Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Borilački sportovi / vještine

Go down 
+40
Armin od Irima
Blizzard
tomi
Skulptura
bros
dr.chaos0
biga
Fantom
skin
Pux
Absynthia
Michael Wittmann
Hapa
Tranquillo
Jaykof
bata
arhont
Pandora
HoLLy_MaN
Tutankhamon
meli
Sigmund Freud
None
floridana
sanja
Thor
Merkurica
Galileo Galilei
kravica
titanic
malena
Aleksandar Veliki
babi
urbanaaa
Milab
Srky
vladimir
jovko
Svjetloisjena
gogx
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:56 pm

Samo iz hobija. Nista konkretno da idem na treninge i to.
Znam odigrat nogomet s drustvom tu i tam, ali sve manje i manje u zadnje vrijeme. Svi smo u obavezama...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:59 pm

Jasno ali u svakome sportu moras biti majstor ja sam 3 godine trenirao wing tsu i to svaki dan ali sada sve manje i manje.
Ali sam dogurao do nekoga stupnja.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 2:15 am

Moze dobar tracer xd
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 3:10 am

A cuj ako imas koji prodas :D
Mozda posluzi
bros sa cime se ti bavis
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 11:17 am

Parkour i nest malo freerun.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 6:57 pm

Meni se parkour puno vise svidja. Ovi freerunneri samo salto izvode kava
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:09 pm

Pogledaj još malo videa na temu freerun po YouTubeu. Nije samo salto u pitanju :) A nije niti na ovom videu koji sam stavio. Fascinantno mi je kako frajer preskače preko onih gluposti poput pume. Ima baš "related" za taj video pa pogledaj.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:13 pm

Parkourovci puno vise preskacu poput pume. Velim, odgledao sam ovaj tvoj video i nisam dalje istrazivao. O parkouru sam cak dugometrazne dokumentarce gledao i decki stvarno svasta izvode. Osim toga, salto uopce nije koristan. Ono, WTF, skoci na zid i odbije se uz salto. Eventualno da preskocis protivnika u Steven Seagal stilu kava
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:36 pm

Svaka borilacak vijestina ima svoje prednosti ali samo se njih par bazira na napadu recimo wing tsun.
Evo link pa pogledajte https://www.youtube.com/watch?v=ZM676yGD_5w
Po meni je ovo jedna od najtezih borilackih vijestina ako kome treba davati neke savijete u v ezi ovoga tu sam
Pa ko voli neka izvoli.
Ovaj sport je izmislila zena.
Ali ovaj sport postaje savrsen tek kada ga se ukomponira sa dim makom e tada ce vam malo tko moci nauditi.
Jer ovaj sport daje brzinu a dim mak udarce.
Wing tsun znaci slap koji neprestano pada a dim mak dodir smrti.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:39 pm

Ali nazalos wing tsun nema natijecanje iz razloga sta je to sport sa kojim ti je cilj onesbosobiti( citaj osakatiti covijeka)
jer gadas samo vitalne organe.
I to je mana inace u ovome sportu imas ajmo reci tri stupnja:1 gole sake
2:stap
I 3: leptir nozevi ili oduzimaci zivota.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepet pro 18, 2009 7:41 pm

@Tomi Jbt salto :P Nije poanta u tome, možda sam stavio pogrešan primjer.
https://www.youtube.com/watch?v=KBTVV0YhUaw

I ovo je početnik, ali svidio mi se freerun kad sam vidio odlican dokumentarac gdje su profići izvodili čuda. I to jest parkour

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 11:11 am

tomi je napisao/la:
Parkourovci puno vise preskacu poput pume. Velim, odgledao sam ovaj tvoj video i nisam dalje istrazivao. O parkouru sam cak dugometrazne dokumentarce gledao
Sta gledao, sudjelovao xd
Evo jedan od meni drazih hrvatskih dokumentaraca xd
http://www.transmeet.tv/default.aspx?id=46
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:01 pm

Nekako su mi ovi freerunneri previše oprezni.
Stalno nešto kalkuliraju. Makar nije bilo baš previše "akcije" u filmu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:04 pm

to su traceri koji planiraju moc skocit za kojih 20-30 godina ;), ne freeruneri
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:18 pm

Pričaju o Parkouru. Parkour i Free run je ista stvar, samo što je Le Parkour naziv na francuskom.
Inače, Parkour ilitiga Free run potječe iz Vijetnama.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:19 pm

AJd jos zadnje sto cu rec na ovu temu, ne pricaju nego pricamo.
Ak ce mene neko uvjeravat u ovak nes, sta ce ljudi koje nes zanima o drugim stvarima tu nauciti.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:23 pm

Tko god priča, priča. Ako si ti među njima, onda svaka čast. Samo ,ako je to slučaj, onda mi nije jasno kako ne znaš da su ta dva naziva nazivi za istu vještinu. Postoje "pravi" dokumentarci o ovome pa se može naučiti o povijesti ove discipline i puno više.

EDIT: Ništa ti ja sad tu ne pametujem ili nešto tako. Nemoj krivo shvatiti. Puno ljudi se bavi raznim sportovima i to ne mora nužno značiti da znaju sve o njemu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:30 pm

Freerun je u pocetku bio isto sto i parkour, stvar je u tome sto se nedavno jos sve to razvijalo.
Parkour ti je najefikasniji nacin da pređes preko prepreke.
a freerun je vjestina koja se razlikuje po tome sto ljudi teze napraviti sto kompliciranije i lijepse stvari.

EDIT: Ciljevi su Parkour/Efikasnost
Freerun/Predstava, show


Zadnja promjena: bros; sub pro 19, 2009 1:41 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 1:37 pm

Slažem se, Parkourovci bi htjeli da ta vještina zadrži duh zbog kojeg se u početku i koristila. Da se pobjegne od neprijatelja i pređe preko prepreka, kao što kažeš. Koriste se razni nazivi za vještinu. Free run je smišljen kako bi se ta vještina tj. disciplina približila ljudima koji govore engleski jer bi inače malo tko saznao za nju. Koliko sam gledao po dokumentarcima, spominjalo se da je to dvoje ista stvar uz neke manje važne razlike, kao što su vizualni dojam. Znači, cilj je isti u oba naziva, ali se izvodi na različite načine. Free run je "ljepši" i zanimljiviji dok se u parkouru sve više vrti oko skakanja.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 10:46 pm

skin je napisao/la:
imam jedno pitanje za aikidoke..
Vaše mišljenje o realnom aikidu kojeg je utemeljio onaj srbin,zaboravih mu ime,tip je izbacio par stvari iz trad.aikida i ubacio jos neke nove bla bla,ugl naisao sam na dosta "negatinvih"komentara od strane ljudi koji se bave pravim izvornim aikidom,pa me zanima i vas misljenje..meni osobno se svida sto sam vidio ..
evo 1dobar video...pozdrav!

https://www.youtube.com/watch?v=h__CdPeJoXo&NR=1

i,kolik je aikido efikasan u stvarnom zivtu tj.na ulici jer mal sam citao po internetu na nekim forumima gdje je ismijavan,a u to ne vjerujem jer mi se vjestina stvarno pari mocnom,pa ima li tko iskustva sa tim da isprica?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 11:06 pm

Ja baš ne znam previše o Aikidu, niti o nekim drugim borilačkim vještinama. Jedino što ti mogu preporučiti je Judo jer sam samo to trenirao jedno vrijeme. Ali ako se baš želiš tuči onda to nije za tebe. Judo je više obrana, i to vrlo efikasna jer ne moraš biti snagator da bi srušio nekog tko je veći i širi od tebe ili mu uopće dopustiti da ti se približi.

Evo jedna kratka prezentacija za judo.
https://www.youtube.com/watch?v=IBsfvJAOFpc

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
skin
Višestanični organizam



Male
Broj postova : 57
Registration date : 02.05.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimesub pro 19, 2009 11:34 pm

znam o judu dosta,frend mi ga trenirao 11god i vidio sam njegovu efikasnost,skidam kapu ;)
Ne,ne želim se tući,trenirao sam TKD nekoliko god,kick box i zelim nauciti sto visevjestina,to mi je jako privlacno,(poceo sam sa 6godina,)ne da bih se znao tući(i znam da mi je bolje da se ne upisujem na aikido ako mi je to cilj)jer se znam tući i potuka sam se mnogo puta iako uvijek pokusavam izbjec i gade mi se te seljačke tuče no u danasnje vrijeme postaju nazalost gotovo neizbjezne,nego mi je nesto jako privlacno u tom sportu i eto httio bih se okusati... :)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimened pro 20, 2009 12:14 am

Svaki sport ima prednosti i mane zato je najbolje da se trenira vise sportova jer tada stvorite u stvari potpuno novi sport.
A sta se tice Aikido to je jedan od jacih sportova ali meni nije privlacan. Ali ko voli neka to je dobro
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:36 pm

Trenirao sam karate i budokai. Iskreno, budokai mi se čini kao vještina koja obuhvaća puno različitih vještina koje se mogu vrlo jednostavno primijeniti čak i u već spomenutim seljačkim tučnjavama, jer obuhvaća, osim korištenja vlastitog tijela, i korištenje bilo čega što nam se "ponudi", a da pritom bude korisno.

Pri povratku u Zagreb bih htio upisati MMA ili muay thai te bih bio zahvalan bilo kome tko me uputi u klubove te njihovu efikasnost. Moju volju za treniranjem ne treba dovoditi u pitanje - ako mislim trenirati, onda doista to i mislim, te se dovesti do toga da budem iznad rekreativnog stupnja.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:40 pm

ja se zelim baviti havajskim stilom borbe, ili kako se to vec zove
[Vrh] Go down
Sponsored content





Borilački sportovi / vještine - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Borilački sportovi / vještine
[Vrh] 
Stranica 9 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Exstremni sportovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: