Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vještice

Go down 
+108
Alma_Ashley
DeShaun01
Novus ordo seclorum
2pac
Jedi Mind Tricks
Viper
Wolf_Moon
tztekila
AnnewellX
damiani
Q
nixonstyle
Sedežničar
casperzg
MoW
Buby30
lela
Kahali
Korplikan
Akasha
radrad
zbunjena28
MaTT
Icarus
Green
sQue
Chakotay
wanderer
Angela
Miljan
biga
Th_Ea
Icecrowned
whitelady
twilightlover
Pumpkin
PurpLady
sanjak
randajad
ukiss
omen
hromi
Athena
Fantom
tomi
brle
Aurora Borealis
Remke
Legionar
bonesy
Miriam
Berny_Sinara
Gea
Lullaby
Shadowh86
zlatna ribica
cmcool
PEPE-Top Secret
mariod
Neo
josip21
fastforward
king
Skinbyrd
nymphadora nemesis
arhont
Cuppycake.Disaster
TockaRH
absent_beast
Tutankhamon
Saroman
Zeus
myst000
Karl Marx
snark
dady
Makondo
None
stella
vjestica
floridana
kurto
malenaivi
Merkurica
Blizzard
Neobicni forumas
B&W
Angel from shadow
Absynthia
Milab
Thor
bedro
Alpha
silver
Alen@l5
urbanaaa
babi
Aleksandar Veliki
sanja
Daenerys
doctor
zvezda
Svjetloisjena
malena
Cvrcak
vladimir
Rain
zmija
112 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
randajad
PraGlodavac
randajad


Male
Virgo Pig
Broj postova : 726
Age : 28
Registration date : 05.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 9:53 pm

@Pumpkin knjiga je WOW... xD ides


Zadnja promjena: randajad; sri lis 13, 2010 2:52 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Pumpkin
Višestanični organizam
Pumpkin


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 36
Age : 33
Registration date : 23.06.2009

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:19 pm

Hvala vam hug

@gea knjiga nije zapravo sama od sebe velika, ja sam ju ucinila takvom spajanjem vise rokovnika, jer mi jedan nije bio dovoljan (: samo im sklonim korice i zalijepim stranice na prethodne :D
[Vrh] Go down
randajad
PraGlodavac
randajad


Male
Virgo Pig
Broj postova : 726
Age : 28
Registration date : 05.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimeuto lis 12, 2010 11:22 pm

Pumpkin je napisao/la:
Hvala vam hug

@gea knjiga nije zapravo sama od sebe velika, ja sam ju ucinila takvom spajanjem vise rokovnika, jer mi jedan nije bio dovoljan (: samo im sklonim korice i zalijepim stranice na prethodne :D

ej pa da kad pogledaš sliku malo bolje to se i primjeti , al baš je extra . Dala si mi inspiraciju. bravo zivili cheer ljubi
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimesri lis 13, 2010 12:12 am

baš super :D
ja sam nešto slično radila za svoju pjesmaricu ali nisam se sjetila i za knjigu sjenki koja jednako pati od kroničnog nedostatka prostora study
iako trenutno imam puno tekstova napisanih na računalu.. i nikako mi nije vrijeme da ih prepišem...
počnem i to nije to.. tražim savršeno pero i trenutak

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
twilightlover
Stanica
twilightlover


Female
Sagittarius Horse
Broj postova : 28
Age : 33
Location : Nowhere
Registration date : 13.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet lis 14, 2010 11:21 am

Nevjerujem da je to izmisljotina.Msm ko bi imao toliko maste da to izmisli ? roll
[Vrh] Go down
randajad
PraGlodavac
randajad


Male
Virgo Pig
Broj postova : 726
Age : 28
Registration date : 05.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet lis 14, 2010 2:48 pm

Od danas i ja imam knjigu sjenki...xD jeeeeeeeeeeeeeeeeeeee cheer whee
[Vrh] Go down
PurpLady
Riba
PurpLady


Female
Leo Pig
Broj postova : 140
Age : 28
Registration date : 19.09.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimepet lis 15, 2010 12:28 pm

@Gea znam da se nezuri Vještice - Page 17 659892 ja prvo skupljam tekstove na kompu pa cu ih onda se lijepo uredit... kad ih vec dovoljno skupim za koju godinu.... i onda cu si nac neku lipu knjigu u koju cu sve to lagano pocet prepisivat i naravno dodavat novo Vještice - Page 17 683828
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimepon lis 18, 2010 9:18 am

ipak mislim da su to bile samo obićne žene i muškarci koji su znali više od drugih i koji su se zanimali za teme koje su u davna vremena bile tabu tema dok je to danas ajmo reć normalno. svatko ko se nije bavio nekom vrstom proricanja i čudnovatog izljećenja ljudi se smatrao normalnim ,a oni koji su se time bavili su bili deklarirani kao vještice ili vješci-ćarobnjaci jer su znali ono što kao sam bog može znati(u davna vremena)ili izlječili nekog što je kao jedino ćinio isus sa svojim čudnovatim izljećenjima ljudi, i dizanje mrtvih iz smrti i sl. iz tog razloga su bili proglašeni da imaju posla s đavlom i bili kažnjavani.
danas je puno drugačije jer su ljudi kroz stoljeća izašli iz tog primitivizma .
a dal doista postoje ? pa svako od nas običnih ljudi može raditi radnje kao čaranje uroci i sl. a da ne mora biti vještica ili vještac-ćarobnjak ,nazvala bih to snagom i željom uma,podsvijesti ,i uz još malo edukacije o urocima i čaranju svi bi mogli biti ,oni koje su nekad spaljivali vješali i sl. imate sreću danas ne spaljuju i ne vješaju ljude za takve radnje lolcina
[Vrh] Go down
omen
Stanica
omen


Female
Aquarius Rat
Broj postova : 21
Age : 40
Registration date : 29.07.2008

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimeuto lis 19, 2010 11:45 pm

Slažem se whitelady.. da bi svatko mogao ukoliko postane svjestan vlastite energije i snage svog uma bacati, recimo to tako, čini... Nego, bilo bi zaista super da netko tko se bavi i proučava tematiku napiše knjigu o tome kako prepoznati i kako se boriti protiv uroka određene vrste. Ljudi koji se nisu nikada susreli tj. našli u situaciji da je na njih bačen urok zbog kojeg su zaista postali autsajderi u vlastitom tijelu, nemoćni da odagnu negativne sile koje su ih potkopavale i da ne duljim, uništavale im život na razne načine, možda misli da su sve ovo gluposti, ali kad čovjek to jednom doživi, više ništa nikada nije isto. Ne mogu se osloboditi straha od osoba koje se bave isključivo proiciranjem negativnih uroka i da se malo našalim, jedno takvo štivo pomoglo bi mi da to promijenim :) Ne želim širiti negativnu energiju, pa neka je svim tim zlim osobama sa srećom jer one će na kraju najviše patiti.
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimesri lis 20, 2010 10:00 am

na osobe slaba duha ,pod tim mislim na psihičke i fizičke osobe ,naj lakše je negativno utjecati, i takvi se najbrže slome i podlegnu negativnoj energiji. kao mala dijeca,bolesni ljudi duhom i tijelom.
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimeuto lis 26, 2010 9:14 am

ORGANIZIRANA ZAVJERA
Vještica u kasnoj srednjovjekovnoj i ranoj novovjekovnoj Evropi nije tek netko tko navodno s pomoću tajnih zlih sila izaziva smrt , bolest i zlo . Vjerovalo se da je on , a mnogo češće ona , član gigantske zavjere koju je organizirao i vodio đavo .

a cilj joj je bilo uništenje kršćanstva , ponižavanje svih čudorednih vrijednosti , podbadanje siromašnih protiv bogatih , mladih protiv starih i rušenje društva u prah i pepeo .

Oni na koje bi se posumnjalo da su počinitelji takvih prestupa bili su mučeni i obrađivani sve dok ne bi priznali , a potom su bili smaknuti .

Smatra se da je optuženih nesretnika bilo između 250 000 do milijun . Svi se općenito slažu da ih je zacijelo većina bila posve nevinih .

U maniji proganjanja vještica leži mit o organiziranoj zavjeri . Taj mit se temelji na vjerovanju da zlo koje redovno napada svijet nije proizvod uobičajenog toka događaja , već ga izazivaju rušilačke grupe ljudi odgovorne za sve okolnosti koje ozbiljno ugrožavaju život .

U vrijeme progona vještica te su okolnosti uključivale od lošeg vremena , loše ljetine i epidemija .

U kasnom srednjem vijeku , kad je lov na vještice uzeo velikog maha , zbivala se promjena u društvu . Uobičajene institucije su opadale , a crkva je trpjela od napada reformatora .

Javio se strah da je sveukupno ustrojstvo društva u opasnosti . Vjerovalo se da se iza te opasnosti kriju đavolovi prsti .
Kršćani su oduvijek bili skloni tome da sve zlo svijeta pripišu «neprijatelju» , a teolozi su od njega napravili lik titanske snage .

Kasnije je napetost između rimokatoličke i protestantske crkve , od kojih je svaka bila uvjerena da je istina na njezinoj strani i sljedno tome vjerovala u đavolsku zlonamjernost svake opozicije , pridonjela da taj strah dosegne vrhunac .

Strah je silio na iznalaženje izlaza . I katolici i protestanti vidjeli su u vješticama , ili pretpostavljenim vješticama , Sotonine službenike u ljudskom liku u okviru silne tajne za vjere protiv svega što im je bilo dragocjeno i reagirali su jezovitim divljaštvom .

Mit o organiziranoj zavjeri nije odumro s prestankom lova na vještice , U 18 stoljeću tajna su društva , posebice slobodni zidari savez udruženja klesara i zidara koji su 1717 god. Utemeljili u Londonu Theofil Desaguilers , James Andeson i George Payne , osuđivani da kuju zavjeru protiv društva . U 19 stoljeću ista je optužba izrečena Jevrejima . U 20 stoljeću taj je mit bio na djelu u antisemitizmu .

A nacističkim strahotama u Njemačkoj , u progonu pretpostavljenih neprijatelja društva u Americi . Upravo ovaj primjer mita o vješticama , sve od njegovih početaka je dokaz da mit nije nužno sila koja pridonosi dobru .
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 34
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet lis 28, 2010 2:11 am

Tu se nema nešta puno reći, kad god je neka pametna žena smislila neki alternativan lijek koji dijeluje, odmah bi crkva smatrala to nečim neumjesnim i čudnim - odmah bi je prozvali vješticom i odveli na lomaču.....

Crkva, od koje se samo više ističe Islam, je neiscrpno leglo seksizma i neznanja - baš mi je drago što su protestanti barem malo došli k sebi pa se odcjepili, al ovi ostali: nema ženskih svećenika, papa i tako dalje....

Ne bih ja htio tu nikome kvariti stav o vlastitoj 'religiji', ali ono što je, je - kroz stoljeća najveći zločinac je bila crkva.
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet lis 28, 2010 9:47 am

naravno,koliko je crkva zloćina počinila kroz povijest ,nebi bilo dosta jedan post za ispisati. neznanje i strah od nepoznatog su pripisivali đavoljim poslovima ,a da ne prićam za nevjerstvo koje su također deklarirali kao vještičji i đavolji poslovi.dok bi se saznalo da je muž prevario ženu s susjedom ,da se izvuće bilo je najlakše reći ona me je začarala bio sam pod njezinom moći i eto ,ženu optuže i ubiju !

eh koliko je onda u današnje vrijeme vještica koje su začarale navodno vjerne muževe ! lolcina
[Vrh] Go down
Icecrowned
Riba
Icecrowned


Male
Taurus Horse
Broj postova : 130
Age : 34
Location : Fizički: Zagreb; Duhovno: Skandinavija...
Registration date : 27.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet lis 28, 2010 12:51 pm

whitelady je napisao/la:
naravno,koliko je crkva zloćina počinila kroz povijest ,nebi bilo dosta jedan post za ispisati. neznanje i strah od nepoznatog su pripisivali đavoljim poslovima ,a da ne prićam za nevjerstvo koje su također deklarirali kao vještičji i đavolji poslovi.dok bi se saznalo da je muž prevario ženu s susjedom ,da se izvuće bilo je najlakše reći ona me je začarala bio sam pod njezinom moći i eto ,ženu optuže i ubiju !

eh koliko je onda u današnje vrijeme vještica koje su začarale navodno vjerne muževe ! lolcina

Pa ne mogu reći da nemaju razloga za to :D
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet lis 28, 2010 1:41 pm


srećom danas ne spaljuju i ne vješaju ljude zbog takvih stvari ,sad je puno blaže po život odeš na sud malo te opelješe po džepu ,brak se raskine i to je to :)
[Vrh] Go down
Th_Ea
Stanica
Th_Ea


Female
Scorpio Rooster
Broj postova : 20
Age : 30
Location : solin
Registration date : 16.11.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimesri stu 17, 2010 12:40 am

čitajući temu sitila san se kako mi je u osnovnoj prijatelj priča kako u njegovon selu (Sitno Gornje ili Donje ne mogu se točno sitit) je čovik za vrime mise kad je pop iša blagoslovit hostije i podignija hostiju zgazija mu na nogu i da je vidija sve vištice u crkvi ..navodno su in kose puno duže i iimaju duže nokte..... i tamo su navodno vištice otele nekog mladoženju odvele ga u špilju iz koje se navodno godinama osjetia miris kave ujutro , posli su je valjda zacementirali ili tako nešto
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimesri stu 17, 2010 9:58 pm

Pa, bar je dobijao jutarnju kaficu redovno... a možda mu i nije bilo loše sa svim tim ženama slobodnog duha... :D ;)

Šalu na stranu, crkva je napravila ozbiljan zaokret od npr. prvih vekova hrišćanstva kada su žene bile sveštenici i propovedale veru (čak se smatralo da su mnogo bolje od muškaraca u ostvarivanju kontakta sa Bogom) do srednjeg veka pa i današnjeg stava koji crkva ima prema ženama, kada ih, u najboljem slučaju, posmatra kao grešne tvari za rađanje potomstva... :(
Crkva je kroz istoriju ovakve stvari najčešće radila onima kojih se najviše plašila... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimesri stu 17, 2010 11:44 pm

slazem se sa tobom.smatram da su zene vise priblizne duhovnom svijetu nego sto muskarci zele.tokom godina su sputavane i zbog toga se dosta zena smatra manje vrednima.
ja licno smatram da je Bog stvorio zenu da bi bila duhovni vodja na zemlji ili nesto slicno.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 12:19 pm

@Zvezda, znam mnogo o kršćanstvu i početcima, a nigdje nisam naišao da su žene bili svećenici... ne smatra crkve žene tim što si rekla. prema mom mišljenju kršćanstvo i jest bazirano oko žene. to je jedna od najslavljenijih svetaca.
jedino im može se zamjeriti što žene ne mogu biti svećenici. al to da ne poštuju žene... pa pogledajte malo muslimane. kakav je njihov odnos prema ženama?

@sanjak. negdje sam čitao (moguće je i na ovom forumu, nisam siguran) da je negdje pod zemljom nađen neki veliki hram u kojem se smatra valjda da su žene bile glavne za molitve i razgovor sa Bogovima. u njemu muški glas je proizvodio jeku, dok ženski nije.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 1:58 pm

@Sanjak...
Citat :
ja licno smatram da je Bog stvorio zenu da bi bila duhovni vodja na zemlji ili nesto slicno.

- totalno imam isti osjecaj!!!

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 2:27 pm

a vidite mi muški imamo osjećaj da je Bog stvorio muškarce da budu duhovni vođe, a žene onako samo za zabavu da nama ne bude dosadno... :P

(šala naravno)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 3:02 pm

biga je napisao/la:
a vidite mi muški imamo osjećaj da je Bog stvorio muškarce da budu duhovni vođe, a žene onako samo za zabavu da nama ne bude dosadno... :P

(šala naravno)

Kako produhovljeno :P :P :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 3:47 pm

biga je napisao/la:
a vidite mi muški imamo osjećaj da je Bog stvorio muškarce da budu duhovni vođe, a žene onako samo za zabavu da nama ne bude dosadno... :P

(šala naravno)

Eh da nam je Bog dao jos i sise,po cijeli dan bi se sa njima igrali... cerek
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 7:46 pm

eh a da je nama dodatno dao i onu stvar zubo
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitimečet stu 18, 2010 8:20 pm

sta vam sve pada na pamet. xD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vještice - Page 17 Empty
PostajNaslov: Re: Vještice   Vještice - Page 17 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vještice
[Vrh] 
Stranica 17 / 22.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: