Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Današnje vrijeme nezrelosti

Go down 
+9
Jedi Mind Tricks
Dantalion
Fantom
Archangel
Korplikan
2pac
MoW
Viper
Blizzard
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 1:03 pm

Što se to dešava u zadnjih X godina? Ima sve više mladića i djevojaka od 25+ godina koje opterećuju zbilja smiješne stvari vezano za njihovu vezu, a i koji se ponašaju skoro kao da ne znaju što je to seks. Gdje je nestala ta mentalna zrelost, pa današnja mentalna nevinost se nerijetko provlači skroz do tridesetih godina!

Banalna pitanja su svuda uokolo i to od strane tih kao pomalo "zrelijih" jedinki. Ne seksam se svaki dan, jesam li normalan? Hoće li veza propasti ako se ne seksamo svaki dan? Hoće li veza propasti ako se seksamo svaki dan? 2 mjeseca smo u vezi, još se nismo poseksali, je li sve u redu? Je li veza u opasnosti ako ja volim gledati hororce, a ona ih ne voli? Hoće li se on naljutiti ako mu ga ja više volim cuclati nego lizati? Što će si ona pomisliti ako ju pitam za analni seks? Je li normalno da ona izađe sa mojim najboljim prijateljem? Kaže mi da sam slatka, znači li to da želi vezu ili što? ...

Gdje je nestala ona mentalna zrelost? Jasno mi je da ovakva pitanja pita neki srednjoškolac, ali da ih postavlja čak i netko tko je blizu 30, to mi ne ide u glavu. Što se dešava? Jesu li za to kriva današnja vremena gdje je prioritet u faksu, poslu i novcima pa ljudi zanemaruju sve ostalo, ili tu prste ima facebook i ostale takve pizdarije koju komunikaciju svedu na to tko ima više prijatelja i veće sise?
[Vrh] Go down
Viper
Višestanični organizam
Viper


Male
Pisces Goat
Broj postova : 44
Age : 33
Location : Bosna i Hercegovina, lijevo od piramide Sunca
Registration date : 10.07.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 2:52 pm

Smatram da najveću krivicu nose razne društvene mreže, među kojima prednost ima svakako facebook. Ne sviđa mi se zatvorenost današnjih mladih ljudi, prije svega jer moja raja je do prije nekih 5-6 godina vrijeme ubijala igrajući nogomet, razgovarajući, zezajući se .. a danas samo se srećemo slučajno i pozdravimo, to je sve. Komunikacija se svela na monitor, tastaturu i facebook.

Posebno mi je žao današnje omladine koja uopšte ne čita i ne obrazuje se. Današnje cure uopšte ne sliče curama od prije 10 - 15 godina, bitno je samo ko ima više lajkova, prijatelja, komentara na polugolim slikama, etc.. A bilo bi OK kad bi ponekad sise sa fejsa ponijele u grad. lol!

Ne sviđa mi se što tinejdžeri današnjice ne razmišljaju o budućnosti, ne interesira ih znanost, škola, druženje uz razgovore .. A posebno mi smeta što je naša gradska biblioteka spojena sa kafićem u kome non-stop sviraju narodnjaci, tako kad odem da podignem knjigu - memorišem veći dio pjesama od Šabana Šaulića, Halida Bešlića i Esada Plavog .. lol!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 3:35 pm

Ne bih rekao da je samo stvar u društvenim mrežama. Stvar je u društvu u cjelini koje postaje sve više i više glupo. I to baš to, glupo. Kad kažem glupo onda ne mislim na IQ, već na sve vrste inteligencije, a posebno na neku emocionalnu i društvenu inteligenciju.
Tomu kumuju: manjak pažnje i edukacije od strane roditelja, nedostatak čitanja knjiga, nedostatak živog razgovora s frendovima svoje životne dobi i stalna ovisnost o tehnologiji.
Ne vidim neki izlaz u skoroj budućnosti, budući da se svugdje okreće velika lova, a veliku lovu ne možeš izmusti od druženja s frendovima i čitanja knjiga.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 3:39 pm

Jebote veze i seks!!! Imamo mi još vremena za to. Bolje da se mi pozabavimo sa našom vjerom, obrazovanjem i da budemo što bolji ljudi... Klinci su danas retardirani, samo puše, piju od malih nogu i samo misle na seks. Ne vide onu drugu (ljepšu) stranu života. Znam ja to, jer sam se ja prije kretao u takvim krugovima gdje si lako mogao završiti na težim drogama. No nisam se baš družio s njima, jer sam imao svoju dobru škvadru iz OŠ. Današnji klinci su još gori i to je takva sramota, ali jbg to je tako...
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 5:59 pm

i ja mrzim nove klince... jbt ove klinke, 13-14 godina a izgledaju.... da zubi

No dobro, ne znam koliko je to povezano sa nečitanjem, ni ja ne čitam knjige (bar ne romane, ove istinite nekad) i znam masu ljudi koji su normalni a isto mrze čitat... Ja mislim da je facebook kriv. Tamo polako ali sigurno svi polako počinju razmišljati isto, svi se furaju jedni na druge i onda oni pametni oglupe jer glupi se ne opamećuju. Svi imaju iste statuse, svi su nekako isti... Kod moje generacije (1991/1992) to i nije TOLIKO vidljivo, znam ih dosta normalnih ali već ova generacija iza moje je blago rečeno retardirana (1992/1993), Barem u mom kraju. Znam možda 10-ak ljudi koji se ponašaju u skladu sa svojim godinama ovo sve ostalo nije ni malo evoluiralo od prvog srednje, samo su si bitniji jer su stariji. Teško je opisati što točno ne valja ali me nenormalno nerviraju... Možda tako i mi iz 91/92 djelujemo na starije, ne znam.

NO ne vidim zašto su ovi stariji o kojima blizz govori mutavi... Oni nisu imali facebook tokom odrastanja, kako to da su oni ostali mutavi???
Ne znam, ali čini mi se da ih nema toliko puno kao ovih mlađih... Možda trenutno na svom facebook profilu imaju puno klinaca pa su poglupili. Ili imaju stvarno mali IQ
[Vrh] Go down
Viper
Višestanični organizam
Viper


Male
Pisces Goat
Broj postova : 44
Age : 33
Location : Bosna i Hercegovina, lijevo od piramide Sunca
Registration date : 10.07.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 6:35 pm

Slažem se sa Korplikanom, ja sam generacija '91. I dalje mislim da fejs igra veliku ulogu u životu današnje omladine. Imam tri prijatelja i oni su nevjerovatni, prvi se fura na trećeg, drugi na prvog a treći na drugog i nikako mi nema smisla. Pored inteligencije, pojedine osobe gube svoje vlastito JA, i ne razmišljaju svojom glavom uopšte.

Kao što je Blizz napisao, radije čitaju tamo neke nebitne komentare i stvari o "popularnim" osobama - pjevačicama, pjevačima itd. umjesto da se pozabave svojim vlastitim životom i da se potrude, da daju svoj doprinos razvoju društva u kome obitavaju, ali umjesto toga, prazne su javne biblioteke i u njima se može zateći samo veći broj profesora, penzića ili manjina osviještenih ljudi koji nastoje da se unaprijede u tim skladištima znanja. Ali umjesto biblioteka, radije biraju kafiće i kafane, alkohol, razmišljaju o tome kako da nešto "kresnu" ne misleći pri tome na posljedice. Zbog toga društvo se susreće sa velikim brojem samohranih "teenage" roditelja čiji broj iz dana u dan raste.

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 7:56 pm

Još da dodam nešto, možda će biti jasnije što sam pokušao reći... Kada sam rekao da svi polako postaju isti, nisam dao primjer pa se možda čini nejasno kako. Evo, pogledajmo recimo fore sa 9gaga. Uglavnom su sve pokupljene iz američkih serija/reality show-ova. One koje nemaju veze sa serijama imaju ili veze sa sexom (ili lošim pokušajem teen romantike) ili prikazuju svakodnevne situacije koje su nam zajedničke a da to ni ne znamo. To vodi do toga da svi počnu koristiti termine "bitch please", "trollface", "like a boss", "challenge accepted", da ne nabrajam dalje. Svi imaju isti humor, iako tu nije samo stvar humora, mnogo je tu stvari kojima ne znam ime zubi . Zatim kada ljudi vide koliko ljudi ima npr problem sa zapinjanjem malim prstićem na nozi o štok ili kako svi kada vide kantu eurokrema u frižideru odma znaju da je tamo mast, smiju se tome. Ali ne jer je to smješno nego zato što tada vide da svi to rade. Tako ljudi polako svi počinju pričati isto, razmišljati isto....
Zatim, jako su rasprostranjene razne slike/fore/memes, nazovite to kako oćete o sexu koji je, čini mi se, postao precjenjen zadnjih 10-ak godina. Nigdje ne možeš pobjeći od sexa, svi o tome pričaju. Nekoć je bilo zanimljivo, škakljiva tema. Ali je iz škakljive teme preraslo u sveprisutnu i već dosadnu temu. Tu se uključuju i glupi portali, tu su oni možda i više krivi nego facebook jer šire glupe ideje. Dat ću primjer sa net.hr-a:

http://magazin.net.hr/brak-veze/brak/4-nacina-da-zadrzite-ljubav-u-braku
http://magazin.net.hr/brak-veze/brak/pet-navika-koje-ubijaju-vas-seksualni-zivot

Ovo nisu najgori primjeri članaka na temu sexa/braka/veze ali ne da mi se sada trežiti druge. I onda ljudi nešto možda predoslovno shvate, negdje se pojave kontradiktornosti, lažne informacije, loš pokušaj objašnjenja neke informacije koja je možda i točna, ...
Ovo je možda i odgovor na Blizzovo pitanje zašto su neki ljudi u kasnim dvadesetim neznalice.
A izloženost mladih ovakvim glupim temama čini ih takvima kakvi jesu, svi žele biti sexy pa se oblače kurvasto, trpaju čarape u grudnjake, onda to mlađe klinke vide pa se furaju na starije, ... Međutim, ne vidim zašto puno dječaka ostaje nerazvijeno (fizički). Kod dečkiju je isto zanimljiva situacija, ne vidim da se netko od mlađih ističe po nečemu osim što se tu i tamo pojavi neki probisvjet. Dečki samo počinju sve ranije i ranije pit (i cure to rade ali ne toliko intenzivno) i sve dulje i dulje izgledaju kao dječarci. Sječam se kako sam se plašio kada sam bio peti razred i vidio osmaše. Danas su osmaši isti petaši, ili mi se samo čini tako????



blizz, jednostavno uvjek nekako skrenem s teme zubi
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesub kol 18, 2012 9:53 pm

A najčudnije u cijeloj toj priči je da se ljudi čude tome da su postali čudni.

Facebook nema ni govora da je uzrok, on je samo najnoviji povod poglupljivanju i zaostajanju u razvoju, duhovnom, intelektualnom, seksualnom. Što ljudi više komuniciraju i što se više "približavaju" jedni drugima, to sve postaje očiglednije da se zapravo otuđuju od sebe. Prostonarodski rečeno - gube SE...

To je sve posljedica težnje kolektivizmu. Jbt, nekad, u pradavna vremena kad je čovjek još uvijek mogao biti sam, nenadziran, neometan, seks je bio sredstvo za osnivanje porodice. I svi su znali kako se to radi i zašto. Uguraš-izvadiš. Ako treba, ponoviš ispočetka. Danas moraš ići u specijalne škole za to ako hoćeš da budeš konkurent na seksualnom tržištu. Da, to se pretvorilo u tržište. Toliko rupa da čovjek ne zna u koju bi prije zabio - a znamo da kad je god nečega u izobilju, da vrijednost toga pada. Da bi se održala vrijednost toga, mora se pribjegavati posebnim mjerama. Odatle sva ta nervoza i generalna sjebanost.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Viper
Višestanični organizam
Viper


Male
Pisces Goat
Broj postova : 44
Age : 33
Location : Bosna i Hercegovina, lijevo od piramide Sunca
Registration date : 10.07.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimened kol 19, 2012 11:07 pm

Arch good
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimepon kol 20, 2012 12:41 am

Vecina ljudi, cini mi se, sami biraju koliko ce biti zreli... confused


A pazite sad ovo:

Psiholog Christopher Moeller je izjavio da je korištenje Facebooka postalo znak zdravog druženja, odnosno, da je Facebook jedna zdrava društvena mreža. Facebook je postao tako moćan da većina poslodavaca, pa čak i neki psiholozi, smatraju da su ljudi koji nemaju profil na ovoj društvenoj mreži "sumnjivi".

Njemački magazin Der Taggspiegel je otišao tako daleko da čak ukazuje na to da je jedno od zajedničkih obilježja ubojice iz kina Jamesa Holmesa i masovnog norveškog ubojice Andersa Behringa Breivika to što nisu imali Facebook profile. suspect


Tko nema profil na Facebooku psihopata i mogući masovni ubojica?! affraid
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimepon kol 20, 2012 1:01 am

što znači da je Athena možda psihopatski ubojica i opasna za okolinu. molim admine da provedu neke sigurnosne mjere protiv nje jer se osjećam ugroženo.

hvala moli moli moli moli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimepon kol 20, 2012 1:40 am

Citat :

Tko nema profil na Facebooku psihopata i mogući masovni ubojica?! affraid

Bilo je dosta puta u životu dok sam se primio za glavu od slušane gluposti, ovo dobrano konkurira za top 3!

Citat :
"Ako ste određene dobi i upoznate nekog s kim biste otišli u krevet, a ta osoba nema Facebook profil, možda vam čak neće reći ni pravo ime. A to ne bi bilo dobro po vas", ističe Manjoo.

Tako je, zato jer ljudi na fejsu de facto imaju svoja prava imena. Počevši od mene. Bok, ime mi je John, prije zvani Podivljali Jabulani Kokodinho. Tako se zbilja zovem, kunem se face
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimepon kol 20, 2012 8:18 pm

Hehe, tko nema profil je ubojica...
Hahahahaha
Jel to neka reklama da se ja zapitam za sebe i napravim facebook?
Nemam ga, nisam imao, ni necu siguran sam.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimepon kol 20, 2012 10:24 pm

@Blizz...a od kud ti te informacije?

Ja ne poznajem apsolutno nikog starijeg od 25 godina, a da se pita ista od gore navedenog. Danasnji klinci jesu malo nezreliji (rodjeni od 1990 pa nadalje) a mislim da to ima najvise veze s roditeljima koji djecu tretiraju kao malumne i nesposobne te im ne usadjuju osjecaj odgovornosti vec samo nekakvih prava. To je donekle uzrokovano ratom kad su ljudi postali vise zastitnicki raspolozeni ali dosta i usadjivanjem tudjih kultura (ponajvise americke) u nas nacin zivota.

Pitanja koja se gore postavljaju su u moja doba bila postavljana u osnovnoj skoli, a obzirom pripadam gore navedenoj generaciji i imala sam priliku pratiti i sve generacije nakon moje mogu reci da je s godinama svaka generacija sve gora u smislu nedoraslosti, nedostatka znanja, ambicijie, pedantnosti, odgovornosti i td. Isto tako sam, igrom slucaja, u kontaktu sa srednjoskolskim obrazovanjem i klincima tog uzrasta. Osim sto su krajnje neodgovorni i neodgojeni te si uopce nemaju pojam granica niti postovanja (naravno ima nisu svi takvi ali vise od 50% jeste) roditelji ih stite ko licke medvjede. To se odrazava i u samim rezultatima i kvaliteti znanja koje danasnji klinci imaju te, jasno, i u socijalnim odnosima koji podrazumijevaju ljubavne veze.

Uglavnom, pitanja navedena u uvodnom postu doimaju se kao pitanja osnovno-srednjoskolaca koji se predstavljaju starijima nego jesu. Iako mi je malo nevjerojatno da danasnje mlade generacije imaju takvih pitanja uopce obzirom na mogucnost dolaska do informacije. U moje doba bilo je tesko doci do ikakvih odgovora bez da se pita nekog face to face sto je, naravno, bilo prilicno neugodno. Ali danas, uz svemoguci google, kako se uopce vise netko moze pitati ista?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimepon kol 20, 2012 10:46 pm

Informacije sa fejsa, priče od poznanika, načuo tematike razgovora, pitanja sa foruma, poznajem pokoju osobu.
Kad se sve zbroji, čini mi se da je takvih situacija i previše. Ne znam jel tako i prije bilo. Za mlade telembuse ispod određene dobi mi je jasno da postavljaju takva pitanja, ali za nešto starije osobe, o kojima je ovdje i riječ, mi nije jasno. No zar je to nešto novo uostalom? Temu sam igrom izborom fokusirao na samu vezu, ali nevezano za to čujem svakakve zaglupljene stvari. Možda je tako i prije bilo, makar pričaju mi ovi stariji kako su novije generacije sve blesavije. Pritom se ne misli na 90. pa nadalje, nego je to počelo i nešto ranije, možda 85. nadalje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimeuto kol 21, 2012 9:41 am

Svaka generacija uocava istu stvar - svi nakon te generaciju su sve blentaviji. Isto to su zamijetili i neki rodjeni prije tih istih koji zamjecuju te za njih smatraju da su blentaviji neg su oni bili i tako to ide...stari ljudi uvijek govore kako je prije bilo bolje, kako su krave imale vece glave i sto ti ga ja znam. Ja mogu pricat kako je najbolje u kad djetinjstvo provedes igrajuci se vani po prirodi dok ce mladje generacije pricati kako je bilo genijalno kako su, kao djeca, provodili sate igrajuci se na komp.
Obzirom sam '79. godiste mogu kazati kako se primjecuje razlika imedju onih rodjenih u 70.-ima i rodjenih u 80.-ima ali bas radikalnije razlike pocele su s generacijama rodjenim oko 90.-ih. Kao sto rekoh vjerujem da je tome razlog prodor americke kulture u nase krajeve i rat. Prije 90.-ih svi su imali slicnu/istu odjecu, obucu, namjestaj, dvije vrste zvaka i tri vrste cokolade, igracaka skoro pa nije bilo pa si se morao snalazit i koristit mastu i tako... Onda se najednom pojavilo sve i svi su htjeli imat sve i sve je postalo mjerilo vaznosti.

Kao sto rekoh i dalje mislim da netko plasira pitanja pod laznim godinama bas kao sto se na forumu vecina klinaca logira kao da ima minimalno 22 godine. Naravno, ne kazem da ovo sto pises uopce ne postoji. Sigurno da toga ima ali u kojim grupama ljudi i kojem postotku? Kao sto nisu svi doktori nauka ili nemaju svi talent za matematiku tako ima i onih koji nemaju socijalnu inteligenciju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimeuto kol 21, 2012 2:16 pm

Dobar post Alpha... ides

Nesto slicno sam i ja htjeo da kazem u vezi odnosa starijih i mladjih generacija.Ovi stariji su uvjek pametniji,bolji itd...bla,bla... scratch

Ja opet licno mislim da su mladje generaciji pametnije od starijih generacija.Danas 10-godisnjaci barataju lako sa ogromnim
brojem informacija,pocevsi od kosmologije,fizike,hemije a o racunarstvu i informatici da i ne govorimo.

Dodao bih jos samo jednu strofu pjesme meni veoma drage,uz koju sam odrastao... ides

Djordje Balasevic

Računajte na nas.

Sumnjaju neki da nosi nas pogrešan tok,
jer slušamo ploče i sviramo rok.
Al' negde u nama je bitaka plam,
i kažem vam, šta dobro znam:
računajte na nas.


Ja racunam na mladje generacije i vjerujem da ce one biti mnogo bolje od proslih generacija,racunajuci tu i moju legendarnu
generaciju(a koja nije legendarna) 70-i neke... 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimeuto kol 21, 2012 3:47 pm

Ne bih se slozila da su mladje generacije pametnije samo imaju bolje uvjete. Gdje bi bio jedan Tesla da se rodio danas...
U danasnje doba klinac s 3 godine zna upaliti komp i igrati igricu. Njegovoj babi se cini da je njen unuk u najmanju ruku genije obzirom njoj jos uvijek nije jasno kako se uopce pali taj prokleti stroj. Medjutim da je baba imala komp kad je ona bila mala sigurno bi se jednako dobro snalazila. Danas se lakse dolazi do informacija ali to ne znaci da klinci znaju vise...samo znaju nesto drugo. Recimo nemaju pojma kako napravit pusku na cepove ili kako se uopce zabavit bez da ih zabavlja neki stroj ili igracka. Medjutim to su nebitne razlike. Ono sto je bitno jeste kvaliteta znanja. Ono sto su danas odlikasi nekoc ne bi mogli ni godinu proc. Izadje se s faksa gdje se, kao, nesto studiralo al se nema pojma. Kao radnici su nove genracije sve nekvalitetnije i nekvalitetnije...jednostavno su se promijenili kriteriji vrijednosti.

Da se razumijemo ima i super kvalitetnih klinaca koji svoj potencijal ekstremno dobro razvijaju uz blagodati tehnologije ali takvih nema puno kao sto ih ni prije nije bilo.

Svaka generacija ima neske svoje mane i prednosti. Stari su cesto nefleksibilni, netolerantni za promjene i tesko uce nove stvari ali imaju osjecaj odgovornosti i pedantniji su u izvedbi posla od novih generacija. Mladji su, pak, fleksibilniji, prilagodljiviji i sl. ali i traljaviji, nemarniji, bez osjecaja odgovornosti...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimesri kol 22, 2012 10:36 am

Suđenje tinejdžerima starima 15,16 i 17 godina, koje terete za ubojstvo, počelo je u ponedjeljak i utorak u Nizozemskoj, piše EenVandaag.

Tinejdžere, porijeklom iz Kine, terete za ubojstvo Kineskinje Joyce Winsie Hau (15) koja je izbodena u siječnju u svom domu.

Djevojka se na Facebooku posvađala s prijateljicom Polly (16) te je na Facebooku i ostalim društvenim mrežama počela širiti glasine o njezinim seksualnim avanturama. Polly se razljutila te su ona i njezin dečko Wesley C. (17) odlučili da Joyce mora umrijeti. Unajmili su Jinhua (15) da je ubije. Platili su mu nešto manje od 100 eura (oko 740 kuna) i obećali da će mu plaćati piće kada budu s njim izlazili van. Navodno su ubojstvo planirali tjednima. Ubojici su dali adresu ubijene te su ga obavijestili kada će ona biti sama kod kuće. Rekli su mu i da će oni ubiti njega, ako ne ubije Joyce.

- Svaki dan se pitam kako su je mogli ubiti zbog razmirice. Primijetio sam da su danas djeca sve agresivnija i agresivnija te ne poštuju nikoga. Ne misle na druge nego samo na sebe. Nadam se da ćete vi kao suci, političari i roditelji napraviti nešto da se to zaustavi - napisao je otac ubijene u pismu sucu. Tužitelj je za ubojicu tražio godinu dana zatvora. izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
involved
Višestanični organizam
involved


Male
Taurus Dog
Broj postova : 62
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 28.04.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimečet kol 30, 2012 11:00 am

sve je to posledica reality-showa i s time da zadnje generacije za zanimaciju i drustvenost upotrebljavaju osnovno tehnologiju i udaljavaju se sve vise od prirode te u su u vecinom slucajeva materijalisti...Blizzard:udjem u metro i pola ljudiju u njemu zalepljeni za mobilne i Internet sto bih ja od starijih(42) rekao ne blesaviji no debilniji
[Vrh] Go down
involved
Višestanični organizam
involved


Male
Taurus Dog
Broj postova : 62
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 28.04.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimečet kol 30, 2012 11:08 am

Alpha je napisao/la:
Suđenje tinejdžerima starima 15,16 i 17 godina, koje terete za ubojstvo, počelo je u ponedjeljak i utorak u Nizozemskoj, piše EenVandaag.

Tinejdžere, porijeklom iz Kine, terete za ubojstvo Kineskinje Joyce Winsie Hau (15) koja je izbodena u siječnju u svom domu.

Djevojka se na Facebooku posvađala s prijateljicom Polly (16) te je na Facebooku i ostalim društvenim mrežama počela širiti glasine o njezinim seksualnim avanturama. Polly se razljutila te su ona i njezin dečko Wesley C. (17) odlučili da Joyce mora umrijeti. Unajmili su Jinhua (15) da je ubije. Platili su mu nešto manje od 100 eura (oko 740 kuna) i obećali da će mu plaćati piće kada budu s njim izlazili van. Navodno su ubojstvo planirali tjednima. Ubojici su dali adresu ubijene te su ga obavijestili kada će ona biti sama kod kuće. Rekli su mu i da će oni ubiti njega, ako ne ubije Joyce.

- Svaki dan se pitam kako su je mogli ubiti zbog razmirice. Primijetio sam da su danas djeca sve agresivnija i agresivnija te ne poštuju nikoga. Ne misle na druge nego samo na sebe. Nadam se da ćete vi kao suci, političari i roditelji napraviti nešto da se to zaustavi - napisao je otac ubijene u pismu sucu. Tužitelj je za ubojicu tražio godinu dana zatvora. izvor
a kao cenzura na tv-eu postoji?sorry na izraz al malo morgen jer i oni slede "napredak i tehnologiju" ja kad sam bio klinac gledao sam na tv-eu lesi,heidi,sebastian,goldorak cak jako puno Branka kocku....a sad cim su izasla deca iz pelena odmah fight crtaci,el to cenzura?
Jeste al malo sutra a u jednoj tacki a ne dve hocu reci:internet je itekako zasluzan za ponasanje mladih ljudiju koji tek ulaze u svet cak i za nase starije
[Vrh] Go down
involved
Višestanični organizam
involved


Male
Taurus Dog
Broj postova : 62
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 28.04.2012

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimečet kol 30, 2012 11:44 am

Alpha je napisao/la:
Ne bih se slozila da su mladje generacije pametnije samo imaju bolje uvjete. Gdje bi bio jedan Tesla da se rodio danas...
U danasnje doba klinac s 3 godine zna upaliti komp i igrati igricu. Njegovoj babi se cini da je njen unuk u najmanju ruku genije obzirom njoj jos uvijek nije jasno kako se uopce pali taj prokleti stroj. Medjutim da je baba imala komp kad je ona bila mala sigurno bi se jednako dobro snalazila. Danas se lakse dolazi do informacija ali to ne znaci da klinci znaju vise...samo znaju nesto drugo. Recimo nemaju pojma kako napravit pusku na cepove ili kako se uopce zabavit bez da ih zabavlja neki stroj ili igracka. Medjutim to su nebitne razlike. Ono sto je bitno jeste kvaliteta znanja. Ono sto su danas odlikasi nekoc ne bi mogli ni godinu proc. Izadje se s faksa gdje se, kao, nesto studiralo al se nema pojma. Kao radnici su nove genracije sve nekvalitetnije i nekvalitetnije...jednostavno su se promijenili kriteriji vrijednosti.

Da se razumijemo ima i super kvalitetnih klinaca koji svoj potencijal ekstremno dobro razvijaju uz blagodati tehnologije ali takvih nema puno kao sto ih ni prije nije bilo.

Svaka generacija ima neske svoje mane i prednosti. Stari su cesto nefleksibilni, netolerantni za promjene i tesko uce nove stvari ali imaju osjecaj odgovornosti i pedantniji su u izvedbi posla od novih generacija. Mladji su, pak, fleksibilniji, prilagodljiviji i sl. ali i traljaviji, nemarniji, bez osjecaja odgovornosti...
izvini,opet cu te citirati:()
sta znaci stariji a sta mladji?po cemu se to definise?
rodjen sam 1970,iz sela u 12g u velegrad,vojska u srbiji pa povratak nazad u zemlji ljubavi i gradu kao svetlost :) od rock presao na hip hop preko metalike i narodne a najlepse mi https://youtu.be/xWXcEE833MI nostalgicni a ne netolerantni mi stariji:) ipak smo "mi" stariji" ziveli u kulturnoj SFRJ,sad bi to neko reko nostalgija komunizma///
u "savezu" niko nam ic ne moze
demokratija je zakon cezara"zavidi pa vladaj"
fleksibilni jesmo netolerantni kad se predju granice nepostovanja a na milijardu smo koji mislimo da je problem u ....ma drugi put:)
did i m older in my yougness to be now the regress lol srbi kazu cim predje 50 budak u celo a cek meni tek 42 lol enjoy in music by we olders:) https://youtu.be/FDh5QbPoDdo
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimened ruj 02, 2012 12:01 am

Ja bi nadodala da je možda problem u tome da nas bombardiraju seksom gdje god krenuli. Što je postalo nenormalno. Gdje god ideš je reklama vezana za guzu, sise.. nekaj kakti erotično. Koliko ima reklama za badiće a badić jedvah vidiš? Onda tu je tv- o tome ne treba govoriti, u nekim filmovima i serijama seks je praktički tamo otkriven kao i u pornjavi. Tu su i novine - vjesti dana su obično o tome tko ne nosi gačice i kome je što ispalo na crvenom tepihu. Čak i na netu u reklamama.. ako čitaš koji web i onda ti guraju sastrane blinkavu reklamu di žena niš ne nosi a reklama je za šminku glumica.
Hoćeš nećeš takve stvari ti se uvlače u podsvjest. Nije ni čudno da si napaljen nenormalno.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimened ruj 02, 2012 10:25 pm

@Gea...Involved ti je klon od Vladimira pa onda znas da nema smisla ulazit u raspravu...osim toga dobio je permaban...

Inace se slazem da je bombardiranje sexom abnormalno...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitimened ruj 02, 2012 10:39 pm

ma nisam se ni obazirala na njega.. u biti sam samo komentirala početni post i započetu raspravu na temelju njega :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Današnje vrijeme nezrelosti Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Današnje vrijeme nezrelosti
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Sto je Vrijeme?
» Slobodno vrijeme
» Reinkarnacija i vrijeme

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: