Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zagonetke

Go down 
+60
megawar888
SkywardSword
markopetres
Hladni
Madonna
ultras
Akasha
BaltiBoy
Einar
Korplikan
bojan95
matac
yuusha
bros
moskri
Emac
Chakotay
Green
flory
LuckyLuke
GaGa
Athena
Cinderella
Mislav
Fantom
Skulptura
tomi
biga
KOHORTON
Jergo
Black_Pearl
gothic45
Remke
f1
Michael Wittmann
josip21
Legionar
Gea
nedo_tuzla
Hapa
Jaykof
fazon
Neo
GoodAlien
stella
Merkurica
None
Aleksandar Veliki
malenaivi
**Vanyari
Alpha
floridana
veronika30
Svjetloisjena
Blizzard
zmija
vladimir
belongs to lovers
Rain
userNejm
64 posters
Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Next
Autor/icaPoruka
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:28 pm

Nije 50-50. Tako isto mozes reci da je 50-50 sansa da osvojis loto. Nikad ne znas hoces li.

Fora je u tome da ne mozes imati 2 para i 4 u boji na flopu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:32 pm

sansa 50-50 se spominje uvijek kad je nesto nemoguce tocno znati... znaci 50% da ces dobiti i 50% da neces. Zasto nebi mogao imati dva para i 4 karte u boji na flopu?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:36 pm

tomi je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Sljedeca zagonetka molim kava

Btw, evo nesto sto mi je jucer palo na pamet dok sam igrao Texas Holdem :D Kolika ti je sansa za pobjedu ako nakon prikazanog flopa imas dva para i ulaz u boju (flush draw, jedna karta ti fali do boje)?

Aj malo nama laicima opiši detaljnije što se otvorilo, koliko karata se još izvlači, što se smatra pod dobitak i slično...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:39 pm

Omega je napisao/la:
tomi je napisao/la:
tomi je napisao/la:
Sljedeca zagonetka molim kava

Btw, evo nesto sto mi je jucer palo na pamet dok sam igrao Texas Holdem :D Kolika ti je sansa za pobjedu ako nakon prikazanog flopa imas dva para i ulaz u boju (flush draw, jedna karta ti fali do boje)?

Aj malo nama laicima opiši detaljnije što se otvorilo, koliko karata se još izvlači, što se smatra pod dobitak i slično...

2 karte imas u ruci, tri su otvorene na stolu. Izvlace se jos tri karte. Dobitak znaci da imas jacu ruku od ostalih 8 za stolom. Ruka se sastoji od 5 karata ( 0-2 iz tvoje ruke i 0-5 sa stola). Hijararjiha vrijednosti ruku ide ovako:

Par
Dva para
Tris ( tri iste )
Skala ( rastuci niz od 5 karata npr. 7 8 9 10 J )
Boja ( 5 karata u istoj boji )
Full house ( tris + par )
Poker ( 4 iste )
Skala u boji
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:41 pm

Skulptura je napisao/la:
sansa 50-50 se spominje uvijek kad je nesto nemoguce tocno znati... znaci 50% da ces dobiti i 50% da neces. Zasto nebi mogao imati dva para i 4 karte u boji na flopu?

Ajde, napisi mi situaciju u kojoj mozes imati. :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:44 pm

U pravu si. Malo sam skocio prije nego sto sam razmislio... Ili 2 para ili ulaz u boju :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:49 pm

Flush draw su 4 iste?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:49 pm

tomi je napisao/la:

Par
Dva para
Tris ( tri iste )
Skala ( rastuci niz od 5 karata npr. 7 8 9 10 J )
Boja ( 5 karata u istoj boji )
Full house ( tris + par )
Poker ( 4 iste )
Skala u boji
Samo bi te ovdje malo ispravio:

Prije ovoga "par" dolazi kombinacija koja je ujedno i najslabija.
2,4,6,8,10 (High cards) ili (Jače karte)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:50 pm

@omega... 4 iste su "poker" ili "four of a kind"

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:51 pm

Skulptura je napisao/la:
U pravu si. Malo sam skocio prije nego sto sam razmislio... Ili 2 para ili ulaz u boju :)

Ajde sad malo ozbiljnije kombinatorike :) Dosta je poznat problem

Igramo kviz "Osvoji auto!". Imamo troja vrata, iza jednih se nalazi auto, a iza ostalih koze. Mi izabiremo jedna vrata. Voditelj kviza nam nakon toga otvori neka druga vrata iz kojih se nalazi koza i pita nas hocemo li promjeniti svoj odabir i izabrati ona treca vrata umjesto onih prvotno izabranih. Je li dobro promjeniti odluku?

Edit: ako je netko zainteresiran, neka slobodno otvori temu o Holdemu. Sa zadovoljstvom cu objasniti pravila :) Takodjer, mogli bi razmjeniti savjete i trikove, dosta sam to proucavao po netu :D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:55 pm

ja nebi mjenjao svoje misljenje... ostao bi na odabranim vratima... frajer me hoce navuc :)

P.S. ako trebas kakve savjete ili imas pitanje za poker javi ;)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 7:59 pm

Skulptura je napisao/la:
ja nebi mjenjao svoje misljenje... ostao bi na odabranim vratima... frajer me hoce navuc :)

P.S. ako trebas kakve savjete ili imas pitanje za poker javi ;)

Obrazlozi malo odogovor :)


Sto se pokera tice, fanatik sam, igram u drustvu kad god mogu, na Facebooku takodjer (znam, jadno je, nisu to pravi novci, ali ne zelim trositi nista :) ), gledam na turnire kad god bude i proucavam taktike po netu.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 8:08 pm

nemam nikakvo posebno obrazlozenje... Prvo sto bi pomislio je to da me hoce zaje... jer sam pogodio prava vrata. Iako sam mozda u krivu... neznam

Ma ja poker igram doslovno svaki dan od 2003. Obozavam ga i znalo se desit da i zaradim nekad, makar vise igrem zbog same igre nego zbog novaca. Poker na fejsu mi nije nesto. Stalno dobivam neke skale i boje... hehe

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 8:10 pm

Skulptura je napisao/la:
nemam nikakvo posebno obrazlozenje... Prvo sto bi pomislio je to da me hoce zaje... jer sam pogodio prava vrata. Iako sam mozda u krivu... neznam

Ma ja poker igram doslovno svaki dan od 2003. Obozavam ga i znalo se desit da i zaradim nekad, makar vise igrem zbog same igre nego zbog novaca. Poker na fejsu mi nije nesto. Stalno dobivam neke skale i boje... hehe

Nisi shvatio za igru. Takva su pravila igre, procedura je uvijek takva, koja god ti vrata izabrao :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 8:12 pm

tomi je napisao/la:

Igramo kviz "Osvoji auto!". Imamo troja vrata, iza jednih se nalazi auto, a iza ostalih koze. Mi izabiremo jedna vrata. Voditelj kviza nam nakon toga otvori neka druga vrata iz kojih se nalazi koza i pita nas hocemo li promjeniti svoj odabir i izabrati ona treca vrata umjesto onih prvotno izabranih. Je li dobro promjeniti odluku?

U početku imamo 1/3 šanse da stanemo ispred vrata gdje je auto. U trenu kada stanemo, voditelj otvara jedna vrata ispred kojih nismo stali i vidimo da je tamo koza.
Stoga u tom trenu pred nama je novi izbor, imamo dvoja zatvorena vrata i ne znamo što je iza njih. Dakle, vjerojatnost da dobro izaberemo je 1/2. Zato je potpuno svejedno koja vrata ćemo izabrati jer su nam jednake šanse za dobitak kod oba vrata. Stoga, potpuno je svejedno hoćemo li se predomisliti ili ne jer ne znamo što je iza vrata.

A je li ista vjerojatnost da ostanemo ispred tih vrata ili dok vrata promijenimo? Na početku je 1/3, kasnije 1/2, dakle razlike nema i svejedno je gdje ćemo stati. Ali kao što Struktura kaže, ostao bih na istim vratima jer bi sumnjao da me voditelj pokušava zeznuti.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 8:43 pm

Prosirimo onda problem na cetvora vrata. 3 koze i 1 auto. Izaberete jedna vrata, voditelj otkrije dvije koze i opet vam da priliku da birate. Sto sad?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 8:48 pm

Opet isto. Ja fkt ne vidim poantu. Nemogu nikojom logikom zakljuciti koja bi vrata mogla biti. Samim time nebi niti mjenjao svoj misljenje, pa makar bilo 150 vrata

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 9:01 pm

Hoće li novčić više puta pokazati glavu ako ga prvo okrenemo pa pogledamo, ili ako ga odmah pogledamo? :P
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 9:10 pm

Ok, onda idemo ovako. Recimo da ima milijun vrata. 999 999 koza i jedan auto. Vi izaberete jedna vrata, voditelj otvori sva ostala vrata osim jednih. Jos uvijek biste ostali pri svojoj odluci?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 9:19 pm

u ovom slucaju nemam sta vise odlucivat jer su ostala jedino ova koja sam odabrao. Jedino ako su ostala ta moja i jos jedna... Isto bi ostao pri svojoj odluci scratch

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 9:22 pm

Dakle, sansa da si pogodio prava vrata je 1 / broj vrata, u ovom slucaju 1 / 1 000 000, sto je 0.0001%. Sansa da je auto iza nekih od ostalih vrata je 99.9999 %. Voditelj ce svaki puta otvoriti sva preostala vrata osim nasih i jos jednih i iza svih otvorenih ce njih biti koze.

Dakle, auto je iza nasih vrata - 0.0001%, auto je iza onih drugih vrata koja su ostala neotvorena - 99.9999 %.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 9:25 pm

mislim da bi sanse bile opet 50-50. Iza bilo kojih od tih dvoje vrata bi mogao biti auto....
Ispravi me ako sam u krivu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 10:31 pm

tomi je napisao/la:
Dakle, sansa da si pogodio prava vrata je 1 / broj vrata, u ovom slucaju 1 / 1 000 000, sto je 0.0001%. Sansa da je auto iza nekih od ostalih vrata je 99.9999 %. Voditelj ce svaki puta otvoriti sva preostala vrata osim nasih i jos jednih i iza svih otvorenih ce njih biti koze.

Dakle, auto je iza nasih vrata - 0.0001%, auto je iza onih drugih vrata koja su ostala neotvorena - 99.9999 %.

Štima :)

Baš sad smo cimer i ja vodili filozofiju oko toga, ali doista je tako kako kažeš.

Recimo da imamo 100 vrata. Šansa da pogodimo otprve je 1%, dakle samim time je 99% šanse da promašimo. To znači da je vjerojatnost da se iza naših vrata nalazi auto jednaka 1%, a iza svih ostalih ispred kojih nismo stali, sveukupno, jednako 99%. Kada on zatvara vrata, tada ostavi samo jedna vrata sa našima da se možemo predomisliti. U tom trenu se vjerojatnost čini kao 50%, ali moramo uzeti u obzir početne uvjete, a početni uvjeti su da je auto iza naših vrata = 1%, a iza bilo kojih od svih ostalih = 99%. Dakle, ako si sva ostala vrata zamislimo kao jedna jedina, tada je iza tih vrata vjerojatnost 99% da je auto.

Pokus: Imamo 5 vrata i 10 puta radimo isti pokus, stanemo ispred jednih, a voditelj zatvori preostala 3 gdje su koze. Slučaj a) jest da mi uvijek ostanemo pri svojim vratima, a slučaj b) je da se onda možemo predomisliti i birati vrata.

U slučaju a), očekivana vrijednost pogotka je 2 u 10 pokusa (vjerojatnost od 1/5).
U slučaju b), očekivana vrijednost pogotka je 5 u 10 pokusa (vjerojatnost 50% jer imamo dvoja vrata ispred sebe, pa biramo).

Sve u svemu, jasno je da se manje isplati ostati ispred svojih vrata nego naslijepo birati, a onda samim time se više isplati predomisliti nego ostati pri svojim vratima.

Odličan zadatak, Tomi. Zajebo si i mene i cimera i Skulpturu i sve žive XD
To jest, sami sebe smo zajebali :P
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 10:39 pm

Ma vi ste se svi zajebali. To mozda naizgled i je tako, ali zapravo nije.

Ako imamo 100 vrata. Mi odaberemo jedna a voditelj ih otvori 98. Ostaju nam dvoja vrata. Zasto bi sansa da je auto iza jednih vrata bila 99% a iza drugih 1%. Sansa uvijek ostaje proporcionalno ista.

Ako je svih 100 vrata zatvoreno, sansa da cemo pogoditi gdje je auto je 1:100. Ako otvorimo 50 vrata, nova sansa je 1:50 itd... Uvijek ostaje isto. Sta ne?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitimeuto stu 17, 2009 10:44 pm

Dao sam primjer pokusa zašto nije jednaka šansa... Očekivanja pokusa trebaju biti jednaka, ali nisu, dakle nije jednaka šansa da je auto iza naših vrata ili drugih...
Stvar je u tome da se ne smije zanemariti činjenica da smo na početku imali 100 vrata, a da je onda voditelj zatvarao vrata. Radi se o triku gdje mi zaboravimo početni slučaj i mislimo samo na to kako imamo ispred sebe dvoja vrata, pa da je šansa 50/50.

Ako gledamo vrata pojedinačno, tada je šansa da je iza svakih = 1/100, s tim da mi biramo jedna, a ostaju 99, iza kojih je ukupna šansa da je auto 99/100. Voditelj će zatvarati vrata iza kojih auto NIJE, pa zato ostaju jedna vrata iza kojih je ista vjerojatnost da se nalazi auto, s obzirom na početne uvjete.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zagonetke - Page 16 Empty
PostajNaslov: Re: Zagonetke   Zagonetke - Page 16 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zagonetke
[Vrh] 
Stranica 16 / 23.Go to page : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Next
 Similar topics
-
» Zagonetke i zadaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zabava-
Forum(o)Bir: