualno nerodjen i permanentan i kako to da oboje moze da "postoji" paralelno,i kako to da se Jedan Posmatrac koji je nerodjen,nelokalan,nedualan moze projektovati i manifestovati/roditi lokalno i dualno te samim cinom Posmatranja uticati na kolabriranje nedefinisanosti nekog djela informacija o nekom objektu,postati taj dio informacija i onda raditi sa njima ili ih stavljati drugima u glavu.Taj miks skokovitog/kvantnog/digitalnog,u misticnom smislu Abisoidnog nastajanja i umiranja trenutno iluzornog skupa informacija o Objektima koji su zapravo null pointeri u memoriji i koji su Prazni,a koji cine Svjetove objekata (fizickog astralnog,itd) i sa druge strane neceg jedinog kontinualnog,neprekinutog,nerodjenog,nelokalnog,nedualnog,je nesto najludje sto moze da se Vidi,dozivi,bude.

Nirvana u Samsari,gdje se sve to spaja u Jedno Nista a opet sve po potrebi il Namjeri.Savrshena Igrica,gdje je Ozbiljnost jednog Gurdijefa uvjek shvacena neozbiljno od strane ljudi koji se ne Igraju nego zive jer su rodjeni da bi umrli.Gurdijef,koji paralelno Vidi sebe i ostale kao nerodjene i prazne objekte cije informacije se mogu lako puniti sa bilo cime,je u najtezoj ali i najizazovnijoj poziciji,to je Rat za njega,gdje ratuje sam sa Sobom,gdje su svi ti ostali karmicki agregati koje on razbija,nista drugo nego trenutna stanja informacija u globalnoj memoriji Matrixa (Svjesti),koju su njegove koliko i tudje,gdje postoje samo prividni vlasnici.

True hacker of Matrix...That was Gurdijeff,IMHO,although I never studied him in detalis,but I studied the same things he studied,we are in same Game.

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 6:13 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Jedi je aludirao na događaj kako je sin jednog glazbenika pod LSD-om pao s litice i umro. Naravno da je to dobar poticaj manipuliranim mass medijima da dodatno uvjere narod u "štetnost" LSD-a.
Naravno, narod će zaboraviti na jednu bitnu činjenicu -> bitna je odgovornost onoga koji konzumira i sve će biti u redu.

Jedi aludira na izjavu Stand up komicara Bill Hicks-a,to je meni takodje njegova omiljena izjava,Bill je jebeni Genije sta radi na pozornici,ak ga nisi gledo,u must 2 Novus :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 6:20 pm

leont je napisao/la:
Rad na sebi je dobar horor ali ne raditi na sebi je mnogo veci horor samo sto ga ovi prvi vide a ovi drugi ne.

Yep,poslje se navuchesh na taj horor i nemres bez njega...Poslje ga moras stvarati da bi uopste ostao "ovdje",i misim da taj horor nema granica,i da je njegov pokusaj da "nadvlada" Nerodjeno,osudjen na propast,al se isto tako moze vjecno propagirati.Vjecnog ga propagiras,iako Vidish da je to ludilo ;) kontrolisano ludilo....
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 7:04 pm

Što ti podrazumijevaš pod "mijenjenje identiteta po želji"? Moraš shvatiti da ja nisam realizirao Temelj Uma i moja razina svijesti je 0 tako da nemogu se drugima pokazivati drugačije niti mogu graditi mostove prema astralu drugih ljudi.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 7:26 pm

pa ako je identitet samo skup trenutno vibrirajucih informacija ciji je domen fizicko/astralni svjet formi,promjenish to sto vibrira,sta tu ima bit nejasno? Ponistish vrijednosti varijabli,vratish energiju i onda je ubrizgash u druge vrijednosti,zanimljivo kod odnosa sa drugim ljudima,da se ne moras muciti,jednostavno dash nekome cistu energiju koju on napuni svojim informacijama jer ih najcesce ne kontrolise pa one teze da se prosire,da nastave kineticki impuls.

nemoras se ni puno muciti,jednostavno kopiras tudji astral u sebe,instant postanes drugi neko.

A pod mostovima mislim most ka necemu iznad astrala a ne ka astralu...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 8:34 pm

Kako bi to recimo izgledalo na primjeru nekog razgovora? Znači ti i osoba B, te ti želiš promjeniti identitet, kako to druga osoba doživi, bla bla, kužiš što hoću reći?

Btw, teoretski, da li to mogu i ja raditi ili samo oni koji realiziraju Temelj Uma?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 9:05 pm

nema to veze direktno sa temeljem Uma,to je astralna vjestina,sa temeljom mozes uz to kopiranje kopirati i neke dublje aspekte te licnosti.Svako to radi tu i tamo.E sad,mjenjanje identiteta,neko moze biti po profesiji i glumac,pa da nesto slicno radi,mada ja ne mislim na to,energetski je drugacije.

Ne moras tu ni pricat,jer ko sto rekoh u ovoj prici o Gurdijefu,Vidish kako neko drugi Vidi tebe il bilo sta,vidis mu kroz astralno tjelo,onda mu se npr otvoris,tako da on otvori to tjelo,i onda sve sto radis radis na tom njegovom tjelu,a on misli da si ti ti,a ustvari vidi samo svoj astral,uglavnom,kod Svjesnijih ljudi nemres tako jer ce te viditi provaliti,al ovo je najgluplji oblik maskiranja.Posto 90 posto ljudi ima uzasno ogranicen raspon percepcije na astralu,sa njima mosh radit sta te Volja,to je nekakva umjetnost hakovanja njihovog sistema.Ovdje ja pricam o tome da uzmes neki identitet kojeg neko vec posjeduje,jednostavno u 1 sekundi pocnes da zracish iz sebe istu tu frekvencu astrala,tako da ta osoba ima kontakt sama sa sobom zapravo i ugodno joj je,onda se otvori,a onda ti mjenjajuci sebe mjenjash nju,prica je najmanje bitna,direktni astralno/pranickim zahvatima i fokusima Uma mjenjah frekvencu vibriranja oko sebe,a posto kod astrala prostor drugacije funkcionise,to mozes raditi i sa drugog kraja planete.Kako ce te ta osoba dozivjeti,zavisi od nje.Il kad te sljedeci put vidi da se drugacije ponasas,il ako se 10 puta 10 puta drugacije ponasas,al nije to samo pusta vanjska forma,nego energetski mnogo jace,tako da sa svakom licnoscu ostavish nekakav pechat u njemu,sve zavisi sta oces da postignes.Uglavnom,posto su ljudi puni rupa u astralu,to bude piece of cake.

Ono sto je teze,je da dok si tako smiksan sa njegovim astralom,da ga odvuces (tj i samog sebe u tom spektru koji se spojio sa njim) negdje iznad astrala,sto je jebena rabota,skroz.To bi bilo nesto sto neko ko je svjestan samo sebe na astralu nemre da uradi,taj te vrti samo po astralu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 9:08 pm

A posto je Kauzal nesto kao omotach oko astrala,ako neko moze makar jednim djelom sebe da se presalta tamo gore,onda moze i tim jednim djelom da gleda manevre tog nekog astralnog madafakera,i da se manje vise smije,jer se ovaj nemre sakriti od njega.

Tu dakle nema percepcije sebe kao muskarca ili zene,to bi nekakav Majstor od sale trebao da radi i sa zenama i sa muskarcima,ako ima musko tjelo,da mu ne predstavlja problem da stavi zenski astralni omotac
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 9:10 pm

Sve razumijem, ali i dalje neznam kako bi ja to osobno napravio, neznam, valjda je to tebi došlo s praksom, znam da sam sigurno jedan od ovih 90% koje spominješ
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 9:28 pm

pa da,dolazi sa praksom,mora se guzica malo zagrijat :P

nemoj ni praviti to sa drugima,samo ces se bzvz zapetljavat i prenositi sranja sa drugih na sebe.Probaj to raditi sam sa sobom,pa ces tako lakse vidjeti sve svoje astralne segmente/fragmene.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2015 9:36 pm

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=4zMHPKsz_aM
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimepon sij 11, 2016 4:47 pm

Pakao Buđenja znači vidjeti svu trijadu ugodnog sna duhovnosti u kojoj su svi fino uronjeni, vidjeti probuđenje kao divan san, vidjeti stanje jednosti kao fin trip jer ne poznajete onog koji vidi to Jedno, vidjeti sve te divne tehnike i učenja kao fin trip od loše droge i ništa više. Nasmijati se tom ludilu i paklu u koji su svi uronjeni i to svojom voljom i kao brusilicom krenuti da skidate slojeve ugodnog duhovnog sna. Sve što vidite jeste Pakao u kojem ste se našli i iz kojeg nema izlaza jer je svaki izlaz samo novi San. Ne postoje ljudi koji su ostali na nogama kada su ovo uvidjeli.
Čovjek je u Snu, čovjek je u ugodnom snu o svojoj božanskoj prirodi koja mu je data kako nikada ne bi krenuo u istinsko suočavanje sa sobom. Data mu je najčešće kao fino bjegstvo od nemoći samosuočavanja, novi san u snu koji sanja s ciljem još dubljeg spavanja. Čovjek ne želi da vidi sebe, on želi da vidi božansko sebe, da osjeti božansku ljubav, da božanski osjeća sjedinjenost. Ako nekim slučajem narušiš njegov san, prolasiće te egoistom, ludakom, nekim ko narušava duhovne snove koje sanjaš, ali ga nećeš vidjeti kao milost Božanskog koja ti je poslata sa ciljem razbuđivanja iz Sna duhovnosti.

bh
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2016 1:01 pm



ŽIVOT NIJE GOSPODAR

"Ono što mijenjamo ne može biti ono što smo mi.
To je osnova Učenja s kojom započinje proces unutarnje promijene.
Dio kojeg promatramo nije dio koji promatra.
Psihologija, duhovnost, religija čak i današnje “ezoterično” zaboravlja ovu činjenicu i zato su u nemogućnosti da promijene čovjeka. Postoji samo-hipnoza kod svih ljudi putem Ideja Učenja. Dio koji uzima te Ideje nije dio koji može da ih Razumije. Dio o kojem govorim je u stvari cjelina uspavanog čovjeka. Istinski Čovjek se “plaši” tog dijela u sebi koji tako olako i tako sugestibilno uzima dijelove Učenja, Ideje, Sadhanu i pripisuje ih sebi smanjujući mogućnost unutarnje promijene sa svakom novom idejom, svakim novim citatom koji mu se sviđa, ali i sa svim onim što mu se ne sviđa. Takav Čovjek je oprezan sa sobom. “Sobom” koje nosi njegovo ime i prezime. Ime njemu predstavlja kombinaciju svih predispozicija koje je dobio na raspolaganje rođenjem. Prezime predstavlja “tradiciju”, genetiku koja je uključena uz njegovo ime i dolazi iz porodice u kojoj je rođen, nacije u kojoj je rođen, rase, itd. On to ne promatra kao sebe jer on to i nije. To “sebe” ne može da se promijeni jer to je program koji je napisan u svrhu tog tijela i okoline u kojoj se nalazi. Program ne može da bude živ jer on je samo program. Program može da bude duhovan, religiozan, može da ima ideje Ezoteričnog, može šta želi, ali ništa u njemu ne može da se promijeni ukoliko on ne shvaća da je on program. I to je osnova. Bez te osnove nema početka unutarnje promijene.

Život ne može imati kontrolu nad vama ukoliko želite da se mijenjate. Doći do tog dijela izuzetno je teško ukoliko u sebi niste od “jednog načinili dva”. Morate podijeliti sebe na dva dijela. Na umišljenog sebe koji misli da je on cjelina, da je on “ja”, da je on “sebe”, dijela koji živi, ima težnje, nadanja, strahove, očekivanja i na dio koji je odvojen od njega i koji ga može promatrati. To je ideja Božanskog u Tantri. To nije zamišljanje da ste vi Bog ili Shiva ili Brahma, već da postoji dio koji dolazi iz Božanskog, Iskra samog Boga i dio koji pripada ovoj planeti, ovom mjestu u univerzumu. To je samo tehnika, način da započne promjena. Tada to Božansko ne može biti luđak u vama, skitnica u vama koji ide od jednog do drugog dijela u “sebi”, kojem se sviđa čas ovo čas ono. Ono nije to što je skitnica i luđak. Ono je ono što se može razvijati u vama, što se može razbuditi, postati svjesno, odvojeno od luđaka i skitnice, odvojeno od imena i prezimena. To je ujedno i simbol Inicijacijskog Imena koje se dobiva na Inicijaciji. Ono označava vas kao Božanski aspekt koji ima određene kvalitete koje mora da razvije, tj. da skine sve što tim kvalitetama smeta da se manifestiraju. Osobnost ne može da ima te kvalitete niti da ih razvije, ali ona ne može ni da se oslobodi. Nje se možete Osloboditi. Možete biti Slobodni OD ili Slobodni ZA. Inače ideja Slobode nema nikakvo značenje koje joj se danas želi dati na spiritualnoj sceni. Sloboda je povezana sa Dualnošću, tako da ona ne može biti samo oslobođenost od ropstva, već mora biti oslobođena čak i ideje o nekom ropstvu. Sloboda, ako je puna, onda ima svoje dvojstvo koje je Pozitivno, a ne dvojstvo koje se gradi na negativnom.
Svakim čovjekom gospodari život. Život je ultimativni gospodar života na ovoj planeti i ništa ne može biti slobodno od njega. Zašto? Prosto jer ste vi manifestacija života, vi ste sam život manifestiran kao tijelo i osobnost. Samo dio koji nije pod djelovanjem Sile Života može imati Slobodu, a ta Sloboda je uvijek u odnosu na niži dio. Viši dio u vama može biti Slobodan ali niži dio, dio koji je čovjek, osobnost, želje, navike, itd. ne može biti Slobodan jer on je program koji može biti samo obrisan nakon smrti i ništa više. Sav život oko vas pokazuje vam šta će biti poslije smrti i šta može da preživi, ali čovjek nema oči da to vidi. Oči dobiva samo onog trenutka kada vidi samog sebe kao proizvod života i kada shvati da se tog “sebe” mora osloboditi.

Mojsijevo Postanje govori o sedam vrsti čovjeka na ovoj planeti. Uvrženo je mišljenje među Uspavanima da je bog njih stvorio na sliku svoju i da im je udahnuo život. Kada sam se susreo sa tim stihovima imao sam osjećaj da oni ne znače to što su mi rekli, niti na to što ljudi misle. Tek mnogo godina kasnije, Radom i dobivanjem znanja iz Rada uvidio sam tu činjenicu. Bhagavad Gita ne govori o nikakvom boju između dviju vojski, već Kurukshetra označava Unutarnje polje borbe. Između božanskog i ljudskog koje je prikazano kao “demonsko”. Arjuna je Budni dio vas. Krišna je dio Božanskog. Pandave su kvalitete koje prate Božansko i Istinsko ili Budno u vama. Nijedan spis ne govori u vanjskom, već o unutarnjem. U zabludi ste ako mislite da je obrnuto. Grob Isusa nikada neće naći jer njega ni nema. Nema nikakvih apostola, niti drama Biblije označava stvarni događaj. Ne znam tko je smješniji, oni koji dokazuju istinitost Biblije kao stvarnog događaja ili oni koji dokazuju inceste, genocide i slične ludosti kao suprotnost Kršćanstva kao religije i Biblije kao Spisa. “Slijepac vodi slijepca” a onda jedan drugog napadaju i optužuju.
Ovdje ste da se Probudite iz sna ljudskosti, a ne da se klanjate, molite, vjerujete. Uostalom Molitva nije izmamljivanje čudesa od imaginarnog boga. Molitva je Sjedinjenje onog koji Moli sa onim što se Moli. Tada Molitva postaje čin Kreiranja i izdizanja iz nižeg stanja svijesti u Više. Mantra nije umoljavanje milosti Krišne ili Shive ili Brahme ona je Ujedinjenje onog koji radi Mantru sa značenjem Mantre te Ciljem iste.
Probudite se. Sanjate san o Duhovnosti, Radu, Religiji. San nije Duhovnost, Rad ili Religija. To je samo ugodan ili neugodan San.

Život gospodari čovjekom jer je čovjek njegov produkt. “Isti je broj đavola i čovjeka”. Đavo nije striček na nebu koji čeka jadnog čovjeka da ga zezne. To je stanje u kojem se nalazite kao ljudi. Uspavano stanje. Gospodar takvog čovjeka je Đavo. Glavom i nekoliko eona starom bradom. Legija je vaša Osobnost sa mnoštvom dijelova za koje vjerujete da ste vi sami. Čovjek u Ezoteričnom mora prepoznati da je Đavo sama njegova Osobnost i da je ona Legija koja znači mnoštvo. On mora to vidjeti, doživjeti na ŽIV način i samo tada on ima šansu da se izvuče. Kada sam iniciran rečeno mi je da je bolje umrijeti u pokušaju da se Probudim ili Razbudim “nego ostavljati sluzav trag kao puž”. Znam dosta ljudi koji su “umrli” ili umrli kada su krenuli ka Sebi. Ali oni nisu ostavili sluzav trag. Oni su bljesnuli kao meteori u susretu sa atmosferom zemlje. I danas se spominju i pamte kao hrabri ljudi. Da li ste to i vi? Ili ste puž koji ostavlja sluzav trag imitirajući Duhovnost, Religiju i Ezoterično?

Pitali su me nemalo puta dok smo hodali ili sjedili negdje na kavi kako ja vidim ljude oko nas. To isto pitanje pitali smo i mog Majstora. On je dao jedan odgovor ja sam dao malo drugačiji. On je rekao “Vidim vas kao kokoške koje kokodaču na sve što se kreće i na svoju važnost, bitnost. Ništa više. Koka snese jaje i cijelo susjedstvo to zna. To ste vi.” Ja sam rekao da vidim sile koje se kreću i rade, “žive” i sanjaju i da iza toga nema Čovjeka niti života. I da ne vidim ljudsko u većini tijela oko mene, osobnosti oko mene te da samo percipiram silu koja preuzima to tijelo i tu tzv. osobnost. Ne i Živog Čovjeka, ne Svjesnog Čovjeka, ne entiteta koji je Gospodar sebe.
Pa sama riječ “gospodar sebe” govori vam o tome. Nešto je Gospodar u vama i to je Gospodar vas kao osobnosti i tijela. Život ne može biti vaš Gospodar ako ste krenuli Stazom. Jer ako jeste ne možete doći na Put.

Samo Šok može da vam da viđenje. Šok viđenja da ste mašina, leš, kokoš koja kokodače i ništa više. Ali sa saznanjem da onaj koji vidi nije ono što vidi. U vama postoji Dvoje. Jedan koji je “sebe” i drugi koji je Božansko. No, “đavo” nije naivan lik jer on je vi. Sve što radite radi i on. Legija vas kontrolira upravo tako što je on vi. Ali kako da učinite da Život ne bude vaš Gospodar?
To je prosto, sve vam o tome govori. Svi Spisi, sva Učenja, sve Religije, sve Duhovnosti. Ali greška je u vama, ne u njima. Vi ste greška. Vi ste grijeh. Vi ste Ego. Vi ste pogrešna Osobnost. A opet nisam ništa rekao protiv VAS. Već samo protiv onog koji će se uvrijediti na ovo.
U tekstu o Spiritualcima niste se VI uvrijedili već vaša Osobnost. A ona i treba da se uvrijedi. Ako ste se uvrijedili vidjeli ste tko ste i šta ste. Problem je bio što vas nisam Uvažio. Smiješno. Ja nemam koga niti šta da uvažim, doli onog koji ovo Razumije. Kokoš može da se vrijeđa koliko želi i sa tim pokazuje da je kokoš. Svjestan čovjek vidi kokoš u sebi i ne može da se uvrijedi ali može vidjeti kokoš koja je uvrijeđena u njemu. To je razlika između vas koji imitirate Duhovnost, Religiju i Ezoterično i onog koji to Istinski radi. Naravno da je kokoš u meni bila uvrijeđena kada joj je Majstor rekao da je kokoš. Ali nisam bio ja uvrijeđen. Ja sam vidio šta je rekao.

Od jednog morate napraviti dvoje a od dvoje troje. Na kraju troje mora biti pretvoreno u dvoje i dvoje u jedno.
Ovo je čin transformacije. Od umišljenog jedinstva morate napraviti dva čovjeka u sebi. A onda tu dvojicu vidjeti kroz troje. Kada Troje u vama Vidi tada ono Razumije i prvog i drugog. Tada kreće proces ujedinjenja. Povratka u Jedno ali izvan “one” dvojice. Kokoš biva viđena od Svjedoka i na kraju Svjedok i Kokoš bivaju viđeni kao jedno te isto. To je Troje. Izvan Svjedoka i Kokoške. Samo to što tada vidi može da se ujedini u Jedno. Ali tada Život nije Gospodar. To što Vidi je Gospodar. I samo Gospodar može biti Ujedinjen sa Apsolutom. Život prestaje biti gospodarem onog trenutka kada od sebe načinite Dva. Tada će prestati njegovo djelovanje na vas. Učenje mora u početku biti Gospodar i to je dio u vama koji prihvaća Učenje. Tada Učenje djeluje kao Neutralna Sila na Život i čini ga vašim Učiteljem. Ono Neutralizira “sebe” i život kroz treću stranu. I kristalizira Gospodara u vama.
Sve dok ste vi taj koji Uči i želi da se mijenja, želi da bude duhovan ili religiozan ili ezoteričan to ne može da se desi. Sve dok ste vi “jedno” sa sobom vi ste uspavani jer ne Vidite. Čin Viđenja je Čin Svjesnosti. Ako ste već “svjesno ljudsko biće” ili “spiritualno biće sa iskustvom čovjeka” ili neka nebuloza tog tipa život je preuzeo ulogu “učitelja” i uspavljuje vas, degradira vas. Ne zaboravite, Đavo nije naivan lik jer je on vi. Sve što vi naučite kao Osobnost i imitirate on to radi. Na kraju vam da i “iskustvo” prosvijetljena kao “šlag na tortu”. I sa vama je završeno.
U jednoj generaciji samo 70-tak ljudi može biti Oslobođeno. Ostali ne. Ali ostali mogu postati nešto drugo. Mogu biti “na sliku božju”, tj. mogu biti Budni. Kada vam Bog udahne Život tada ste Probuđen ili Oslobođen Čovjek. Nemojte misliti da Biblija priča o vama. Ne. Ona priča o Oslobođenom Čovjeku i Čovjeku koji teži “na sliku Božju”. Ostale smatra Mrtvim ljudima, “Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i Duh Božji lebdio je nad vodama.” – to je Mrtav Čovjek. Svakodnevni čovjek koji ne razaznaje sebe, koji ne poznaje ništa više od onog što mu je život servirao kao život.
“I reče Bog: ‘Neka bude svjetlost!’ I bi svjetlost. I vidje Bog da je svjetlost dobra; i rastavi Bog svjetlost od tame. Svjetlost prozva Bog dan, a tamu prozva noć. Tako bude večer, pa jutro – dan prvi.” – Čovjek koji je započeo proces Uvida da postoji nešto više od njegove ljudskosti, da život nije samo “u se, na se i poda se”.
Proces počinje trenutkom Uvida da ono što mislim da jesam nije ono što jesam i da mora biti nešto više od toga. Mnogi uđu u taj proces, ali jako malo njih dođe do ovog procesa: “Na svoju sliku stvori Bog čovjeka, na sliku Božju on ga stvori, muško i žensko stvori ih.” – Stanje Budnosti, Šesti Dan.
A još manje njih do ovog procesa: “A stvori Gospod Bog čovjeka od praha zemaljskog, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa.” – Oslobođen Čovjek, Sedmi Dan.
Da bi se došlo do Šestog Dana potrebno je jako puno Rada na Sebi, ali Ispravnog Rada na Sebi. Ne njegove imitacije kroz Duhovnost i Religiju ili Ezoterično kakvo danas poznajemo ili kako vam je dato od slijepaca koji vas vode."

Bhk
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2016 1:49 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimened vel 21, 2016 4:43 pm

istina pa je život u nekim aspektima živa ovisnost a lucidnost i duhovnost su precjenjena roba kao i sve ostale misli i stvari koje se želi uvali t- ali je bezvezno kad to uspostaviš kao neku pesimističnu činjeničnu bazu iz koje moš uteć samo kak bh/bhk veli, po svem sudeći on u principu nudi istu robu zamotanu u nadlicencu shock
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimesri vel 24, 2016 6:30 pm

Sve je zapravo san - Page 2 BEzdan
image hosting site over 5mb

"I ako NIŠTA gleda u NIŠTA, AMBIS u AMBIS, TAMA u TAMU, gdje su SVE, PUNINA i SVJETLO? Ako su SVE, SVJETLO i PUNINA samo iluzija, nema razloga da to ne budu i NIŠTA, AMBIS i TAMA."
Ništa ne gleda u ništa jer ništa ne postoji. Ambis ne gleda u ambis, jer ambis ne postoji, tama ne gleda u tamu jer tama ne postoji. Pošto nema suprotnosti ne može postojati ni SVE, PUNINA ni SVJETLO. I baš zbog toga nema ni NIŠTA, ni AMBISA, ni TAME, ni SVJETLA, ni SVEGA, ni PUNINE.. niti onog koji pita, niti onog koji odgovara.
Um ostaje zbunjen, sam sa sobom dok sam sebe ne sagori. U tom sagorjevanju ostane stvarnost. I desi se da TI zuriš u AMBIS, i AMBIS zuri u TEBE. Tada se desi nešto što bi opisali kao APSORBIRANJE U SEBI. Ili kao što bi to opisali religiozni tragaoci, Ti se Apsorbuješ u Boga, Postojanje, Ništa, Ambis, Sve, Svjetlo, Tamu... " - Intervju sa Kalii
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 2:54 am

Sve je zapravo san - Page 2 Dadism-poem
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 11:48 am

Sve je zapravo san - Page 2 Image
how to use print screen

"Otkrit ću ti "tajnu". Svi imaju ISTI um. Nije tvoj um tvoj um, to je jedan um u sedam milijardi umova."
Intervju sa Kalii
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 12:02 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 5:20 pm

pas laje karavana prolazi
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 8:34 pm

Sve je zapravo san - Page 2 SEBE
photo hosting

"Nikada nećete otkriti sebe ako se ne budete željeli suočiti s istinom."
Sebe nema nikakve veze sa onim što Percepirate, jer je ono čemu je to Sebe najbliže, sam izvor Percipiranja. Stoga to je Jedina Istina za vas.
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 8:50 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2016 11:53 pm

"where there is a stink of shit there is smell of being"
antonin artaud
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sve je zapravo san - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sve je zapravo san   Sve je zapravo san - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sve je zapravo san
[Vrh] 
Stranica 2 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Da li zapravo ikada oprostimo?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: