Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tamna materija krije Pararelni Univerzum

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 7:38 pm

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2013&mm=04&dd=13&nav_id=704532 Nasao sam ovu zanimljivu informaciju od pre nesto vise od 2 godine od par fizicara,koji tvrde da Tamna materija krije Pararelni Univerzum,zanima sta mislite,koliko je ovo moguce i realno? Onaj ko je malo bolje upoznat sa astrofizikom,zna da Tamna materija cini otrpilike oko 30 posto naseg Svemira i spekulise da upravno ona drzi na koncu i redu,odnosno stabilnu rotaciju i poziciju nebeskih tela unutar velikih skupina-Galaksija.Za sada se malo zna o Tamnoj materiji i jos uvek nije zvanicno-naucno-opipljivo dokazano postojanje Tamne materije,ali ima par naznaka koje vode ka tome.Dok za Pararelne Univerzume nisu nadjene ni te naznake,vec samo cista teorija i hipotetisanje,teorija Multiverzuma.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 7:54 pm

[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 8:05 pm


pokušavam da probudim energije koje se nalaze u vakumima. Vakumi su najveći izvori energija; ono što se smatra prazninom samo je manifestacija neprobuđene materije. Nema praznine na Zemlji, niti u svemiru. U crnim rupama, o kojima govore astronomi, najmoćnije su energije i izvori života. je napisao/la:
s Nikolom Teslom iz 1899. godine
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 8:24 pm

web dust je napisao/la:

pokušavam da probudim energije koje se nalaze u vakumima. Vakumi su najveći izvori energija; ono što se smatra prazninom samo je manifestacija neprobuđene materije. Nema praznine na Zemlji, niti u svemiru. U crnim rupama, o kojima govore astronomi, najmoćnije su energije i izvori života. je napisao/la:
s Nikolom Teslom iz 1899. godine
Takozvani najveci izvor energije u nasem Svemiru,energija nulte tacke,za koje je Tesla tvrdio da postoji i da ima znanje da koristi upravo taj najveci izvor energije u Svemiru,u kome bi Covecanstvo i planeta Zemlja za kratak vremenski period dosegli nevidjene i velicanstvene granice.Ali sta to ima konkretno veze sa ovom temom,odnosno Pararelnim Univerzumima?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 8:29 pm

izvor svega u Nepojamnom, crnoj čestici koju um ne može zamisliti, niti matematika izmjeriti; u tu česticu stane cijeli svemir. Drugi zakon je širenje tame, koja je prava priroda svjetlosti, iz Nepojamnog i njen preobražaj u svjetlo. Treći zakon je potreba svjetlosti da postane materija. Četvrti zakon glasi: nema početka ni kraja; tri prethodna zakona oduvijek traju i stvaranje je vječno je napisao/la:
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 8:34 pm

Bas sada citam taj tvoj tekst Novuse i procitao sam taj deo na pocetku,ali sta to konkretno veze ima da Tamna materija,ili crna cestica kako je naziva Tesla,krije Pararelni Univerzum,koliko sam ja procitao,Tesla uopste nije pominjao Pararelne Univerzume,vec se ovaj tekst bazira na sustinsku postojanost i bazicne zakonitosti iste?
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 8:38 pm

ovo mlađe je glupost
ovo starije nadahnuto je predviđanje i približavanje činjeničnom
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 8:45 pm

web dust je napisao/la:
ovo mlađe je glupost
ovo starije nadahnuto je predviđanje i približavanje činjeničnom

Ovo mladje na sta mislis web dust-e,na Pararelne Univerzume mozda,ili mozda gresim?Inace ja mislim da su Pararelni Univerzumi NONSENS,ili glupost,postoji jedan Univerzum u kome se nalaze mnogo Svemira. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 9:05 pm

1899
2013
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 9:17 pm

Hahaha volis u zagonetkama web duste,sada to ilostrujes godinama,eee sto nisam glup,zivot bi mi bio mnogo laksi,lepo kaze Corba u jednoj svojoj pesmi,kako je lepo biti glup. ;) . Znaci web dust-e,tvojom ilustracijom naglasavas da su Pararelni Univerzumi glupost,slazem se,da Pararelni Univerzumi postoje i da ih upravo Tamna materija krije,posto vec godinama naucnici vrse ispitivanja u vezi Tamne materija i dobili su neke rezultate u vezi Tamne materije,prostom logikom ako su vec dobili neke naznake o Tamonoj materiji i ako ih ona krije,trebalo bi da dobiju i neke obrise-naznake o Pararelnim Univerzumima a posto nista nisu dobili o Pararelnim Univerzumima,znaci Tamna materija ih ne krije i ona je iskljucivo vezana za nas Svemir i postojanje a ne na neki tamo imaginarni copy-paste Univerzum i svet,slican,ili slicni nasem. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 9:24 pm

Ja mislim da je naš fizički svemir u nekoj vrsti membrane i kad probiješ tu membranu dođeš u drugi svemir, nešto kao mjehurići sapunice (tamo su svi spojeni međusobnu u pjenu).
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimečet stu 05, 2015 10:01 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Ja mislim da je naš fizički svemir u nekoj vrsti membrane i kad probiješ tu membranu dođeš u drugi svemir, nešto kao mjehurići sapunice (tamo su svi spojeni međusobnu u pjenu).
Nekako logicnije bi bilo da su druge Dimenzije-Svemiri,nego Pararelni Univerzumi,ja slicno mislim kao ti,samo sto ne mislim da ulazimo u copy-paste svet,vec u neki sasvim drugi,apstraktni,dijametralni razlicit svet od naseg.A mozda se i varam,mada da postoje Pararelni Univerzumi,nekim logickim spletom okolnosti bi se kod nas,sirom sveta odavno pojavio aspekt SF serije Tera Nove,odnosno verovatno bi se susreli sa masom vremenskih-temporalnih putnika iz buducnosti Pararelnog Univerzuma,ali koliko je do sada poznato,nismo se susreli ni sa jednim.Sto se tice konkretno ove teme,kao sto sam objasnio u prethodnjem postu,da Tamna materija krije Pararelni Univerzum,ili vise njih,verovatno bi se vremenom tokom ispitivanja pojavile neke naznake-obrisi postojanja Pararelnih Univerzuma iza Tamne materija,ali za sada nista od toga.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepet stu 06, 2015 11:13 am

ovo što @novus veli je otprilike "moderni" model svemira.
[moderan= bez big banga i crnih rupa, samo elektromagnetska (i kemijska, do tog momenta tek buju došli) dinamika polja i valova s aktivnim razdjelnim opnama i 4 plazmene konfiguracije]
odlično je i to kaj je cjela igra proširena za opciju prožimanja galaksija jedne kroz drugu, bez nužnog urušavanja.


@blanco
- čorba osto đubre dokraja
- da je toj ekipi fizičara teorija klapala već davno bi sve ošlo kvragu s
nekom fuzijskom bombicom, ovak se sam mogu pikulat po sinhrotronu  (drobit dobru lovu na loš provod)
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepet stu 06, 2015 7:28 pm

Web dust-e marketingski trik,ne postoje Pararelni Univerzumi,pretpostavljam da Tesla nije verovao u Pararelne Univerzume po nekim njegovim aluzijama,jer smo svi mi jedinstveni,neponovljivi i posebni,nema copy-paste,jer ako ima,onda se na neki nacin gubi smisao zivota i samim tim zivot je sam po sebi nistavan,sto nikako nije tacno,jer mislim dakle postojim. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimened stu 08, 2015 2:28 pm

u principu nebitno, no univerzum tu opciju ne negira
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimened stu 08, 2015 7:01 pm

web dust je napisao/la:
u principu nebitno, no univerzum tu opciju ne negira
Bitno je,bar za ovu temu,ne negira,ali i ne potvrdjuje,neki oblik pata karte,samo sto po nekoj logici ne bi trebali da postoji Pararelni Univerzumi a jos manje da ih krije Tamna materija. ;) .
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 6:26 pm

:)  nebitno za universum, jednako kao i vrijeme (koje ne postoji - ni kao dimenzija ni kao extenzija). a to s tamnom materijom koja .............  - to je budalaština nastala križanjem dvije idiotske koncepcije. fizike v.praska i fizike informacijskog svemira ,valjda kako bi ipak "objasnili" tamnu materiju (koja ih je gutila poradi neispravnosti einz-zwei-rubinstein-ove formule) u nju smještaju svu masu kaj im je matematički višak (poradi gluposti iz formule, zvane c=konstanta) i backup zapisa galaksija (sa [LOL] pripadnim rupama).
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 6:41 pm

web dust je napisao/la:
:)  nebitno za universum, jednako kao i vrijeme (koje ne postoji - ni kao dimenzija ni kao extenzija). a to s tamnom materijom koja .............  - to je budalaština nastala križanjem dvije idiotske koncepcije. fizike v.praska i fizike informacijskog svemira ,valjda kako bi ipak "objasnili" tamnu materiju (koja ih je gutila poradi neispravnosti einz-zwei-rubinstein-ove formule) u nju smještaju svu masu kaj im je matematički višak (poradi gluposti iz formule, zvane c=konstanta) i backup zapisa galaksija (sa [LOL] pripadnim rupama).
Sto se tice vremena tu bih se mogao sloziti,linearno-objektivno-univerzalno vreme ne postoji u ovom nasem svetu i Svemiru,vec mi projektujemo podsvesno svojim stanjem UMA,mislim da tako glasi podteorija u okviru Teorije Relateviteta,odnosno vreme koje mi percepciramo je relativno.Mozda postoji objektivno-linearno vreme negde u nasem Svemiru,ali je ono verovatno van naseg trenutnog domasaja,odnosno ne mozemo trenutno da to pojmimo.Sto se tice Tamne materije,ne znam da li je to glupost,ili ne,mozda jeste,mozda nije,jos uvek nije zvanicno dokazano njeno postojanje,ali se spekulise a sto se tice Pararelnih Univerzuma,kao sto sam vec mnogo puta ovde rekao,99,9 posto ne postoje,ali uvek ima taj 0,1 posto i to je mislim jedan od cari svega i postojanja. ;) .


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; pon stu 09, 2015 6:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 6:53 pm

linearna funkcija preko koje se snalazimo u okruženje i kojom se pomažemo u međusobnoj komunikaciji
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 7:02 pm

web dust je napisao/la:
linearna funkcija preko koje se snalazimo u okruženje i kojom se pomažemo u međusobnoj komunikaciji
Moze i tako da se kaze,sada mi je dosla jedna misao,mozda objektivno-univerzalno-konstatno vreme,odnosno vreme kao aspekt u pravom obliku postoji u drugom obliku postojanja-Svemiru-Dimenziji,odnosno nepromenljivo je na razne spoljasnje faktore i uticaje, odnosno nije relativno,sto nije slucaj sa ovim nasim fizickim oblikom postojanja,posto je naucno dokazano da vreme u raznim mestima u Svemiru protice razlicito,drugacije i neravnomerno ,gde zavisi od medjusobne sprege,veze i kohezije mase i tela,odnosno takozvane sile koje nazivamo gravitacijom.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; pon stu 09, 2015 7:31 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 7:19 pm


naucno dokazano da vreme u raznim mestima u Svemiru protice razlicite,gde zavisi od medjusobne sprege,veze i kohezije mase i tela,odnosno takozvane sile koje nazivamo gravitacijom. je napisao/la:
tu ti fali neš u rečenici pa se baš i ne kuži. - no svejedno: "no way"
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 7:23 pm

web dust je napisao/la:


tu ti fali neš u rečenici pa se baš i ne kuži. - no svejedno: "no way"
Malo lose sam to preformulisao,hteo sam reci da je krajnji rezultat te medjusobne sprege mase i tela,takozvana sila koju nazivamo gravitacijom.Spekulise se da je gravitacija nekako povezana sa vremenom i prostorom.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 7:30 pm

parametri dogovorne linearne funkcije - da. no samo to, funkcija dalje nema veze sa univerzumom
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1164
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 7:34 pm

web dust je napisao/la:
parametri dogovorne linearne funkcije - da. no samo to, funkcija dalje nema veze sa univerzumom
Naravno,pojednostavljeno je da bi bilo shvatljivo u ovom nasem stadijumu,sto ne znaci da je potpuno tacno,posto je gravitacija jos uvek na neki nacin enigma,kao i vreme,ali definitivno ima neke povezanosti izmedju gravitacije,vremena i prostora u nasem obliku postojanja,odnosno fazon nesto izmedju,ili ISTINA JE NEGDE TAMO. ;) .Da li nema veza sa Univerzumom,ne znam,mozda nema striktno-direktno-primarno veze,ali na neki minoran-neobjasnjiv-apstraktna nacin mozda ima,posto je Univerzum verovatno najkompleksniji aspekt postojanja,tako da je tesko shvaiti bazu Univerzuma a kamoli nesto vise,dublje i kompleksnije.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; pon stu 09, 2015 7:41 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1737
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitimepon stu 09, 2015 7:41 pm

ta istina nije negdi, već je u  univerzumu / [logos]
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tamna materija krije Pararelni Univerzum Empty
PostajNaslov: Re: Tamna materija krije Pararelni Univerzum   Tamna materija krije Pararelni Univerzum Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tamna materija krije Pararelni Univerzum
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Da li postoji pararelni svijet kao u filmu Tomorrowland
» I tu se krije ljepota
» Ludak sam da otkrijem sto na krije svijet

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: