Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pojavili se i nestali bez traga

Go down 
+13
Gea
Berny_Sinara
burek_u_svemiru
comewithme1717
arhont
Mister X
burnme
Alpha
Blizzard
snark
silver
None
Svjetloisjena
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened svi 11, 2008 11:58 pm

Naišla sam na temu na net.hr-u i stavit ću je iako znam da ima i boljih priča o nestalim ljudima od ove. No ovdje su odabrani poznatiji događaji u koje su se mogli svi osvjedočiti da su se dogodili, jedino su njihovi protagonisti - nestali bez traga. U priču mi se ne uklapa posljednji slučaj djece sa zelenom kožom, to me više asocira na viđenja vilenjaka i sličnih bića, no stavit ću je jer za tu priču jedino nisam nikad čula, a od viška glava ne boli:

Top 5 misterioznih ljudi

Njihovo podrijetlo i njihova smrt obavijeni su tajnom. Došli su iz nepoznatog i isto tako i nestali, urezavši se snažno u siječnje svojih suvremenika. Priče o njima kruže još i danas.

D.B. Cooper

Pojavili se i nestali bez traga 0596007.17

D.B. Cooper je pseudonim dan nepoznatom otmičaru aviona koji je 24. studenoga 1971. počinio ovo ''zlodjelo''. Nakon što je za to dobio otkupninu od 200.000 dolara, iskočio je padobranom negdje oko Washingtona.

Od tada nije viđen, a to je ujedno i jedina otmica aviona u povijesti SAD-a koja je ostala neriješena.

Devet godina kasnije 1980. godine jedan dječak našao je na oblama rijeke Columbije svežanj novčanica od 20 dolara, ukupno 5.800. Serijski broj je odgovarao onom na novcu od otkupnine koji je dobio Cooper.

Nakon Cooperovog sretnog bijega, uvedeni su stroži propisi za dizajn zrakoplova, te su na aerodrome postavljeni detektori za metal.

St. Germain

Pojavili se i nestali bez traga 0597007.17

St. Germain (koji je navodno umro 27. veljače 1784.) bio je dvorjanin, pustolov, izumitelj, znanstvenik-amater, violinist, kompozitor-amater, a bavio se i okultizmom i alkemijom te se priča da je bio i izvrstan zlatar. Bio je poznat i pod imenom Der Wundermann (čovjek-čudo), a prije svega je bio čovjek čije podrijetlo nije bilo poznato i koji je 1745. nestao bez traga.

Dan-danas mnoge okultne organizacije nose njegovo ime.

Čovjek sa željeznom maskom

Čovjek sa željeznom maskom bio je zatvorenik brojnih zatvora tijekom vladavine Luja XIV., uključujući i Bastilleu. Pravi identitet ovog muškarca nikad se nije saznao jer je njegovo lice bilo skriveno pod maskom od crnog baršuna. Prenošenje ove priče s koljena na koljeno pretvorilo je baršunastu masku u željeznu masku. Ovaj zatvorenik se prvi put spominje 1669., godine kada ga je ministar Luja XIV. smjestio u zatvor u Pignerolu.

U pismu koje je došlo s njim u zatvor piše da se čovjek se zvao Eustache Dauger, kao i da se zatvori u ćeliju s višestrukim vratima tako da ga nitko izvana ne može čuti te mu je pod prijetnjom smrću bilo zabranjeno da priča o bilo čemu osim o svojim osnovnim fiziološkim potrebama. Voditelj zatvora je jedina osoba koja ga je vidjela svaki dan i koja mu je donosila hranu. Kad je umro 1703., sve njegove stvari su spaljene.

Gil Pérez

Gil Pérez bio je španjolski vojnik koji se 26. listopada 1593. iznenada pojavio u Mexico Cityju. Nosio je uniformu čuvara guvernerove plače na Filipinima. Tvrdio je da nema pojma kako se pojavio u Meksiku te da je trenutak ranije bio na dužnosti u Manili. Rekao je i da je guverner Don Gómez Pérez Dasmariñas upravo ubijen.

Dva mjeseca kasnije s Filipina je došao brod koji je donosio ''novosti'' i čija je posada potvrdila Pérezove riječi, a svjedoci su potvrdili da je uistinu tada i bio na dužnosti. Jedan od putnika na brodu čak se zakleo da je vidio Péreza 23. listopada u Manili.

Pérez se poslje vratio na Filipine i nastavio voditi uobičajeni život.

Zelena djeca iz Woolpita

Pojavili se i nestali bez traga 0600007.17

Zelena djeca iz Woolpita su brat i sestra zelene kože koji su se pokazivali kraj sela Woolpita u Suffolku (Velika Britanija) u 12. stoljeću. Ova pojava je bila uobičajena i u susjednim krajevima. Govorili su nepoznatim jezikom i odbijali su jesti išta drugo osim vrhova mahuna graška. Nakon što su naučili engleski objasnila su da dolaze iz zemlje Svetog Martina i da je to jako mračno mjesto, gdje se Sunce nikad ne diže iznad horizonta. Tvrdili su da su slijedili očevo stado i rijeku kad su čuli zvuk zvona i došli u Woolipit.
[Vrh] Go down
None
banned



Female
Capricorn Dragon
Broj postova : 2617
Age : 35
Registration date : 26.02.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon svi 12, 2008 1:16 pm

joj to sam baš ja mislila stavit tu negdje :cheers:
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:03 pm

ovaj gil perez mi je najzanimljiviji!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:32 pm

silver je napisao/la:
ovaj gil perez mi je najzanimljiviji!

I meni zvuči najuvjerljivije. Jadan čovjek doh
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:54 pm

svjetloisjena je napisao/la:
silver je napisao/la:
ovaj gil perez mi je najzanimljiviji!

I meni zvuči najuvjerljivije. Jadan čovjek doh

al nikako mi nije jasno kako mu se to dogodilo. nekakav prostorni pomak?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimesub svi 17, 2008 3:57 pm

silver je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
silver je napisao/la:
ovaj gil perez mi je najzanimljiviji!

I meni zvuči najuvjerljivije. Jadan čovjek doh

al nikako mi nije jasno kako mu se to dogodilo. nekakav prostorni pomak?

Možda. Ako te ovakve teme zanimaju, svakako pročitaj knjigu Polje od Lynne McTaggart i Holografski svemir Michaela Talbota.

Sjećam se da sam na blogeru posjećivala jedan blog na kojem je bilo dosta pisano upravo o ovakvim misterijama, ali je vlasnica preselila na drugi servis kamo sam prestala dolaziti i sad se više ne sjećam gdje je, bilo je tih priča malo more, pogledat ću kad stignem, možda uspijem nešto kopipejstati ako blog još postoji.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 2:33 pm

mislim da postoji slučaj i na grenlandu, da je nestalo čitavo selo. gledao sam dokumentarac na tv, ali ne sjećam se točno o čemu se radi. ali oni su samo nestali, zna se kako su se pojavili.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 3:22 pm

Bilo je i u Kini da je nestala čitava vojska
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 3:39 pm

U Kini, ha? Nestala, jel? Mogu mislit kako je nestala...pitam se sto li su im napravili i proglasili da su cudom nestali :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 4:55 pm

Alpha je napisao/la:
U Kini, ha? Nestala, jel? Mogu mislit kako je nestala...pitam se sto li su im napravili i proglasili da su cudom nestali :P

Mislim da je to nešto starija priča. Ova vrsta nestanaka koju spominješ ipak se nekako vezuje uz dvadeseto stoljeće misli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 6:51 pm

snark je napisao/la:
mislim da postoji slučaj i na grenlandu, da je nestalo čitavo selo. gledao sam dokumentarac na tv, ali ne sjećam se točno o čemu se radi. ali oni su samo nestali, zna se kako su se pojavili.


To sam pročito u jednoj knjizi i ne sjećam se detalja, ali neki čovjek je volio posjećivati te sjeverne krajeve, možda je bio na kakvoj ekspidiciji ili nešto. Uglavnom jednom je došao u to selo i reko je da je selo bilo apsolutno prazno što se živih bića tiče, ali ostalo je sve bilo na mjestu kao da su svi ljudi nekuda otišli taman 5 minuta prije nego je on došao. Za te ljude nitko više nije čuo niti ih vidio.

Alphice, to sam pročitao u istoj toj knjizi, a pisalo je kao da je Kineska vojska prenoćila u nekoj dolini, a ujutro im nije bilo ni traga ni glasa. Sve stvari su ostale kao da su nedavno tamo bili, doslovno kao da su svi pobjegli u planine i više se nisu usudili pojaviti jer ih nitko više nije vidio. Možda su se skrivali... Tko zna šta se dogodilo i je li ijedna od ovih priča istinita.
Ima isto tako priča o nestalim brodovima...
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 11:05 pm

da, ima tih priča i uglavnom se sumnja da je riječ o nekoj bolesti ili slično ali nema znanstvenih dokaza, stvarno, ako se i zna odakle su ti ljudi došli, gdje su nestali?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimened lip 08, 2008 11:51 pm

Omega je napisao/la:
Alphice, to sam pročitao u istoj toj knjizi, a pisalo je kao da je Kineska vojska prenoćila u nekoj dolini, a ujutro im nije bilo ni traga ni glasa. Sve stvari su ostale kao da su nedavno tamo bili, doslovno kao da su svi pobjegli u planine i više se nisu usudili pojaviti jer ih nitko više nije vidio. Možda su se skrivali... Tko zna šta se dogodilo i je li ijedna od ovih priča istinita.
Ima isto tako priča o nestalim brodovima...

A kako se to uopce saznalo ako nije bilo nikog da to potvrdi?
Mislim ako je netko nestao onda valjda treba proci neko vrijeme da ljudi skuze da tog nekog nema...pa se krene trazit...tesko je onda reci da su prenocili i ujutro nestali...kako znaju da su bas u jutro nestali...
Nekako fali dokaza...no, uvijek fali dokaza, zar ne miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 12:39 am

Alpha je napisao/la:

A kako se to uopce saznalo ako nije bilo nikog da to potvrdi?
Mislim ako je netko nestao onda valjda treba proci neko vrijeme da ljudi skuze da tog nekog nema...pa se krene trazit...tesko je onda reci da su prenocili i ujutro nestali...kako znaju da su bas u jutro nestali...
Nekako fali dokaza...no, uvijek fali dokaza, zar ne miga

Znaš kako to funkcionira u vojsci, stalna aktivnost i tako to. Vjerojatno im je dolazila hrana ili oružje ili što li već pa su vidli da je sve napušteno
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 1:01 am

Jel im palo napamet da su ovi dezertirali?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 9:29 am

a ima ona priča o onom jednom otoku s američkim kolonijalistima što su nestali. naselili su se na taj jedan otok i kad su za par godina neki brodovi došli da vide šta je tu s njima, nisu našli ništa ljudi, sve je bilo napušteno, jedino neki natpis na jednom stablu (zaboravio sam sad koji, al ništa razumljivo previše). A trebalo je biti oko tisuću ljudi na tom otoku.
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 1:56 pm

A ima i ona priča kad je mom tati "misteriozno" nestala pita sa stola. klopa
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 2:04 pm

Gdje je on bio u tom trenutku? CIA

_________________
Respect
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam
burnme


Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Age : 41
Registration date : 31.05.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 2:49 pm

Bio je na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme. face Ostavio pitu nezaštićenu. Koji amater, c c c...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 3:17 pm

Zao nam je...tu se nista nije moglo uciniti gica

face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Mister X
Stanica
Mister X


Male
Cancer Dog
Broj postova : 14
Age : 53
Registration date : 21.03.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 4:22 pm

nestao je meni golf ispred kuce u sarajevu kad hop eto nadjose ga u crnoj gori.nevjerojatno,mora da je kroz neka trodimenzionalna vrata prosao ili su tu umjesane neke cosmicke sile 6 denziteta,posmatrajuci to iz ugla akutne percepcije jos dugo cemo tu misteriju smatrati ne razjasnjenom
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 9:52 pm

Offtopic? face

Može malo zafrkancije, ali ovo već spada u viceve a ne na misterije lol
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 11:03 pm

da, da, zezajte vi mene, a ja ozbiljno. :P
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimepon lip 09, 2008 11:38 pm

evo naso sam. http://en.wikipedia.org/wiki/Roanoke_Colony


Ronaoke - nestala kolonija


I. grupa doseljenika
1855., ekspedicija je poslana da osnuje koloniju, a vođa, sir Richard Grenville, trebao je istražiti područje i vratiti se u London na izvještaj. Grenville se obećao vratiti 1586 sa novim zalihama hrane, ostavivši oko 75 ljudi na čelu s Ralphom Laneom da osnuju koloniju.
U međuvremenu, rasla je napetost između domorodaca i doseljenika. Ralph Lane i ostali napali su plemenskog poglavicu tog područja (vjerovali su da će on njih napasti ionako), pa su ga ubili i spalili selo. No, sir Francis Drake koji se vraćao sa Kariba, ponudio je kolonistima povratak u englesku, a ovi su to prihvatili jer su zalihe kasnile. Kad se napokon Grenville vratio u koloniju, nije nikoga našao pa se vratio opet u englesku, ostavivši manji broj ljudi čisto zbog engleskog vlasništva nad kolonijom.

Druga grupa
1587, druga grupa doseljenika je poslana na otok. Bilo ih je 121 i vodio ih je John White. Također su trebali pokupiti onih petnaestak ljudi u koloniji i naseliti se malo sjevernije, u jednom zaljevu. No, ništa nisu pronašli, osim kostiju samo jednog od njih.
John White želio je uspostaviti miroljubljive odnose s domorocima, ali ovi, nakon loših iskustava, to nisu prihvatili, pa je tako nedugo poslije ubijen jedan od kolonista dok je bio na plaži skupljajući rakove. Zbog toga, White se vraća u Englesku da zatraži pomoć od vlade. Kada je otišao, na otoku je bilo oko 116 doseljenika.

Zbog rata engleske i španjolske, nije se uspio vratiti sve do 1590., tri godine nakon odlaska.
Kada je došao, pronašao je napuštenu koloniju. Organizirana je potraga, ali nitko nije mogao pronaći nikakav trag kolonista. Netragom je nestalo oko 90 muškaraca, 17 žena i 11 djece.
Nije bilo nikakvih znakova ili tragova borbe. Jedini znak koji je pronašao bila je riječ "Croatoan" urezana u zid utvrde i "Cro" urezano u obližnje drvo. Tu su pronašli i dva pokopana kostura.
Još prije nego što je otišao, White se dogovorio s doseljenicima da, ako budu morali otići, urežu na stablo znak malteškog križa, što bi označilo da je njihov odlazak prisiljen.
On je riječ "Croatoan" shvatio kao znak da su otišli na obližnji istoimeni otok, no, nije uspio ništa istražiti zbog velike oluje koja ga je prisilila na odlazak.

Postoji puno teorija. Prema nekim indicijama, stopili su se sa domorocima na Croatoan otoku. Prema drugima, pomrli su od gladi, pa čak i počeli prakticirati kanibalizam. Neka istraživanja govore da je to razdoblje bilo jako sušno. Također, postoje neke indicije miješanja indijanaca na tim prostorima sa bijelcima.
No, misterija ipak ostaje nerazjašnjena, i uvijek ostaje jedno pitanje:
A što ako...?
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitimeuto lip 10, 2008 1:59 am

silver je napisao/la:
evo naso sam. http://en.wikipedia.org/wiki/Roanoke_Colony


Ronaoke - nestala kolonija


I. grupa doseljenika
1855., ekspedicija je poslana da osnuje koloniju, a vođa, sir Richard Grenville, trebao je istražiti područje i vratiti se u London na izvještaj. Grenville se obećao vratiti 1586 sa novim zalihama hrane, ostavivši oko 75 ljudi na čelu s Ralphom Laneom da osnuju koloniju.
U međuvremenu, rasla je napetost između domorodaca i doseljenika. Ralph Lane i ostali napali su plemenskog poglavicu tog područja (vjerovali su da će on njih napasti ionako), pa su ga ubili i spalili selo. No, sir Francis Drake koji se vraćao sa Kariba, ponudio je kolonistima povratak u englesku, a ovi su to prihvatili jer su zalihe kasnile. Kad se napokon Grenville vratio u koloniju, nije nikoga našao pa se vratio opet u englesku, ostavivši manji broj ljudi čisto zbog engleskog vlasništva nad kolonijom.

Druga grupa
1587, druga grupa doseljenika je poslana na otok. Bilo ih je 121 i vodio ih je John White. Također su trebali pokupiti onih petnaestak ljudi u koloniji i naseliti se malo sjevernije, u jednom zaljevu. No, ništa nisu pronašli, osim kostiju samo jednog od njih.
John White želio je uspostaviti miroljubljive odnose s domorocima, ali ovi, nakon loših iskustava, to nisu prihvatili, pa je tako nedugo poslije ubijen jedan od kolonista dok je bio na plaži skupljajući rakove. Zbog toga, White se vraća u Englesku da zatraži pomoć od vlade. Kada je otišao, na otoku je bilo oko 116 doseljenika.

Zbog rata engleske i španjolske, nije se uspio vratiti sve do 1590., tri godine nakon odlaska.
Kada je došao, pronašao je napuštenu koloniju. Organizirana je potraga, ali nitko nije mogao pronaći nikakav trag kolonista. Netragom je nestalo oko 90 muškaraca, 17 žena i 11 djece.
Nije bilo nikakvih znakova ili tragova borbe. Jedini znak koji je pronašao bila je riječ "Croatoan" urezana u zid utvrde i "Cro" urezano u obližnje drvo. Tu su pronašli i dva pokopana kostura.
Još prije nego što je otišao, White se dogovorio s doseljenicima da, ako budu morali otići, urežu na stablo znak malteškog križa, što bi označilo da je njihov odlazak prisiljen.
On je riječ "Croatoan" shvatio kao znak da su otišli na obližnji istoimeni otok, no, nije uspio ništa istražiti zbog velike oluje koja ga je prisilila na odlazak.

Postoji puno teorija. Prema nekim indicijama, stopili su se sa domorocima na Croatoan otoku. Prema drugima, pomrli su od gladi, pa čak i počeli prakticirati kanibalizam. Neka istraživanja govore da je to razdoblje bilo jako sušno. Također, postoje neke indicije miješanja indijanaca na tim prostorima sa bijelcima.
No, misterija ipak ostaje nerazjašnjena, i uvijek ostaje jedno pitanje:
A što ako...?
Da nije to kao u onom filmu na hrtu sto je prije bio, isto kolonisti su bili nestali taman prjje vecere, i onda je doslo danasnje doba i opet isti slucaj, na kraju se ispostalilo da ih jede neko bice koje misli da je bog. Vrlo moguce da je prema tom uzoru film snimljen. lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pojavili se i nestali bez traga Empty
PostajNaslov: Re: Pojavili se i nestali bez traga   Pojavili se i nestali bez traga Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pojavili se i nestali bez traga
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» NLO video zapisi
» Nestali svjetovi, Lemuria
» Nestali svjetovi, Atlantida

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: