Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Asteroid udara u zemlju 2036?

Go down 
+39
waldox
matko22
MisteryManiac
Gea
Cylon
Berny_Sinara
Legionar
Q to the E
4ucker
raska
kayser
einstein20
fazon
zviz
Neo
Jaykof
GoodAlien
Kirk
zvezda
gloria_g
vedran
danyf5
myst000
Galileo Galilei
Karl Marx
ThE_IMMORTAL
silver
Blizzard
Aleksandar Veliki
marko suzic
Svjetloisjena
floridana
Merkurica
Alpha
None
Tutankhamon
snake
sanja
meli
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:40 pm

Alpha je napisao/la:
@Einstein20...Ljudi su jednom startali iz nicega i dosli do ovoga do cega jesu...ne vidim zasto bi drugi, treci, peti put bilo drugacije...to je u ljudskoj prirodi...
A nazalost, upravo su oni koji imaju sebicne namjere probitacniji i agresivniji od ovih koji nisu takvi...zato su ovi obicno na celu drustva, a kad se docepaju toga onda postene eliminiraju odmah tako da ni nemaju neku sansu zamjeniti ih...

Ne znam...valjda smo mi takva dimenzija u kojoj moramo proci odredjena iskustva...pa ako vjerujemo da ima nesto i osim nas onda bi to 'nesto' valjda bilo prociscenije...bar je to ono cemu se nadam jer ljudska rasa mi za sada ne budi neke nade conf1

alpha.. jednom su startali... ali tad nije bilo niceg... nije bilo iskustva koje imamo sad... o tom ti pricam.. sa ovim znanjem kojeg imamo sad.. i sa ovim greskama koje smo pocinili u proslosti... mislim da bi ljudi dali sve od sebe da se to nne ponovi...bar imam toliko vjere u ljudski rod jos... cry
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:42 pm

Procyon je napisao/la:
einstein20 je napisao/la:

ne bi bilo potrebe za pljackama i ubojstvima i tim svim..

Jesi li siguran?

Citat :
ali vecinom svi poflegnemo onom materijalnom ... jbbg.. ako me kontate sta ocu rec...veliki pozz Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 158397

Ima osoba koje apsolutno ne pate za materijalnim niti im je to cilj, no nažalost puno je više onih sklonih konformizmu i ostalim utjecajima društva.

da potpuno sam siguran da ne bi bilo pljacki i ubojstava...jer dokazano je da je vise od 95 posto kaznenih dijelova pocinjeno zbog materijalnih stvari...

a sto se tice ljudi koji nisu materijalni... ima ih ali kao sto si i napiso u velikoj su manjini... i to je to. ne dolaze do izrazaja,, jbg...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:52 pm

einstein20 je napisao/la:

da potpuno sam siguran da ne bi bilo pljacki i ubojstava...jer dokazano je da je vise od 95 posto kaznenih dijelova pocinjeno zbog materijalnih stvari...

U materijalne stvari spada puno više toga, ne samo novac. Novac je sada sredstvo kojim kupujemo sve ostalo materijalno, no kada novca ne bi bilo, ostale bi mnoge druge materijalne stvari.

Citat :
a sto se tice ljudi koji nisu materijalni... ima ih ali kao sto si i napiso u velikoj su manjini... i to je to. ne dolaze do izrazaja,, jbg...

Možda ne dolaze do izražaja na političkoj sceni iz razloga kojeg navodi Alpha, no ipak takve osobe dolaze do izražaja u prijateljskim odnosima. Malo pomalo, prijatelj po prijatelj i imaš veliku skupinu dobrih ljudi. Na svijetu ima jako puno dobrih ljudi, no nažalost ne tako dobri su ipak na vlasti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:54 pm

einstein20 je napisao/la:
alpha.. jednom su startali... ali tad nije bilo niceg... nije bilo iskustva koje imamo sad... o tom ti pricam.. sa ovim znanjem kojeg imamo sad.. i sa ovim greskama koje smo pocinili u proslosti... mislim da bi ljudi dali sve od sebe da se to nne ponovi...bar imam toliko vjere u ljudski rod jos... cry
Znas...za nekog tko jos ima vjere metode su ti prilicno radikalne zubi

Ono o cemu razmisljam je slijedece...ako imas nevino i svemu otvoreno dijete kao sto je (predpostavimo) bio ljudski rod na samom zacetku...i ako takvo dijete dojde do ovoga sada...onda mi se cini da dijete s iskustvom ce samo jos prije doci do istoga...

Da dojde do tako cega opet bi se trazio netko da bude vodja...ili nek bude demokracija odmah...opet se nece svi slagati oko svega...s vremenom (novim pokoljenjima) doci ce do razdora...jos i prije nego da se krece od nule...jer sada pricamo o iskustvu...ali kako dobrom tako i onom drugom...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 10:58 pm

Procyon je napisao/la:
einstein20 je napisao/la:

da potpuno sam siguran da ne bi bilo pljacki i ubojstava...jer dokazano je da je vise od 95 posto kaznenih dijelova pocinjeno zbog materijalnih stvari...

U materijalne stvari spada puno više toga, ne samo novac. Novac je sada sredstvo kojim kupujemo sve ostalo materijalno, no kada novca ne bi bilo, ostale bi mnoge druge materijalne stvari.

Citat :
a sto se tice ljudi koji nisu materijalni... ima ih ali kao sto si i napiso u velikoj su manjini... i to je to. ne dolaze do izrazaja,, jbg...

Možda ne dolaze do izražaja na političkoj sceni iz razloga kojeg navodi Alpha, no ipak takve osobe dolaze do izražaja u prijateljskim odnosima. Malo pomalo, prijatelj po prijatelj i imaš veliku skupinu dobrih ljudi. Na svijetu ima jako puno dobrih ljudi, no nažalost ne tako dobri su ipak na vlasti.


ali covjece... jednostavno ti je to.. da kada ne bi bilo novca... svaka stvar bi ti bila besplatna i imo bi tu mogucnost.. da jednostavno pokloniš onom drugom tu stvar koju ovaj drugi zeli. i nema potrebe za kradama i ubojstvima... ae ako nisi pogledaj zeitgeist addendum .. i vjerojatno ces svatit to o cem ti pricam.. ali ok..


a za ovo drugo.. dolazi do izrazaja u prijateljskim odnosima... ali to nema nekog izrazaja u svijetu... i nece dovesti do promjene... a s ovim sto si napiso da prijatelj po prijatelj dodes do skupine dobrih ljudi... jjer u svakoj skupini drustva ces nac crnu ovcu... tako je svugdje .. dok god je monetarnog sustava---
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:04 pm

Alpha je napisao/la:
einstein20 je napisao/la:
alpha.. jednom su startali... ali tad nije bilo niceg... nije bilo iskustva koje imamo sad... o tom ti pricam.. sa ovim znanjem kojeg imamo sad.. i sa ovim greskama koje smo pocinili u proslosti... mislim da bi ljudi dali sve od sebe da se to nne ponovi...bar imam toliko vjere u ljudski rod jos... cry
Znas...za nekog tko jos ima vjere metode su ti prilicno radikalne zubi

Ono o cemu razmisljam je slijedece...ako imas nevino i svemu otvoreno dijete kao sto je (predpostavimo) bio ljudski rod na samom zacetku...i ako takvo dijete dojde do ovoga sada...onda mi se cini da dijete s iskustvom ce samo jos prije doci do istoga...

Da dojde do tako cega opet bi se trazio netko da bude vodja...ili nek bude demokracija odmah...opet se nece svi slagati oko svega...s vremenom (novim pokoljenjima) doci ce do razdora...jos i prije nego da se krece od nule...jer sada pricamo o iskustvu...ali kako dobrom tako i onom drugom...

alpha s tim se ne bi slozio.. ako si ti dobra u dusi i ako ucis dijete od rodenja dobrom.. nece ono ispast lose...u tom ti je cijela poanta..
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:09 pm

einstein20 je napisao/la:

ali covjece... jednostavno ti je to.. da kada ne bi bilo novca... svaka stvar bi ti bila besplatna i imo bi tu mogucnost.. da jednostavno pokloniš onom drugom tu stvar koju ovaj drugi zeli. i nema potrebe za kradama i ubojstvima... ae ako nisi pogledaj zeitgeist addendum .. i vjerojatno ces svatit to o cem ti pricam.. ali ok..

Bitno da kažeš kako ne shvaćam... Ne znam, ako baš toliko želiš da ja ''ne shvaćam'', onda ok, mogu ti priuštiti to priznanje ako će te veseliti... Pokušavam ti reći stvari na malo drugačiji način... Ti si veoma siguran u neke stvari, no doista razmisli je li to doista tako. Siguran si sada u to da je novac jedini uzrok nepravde među ljudima i da kada se ukloni novac, da će se ukloniti i nepravda. A što je recimo sa povrijeđenim ponosom, ljubomorom, zavisti?
Poklanjanje... Pazi, ljudi su prije živjeli bez novca, a novac njihovog doba bile su oranice i krave. Sada pak pričamo o ljudima sa iskustvom, kao što Alpha kaže.

Citat :
a za ovo drugo.. dolazi do izrazaja u prijateljskim odnosima... ali to nema nekog izrazaja u svijetu... i nece dovesti do promjene... a s ovim sto si napiso da prijatelj po prijatelj dodes do skupine dobrih ljudi... jjer u svakoj skupini drustva ces nac crnu ovcu... tako je svugdje .. dok god je monetarnog sustava---

Zašto si opet siguran da neće dovesti do promjene? Zar ne možeš imalo otvorenosti ostaviti za jednu malu mogućnost?
I svatko je crna ovca na svoj način, a zbog jedne crne ovce ne treba se generalizirati cijela skupina. Varam li se?


Zadnja promjena: Procyon; pon pro 15, 2008 11:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:14 pm

einstein20 je napisao/la:

alpha s tim se ne bi slozio.. ako si ti dobra u dusi i ako ucis dijete od rodenja dobrom.. nece ono ispast lose...u tom ti je cijela poanta..

Definiraj što bi značilo da se dijete uči dobrom? Netko dijete uči tome da treba tući židove jer su kao ''prljava'' roba na svijetu, i to učenje smatra dobrim... Netko dijete uči da treba postati biznismen i otvoriti tvornice po cijelom svijetu da zgrabi pare, i to učenje smatra dobrim... Netko pak uči dijete tome da su životinje jedini izvor pozitivne energije na svijetu i da se meso životinja ne smije jesti, i to učenje smatra dobrim...

Zanemaruješ razlike među ljudima, ne slažu se ljudi lako. Ako imaš grupu od 100 ljudi, šansa da će se ama baš svi složiti oko nečega je jako mala. Naravno nastajat će zakoni itd. Uglavnom Alpha je napisala veoma pametan post.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:18 pm

@Einstein20...Pricamo o ljudskoj prirodi...a ona je prevrtljiva...i trazi ravnotezu...

Osim toga...svaka majka se trudi najbolje sto moze odgojiti svoje dijete...pa opet ispadne naopako...
Naime, ne vjerujem da je dobrota 'zapisana' u genima...mislim da od dobrih ljudi moze izaci 'zlo' djete tj. osoba, bas kao sto od losih ljudi moze izaci dobra osoba... Relativno je to...

A sto se tice ovoga da bi sve bilo besplatno...koliko dugo bi to bilo? Neko mjerilo/vrijednost rada bi se opet uvelo...

Cini mi se da bi po tome sto si predlozio dosli do istog onoga sto se i sada desava...sacica odabranih ljudi... Samo su sada odabrani oni koji imaju, a tada bi bili oni koji su prezivjeli... Sada su u losijem polozaju (neki vise neki manje) oni koji imaju manje ali su i dalje tu...u tvojoj varijanti velika vecina ne bi ni postojala iako su bili posteni ljudi...

I sad se postavlja pitanje...da li je period 'besplatnog' ili robne trgovine vrijedan genocida? Da li zivot vrijedi vise od pricipa? Da li je vaznije zivjeti i biti tu makar kako ili ne biti radi nekog 'viseg cilja'?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:24 pm

e ljudi nemam sad vremena da na ovo odgovorim.. ali tijekom veceri sigurno ocu... jbg, mora se ici.. ae veliki pozz i nemojte sta zamjerit... gica
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:25 pm

Eh, pa sto bi zamjerili :) Samo polako zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimepon pro 15, 2008 11:27 pm

Nema problema, meni je drago što smo malo popričali :D
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 3:51 am

Procyon je napisao/la:
einstein20 je napisao/la:

ali covjece... jednostavno ti je to.. da kada ne bi bilo novca... svaka stvar bi ti bila besplatna i imo bi tu mogucnost.. da jednostavno pokloniš onom drugom tu stvar koju ovaj drugi zeli. i nema potrebe za kradama i ubojstvima... ae ako nisi pogledaj zeitgeist addendum .. i vjerojatno ces svatit to o cem ti pricam.. ali ok..

Bitno da kažeš kako ne shvaćam... Ne znam, ako baš toliko želiš da ja ''ne shvaćam'', onda ok, mogu ti priuštiti to priznanje ako će te veseliti... Pokušavam ti reći stvari na malo drugačiji način... Ti si veoma siguran u neke stvari, no doista razmisli je li to doista tako. Siguran si sada u to da je novac jedini uzrok nepravde među ljudima i da kada se ukloni novac, da će se ukloniti i nepravda. A što je recimo sa povrijeđenim ponosom, ljubomorom, zavisti?
Poklanjanje... Pazi, ljudi su prije živjeli bez novca, a novac njihovog doba bile su oranice i krave. Sada pak pričamo o ljudima sa iskustvom, kao što Alpha kaže.

Citat :
a za ovo drugo.. dolazi do izrazaja u prijateljskim odnosima... ali to nema nekog izrazaja u svijetu... i nece dovesti do promjene... a s ovim sto si napiso da prijatelj po prijatelj dodes do skupine dobrih ljudi... jjer u svakoj skupini drustva ces nac crnu ovcu... tako je svugdje .. dok god je monetarnog sustava---

Zašto si opet siguran da neće dovesti do promjene? Zar ne možeš imalo otvorenosti ostaviti za jednu malu mogućnost?
I svatko je crna ovca na svoj način, a zbog jedne crne ovce ne treba se generalizirati cijela skupina. Varam li se?

gledaj sto se tice krava i oranica kao novaca.. pazi sad ovo... kada bismo upotrijebili svu tehnologiju i sve izvore energije ( koji su obnovljivi) dokazano je u studiji ( koja se zove > projekt venera<) da bi covjek mogao imati sve sto zeli u izobilju.. pazi u izobilju.. a da radi samo 4 sata na dan.. a ti govoris za vrijeme kad nije bilo izobilja normalno da se moralo sa necim trgovat da bi se prezivilo...u tom te potpuno razumijem... sto si napiso za zavist.. pa zavist isto dolazi od novca ili moci koju neko drugi ima... kao i ljubomora ( ali eto ona se jos pojavljuje u ljubavi)...

sto se tice crne ovce.. to si u pravu.. ja sam se malo krivo izrazio,. samo sam htio rec da jednostavno uvijek ces nac nekog cije su namjere totalno zle.. ali opet mislim ( iako se ti s tim ne slazes) da je to sve kriv novac , pa cilj mocnika da zivimo zaglupljeni i u zabludi... jer pazi moje je uvjerenje da ako ti od djetinjstva ucis dijete i obrazujes ga.. ( ali na pravi nacin) sto je dobro sto je zlo.. i ako ga uputis u neke sasvim druge sfere razmisljanja mislim da mu nece ni past napamet da napravi neki zlocin osim mozda iz ljubavi ( jer ponavljam imao bi svega u izobilju)... ako nisi cuo za projekt venera potrazi malo po netu.. mislim da ce ti se svidit njihovo razmisljanja.... pozz
:)
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 4:14 am

Alpha je napisao/la:
@Einstein20...Pricamo o ljudskoj prirodi...a ona je prevrtljiva...i trazi ravnotezu...

Osim toga...svaka majka se trudi najbolje sto moze odgojiti svoje dijete...pa opet ispadne naopako...
Naime, ne vjerujem da je dobrota 'zapisana' u genima...mislim da od dobrih ljudi moze izaci 'zlo' djete tj. osoba, bas kao sto od losih ljudi moze izaci dobra osoba... Relativno je to...

A sto se tice ovoga da bi sve bilo besplatno...koliko dugo bi to bilo? Neko mjerilo/vrijednost rada bi se opet uvelo...

Cini mi se da bi po tome sto si predlozio dosli do istog onoga sto se i sada desava...sacica odabranih ljudi... Samo su sada odabrani oni koji imaju, a tada bi bili oni koji su prezivjeli... Sada su u losijem polozaju (neki vise neki manje) oni koji imaju manje ali su i dalje tu...u tvojoj varijanti velika vecina ne bi ni postojala iako su bili posteni ljudi...

I sad se postavlja pitanje...da li je period 'besplatnog' ili robne trgovine vrijedan genocida? Da li zivot vrijedi vise od pricipa? Da li je vaznije zivjeti i biti tu makar kako ili ne biti radi nekog 'viseg cilja'?


1. slazem se da svaka majka zeli najbolje za svog sina.. ali sto ako upotrebljava drukciji pristup.. tako mozes reci da majka koja tuce dijete radi jedne razbijene case isto zeli najbolje za svog sina iako mu nanosi trajne posljedice... s tim se slazem da iz dobre osobe moze izaci zlo bice.. alo moje je misljenje ovakvo.. ako si ti dobar na pocetku .. sto te moze povarit??? novac, tv i nasilje koje se siri na tv-u i jos stosta stvari koje su dio ovog naseg svijeta u kojem zivimo.. a od losih ljud da izade dobra osoba to bas ne znam.. mislim dogodi se.. ali rijetko.. kako ces ti serijskom ubojici objasnit da to ne valja.. kad njega pali ta moc koju ima nad zrtvom?? mislim ako je neko los u nekom manjem obliku moze ga se obratit na pravi put.. ali vecinu ljudi ne...

2.Mjerilo rada se ne bi vratilo.. zbog toga sto sam napiso u postu gore sto bi svako imo svega u izobilji uz pomoc tehnologije i svega ostaloga.. ne bi bio potreban novac.. o tom ti pricam.. npr.. uzmi primjer danasnjeg modela.. sto je veca kolicina proizvoda cijena pada i obrnuto.. e tako zamisli ovo.. sto ti pricam ,,, iako i taj model ima svojih mana..daleko od toga... ali je opet puno bolji od ovog monetarnog sustava... najveci problem tog modela je sto bi ljudi uzimali sve zdravo za gotovo.. sto nije dobro za ljudsku psihu.. ali i to bi se dalo rijesit... i sto je najveca fora ako bi neko moro glumit vladu to bi bili tehnicari i znanstvenici koji znaju kako rijesit neke probleme i pobolksat zivot za razliku od politicara koji samo znaju davat zakone i objavljivat ratove..

3. niko nije spomenio genocid... ja samo velim da mi ko ljudi smo nesposobni napravit tako veliku stvar o kojoj ja pricam..,, zbog vise razloga.. jedno je strah,, drugo sto je vecina zaglupljena tv-om i onim sto su im rekli novinari ( eo kad vec pricam o tome.. jeste li znalli da su ustvari famozni talibani posteni ljudi a ne teroristi kako ih se zove.. ljudi su na vlast dosli i unisitili sve nasade koke u toj zemlji..i korporacijama se to nije svidilo.. i oni su ih proglasili teroristima..a sad afganistan je glavni izvoznik koke i proizvodi oko 70 posto svih zaliha... nevjerovatno zar ne??)) malo sam odluto od teme.. ali samo sam htio pokazat koliko su medijii mocni i sta sve mogu napravit od ljudske psihe...

4. po meni zivot ne vrijedi vise od principa,,. po meni je temelj svega ljudski karakter i principi kojih se drzis u zivotu... jer ako nemas toga po meni nemas ni zivota.. ili si neciji potrcko ili se ne znas izborit za svoja prava pa te neko stalno zajebava...i vjeruj mi radije bi umro radi nekog viseg cilja nego zivio kao rob .... pod ovim visim ciljem mozes ubrojiti i osnivanje nase drzave... npr. vojnici su htjeli visi cilj koji je bila hrvatska a mogli su rec boli me k---- za sve ja ocu zivit.. ali nisu i nes je do toga dovelo.. to jest do stvaranja nase drzave... ma kakva ona bila trenutacno cry ... pozzz
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 11:58 am

Majka mora odgajati dijete...a tko radi taj i grijesi... A kako ce dijete dozivjeti batine radi case ovisi i o karakteru djeteta...

Ne bih rekla da od losih ljudi ne mogu izrasti dobri...dapace...mogu...jer uce na svom primjeru kakav nije dobro biti... Recimo, cesto su djeca koja su odrasla u domu predanija obitelji i djeci nego 'normalna' djeca...jer je njima to nedostajalo...
Mi smo tu da ucimo lekcije...i ponekad (najcesce) se one uce kroz ruzna iskustva...samo je pitanje da li cemo mi shvatiti tu lekciju na pravi nacin ili cemo se zavuci u nasu kukuljicu samosazaljenja i ne nauciti nista...

TV postoji zadnjih 50 godina...a drustvo je ovakvo (i jos gore bilo) i prije...i bez TV-a... Isto tako, jos prije, nisu postojali ni novci...selo je radilo za svoje potrebe...postojala je robna razmjena do koje je doslo iz nuzde...a iz toga je proizasao novac...
Ne kvari novac ljude...ljudi su ti koji kvare sami sebe... Ne prebacujumo odgovornost...ona je samo na nama...

Napisao si da su novac i TV 'krivci' za situaciju...pa tako i za zavist, ljubomoru i slicne osjecaje... Hmmm...dakle ti osjecaji nisu postojali prije nego se pojavio novac?
A nisu li ljudi oduvijek bili ljubomorni i zavisni...jer je netko drugi dobio curu koju je ovaj htio, jer je netko drugi sposobniji u nekoj vjestini, jer je netko drugi ljepsi, jer netko drugi ima nesto sto ovaj zeli, jer je netko drugi duhovitiji, jer je zapazen u drustvu...mislim da razloga ima milion...a novac moze biti jedan od tih... Ali...isto kao sto svi ti razlozi/osobine mogu nekog ciniti ljubomornim ili zavisnim tako osobi koja ih posjeduje (neke od osobina, jelte) pomaze u svom nekom samopouzdanju koje pak pomaze u nekom razvoju...pa tako i novac...

Sve ima svoje lice i nalicje...a samo je do covjeka koju stranu ce odabrati...

Ima ljudi koji zive u ocajnim uvjetima (po nasim mjerilima to bi bilo nezivljivo) ali oni se ne samosazalijevaju...dapace, oni su sretni i tuzni i sve sto smo i mi ovdje...

Nasa percepcija svijeta, nas razvoj, nasa ljutnja, ogorcenost...na sve to mozemo utjecati... Poceti od sebe je jedini nacin...ne mozemo promijeniti svijet...valjda i on ima neku svrhu sto je takav kakav jeste...zato valja da mijenjamo sebe...da tezimo budjenju...

Ni meni se puno toga ne dopada u nacinu na koji funkcioniraju stvari na Zemlji...recimo...ne dopada mi se sto je nuzno da veci jede manjega, da se mora ubiti da bi se prezivjelo (zivotinjski i ljudski svijet), sto postoji bolest i tuga...svasta mi se ne svidja... A opet...cini mi se da zivotinje umiru bez (samo)zaljenja...koliko god njihove smrti okrutne bile...tuga - da, ali zeljenje mislim da ne bas...
I koliko god meteora pobacala na Planet veca zivotinja ce uvijek jesti manju, vece drvo ce korijenjem uvijek gusiti manje, a ljudi ce u svojoj ravnotezi 'dobra' i 'zla' nastaviti biti ljudi...

Jedino sto mogu jeste pokusati shvatiti sve to na neki drugi nacin...jer ovaj moj ocito nije bas nesto...mozda vise neki nacin u kojem je to sve proces sa smislom i razlogom...mozda ja sada ne vidim taj smisao i razlog ali to ne znaci da ne postoji...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 12:42 pm

einstein20 je napisao/la:
sto si napiso za zavist.. pa zavist isto dolazi od novca ili moci koju neko drugi ima... kao i ljubomora ( ali eto ona se jos pojavljuje u ljubavi)...

Ne, zavist i ljubomora mogu doći zbog novca, ali ne uvijek. Često dolaze upravo zbog nečeg drugog, ne novca.

Citat :
sto se tice crne ovce.. to si u pravu.. ja sam se malo krivo izrazio,. samo sam htio rec da jednostavno uvijek ces nac nekog cije su namjere totalno zle.. ali opet mislim ( iako se ti s tim ne slazes) da je to sve kriv novac , pa cilj mocnika da zivimo zaglupljeni i u zabludi... jer pazi moje je uvjerenje da ako ti od djetinjstva ucis dijete i obrazujes ga.. ( ali na pravi nacin) sto je dobro sto je zlo.. i ako ga uputis u neke sasvim druge sfere razmisljanja mislim da mu nece ni past napamet da napravi neki zlocin osim mozda iz ljubavi ( jer ponavljam imao bi svega u izobilju)... ako nisi cuo za projekt venera potrazi malo po netu.. mislim da ce ti se svidit njihovo razmisljanja.... pozz
Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 158397

Ono što ti dijete učiš ne znači da će on to naučiti na taj način, tu griješiš. Uostalom rekao sam ti, ne možeš znati što je dobro, a što zlo. Netko će učiti da treba gaziti po crncima jer to učenje smatra DOBRIM. Ima tu puno više uloga, a ne samo jednostavna igra učenja i prenošenja znanja.
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 2:07 pm

alpha- gledaj zavist ljubomra i ostalo je postojalo prije novca i tv-a,,,to stoji.. ali znas zasto?? zbog potrebe covjeka da pojede nesto sto ima onaj drugi a ovaj nema.. zato sto ovaj ima bolju kravu ili mu bolje usjevi uspijevaju ... o tom ti pricam.. a kada bi covjek imao svega.. ne bi bilo razloga da neko ima ljubomoru ili zavist na nekoga ili nesto...

sto se tice djeteta... nijedno dijete ako ga ucis od malena dobrom nece razbiti casu samo od sebe.. ako se posvetis djetetu kako treba i ako s njim postupas ispravno nijedno dijete nece doci i namjerno razbiti set casa.. normalno da ce neko dijete radi znatizelje sto ce se dogodit napraviti nesto sto se roditeljima ne svida ali to je proces odrastanja i ucenja u kojem mi moramo pomoc djeci da sazriju bolji od nas samih.. a za to sad nemamo bas vremena...bas zbog ovog sustava...
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 2:11 pm

proycon..

aj mi reci gdje se jos manifestiraju zavist ljubomora .. osim novca,ljubavi i mozda kao sto je alpha napisala u nekoj osobini koju ovaj drugi ima??? moje je misljenje da su te stvari posljedica novca u velikoj mjeri...

a sto smatram pod dobrim ucenjem djeteta... pa mislim da se tu ne treba puno pricat oko toga... neka osnovna mjerila vrijednosti...npr.. ravnospravnost izmedu rasa i spolova... koja je u velikoj mjeri zapostavljena i ako je vecina misljenja da se to dogadalo samo u proslosti..pa ono razgovor je stoput vrjiedniji nego jedan samar suprotstavljenoj strani... mislim da znas sta ti ocu rec... study
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 2:12 pm

ooo, jeste ga rastegnuli...tko bi to sve čitao rofl2
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 2:47 pm

@Einstein...gdje se javlja zavist i ljubomora osim kod novca? A svi primjeri koje sam ti navela gore? Hoces jos? Recimo...zavist na nekog tko bolje pjeva ili slika, tko je brzi, tko je pametniji, tko ima ljepsu kosu, noge, dupe, sise, etc., tko je popularniji kod suprotnog spola, tko ima talent koji drugi nemaju, tko moze duze zadrzat dah pod vodom, tko je hrabriji, tko je snazniji...jel treba jos? Novac je dobar ili los u ovisnosti kako se gleda...bas kao i sve gore navedeno...

A sto se djece tice...eto...tisucljeca su prosla ali jos nije nastao pirucnik kako sa sigurnoscu odgojiti dijete da izraste u super osobu... Sto to govori? Mozda to govori da, kada je covjek u pitanju (pa cak i zivotinja), nema pravila. Karakter je jako bitan. Okolina. Drustvo...ma sve... Nema pravila...ni prirucnika, ni tajnog recepta...


Ono sto se meni cini jeste da ti imas problem sa zavisti prema novcu te jednostavno ne vidis van toga. Stvari su puno kompleksnije. Pogotovo kad je odgoj ljudskog bica u pitanju.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 2:51 pm

einstein20 je napisao/la:
alpha- gledaj zavist ljubomra i ostalo je postojalo prije novca i tv-a,,,to stoji.. ali znas zasto?? zbog potrebe covjeka da pojede nesto sto ima onaj drugi a ovaj nema.. zato sto ovaj ima bolju kravu ili mu bolje usjevi uspijevaju ... o tom ti pricam.. a kada bi covjek imao svega.. ne bi bilo razloga da neko ima ljubomoru ili zavist na nekoga ili nesto...

Oprosti, ali ti si rekao da je to samo zbog novca.
Ono što ti činiš pri svom zaključivanju jest zanemarivanje i nepoznavanje ljudske prirode. Novac ne kontrolira nas, mi kontroliramo novac, a ti se postavljaš kao da je obratno. Slikovito rečeno novac ''kontrolira'' ljude, no u realnom slučaju to niti približno nije istina, ljudi sami odlučuju što će učiniti i kako.

Ti misliš da je čovjek ljubomoran samo zbog materijalnog... Ne, gadno se varaš u vezi toga, to uopće nije tako.
Ideš na natjecanje u trčanju i jedan čovjek pobijedi u svim disciplinama i, naravno, privuče svu pažnju na sebe, sve kamere... Ti nećeš biti ljubomoran na njega zato jer ima ljepše tenisice ili zato što ima sexy obrve, nego zbog njegovog uspjeha kojega si i ti htio postići.
Ideš u kafić sa prijateljem i sretneš curu koja te očara na prvi pogled, ona je nešto najljepše što si ikad vidio... Pratiš ju i primjetiš da sjedne sama za stol. Sakupiš hrabrosti da joj priđeš, no baš tada slučajno dolazi njen dečko i vidiš kako se zagrle, poljube i sjednu zajedno. Pratiš ih još malo i vidiš da se ona smije na njegove šale i da uživa u njegovom društvu... Ti ovdje nećeš biti ljubomoran na novčanik njenog dečka niti na njegovu kapu, bit ćeš ljubomoran na njega zbog te cure.

Primjera se može naći tisuće gdje novac i općenito materijalno nema apsolutno nikakve veze sa prisutnom ljubomorom i zavisti! To što ti misliš da je ljubomora produkt isključivo materijalnog, to je veoma plitko razmišljanje i uglavnom nije tako. Osvrni se oko sebe i naći ćeš puno primjera ljubomore koju nije uzrokovalo materijalno, a kamoli novac.

Citat :
sto se tice djeteta... nijedno dijete ako ga ucis od malena dobrom nece razbiti casu samo od sebe.. ako se posvetis djetetu kako treba i ako s njim postupas ispravno nijedno dijete nece doci i namjerno razbiti set casa.. normalno da ce neko dijete radi znatizelje sto ce se dogodit napraviti nesto sto se roditeljima ne svida ali to je proces odrastanja i ucenja u kojem mi moramo pomoc djeci da sazriju bolji od nas samih.. a za to sad nemamo bas vremena...bas zbog ovog sustava...

I opet zanemaruješ ili ne razumiješ ljudsku prirodu. To što će dijete naučiti jako puno ovisi o samom karakteru dijeteta, ne samo odgojnim metodama. Dijete koje je u duši materijalist, ti se možeš postaviti na trepavice, ali jako, jako teško da ćeš ga naučiti da više cijeni duhovnu dimenziju, ne materijalnu. To dijete se mora samo uvjeriti u to nešto, ništa ne ide na silu, jer učenje na silu može izazvati upravo suprotan efekt.
Isto tako djeca ne uče samo od roditelja, ona uče i od prijatelja s kojima se druže. Znaš li ti ono ''pao si u loše društvo''? E, to je to. Svatko od svakoga uči, a ne uči se samo od jedne jedine osobe!

I ti možeš učiti dijete da je loše razbijati čaše, no, kao što rekoh, učenje ovisi i o karakteru djeteta, a ponašanje uvelike o osjećajima i mogućnosti kontroliranja istih. Ako netko to dijete razljuti, razbjesni, tada teško da će misliti na to kako je loše razbijati čaše. Općenito pod različitim osjećajima ljudi reagiraju različito, a to je ono što ti zanemaruješ i što NE SMIJEŠ zanemariti. Često ljudi pod navalom osjećaja učine upravo ono što NE ŽELE i NE NAMJERAVAJU.
Za početak preporučam ti da pokušaš malo bolje razumjeti ljudsku prirodu jer nije samo materijalno na ovom svijetu važno, a ti samo preko materijalnog i gledaš na novi svijet.

''Nema novca, nema nepravde, ljubomore i zavisti.'' Ne, varaš se, u tom zaključku ti zanemaruješ ljudsku prirodu, ili ju ne razumiješ, ne znam, no to je veoma važno u cijeloj toj stvari jer baš zbog toga i jest novac jako važan, a ne zato jer je novac=novac i to je važno.
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 3:09 pm

alpha vjerum nemam zavisti prema novcu.. imam ga dovljno.. ali ga mrzim.. zato sto pravu veliku preveliku razliku medu ljudima... i sto se tice zavisti.. sve te pojedinosti.. pamet,brzina.talent, zavidan si nekom, sto on taj svoj talent moze pretociti u nesto isplativo.. ali kad ne bi morao imati neki talent da posjedujes nesto sto i ovaj drugi koji je mozda pametniji ili brzi posjeduje.. ne bi mu bio zavidan... o tom ti ja pricam... ne bi se pravila razlika..
sto se tice djece ja jos stojim da sa pravim odgojom djete postaje dobro.. i tu za mene nema price... jbg.. 5
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 3:13 pm

procyon jer ti citas moje postove sto napisem ili samo prvvu recenicu.. ja sam reko da se ljubomora pronalazi osim u novcu i u ljubavi,, zas si se ti onda toliko raspiso o toj prici sa curom???'

a sa ovim sto si napiso za djecu.. kao sto sam reko.. stojim da sa pravim odgojem i puno price sa djecom i ucenje onom pravom.. dijete moze dovesti samo do pravednog i postenog nacina zivota...
ja ne zanemarujem ljudsku prirodu.. ali ti ocito da .. tebi je usadeno u glavu da su pojedini ljudi od rodenja zli.-- ali grijesis,, covjek nije los dok ga za takvog ne ponese drustvo to jest okolina... ali i to se moze rijesit.. ponavljam sa pravim odgojem
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 3:16 pm

i procyon aj ti meni reci kako ti upravljas novcem??? upravljas samo sa malim djelom toga.. to jest sa onoliko koliko imas.. aj reci jel nije svakom roditelju na pameti kako ce obuc svoju djecu to jest kako ce ih nahranit i zadovoljit njihove ljudske potrebe??' ti ne upravljas sa novcem.. novac upravlja tobom jer ti je 70 polsto vremena u mislima... i mislis kako ces ovo kako ces ono.. napravit... tu si se malo zajebo prijatelju.-- novac upravlja nama ne mi njime...
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 3:56 pm

a kakve ovo sve ima veze s asteroidom? confused
[Vrh] Go down
Sponsored content





Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Asteroid udara u zemlju 2036?
[Vrh] 
Stranica 6 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» asteroid an 1999
» Pas spasio vlasnika prilikom srcanog udara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: