Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Asteroid udara u zemlju 2036?

Go down 
+39
waldox
matko22
MisteryManiac
Gea
Cylon
Berny_Sinara
Legionar
Q to the E
4ucker
raska
kayser
einstein20
fazon
zviz
Neo
Jaykof
GoodAlien
Kirk
zvezda
gloria_g
vedran
danyf5
myst000
Galileo Galilei
Karl Marx
ThE_IMMORTAL
silver
Blizzard
Aleksandar Veliki
marko suzic
Svjetloisjena
floridana
Merkurica
Alpha
None
Tutankhamon
snake
sanja
meli
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 6:28 pm

einstein20 je napisao/la:
procyon jer ti citas moje postove sto napisem ili samo prvvu recenicu.. ja sam reko da se ljubomora pronalazi osim u novcu i u ljubavi,, zas si se ti onda toliko raspiso o toj prici sa curom???'

Ok, drago mi je da si napokon uzeo u obzir i ljubav, prvo si spominjao samo novac.

Citat :
a sa ovim sto si napiso za djecu.. kao sto sam reko.. stojim da sa pravim odgojem i puno price sa djecom i ucenje onom pravom.. dijete moze dovesti samo do pravednog i postenog nacina zivota...

Shvati, odgoj je važan, ali za uspjeh u odgoju potreban je i karakter čovjeka.

Citat :
ja ne zanemarujem ljudsku prirodu.. ali ti ocito da .. tebi je usadeno u glavu da su pojedini ljudi od rodenja zli.-- ali grijesis,, covjek nije los dok ga za takvog ne ponese drustvo to jest okolina... ali i to se moze rijesit.. ponavljam sa pravim odgojem

Za razliku od tebe ja ju nisam niti zanemarivao, a to što ti ne razlikuješ karakter čovjeka od njegovih nakana, to stvarno ja nisam kriv. I ne, nisam rekao da je čovjek loš uz ''dobar'' odgoj, no karakter tu ima veliki utjecaj, a karakter se odgojem ne može izbaciti, možda samo malo preoblikovati.

einstein20 je napisao/la:
i procyon aj ti meni reci kako ti upravljas novcem??? upravljas samo sa malim djelom toga.. to jest sa onoliko koliko imas.. aj reci jel nije svakom roditelju na pameti kako ce obuc svoju djecu to jest kako ce ih nahranit i zadovoljit njihove ljudske potrebe??' ti ne upravljas sa novcem.. novac upravlja tobom jer ti je 70 polsto vremena u mislima... i mislis kako ces ovo kako ces ono.. napravit... tu si se malo zajebo prijatelju.-- novac upravlja nama ne mi njime...

Točno znam što radim s novcem i apsolutno mi nije glavni prioritet, to mi je prioritet utoliko koliko je važan za svijet i opstanak na svijetu.
Novac upravlja nama - to je slikovito rečeno, a radi se o ljudskim prioritetima. Nekome je novac važniji od ljudskog života i zato će s novcem postupati bolje nego s nekim čovjekom. No jel doista novac upravlja tim čovjekom ili upravlja njegova pohlepa i želja za materijalnim? To hoće li netko kupiti odjeću ili ne nije odluka novca, nego odluka tog pojedinca.
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimeuto pro 16, 2008 7:16 pm

procyon karakter se isto izgraduje godinama.. ne dobije se on odma nakon sto se rodis.. osim ako se s tim ne slazes .. ali po meni je to smijesno.. nisi ti karakteran cim se rodis..

pa nije ni meni novac najbitniji.. al ajd reci jel novac ne uporavlja tobom... ako ne dobijes jedan mjesec placu kako ces platit rezije.. ili kako ces si kupit hranu??? znaci tebi je zelja za mateerijalnim kad neko treba sebi kupiti nes za jjest????
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 12:25 am

@Einstein20...ne bih rekla...prihvacanje okoline je puno vaznije od novca. Djeca, recimo, nemaju novac, a njihovim svijetom vladaju i ljubomora i zavist. Oni ne privredjuju ali im je krivo kada je netko bolji u necemu od njih...
Isto tako i odrasli...kada zgodna zena udje u prostoriju ostale zene budu zavidne ali ne zato jer ona zaradjuje svojom ljepotom nego jer plijeni paznju vise nego one...kada je netko npr. duhovit i uvijek uspije zabaviti ljude naci ce se oni kojima je krivo sto nisu takvi...tako nije sve u novcu nego u nasem pogledu na isti. Ti imas takav pogled da je tebi sve u novcu. To je jasno. To je tvoj pogled i ja ga postujem ali se ne slazem s njime.
Bas kao sto ce netko voljeti ovog duhovitog ili se diviti ljepoj zeni (a ne biti zavidan) tako netko drugi nece...s novcem je ista stvar...sve ima svoje lice i nalicje, a ljudi su ti koji svojim pristupom pokazuju svoje lice...

Jos bih prokomentirala nesto sto sam procitala u jednom od postova Procyonu...spomenuo si da se covjek ne radja s karakterom...nikako ali nikako se ne bih slozila s time...ljudi se radjaju s karakterom sto se da jasno vidjeti cim se neko vrijeme provede kraj malih beba i djece...


@Kayser...u pravu si...ovo je od Asteroida preraslo u polemiku o tome da li je novac 'zlo'...trebalo bi mozda napraviti posebnu temu pa ovo prebaciti tamo...sada ne stignem pa mozda malo kasnije... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 12:28 am

Je, otišla tema na drugu stranu, ali postovi su dobri... ides
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:26 am

Eh...moram ici sada...pa sutra slozim temu i prebacim ovu nasu diskusiju :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:45 am

Alpha je napisao/la:
@Einstein20...ne bih rekla...prihvacanje okoline je puno vaznije od novca. Djeca, recimo, nemaju novac, a njihovim svijetom vladaju i ljubomora i zavist. Oni ne privredjuju ali im je krivo kada je netko bolji u necemu od njih...
Isto tako i odrasli...kada zgodna zena udje u prostoriju ostale zene budu zavidne ali ne zato jer ona zaradjuje svojom ljepotom nego jer plijeni paznju vise nego one...kada je netko npr. duhovit i uvijek uspije zabaviti ljude naci ce se oni kojima je krivo sto nisu takvi...tako nije sve u novcu nego u nasem pogledu na isti. Ti imas takav pogled da je tebi sve u novcu. To je jasno. To je tvoj pogled i ja ga postujem ali se ne slazem s njime.
Bas kao sto ce netko voljeti ovog duhovitog ili se diviti ljepoj zeni (a ne biti zavidan) tako netko drugi nece...s novcem je ista stvar...sve ima svoje lice i nalicje, a ljudi su ti koji svojim pristupom pokazuju svoje lice...

Jos bih prokomentirala nesto sto sam procitala u jednom od postova Procyonu...spomenuo si da se covjek ne radja s karakterom...nikako ali nikako se ne bih slozila s time...ljudi se radjaju s karakterom sto se da jasno vidjeti cim se neko vrijeme provede kraj malih beba i djece...


@Kayser...u pravu si...ovo je od Asteroida preraslo u polemiku o tome da li je novac 'zlo'...trebalo bi mozda napraviti posebnu temu pa ovo prebaciti tamo...sada ne stignem pa mozda malo kasnije... :)


slazem se s tim da ce se voljeti vise neki duhoviti lik nego neko ko je povicen.. ali zar mislis da bi ta ljubomora mogla dovesti do nekih ubojstava ili neceg veceg.. razmisli ubit nekog kop je duhovitji od tebe ili ce neka zena ubit neku zato sto je ljepsa od ove druge??? mozda iz ljubavi da ali ovako zato sto je neko ljepsi ili duhovitji .. mislim da nece... i mislim da je to besmislica...

sto se tice karaktera...djeca nemaju karakter cim se rode.. poprimaju ga sa okolinom i to je dokazano.. procitaj malo neke knjige ili potrazi na netu.. pa ces vidit sta ti pricam.. ajn da te pitam.. jel ti mama kad rekla nesto iz tvog djetinjstva sto si napravila a da se sad kad se toga sjetis sramis... i u ovim godinama to ne bi napravila???' mislim da jesi i da je to svako proso.. samo sto onaj koji je dobro odgojen se toga bar malo srami ( iako smo bili djeca),, a onaj koji nije to ne ferma ni 5 posto... o tpm ti pricam.. djeca prolaze kroz fazu saznanja sto je dobro a sto je zlo.. i sad neko prede na jednu stranu neko na drugu..,. i ako mislis suprotno uz duzno postovanje onda grijesis... pozz.. :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:08 am

einstein20 je napisao/la:
procyon karakter se isto izgraduje godinama.. ne
dobije se on odma nakon sto se rodis.. osim ako se s tim ne slazes ..
ali po meni je to smijesno.. nisi ti karakteran cim se rodis..

pa nije ni meni novac najbitniji.. al ajd reci jel novac ne
uporavlja tobom... ako ne dobijes jedan mjesec placu kako ces platit
rezije.. ili kako ces si kupit hranu??? znaci tebi je zelja za
mateerijalnim kad neko treba sebi kupiti nes za jjest????

Što se karaktera tiče, mislim da ga imamo već od ranih doba, već kao malena djeca, no nisam siguran je li tako.
Što se ovoga s novcem tiče, stvar je poštenja i morala, a ne stvarne ovisnosti o novcu.

einstein20 je napisao/la:

slazem se s tim da ce se voljeti vise neki duhoviti lik nego neko ko je povicen.. ali zar mislis da bi ta ljubomora mogla dovesti do nekih ubojstava ili neceg veceg.. razmisli ubit nekog kop je duhovitji od tebe ili ce neka zena ubit neku zato sto je ljepsa od ove druge??? mozda iz ljubavi da ali ovako zato sto je neko ljepsi ili duhovitji .. mislim da nece... i mislim da je to besmislica...

Zašto je Hitler ubijao židove?

Citat :
sto se tice karaktera...djeca nemaju karakter cim se rode.. poprimaju ga sa okolinom i to je dokazano..

Možeš li iznijeti taj dokaz? Prema ponašanju djece i nekim situacijama rekao bih da je suprotno.
Evo recimo zašto su neka djeca mali ''živčenjaci'', neka mirna i tiha, neka cmizdrava, a neka stalno vesela?

Citat :
procitaj malo neke knjige ili potrazi na netu.. pa ces vidit sta ti pricam.. ajn da te pitam.. jel ti mama kad rekla nesto iz tvog djetinjstva sto si napravila a da se sad kad se toga sjetis sramis... i u ovim godinama to ne bi napravila???' mislim da jesi i da je to svako proso.. samo sto onaj koji je dobro odgojen se toga bar malo srami ( iako smo bili djeca),, a onaj koji nije to ne ferma ni 5 posto... o tpm ti pricam.. djeca prolaze kroz fazu saznanja sto je dobro a sto je zlo.. i sad neko prede na jednu stranu neko na drugu..,. i ako mislis suprotno uz duzno postovanje onda grijesis... pozz.. Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 158397

Ti si mnogo siguran u neke stvari, a stvarno ne bi trebao biti. Rekao si joj da griješi, samo pazi da nisi upravo ti taj koji griješi, a jesi li, ne možeš znati.
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:58 am

sto se tice karaktera..

psihoanaliza je naglasila važnost uloge odgoja. Bihevioristi poput američkog znanstvenika Johna Watsona (1878 – 1958) čak su tvrdili da je svako dijete, bez obzira na njegova urođena svojstva, moguće odgojiti da bude liječnik ili odvjetnik

jesi cuo za znanost koja se zove pedagogija... ne da mi se uopce o ovom raspravljat...imas 100 knjigga koje potvrduju to sto sam napiso o karakteru...

ja nisam reko da je dijete kad je rodeno totlano izgubljeno ono ima neke svoje stavove.. poput napadaja placa kad ga zadirkivas ili kad mu nesto smeta.. .ali ono osnovno kada dijete uci razaznavati dobro i zlo se nauci.. nije djete odma kad je rodeno preododredeno da bude serijski ubojica ili predsjednik drzave...
ali ako ti njega ucis dobrom i ako se u to jako upustis.. ma nema sanse da tom dijetetu padne na pamet da on sam od sebe postane lopov ili ubojica.. osim ako ne bude bio primoran na to da bi prezivio...

sto se tice hitlera?? mislim da si totlano pobrko stvari.. hitler je bio bolestan tip.. i on nije ubio zidove iz zavisti i ljubomore nego iz mrznje jer je mislio da su oni zlo ovog svijeta.. pa daj prouci malo povijest... sory ali ovo mi malo djeluje smijesno.. hitlera si spomenuo kao argument u nekoj sasma drugoj temi...

pozz :vopi:
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 12:23 pm

einstein20 je napisao/la:

ja nisam reko da je dijete kad je rodeno totlano izgubljeno ono ima neke svoje stavove.. poput napadaja placa kad ga zadirkivas ili kad mu nesto smeta.. .ali ono osnovno kada dijete uci razaznavati dobro i zlo se nauci.. nije djete odma kad je rodeno preododredeno da bude serijski ubojica ili predsjednik drzave...
ali ako ti njega ucis dobrom i ako se u to jako upustis.. ma nema sanse da tom dijetetu padne na pamet da on sam od sebe postane lopov ili ubojica.. osim ako ne bude bio primoran na to da bi prezivio...

Da, dijete se može naučiti stvarima, no dijete koje je kao mlado živčenjak će vrlo vjerojatno i kao odrasla osoba biti živčana, a s odgojem ga možeš naučiti nove stvari, to da. Serijski ubojica se postaje zbog stava, ne karaktera. No ubojice su najčešće ljudi koji su karakterno egoistični, okrenuti sebi. Jednostavno misle da ''znaju'' i ne slušaju druge, a takve osobe možeš prepoznati kao djecu. Pričala mi baka o mom starom i stricu kako su kao mali imali neke karakteristike koje imaju i sada kao odrasle osobe.

Citat :
sto se tice hitlera?? mislim da si totlano pobrko stvari.. hitler je bio bolestan tip.. i on nije ubio zidove iz zavisti i ljubomore nego iz mrznje jer je mislio da su oni zlo ovog svijeta.. pa daj prouci malo povijest... sory ali ovo mi malo djeluje smijesno.. hitlera si spomenuo kao argument u nekoj sasma drugoj temi...

Hvala na savjetu, no znam zašto sam ga spomenuo. On je židove ubijao jer su bili ''niža rasa'' i mrzio ih je, dakle nije niti ljubomora niti zavist razlog, mržnja je. A sad razmisli koliko puta se dogodi mržnja prema nekome zbog ljubomore i zavisti? Ja sam podosta puta čuo da neka cura mrzi drugu zbog dečka (jer je ljubomorna) i kako joj želi ''kičmu strgati'' i stvari...
Ili kako se dogodi, recimo u školi, klinac je ljubomoran na drugog jer je ovaj postigao bolji rezultat na natjecanju, nije se samo jednom dogodilo... Ili kako je netko ljubomoran na najboljeg učenika u razredu, i toga sam doživio kao u priči... Eto 2 primjera gdje novac i ljubav nisu razlog ljubomore.

Sve ovisi o karakteru osobe i onome što osoba misli, kakav stav ima, no ako dođe do mržnje, a do toga može doći na jako mnogo načina, tada se može dogoditi i nešto loše.

Dat ću primjer sa forum.hr-a. Jedan čovjek piše neke stvari, svoja iskustva i mišljenja, a onda dođe drugi čovjek i kaže ovome da to nije tako, da krivo misli. Na to se prvi čovjek uvrijedi i počne se postavljati s visine ovom drugom da šta ovaj ima prigovarati njegovom mišljenju. Malo pomalo došlo se do točke gdje su se umiješali i kolege oba ta čovjeka, i svi su pljuvali jedni po drugima. Poslije toga ta 2 forumaša nisu mogla podnijeti jedan drugog, a to ne bi bilo smiješno da nisu slični jedan drugome.

Vjerojatno su roditelji te osobe učili da se pljuvanjem po drugom ništa ne postiže, no ovdje se radilo o povrijeđenom ponosu na temelju vlastitog mišljenja. Odgojiti dijete da bude manje egoistično nije nimalo lagan zadatak, jer ako je dijete egoistično, takvo dijete je više svojeglavo i teže uči (imam primjera u RL), a isto tako takva djeca uglavnom sama moraju na svojoj koži probati nešto da to nauče.

Slažem se da se dobrim odgojem može spriječiti debeli postotak kriminala i kaznenih djela, isto tako mislim da dobrim odgojem teško da će netko postati što je Hitler bio, no isto tako dobar odgoj ne garantira da će ta osoba biti takva kakva bi na temelju odgoja trebala biti. Ljudi su zeznuta bića, nije ih lako kontrolirati.


Zadnja promjena: Procyon; sri pro 17, 2008 12:51 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 12:39 pm

@Einstein...malo vise prakse, malo manje teorije...djeca imaju karakter kada se rode i svatko tko je ikada radio s djecom to vidi. Isto tako mi smo duhovna bica i kao takva se radjamo s karakterom...to je barem jasno... Nitko ne kaze da se isti ne moze pokusati 'lomiti' a koliko ce to biti uspjesno i kada ce i kako 'puknuti' to je pitanje...
U kinjigama je nekada pisalo i da je Zemlja ravna ploca...pa sto? Vjerujes i to? Odredjene grane objasnjavaju stvari iz svoga kuta. Ali ne mozes citati knjige i ne misliti svojom glavom. Zamisli se malo, pobogu.
Da je to tako kako si zamislio vjerujem da bi onda ipak postojao prirucnik 'kako odgojiti superklinca'...a ne postoji... Ima puno savjetnika o odgoju, raznih metoda...pa i dalje stvari ne funkcioniraju 'po loju'...zasto? Jer su ljudi/djeca/bebe razliciti...jer bebe nisu roboti, jer ih se ne moze programirati...da moze stvari bi bile mnogo lakse...

Sto se ubojstva tice...pa ja ne bih ubila ni radi novca...ili isla pljackat banku ili tako nesto... Pa tako ne bih ni radi necije duhovitosti ili tako sto...ali ljudi su razliciti... Netko bi prije ubio radi popularnosti u drustvu (da zauzme necije mjesto ili tako nesto) nego radi novca, a netko bi radi novca i nista ga drugo ne zanima...ali apsurdno je pricati o tome jer tko god i iz kojeg god razloga isao ubiti je vjerojatno malo debalansiran...tako da... Ljudi ubijaju i iz 'sporta', radi adrenalina...iz puno razloga...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:16 pm

procyon ti oces reci da je hitler bio ljubomoran i zavidan na zidove pa ih zato zamrzio i na kraju napravio pokolj??? ne znam.. ali mislim da nije tako.. pa cuo sam i ja da je neko ljubomoran na nekoga zbog njegovih postignuca.. ali je li to razlog da se neko poubija medusobno???

ja nisam ni reko da ce svi postat dobri ako se njih dobro odgaja.. ali ce se sigurno ublazit njihova agresivnost ako su bili agresivni u djetinjstvu... naravno da ima iznimaka.. samo sto je njih zanemariv broj koliko ce izrat postenih i casnih ljudi...

alpha... ko kaze da ne mislim svojom glavom ... ne poznas me a ovako govoris.. to bi i ja isto mogao tebi rec zato sto se ne slazem sa tvojom konstatacijom kao ni ti sa mojom..Ponavljam djeca imaju neke urodene osobine kao sto su radost, tuga, smijeh plac radoznalost, zelja za ucenjem i jos stosta toga... ali da li zaista mislis da dijete kad se rodi zna sta je zlo a sta je dobro.. i da li vjerujes da se dijete stvarno prikloni dobroj ili losoj strani cim se rodi??? meni to ispada smijesno.. razgovarao sam sa jednom jako dobrom prijateljicom nedavno koja je strucnjak za dijecu... i dosli smo na tu temu ...djecjeg shvacanja svijeta dok odrasta.. i ona mi je rekla koja se s tim bavi i svi mi koji tu pisemo smo nula za nju.. da na dijetetov razvoj u danasnjem svijetu najvise utjecu roditelji ( bili ono dobri ili zli) , okolina, stanje u obitelji, razgovor sa djetetom i naravno televizija... i sad ako dijete gleda televiziju i neprimjerene sadrzaje za njegove goidine.. kao sto su rat ili neke tuce na tv-u.. naravno da ce poprimit neke takve osobine. jer ono ne svaca jel to dobro ili lose... ponavljam slazem se sa tim da djeca imaju neke osobine urodene u sebi ( i da to negiram bio bi konj) ali da imaju kompletno izgraden karakter i da cim se rode da znaju jesu li losi ili dobri to je smijesno.. pozz :P
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:28 pm

Kao što vidiš, rekao sam da Hitler nije ubijao iz ljubomore i zavisti. A što se ljubomore tiče... Da, ima primjera ubojstava zbog toga, ali radi se o ubojstvima kod kojih je ljubomora prerasla u mržnju ili nešto teže.

Vidiš, pogrešno je reći kako smo mi ''nule'' prema nekoj toj tvojoj prijateljici jer niti ti poznaš mene, niti poznaš Alphu. Mnogi ljudi imaju iskustva iz odgoja djece, a samim time ti ljudi nisu ''nula'' prema toj prijateljici tko god ona bila. Ono što ja pričam sam provjerio kod ljudi sa iskustvom, a ne kod vršnjaka.
Ne, ne želi reći da se dijete rodi zlo ili dobro, TO NIJE KARAKTER i prestani više taj primjer upotrebljavati kao primjer karaktera. Mnogo se može naučiti djecu i važno je kako se utječe na njih jer ona upijaju znanje iz okoline. Uostalom pročitaj opet moj primjer sa egoističnim djetetom (primjer iz RL-a) i djecom živčenjacima (opet primjer iz RL) pa mi reci o čemu se radi ako se ne radi o karakteru. Rekao si da se radi o različitim utjecajima na dijete... Ali s tom djecom se postupalo super i pažljivo, pa svejedno su pokazala neku karakternu osobinu. Ili kako bi ti to nazvao?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:42 pm

Eh...krivo si me shvatio...poanta je bila da ono sto pise u knjigama se treba uzeti na odredjeni nacin, a ne ko Sveto Pismo.
Tvoja frendica mi zbilja nije nikakvo mjerilo...ako tebi jeste ti slusaj nju...

Djeca imaju karakter i znaju dobro i zlo. Eto npr. ja sam znala...nitko me nije ucio da nije dobro muciti zivotinje. To jednostavno znas da je lose. A neko drugo dijete se roditelji strgaju da ne muci zivotinje ali ono muci. Njemu to nije zlo. Njemu je to super. Ovaj primjer sam vidila i previse puta bas kao sto sam ga i sama dozivjela... Mozda ima takve djece s kojima se moze lako manipulirati. Mozda su tvoja iskustva takva pa tako i sudis. Moja nisu pa ne mogu tako razmisljati.

Osobno, mogu reci da upravo preveliko 'lomljenje' djeteta i njegovog karatera dovodi cesto do 'pucanja' istog i tada se manifestiraju momenti do kojih ne bi ni doslo da se pristupilo drugacije... A kako je to 'drugacije'? Nemam pojma...nitko to ne zna...jer je svaka osoba je 'svoja'...kao sto rekoh - nema prirucnika...a nije slucajno da ga nema. I ne kuzim kako to ne kuzis ali dobro.

Jos bih se osvrnula na ovog Hitlera koji se spominjao vise puta...ne znam bas jel on bio lud...malo neobicno da je ludjak zavladao masom tako... Neki kazu da je bio upravo genije. Osobno smatram da je imao neku karizmu ili nesto ali to nije bitno. Bitno je da njegova mrznja je legitimna sekundarna emocija. Zasto netko mrzi? Zasto netko voli? Ljude pokrecu razlicite stvari. Da li ga je mama tukla kad je bio mali? Mozda. A opet i neku drugu djecu su zlostavljali pa nisu ispali masovni ubojice... Da to mozda nije zato jer su razlicitog karaktera bili? Hmmm...

Kako god da bilo...tvoj stav da je sve u novcu je tvoj. Zasigurno ima jos slicnih tebi, na srecu ima i ovih koji nisu...

Ova rasprava, za mene, vise nema smisla jer ocito ne mozes shvatiti sto sve pokrece ljude (osim novca) i daljnje ponavljanje vec navedenog je besmisleno...

I dalje smatram da je covjek taj koji treba krenuti od sebe...mijenjati svoj pogled na svijet, a ne ocekivati da se svijet mijenja prema njemu.
Isto tako...u jednom trenutku djeca postanu dovoljno odrasla da shvate da su roditelji radili najbolje sto su znali...da se zagledaju u sebe i da krenu 'cistiti' ono sto treba cistiti...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:44 pm

Edit: Sada vidim Procyonov post...samo da nadodam...da ne bi bilo zabune...slazem se da razluciti 'dobro' i 'zlo' nije stvar karaktera...u gornjem postu sam napisala te rijeci u istoj recenici ali ne da ih poistovjetim vec da kazem da se cak i 'dobro' i 'zlo' mogu 'znati' tj. biti uvjetovani karakterom...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:47 pm

slusaj proycon kada sam ja spomenio zavist i ljubomoru ti si spomenio hitlera i zidove.. to jest napravio si poveznicu izmedu ta dva razlicita pojma... sto kod mene ne pali.. ljubomora je strasna stvar to je jasno i moze prerasti u nesto vece u to nema sumnje..
kada sam ja spomenio da je suludo ubiti zbog ljubomore i zavisti ti si kako meni protupitanje postavio hitlera i zidove::: reci jel nije tako??? i sta bi ja trebo pomislit onda???

To nula ne znaci nista lose.. nego pricam sto se tice njenog znanja o djeci naspram naseg mi smo na razini nule ko sto je ona na isto takvoj razini nekog zanimanja kojeg si ti zavrsio.. tako da tu ne bi trebo nac uvredu.. bar ja nisam to napiso kao uvredu..

a proycon aj ti meni definiraj karakter... sta je karakter???


Thomas Macaullay, engleski povjesničar i književnik iz 19. stoljeća, rekao je: „Čovjekov karakter mjeri se po tome što bi učinio ako za to nitko nikad ne bi doznao.“ Možete li zamisliti tu mogućnost? Kada bi nešto što smo učinili ostalo zauvijek poznato samo nama, bismo li bili pošteni prema sebi i drugima, bismo li varali, krali,… ili činili nešto još gore?

Ako se osoba svakog dana može pogledati u ogledalo, a zna da živi najpoštenije što može, vidjet će ondje odraz toga. Bit karaktera svake osobe ispisana je na licu, može se iščitati iz očiju.
Sami najbolje procjenjujemo svoj stvarni karakter. Sami ga možemo i popraviti. Sami možemo odlučiti biti pošteni prema sebi i drugima. I u tajnosti i u nazočnosti drugih. Sami možemo odlučiti da je naš karakter nama važan. Sve ovisi o nama.


Po meni je karakter upravo to.. biti covjek i u svakom trenutku moci pgledati onom drugom u oci i ne morati se bojati da si ga sa necim iznevjerio, pokrao ili nesto sasvim trece.. to jest ako si ti dobar a nisi zao po meni si karakteran covjek jer ces svakog dana kad se probudis razmisljati kako posteno obaviti svoje zadatke koje imas tog dana ili sutra ili preksutra... kako onda razaznavanje dobra i zla nema veze sa karakterom..

u jednom od prijasnjih postova si mi napisao kako ja tebi stalno govorim da me ne kuzis i kako mi je samo to bitno.. sad ti pokusavam to objasnit ali opet ne ide.. meni stvarno nije jasno sta da napravim da me skuzis.. ja ne kuzim isto dosta tvojih stvari pogotovo onu sa hitlerom koja me iznenadila.. jer onako napravit poveznicu izmedu one dvije teme je smijesno.. pozz
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:52 pm

Hitler je samo karikirani primjer kako bi se polovila poanta onoga sto se htjelo reci...nije dan kao apsolutni ili konkretni primjer...
To je barem nacin na koji ja dozivljavam primjere...ne da se na njih 'kacim' vec da iz njih iscitam poantu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 1:58 pm

einstein20 je napisao/la:
slusaj proycon kada sam ja spomenio zavist i ljubomoru ti si spomenio hitlera i zidove.. to jest napravio si poveznicu izmedu ta dva razlicita pojma... sto kod mene ne pali.. ljubomora je strasna stvar to je jasno i moze prerasti u nesto vece u to nema sumnje..
kada sam ja spomenio da je suludo ubiti zbog ljubomore i zavisti ti si kako meni protupitanje postavio hitlera i zidove::: reci jel nije tako??? i sta bi ja trebo pomislit onda???

Meni je žao da ne vidiš zašto sam ga spomenuo. Rekoh, spomenuo sam ga kao primjer čovjeka koji je zbog mržnje učinio nešto za što je mislio da je ispravno. Isto tako spomenuo sam mržnju, a mržnja je bit u cijeloj toj stvari. Zaboravi da se radi o Hitleru, razmisli samo o tome da sam ciljao na mržnju kao osjećaj i onda možda shvatiš zašto sam ga išao spominjati.

Citat :
To nula ne znaci nista lose.. nego pricam sto se tice njenog znanja o djeci naspram naseg mi smo na razini nule ko sto je ona na isto takvoj razini nekog zanimanja kojeg si ti zavrsio.. tako da tu ne bi trebo nac uvredu.. bar ja nisam to napiso kao uvredu..

Psihologija i filozofija su stvari koje ne dobivaš učenjem, već praksom. Isto tako usudim se reći da osoba može imati smisla za filozofiju i psihologiju, ili to jednostavno nije za tu osobu.

Citat :
a proycon aj ti meni definiraj karakter... sta je karakter???

Teško mi je to definirati. Rekao bih da je karakter dio naše podsvijesti koji utječe na naše odluke i ponašanja.

Citat :

Ako se osoba svakog dana može pogledati u ogledalo, a zna da živi najpoštenije što može, vidjet će ondje odraz toga. Bit karaktera svake osobe ispisana je na licu, može se iščitati iz očiju.
Sami najbolje procjenjujemo svoj stvarni karakter. Sami ga možemo i popraviti. Sami možemo odlučiti biti pošteni prema sebi i drugima. I u tajnosti i u nazočnosti drugih. Sami možemo odlučiti da je naš karakter nama važan. Sve ovisi o nama.

Pazi, egoistična osoba možda uopće ne poznaje svoj karakter kao što možda ne prepoznaje svoje ponašanje. Ta osoba neće vidjeti da je možda umišljena ili da je možda kruta, vidjet će samo kako je super i sve najbolje i nastavit će i dalje cijeniti samo svoje mišljenje jer su svi dugi u ''krivu''...

Citat :

Po meni je karakter upravo to.. biti covjek i u svakom trenutku moci pgledati onom drugom u oci i ne morati se bojati da si ga sa necim iznevjerio, pokrao ili nesto sasvim trece.. to jest ako si ti dobar a nisi zao po meni si karakteran covjek jer ces svakog dana kad se probudis razmisljati kako posteno obaviti svoje zadatke koje imas tog dana ili sutra ili preksutra... kako onda razaznavanje dobra i zla nema veze sa karakterom..

Sada shvaćam, radi se o definiciji karaktera. Za mene je karakter nešto nepromjenjivo. Možda je zato dolazilo do nesporazuma.

Citat :
u jednom od prijasnjih postova si mi napisao kako ja tebi stalno govorim da me ne kuzis i kako mi je samo to bitno.. sad ti pokusavam to objasnit ali opet ne ide.. meni stvarno nije jasno sta da napravim da me skuzis.. ja ne kuzim isto dosta tvojih stvari pogotovo onu sa hitlerom koja me iznenadila.. jer onako napravit poveznicu izmedu one dvije teme je smijesno.. pozz

Možda je problem u tome što te i kužim, a što ti možda želim reći nešto ''neočekivano'' kako bi možda proširio poglede.

Btw i ja već neko vrijeme proučavam ljudska ponašanja i filozofiram na temelju istih, tako da ako sam amater, tada sam amater sa iskustvom.
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:01 pm

alpha nema ni meni smisla.. jer vas dvoje mene jednostavno pokusavate uvjeit u nesto sto nije tocno po mojim ljudskim mjerilima... ti si o meni iz prva dva posta zakljucila da sam ja ovisan o novcu .. i da ne razmisljam svojom glavom??? pa svaka cast to ni dobitnica nobelove nagrade ne moze ali ti mozes... zalosno.. ali ok.. to je tvoje pravo..
sto se tice tih prirucnika za odgoj djeteta... nisu sva djeca ista i to je kristalno jasno.. u neke se trebe ulozit vise u neke manje truda.. neki su pplacljivi neki veseli , ali nijedno djete nije zlo kad se rodi.. na njega utjece okolina , tv i ostalo... pa bar je to jasno.. a vi tu sa nekim preuvelicavanjima mog navodnog neshvacanja vas pokusavate postic neku svoju nadmoc.. sto je opet ok...
on je hitlera naveo kao primjer... ali sasvim krivi i o tom pricam... ja sam naveo da je suludo ubit zbog ljubomore i zavisti i on navede hitlera da je ubijo zidove.. ja mu velim da je to smijesno .. a on kaze da je on naveo hitlera da nije ubio iz ljubomore i zavisti nego mrznje.. pa zas ga je ond spomenio??'

. pozz.. ovo stvarno vise nema smisla... citamo se na nekoj drugoj temi di cemo se mozda bar pokopcat.. jer na ovome je tesko.. do citanja...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:08 pm

Da si možda manje vezan za svoje mišljenje, tada bi mnoge stvari shvatio. Ti si jednostavno siguran da je moj primjer Hitlera kriv i pri tome ostaješ. Žao mi je, ali takvim stavom niti nećeš shvatiti na što se navedenim primjerom mislilo.
Isto tako ti si taj koji je spominjao samo novac (naknadno i ljubav) i poanta je bila da bi bez novca sve bilo super i sve 5. Ona i ja ti kažemo da malo razmisliš o tome i dajemo primjere gdje novac niti ljubav nemaju nikakve veze sa ljubomorom i zavisti.
U redu je, tvoja ljudska mjerila ti kažu da mi nismo u pravu, to je ok. A zašto ti je rekla da ne misliš glavom... To je zato jer imaš neke utvrđene stavove kojih se držiš i koji ti ne dozvoljavaju da shvatiš i malo drugačiji pogled na svijet. Davao si neke izjave, mi smo kontrirali primjerima da pokažemo da to nije baš tako kako si rekao i žao mi je što si to doživio kao uvjeravanje, a ne više kao savjet.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:15 pm

Ne, nije mi to bila namjera. Zao mi je ako je tako ispalo. Htjela sam kazati kako se malo postize citiranjem ovoga ili onoga vec razmisljanjem o tim rijecima...izvlacenjem onog sto jeste i odbacivanjem onog sto nije...a ne prihvacanjem toga kao apsolutnog. Nisam imala namjeru da ispadne da ti ne mislis svojom glavom i da je to za tebe to...zao mi je...krivo sam se izrazila.

Isto tako nisam napisala da si 'ovisan o novcu' nego da sam iz tvojih dosadasnjih postova stekla dojam da tebi novac, ocito, igra veliku ulogu...i da si mozda upravo i zavidan nekome na novcu. Naravno, to nisam kazala na nacin da je tocno vec da je moguce. A to sam pak izvela iz toga jer mi je tesko shvatljivo da netko ne moze pojmiti ljudske porive van materijalnog. Ili bolje receno...neki ne mogu ali nisam smatrala da ti spadas u te 'neke'. Ne smatram ni sada. Dapace. Mislim da je samo pitanje vremena kada cemo se 'poloviti' u poantama.

Tako da bih prije kazala da sam svojim (lose srocenim) rijecima u biti htjela reci nesto pozitivno...ali definitivno sam se krivo izrazila. Sorry...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:17 pm

@Procyon... Einstein ima pravo na stavove. Svejedno, nadam se da ce to promijeniti u misljenja miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:19 pm

Nisam niti rekao da nema pravo na stavove, svatko ima, no ti njegovi stavovi ga ograničavaju i onda izvodi krive zaključke kao što se vidi iz njegovog posta iznad. Samo mu kažem da drugačije shvati to što mu pišemo, a ne tako kako shvaća.

Ma neda se ni meni više o ovome. Einstein, žao mi je što si shvatio naše postove tako kako jesi, no i dalje se nadam da ćeš početi malo drugačije gledati na sve i isto tako se nadam da ćeš shvatiti poantu mog pimjera sa Hitlerom. Ne, nije bezveze jer si TI tako rekao, primjer je dan sa nekom svrhom, a sad ti vidi hoćeš li shvatiti o čemu je riječ ili se nećeš niti truditi i jednostavno tvrditi da je to loš primjer ničega o ničemu.


Zadnja promjena: Procyon; sri pro 17, 2008 2:22 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimesri pro 17, 2008 2:21 pm

Znam sto si mislio :)

A ti znas sto mislim o stavovima... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
raska
Prašina
raska


Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 1
Age : 59
Registration date : 08.03.2009

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimened oľu 08, 2009 2:08 am

Ma ja mislim da je to glupost.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitimened oľu 08, 2009 12:32 pm

raska je napisao/la:
Ma ja mislim da je to glupost.

Puno je toga napisano na temi pa bi bilo dobro da pojasniš za što misliš da je glupost :)

Dobro došao, ili dobro došla, raska :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Asteroid udara u zemlju 2036?   Asteroid udara u zemlju  2036? - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Asteroid udara u zemlju 2036?
[Vrh] 
Stranica 7 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» asteroid an 1999
» Pas spasio vlasnika prilikom srcanog udara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: