Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Borilački sportovi / vještine

Go down 
+40
Armin od Irima
Blizzard
tomi
Skulptura
bros
dr.chaos0
biga
Fantom
skin
Pux
Absynthia
Michael Wittmann
Hapa
Tranquillo
Jaykof
bata
arhont
Pandora
HoLLy_MaN
Tutankhamon
meli
Sigmund Freud
None
floridana
sanja
Thor
Merkurica
Galileo Galilei
kravica
titanic
malena
Aleksandar Veliki
babi
urbanaaa
Milab
Srky
vladimir
jovko
Svjetloisjena
gogx
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:43 pm

capoeira?

s tim da ona nije s Havaja...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:46 pm

Capuera ti se to zove ali taj sport mi je neucinkoviti.
I nije Havajski vec je Brazilski.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:52 pm

Možda ti se čini neučinkovit ako se radi o borbi na tlu, no cilj je u ovoj vještini "srediti" suparnika u stand up-u što je brže moguće uz nekoliko nizova udaraca upućenih uglavnom u glavu.
Naravno, to je moje viđenje...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:53 pm

Ma znam bio sam se bavio sa mnogo sportova i nisam se naso u tome sportu.
Moze se on vrtiti kao zvrk koliko oce kada me nece moci pogoditi u glavu.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 9:59 pm

potraži na jubitu borbu između tipa koji trenira capoeiru kako nokautira suparnika koji trenira MMA...

ma samo treba trenirati i trenirati i trenirati i... moliti se čemu god stigneš da ih nikad nećeš morati iskoristiti u borbi za vlastiti život...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 10:03 pm

To imas pravo ali gledaj ja sam osobno bio na sparingu sa razno raznim "majstorima" borilicki vijestina i vecinu njih sam pobijedio, ali recimo boks kao sport je neucinkovit. Ali meni je san da mogu napraviti sparing sa covijekom koji jako dobro zna capueru.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:31 pm

e ovako capuera, vjerojatno ste gledali onaj film pa netreba pričat gdje je i iz kojih razloga počeo taj način borbe, nego malo da se osvrnem na njene prednosti i nedostatke...
najprije prednosti: velik spektar udaraca, što rukama što nogama
-brzi potezi, nepredvidivi lako za protivnika
-i naravno tradicija(uvijek mi se bilo draže bavit sportom koji ima neku priču iza sebe, tradiciju, nego izmišljenim sportovima)
a sad nedostatci:
-udarci kako god oni izgledali brzi i ubojiti nisu tako jaki osim ako osoba nema znanje od nekih drugih borilačkih sportova... jedino ih izvlači to što kao što je netko već rekao glavni cilj je pogodot glavu protivniku, a svaki udarac u glavu.... znate i sami....
-ta disciplina je izrazito napadačka, tj. ako samo nju učite najvjerovatnije nećete bit tako sretni kad počnete primati udarce jer odbrane gotovo i nema u tom sportu, samo napad....
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:36 pm

vjerojatno je vještina i zamišljena kako bi se koristila samo u slučaju kad bi te netko napao, ali bez nekog prevelikog izmišljanja u izmicanjima - najveće izmicanje je skok koji je učini preventivno i radi udarca.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:41 pm

da, upravo tako... nema uzmicanja u tom sportu, zato se i meni toliko sviđa.. nema ono malo ga pukneš pa se onda igraš s njime... ili ga namlatiš odma ili ako te uhvati, neznam kako da objasnim, ta disciplina jednostavno nema obranbene taktike... tu se snalazi kako tko zna, dok je za napad već druga priča...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:44 pm

Armin od Irima je napisao/la:
capoeira?

s tim da ona nije s Havaja...
ako sam reko da je havajski ond aje havajski
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:45 pm

Ja nisam nista rekao protiv capuere ali samo znam da nemogu govoriti o njegovoj prednostima i nedostacima ako nisam osijetio na svojoj kozi.
Po meni naj bolje je kada spojite vise sportova u jedan i stvorite novi sport ajmo to tako rec.
Evo ja osobno vec 3 godine treniram wing tsun, dim mak i thai chi.
I sve njihove prednosti uklapam u svoju disciplinu.
Tako da njihove mane pokusavam svesti na minimum ili bolje receno pokusavam izbaciti njihove mane ili ih maxsimalno moguce prikriti.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:49 pm

Kapu Kuialua, ili jednostavnije Lua je ime havajanske borilačke vještine.

god bless Wiki... ^^
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:50 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
Ja nisam nista rekao protiv capuere ali samo znam da nemogu govoriti o njegovoj prednostima i nedostacima ako nisam osijetio na svojoj kozi.
Po meni naj bolje je kada spojite vise sportova u jedan i stvorite novi sport ajmo to tako rec.
Evo ja osobno vec 3 godine treniram wing tsun, dim mak i thai chi.
I sve njihove prednosti uklapam u svoju disciplinu.
Tako da njihove mane pokusavam svesti na minimum ili bolje receno pokusavam izbaciti njihove mane ili ih maxsimalno moguce prikriti.
baviš li se ti pro borbama? mislim, kako si opisao, sve mi se nekako čini da bi mogao ući u "kavez"...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:53 pm

Ne. Ovo je vise radi moje duse a i neki put se skupimo ja i ekipa pa sparing ali to je sve rijede i rijede.
Ma u kavez nikada nebih mogao bio sam se raspitivao prva stvar nisam punoljetan a druga stvar wing tsun i dim mak su zabranjeni od strane MMA.
Tako da nista
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimepon sij 25, 2010 11:59 pm

mnogi borci u kavezu i ringovima su majstori u nekolicini vještina, a koriste samo neke - stvar je samokontrole...

kako god bilo, capoeira je korisna, ali samo taktičaru koji je sposoban unaprijed isplanirati svoje napade...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:01 am

baš me zanima žašto su zabranjeni?
to ko nešto sa ninja disciplinama, samo ninjama je to način života i ne koriste borbe u svrhe zarade....(normalno mislim na tradicionalne i ljude koji žive po tome...)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:01 am

Prvo pravilo borbe je nemozes isplanirati
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:03 am

Pa iz razloga sta gadaju vitalne organe. recimo u wing tsu gadas sljepocnicu nos i bradu. u dim maku gadas srce i pluca a thai chi aku punkturne tocke.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:03 am

nije toliko stvar u tome što su to ninja ili slične discipline, nego te discipline uglavnom imaju zahvate koji su više-manje "instant smrt" pa nisu baš praktični na natjecanju na kojem očekuješ da protivnik preživi i da se mlave k'o blesavi...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:04 am

Armin od Irima je napisao/la:
Kapu Kuialua, ili jednostavnije Lua je ime havajanske borilačke vještine.

god bless Wiki... ^^

e da, ali nije vise zabranjen nego je bio zabranjen u srednjem vijeku ali je opstao u tajnosti, a sada su prikazivali na televiziji pa valjda nije zabranjen
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:05 am

Remke je napisao/la:
e da, ali nije vise zabranjen nego je bio zabranjen u srednjem vijeku ali je opstao u tajnosti, a sada su prikazivali na televiziji pa valjda nije zabranjen

a razlog zabrane bi bio...?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:09 am

Armin od Irima je napisao/la:
nije toliko stvar u tome što su to ninja ili slične discipline, nego te discipline uglavnom imaju zahvate koji su više-manje "instant smrt" pa nisu baš praktični na natjecanju na kojem očekuješ da protivnik preživi i da se mlave k'o blesavi...
da, al neznam koliko ste upoznati o ninjama, ta je disciplina upravo to... onesposobit protivnika iz jednog sitnog udarca na pravo mjesto, bez da se pita hoćeš li ga ubit ili oskatit... a iskreno ove discipline koje chaos spominje nisam za njih čuo prije, ni za ovu havajsku...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:10 am

i upravo su ZATO te discipline zabranjene u kavezu i sličnim mjestima.

a te discipline su i više nego stvarne...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:15 am

Prva stvar wing tsu je bila zabranjena borilacka vijestina i nikad nebi bila priznata da nije bilo yip mana i bruce lee premda da bruce lee mrzim iz dna duse.
A dim mak je ostao skriven i dan danas nije priznat.
Dim mak znaci dodir smrti.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitimeuto sij 26, 2010 12:25 am

lua je zabranjen bio jer je prenasilan, zas mrzis bruce lee-a?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Borilački sportovi / vještine - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Borilački sportovi / vještine
[Vrh] 
Stranica 10 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Exstremni sportovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: