Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Upravo čitate ili ste pročitali...

Go down 
+82
tinityrannical
lera
Florence.
Anđeo
2pac
Novus ordo seclorum
MoW
Velebitkinja
Viper
Dada289
rikoset
megawar888
Einar
Narayana
Sin_Nanna
Abarksas
yuusha
Deti
Melkior
jade
randajad
hromi
Zona
Archangel
Dantalion
Armin od Irima
InaNNaa
wanderer
Ninabella
guitar_master
PathFinder
TiaMa'at
flory
Cinderella
Chakotay
Mama
legenda007
QuarK
guenhwyvar
Dragony
skin
Athena
Tilia cordata
vitrys
Ivan-ik
josip21
Queen of books
sound-of-stars
Gea
Fantom
tomi
stnatan
Remke
Aurora Borealis
Legionar
minchy^_^
Casper
Berny_Sinara
Cuppycake.Disaster
Alpha
nixicay
arhont
alexx
avanturista
malena
tomo99
gloria_g
zvezda
silver
meli
Svjetloisjena
Sentinel
malenaivi
kayser
vladimir
sanja
Aleksandar Veliki
Nefertiti
Tallina
floridana
Merkurica
Absynthia
86 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 1:43 am

Koji k.... uopšte znamo? (What the bleep do we know?)
(Tako se zove knjiga... :) ) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 12:24 pm

e da Zvezdo, nekako stalno naletavam na taj naslov, pa bih ga vjerovatno trebala i pročitati (sinkronicitet - knjiga me naganja :) ) pa možeš li mi reći o čemu se radi? i dali ti je dobra?

ja čitam nastavak putovanja duše, to je sudbina duše, i kaj ja znam....neke stvari u knjizi su se već i prije spominjale u nekim drugim knjigama...nekako sve to dođe na isto, samo u nijansama opisivanja.
ima mi logičnih stvari, za koje odmah pomislim da, moguće....a ima i bajkovitih, pa si mislim ma to su sve gluposti...pizd....
utjeha za ljude....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:11 am

Još je čitam, ali stvarno mi je super. Na jednostavne načine se bavi nekim od najvećih pitanja koje su ljudi ikada postavljali... i obrađuje širok spektar zanimljivih tema. Ja bih ti je zaista preporučila, nabavila sam i film da ga pofledam...

Evo ti malo primera:
"Ako je sve što percipiram temeljeno na onome što već znam, kako ću ikada videti nešto novo? Ako nikada ne vidim ništa novo, kako ću se promeniti? Kako ću rasti?...
...Dakle, mi zapravo ne percipiramo realnost; mi vidimo sliku realnosti koju je izgradio naš mozak na temelju ulaznih čulnih podataka, plus nebrojenih asocijacija izvučenih iz nepreglednih neuronskih mreža našeg mozga. „Zavisi od toga kakva su bila vaša iskustva“, kaže dr. Newberg, „a na način na koji na kraju obrađujete podatke zapravo stvara vaš vidljivi svet... Mozak je to što konačno percipira stvarnost i stvara za nas naše tumačenje sveta“.
... Kad se sve sabere, bar u meri do koje se nauka do danas razvila, važi sledeće: mi stvaramo svet koji opažamo. Kad otvorim oči i pogledam oko sebe, to što vidim nije „svet“, nego svet koji je moja ljudska senzorna oprema sposobna da vidi, svet koji mi moj sklop verovanja dopušta da vidim i svet za koji je mojim emocijama stalo da ga vidi ili pak ne vidi.
Iako se opiremo ovom poređenju i želimo da verujemo da postoji „stvaran svet“ koji svi možemo primetiti i složiti se oko toga, činjenica je da ljudi često – a možda i uvek – iste stvari opažaju drugačije. Na primer, kada se više osoba priseća nekog zločina (kao što je to slučaj u klasičnom japanskom filmu Rashomon), verzija onoga što se „zaista dogodilo“ mnogo se razlikuje – ne samo kad je reč o sitnim detaljima zločina, nego i kad je reč o pojavnim karatkeristikama (boja kose, visina, odeća) i žrtve i počinitelja. Svaki svedok zločina veruje da je njegova ili njena priča tačna, ali ono što oni zaista imaju samo je njihova vlastita percepcija događaja.
Mi stvaramo svoj svet, svo vreme i na bezbroj načina. Vid i percepcija su jedni od najočiglednijih, naučno potvrđenih načina na koje to radimo. Vrhovno pitanje glasi: da li to tu prestaje? Je li to granica našeg uticaja na svet koji vidimo? ..."

Nadam se da si stekla dojam... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesri pro 17, 2008 3:22 pm

jesam thx, da, pročitati ću, zanimljivo...

e sad mi je jasno kada slušam dvoje ljudi koji su bili prisutni zajedno nekom događaju, a svaki od njih događaj opisuje apsolutno drugačije.
uvijek sam si mislila pa ljudi moji, kak je to moguće, jesu li onda uopće bili tada u tom događaju.
eto, odgovora, jesu, al je svatko to doživio na svoj način...istu priču...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesri pro 17, 2008 3:23 pm

jesam thx, da, pročitati ću, zanimljivo...

e sad mi je jasno kada slušam dvoje ljudi koji su bili prisutni zajedno nekom događaju, a svaki od njih događaj opisuje apsolutno drugačije.
uvijek sam si mislila pa ljudi moji, kak je to moguće, jesu li onda uopće bili tada u tom događaju.
eto, odgovora, jesu, al je svatko to doživio na svoj način...isti događaj...
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimened pro 21, 2008 8:50 pm

zvezda je napisao/la:


... Kad se sve sabere, bar u meri do koje se nauka do danas razvila, važi sledeće: mi stvaramo svet koji opažamo. Kad otvorim oči i pogledam oko sebe, to što vidim nije „svet“, nego svet koji je moja ljudska senzorna oprema sposobna da vidi, svet koji mi moj sklop verovanja dopušta da vidim i svet za koji je mojim emocijama stalo da ga vidi ili pak ne vidi.
Iako se opiremo ovom poređenju i želimo da verujemo da postoji „stvaran svet“ koji svi možemo primetiti i složiti se oko toga, činjenica je da ljudi često – a možda i uvek – iste stvari opažaju drugačije. Na primer, kada se više osoba priseća nekog zločina (kao što je to slučaj u klasičnom japanskom filmu Rashomon), verzija onoga što se „zaista dogodilo“ mnogo se razlikuje – ne samo kad je reč o sitnim detaljima zločina, nego i kad je reč o pojavnim karatkeristikama (boja kose, visina, odeća) i žrtve i počinitelja. Svaki svedok zločina veruje da je njegova ili njena priča tačna, ali ono što oni zaista imaju samo je njihova vlastita percepcija događaja.
Mi stvaramo svoj svet, svo vreme i na bezbroj načina. Vid i percepcija su jedni od najočiglednijih, naučno potvrđenih načina na koje to radimo. Vrhovno pitanje glasi: da li to tu prestaje? Je li to granica našeg uticaja na svet koji vidimo? ..."
podsjeća me na castanedu.

ja trenutno čitam "50 anđela za godinu". djeluje pozitivno na mene. :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesri pro 24, 2008 2:56 am

Tu negde se baš i citira Kastaneda.... :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimened sij 11, 2009 8:55 pm

"Zvezda", Džeri Spineli...

Dobaciću i par citata čim stignem... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto sij 20, 2009 6:22 pm

Zidovi od magle - Dražen Jarabek
tužno...tužno...čovjek je 3 godine održavao satove likovnog na dječjim odjelima onkologije...
možete si misliti - jadni klinci, a naše zdravstvo i zaposlenici u komi...
[Vrh] Go down
Cuppycake.Disaster
Žaba
Cuppycake.Disaster


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 257
Age : 30
Location : *||_DreaMwORld_||*
Registration date : 02.09.2008

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:57 am

Ja citam englesku knjigu - Breaking Dawn od Stephenie Meyer...
odlicne su njezine zadnje 4 knjige,ali nevjerujem bas da vam se budu svidjele...
radi se o jednoj curi, imenom Bella. Ona se zaljubi u Vampira,Edward.
I sad imaju puno problema, zato sto je ona ljudsko bice i to nije bas dobro ak se spoje, posto je opasno...
neznam bas dobro opisat, mozda nadete na netu bolje opisano :D
ali knjige su zbilja dobre, 1. i 2. sam u roku od 1-2 dana procitala :)
1. twilight 2. new moon <3 (najdraza) 3. eclipse 4. breaking dawn
cheer
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesub vel 28, 2009 7:30 pm

upravo citam:

Carl Johan Calleman - Majanski Kalendar i Transformacija Svijesti
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 3:51 pm

citam Harry Pottera...R.L. Stine i Twilight :) :D
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 4:00 pm

Jedini put - John Wesley, čitam je
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 1:58 am

Linn Ullmann - Når jeg er hos deg
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimepon oľu 23, 2009 11:02 pm

William P.Young - Koliba

Roman o susretu čovjeka i Boga koji odlikuje književna vrijednost i duhovna hrabrost. Koliba siječe kroz klišeje religije i loše književnosti otkrivajući nešto dojmljivo i prekasno o vječnom plesu života i Boga. Ova se priča iščitava poput molitve – i to najvrednije molitve, ispunjene znojem i očuđenjem, jasnoćom i udivljenjem. Odlučite li se ove godine pročitati samo jednu knjigu, neka to bude ova. (Mike Morrell, Zoecarnate.com)

Kada se piščeva mašta i strast teologa međusobno oplode, to urodi knjigom poput Kolibe. Ova knjiga ima potencijal učiniti za naš naraštaj ono što je "Hodočasničko postajanje" Johna Bunyana učinilo za njegov. Toliko je dobra! (Eugene Peterson)

Najmlađa kći Macka Mackenzia Missy oteta je za vrijeme obiteljskog ljetovanja. Dokaz da je brutalno ubijena pronađen je u nekoj napuštenoj kolibi u divljini Oregona. Četiri godine kasnije, ožalošćeni Mack prima nevjerojatnu poruku, kojom ga se poziva da posjeti onu istu kolibu. Unatoč svojim dvojbama Mack jedno zimsko prijepodne odlazi tamo i doživljava najmračniju moru. Ono što će pronaći u kolibi, zauvijek će promijenit njegov život. U svijetu u kojem religija postaje sve nevažnija, „Koliba“ se bori sa vječnim pitanjem – gdje se nalazi Bog u svijetu ispunjenom neizrecivom boli. Ono što je Mack doživio zaprepastit će vas i promijeniti možda točno koliko je promijenilo i njega.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 8:25 am

Absynthia, hvala na ovako opširnom predstavljanju :)

Poziva na čitanje study
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimečet tra 02, 2009 6:04 am

Zanemarite moj copy/paste opisa knjige.
Knjiga je gubljenje vremena zato jer autor previše sere. Zato je i postala bestseller.

Glavnom liku Macku, kćer mu je oteta na jednom obiteljskom kampiranju. O njoj i njenom truplu nije bilo ni traga. Ispostavilo se da ju je ubio neki serijski ubojica djece. I tako, nakon par godina, on ne može nastaviti normalno živjeti jer ne zna što joj se dogodilo, kao ni ostatak obitelji. I tako jednog dana dobije poruku od Boga da se nađu u jednoj kolibi (u kojoj je mala ubijena). Bog je predstavljen u liku ženske, a kasnije u liku starijeg muškarca. Da dođemo do kraja, autor filozofira o tome kako je kršćanski opraštati, kako je Bog uvijek uz nas što god da nam se dogodi. I na kraju ga dovede do njenog trupla.

Knjiga je fikcija, a sad, da nekome od vas jednog dana serijski ubojica otme dijete, nemate pojma o njegovoj/njezinoj sudbini. U takvim trenucima, većina se okrene protiv Boga jer krive njega za tu zlu kob, i da vam netko kaže da ćete moći nastaviti živjeti ako prihvatite to što se dogodilo i oprostite ubojici. Da li bi vi mogli samo tako prijeći preko toga i oprostiti?

Nije mi se svidjela knjiga, i nema se tu više kaj reći. Svatko ima svoj ukus, al ja ne volim kršćansku propagandu ovog tipa - ljubi svoga bližnjeg, okreni drugi obraz bla bla.
Bacila 125 kn uzalud.

Uglavnom, da se vratim na temu, pročitala sam Amelie Nothomb - Lastavičin dnevnik.

Radnja: Nakon što doživi ljubavno razočaranje, tridesetogodišnji dostavljač ostane lišen osjeta. Izgubi posao te nađe novo zanimanje, prikladnije njegovu novom stanju - postane plaćeni ubojica. Ne libi se naciljati žrtvu i počiniti savršen zločin. Čak osjeća novo uzbuđenje i žudnju da ponovi taj gotovo božanski čin - sve dok tijekom jedne od ubilačkih misija ne pronađe dnevnik mlade djevojke, koja je također bila njegovom žrtvom. Ubojica se ne može othrvati znatiželji i pročita što piše u djevojčinoj bilježnici.
Njegovo ponašanje postane nepredviljivo, osjeti mu se vrate i doživi preobrazbu kakvu nije mogao ni zamisliti....

A sad čitam knjigu Victorije Hislop - Otok- Za nju ste vjerujem već čuli, isto bestseller.

Na raskrižju važnih životnih odluka, dvadesetogodišnja Alexis Fielding poželi saznati više o brižno skrivanoj prošlosti svoje majke. Sve što zna jest da je Sofija odrasla u malom ribarskom selu na Kreti, pa kad napokon odluči posjetiti taj grčki otok, majka joj daje pismo za staru prijateljicu Fotini – pismo koje bi trebalo ponuditi odgovore na sva njezina pitanja. Ali prvo što Alexis otkriva je otok. Nasuprot majčina rodnog sela Plake, odvojena tek tankim pojasom mora, dočekat će je Spinalonga, nekadašnja kolonija gubavaca. Kad Alexis pronađe Fotini, napokon će otkriti i priču koju je Sofija tajila cijeloga života: priču o njezinoj prabaki Eleni, njezinim dvjema kćerima, potresnu sagu o obitelji razaranoj nesrećama, ratom i strastima.
Priča o obitelji postat će tako priča o otoku, a Alexis će preko nje otkriti tajnu obiteljske prošlosti, ali i vlastite budućnosti. Potresna priča o ljubavi i nesreći, koja je osvojila svijet!

Zapravo, Alexis ima 25 godina, ali dobro :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimečet tra 02, 2009 8:45 am

Absynthia, ne kupuješ valjda svaku knjigu koju želiš pročitati? Novijih izdanja nema u knjižnicama, a bestselleri se mogu dobiti samo "preko veze", ali uvijek postoji mogućnost razmjene s drugima koji su je kupili po sistemu ja tebi, ti meni.

Ova druga knjiga mi stvarno zvuči privlačnije od prve u kojoj je pisac pretjerao s porukom, očito. Ni ja to ne volim. A što se opraštanja tiče, radi se zapravo o neophodnosti pomirenja više sa samim sobom nego s okolinom kako bi se moglo ići dalje - ne znam koliko je autor uspio u tome s obzirom na gornji komentar. :D
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimepet tra 03, 2009 1:02 am

Pa..... volim knjige, volim ih imati na polici i znati da su moje. Da imam gro para trošila bi ih najviše na knjige, slike i vina. Nisam neka cugerica, ali želim imati ogroman vinski podrum jednog dana u kojem se nalazi stotinu različitih vina :D

Bestsellere možeš naći u svakoj knjižari u gradu Zagrebu. Ne padam na njih toliko jer uvijek ispadnu loše knjige. Ok, ne loše, ali ne po mom ukusu. Slično je i sa filmovima koji osvajaju desetak Oskara. Uvijek su loši, ali na koju foru poberu toliko Oskara je misterija. To bi trebala biti jedna od tema na ovom forumu :D
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimepet tra 03, 2009 2:52 am

Absynthia je napisao/la:
Slično je i sa filmovima koji osvajaju desetak Oskara. Uvijek su loši, ali na koju foru poberu toliko Oskara je misterija. To bi trebala biti jedna od tema na ovom forumu :D

Zvuči zanimljivo Abs, ajde smisli koncepciju pa otvori. :)
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimepet tra 03, 2009 3:09 am

Ne da mi se =)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimepet tra 03, 2009 9:44 pm

Pa viđam ja bestsellere po zagrebačkim knjižarama, ne možeš ih promašiti i ako ne zuriš u izlog svake knjižare na koju naiđeš kao što zurim ja :) No upravo njih mi se ne da kupovati jer mi je stan ionako zatrpan knjigama, a za bestsellere nikad nisam sigurna hoće li mi se svidjeti toliko da ih poželim imati. S godinama sam naučila kupovati knjige koje sam već pročitala i želim ih stvarno imati, iako napravim i poneki izuzetak study
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimened tra 26, 2009 7:24 pm

Jučer sam kupila dvije knjige: Izraelsko-Arapski ratovi od Manojla Babića, i Deseti dar Jane Johnson.

Vidla sam u jednim dnevnim novinama reklamu za Deseti dar, pročitala opis i morala sam ju imati :D


Ljubavnik joj je na rastanku ostavio dar... Kad Juliju Lovat napusti njezin dugogodišnji ljubavnik Michael, na rastanku joj daruje knjigu koja je pripadala jednoj djevojci iz Cornwalla prije 400 godina. Sa željom da otkrije priču vlasnice te knjige, Julia kreće na putovanje koje nije mogla zamisliti... Mlada djevojka iz Cornwalla je devetnaeslgodišnja Cat Tregenna, sluškinja lady Harris u Kenegiju, na obali Cornwalla. Njezina strastvena narav i odlučnost da postane nešto više od seoske supruge mogu se mjeriti samo s njezinom umješnošću s iglom. Međutim, klupko Catinog života dramatično će se početi razmotavati u ljeto 1625. Kad gusari opljačkaju Cornwall, sa sobom uzimaju Cat i još šezdesetak seljana kao zarobljenike. Bačena u zastrašujući prostor gusarskog broda. Cat mora preživjeti pomorske bitke i jednomjesečno putovanje do Maroka, prije no što bude prodana u roblje. No najprije privlači pozornost kapetana ratne galije, muškarca na svetoj misiji da ubije i zarobi nevjernike. Deseti dar je isprepletena priča o dvije mlade žene: o pustolovini koja je započela prije četiristo godina na krševitoj obali Cornwalla i koja će završili na prašnjavim bazarima suvremenog Maroka. To je potraga za tajnama - i ujedno priča o pronalaženju ljubavi ondje gdje bije najmanje očekivao... Autorica ove knjige Jane Johnson i sama je istražujući za ovaj svoj prvi roman ljubav pronašla u Maroku, vratila se u London, napustila posao urednice u nakladničkoj kući i udala za za svog berberskog gusara.

http://www.profil.hr/knjiga/deseti-dar/26954/
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimened svi 03, 2009 7:06 pm

Absynthia je napisao/la:
Jučer sam kupila dvije knjige: Izraelsko-Arapski ratovi od Manojla Babića, i Deseti dar Jane Johnson.

Vidla sam u jednim dnevnim novinama reklamu za Deseti dar, pročitala opis i morala sam ju imati :D


Ljubavnik joj je na rastanku ostavio dar... Kad Juliju Lovat napusti njezin dugogodišnji ljubavnik Michael, na rastanku joj daruje knjigu koja je pripadala jednoj djevojci iz Cornwalla prije 400 godina. Sa željom da otkrije priču vlasnice te knjige, Julia kreće na putovanje koje nije mogla zamisliti... Mlada djevojka iz Cornwalla je devetnaeslgodišnja Cat Tregenna, sluškinja lady Harris u Kenegiju, na obali Cornwalla. Njezina strastvena narav i odlučnost da postane nešto više od seoske supruge mogu se mjeriti samo s njezinom umješnošću s iglom. Međutim, klupko Catinog života dramatično će se početi razmotavati u ljeto 1625. Kad gusari opljačkaju Cornwall, sa sobom uzimaju Cat i još šezdesetak seljana kao zarobljenike. Bačena u zastrašujući prostor gusarskog broda. Cat mora preživjeti pomorske bitke i jednomjesečno putovanje do Maroka, prije no što bude prodana u roblje. No najprije privlači pozornost kapetana ratne galije, muškarca na svetoj misiji da ubije i zarobi nevjernike. Deseti dar je isprepletena priča o dvije mlade žene: o pustolovini koja je započela prije četiristo godina na krševitoj obali Cornwalla i koja će završili na prašnjavim bazarima suvremenog Maroka. To je potraga za tajnama - i ujedno priča o pronalaženju ljubavi ondje gdje bije najmanje očekivao... Autorica ove knjige Jane Johnson i sama je istražujući za ovaj svoj prvi roman ljubav pronašla u Maroku, vratila se u London, napustila posao urednice u nakladničkoj kući i udala za za svog berberskog gusara.

http://www.profil.hr/knjiga/deseti-dar/26954/

Američki, Engleski (u VB knjiga se zove Crossed Bones) i Hrvatski book cover - fenomenalni su mi!

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 C0c9afdf9a

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 E54a0c72a4

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Ce75207b96
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 10:50 pm

Edith Nesbit - Iz mrtvih - danas slučajno nabasala na tu knjigicu na kiosku - 29 kuna hello! - i nisam požalila kaj sam ju kupila. Za sad, predobra je ;)

Uglavnom, horor pričice.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Upravo čitate ili ste pročitali...
[Vrh] 
Stranica 4 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: