Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Velike kazne za sušenje veša

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimečet oľu 06, 2008 11:52 pm

Velike kazne za sušenje veša 0286007.17

Sušenje rublja, klima- uređaji i satelitske antene na zagrebačkim pročeljima uskoro bi mogli postati prošlost, jer će komunalni redari za taj prekršaj ispisivati drakonske kazne.

Kazne od 700 do 1500 kuna plaćat će sve fizičke osobe, odnosno stanari kojima su balkoni i prozori najpraktičnije mjesto za odlaganje mokre odjeće, a Grad Zagreb je osim ilegalnom sušenju rublja odlučio stati na kraj i stanarima koji postavljaju klima-uređaje i satelitske antene na ulična pročelja zgrada.

Naime, Gradska skupština danas će najvjerojatnije usvojiti novu odluku o komunalnom redu, koja među ostalim propisuje i znatno veće ovlasti komunalnih redara.

Oni će, čim pravilnik stupi na snagu, ispisivati i do deset puta veće kazne, što će, kako vjeruju u Gradskom uredu za izgradnju grada i komunalnu infrastrukturu, dovesti red na pročelja zgrada i javne gradske površine.

Iako su velike akcije uklanjanja uređaja bile najavljivane i lani, prošle godine uklonjeno je samo 58 klima-uređaja.

Kako je ispričao Dragutin Hrenar, predstavnik više od 300 stanova u zgradama u Ulici braće Domany, vrijeme je da se stane na kraj neodgovornim vlasnicima klima-uređaja. Uz to, podržava i uklanjanje rublja s balkona jer nagrđuje izgled zgrada.

"Odavno sam postavio obavijest stanarima da nekako urede svoje klima-uređaje kako ne bi curili po balkonima i prozorima drugih stanara. Što se tiče rublja, slažem se sa strožim kaznama za prekršitelje, no smatram da će to biti teško provesti jer mnogi nemaju drugi način za sušenje veša. U našoj zgradi takvih problema uglavnom nemamo jer su naši balkoni ztvoreni", rekao je Hrenar, piše Jutarnji list.

Preuzeto s linka

http://www.net.hr/vijesti/page/2008/03/06/0014006.html
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimečet oľu 06, 2008 11:56 pm

Meni se ovo nimalo ne dopada. To je OK za centar grada i dijelove koji su posebno zaštićeni i tretirani. Tamo je i sad zabranjeno postavljati klime na fasade prema ulici, a mislim da nikome ne pada ni na pamet da suši veš na čvrsto zatvorenim balkonima iznad bučnih i prašnih gradskih ulica. No ja sam u zgradi u naselju koje nije u centru ni širem ni užem i voljela bih vidjeti onoga tko bi mi zabranio sušiti veš na svježem zraku. Ne vidim ništa loše ni u klima uređajima ako stvarno ne kapaju ljudima po balkonima i glavama, a to se sve može srediti kad se hoće.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepet oľu 07, 2008 12:00 am

ispraznila im se blagajna kava
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepet oľu 07, 2008 12:03 am

glupost, nije li ovo diskriminacija? zubo
sad ljudi u zgradama nemaju pravo na klima-uređaj. to je stav: tko im je kriv što su u zgradama, pustite ih preko ljeta da umru od vrućine. zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepet oľu 07, 2008 12:06 am

floridanamana je napisao/la:
ispraznila im se blagajna kava

To sam i ja pomislila face
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepet oľu 07, 2008 12:52 am

Protiv sam te odredbe.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimesub oľu 08, 2008 2:12 am

Apsolutno protiv! Totalna glupost. Deru ljude bezveze.

A jeste culi da su usvojili i onaj zakon zabrane rada nedjeljom. A mi smo kao demokratsko kapitalisticko drustvo. Jeah wright.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimesub oľu 08, 2008 11:03 am

Pa ja se slažem s zabranom rada nedjeljom.
Jer postoje mnogi "robovlasnici" kojima zaposlena radna snaga radi nedjeljom.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimened oľu 09, 2008 5:19 pm

Isitna...ali zakon se moze i drugacije urediti kako bi stitio radnike...tim vise sto se ukidanjem rada nedjeljom ne mijenja sam "robovlasnicki" sistem.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimened oľu 09, 2008 6:40 pm

Ne slažem se. Ako je potpuno zabraniš rad nedjeljom nitko neće raditi.
Ako odobriš samo jednom bit će još pritom mnogo Free-ridera koji će to iskorištavati i pritom iskorištavat radnu snagu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepon oľu 10, 2008 12:25 pm

Misljenja sam da u slobodnom kapitalistickom drustvu kojem satro trezimo treba biti dozvoljen rad...ali uz naknadu, naravno.

A druga stvar je sto onima koji su taj tjedan radili nedjelju bude neki drugi dan slobodan. Jer ako se stavimo u poziciju zene koja ima obitelj i dobije neradnu nedjelju skupa sa svima ostalima koji ne rade...onda ona moze vrlo malo toga obavit... Ali ako dobije npr. srijedu...onda moze otici djeci na primanje u skolu, moze otici u nabavku namirnica, otic u frizera, moze odvojit malo vremena za sebe (sama bez da joj ostatak obitelji skace po glavi)...i tako...
Mislim, mozemo se mi zavaravat o obiteljskom danu, idila i to...ali realnost je malo drugacija...

A kad smo kod ne rada...radno vrijeme vrtica mi je isto genijalno...i ono kad ne rade ljeti 2 mjeseca...prosto fantasticno...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepon oľu 10, 2008 12:33 pm

Daleko je ta kapitalistička utopija. Isto kao i onaj "mračni" režim koji je prošao.

Radna snaga u trgovinama se iskorištava 100500 %.
Čuo, vidio, upoznao, saznao.

Tako da sam suglasan s zakonom koji zabranjuje rad nedjeljom trgovinama.

A što bi moglo biti ostaje na nama koga biramo, pa koga izabrani biraju i na kraju koje odluke izabranici izabranih donose.

Vidiš kako je lijepo u politici uvijek je ona najniža jedinica u lancu kriva, jer je nažalost krivo birala. Super.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepon oľu 10, 2008 1:14 pm

Ne bih rekla da je kapitalizam utopija...niti da je prosli rezim bio "mracan"...mislim da sve ima svoje prednosti...

A ukidanje rada nedjeljom nece promijeniti "robovlasnicki" odnos prema radnicima.

Uostalom, nije rad nedjeljom ono sto cini taj "robovlasnicki" odnos takvim...a mislim da bi i samim radnicima vise odgovarao neki drugi dan... Ne volim te IKD-ovske mjere tipa sveta nedjelja i sl.
Da se ne lazemo...svi znamo zasto se ukida rad nedjeljom...a to nije briga za radnike...ta navodna briga je samo jedna jako losa maska...

Iskreno, vjerujem da bi bilo bolje da se radi cijeli tjedan s time da se vikendi bolje placaju...i da radnik umjesto te nedjelje koju je radio dobije neki drugi dan u tjednu slobodan...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepon oľu 10, 2008 3:49 pm

S tvojim stajalištem se slažem.
Ali njega neće biti moguće ostvariti u ovakvom sistemu.

Nisam rekao da je kapitalizam utopija, već sam htio reći kako onaj kapitalizam kojem težimo je čista utopija. Nije još postojao kao takav zbog jedne greške u sistemu, a to je nesvršenstvo tržišta, tj. monopol.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepon oľu 10, 2008 4:20 pm

Istina da je puno toga tesko ostvarit u nasem sistemu...ali ako odustanemo odmah na pocetku i prihvatimo takvo stanje kao neminovno onda ni u kom slucaju nismo dio eventualnog rjesenja problema...a ako nismo dio rjesenja onda smo dio problema, zar ne?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimepon oľu 10, 2008 10:52 pm

Selim ovo u "Društvo"
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 12:27 am

Namcor je napisao/la:
Istina da je puno toga tesko ostvarit u nasem sistemu...ali ako odustanemo odmah na pocetku i prihvatimo takvo stanje kao neminovno onda ni u kom slucaju nismo dio eventualnog rjesenja problema...a ako nismo dio rjesenja onda smo dio problema, zar ne?

Istina.
Ali ako i dalje nastavimo ovakvim postupcima nagrađivati izabrane, bolje onda da se jednostavno prodamo kao "kurve" onda ćemo barem neko vrijeme novac u rukama imati, ovako niti piješ niti kruh mirišeš.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 12:27 am

svjetloisjena je napisao/la:
Selim ovo u "Društvo"

Okej
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 1:45 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
Istina da je puno toga tesko ostvarit u nasem sistemu...ali ako odustanemo odmah na pocetku i prihvatimo takvo stanje kao neminovno onda ni u kom slucaju nismo dio eventualnog rjesenja problema...a ako nismo dio rjesenja onda smo dio problema, zar ne?

Istina.
Ali ako i dalje nastavimo ovakvim postupcima nagrađivati izabrane, bolje onda da se jednostavno prodamo kao "kurve" onda ćemo barem neko vrijeme novac u rukama imati, ovako niti piješ niti kruh mirišeš.


U pravilu ne volim ulaziti u dubine politickih tema kao ni u dubine tema o instituciji crkve...to su vrlo osjetljive teme, a moje misljenje o njima je vrlo slicno...sve je to politika...

A sto se tice tih koje smo mi kao izabrali...ne znam bas...mislim da je to iluzija...da smo mi ikog izabrali...sto smo dobli za biranje? Kako izabrati dobro od dva losa? A zasto nema dobrih? Naravno da nema kada im ovi koji su na vlasti nece dozvoliti da izrone... Pa nije ovaj nas rat bio za slucajno...bio je iz istih razloga kao i svi ratovi ikada - zbog koristi. I sada kada se ekipa usolicila ne dolazi u obzir da prepuste tu vlast tek tako. I koga onda da biramo? Ljudi zive u zabludi da imaju izbor...sve je to ista bagra.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 4:32 pm

Sve na svijetu je iluzija i igra - vrlo uvjerljiva za igrače, čini se :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimeuto oľu 11, 2008 5:30 pm

zato ćemo mi digniti revoluciju :patrolira: ekipa
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitimečet oľu 13, 2008 4:01 pm

floridanamana je napisao/la:
zato ćemo mi digniti revoluciju :patrolira: ekipa

R-Evoluciju? ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Velike kazne za sušenje veša Empty
PostajNaslov: Re: Velike kazne za sušenje veša   Velike kazne za sušenje veša Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Velike kazne za sušenje veša
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Opomene i kazne
» Kazne za parkiranje su neustavne
» Velike sike-velika pamet
» Utjecaj Velike Britanije na zbivanja na prostorima ex-Yu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: