Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izbjeglička i imigrantska kriza

Go down 
+11
Chakotay
MoW
Archangel
Deti
Jedi Mind Tricks
Muzički Tobogan
Fantom
Mediterano Blanco
Hladni
Novus ordo seclorum
Athena
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 2:49 pm

Mislim da svi skupa pretjerujete i ne gledate to u široj perspektivi.
Prvo, naravno da nisu sve izbjeglice iz Sirije, kad nije samo Sirija pogođena ratom s poludjelim ekstremnim islamističkim frakcijama. U Iraku i Afganistanu se jednako tako događa građanski rat koji bijesni već dugi niz godina. Od Mudžahedina u Afganistanu, preko Sadamovog režima u Iraku pa sve do najnovijih luđaka Al-kaide, Al-nusre i eto sad i ISIS-a u Iraku i Siriji. Svugdje se tamo ratuje i ljudi od toga bježe jer nisu ludi ostati. Kao što i drugdje rekoh, ne bih ni ja. To nisu ekonomski razlozi odlaska, već egzistencijski.
Drugo, zašto se ide u Njemačku, Francusku i Europu općenito, a ne u druge islamske zemlje, tu postoje dva razloga. Prvi je taj što ih ove nisu spremne prihvatiti, odnosno nisu ih pozvale. Baš ih briga, da se tako izrazim. Njemačka ih je pozvala. Drugi razlog je taj što neke frakcije imaju jak utjecaj u raznim islamskim zemljama, pa stoga ni u Egiptu ni u UAR-u niti u Kataru ne bi bili sigurni.
Treće, ne vidim trenutno nikakvu neposrednu opasnost za Hrvatsku. Mi nismo pod napadom, mi smo samo ti koji pomažu ljudima u nevolji. U slučaju da situacija zaista eskalira na bliskom istoku i da tamo nastane sveopći rat, onda bi nastali stvarni problemi koji bi iziskivali zatvaranje i čuvanje granice. Ovako, ne razumijem šta Mađarska radi i ne razumijem koji k* mnogi napadaju našu vladu. Ljudi koji očito nisu bili u ratu i ne znaju što to znači kad moraš sve ostaviti za sobom. Zamislite se malo.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 4:22 pm

Osobno razumijem to što pišeš, ali smatram da je to tek dio istine. Jasno da mnogi imaju egzistencijalnih razloga za odlazak, ali postoje jasne indikacije da razlog odlaska nije isključivo egzistencijalne prirode, ne za sve izbjeglice. No, svatko neka vjeruje što god želi.

Našu vladu i treba napadati jer unatoč tome što na sve strane pričaju kako su se oni pripremili, od pripremljenosti jedva da je bilo i p. A Mađari... ovo je situacija u kojoj treba djelovati ranije, a ne čekati da nastane sveopći rat, tada je već gotovo.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 4:31 pm

Oni predstavljaju opasnost za celu Evropu,njihove namere nisu bas toliko naivne i bezazlene kakvim se predstavljaju.Ova izbegicka kriza-operacija je izgleda teledirigovana direktiva svetskih mocnika.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 4:41 pm

MoW je napisao/la:
U slučaju da situacija zaista eskalira na bliskom istoku i da tamo nastane sveopći rat, onda bi nastali stvarni problemi koji bi iziskivali zatvaranje i čuvanje granice. Ovako, ne razumijem šta Mađarska radi i ne razumijem koji k* mnogi napadaju našu vladu. Ljudi koji očito nisu bili u ratu i ne znaju što to znači kad moraš sve ostaviti za sobom. Zamislite se malo.
U slučaju kad će situacija eskalirati na bliskom istoku, bit će već prekrasno- EU nema konsenzusa, EU nema plana, uslijedit će stampedo i nered- unutar kojeg će svaka država raditi po svojem nahođenju.
EU je davno trebala napraviti štit ograde na svojim južnim granicama (od Grčke) koji bi se branilo zajedničkom vojskom u slučaju masovne eskalacije i raditi na zajedničkoj politici obrane.
Ovako će EU doći iz dupeta u glavu onda kad već bude prekasno. Svi koji žele ne mogu ući fizički niti na bilo koji drugi način u EU, osim ako im se ne dopusti da je totalno rasture. Oni koji pak uđu, izazvat će masovno nezadovoljstvo i nerede po EU, kad shvate da ne mogu biti primljeni u obećane zemlje u kojima bi dobro živjeli.

Mađari su napravili ogradu i sad očito kalkuliraju- ali, ta ograda i sankcije koliko-toliko uspješnije čuva zemlju od nekontroliranog priljeva, a itekako će značiti kad vrag uzme šalu.
Hrvatska vlada laže da je sve pod kontrolom- kad ne kontroliraju niti ljude koji ulaze i kad je u jednom Tovarniku situacija takva da izbjeglica ima najmanje triput više, nego stanovništva.

Zatim, hrvatska policija preko ilegalnih prijelaza u Mađarsku upućuje izbjeglice, ne znam gdje toga ima. nezna Jedini plan hrvatske vlade je proslijeđivati imigrante susjedima, a kad se oni počnu vraćati nazad kao bumerang i zatvore svoje granice, postat će upravo okupljalište mase imigranata.
Poznajući sposobnost hrvatske vlade koja o ničemu ne razmišlja unaprijed, teško će se snaći. Njima se ništa ne da.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 5:35 pm

Athena je napisao/la:
MoW je napisao/la:
U slučaju da situacija zaista eskalira na bliskom istoku i da tamo nastane sveopći rat, onda bi nastali stvarni problemi koji bi iziskivali zatvaranje i čuvanje granice. Ovako, ne razumijem šta Mađarska radi i ne razumijem koji k* mnogi napadaju našu vladu. Ljudi koji očito nisu bili u ratu i ne znaju što to znači kad moraš sve ostaviti za sobom. Zamislite se malo.
U slučaju kad će situacija eskalirati na bliskom istoku, bit će već prekrasno- EU nema konsenzusa, EU nema plana, uslijedit će stampedo i nered- unutar kojeg će svaka država raditi po svojem nahođenju.
EU je davno trebala napraviti štit ograde na svojim južnim granicama (od Grčke) koji bi se branilo zajedničkom vojskom u slučaju masovne eskalacije i raditi na zajedničkoj politici obrane.
Ovako će EU doći iz dupeta u glavu onda kad već bude prekasno. Svi koji žele ne mogu ući fizički niti na bilo koji drugi način u EU, osim ako im se ne dopusti da je totalno rasture. Oni koji pak uđu, izazvat će masovno nezadovoljstvo i nerede po EU, kad shvate da ne mogu biti primljeni u obećane zemlje u kojima bi dobro živjeli.

Mađari su napravili ogradu i sad očito kalkuliraju- ali, ta ograda i sankcije koliko-toliko uspješnije čuva zemlju od nekontroliranog priljeva, a itekako će značiti kad vrag uzme šalu.
Hrvatska vlada laže da je sve pod kontrolom- kad ne kontroliraju niti ljude koji ulaze i kad je u jednom Tovarniku situacija takva da izbjeglica ima najmanje triput više, nego stanovništva.

Zatim, hrvatska policija preko ilegalnih prijelaza u Mađarsku upućuje izbjeglice, ne znam gdje toga ima. nezna Jedini plan hrvatske vlade je proslijeđivati imigrante susjedima, a kad se oni počnu vraćati nazad kao bumerang i zatvore svoje granice, postat će upravo okupljalište mase imigranata.
Poznajući sposobnost hrvatske vlade koja o ničemu ne razmišlja unaprijed, teško će se snaći. Njima se ništa ne da.
Upravo zato je Athena potrebna ujedinjena, nezavisna,stabilna,nacionalna-hriscanska-evropska desnicarska vlada,ili vlade.Da bi ZAPADNA-HRISCANSKA-EVROPSKA CIVILIZACIJA opstala od napada VRLOG-NOVOG-SVETA koji je jaci nego ikad.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 7:08 pm

To što si ti rekao je novi svjetski poredak, a na tome se i radi ovdje...
A zašto bi trebala biti desničarska i još k tome kršćanska? Desnica i religija, mljac mljac za manipulaciju
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 7:14 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
To što si ti rekao je novi svjetski poredak, a na tome se i radi ovdje...
A zašto bi trebala biti desničarska i još k tome kršćanska? Desnica i religija, mljac mljac za manipulaciju
Znam Novuse,to je jedan od naziva za NWO,pa Novuse ima neke neobjasnjive,motivacione,pozrtvovane,apstraktne veze a Desnicarstvo i Hriscanstvo koliko god da se u nekim segmentima razlikuju,toliko su i slicne a izuzetnim vremena zahtevaju se izuzetne mere. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 7:53 pm

Oboje su stvoreni jedni za drugo, desna ruka na srcu, križ oko vrata, kapitalist do srži, a narod na koljenima
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 8:14 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Oboje su stvoreni jedni za drugo, desna ruka na srcu, križ oko vrata, kapitalist do srži, a narod na koljenima
Postoje trenuci kad nema mjesta za luksuziranje sa detaljima- jer se bira ono što je manje zlo i što će jamčiti nekakvu veću kontrolu i opstanak.

Bojim se da ćemo uskoro biti pred tim trenutkom, a svi ovi događaji itekako pogoduju jačanju (ekstremne) desnice.
Mediji sve ušutkavaju, ali mislim da će se i mnogi liberalisti okrenuti nacionalističkoj desnici, kad se stvari još više izmaknu kontroli.
Dovoljan je mali incident, jedan novi teroristički napad.

Tko zna, možda je sve ovo zapravo i montirano sa ciljem ojačanja desnice i kontrole, u konačnici.
Europi treba jaki vođa koji će štititi nacionalističke i europske interese. Takvog vođe među mlakim liberalima, nema.
Uz sve kritike koje zaslužuje Putin, kao lider Rusije, mislim da Europljani sve više vape za nekim sličnim nacionalistom čvrste ruke. Preostaje nam vidjeti kako će se sve odraziti na sljedećim paralementarnim izborima diljem Europe, ako se kaos nastavi i ne bude nikakve kontrole, desnica će doći na vlast.

Sve mi se više čini da se potvrđuje ono- narod (masovno) voli vođe i treba one koji će ih strogo voditi i štititi, bez takvih su izgubljeni kao guske u magli.
Današnji liberalizam je čista anarhija.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 8:23 pm

Već sam prije rekao da je ova migracija s jakim planom, vjerojatno zakuhanim od strane raznih interesnih skupina poput CFR, Komiteta 300, Bilderberga i Trilateralne komisije kako bi napravili tipičan problem reakcija rješenje.
Već smo dobili problem, čekamo burnu reakciju na problem koji će se širiti (mogući teroristički napadi?) i rješenje bi moglo biti kao što si rekla - jačanje ultranacionalističke desnice.
Ali zašto ne isključiti još mnoge opcije? Genocid nad muslimanskim stanovništvom? Ogromni europski rat od kojeg se SAD i Kina drže podalje i profitiraju? Ima brdo toga ovdje za razmotriti, vjerujem da ćemo sve vidjeti u narednih 2 godine...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 8:37 pm

Blizzard je napisao/la:

Našu vladu i treba napadati jer unatoč tome što na sve strane pričaju kako su se oni pripremili, od pripremljenosti jedva da je bilo i p. A Mađari... ovo je situacija u kojoj treba djelovati ranije, a ne čekati da nastane sveopći rat, tada je već gotovo.

Ono što vlada nije napravila, a trebala je, to je da je sagledavala vanjsku situaciju u Srbiji i Grčkoj tako da bude bolje pripremljena dva-tri tjedna ranije. Dakle, da je izgradila prihvatilišta na temelju procjena o broju izbjeglica. O tome je trebala informirati javnost i predložiti radove oko priprema za dolazak migrantskog vala.
Ono što nije trebala napraviti, i to mi je drago da i sad ne radi, to je da se šalju tenkovi, vojska i grade barijere kao Mađari. Za takvo što nema potrebe u ovom trenutku, nema čak niti indicija da će takvo što trebati.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 8:41 pm

Athena je napisao/la:

U slučaju kad će situacija eskalirati na bliskom istoku, bit će već prekrasno- EU nema konsenzusa, EU nema plana, uslijedit će stampedo i nered- unutar kojeg će svaka država raditi po svojem nahođenju.
EU je davno trebala napraviti štit ograde na svojim južnim granicama (od Grčke) koji bi se branilo zajedničkom vojskom u slučaju masovne eskalacije i raditi na zajedničkoj politici obrane.
Ovako će EU doći iz dupeta u glavu onda kad već bude prekasno. Svi koji žele ne mogu ući fizički niti na bilo koji drugi način u EU, osim ako im se ne dopusti da je totalno rasture. Oni koji pak uđu, izazvat će masovno nezadovoljstvo i nerede po EU, kad shvate da ne mogu biti primljeni u obećane zemlje u kojima bi dobro živjeli.
Mislim da je najbolja taktika preventivna taktika. Znači, Europa je trebala predvidjeti migrantski val i adekvatnije se pripremiti. Ne nužno sa štit ogradama i vojskom nego izgradnjom prihvatilišta i pripremom zaliha namirnica. Nadalje, Europa treba imati aktivniju politiku u okončanju sukoba na bliskom istoku. To znači i vojnu i diplomatsku. Nisam vidio da se bilo što u tom smislu pokretalo zadnjih mjeseci. Samo svi gledaju šta rade Amerika i Rusija dolje.

Citat :

Tko zna, možda je sve ovo zapravo i montirano sa ciljem ojačanja desnice i kontrole, u konačnici.
Europi treba jaki vođa koji će štititi nacionalističke i europske interese. Takvog vođe među mlakim liberalima, nema.
Uz sve kritike koje zaslužuje Putin, kao lider Rusije, mislim da Europljani sve više vape za nekim sličnim nacionalistom čvrste ruke. Preostaje nam vidjeti kako će se sve odraziti na sljedećim paralementarnim izborima diljem Europe, ako se kaos nastavi i ne bude nikakve kontrole, desnica će doći na vlast.

Sve mi se više čini da se potvrđuje ono- narod (masovno) voli vođe i treba one koji će ih strogo voditi i štititi, bez takvih su izgubljeni kao guske u magli.
Današnji liberalizam je čista anarhija.

Ja prvi ne bih za takvoga glasao. To je kontra mojih uvjerenja. Mislim da nacionalistička desnica nema šta tražiti u suvremenom svijetu. Čvrstu ruku može imati bilo tko, ne mora nužno biti desničar niti kršćanin. Stoga ne smatram da Europa vapi za nacionalistima bilo koje vrste. Ona vapi za sposobnim ljudima koji znaju donositi dobre strateške odluke. Za ljudima koji razumiju situaciju u svijetu. A ne za onima koji bi odmah išli ubit, pobit sve koji nisu "njihovi".

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimened ruj 20, 2015 8:46 pm

MoW je napisao/la:
Mislim da je najbolja taktika preventivna taktika. Znači, Europa je trebala predvidjeti migrantski val i adekvatnije se pripremiti. Ne nužno sa štit ogradama i vojskom nego izgradnjom prihvatilišta i pripremom zaliha namirnica. Nadalje, Europa treba imati aktivniju politiku u okončanju sukoba na bliskom istoku. To znači i vojnu i diplomatsku. Nisam vidio da se bilo što u tom smislu pokretalo zadnjih mjeseci. Samo svi gledaju šta rade Amerika i Rusija dolje.
Nema smisla izgrađivati ne znam koliko prihvatilišta, kad je činjenica da će ih trebati milijuni u nadolazećim najezdama.
Europa nema kapacitete za tako nešto, Hrvatska nema novac. Ako pristane na pomoć EU, poručit će da upravo pristaje biti parkiralište nazadovoljnih izbjeglica. Priljev mase se jednostavno mora ograničiti i morat će se napraviti barijera.

Možda bi trebalo na nekim rubnim dijelovima (a ne u unutrašnjosti EU) raditi na tome da se izgrade sabirni centri za najogruženije. A što se tiče samo ograde, da nema Mađarske sa ogradom i strogim sankcijama, sigurna sam da bi taj nekontrolirani stampedo još brže i više nadirao u unutrašnjost Europe.

Što se tiče politike okončanja rata na bliskom Istoku, slažem se da se ne radi na tome dovoljno. Sad su se tek otvorile neke inicijative i pregovori, što je po mom mišljenju zakašnjelo.

Citat :
Mislim da nacionalistička desnica nema šta tražiti u suvremenom svijetu. Čvrstu ruku može imati bilo tko, ne mora nužno biti desničar niti kršćanin. Stoga ne smatram da Europa vapi za nacionalistima bilo koje vrste. Ona vapi za sposobnim ljudima koji znaju donositi dobre strateške odluke. Za ljudima koji razumiju situaciju u svijetu. A ne za onima koji bi odmah išli ubit, pobit sve koji nisu "njihovi".
Ja mislim da je danas više nego ikad, potrebna zaštita nacionalnih i europskih interesa i kulture.

Europa je u tome dobrano zakazala- svi su joj bitniji, od vlastitog naroda.
Sloboda mišljenja se cenzurira više nego ikad, a mediji i političari pumpaju ljudima glavu sa tupavim proklamacijama.
Nisu svi dobrodošli i neće se lijepo prilagoditi, kao što pokazuje i praksa u Europi (geta, zatvorena društva, no-go zone za policiju).

Poltroni i kvaziliberali koji zagovaraju masovne ulaske, a ne sagledavaju dugoročne posljedice toga, ne mogu biti uspješni lideri.
Što se tiče zakona opstanka, ako do toga dođe, itekako će biti potrebe za spremnost na nasilje i fizičku obranu radi opstanka i preživljavanja- vlastite slobode, sigurnosti. Zato mislim da je sad na razini EU potrebno što više jačati vojsku.

Onaj tko na to nije spreman (a takva je većina u uspavanoj Europi), bit će pogažen.
Zato EU treba prevenirati mogućnost takvih scenarija, dok još može- za početkom diplomatskim sredstvima nestimuliranja daljnih dolazaka.

Naprosto ne vrijedi logika "ako ne diraš lava, neće niti on tebe", a loše je što se Europljani ravnaju samo po sebi.
Ovi koji dolaze su itekako prodorniji u svojim stavovima i zastupanju svojih interese i to na načine koji nisu svojstveni diplomatima EU.
Liberalisti vjeruju kako će oni takve preobratiti sa svojim pričicama i miroljubivim sličicama. roll

Masovni i nekontrolirani ulazak ljudi drukčije vjere, vrijednosti i kulture, kao posljedicu će imati širenje vlastitih i uskih interesa, a to automatski znači i ograničenje prava i sloboda domaćeg stanovništva- od pitanja slobode do pitanja zaposlenja, egzistencije i sigurnosti.
U svemu treba imati granica i treba znati reći dosta-onda kad dolazi do ugroze domicilnog stanovništva i masovne nekontrole.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 12:40 am


_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 9:45 am

Alex Jones is a trojan horse!
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 3:22 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Već sam prije rekao da je ova migracija s jakim planom, vjerojatno zakuhanim od strane raznih interesnih skupina poput CFR, Komiteta 300, Bilderberga i Trilateralne komisije kako bi napravili tipičan problem reakcija rješenje.
Već smo dobili problem, čekamo burnu reakciju na problem koji će se širiti (mogući teroristički napadi?) i rješenje bi moglo biti kao što si rekla - jačanje ultranacionalističke desnice.
Ali zašto ne isključiti još mnoge opcije? Genocid nad muslimanskim stanovništvom? Ogromni europski rat od kojeg se SAD i Kina drže podalje i profitiraju? Ima brdo toga ovdje za razmotriti, vjerujem da ćemo sve vidjeti u narednih 2 godine...
Da,zaboravio sam Bilederbeg grupu i Trilateralnu komisiju da napomenem u danasnje centre moci.Novuse gresis,evropska Desnica je apsolutno antikapitalisticka,evo na primer ja prezirem Kapitalizam i njegove abnormalno nepravedne i dekadentne danasnje sistemske aparate.HANS KRISTIJAN STRAHE,NASA POSLEDNJA NADA. ;) .
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepon ruj 21, 2015 8:04 pm

Inače, danas je Svjetski dan mira. Trebalo bi meditirati i moliti za mir u svijetu. Ova kriza teško pada jadnim ljudima koji nisu već godinama mira vidjeli...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 22, 2015 12:04 am

Evo studije iz Bruxellesa o tome koliko bi koja država mogla primiti migranata svake godine:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/hrvatska-bi-svake-godine-mogla-primiti-20063-migranta-1026149

Konkretno, mi bi mogli primiti 20.063 migranata godišnje, od kojih su samo određeni postotak izbjeglice. To nam čini oko 0.47% populacije.
Nešto sam gledao. Prirodni prirast nam je trenutačno negativan, oko 10.000 godišnje više umire nego što se rađa u nas, dakle oko 0.25% populacije godišnje gubimo. S takvom stopom, kroz 100-injak godina će nam se ozbiljno smanjiti broj stanovnika, na manje od 4 milijuna.
Ako će ova migrantska politika barem malo povećati ove porazne demografske statistike, ja ju toplo pozdravljam.
Inače, ako nekoga brine koliko bi to bilo više muslimana u odnosu na kršćane, trebalo bi jako puno vremena da se ozbiljno poremeti ta dinamika. Neka je trenutno kršćana oko 85% populacije i neka je oko 3% muslimana. I neka je oko 80% migranata muslimana. To bi značilo oko 16.000 godišnje pridošlih muslimana. Ako gubimo oko 8.500 kršćana i dobivamo oko 16.000 muslimana, dakle razlika je oko 8.500 muslimana godišnje, trebalo bi opet oko 100 godina da broj muslimana naraste na oko 25% populacije Hrvatske, što bi bilo zamjetno.
Ovo je naravno samo aproksimacija, točan račun bi bio malo složeniji.
U svakom slučaju, za naših života smo sasvim "sigurni". :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 22, 2015 12:10 am

Kao sto rece jedan Njemacki politicar,sta je milion izbjeglica za Njemacku koja ima 85 miliona stanovnika.
To vam je kao da u jednom restoranu sjedi 80 ljudi i zati udje jos jedan.
Prakticno,to je nista... confused
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 22, 2015 12:31 am

Fantom je napisao/la:
Kao sto rece jedan Njemacki politicar,sta je milion izbjeglica za Njemacku koja ima 85 miliona stanovnika.
To vam je kao da u jednom restoranu sjedi 80 ljudi i zati udje jos jedan.
Prakticno,to je nista... confused
Si claro porsupuesto. ;) .
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepet ruj 25, 2015 10:32 am

[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepet ruj 25, 2015 6:43 pm

Divi vaseg premijera,neke U-parole,Srbi ovo,Srbi ono zbog imigranata a on je polu-Srbin,isto kao Ante Starcevic pre oko 150 godina,koji je bio polu-Srbin po majci a prezirao je Srbe,PARADOKS.Ne branim sada Srbe nesto i Srbi su danas generalno lidboi,kao i vecina ljudi danas na Balkanu,ali SOVINISTICKE gluposti nikome nisu dobro donele,pogotovo Srbima i Hrvatima.Zbog piuna imigranata-azilanata,desavaju se komplikacije i prozivke izmedju Srbije i Hrvatske a Civut sa strane se smeje i trlja ruke.Kada cemo nauciti da zajedno mozemo svasta a razjedinjeni nista.Zbog TU PUTA SOVINIZMA smo mi Belci-Evropljani generalno danas gde jesmo,na ivici ambisa.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepet ruj 25, 2015 8:21 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Divi vaseg premijera,neke U-parole,Srbi ovo,Srbi ono zbog imigranata a on je polu-Srbin,isto kao Ante Starcevic pre oko 150 godina,koji je bio polu-Srbin po majci a prezirao je Srbe,PARADOKS.Ne branim sada Srbe nesto i Srbi su danas generalno lidboi,kao i vecina ljudi danas na Balkanu,ali SOVINISTICKE gluposti nikome nisu dobro donele,pogotovo Srbima i Hrvatima.Zbog piuna imigranata-azilanata,desavaju se komplikacije i prozivke izmedju Srbije i Hrvatske a Civut sa strane se smeje i trlja ruke.Kada cemo nauciti da zajedno mozemo svasta a razjedinjeni nista.Zbog TU PUTA SOVINIZMA smo mi Belci-Evropljani generalno danas gde jesmo,na ivici ambisa.
Ovo što sad Milanović radi je čisti predizborni trik- hoće pokupiti birače kojih u Hrvatskoj ima dosta, a koji bi glasali za onog tko pokaže "zube" Srbima.
S druge strane, misli da su ljudi budale i da ne vide da on inače u svojoj vladi ima više od pola Srba s kojima je inače kao prst i nokat pa sad odjednom mijenja ploču.

Mislim da se gadno preraučunao, jer ta farsa mu neće donijeti dodatne bodove, a može ga samo okrenuti od srpskog biračkog tijela koje pretežno podržava SDP.
Radi njegovih ego tripova u cilju kampanje, spreman je posvađati Hrvatsku sa svim susjedima i ponaša se kao luđak.

No, mislim da mu to neće pomoći, a izbori uskoro dolaze. U ovoj krizi se ponaša totalno neorganizirano i bahato.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepet ruj 25, 2015 8:35 pm

Athena je napisao/la:
Mediterano Blanco je napisao/la:
Divi vaseg premijera,neke U-parole,Srbi ovo,Srbi ono zbog imigranata a on je polu-Srbin,isto kao Ante Starcevic pre oko 150 godina,koji je bio polu-Srbin po majci a prezirao je Srbe,PARADOKS.Ne branim sada Srbe nesto i Srbi su danas generalno lidboi,kao i vecina ljudi danas na Balkanu,ali SOVINISTICKE gluposti nikome nisu dobro donele,pogotovo Srbima i Hrvatima.Zbog piuna imigranata-azilanata,desavaju se komplikacije i prozivke izmedju Srbije i Hrvatske a Civut sa strane se smeje i trlja ruke.Kada cemo nauciti da zajedno mozemo svasta a razjedinjeni nista.Zbog TU PUTA SOVINIZMA smo mi Belci-Evropljani generalno danas gde jesmo,na ivici ambisa.
Ovo što sad Milanović radi je čisti predizborni trik- hoće pokupiti birače kojih u Hrvatskoj ima dosta, a koji bi glasali za onog tko pokaže "zube" Srbima.
S druge strane, misli da su ljudi budale i da ne vide da on inače u svojoj vladi ima više od pola Srba s kojima je inače kao prst i nokat pa sad odjednom mijenja ploču.

Mislim da se gadno preraučunao, jer ta farsa mu neće donijeti dodatne bodove, a može ga samo okrenuti od srpskog biračkog tijela koje pretežno podržava SDP.
Radi njegovih ego tripova u cilju kampanje, spreman je posvađati Hrvatsku sa svim susjedima i ponaša se kao luđak.

No, mislim da mu to neće pomoći, a izbori uskoro dolaze. U ovoj krizi se ponaša totalno neorganizirano i bahato.
Znam da je to zbog predizborne kampanje u Hrvatskoj,ali treba imati odredjenog limita,mere,granice,dokle smes,sama si rekla da dosta srpskog birackog tela u Hrvatskoj je na proslim izborima glasalo za njega,sada naravno i logicno moze to da prouzrukuje kontra efekat protiv njega i da izgubi izbore svojom nesmotrenoscu.Ne msilim da je Milanovic neki hrvatski-cionisticki Sovinista,iliti poznatije pod imenom Ustasa,ali se malo zaneo.Ni ovaj nas premijer nista nije bolje od njega,cak je mozda i gori.Samo se uzdam sada u Hansa Kristijana Strahea,sledece godine su izbori u Austriji i spekulise se da ima veliku vecinu u birackom telu u Austriji.Njega veze reputacija velikog Desnicara i  Hriscanina i to onog realnog,koji ne pravi razliku izmedju Katolika,Pravoslavca i Protestanta.Ne gotivi  sovinizam,liberalizam,kapitalizam,multikulturizam,globalizam,feminizam,materijalizam,amerikanizam i cionizam.Zalaze se za stabilnu,ujedinjenu i nacionalnu-hriscansku nastrojenu Austriju i Evropu i verovatno je nasa poslednja nada.On kada bude dosao na vlast,dace Bog i Hrist,verovatno ce znati kako da se postupa za imigrantima-azilantima i ostalima koji rovare protiv ZAPADNE-HRISCANSKE-EVROPSKE civilizacije. ;) .
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitimepet ruj 25, 2015 10:46 pm

Mediterano Blanco je napisao/la:
Divi vaseg premijera,neke U-parole,Srbi ovo,Srbi ono zbog imigranata a on je polu-Srbin,isto kao Ante Starcevic pre oko 150 godina,koji je bio polu-Srbin po majci a prezirao je Srbe,PARADOKS.

Odakle ti izvlačiš ove gluposti? Meni se čini da si i ti pao pod utjecaj cionističkih medija koji su u Srbiji puno jači nego u Hrvatskoj. Ne branim Milanovića on je za mene jedan od protivnika Hrvatskih i europskih interesa kao i sve ostale komunjare. Sagledaj obje strane medalje pa onda osuđuj. Nije sve što se kaže protiv srbije ustaško i šovinističko. To je bila kritika protiv srpskog vodstva ne protiv srba. Kad gledam medije od preko ne mogu se načuditi koja je tamo propaganda. Mislim da bi im i sam Joseph Goebbels zavidio. Manje više se u svim medijima pokušava hrvate prikazati kao šoviniste koji mrze sve srpsko, svaka izjava hrvatskih političara se namjerno krivo interpretira, svaki događaj koji uključuje srbe u hrvatskoj se prikazuje kao napad na njih, a da ne spominjem propagandu koja je zaostala iz rata, kao na primjer Oluja ili Bljesak. Naprosto nevjerojatno.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Izbjeglička i imigrantska kriza   Izbjeglička i imigrantska kriza - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbjeglička i imigrantska kriza
[Vrh] 
Stranica 4 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Kriza
» Prirodna formacija kriza na mjestu tragedije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: