Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub pro 29, 2007 2:21 pm

zvezda je napisao/la:
"O ukusima se ne raspravlja", je li to to???, nisam nikada ucila latinski.. :( *

Nisi učila a pogodila si iz prve whee

Sorry, ne znam što mi bi da ne stavim prijevod, obično pišem oboje oops
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub pro 29, 2007 4:25 pm

Priča o Velledi

Bila jednom davno jedna Velleda. Živjela je i umrla kao djevica. Bijaše već starica kad su Rimljani pokorili Galiju, ali je preživjela još dovoljno dugo da vidi i njihov pad.
Bijaše proročica čija su se proročanstva pažljivo slušala i još pažljivije analizirala. Velleda bje Vještica.
Bijaše uvijek odjevena u potpuno crnu, dugu odjeću, koja joj je slobodnim ostavljala samo zaglavke ruku, vrat i lice. Kosa joj bijaše prekrivena bijelim velom koji joj je straga padao sve do poda. Na velu joj je stajao vjenčić od isprepletene verbene, a jedini ukras bijaše joj u zlatu izrezan zlatni sokol.

Smatrali su je nasljednicom vrhovne svečenice svih druidesa, ženskog svečeničkog reda jednakog keltskim druidima. Za velikih svečanosti bijaše se odjećom i simbolima pretvarala u Herthu ili Werthu, mlađahnu Izidu Gala, kraljicu neba, koja jednom nogom stoji na zemlji, a drugom gazi vodu, jer bijaše kraljica inicijacija, ali i poznavanje svih tajni na svijetu.
Za tih svečanosti pretvarala se u alegorijski oblik sirene, pola djevojke pola ribe, pri čemu joj je gornji dio tijela do pojasa bio nalik najljepšoj ikad viđenoj djevojci mramornih grudi i alabasterske kože, dok joj od pojasa na niže bijahu riblje krljušti i rep kao u svake ribe.
To bijaše oznaka promjena i stalnih mijena stvari.

Kad bi se izvršila ova prijetvorba za velikih svečanosti, onda bi je zazivali kao Melusinu. Bijaše ona svemoćna kraljica koja je podjednako živjela na kopnu i vodi, kojoj se sve klanjalo i sve je priznavalo gospodaricom.
Kad je umrla, s njom je i umrla i keltska, druidska Galija.

Sama od sebe, još jednom se vratila u ovaj naš svijet sebičnih ljudi u XI. stoljeću. Pohodila ga je da bi izvršila povjereni joj zadatak. Ali, dok je u ženskom obličju brala ljekovito bilje, naišao je na konju vitez Lusignano.
Zaljubio se u nju na prvi pogled i želio je oženiti. Uzalud se Velleda branila. Nije joj bilo pomoći. Muškarci su i onda, kao i danas, uvijek dobivali ono što bi poželjeli. Kad se više nije mogla obraniti, Velleda je pristala, ali pod jednim uvjetom: neka se gospar Lusignano nikad ne zapita tko je zapravo ona i neka se nikad gonjen znatiželjom ne pozabavi misterijom njenog postojanja.
Opčaran ljepotom, ali i uma smučenog željom da posjedovanjem, vitez Lusignano sve obeća.

I tako bje održana svadba, a potom i prva bračna noć, u kojoj djevici Velledi gospar Lusignano posta mužem. Ali, već sutradan, počela ga je mučiti ljubomora. Jer, jednom tjedno Velleda se osamljivala i tada je nitko nije smio vidjeti kroz cijeli dan i noć.
Kidan ljubomorom, gospar Lusignano je poštivao zadanu riječ sve dok je mogao, a kad više nije mogao izdržati, onda je tog jednog dana krišom motrio na svoju ljubljenu ženu.

Kakvo li je bilo njegovo iznenađenje kad se prelijepa djevojka Velleda pretvorila u Melusinu, djevojku sirenu koja je po sobi bijesno šibala svojim ribljim repom, dok su joj se krljušti na bedrima presijavale.
Kriknuo je iz svega glasa, pa onda još jednom. Provalio je hrastova vrata sobe, izvukao svoj mač i zabio ga nemilosrdno u Melusina prsa točno ispod prsne kosti.
Na mjestu ju je ubio. A kad je Melusina pala na pod, počela je njezina prijetvorba u prelijepu Velledu.
Gospar Lusignano bacio se na njene grudi i gorko zaplakao, shvaćajući šta je počinio i kako je uništio vlastitu sreću.

I odonda mu cijeli rod bijaše proklet. Kažu kako je svaki muški član ove viteške loze na samrti, u hropcu, još jednom kriknuo kao i sam gospar Lusignano pri provaljivanju vrata. I tako sve dok ova viteška loza nije izumrla, kao što to biva s pojedinim odvjetcima ljudskog roda.

Iz jedne knjige 8)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub pro 29, 2007 6:00 pm

Hvala na priči, Absynthia! :)
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub pro 29, 2007 6:05 pm

Nema na čemu :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub pro 29, 2007 6:16 pm

Absynthia je napisao/la:
Nema na čemu :)

hug
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub pro 29, 2007 7:33 pm

Super je priča! =)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened pro 30, 2007 12:04 pm

Odlicna prica!!!

A ovo o latinskom... bas mi se dopada, steta sto ga nikada nisam imala priliku nauciti... moram poraditi na tome... *
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened pro 30, 2007 12:31 pm

zvezda je napisao/la:
Odlicna prica!!!

A ovo o latinskom... bas mi se dopada, steta sto ga nikada nisam imala priliku nauciti... moram poraditi na tome... *

Imam neke izreke s prijevodima negdje na kompu, stavit ću ih malo kasnije :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened pro 30, 2007 5:38 pm

eh, dobra prica.. bas me podsjetila na jednu.. hehe.. al nema veze :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened pro 30, 2007 6:04 pm

piča je prekrasna ljubi
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimepon pro 31, 2007 11:23 am

@Absynthia
Stvarno predivna priča, čak su mi i suze poletile... Ipak sam ja trudnica, puna emocija...
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimečet sij 03, 2008 5:19 pm

Haha hvala :)
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub sij 26, 2008 9:03 pm

vjestice postoje i svako moze postati vjestica ili vjestac.
ozbiljno vam to kazem.
ako vas zanima pitajte,vjestice nisu zle nisu onakve kakvim ih predstavljaju.

[/img]
[Vrh] Go down
vjestica
Dinosaur
vjestica


Female
Libra Buffalo
Broj postova : 321
Age : 38
Location : saudi arabia
Registration date : 26.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub sij 26, 2008 9:08 pm

postoje vjestice i kazem vam one nisu zle
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened sij 27, 2008 2:07 am

Ok...

Iz gore napisanog se da pretpostaviti da sebe smatras vesticom...

Kako se to postaje vestica, po tebi, u detalje?... *
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened sij 27, 2008 3:29 am

????
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimened sij 27, 2008 6:24 pm

@vještice, dobro nam došla :cheers:

Ako ti se da, otvori jedan ozbiljni topic o ovome, ovaj nije bađš nešto s obzirom na uvodni post.

To je Wicca, zar ne?

Dobrota i zloća dolaze iznutra, nisu vezani uz nikakav nauk ili vjerovanje. Ova gore pravila su univerzalna.
[Vrh] Go down
B&W
Riba
B&W


Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Age : 41
Registration date : 21.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 8:38 pm

Da... a ja se vracam da prvi post jer sam pronasla nesto slicno na jednom forumu i za nijansu je drugaciji ritual ali mi se cini realniji:
Naime, jednom godišnje moguæe je sa 100 % toènosti utvrditi tko je u mjestu crni mag ili tko se bavi crnom magijom. Postupak i ritual samog spravljanja je vrlo složen jer izrada pomagala je višednevna.

Potrebno je poèevši od 12. prosinca do Badnjaka raditi stolèicu (Maleni stolac)
Stolèicu je potrebno izraditi od 12 razlièitih tipova drva (hrast, brijest, bukva, orah, javor ...). Bitno je da stolac koji èete naèiniti se sastoji od 12 dijelova, te da je svaki dio stolèice od razlièitog drva. Svaki dio izraðuješ drugi dan. Npr. u ponedjeljak izraðuješ 1. nožicu od hrasta. U utorak drugu nožicu od drva oraha, u srijedu 3. nožicu od bukovine itd.

Svi dijelovi moraju se sklopiti na sam Badnjak.

Svaki dio se poèinje izraðivati s poèetkom mraka uz svijetlost svijeèe i mora se dovršiti do ponoèi.

Na samu Badnju veèer uzmi stolac i uði u crkvu. Iako naizgled su svi vjernici okrenuti ka oltaru, kada se u ponoè popneš s obje noge na stolèicu i pogledaš prema oltaru vidjet èeš osobu/e koja je/su leðima okrenuti ka oltaru. Tu osobu/e èeš vidjeti samo ti i nitko više.

Trebaš paziti da te u gomili ne primjete, jer ako te uhvate teško èeš izbjeæi njegovim crnim silama.

Za obranu je za tu veèer potrebo imati mnogo soli uz sebe i mak u zrnju. Kako bježiš bacaj prema viðenom magu smjesu soli i maka. Ako te dostigne opiši krug od smjese oko sebe, tako èeš barem biti siguran do jutra od djelovanja njegove magije. Ujutro izmoli Oæe naš i Zdravo Marijo, prekriži se svetom vodicom, te uputi se do kuæe osumnjièenog/ne, bez rijeèi s nožem (škarama) oderi komad odjeæe ili neku njenu stvar te otiði kuæi.

Ne obaziri se na njene pretnje i zapomaganja.

Dio odjeæe koji si otkinuo spali i pepeo rasprši po svojoj kuæi, dvorištu i imovini.

Niti jedna njena magija ili urok više neæe moèi djelovati na tebe, a svo nanjeto zlo æe joj se trostruko vratiti (ne samo naspram tebe, veæ svo zlo koje je nanjela). Obièno nakon ovakovog otkrivenja i samozaštite mag umire u roku sedam dana, zbog posljedica vraèenog.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 9:04 pm

Egzorcizam mi se čini manje kompliciran, a i blagoslov stana mi je ljepši obred od ovoga... :)
[Vrh] Go down
B&W
Riba
B&W


Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Age : 41
Registration date : 21.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 9:18 pm

Podsjetilo me na ovu temu kada sam procitala..
Neznam za blagoslov stana.. ja si tu i tamo zapalim tamjan.. i to mi je dovoljno..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimeuto sij 29, 2008 9:29 pm

Možeš zapaliti i mirisne štapiće ili vizualizirati kako crtaš svjetleće pentagrame na prozorima, vratima, ventilacijskim otvorima... Ima toga još :)
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimepet vel 01, 2008 12:55 pm

B&W je napisao/la:
Da... a ja se vracam da prvi post jer sam pronasla nesto slicno na jednom forumu i za nijansu je drugaciji ritual ali mi se cini realniji:
Naime, jednom godišnje moguæe je sa 100 % toènosti utvrditi tko je u mjestu crni mag ili tko se bavi crnom magijom. Postupak i ritual samog spravljanja je vrlo složen jer izrada pomagala je višednevna.

Potrebno je poèevši od 12. prosinca do Badnjaka raditi stolèicu (Maleni stolac)
Stolèicu je potrebno izraditi od 12 razlièitih tipova drva (hrast, brijest, bukva, orah, javor ...). Bitno je da stolac koji èete naèiniti se sastoji od 12 dijelova, te da je svaki dio stolèice od razlièitog drva. Svaki dio izraðuješ drugi dan. Npr. u ponedjeljak izraðuješ 1. nožicu od hrasta. U utorak drugu nožicu od drva oraha, u srijedu 3. nožicu od bukovine itd.

Svi dijelovi moraju se sklopiti na sam Badnjak.

Svaki dio se poèinje izraðivati s poèetkom mraka uz svijetlost svijeèe i mora se dovršiti do ponoèi.

Na samu Badnju veèer uzmi stolac i uði u crkvu. Iako naizgled su svi vjernici okrenuti ka oltaru, kada se u ponoè popneš s obje noge na stolèicu i pogledaš prema oltaru vidjet èeš osobu/e koja je/su leðima okrenuti ka oltaru. Tu osobu/e èeš vidjeti samo ti i nitko više.

Trebaš paziti da te u gomili ne primjete, jer ako te uhvate teško èeš izbjeæi njegovim crnim silama.

Za obranu je za tu veèer potrebo imati mnogo soli uz sebe i mak u zrnju. Kako bježiš bacaj prema viðenom magu smjesu soli i maka. Ako te dostigne opiši krug od smjese oko sebe, tako èeš barem biti siguran do jutra od djelovanja njegove magije. Ujutro izmoli Oæe naš i Zdravo Marijo, prekriži se svetom vodicom, te uputi se do kuæe osumnjièenog/ne, bez rijeèi s nožem (škarama) oderi komad odjeæe ili neku njenu stvar te otiði kuæi.

Ne obaziri se na njene pretnje i zapomaganja.

Dio odjeæe koji si otkinuo spali i pepeo rasprši po svojoj kuæi, dvorištu i imovini.

Niti jedna njena magija ili urok više neæe moèi djelovati na tebe, a svo nanjeto zlo æe joj se trostruko vratiti (ne samo naspram tebe, veæ svo zlo koje je nanjela). Obièno nakon ovakovog otkrivenja i samozaštite mag umire u roku sedam dana, zbog posljedica vraèenog.

okej, sad smo već prešli na srednjovjekovne praznovjerne priče pomalo, znate?
[Vrh] Go down
B&W
Riba
B&W


Female
Gemini Dog
Broj postova : 104
Age : 41
Registration date : 21.12.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub vel 02, 2008 12:47 am

silver je napisao/la:
B&W je napisao/la:
Da... a ja se vracam da prvi post jer sam pronasla nesto slicno na jednom forumu i za nijansu je drugaciji ritual ali mi se cini realniji:
Naime, jednom godišnje moguæe je sa 100 % toènosti utvrditi tko je u mjestu crni mag ili tko se bavi crnom magijom. Postupak i ritual samog spravljanja je vrlo složen jer izrada pomagala je višednevna.

Potrebno je poèevši od 12. prosinca do Badnjaka raditi stolèicu (Maleni stolac)
Stolèicu je potrebno izraditi od 12 razlièitih tipova drva (hrast, brijest, bukva, orah, javor ...). Bitno je da stolac koji èete naèiniti se sastoji od 12 dijelova, te da je svaki dio stolèice od razlièitog drva. Svaki dio izraðuješ drugi dan. Npr. u ponedjeljak izraðuješ 1. nožicu od hrasta. U utorak drugu nožicu od drva oraha, u srijedu 3. nožicu od bukovine itd.

Svi dijelovi moraju se sklopiti na sam Badnjak.

Svaki dio se poèinje izraðivati s poèetkom mraka uz svijetlost svijeèe i mora se dovršiti do ponoèi.

Na samu Badnju veèer uzmi stolac i uði u crkvu. Iako naizgled su svi vjernici okrenuti ka oltaru, kada se u ponoè popneš s obje noge na stolèicu i pogledaš prema oltaru vidjet èeš osobu/e koja je/su leðima okrenuti ka oltaru. Tu osobu/e èeš vidjeti samo ti i nitko više.

Trebaš paziti da te u gomili ne primjete, jer ako te uhvate teško èeš izbjeæi njegovim crnim silama.

Za obranu je za tu veèer potrebo imati mnogo soli uz sebe i mak u zrnju. Kako bježiš bacaj prema viðenom magu smjesu soli i maka. Ako te dostigne opiši krug od smjese oko sebe, tako èeš barem biti siguran do jutra od djelovanja njegove magije. Ujutro izmoli Oæe naš i Zdravo Marijo, prekriži se svetom vodicom, te uputi se do kuæe osumnjièenog/ne, bez rijeèi s nožem (škarama) oderi komad odjeæe ili neku njenu stvar te otiði kuæi.

Ne obaziri se na njene pretnje i zapomaganja.

Dio odjeæe koji si otkinuo spali i pepeo rasprši po svojoj kuæi, dvorištu i imovini.

Niti jedna njena magija ili urok više neæe moèi djelovati na tebe, a svo nanjeto zlo æe joj se trostruko vratiti (ne samo naspram tebe, veæ svo zlo koje je nanjela). Obièno nakon ovakovog otkrivenja i samozaštite mag umire u roku sedam dana, zbog posljedica vraèenog.

okej, sad smo već prešli na srednjovjekovne praznovjerne priče pomalo, znate?

Ne, nisam znala iz kojeg je to vijeka.. Kao sto sam vec rekla postoji slicnost izmedu prvog posta i ovog sto sam pronasla.. pa sam ga ovdje stavila.. taj je po nekakvoj usmenoj predaji koliko sam shvatila tog autora..
Ali uopce nije bitno.. :)
A da postoje-postoje ziher.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub vel 02, 2008 4:11 pm

mislio sam na inkviziciju, spaljivanje vjestica i otkrivanje istih (bozji sud) i slicno..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitimesub vel 02, 2008 4:12 pm

silver je napisao/la:
mislio sam na inkviziciju, spaljivanje vjestica i otkrivanje istih (bozji sud) i slicno..

Imaš još jedan topic sličnog sadržaja - WICCA na duhovnosti :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 7 / 22.Go to page : Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: