Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjek je ???

Go down 
+11
Aleksandar Veliki
labellina
silver
zvezda
Nefertiti
(CroM)Flash
malenaivi
Merkurica
Svjetloisjena
floridana
Galileo Galilei
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjek je ??? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek je ???   Čovjek je ??? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 1:50 pm

Alpha je napisao/la:

Ajmo reci da se svatko u nekom trenu zapita o nekakvom smislu...pogotovo kada se osobi desava nesto neugodno pa se zapita 'zasto bas njemu'...
Ali generalno...ono da se bas razmislja o tome...ne znam...naime, cini mi se da je ovdje pojam 'smisao' zapravo nerazjasnjen jer kada netko zakljuci da mu je smisao 'u se, na se i poda se' onda to meni nije razmisljanje o smislu niti zakljucak te osobe da mu je smisao biti egoisticni seronja nego mislim da tom osobom u potpunosti upravlja kemija ili nesto tako i da se ne pita dalje svojih baznih osjecaja tj. potreba...dakle zakljucak te osobe da mu je smisao zadovoljiti svoje potrebe, za mene, ne predstavlja pravu potragu za smislom.
Ja ne znam da li je zadovoljavanje potreba i smisao povezano tj. koliko je povezano...da bih to znala prvo bih trebala znati svrhu naseg postojanja...

To pitanje se događa u podsvijesti čak i ako se ne razmišlja o tome.

Ne trebaš znati svrhu postojanja da bi znala je li povezano zadovoljenje potreba i naš pogled na smisao života. Čak i da znaš, ništa ti ne bi koristilo.
Naši postupci imaju lagane veze sa našim pogledom na smisao života, ali ponekad su te stvari jako povezane, a tu je i karakter osobe.

To su moja mišljenja btw.

Teška tema za diskusiju u kojoj nema 'pobjednika' niti 'gubitnika'. :)

Citat :
Omega je napisao/la:

Iskreno životinje su manje međusobno individualne baš zbog te razvijenosti mozga, ljudi više razmišljaju, a to dovodi do veće različitosti.
Mozda su manje individualne jer njima vise vlada kemija, teze se odupiru nagonima...ali ima tu i puno genetike kao i kod ljudi... Naime, i puno ljudi se povodi prvenstveno za nagonima i ne ispunjenje istih ih cini nesretnima...a oni u tome onda vide nepravdu...ne traze u tome neku lekciju ili nesto...a mozda je upravo to razlog zasto se nesto desava - kako bi se naucila lekcija...

Nagoni su tu, da. Svejedno, ljudi su više međusobno individualni od drugih životinja.

Citat :
Omega je napisao/la:

Ciljevi su nam povezani za zadovoljavanje vlastitih želja i potreba. Da, to je isto kao i kod životinja.
Ono što sam mislio jest na korjenito gledanje tih ciljeva, to jest pitanje 'zašto uopće postoje ciljevi?'...
Nasi ciljevi su nasi i oni nemoraju imati nikakve, ali nikakve veze sa smislom...

Moje je mišljenje da naši iskreni ciljevi imaju veze sa našim pogledom na smisao života, ali neki ciljevi nemaju, istina. Možda.

Citat :
Nasi ciljevi postoje iz nasih nagona, nasih zelja, ocekivanja...

Točno, ali i dalje smatram da je sve to povezano sa smislom života na neki način, iako je primarni cilj zadovoljenje potreba.

Citat :
Neki visi ciljevi koji bi imali veze sa smislom...to mi je nemoguce odgovoriti jer ne znam sto je smisao zivota, zasto smo ovdje, ima li sve ovo uopce neki visi smisao...

Alpha, ne trebaš znati pravi smisao života da odgovoriš jesu li naši ciljevi povezani sa smislom. To ovisi o osobi, a ne o stvarnom smislu života.

Citat :
Omega je napisao/la:

Da, u ovom slučaju Bog bi bio taj koji je sudac, a tko je vrijedniji od nas nemoguće je reći.
Mi to sudimo prema svom sudu, a kakav je neki takozvani 'Božanski' sud pitanje je.
Dakle, Marko te uspio preobratit...ah... miga

Mene može preobratiti samo čovjek sa logikom.

Citat :
Kako reci tko je vrijedniji kada ne znamo cemu sve ovo...da li je Bogu/Svemiru bitna samo energija? Da li vise vrijedi ubojica koji djeluje ili osoba koja nije ni mrava zgazila, a ujedno nije ni iz kuce izasla i potpuno je neaktivna u drustvu?

Ne možeš znati, ali pitala si kako bi mogli znati tko je vrijedniji, a tko ne, a ja sam dao opciju Boga kao suca, bio on ta energija ili ne miga
[Vrh] Go down
 
Čovjek je ???
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: