Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ogovarate li?

Go down 
+11
fretless11
sanja
vladimir
silver
floridana
malenaivi
Aleksandar Veliki
Merkurica
Alpha
Svjetloisjena
XPmaN
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 4:03 pm

ja rijetko...
vi?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 4:06 pm

Ako je ogovaranje zlonamjerno iznošenje neprovjerenih činjenica o drugima - gotovo nikad. No kako je razgovor ipak nekakva socijalna interakcija, može se uvijek dogoditi nehotice, a i pitanje je ponekad gdje je granica između ogovaranja i razmjene informacija. Tako se može dogoditi nehotice... :(
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 4:31 pm

Istina...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 4:34 pm

Ne mogu smisliti tračanja i ogovaranja
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 4:34 pm

istina
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:17 pm

ne podnosim ogovaranje i nimalo ga ne prakticiram
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:31 pm

istina...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:44 pm

Ajmo ovako postavit pitanje... Sta je ogovaranje?

Jer kao sto S&S kaze...ponekad je pitanje gdje je granica izmedju ogovaranja i razmjene informacija...

Ako je ogovaranje svjesno i namjerno iznosenje neprovjerenih ili laznih informacija onda je pitanje kakva je osoba koja to cini ili zasto neka osoba to cini...

Ako je ogovaranje iznosenje cinjenica o nekome tko nije prisutan, a ukljucuje neke neutralne price koje osobi ne mogu stetit stetit onda to svi rade. Problem nastaje sto osoba kojoj je prica prenijeta moze izokrenuti neke podatke...

Ako je ogovaranje pricanje o nekome tko nije prisutan, a ukljucuje neugodne stvari ili stvari recene u povjerenju (a da to iznosenje nema neki visi cilj u smislu da se osobi o kojoj se prica pokusava pomoci) ili stvari koje mogu stetiti osobi o kojoj se prica...onda ta osoba mora pod hitno promjeniti "prijatelja".

I na koncu ako se o nekome iznose cinjenice koje nisu recene u povjerenju, koje ne mogu stetiti osobi, koje nisu izrecene zlonamjerno i osoba kojoj ih govorimo nece to zlouporabiti...da li je to uopce ogovaranje?

I zato se slazem sa S&S...jer pitanje je samo sto mi smatramo ogovaranjem.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:47 pm

evo moje definicije: ogovaranje je namjerno izmišljanje neistina o nekoj osobi...
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:49 pm

njene usne vrele i sočne je napisao/la:
evo moje definicije: ogovaranje je namjerno izmišljanje neistina o nekoj osobi...


to je izmišljanje
[Vrh] Go down
XPmaN
Žaba
XPmaN


Male
Leo Monkey
Broj postova : 257
Age : 43
Registration date : 20.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:50 pm

s ciljem povređivanja te osobe...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:51 pm

njene usne vrele i sočne je napisao/la:
evo moje definicije: ogovaranje je namjerno izmišljanje neistina o nekoj osobi...

Dakle, definicija br. 1.

Da li radis/radite razliku izmedju ogovaranje i tecanja...

Da li je mozda ogovaranje iznosenje neprovjerenih informacija, a tracanje iznosenje laznih informacija?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:52 pm

i jedno i drugo je u banani
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:52 pm

malenaivi je napisao/la:
njene usne vrele i sočne je napisao/la:
evo moje definicije: ogovaranje je namjerno izmišljanje neistina o nekoj osobi...


to je izmišljanje

Po meni bi to bilo tracanje...iznosenje laznih informacija - dakle sirenje traca s namjerom da se nanese steta osobi o kojoj se prica...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:53 pm

malenaivi je napisao/la:
i jedno i drugo je u banani


Istina...


Ali samo definiramo pojmove...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 5:53 pm

Namcor je napisao/la:
malenaivi je napisao/la:
njene usne vrele i sočne je napisao/la:
evo moje definicije: ogovaranje je namjerno izmišljanje neistina o nekoj osobi...


to je izmišljanje

Po meni bi to bilo tracanje...iznosenje laznih informacija - dakle sirenje traca s namjerom da se nanese steta osobi o kojoj se prica...



slažem se
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 10:50 pm

trač nije nužno i laž.
trač je kad uživate i kad podižete vlastiti ego dok pričate o nekome nešto, nebitno što.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimeuto vel 12, 2008 10:55 pm

floridanamana je napisao/la:
trač nije nužno i laž.
trač je kad uživate i kad podižete vlastiti ego dok pričate o nekome nešto, nebitno što.

Da, slažem se.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimepet vel 15, 2008 10:21 am

katkad, al ne baš previše negativno. :D
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimened vel 17, 2008 5:42 pm

Au koliko istine,istine,istine.... zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimened vel 17, 2008 7:35 pm

floridanamana je napisao/la:
trač nije nužno i laž.
trač je kad uživate i kad podižete vlastiti ego dok pričate o nekome nešto, nebitno što.

Pa ne znamo bas...mislim to je sad stvar definicije...ali po meni ako se nesto moze nazvat tracem onda je ili neprovjereno ili izmisljeno ali svakako ne bas pozitivno.
Ogovaranje bi mi bilo iznosenje neke price koja moze biti istinita ali u svojstvu ovoga sto ti gore kazes...tako da je to stvar subjektivnog dozivljaja objektivne stvarnosti ;) Ilitiga ne znaci svakome isto pojam tracanje ili ogovaranje ili nesto trece...
Ipak mislim da svi ljudi ili bar vecina se kad tad zapletu u neku pricu o nekom trecem koji nije prisutan...a kako to nazvati...ionako je relativno :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimened vel 17, 2008 7:40 pm

Namcor je napisao/la:
floridanamana je napisao/la:
trač nije nužno i laž.
trač je kad uživate i kad podižete vlastiti ego dok pričate o nekome nešto, nebitno što.

Pa ne znamo bas...mislim to je sad stvar definicije...ali po meni ako se nesto moze nazvat tracem onda je ili neprovjereno ili izmisljeno ali svakako ne bas pozitivno.
Ogovaranje bi mi bilo iznosenje neke price koja moze biti istinita ali u svojstvu ovoga sto ti gore kazes...tako da je to stvar subjektivnog dozivljaja objektivne stvarnosti ;) Ilitiga ne znaci svakome isto pojam tracanje ili ogovaranje ili nesto trece...
Ipak mislim da svi ljudi ili bar vecina se kad tad zapletu u neku pricu o nekom trecem koji nije prisutan...a kako to nazvati...ionako je relativno :)
bez ovog cijeli post bi manje vrijedio...ljubi
[Vrh] Go down
fretless11
Stanica



Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 11
Age : 35
Registration date : 03.05.2008

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimesub svi 03, 2008 10:27 pm

A naravno da sam tračao..
tko nije?
kakve su to gluposti? Čovjek je jednostavno takav i voli zabadat nos u tuđe poslove!! :)
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimened svi 04, 2008 2:02 pm

Flo:trač nije nužno i laž.
trač je kad uživate i kad podižete vlastiti ego dok pričate o nekome nešto, nebitno što.


bilo to i laz?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitimened svi 04, 2008 3:13 pm

Ma problem je u definiciji traca i ogovaranja...

Recimo meni trac nije nesto za podizanje ega...to mi je vise kao laprdanje u vjetar...i mislim da je to bolje izbjec...ali to je teoretski nemoguce jer se svi kad-tad najdemo u situaciji da razmjenjujemo neprovjerene inforamcije o osobi koja nije prisutna...ne moraju nuzno biti lazne, pa cak ni lose...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





ogovarate li? Empty
PostajNaslov: Re: ogovarate li?   ogovarate li? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
ogovarate li?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: