Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Provjereni recepti :zubo:

Go down 
+14
urbanaaa
nino_kvisko
Michael Wittmann
None
Stripy
malena
sanja
Gringo
because the night
meli
Nefertiti
Svjetloisjena
floridana
Merkurica
18 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesri svi 28, 2008 2:49 pm

stripi je napisao/la:
merkurica je napisao/la:
uz to bi super išao mix pečenog mladog krumpira, mrkve, tikvica, šampinjona i zelena salata klopa

koliko ti imaš kila
lolcina

no sviđa mi se tvoja kombinacija lovely
koliko imam kila?
taman koliko treba zubi

uz meso mi nikako ne idu samo krumpiri. to mi je kao da uz meso poslužim tjesteninu. bezveze. no

ja danas opet kuham blitvu. pretvorit ću se jednog dana u nju. zubo
idem potražiti neki zanimljiv recept.
in a minvajl, ako ti imaš neki đusi recept s blitvom, slobodno ga zapiši. :bounce:
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesri svi 28, 2008 3:01 pm

čini mi se da ćeš ih ti sve ispucati

no što se ta blitva djeli u karitasu ili je nekome ispalo sjeme pa je sada ima ono k'o blitve
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesri svi 28, 2008 3:26 pm

stripi je napisao/la:
čini mi se da ćeš ih ti sve ispucati

no što se ta blitva djeli u karitasu ili je nekome ispalo sjeme pa je sada ima ono k'o blitve
e sad si me nasmijao (napokon :P ) lolcina

ne dijeli se, nego volim blitvu pa sam je dosta posadila, a jedem uglavnom samo sezonsko voće i povrće pa ono.....nemam ništa drugo oops
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimečet svi 29, 2008 11:53 am

ja isto volim povrce... prakticki mi meso ni netreba a i nisam baš neki ljubitelj mesa. al moram ga jest zbog anemije. a od povrca stvarno sve jedem. jucer sam jela kelj na cuspajz. malo riže unutra, mrkve, krumpira klopa
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimečet svi 29, 2008 12:43 pm

birdy je napisao/la:
ja isto volim povrce... prakticki mi meso ni netreba a i nisam baš neki ljubitelj mesa. al moram ga jest zbog anemije. a od povrca stvarno sve jedem. jucer sam jela kelj na cuspajz. malo riže unutra, mrkve, krumpira klopa
mmmmmm
ja ne stavljam zaprške u variva, nego ubacim proso da bude gušće i super bude. klopa
kako bude s rižom?
ni ja nisam potpuno izbacila meso iz prehrane jer mi bude slabo kad duže vrijeme jedem samo povrće. :(
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimečet svi 29, 2008 12:52 pm

ma ne ide puno riže... tek tolko. a ja i mama nikad ne radimo zapršku... meni nije dobro onda poslje od tog. eventualno ubacimo malo brašna odma kad vodu stavimo...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimečet svi 29, 2008 1:08 pm

čini mi se da ti i ja imamo sličan organizam zubo
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimepon lip 02, 2008 10:00 pm

Moj tiramisu

Sastojci:
1 paket piškota
2 dolceline šlag kreme s okusom vanilije
1 dolcelina obična šlag pjena
1 šalica jake crne kave s dosta amaretta
jagode

Na dno tepsije složite piškote, sa strane također i namočite ih kavom kojoj ste dodali liker. Izradite sve tri dolceline šlag kreme i pola smjese stavite na piškote, zatim na kremu stavite dosta jagoda koje ste izrezali na četvrtine. Zatim stavite još jedan red piškota i namočite ih kavom.
U kremu koja vam je ostala stavite preostale jagode i sve to izmiksajte, te zatim stavite na piškote.
Nekoliko piškota izmrvite i s tim mrvicama pospite kolač.
Stavite u hladnjak oko 4 sata.

Evo sličke. :)
Moj kolač naravno nije izdržao 4 sata u hladnjaku. roll

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Kolach1af3

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Kolachmj7
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 4:06 pm

Daklem, ove muffine sam radila doma i ispali su dobri.
Pravila sam pola recepta i ispalo mi je 12 muffin-a u onom većem kalupu (mislim da je promjer čašice 5cm, ali nisam sigurna).

http://www.kolaci.net/muffins/cokoladni_muffini.html

Mala im je zamjerka, mrve se.

Sad imam ideju za modificiranje recepta pa dojavim kad me krene inspiracija.
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto lip 10, 2008 4:17 pm

može nefo, javi nam. nisam nikad pravila muffine, mogla bih provjeriti tvoj recept ;)


a evo jednog mog provjerenog

tikvice a la merkurica zubo

250 g mješavine žitarica i mahunarki (može se kupiti u dm-u od 500 g, proizvođač Marta)
nekoliko tikvica
dvije svježe rajčice
konzerva rajčica
2, 3 luka s perjem
malo slanine
ulje, sol, origano
2 češnja češnjaka
lišće celera

Operite mješavinu mahunarki i žitarica i zatim je stavite kuhati.
Na tavu stavite malo slanine (po želji) i propirjajte ju tako da pusti masnoću, dodajte malo ulja i propirjajte narezani luk s perjem, dodajte na kockice narezane tikvice i rajčicu, posolite, promiješajte i poklopljeno dinstajte 15-ak minuta.
Kad se mješavina mahunarki i žitarica skuha, istresite ju skupa s vodom (ako ostane vode) u tavu s povrćem i promiješajte, dodajte konzervu rajčica i poklopljeno pustite da se još dinsta dok tekućina ne ispari.
na kraju začinite; dodajte sol, origano, bijeli luk i celer, promiješajte i poslužite posuto parmezanom. :)
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 10:37 am

ovaj recept nije isproban (SS molim bez kritika) ali vrijedi pokušati zato što je iz provjerene knjige (hrvatska domaća jela by branka vlahović) i što god da sam pravio iz te knjige bilo je super.
recept je namjenjen merkurici
(sorry ako se već zna za taj recept)

ZAPEČENA BLITVA SA ŠUNKOM

1kg blitve
25 dag kuhane šunke
10 dag naribanog sira parmezana
1 dl kiselog vrhnja
5 dl mlijeka
1jaje, 3 žlice brašna
2 grančice peršinovog lista
maslac, ulje, papar, sol
blitvu dobro operite a zatim je stavite kuhati u posoljenu kipuću vodu. skuhanu blitvu ocijedite, ohladite i zajedno s peteljkama narežite na krupnije rezance. zatim napravite bijeli umak: na zagrijanom ulju popržite brašno, zalijte hladnim mlijekom i na laganoj vatri kuhajte do gustoće umaka. posolite, popaprite, skinete sa vatre pa umiješajte jaje, kiselovrhnje, polovicu naribanog sira i peršinov list. u prikladnu namašćenu posudu posložite u slojevima blitvu i narezanu šunku, pa svaki sloj prelijte sa umakom. pospite ostatkom naribanog sira i odozgo posložite na listiće narezani maslac. stavite u zagrijanu pećnicu i zapecite na srednoj vatri oko 10 minuta. poslužite pireom od krumpira.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 10:57 am

Recepte ne kritiziram. Ono je bio nekakav moj glupi pokušaj komunikacije bez detaljnog čitanja posta, ako se dobro sjećam, gospodine zlopamtilo lolcina
[Vrh] Go down
Stripy
Pračovjek
Stripy


Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 2514
Age : 50
Registration date : 04.04.2008

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 11:22 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Recepte ne kritiziram. Ono je bio nekakav moj glupi pokušaj komunikacije bez detaljnog čitanja posta, ako se dobro sjećam, gospodine zlopamtilo lolcina

hm, imaš pravo i u meni nečeg zločestog ima evil

lolcina lolcina
ajd ljubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 11:58 am

stripy je napisao/la:
Svjetloisjena je napisao/la:
Recepte ne kritiziram. Ono je bio nekakav moj glupi pokušaj komunikacije bez detaljnog čitanja posta, ako se dobro sjećam, gospodine zlopamtilo lolcina

hm, imaš pravo i u meni nečeg zločestog ima evil

lolcina lolcina
ajd ljubi

Deal ljubi
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesub lip 28, 2008 4:38 pm

stripy je napisao/la:
ovaj recept nije isproban (SS molim bez kritika) ali vrijedi pokušati zato što je iz provjerene knjige (hrvatska domaća jela by branka vlahović) i što god da sam pravio iz te knjige bilo je super.
recept je namjenjen merkurici
(sorry ako se već zna za taj recept)

ZAPEČENA BLITVA SA ŠUNKOM

1kg blitve
25 dag kuhane šunke
10 dag naribanog sira parmezana
1 dl kiselog vrhnja
5 dl mlijeka
1jaje, 3 žlice brašna
2 grančice peršinovog lista
maslac, ulje, papar, sol
blitvu dobro operite a zatim je stavite kuhati u posoljenu kipuću vodu. skuhanu blitvu ocijedite, ohladite i zajedno s peteljkama narežite na krupnije rezance. zatim napravite bijeli umak: na zagrijanom ulju popržite brašno, zalijte hladnim mlijekom i na laganoj vatri kuhajte do gustoće umaka. posolite, popaprite, skinete sa vatre pa umiješajte jaje, kiselovrhnje, polovicu naribanog sira i peršinov list. u prikladnu namašćenu posudu posložite u slojevima blitvu i narezanu šunku, pa svaki sloj prelijte sa umakom. pospite ostatkom naribanog sira i odozgo posložite na listiće narezani maslac. stavite u zagrijanu pećnicu i zapecite na srednoj vatri oko 10 minuta. poslužite pireom od krumpira.
Zvuči dobro, napravit ću jednom, pa ću dati izvještaj jel valja šta. :P
Inače imaš pp. Odradila sam svoj dio dogovora raspa
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto pro 02, 2008 5:03 pm

E imam slikicu a nemam recept tuzni

Onda neš mislim misli ...pa idem postati slikicu, jednom ću prikeljiti i recept uz nju zubo....e da je to jedino što zaboravljam gica
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto pro 02, 2008 5:13 pm

evo punjeni kruh (super stvar za rođendanske proslave)

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 P3080062xs9
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimesub pro 06, 2008 5:59 pm

može recept? klopa
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimepon pro 08, 2008 2:12 pm

Može, sutra ili prekosutra.... 8)
Bem mu miša opet sam zaboravila.... oops

Godine čine svoje.... mudri
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimepet pro 12, 2008 12:12 pm

I napokon recepti.
Naime imam dva pa nekad radim jedan nekad drugi u ovisnosti što imam doma ili ih kombiniram....

daklel RECEPT I
FILANI KRUH

4 lizike (talijana)
20 dgk maslaca
20 dkg šunke
10 dkg parizera
15 dkg čajne kobasice (ili neke druge "jače" salame)
4 tvrdo kuhana jaja
kiseli krastavci po želji
20 dkg sira (trapist ili podravec)
malo majoneze (koliko je potrebano da se poveže smjesa)
žličica senfa

PRIPREMA:
- sve sastojke izrezati na sitne komadiće
- povezati to sa maslacom, majonezom, senfom
- lizikama izvaditi sredunu i filati dobivenom smjesom

NAPOMENA: dobro je napraviti sve to 24 sata prije posluživanja, jer nakon punjenja nafilani krugh treba zamotati u foliju i staviti u fižider preko noći (preporuke), u protivnom priliko rezanja se raspada i curi nadjev i sendviči nisu kompaktni
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimepet pro 12, 2008 12:14 pm

RECEPT II
FILANI KRUH

20 dkg maslaca
10 dkg šunke na kockice
4 krastavca na kockice
10 dkg dimljenog topljenog sira
10 dkg svježeg sira
3 tvrdo kuhana jaja
10 dkg salame na kockice

Sve izmiješati, napuniti francuski kruh (kojem je prethodno izvađena sredina) zamotati u foliju i ostaviti preko noći u frižideru.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto sij 13, 2009 4:17 pm

ceka
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto sij 13, 2009 4:25 pm

Daklem Brusketice radim na dva načina

Način prvi:

Zagrijem maslinovo ulje na tavi
Stavim ploške kruha na ulje i zapečem da porumeni i sa jedne is sa druge strane (u ovisnosti koliko želite da vam kruh upije ulje toliko ulja stavite.
Zapečeni kruh stavite na tanjur, a odozgo stavite sitno narezanu rajčicu, mozzatellu, rikulu i posoliš i popapriš

Način drugi:
Ploške kruha (meni je najbolji onaj sa sezamom) natrljajam češnjakom i lagano nauljim, zatim zapečem u pećnici i prekrijem pripremljenom smjesom povrća (ista priča rajčica, rikula, mozzarella, može masline) e to znam tu i tamo vratiti u pećnicu da se sir malo zapeče (ovisi koliko imam vremena)

Nekad kad nemam rikulu stavim suhog peršina (više zbog boja), ili ako imam bosiljak njega ukomponiram...opcije su razne....


I to je to....
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto sij 13, 2009 4:26 pm

Čarolija je napisao/la:
ceka

8)
Nadam se da se strpljenje isplatilo zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitimeuto sij 13, 2009 5:00 pm

je zubi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Provjereni recepti :zubo:   Provjereni recepti :zubo: - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Provjereni recepti :zubo:
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Recepti :D razno raznii

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Gastronomija-
Forum(o)Bir: