Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Pishički poremećaji

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Bella.Lilly
Riba

Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Registration date : 09.07.2013

PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   uto srp 01, 2014 5:28 am

Mislim da se šizofreničari susreću s astralnim entitetima koji jednostavno, direktno komuniciraju s njima. Vjerovatno da u tom stanju mogu i sami kreirati entitete i ono što vide, ili se vizije manifestuju iz njihove podsvijesti (o ovome ne znam ništa, ne razumijem se u psihijatriju). Ali smatram da se patologizacijom njihovog stanja radi suprotna stvar od one što treba raditi. Službena nauka ne priznaje psihičke sposobnosti u ezoternom smislu i zato se brani svih stranih pojava i nastoji ih suzbiti. Time se ne liječe bolesnici a još manje se javnost senzibilizira. Čitala sam članak o šizofreničaru kojeg su poslali u Afriku u neko pleme koje prakticira shamanizam i inicirali su tog čovjeka u shamansku praksu- prepoznali su ga kao liječnika a ne kao onoga kome je potreban lijek. On sad sasvim normalno funkcionira među iskusnijim shamanima i liječi ljude, potpuno je prihvaćen u zajednici, postao je njihov učenik. Dakle to sve ovisi gdje se čovjek rodi, da je "poremećaj" jeste, ako posmatraš iz perspektive Zapada koji te pojave ne prihvata i ne razumije, a ako posmatraš iz malo drugačijeg ugla, shizofreničari imaju talent kojeg treba iskoristiti a ne suzbiti ili anatemizirati. OK, oni po defaultu ne funkcioniraju u društvu kako smo mi navikli, ali toliko toga se gura pod tepih kao nenormalno jer ljudi ne mogu da se pomire sami sa sobom, za početak ne mogu shvatiti da ponekad svi imaju "epizode" koje bi ih svrstale u "luđake" ili da su bez ikakvog logičnog razloga nešto proglasili lošim, nepoželjnim. Što je u jednoj kulturi blago u drugoj je prokletstvo, kod nas bi bilo neetično pustiti čovjeka da liječi ljude psihičkim kanalima, astralno, da koristi ono što mu je tako neplanirano "dato" a nedajbože da društvo odnjeguje tu osobu.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1347
Registration date : 10.08.2012

PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   uto srp 01, 2014 2:53 pm

Moj prijatelj ima sizofreniju, ali on je i dalje dobri ljudi.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10216
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   pet srp 11, 2014 12:33 am

Mnogi su smatrali da je šizofrenija opsjednutost. U psihijatriji ona je doslovno dijagnoza koja znači - imaš neki mentalni poremečaj, ali ne znamo koji točno. Pošto ima previše varijacija koje se manifestiraju gotovo individualno, tako da se klasificiraju po težini, ali na kraju za sve je dizajniran samo jedan oblik terapije.

Mene više zanimaju autistični ljudi, oni su ti koji u biti doživljavaju ovaj svijet drugačije i toliko jako da se moraju isključiti iz njega kako bi se usredotočili na jedan dio. Navodno oni s blagim oblikom autizma su u biti genijalci po našim standardima. Nevjerojatno kako lagano usvajaju neka matematička pravila da je to ludo i to kroz oblike, boje i emocije.

PostajNaslov: Re: Pishički poremećaji   Today at 3:29 pm

[Vrh] Go down

Pishički poremećaji
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2