Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Današnje vrijeme nezrelosti

Go down 
+9
Jedi Mind Tricks
Dantalion
Fantom
Archangel
Korplikan
2pac
MoW
Viper
Blizzard
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Današnje vrijeme nezrelosti - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Današnje vrijeme nezrelosti   Današnje vrijeme nezrelosti - Page 2 Icon_minitimesub oľu 09, 2013 6:49 am

Veliko je pitanje što je to 'Zrelost' i dali zrelost u nekom idealnom značenju podrazumjeva ono što svako od vas individualno podrazumjeva pod taj termin.
Nemali broj scenarista i pisaca (najvećim dijelom science fiction pisaca) postavljali su protagoniste u imaginarne situacije bliže ili dalje budućnosti koji su nadohvat ruke ili u džepu imali dostupne ogromne baze podataka ili sva dostpuna znanja svijeta.
Moram samo podsjetiti da je većina današnjih sveprisutnih tehnološko-informatičkih izuma započeta upravo na imaginaciji, idejama i otvorenom umu raznih pisaca, umjetnika i raznih drugih open minded individua, koji za razliku od Znanstvenika nemaju sposobnost pragmatične dedukcije ili samog stvaranja neke od tih inovacija, ali isto tako oni koji imaju, nemaju dovoljno razigran um (mašte) da bi se u prvom redu dosjetili mogućnosti nekog takvog razvoja tehnologije.
Ovo pišem zato da bih opravdao svoj pomalo oprezan stav o tome što je to 'zrelost' i dali je ono što je danas opće prihvaćeno kao zrelost zaista zrelost.

Mislim da je bilo kakav zatvoren sustav nešto što ne može biti istinska zrelost !!
Pojasniti ću ovo konkretnije na način da postavim pitanje koje glasi:
Dali je zrelost biti siguran u sebe, biti pedantan i biti uvjeren u svoje ciljeve, svoje namjere, biti sigurtan u ono što si i gdje ideš ?
Ja mislim da je odgovor na to pitanje striktno NE;
...vrijeme u kojem se sada nalazimo predviđeno je od nekoliko velikih pisaca sa puno mašte koji su do zaprepašćujućih detalja opisivali letargiju vremena u kojem se nalazimo i konzekvence posjedovanja naprava koje u sebi imaju sadržana "sva znanja svijeta".
Ja nisam išao u školu kada su mobiteli bili u upotrebi i ne mogu biti potpuno objektivan o tome kakav bih ja bio, kako bih na to gledao i kakve posljedie bi to imalo na moj razvoj, ali sam siguran u to da se ne bih na jednoj jedinoj knjizi zadržao godinama i da ne bih tu istu knjigu pročitao 20 puta.
Ovo sam činio jer nisam imao drugih 20 knjiga slične tematike, a ne zato što je ta knjiga bila toliko dobra.
S druge strane nikada ne bih apsolvirao tu knjigu na način na koji sam apsolvirao, ali je veliko pitanje što iz te ogromne razlike u uvjetima odrastanja nastaje kao zaključak ?
Mislim da današnje generacije već polako shvaćaju da se prije ili kasnije moraju usmjeriti na jednu ili dvije stvari ako žele uopće bilo što znati, a da se oni koji to ne razumiju polako potpuno gube u oceanu nepreglednih informacija sve više potpuno oviseći o dostupnosti World wide Web-a u neposrednoj blizini.
Najnoviji samit u LA-u o dugoročnim posljedicama informatizacije društva i općenito tehnološkog razvoja na nove generacije došao je do nekoliko strašno zanimljivih zaključaka o ovome i nekoliko govornika složilo se i naglasilo kako će buduće genaracije sve više postajati osposobljeni stručnjaci u odredjenim poljima neovisno o stupnju znanja o konkretnom polju industrije ili znanosti već ovisno od stupnja kompetentnosti korištenja odredjenog uslužnog programa ili gadgeta kao orudja za korespondiranje visoko efikasne mainframe infrastrukture i nekog od polja industrije/proizvodnje/znanosti za koji se zaposlenik traži.

Vrijeme nezrelosti ne dešava se radi toga što se teenajdžer odlučio biti 'dete-kreten' pa mi možemo biti mirni jer smo mi od njih bili "zrelija generacija" već zato što je individualni odabir (i roditelja i teenejdžera) sveden na minimum minimuma te je ostao na milost i nemilost Razbješnjeloj tehnokraciji kojoj se ne vidi kraj još većeg involviranja u najsićušnije nukleuse društva i nametanja vrijednosti.

Stroj tj. Ustroj o kojem pričamo danas nisu nikakvi "bolji uvjeti" kao što je netko napisao, ne daje više mogućnosti i više prostora nego upravo suprotno !
Gea je dobro primjetila da je bombardiranje sexom na samoj ivici tolerantnosti a to je zaključila da nije ni ušla u bezbrojne subliminale o kojima danas već postoje dobro poznati studiji pisani od ljudi koji nesvjesno stvaraju iste.
Živimo u potpunoj zabludi o slobodi i nikada ranije ljudi nisu više mislili da su slobodni a bili potpuno zarobljeni.
Nije više stvar hoćete li kupiti Persil ili Mersil deterdžent već da ćete sigurno kupiti jedan od ta dva a to je zato jer se mogućnost da ne kupite ni jedan od njih ne otvara, ne pruža, ne ohrabruje i ne omogućava !
Ne postoji alternativa nego ILUZIJA izbora, ne postoji sloboda odabira nego odabir izmedju dvije stvari, dve političke opcije, dva političara koji su u konačnici jednobojni i koji ne mjenjaju apsolutno ništa šta god da odabrali.

Zbog svega navedenog moj je zaključak da je "vrijeme nezrelosti" zapravo faza u kojoj ljudi prolaze iz faze u fazu, iz mamurluka u trezvenost iz obijesti u inicijativu, iz sitog trbuha u gladan pa tek zatim u neku vrstu Ustanka i pokreta.
Zrelost nije u lažnom spokoju, u logici i u učenju privremnih istina bez da se prevrne ijedan list, bez da se pogreške čine neprestano i bez da Um divlja da bi se kasnije eventualno smirio.
ovo naše "Vrijeme nezrelosti" završiti će sa neminovnim Ratom za Slobodu ! Znam to i nisam jedini.
Ovo naše vrijeme toliko je jako Zrelo nezrelo da se ne može nastaviti dalje i zato će uzrokovati krahom a to je jako pozitivna stvar u svemu tome, to je zapravo jedina pozitivna promjena do koje može i mora doći;
Jugoslavensko vrijeme bilo je vrijeme, to jest faza, u kojoj smo bili mirni, sretni i uspavani, danas je taj san još više nacrtan, namješten i ubrizgan da jednostavno ne može proći i odraditi do kraja svoj scenarij neopaženo..
današnja "nezrela generacija" već je osvijestila da "nešto smrdi u državi danskoj" i polako puca po šavovima.. jer danas je sve "pre"..
kada je dobro onda je pre-dobro, kada je gadno pre-gadno je.. to uzrokuje obiješću a iz viška vremena i samo promatranja na površinu izlazi mulj i smrad.. taj mulj i smrad uzrokovati će Rat za slobodu ..
Današnja nezrelost put je do Svijesti i do čišćenja na jedan ili na drugi način.
Svi koji ikada pomisliše da mogu sa strane promatrati nekog nezrelog misleći da su nasuprot njemu oni zreli u najvećoj su zabludi u kojoj mogu biti i to samo zato što je nezreli (bilo svjesno bilo nesvjesno) nezreo i time i nesiguran, a onaj "zreli" je uvijek nesvjesno siguran u sebe. Sigurnost u sebe je zatvoren, destruktivan i plitak sustav, NE-sigurnost u sebe je otvoren, suptilan, improviziran sustav na putu k evoluciji...


Vrijeme nezrelosti je vrijeme puta k zrelosti i to je vrijeme koje se ne dešava tako često.
Ako ste imalo zreli nećete shvatiti o čemu pišem u ovom textu, ako ste nezreli imate šanse dati svojoj nezrelosti priliku da se do kraja ostvari sve dok se ne pretvori u katalizator za širenje svijesti.

p.s. sve napisano u ovom postu mnogo je konviznije, bolje i jednostavnije i lakše davno napisano, možda najbolje u knjizi gospodina Antoinea de Sainta Exuperyja "mali princ"








[Vrh] Go down
 
Današnje vrijeme nezrelosti
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sto je Vrijeme?
» Slobodno vrijeme
» Reinkarnacija i vrijeme

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: