Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
Zeus
Višestanični organizam
Zeus


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 47
Age : 44
Registration date : 18.07.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 12:29 pm

doctor je napisao/la:
AKO SE NETKO USUDI NEKA PROBA, AKO MOŽE ILI ... NISTE DOVOLJNO HRABRI.
hehe, usudio bih se, al sramota me pred tolikim ljudima stati na stolčič, svi bi me gledali kao čudaka, i smijali bi se rofl2 frosty
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 7:14 pm

pa napisao sam ukratko u nekoliko postova. knjige se mogu naći u biblioteci, ali na žalost, kao i obično zaboravio sam i ime knjige i ime pisca. uglavnom, prati se progon vještica kroz povijest, sa imenima, godinama, mjestima. ukratko: vještice i vješci, obični ljudi koji su se sakupljali po skrovitim mjestima, rugali se svećenstvu i crkvi i vršili obrede obrnutih misa. dolazile su cijele obitelji s djecom, navodno su susreti bili veseli i puni smijeha. ne spominje se nikakva magija i ništa slično.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 7:15 pm

ma da. crkvi je smetalo sve što nije bilo pod njihovom kontrolom.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 9:36 pm

snark je napisao/la:
pa napisao sam ukratko u nekoliko postova. knjige se mogu naći u biblioteci, ali na žalost, kao i obično zaboravio sam i ime knjige i ime pisca. uglavnom, prati se progon vještica kroz povijest, sa imenima, godinama, mjestima. ukratko: vještice i vješci, obični ljudi koji su se sakupljali po skrovitim mjestima, rugali se svećenstvu i crkvi i vršili obrede obrnutih misa. dolazile su cijele obitelji s djecom, navodno su susreti bili veseli i puni smijeha. ne spominje se nikakva magija i ništa slično.

Napisala sam i ja jos davno nesto po pitanju vjestica...ali ajde da malo ponovim... No, prije toga bih se osvrnula na Snarkov post... Dakle, neka je bilo i toga sto ti kazes...nek su se sakupljali i nek su se rugali...to nikome, ali nikome ne daje za pravo da muci i ubije drugu osobu. A najmanje Crkvi! Jer Crkva je ta koje propagira prastanje i milost...barem pokusavaju odrzati iluziju da je to ono cime se bave... Ali povijest govori drugacije...gledajuci s neke druge Planete netko bi mogao reci da je Crkva pomalo pa zlocinacka organizacija...

Ali...tko su Vjestice? I po cijoj definiciji? Po definiciji Crkve? Naroda? Ako ostanemo kod Crkve to bi bile zene (najcesce zene) koje su u pravilu bile same...koje nisu imale nikog da im cuva ledja...koje su se bavile lijecenjem, ljekovitim travama, pa onda npr. udovice na cije je imanje netko bacio oko...ili ako se netko zagledao bas u spomenutu udovicu, a ona ga odbila...pa nek je jos taj netko imao utjecaja i eto 'vjestice'...
Po definiciji Naroda...vjestica je obicno bila zena koja se bavila travarstvom i slicnim stvarima...u neukom drustvu to je djelovalo kao 'magija'...

A sto bi danas bila Vjestica? Ne bih znala...mozda osoba koja pokusava ostati u kontaktu s prirodom...netko tko se jos oslanja na svoju intuiciju...no, onda smo svi u vecoj ili manjoj mjeri vjestice/vjestci...a ja nemam bas nista protiv toga...dapace...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 11:13 pm

Imamo onu normalniju temu Wicca o vješticama. Ovu smo treebali na početku poslati u koš zbog prvog posta. Što se crkve i vještica tiče, vještice su samo dio spaljivanih žena i muškaraca, lomače su se masovno počele koristiti za heretike, u početku katare, zatim sve ostale, a ono što obično nazivamo vješticama bilo im je onako usput. Trebalo je održavati strah u narodu, a kud ćeš boljeg načina od ove vrste nedokazivog terora :(
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 11:32 pm

imaš pravo, svjetlosjeno. crkva je na žalost radila to što je radila, proglašavala vješticama koga su stigli jer je to između ostalog bilo i unosno za mnoge ljude(!) crkva nikada nije trpjela konkurenciju, vrlo brzo bi stradali ljudi koji su se bavili liječenjem travama, bilo kakvim čaranjem i ostalim praznovjernim tričarijama, gatanjima i sl. čini mi se pak da se crkva nije bitno promijenila do danas, samo sada na sreću nema toliku moć i utjecaj.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto srp 22, 2008 11:37 pm

u stvari alpha, opet sam se zbunio shock
ne znam zašto vas miješam :P
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimesub kol 02, 2008 5:40 pm

Crkva ovo crkva ono.Crkva je zajednica svih kršćana a ne zgradurina u vatikanu i oni koji su u njoj,ne osudjujte crkvu,ja nisam to radio pripadnik sam crkve,Isus to nikad nije radio osnovao je crkvu,strašne stvari su ljudi radili u ime Krista.netreba crkvu osudjivat kao instituciju nego pojedince.Nemože se sve trpat u isti koš i dobri i loši.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimesub kol 02, 2008 5:47 pm

Da ali crkva slusa Vatikan, glavni poglavar krscanske crkve je Papa, a on ju u Vatikanu itako dalje i tako blize.... gica

Kada je to danasnja kat. crkva napravila nesto dobro za ovaj narod ovdje (primjere molim)???

Koje je to godine Isus osnovao crkvu ???
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimesub kol 02, 2008 6:01 pm

ja imam toliko smjelosti da se smatram kršćaninom, ali ne želim prešućivati stvari koje je crkva radila kroz povijest. naravno da to nema veze sa isusom kristom, jer npr. kad umreš , mogu se skupit neke budale i reći da ubijaju u tvoje ime. kada bi se napisala sva nedjela crkve, trebalo bi sto ovakvih foruma da se nabroje.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:31 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Da ali crkva slusa Vatikan, glavni poglavar krscanske crkve je Papa, a on ju u Vatikanu itako dalje i tako blize.... gica

Kada je to danasnja kat. crkva napravila nesto dobro za ovaj narod ovdje (primjere molim)???

Koje je to godine Isus osnovao crkvu ???

Ti si Petar stijena na tebi ću sagraditi crkvu ni vrata pakla neće je nadvladati,mislim da ćeš shvatiti ovo.to je početak stvaranja crkve.
MOžeš da biraš,nevidim kako te Papa tjera na nešto.
Nemogu da vjerujem da nevidiš kad je katolička crkva napravila za narod.primjeri:stotine primjera.Da nije bilo franjevaca na ovim područjima ovdje odavno nas nebi bilo.sačuvali su vjeru i narod.većinu pomoći u ratu franjevci su organizirali.itd.itd.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimened kol 03, 2008 2:34 pm

snark je napisao/la:
ja imam toliko smjelosti da se smatram kršćaninom, ali ne želim prešućivati stvari koje je crkva radila kroz povijest. naravno da to nema veze sa isusom kristom, jer npr. kad umreš , mogu se skupit neke budale i reći da ubijaju u tvoje ime. kada bi se napisala sva nedjela crkve, trebalo bi sto ovakvih foruma da se nabroje.

Ovakve osude koje odmah svak prihvati kako istinu su smiješne.da bilo je nedjela,no ni blizu u takvoj mjeri kako se prikazuje.
Uostalom Papa je tražio oprost za sve zlo što su crkveni ljudi uradili u ime Krista.Koja to druga vjera traži oprost??Nijedna druge zagovaraju osvetu,ubijanje u ime alaha itd.itd.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimesri kol 06, 2008 9:46 pm

govorim o povijesnim činjenicama, o pokvarenim papama, križarskim ratovima, krvavim pokrštavanjima raznih naroda po čitavom svijetu. i ne radi se tu samo o katolicima, nego i o drugim kršćanima, da ne misliš da imam nešto puno i posebno protiv. na žalost u ime božje a bez njegova pristanka činile su se grozne stvari i još se čine, a imaš pravo, tu su i muslimani i ostale svjetske religije čiji "vjernici" također rade bezbožne stvari... ja to sve stavljam u isti koš.
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimečet kol 07, 2008 11:46 am

Saroman je napisao/la:
Koja to druga vjera traži oprost??Nijedna druge zagovaraju osvetu,ubijanje u ime alaha itd.itd.
Kao i biblija isto, nema razlike gica
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimečet kol 14, 2008 4:06 pm

Griještit je ljudski, a oni koji su pisali Bibliju i druge svete knjige isto su bili SAMO ljudi... Dakle, i oni su griješili, pa prema tome mislim da svi koji se love vjerskih knjiga kao polazišta i smatraju je kao apsolutnu istinu, nisu svjesni apsolutno nišega, a daju si prava da pametuju drugima!!! Boink
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimečet kol 14, 2008 4:44 pm

Iskreno se divim kako je ova tema opstala i lijepo napreduje (s obzirom na uvodni post, mislim lolcina )
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimened kol 17, 2008 2:03 am

da, stvarno čudno, svjetlosjeno; ja mislim da je cijeli ovaj forum jedna tema. a što se tiče uvodnog posta, stvarno je glup, ali je naslov dobar.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimened kol 17, 2008 10:11 am

Pa forum je neka vrsta cjeline, imaš pravo :) A ovaj naslov je uistinu puno privlačniji nego Wicca koju sam otvorila da se malo uozbiljimo i na tom području study Tako funkcioniraju i javni mediji. Daj fora naslov, za sadržaj - lako ćemo... kava
[Vrh] Go down
absent_beast
Prašina
absent_beast


Female
Cancer Goat
Broj postova : 7
Age : 32
Registration date : 28.04.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimened kol 17, 2008 6:00 pm

vještice postoje...znam,,,nije moj eiskustvo,,ali od meni bliske osobe je,,i takvo što ne bi izmišljala...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimepon kol 18, 2008 4:00 pm

Pozdrav absent_beast!!! mase

Vjerujemo ti, ja prva... ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimepon kol 18, 2008 4:01 pm

I ja kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
TockaRH
Stanica
TockaRH


Female
Taurus Dragon
Broj postova : 13
Age : 36
Registration date : 02.08.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimepon kol 18, 2008 7:07 pm

Jedna moja poznanica sumnja da joj je baka vještica, kaže kad npr gledaju tv baki odjenom oči počnu letit lijevo-desno i uopće ne reagira kad je netko zove ili slično, kao da nije prisutna u tom trenutku...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimepon kol 18, 2008 7:26 pm

Mislim da baka ima napadaje i da bi trebala doktoru...e, da i da nije vjestica zbog toga...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimepon kol 18, 2008 8:31 pm

To titranje očiju lijevo-desno zove se nistagmus ako se ne varam i znak je nekih neuroloških poremećaja, nikako ne znači da je baka vještica, nego da bi bilo dobro da ode liječniku kao što Alpha kaže, jer ako ne reagira na podražaje to može biti i opasno - po nju samu, naravno.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitimeuto kol 19, 2008 12:57 am

ma kakva bolest vještica sto posto.brzo vi lomaču pripremite.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 9 / 22.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: