Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Promjene - prave i one druge

Go down 
+6
marko suzic
because the night
meli
gloria_g
Alpha
Svjetloisjena
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 2:54 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

Bog je lijepo rekao da ce doci vremena kada ce ljudi vjerovati bajkama i vjerovati zvakakvim uciteljima koji ce im skakljati usi s raznim lazima...to vrijeme je doslo...

Slažem se, vjeruješ u bajke

Citat :
gdje biblija nije u pravu?

Zar nisam napisao u postu na stranici prije?

Citat :
ne biblija je knjiga lazi ili istine, ako je knjiga lazi onda je od sotone, reci mi bibijisku laz?

Napisah...

Citat :
nemoj molim te govoriti svasta, ti vjerujes da si nastao od ribe koja je dobila noge???

Nemoj molim te govoriti svašta, ti vjeruješ da si nastao iz vakuuma???

ako biblija kaze da ce ljudi vjerovati u bajke onda su sve ostalo bajke naprema bibliji...

ne mene je Bog stvorio iz praha,zato se i vracam u prah i u mene je udahnuo svoj dah koji ozivljuje moje tijelo...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 2:55 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ne, moja volja ne postoji, moja volja je Bozja volja, moja volja i moja djela su u skladu s biblijom....ja nemam svoju volju ako sam prihvatio Bozju...
moja volja je sotonska, ja bih zelio otici u nocni klub, to je moja volja, a Bozja je da ne idem tamo, znaci tu moja volja nestaje kad prihvatim Bozju, jer je moje ja nestalo...

Netočno. Tvoja volja jest da slijediš Bibliju, dakle tvoja volja postoji

moja volje je Bozja volja...pa ako ja slijedim tvoju volje onda vise namam svoju volje nego sam prihvatio tvoja moja je umrla jer ja cinim kako mi ti kazes...sto znaci da je moje ja umrlo...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 2:57 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

zasto si krscanin i sto znaci biti krscanin?

pa da nema biblije ti nebi bio krscanin!!!

Meni je svejedno jesam li krščanin ili musliman... zapravo nisam ništa od toga ako strogo gledamo, ali sam najviše krščanin.

I što sad da nema Biblije i da nisam krščanin? Kojeg li gubitka, vjera više-manje

ti si krscanin koji nevjeruje u bibliju...to je isto ko da kazem ja sam povjesnicar ali ne vjerujem da je povijest istinita...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 2:59 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

mozda bi mogao opstati prije 150 godina sam, ali danas nema sanse, ako nisi dio zajednice krscana onda si otpao, pa da je Isus bio sam bez ucenika nebi izdrzao, a ti kazes da mozes izdrzati, pa strasan si ti krscanin, jos si rekao da mozes i bez biblije, jos reci da mozes i bez molitve i jos reci da nemoras slijediti zapovjedi....

Nisam sam. Čitao sam što o tome misle Namcor i neki drugi forumaši, a znam i što mi neki prijatelji misle o tome. Na taj način gradim vjeru. ne pripadam niti jednoj zajednici, ali nisam sam.

Citat :
pa ti ne vjerujes u bibliju!!!

Može se reći.

Citat :
pa da krscanin je onaj koji jednako voli majku i oca i neprijatelja....ako tako ne cinis onda nisi krscanin, sebicna osoba ne moze voljeti neprijatelja, samo nesebicna...da je Isus bio sebican onda nebi volio one koji su ga razapeli....

Onda nisam krščanin

postani jer varas sam sebe, ne slijedis cinjenice....

biblija uci da moramo biti dio zajednice i Isus je isao u crkvu....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 3:06 pm

marko suzic je napisao/la:

ako biblija kaze da ce ljudi vjerovati u bajke onda su sve ostalo bajke naprema bibliji...

Naravno. Tebi su neki dokazi bajke, to sve govori, jel da?

Citat :
ne mene je Bog stvorio iz praha,zato se i vracam u prah i u mene je udahnuo svoj dah koji ozivljuje moje tijelo...

Aha. Govoriš da je evolucija neistinita jer živo ne može nastati iz neživog. A sada pak tvrdiš da je živo nastalo iz neživog, dakle evolucija može biti istinita?

marko suzic je napisao/la:

moja volje je Bozja volja...pa ako ja slijedim tvoju volje onda vise namam svoju volje nego sam prihvatio tvoja moja je umrla jer ja cinim kako mi ti kazes...sto znaci da je moje ja umrlo...

Biblija nije Božja volja, a niti Božja riječ. Ljudi su ju napisali i mijenjali, a ti živiš po tome doh

marko suzic je napisao/la:

ti si krscanin koji nevjeruje u bibliju...to je isto ko da kazem ja sam povjesnicar ali ne vjerujem da je povijest istinita...

Pa da, povjesničar poznaje povjest i zato može reći da je neistinita ako to misli.
Isto tako i ja. Cijelo vrijeme idem na vjeronauk i naslušao sam se svega i svačega i baš zato biram da ne želim to više slušati nego da želim biti samostalan u traženju istine

marko suzic je napisao/la:

postani jer varas sam sebe, ne slijedis cinjenice....

Ja slijedim logiku i znanost, a ti slijedi sve što nije logika niti znanost.

Citat :
biblija uci da moramo biti dio zajednice i Isus je isao u crkvu...

Da, ali ne misli se fizičke zajednice nego psihičke
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 3:06 pm

marko suzic je napisao/la:

ti si krscanin koji nevjeruje u bibliju...to je isto ko da kazem ja sam povjesnicar ali ne vjerujem da je povijest istinita...

Pr4ijatelju ti ni ne znaš koliko povjesničara i ljudi koji se bave poviješću ne vjeruju da je povijest istinita...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 7:03 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ako biblija kaze da ce ljudi vjerovati u bajke onda su sve ostalo bajke naprema bibliji...

Naravno. Tebi su neki dokazi bajke, to sve govori, jel da?

Citat :
ne mene je Bog stvorio iz praha,zato se i vracam u prah i u mene je udahnuo svoj dah koji ozivljuje moje tijelo...

Aha. Govoriš da je evolucija neistinita jer živo ne može nastati iz neživog. A sada pak tvrdiš da je živo nastalo iz neživog, dakle evolucija može biti istinita?

marko suzic je napisao/la:

moja volje je Bozja volja...pa ako ja slijedim tvoju volje onda vise namam svoju volje nego sam prihvatio tvoja moja je umrla jer ja cinim kako mi ti kazes...sto znaci da je moje ja umrlo...

Biblija nije Božja volja, a niti Božja riječ. Ljudi su ju napisali i mijenjali, a ti živiš po tome doh

marko suzic je napisao/la:

ti si krscanin koji nevjeruje u bibliju...to je isto ko da kazem ja sam povjesnicar ali ne vjerujem da je povijest istinita...

Pa da, povjesničar poznaje povjest i zato može reći da je neistinita ako to misli.
Isto tako i ja. Cijelo vrijeme idem na vjeronauk i naslušao sam se svega i svačega i baš zato biram da ne želim to više slušati nego da želim biti samostalan u traženju istine

marko suzic je napisao/la:

postani jer varas sam sebe, ne slijedis cinjenice....

Ja slijedim logiku i znanost, a ti slijedi sve što nije logika niti znanost.

Citat :
biblija uci da moramo biti dio zajednice i Isus je isao u crkvu...

Da, ali ne misli se fizičke zajednice nego psihičke


pa necu valjda vjerovati znanosti koja valja gluposti, da sam nastao od ribe koja je dobila noge i da je slucajno bio prasak i da se to odvijalo miljarde godina i gdje je tu Bog onda?


pa Bog je ziv, Bog nas je stvorio, mi smo duhovna bica....

a sto je onda Bozja rijec i Bozja volja, kako da znam Bozju volju koja je istina, jer istina pripada Bog a laz sotoni....


pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?


nema sanse da saznas istinu sam bez Boga i biblije, zaboravi...

to je kao da povjesnicar zeli znati povijest bez povjesnih knjiga....

reci mi 5 stvari koje su potpuno nelogicne s biblijom???

sto ces ti mislima biti u crkvi?
a s kim ces se druziti, s ljudima koji se ponasaju i govore kao svijet??
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 7:04 pm

svjetloisjena je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

ti si krscanin koji nevjeruje u bibliju...to je isto ko da kazem ja sam povjesnicar ali ne vjerujem da je povijest istinita...

Pr4ijatelju ti ni ne znaš koliko povjesničara i ljudi koji se bave poviješću ne vjeruju da je povijest istinita...


pa o tome i govorim, onažda oni nisu povjesnicari...kao sto i oni koji ne vjeruju u istinitost biblije nisu krscani!!!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 7:15 pm

marko suzic je napisao/la:

pa necu valjda vjerovati znanosti koja valja gluposti, da sam nastao od ribe koja je dobila noge i da je slucajno bio prasak i da se to odvijalo miljarde godina i gdje je tu Bog onda?

Ti pojma nad pojmom nemaš o znanosti i zato nemaš pravo tvrditi da ne valja. Na tvoju žalost ja znam nešto o tvojoj vjeri i zato tvrdim da Biblija griješi. Kužiš?


Citat :
pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?

Znači čovjek koji poznaje povijest na milimetar i tvrdi da to nije bilo tako, tada nije povjesničar?


Citat :
reci mi 5 stvari koje su potpuno nelogicne s biblijom???

Tebi da to rečem?! Ionako nećeš shvatit kao što nisi dosad, nema smisla da tebi išta govorim. Govorit ću onome kome to ima smisla govorit.

Citat :
a s kim ces se druziti, s ljudima koji se ponasaju i govore kao svijet??

Družit ću se sa ljudima koji će mi odgovarat
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 7:15 pm

doh
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 8:51 pm

marko suzic je napisao/la:

pa Bog je ziv, Bog nas je stvorio, mi smo duhovna bica....

Ja tebe pitam znanstveno iz čega smo nastali. Odgovorio si iz prašine. Zašto ono evolucija nije istinita, što si reko?


Citat :
pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?

Aha, zato što ga TI nisi upoznao, zato ne postoji takav povjesničar?

Ajde mi odgovori na jedno pitanje. Da li postoji Mjesec kada nitko ne gleda u njega?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 8:53 pm

svjetloisjena je napisao/la:
doh

Oprosti, omega, uopće nisam skužila da je tvoj post upao između mog i onog prethodnog. Ovo doh se odnosi na gornju izjavu o povjesničarima a ne na tvoj post :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 8:58 pm

svjetloisjena je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
doh

Oprosti, omega, uopće nisam skužila da je tvoj post upao između mog i onog prethodnog. Ovo doh se odnosi na gornju izjavu o povjesničarima a ne na tvoj post :)

Hej, pa ne moraš se ispričavat zbog toga čak i da si meni stavila :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimened svi 04, 2008 9:08 pm

Omega je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
doh

Oprosti, omega, uopće nisam skužila da je tvoj post upao između mog i onog prethodnog. Ovo doh se odnosi na gornju izjavu o povjesničarima a ne na tvoj post :)

Hej, pa ne moraš se ispričavat zbog toga čak i da si meni stavila :)

Ali nisam lovely
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:57 am

marko suzic je napisao/la:

pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?

Ispravak vrlo netočnog navoda. Ne možeš ne vjerovati u povijest! Povijest je, samo je pitanje kako točno. Ne može povijest ne postojati pa da ne vjeruješ u nju ili da se preispituješ postoji li ili ne (jao bože ja već sad vidim ironiju u ovome i koji ću odgovor dobiti Boink )
Zar nije bit našega postojanja da se razvijamo, rastemo/odrastamo, učimo..? To je ono što najviše ne mogu prihvatiti kod IKDova pogleda na svijet - da ako je nešto tako kako je, da ne može bolje.
Ako taj povjesničar nađe jedno relativno prihvatljivo riješenje i nakon nekog vremena to riješenje postane nezadovoljavajuće - uoči pogrešku u tome, nelogičnost - može jednostavno to signorirati i preći preko toga. I zamisli da su nam preci tako razmišljali! - Pa još bi bili na razini inteligencije gusjenice!!!

Da ljudi ne sumnjaju, preispituju i traže bolja rješenja svijet bi stajao na jednome mjestu i ostatak priče ti valjda ne moram pričati, mislim da ga možeš zamisliti.
Što da je Tesla tako razmišljao? Pa kako bi ti čitao Bibliju u mraku?!

Getting the picture here? Baš je zato povjesničar - povjesničar. Jer otkriva, istražuje, sumnja, preispituje, nalazi. U tome leži napredak svijeta i ova izjava gore je jedna od najvećih gluposti koje sam ikada čula (o usporedbi sa vjerom neću ni početi!), čak uključujući sve što si dosada rekao.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:14 am

Angel, ovo je izvrsno napisano lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:20 am

Ima jos jedna stvar kod Markove recenice da 'takvog jos nije upoznao'...naime...pitam se, a koliko je ozbiljnih povjesnicara on uopce upoznao?
Na koncu koliko je bilo kakvih ljudi koje interesira bilo povijest, bilo nesto drugo on upoznao...
Zasto to kazem...vidis, Marko...meni se cini da ti vrlo malo brigas za stavrno upoznavanje drugih ljudi...zelis samo reci svoju pricu, svoje misljnje, a tudje te niti zanima niti zelis pokusat shvatit...
Steta je to...mozda bi mogao pokusat...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 11:23 am

svjetloisjena je napisao/la:
Angel, ovo je izvrsno napisano lovely

Hvala rofl
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:21 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa necu valjda vjerovati znanosti koja valja gluposti, da sam nastao od ribe koja je dobila noge i da je slucajno bio prasak i da se to odvijalo miljarde godina i gdje je tu Bog onda?

Ti pojma nad pojmom nemaš o znanosti i zato nemaš pravo tvrditi da ne valja. Na tvoju žalost ja znam nešto o tvojoj vjeri i zato tvrdim da Biblija griješi. Kužiš?


Citat :
pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?

Znači čovjek koji poznaje povijest na milimetar i tvrdi da to nije bilo tako, tada nije povjesničar?


Citat :
reci mi 5 stvari koje su potpuno nelogicne s biblijom???

Tebi da to rečem?! Ionako nećeš shvatit kao što nisi dosad, nema smisla da tebi išta govorim. Govorit ću onome kome to ima smisla govorit.

Citat :
a s kim ces se druziti, s ljudima koji se ponasaju i govore kao svijet??

Družit ću se sa ljudima koji će mi odgovarat

pa neznam gdje su dolazi da biblija grijesi?
da li je Isus nesto krivo rekao, daj mi dokaz da je nesto lose receno iz novog zavijeta?

pa naravno da nije, pa ako krscanin cini samo jedna grijeh i zivi s tim grijehom on nije krscanin, jer krscanin ne zivi u grijehu, ne mozes biti krscanin 99%, Bog je jasan, ako prekrsis jednu zapovjed prekrsio si sve...
krscanin je osoba koja potpuno drugacije razmislja od drugih ljudi, to je potpuno drugi svijet, druge misli i teznje, rijec obracen znaci obnova uma, to znaci da ne cinis vise zlo i grijeh nego samo dobro i imas rod Duha, a ako je Duh u tebi, a taj Duh je istina, onda ti znas svu istinu, a ako taj FDuh nije u tebi onda si slijep, jer Isus kaze da kupis od njega masti da si namazes oci kako bi vidio, a ta mast je Duh Sveti....


a bas i ti nisi shvatio ono sto sam ja pisao, ali jedno je sigurno da ono sto je Isus rekao nece proci i sve ce se ostvariti, zato Isus kaze da ljubimo neprijatelje, a to moze samo onaj koji se odrekao svoga ja...onaj koji nije to ne moze i ne zeli da ljubi neprijatelja kao i svoju majku....


Bog se nama objavio kroz bibliju, da nema biblije mi nebi znali nista o Bogu, a na pocetku svake knjige pise da je pisac bio nadahnut od Boga i da je bio vođen od Boga i da ljudi nisu pisali sami od sebe, ako biblija nije Bozja rijec onda mi nikad nebi nista znali o Bogu....makni bibliju i sto znas o Bogu?


udarit ces glavom u zid i vjeruj mi tad postoje samo dvije odluke kad udaris, okrenuti se Bogu ili ces se ubiti!!!
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:24 pm

Omega je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa Bog je ziv, Bog nas je stvorio, mi smo duhovna bica....

Ja tebe pitam znanstveno iz čega smo nastali. Odgovorio si iz prašine. Zašto ono evolucija nije istinita, što si reko?


Citat :
pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?

Aha, zato što ga TI nisi upoznao, zato ne postoji takav povjesničar?

Ajde mi odgovori na jedno pitanje. Da li postoji Mjesec kada nitko ne gleda u njega?



pa nije kad evolucija uci da smo nastali od riba koje su dobile noge...

pa kad on niti nije u srcu povjesnicar, on je rijecima povjesnicar, ali ne i srcem....

mjesec postoji kad ga je Bog stvorio da daje svijetlo po noci...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:35 pm

Angel from shadow je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:

pa kakav je to povjesnicar koji ne vjeruje u povijest i u povjesne knjige?
takvog jos nisam upozno?

Ispravak vrlo netočnog navoda. Ne možeš ne vjerovati u povijest! Povijest je, samo je pitanje kako točno. Ne može povijest ne postojati pa da ne vjeruješ u nju ili da se preispituješ postoji li ili ne (jao bože ja već sad vidim ironiju u ovome i koji ću odgovor dobiti Boink )
Zar nije bit našega postojanja da se razvijamo, rastemo/odrastamo, učimo..? To je ono što najviše ne mogu prihvatiti kod IKDova pogleda na svijet - da ako je nešto tako kako je, da ne može bolje.
Ako taj povjesničar nađe jedno relativno prihvatljivo riješenje i nakon nekog vremena to riješenje postane nezadovoljavajuće - uoči pogrešku u tome, nelogičnost - može jednostavno to signorirati i preći preko toga. I zamisli da su nam preci tako razmišljali! - Pa još bi bili na razini inteligencije gusjenice!!!

Da ljudi ne sumnjaju, preispituju i traže bolja rješenja svijet bi stajao na jednome mjestu i ostatak priče ti valjda ne moram pričati, mislim da ga možeš zamisliti.
Što da je Tesla tako razmišljao? Pa kako bi ti čitao Bibliju u mraku?!

Getting the picture here? Baš je zato povjesničar - povjesničar. Jer otkriva, istražuje, sumnja, preispituje, nalazi. U tome leži napredak svijeta i ova izjava gore je jedna od najvećih gluposti koje sam ikada čula (o usporedbi sa vjerom neću ni početi!), čak uključujući sve što si dosada rekao.


povjesnicar je onaj koji je svim srcem u tome i koji je dao zivot za to, a krscanin je onaj koji je svim srcem i svom dusom s Bogom i koji svaki dan trazi Boga kroz bibliju preko koje nam se Bog objavio i a onaj koji ne cita bibliju to znaci da ga ne zanima Bog i Bog mu nije smisao zivota i ono za sto zivi, Bog kaze da je vjecni zivot u tome da spoznas njega, a spoznati Boga bez biblije bas i ne ide, zato Bog kaze da je zvao ali se nitko nije odazvao...

kako da Bog zastiti ljude kad oni ne zele i ne trude se da ga upoznaju i budu sto blize njemu i kad ljudi zele sjediti na dvije stolice, a Bog kaze da to ne moze, ici sluzis Bogu ili sotoni....


sjeti se Isusovih rijeci: malo je onih koji nalaze put do Mene, Isus kaze malo, jer uzak je put...to znaci od 1000 samo 1, a ne 100...a vi se varajte, ali Bog je rekao da se On neda ismijavati, s BOGOM se ne moze u kompromis, moze samo onako kako je Bog rekao u biblije i nikako drugacije...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:44 pm

marko suzic je napisao/la:
pa nije kad evolucija uci da smo nastali od riba koje su dobile noge...

pa kad on niti nije u srcu povjesnicar, on je rijecima povjesnicar, ali ne i srcem....

mjesec postoji kad ga je Bog stvorio da daje svijetlo po noci...

Pa gdje je problem s evolucijom? Sto Bog nije mogao napraviti tako da bude evolucija? Zasto ne?

Mjesec ne daje svjetlo...on ga samo reflektira...a ono pitanje je cisto filozofske prirode...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 2:46 pm

Marko...ako ti treba pomoc kako da izdvojis samo neke djelove postova koje zelis Quotat mozes pitat ovdje ili na PM...pa ti pomognem s time...samo nemoj tako preduga Quotanja radit...onda se nikom ne da citat to sve...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Angel from shadow
Riba
Angel from shadow


Female
Leo Rooster
Broj postova : 158
Age : 30
Registration date : 16.12.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimepon svi 05, 2008 7:31 pm

marko suzic je napisao/la:

povjesnicar je onaj koji je svim srcem u tome i koji je dao zivot za to, a krscanin je onaj koji je svim srcem i svom dusom s Bogom i koji svaki dan trazi Boga kroz bibliju preko koje nam se Bog objavio i a onaj koji ne cita bibliju to znaci da ga ne zanima Bog i Bog mu nije smisao zivota i ono za sto zivi, Bog kaze da je vjecni zivot u tome da spoznas njega, a spoznati Boga bez biblije bas i ne ide, zato Bog kaze da je zvao ali se nitko nije odazvao...

kako da Bog zastiti ljude kad oni ne zele i ne trude se da ga upoznaju i budu sto blize njemu i kad ljudi zele sjediti na dvije stolice, a Bog kaze da to ne moze, ici sluzis Bogu ili sotoni....


sjeti se Isusovih rijeci: malo je onih koji nalaze put do Mene, Isus kaze malo, jer uzak je put...to znaci od 1000 samo 1, a ne 100...a vi se varajte, ali Bog je rekao da se On neda ismijavati, s BOGOM se ne moze u kompromis, moze samo onako kako je Bog rekao u biblije i nikako drugacije...

Ja o povjesničaru, a ti okrene temu o nečem desetom.. Ne shvaćam kakve veze to što si ti rekao ima s mojim postom koji si quotao, ali ajd..
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitimeuto svi 06, 2008 10:29 am

marko suzic je napisao/la:

pa nije kad evolucija uci da smo nastali od riba koje su dobile noge...
Ajd onda ti nama objasni zasto kit u perajama ima kosti od sake (znaci prste), zasto mladunce kita u utrobi ima krzno i kako to da je kit sisavac a zivi u vodi (znas sisavac ne moze nastati u vodi nego samo na kopnu).

Citat :

pa kad on niti nije u srcu povjesnicar, on je rijecima povjesnicar, ali ne i srcem....

mjesec postoji kad ga je Bog stvorio da daje svijetlo po noci...
Da ljudi nisu sumljali jos dan danas bi bila zemlja ravna, zemlja u sredistu svemira itd....

E btw mjesec odbija suncevo svijetlo kao sto ti je Namcor napisala reflektira, znas momce u bibliji to ne pise ali samo zvijezne imaju svoju svjetlost a ne planete i sateliti.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Promjene - prave i one druge - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Promjene - prave i one druge   Promjene - prave i one druge - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Promjene - prave i one druge
[Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Promjene
» Promjene
» Promjene od 21.12.2012.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: