Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Simboli i poruke tokom meditacija

Go down 
+3
Dada289
primitive101
Arlena3004
7 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Icon_minitimečet kol 16, 2012 10:11 pm

@primitive Zahvaljujem na odgovoru. Zakon "činjenja dobroga" bi zapravo bio ključan u postizanju dhyane, da skratimo? To je meni, koliko god religija da sam proučio, bilo zapravo jedina konstanta. Pomaganje sebi i drugima, stalna želja za napredovanjem u duhovnosti kroz pozitivnu, konstruktivnu akciju. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Icon_minitimečet kol 16, 2012 10:13 pm

Da, s tim da je uvijek naglasak na pomaganju drugima vise nego sebi.

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Icon_minitimepet kol 17, 2012 2:29 am

Mow...

pa sad nekako bih ja sva ona tri faktora koja si naveo stavio kao kljucna i medjusobno zavisna,ne bih bash stavio da je cinjenje dobra kljucno ali je jako bitno...

ja to zapravo gledam kroz energetiku koje posjeduje SVAKO ljudsko bice,te prakse raznih religija i ucenja stavljam u taj kontekst,da vidim koja je posljedica praktikovanja kojeg nauka i prakse,kako se mjenja energetika covjeka i slicno i onda je logicno da vecina pokusava izazvati u covjeku odredjene promjene u energetici,s tim sto je u nekim ucenjima to detaljno objasnjeno i bez sifara i kodova za neupucene a negdje je sve sifrovano i nema sanse da mase to mogu provaliti...

ono na sta bih ja stavljao fokus ako se ikad budem pitao nije postizanje dhyane i samadhija,nego ciscenje vezanosti Uma-prane za centre ispod grla,te njihovu sublimaciju u grlu,tj sublimaciju licnosti u grlu.

gasenje vezanosti za 4 elementa-centra ispod grla,zavrsno sa vrhom srca,anahate...tek taj proces garantuje oslobodjenje,dok samadi-dhyana to ne garantuje...samadi je iskustvo koje dodje i prodje,a ako nakon toga u relativnom svjetu opet nastavimo biti zrtva impulsa koji dolaze iz karmickog agregata kojeg u zabludi smatramo za Ja,a prije svega misli na impulse licnosti definisane u srcu-anahati,to je sve samo ne oslobodjenje...

a cinjenje dobra,blagonaklonosti prema drugima,pustanje drugih da budu takvi kakvi jesu,ne trazenje nista od njih,ciscenje seksualnosti prema suprotnome polu i slicno su sve stvari koja sam ja radio npr a koje su rezultirale ciscenjem donja 4 elementa,sublimacijom licnosti iz vrha srca u grlo,sokantnim iskustvom,tacnije transformacijom tjela-uma u vajru,dijamant-munju,probijanje srca na sushumni,micanje u nizi kauzal grla,te uvid u Temelj Uma-Volje,pravo prosvjetljenje i stvarnost...

nakon toga,cjela materija i svemir izgleda kao sjenka...mices se od uticaja globalnog astralnog polja i Vraga(na stranu sad jel to bice,vise njih ili sta vec,ali def neko upravlja i manipulira globalnim astralom sa cilje da se niko makne iz njega,da se ne inicira u grlo)..

to je BITNO,a dhyane nisu bitne...ja i nisam mogao poci nego u prvu dhyanu (ako koristimo onaj opis iz budizma) u vremenu kad sam prolazio taj proces gasenja niza 4 eleementa i transformaciju u vajru...

Shakyamuni je npr mogao poci u sve 4 dhyane sa formom i 4 bez forme i jos jednu dhyane ni-percepcije ni-nepercepcije,PRIJE nego je uspio dobiti uvid u temelj Uma,tj dzaba mu je sve to bilo,sve te dhyane...sve to mu nije dalo Tao...

[Vrh] Go down
Sponsored content





Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Simboli i poruke tokom meditacija   Simboli i poruke tokom meditacija - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Simboli i poruke tokom meditacija
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Meditacija
» Simboli
» Meditacija Ram Bahadur Bomjona
» aaaaah te poruke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: