Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimesub vel 02, 2008 11:36 pm

Pa, cinjenica je da su to bili relativno uobicajeni i prilicno popularni nacini zabave u mracnom dobu... *
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimesub vel 09, 2008 11:49 pm

Prije par godina neka žena je na mog muža bacila urok.Ja baš nisam bila previše sklona vjerovati u te stvari, ali toliko toga nam se desilo u kratko vrijeme, da smo vidjeli da tu ima nečega. Otrovali su nam psa. Veterinar ga je 3 dana pokušao liječiti, ali je na kraju uginuo u strašnim mukama. Par dana nakon njegove smrti uginula nam je jedna kokoška. Ništa čudno, reklo bi se. Ali nakon par dana još jedna , pa nakon par dana još jedna.
Oko tjedan dana poslije obolio nam je papagaj. Iz čista mira nije mogao poletjeti ni na prečkicu u krletci. Svakim danom je sve više kopnio i na kraju je i on uginuo.
Zatim je moj muž ostao bez posla. E, tada smo vidjeli da je vrag odnio šalu i obratili se za pomoć jednoj vidovnjakinji. Ona nam je rekla da 6 mjeseci moramo 3 dana u svakom mjesecu škropiti svaku prostoriju i dvorište sa svetom vodom., i da će nam iz mjeseca u mjesec biti sve bolje. Tako je i bilo. Zaista nas je spasila!
Poata svega je da ima "loših vještica", ali ima i onih dobrih koje pomažu čovjeku.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened vel 10, 2008 12:18 am

e s ovom zadnjom rečenicom se itekako slažem.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened vel 10, 2008 1:05 am

^^potpisujem
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened vel 10, 2008 2:53 am

Takodje.

"Sve su one po malo Vestice..." - Bugs Bunny *
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 4:05 pm

ajme koje gluposti... da još uvjek postoje "vještice" i dalje bi ih spaljivali... ostao bi taj ritual al toga nema vec duuuugo tako da... al to je samo moje mišljenje :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimesri vel 27, 2008 12:38 am

birdy je napisao/la:
ajme koje gluposti... da još uvjek postoje "vještice" i dalje bi ih spaljivali... ostao bi taj ritual al toga nema vec duuuugo tako da... al to je samo moje mišljenje :)

Dobro došla, birdy :cheers:

A više o suvremenim vješticama možeš pročitati na temi Wicca na duhovnosti :)
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimečet vel 28, 2008 3:09 pm

hvala :cheers:
[Vrh] Go down
Makondo
Stanica
Makondo


Male
Libra Tiger
Broj postova : 11
Age : 37
Location : Zagreb
Registration date : 25.02.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimesub oľu 01, 2008 5:45 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da je to teško definirati samo tako, jer ljudi u tu kategoriju trpaju sve i svašta, puno je lakše odrediti što je vampir, zombi ili tako nešto.

Postoji dokument, mogu pogledati jer ne znam napamet iz kojeg je točno stoljeća, misliim 16. ili 17., zove se Malleus maleficarum (malj ili bat za vještice), napisala ga je Inkvizicija i na osnovu njega su mnoge nevine žene spaljene na lomači. Malefica je latinski zlotvorka, dakle žena koja čini zlo. Često su bile spaljivane samo na temelju prijave nekog susjeda i vlastitog priznanja koje je iznuđeno strahovitim mučenjem. Bilo je dovoljno da netko oboli nakon što je na ulici sreo takvu "vješticu" da se pokrene mašinerija s torturama i svim ostalim.

U gore spomenutoj knjizi opisivali su se načini kako prepoznati vješticu i kako s njom postupati da vam ne naudi. Strašno i žalosno u isto vrijeme, jadne te žene, a i poneki muškarac...

Pogledat ću i ako nađem prijevod postat ću odlomke da se vidi o kakvim se apsurdima radi. Dakle, točnog odgovora na pitanje što su zapravo vještice, nema. no


Ma vjestice su kukave zene koje su bile progonjene jer je Crkva bila bolesna nesto slicno kao sto su i danas izmislili Terorizam samo da se goni neka politika nafte prije je iza svega stajala religija tako da je proglasen Lov na vjestice zene koje su vjerovale u alternativnu medicinu a danas je iza svega novac
[Vrh] Go down
dady
Stanica
dady


Male
Leo Snake
Broj postova : 20
Age : 34
Registration date : 14.04.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimepon svi 05, 2008 3:48 am

mislim da vjestice postoje.npr pričao sam sa jednom "vidovnjakinjom" i nakon neke spike,rekla mi je kako je jedna osoba koju znam vještica te mi je rekla kako ima veliki pečatnjak
na prstu i da se taj prsten prenosi generacijama kroz tu obitelj i
skuplja moć.i nakon nekog vremena sam sreo tu "vješticu"koja ima oko 24 godine i normalno odmah sam gledao u ruku da vidim prst.i vidio sam ga.veliki pečatnjak sa velikim kamenom.al ono
cura izgleda kao vještica,odnosno meni izgleda malo freaky.podignuta kosa,staklene i buljate oči.strava.a i stara joj je jos i gora.btw čuo sam da joj je baba umirala u mukama par dana
(pretpostavljam da joj se vraćalo trostruko).
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:17 am

Dobrodošao dady! :)

Meni je cjelokupna ova tema previše srednji vijek like da bi se mješala. Ljudi probajte razlučiti babske priče (što bi narod rekao) od zbilje pa se možda nađemo u sadašnjosti (ovo se nikako ne odnosi na sve koji su postali u ovoj temi, da se razumijemo bilo je i pametnih postova) :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:20 am

Izgled ovih žena od pečatnjaka do kose i očiju mogao bi se možda pripisati nekom drugom razlogu - bolesti, možda i psihičkoj, alkoholizmu, zloporabi droga... Znam jednog koji se drogira - izgleda kao duh, a ponekad tako opako gleda da bi u doba progona vještica završio na lomači zbog urokljivog pogleda.

Imamo i ozbiljniju temu o vješticama pod naslovom Wicca, negdje na duhovnosti, mislim :)

Da, dobro nam došao, dady :)
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:24 am

svjetloisjena je napisao/la:
Izgled ovih žena od pečatnjaka do kose i očiju mogao bi se možda pripisati nekom drugom razlogu - bolesti, možda i psihičkoj, alkoholizmu, zloporabi droga... Znam jednog koji se drogira - izgleda kao duh, a ponekad tako opako gleda da bi u doba progona vještica završio na lomači zbog urokljivog pogleda.

lol!
[Vrh] Go down
dady
Stanica
dady


Male
Leo Snake
Broj postova : 20
Age : 34
Registration date : 14.04.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimeuto svi 06, 2008 11:03 pm

hvala na dobrodošlici.forum je opak.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimeuto svi 06, 2008 11:05 pm

dady je napisao/la:
hvala na dobrodošlici.forum je opak.

Samo ti uživaj :)
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened lip 01, 2008 12:04 am

Čitao sam neku povijest vještica, ali ne sjećam se više kako se knjiga zove, niti tko ju je napisao. Uglavnom, zvučalo mi je vrlo ozbiljno sve skupa, podosta pismeno, pa čak pomalo i nerazumljivo. Uglavnom, radi se o ženama i muškarcima koji su se u srednjem vijeku nalazili po šumama i radili neke obrnute mise, dakle sve obrnuto i kontra katoličke mise. Oni su sebe nazivali vješticama i vješcima i bivali proganjani. To bi trebala biti povijesna činjenica, a ako netko više zna o tome, neka napiše.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened lip 01, 2008 2:00 am

Pa to je prica o obrnutom pentagramu i izvrtanju simbola. Kao uspravan pentagram simbolise uspravnog coveka, a obrnuti je znak Djavola, crne magije, vesticarenja... Zgodno je znati da na nesvesnom nivou na kome deluju simboli rotacija za 180 stepeni ne znaci nista i ne menja znacenje. Sam simbol je arhetip i zato uz sebe vezuje odredjenu kolicinu energije odredjene vrste. Sad, pitanje je kako poimas Boga i Djavola, belu i crnu magiju. Licno, smatram da je magija, ako je uopste mozemo tako nazvati, jedna, ni bela ni crna, vec to sto po svojoj prirodi jeste, a od samog magicara i cilja koji on ima pred sobom pri uoptrebi magije zavisi hoce li ona biti bela, namenjena dobru, ili crna, odnosno, namenjena zlu. Sto se samih crnih misa tice (tako se popularno zovu), one predstavljaju staru tradiciju evokacije Djavola, demona i raznih drugih zlih duhova... ako verujes u to. Uopste, sve ovo ima znacaja samo ako imas veru i nameru, puki rituali, pokreti i izgovaranje odredjenih reci u protivnom nece imati nikakvog efekta... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened lip 01, 2008 11:15 pm

ja mislim da su oni to činili iz bunta protiv katoličke crkve. u to vrijeme crkva je bila na vlasti i na ljude su stavljali velike namete i ograničenja u ponašanju, a sam kler živio je raskošno i razuzdano (no o tom sve znate). i kao odgovor na to počeli su se skupljati ljudi po šumama i skrovitim dolinama i rugati se crkvi. možda im lucifer, đavo i sotona nije uopće padao na pamet? više je to bilo da se riješe svojih frustracija, kako sam shvatio.
[Vrh] Go down
Karl Marx
banned



Male
Cancer Goat
Broj postova : 165
Age : 32
Registration date : 26.06.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimepet lip 27, 2008 12:15 am

doctor je napisao/la:
DA BIH IH ČOVJEK MOGAO VIDJETI MORA UČINITI NEKOLIKO STVARI. MORA SE NAPRAVITI STOLČIĆ U KOJEM NEMA NIKAKVOG METALA. MORA SE RADITI OD SV. CECILIJE (22. STUDENOG) DO BADNJAKA (24. STUDENOG). TAJ STOLČIĆ PONESITE NA POLNOĆKU I STAVITE NA CRKVENI PRAG. PRILIKOM PODIZANJA HOSTIJE MORATE STATI NA TAJ STOLČIĆ I SVAKA ŽENA KOJA SE OKRENE LICEM PREMA VRATIMA JE VJEŠTICA. ČIM SE SPUSTI HOSTIJA MORA SE ISPRED CRKVE POSUTI SOL PŠENICA.


PS. : NAKON TOGA BJEŽITE ALI STVARNO BJEŽITE JER AKO VES TE VJEŠTICE KOJE SU SE OKRENULE UHVATE ZAJAŠIT ĆE VES I MUČITI CIJELU NOĆ !!!!!!!!
a jbg izgleda da onda muslimani nemogu nikako otkrit vješticu...ovaj tvoj post je sakrivena diskriminacija i veličanje kršćanstva..sram te bilo ... RELIGIJA JE OPIJUM ZA NAROD ... "Karl Marx"
[Vrh] Go down
myst000
Stanica
myst000


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 24
Age : 32
Registration date : 27.06.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimesub srp 12, 2008 1:53 am

daj ovaj prvi post je debilan totalno,mogu ja sad izmislit neku glupu formulu ono tipa,uđi u crkvu i vikni vještice pa gledaj tko će se okrenut xD....a što se tiče vještica,ne znam zvuči mi malo prefantastično,ali Crkva je bila toliko praznovjerna te je vjerovala u njih i nastradalo puno nevinih žena...eto do koje mjere ide fanatičnost...ccc
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimesub srp 12, 2008 11:10 am

Nema veze sto je uvodni post malo, jelte, takav zubi
Vazno da se rasprava razvila...postoje li vjestice ili ne :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened srp 13, 2008 7:35 pm

postoje, povijesni dokazi su tu. samo možda ne baš onakve kakvim ih mi zamišljamo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimened srp 13, 2008 7:50 pm

Koji povijesni dokazi? Za sto tocno?

I ako moze definicija tih 'vjestica' na koje se to sve odnosi.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimepon srp 14, 2008 1:06 am

Licno verujem da to nikako nisu stare i ruzne zene koje nose spicaste sesire i imaju velike, krive noseve... :)


*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
myst000
Stanica
myst000


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 24
Age : 32
Registration date : 27.06.2008

Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitimeuto srp 15, 2008 3:30 am

mozda neki zasebni kult koji se zadrzo otkada,prkosio Crkvi .
clanice tog kulta su mogle biti vjestice ,tajno drustvo jednostavno koje se bavilo(a i ne nuzno) crnom magijom...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 8 / 22.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 15 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: