Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 AV preporuke i kritike

Go down 
+20
Absynthia
tomi
zvezda
Michael Wittmann
Legionar
josip21
Daja
urbanaaa
Nefertiti
Annon Imus
Berny_Sinara
malenaivi
floridana
bata
burnme
Blizzard
Alpha
Svjetloisjena
meli
Sentinel
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesri vel 11, 2009 11:20 am

RAT MEĐU NEVJESTAMA

AV preporuke i kritike - Page 3 182564_1-1

Originalni naslov:
Bride Wars

Gledah Rat medju nevjestama...americka komedija (sto drugo moze biti s takvim naslovom :P )

Kratki sadrzaj sa net.hr koji u principu sve govori:
Liv (Kate Hudson) i Emma (Anne Hathaway) su dvije najbolje prijateljice koje zajedno planiraju svoja vjenčanja još od malih nogu, znajući da se žele udati u prestižnom Plaza Hotelu u New Yorku. Sada, u 26-oj godini, obje su pred vjenčanjem i sve se čini poput bajke. Ili možda ipak ne... Kada slučajna pogreška dovede do poklapanja termina vjenčanja, najbolje prijateljice postaju najgore suparnice...

Moj dojam: Tocno ono sto sam ocekivala...lagana, predvidljiva, komedijica sa par zabavnih tocaka...u svakom slucaju dobar filimic za opustanje mozga :)

Trailer:


_________________
Respect
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesri vel 11, 2009 1:53 pm

Alpha je napisao/la:
@Malenaivi...na predhodnoj stranici sam dala neki kao osvrt na taj film... Takodje...ideja je ok ali je izvedba nije najsjajnija plus sto ima masu scena 'viska' radi cega to sve skupa traje i traje...

da sam vidila, nebi pisala ponovo, no dobro, slažemo se oko filma face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 11:52 am

GRAN TORINO

AV preporuke i kritike - Page 3 4633d

Originalni naslov:
Gran Torino

Žanr:
Drama

Godina:
2008

Redatelj i glavni glumac je Clint Eastwood. Ovo bi ujedno trebao biti i posljednji film u kojem je Clint odabrao glumiti...

Uglavnom, ogorceni veteran Korejskog rata dovodi se u situaciju reguliranja pravde u vlastitom susjedstvu kojim su zavladale bande.

Ako zelite prilicno detaljnu radnju filma onda evo LINK


Clinta smo navikli gledati u zestokim akcijskim filmovima pa je pomalo neobicno kada krene film, a on ne propuca nekog u prvih tri minute. Ipak, odlicno mu stoji uloga (naravno ima i nekih akcijskih elemenata miga ), a kraj me pomalo iznenadio...dobar je...stvarno dobar...

Trailer:


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 4:09 pm

U biti svaki Eastwoodov film je dobar, uistinu dobar! :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:09 pm

KRVAVO VALENTINOVO 3D

AV preporuke i kritike - Page 3 184848_1

Originalni naslov:
My Bloody Valentine

Žanr:
Horor

Tom se vraća u svoj rodni grad na desetu godišnjicu strašnog masakra koji se dogodio u noći Valentinova u kojem je ubijeno 22 ljudi. Umjesto odmora kod kuće, Tom se nađe u situaciji u kojoj postaje glavni osumnjičeni za ubojstva, a čini se da je njegova stara ljubav jedina koja vjeruje u njegovu nevinost. (Izvor)

To gore bi bilo najvise sto se moze izvuci kao neka radnja...a i tu je ukljuceno malo maste.
Moj ostvrt bi bio: Koje Smeće od filma. Sa velikim S i malim ć. Pa to nema radnje. Uopce. Nikakve. Ono...da vam prepricam film. Pocetak...neki lik pobio sve zive u nekom rudniku al se ne zna zasto. Onda pobjegne iz bolnice i u istom rudniku pobije hrpu teenagera izuzev 4 koji pobjegnu. Takodje se ne zna zasto. Ubojicu kao ubiju snage reda i mira. Iduca scena je da se jedan od to 4, nakon 10 godina, vraca u grad (koji je bio napustio nakon dogadjaja) jer ce prodati taj rudnik. Tu saznajemo da je rudnik pripadao njegovom ocu sto je u biti ne bitno. Najednom opet pocinju ubojstva. A njega se okrivljuje za ista. Kao doslovno ga napadnu u birtiji da je on za sve kriv. Zasto on? Kako? Gdje? Kud? Glupost na n-tu. I tako koljacina citavo vrijeme. Gledatelj bezuspjesno pokusava shvatit zasto i kakve veze uopce ima Valentinovo s time. Mislim...to sto netko stavi srce (ljudsko) u kutiju od bombona za Valentinovo mi jednostavno nije razlog. Ono...jel trazim previse ako hocu da mi daju barem nesto tipa da ga je zena ostavila na Valentinovo pa je frajer puko...ma bilo sta...najbanalnije...al jok... Film vrlo uspjesno izbjegava bilo kakvu mogucnost logicne radnje i sadrzaja...

Zgodno je sto je taj frajer koji je dosao nakon 10 godina ovako, reklo bi se, dobar i drag, a njegova bivsa ljubav je ozenjena za drugog lika koji je serif i totalni jebivjetar tipa vara tu svoju zenu, a njoj ne da ni disat (inace oni su ti koji su pobjegli pred 10 godina tom ubojici plus jos jedna cura)... I na kraju se ispostavi (mogu vam reci kraj jer se stvarno nadam da nitko nece napravit gresku da ode gledat to smece od filma) da je ovaj dobri ubojica, a jebivjetar je nevin... Tako da je poanta americkoj mladezi: Ako je netko dobar i drag moguce je serijski ubojica...zato, cure, radije birajte jebivjetre rigo

Jedino zabavno je sto je 3D iako me nakon 20-ak min zabolila glava od toga... I mozda bi deckima bilo zabavno gledat posve golu plavusu kako trci ekranom jedno cca 5min dok ju ovaj ne kokne...

Trailer:


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepon vel 23, 2009 12:24 pm

GRAD SVJETLA

AV preporuke i kritike - Page 3 4516g

Originalni naslov:
City of Ember

Žanr:
Fantasy

Godina:
2008

Priča govori o zamišljenoj budućnosti gdje se čovječanstu približava kraj. Grupa sastavljena od znanstvenika, arhitekata i inženjera odlučila je pokušati spasiti ljudski rod na način da izgrade podzemni grad, izoliran od vanjskih utjecaja.
Odlučivši se na izolacijsko vremensko razdoblje od 200 godina ključ za spas zaključan je u kutiji koja je trebala biti predana iz ruke u ruku svakog sljedećeg gradonačelnika sve do isteka vremena. No sudbina je drugačije htjela i kutija se s vremenom zagubila i zaboravila. Godinama kasnije, nekoć moćni grad Ember počeo je propadati pod korupcijom i nestankom električne energije te namirnica. Dvoje mladih upušta se u avanturu kako bi riješilo misteriju porijekla njihova grada i pokušali pronaći spas prije nego što tama zavlada zauvijek. (Izvor)


Prica je temeljena na knjizi americke spisateljice Jeanne Duprau i vrlo vjerojatno je knjiga dobra...al film i nije bas najbolje rjesen... Previse je nedorecenog. Previse je 'zasto' i 'kako' ...mozda ce nastavci biti uspjesniji...

Trailer:


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepon vel 23, 2009 12:29 pm

SEDAM DUŠA

AV preporuke i kritike - Page 3 4619d

Originalni naslov:
Seven Pounds

Žanr:
Drama

Godina:
2008

Glavna uloga:
Will Smith

Smith glumi Bena Thomasa, poreznog službenika kojeg izjeda mračna tajna iz njegove prošlosti. On kreće na nevjerojatno putovanje u potrazi za iskupljenjem, zauvijek mijenjajući živote sedmero potpunih stranaca. (Izvor)

Gornji opis, u biti, sve govori...za detalje pogledajte film :) ...dobar je :)

Trailer:


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesri vel 25, 2009 1:47 am

SUMRAK

AV preporuke i kritike - Page 3 4514a

pogledajte twilight ja sam pogledala dijelove filma na youtubeu full mi se svidja film :D :)


Edit: Više o filmu na sljedećoj stranici. :) Sentinel.
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 6:23 pm

koji dobar film ste pogledali?
gleda mi se nesto ali sam dosta toga vec pogledao
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 4:09 pm

@Berny...gledala sam to...kasnije sam pokontala da je to po onoj trilogiji snimano...
OK, je filmic...ono...tipicno americko teenagerski :)


@Borg...prolistaj po temi pa si izaberi sto ti se cini dobro miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 3:48 pm

SUMRAK

AV preporuke i kritike - Page 3 047400717

Originalni naslov:
Twilight

Vidim da nisam dala osvrt na film Twilight ilitiga Sumrak, a koji se gore spominjao...

Uloge:
Kristen Stewart (Bella Swan), Robert Pattinson (Edward Cullen), Taylor Lautner (Jacob Black), Billy Burke (Charlie Swan), Peter Facinelli (Dr. Carlisle Cullen), Elizabeth Reaser (Esme Cullen), Nikki Reed (Rosalie Hale), Cam Gigandet (James)

Dakle net.hr kaze:
Ljubav djevojke i besmrtnog vampira, prema istoimenoj knjizi koja je izazvala pravi kulturološki fenomen kod mlađe populacije! Bella Swan oduvijek je bila drugačija, nikad se nije trudila uklopiti u društvo djevojaka u svojoj školi. Kada se njena majka preuda i ode živjeti s novim suprugom na Floridu, Bella odlučuje živjeti sa svojim ocem u malom kišnom gradiću Forksu, ne očekujući da će se u njenom životu bilo što promijeniti. Tamo upoznaje mladića Edwarda koji je najneobičnija osoba koju je ona ikad upoznala, inteligentan i dosjetljiv, a njegove oči vide njezinu dušu. Edward trči brže od ikoga, golim rukama zaustavlja automobile i nije ostario od 1918. On je vampir. Kao i svi vampiri, on je besmrtan. A Bella je njegova srodna duša.


Kada sam otisla pogledati ovaj film nisam znala da je to ekranizacije trenutno vrlo popularne trilogije Sumrak, Mladi Mjesec, Pomrcina...iako sam znala za spomenute knjige nisam bila upucena u sadrzaj...naravno, vidis kako je film nedovrsen i da se sprema nastavak ali to je cesta pojava...i tako sam, naknadno, se prosvjetlila da se radi o ekranizaciji knjige...

U principu tipicna teenagerska prica ali zabavna na svoj nacin :)

Sada se sprema iduci nastavak Mladi Mjesec o kojem net.hr spominje slijedece:
I dok neki mediji tvrde da su u vezi, a oni demantiraju, Robert Pattinson i Kristen Stewart u nastavku Sumraka privremeno će prekinuti - a to 'zubatiju' polovicu posebno veseli. Pattinson će u nastavku Sumraka - Mladi mjesec - reprizirati ulogu vampira Edwarda Cullena zaljubljenog u običnu smrtnicu Bellu Swan koju glumi Kristen Stewart. Ljubavnom paru s velikih ekrana neki su mediji pripisali i tajnu vezu u stvarnom životu, no oni su to odlučno demantirali.
Glumac je na pitanje čemu se kod snimanja nastavka najviše raduje odgovorio: "Scene gdje privremeno prekidamo. S jedne strane to je potpuno nemoguće. S druge, to će filmu dati sasvim drugačiji ton. Mislim da će biti vrlo dobro."

Mladi mjesec, iliti nastavak Sumraka, dobit će pojačanje u talentiranoj Dakoti Fanning, koja je pripadnica klana čija je misija sačuvati tajnu vampirskog postojanja. Angažman 15-godišnje Fanningice, o kojem se šuška još od siječnja, dobio je i službenu potvrdu. Glumica, o kojoj je Hollywood počeo brujati nakon uloge u filmu Ja sam Sam s oskarovcem Seanom Pennom, u Mladom mjesecu dobila je ulogu Jane, članice klana Volturi, s kojom će se glavni junak Edward (Robert Pattinson) sukobiti u Italiji. Produkcija filma u režiji Chrisa Weitza počinje kasnije ovoga mjeseca, a izlazak je predviđen u studenom. Pomrčina, treći film franšize, u kinima će se pojaviti sljedećeg ljeta.

Trailer:


_________________
Respect
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:19 pm

PUT OSLOBOĐENJA

AV preporuke i kritike - Page 3 4547a

Originalni naslov:
Revolutionary Road

Glume:
Leonardo DiCaprio i Kate Winslet (ona je za to dobila Oscara, čini mi se)

Preporučam, toplo, svima koji vole životne drame....

A u kratkim crtama:
Radnja se dešava negdje poslije drugog svjetskog rata, oko 1950 čini mi se (po obleki u filmu).
April i Frank Wheeler su mladi par (svi ih obožavaju jer su "savršeni").
Imaju dvoje djece, žive u lijepom kvartu u lijepoj kući sa vrtom, Frank radi dosadni, ali dobro plaćen posao, a April je kućanica koja cijeli život želi postati glumica. I nisu sretni svojim životima. Žele nešto promijeniti i odluče otići živjeti u Pariz, i tu se stvari počnu komplicirati....

Trailer:

[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet oľu 13, 2009 6:33 pm

HRVAČ

AV preporuke i kritike - Page 3 4618d

Originalni naslov:
The Wrestler

povratnik u velikom stilu Mickey Rourke

Dobar ides

Ukoliko ne možete vidjeti krv i makljažu nemojte ići gledati, jer dijelove filma ćete morati prežmiriti.... jaki

Daklem, lik Remi je hrvač u poodmaklim godinama, živi u prikolici i jedva spaja kraj sa krajem....traži dodatne poslove a vikendom se bori u ringu (nije mi jasno kako to ljude pali, kad su sve te borbe namještene, ali valjda je to u sklopu Američke kulture, pa ja kao bosanka to ne mogu shvatiti) misli
Onda se razboli i onda pokušava skupiti krhotine od svog života i onda se još svašta tu podešava i neka striptizeta i kćerka...i otiđite pogledajte.... Mickey je super, i čula sam da je priča u filmu skoro preslika njegovog života...a i nije klasični sladunjavi holivudski film...pa ako ne zazirete od krvi i znoja preporučam...

Trailer:

[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepon oľu 23, 2009 3:25 pm

* PARANOJA

AV preporuke i kritike - Page 3 PARANOJA_resize


* SAMO NEBO ZNA

AV preporuke i kritike - Page 3 SAMONEBO_resize


* NEXT

AV preporuke i kritike - Page 3 NEXT_resize


* SILENT HILL

AV preporuke i kritike - Page 3 SILENT_resize


* OTKUCAJI ŽIVOTA

AV preporuke i kritike - Page 3 OTKUCAJI_resize


* PRESTIŽ

AV preporuke i kritike - Page 3 PRESTI_resize


* SEZONA LOVA

AV preporuke i kritike - Page 3 SEZONALOVA_resize


* THE EMPEROR'S NEW GROOVE

AV preporuke i kritike - Page 3 THEEMPER_resize


* KUĆA NA JEZERU

AV preporuke i kritike - Page 3 JEZERO_resize


* ZIMA ZA DVOJE

AV preporuke i kritike - Page 3 ZIMAZA_resize


Evo par filmova koje sam davno gledala..tako da se ne sjećam detalja za objašnjavanje, pa sam C/P sa svog foruma
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimened tra 05, 2009 10:27 am

Pošto ova tema nosi naslov "AV preporuke i kritike", a kako smo dosad imali samo video preporuke, mislim da bi bio red da razbijem led i dam prvu audio preporuku zubo

Evo danas sam nakon dugo vremena ponovno naletio na jednog pjevača koji me prosto iznenadio svojom pojavom prije koje 2 godine. Naime riječ je od Paul Pottsu, za kojeg je, nadam se, većina vas čula, a oni koji nisu, molio bi da odvoje malo vremena da pročitaju odnosno poslušaju što nam to Paul ima za ponudit.

PAUL POTTS

AV preporuke i kritike - Page 3 7_-_Id_use_this_for_back_cover_I_th

Paul Potts, britanski tenor koji je 2007. pobijedio u showu "Britanija traži zvijezdu", pjevajuči opernu ariju "Nessun Dorma". Paul je, u vrijeme kad se prijavio na show radio kao operater u jednoj mobitelskoj kompaniji, i svi su ga čudno gledali kada je došao na show i rekao da će pjevati operu. Ja ovdje ne bih trošio previše riječi, jer su riječi zaista suvišne, a ako vas više zanima imate poviše slike link na službenu stranicu i na dnu imate link na MySpace i youtube. A sada poslušajmo Paulov nastup na "Britanija traži zvijezdu", video koji me osobno uvijek ostavi bez riječi.

I da, nakon pobjede izdaje debi album "One Chance", koji je bio apsolutni hit, i koji je must have za sve ljubitelje dobre glazbe. :)

Paul Potts - Nessun Dorma




Linkovi:

Paul Potts youtube channel


Paul Potts on MySpace
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesri tra 22, 2009 8:34 pm

Daklem moja sljedeća preporuka je nešto što će se veoma svidjeti ljubiteljima glazbe, mene je naprosto oduševio, naime riječ je o web stranici last.fm

last.fm

AV preporuke i kritike - Page 3 Last-fm-logo

Znači last.fm je glazbeni community web s raznim nekim mogućnostima, opcijama i fintama. Naime sve što morate napraviti je posjetiti glavnu stranicu last.fm-a (link u naslovu) i registrirati se, registracija je naravno besplatna. Nakon što se registrirate trebate skinuti last.fm klijenta (5 mb) i instalirat ga na komp. Kad ga instalirate na njemu namjestite s kojih playera slušate muziku na kompu (windows media, winamp...) i kada to napravite lijepo se naslonite u naslonjač stisnete play i vaša muzika, odnosno glazba koju slušate, se automatski upisiva u vaš profil na last.fm-u.

Nakon što odslušate određeni broj pjesama last.fm prema tom popisu radi statistiku na temelju koje odlučuje koja vam se muzika dopada i dava vam prijedloge izvođača koji su u glazbenom izričaju slićni onome šta vi slušate, tako da uvijek otkrijete nekog novog izvođača. Ja sam osobno otkrio masu predobrih izvođača za koje nikad prije nisam čuo, i uvijek kad mislim da je to to otkrijem nešto novo.

Osim preporuka izvođaća lastfm ima i opciju neighbours gdje su prikazani ljudi odnosno korisnici koji imaju veoma sličan glazbeni ukus kao vi. Ali to nije sve, last.fm vam nudi i izbor koncerata u vašem kraju i mnogo toga drugog ostalog, nego dosta mog blebetanja nego lijepo podjite na link u naslovu ili link ovdje ispod teksta, registrirajte se i uživajte u otkrivanju... :)


www.last.fm
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:27 am

Paul Potts je zaaaakon. Navodno se super probio do danas ides

Najnovija zvijezda proizisla iz istog showa je Susan Boyle...evo LINK :)

Samo sto mi nije jasno zasto ziri kaze kako je ona najvece iznenadjenje ikad. Meni je Paul bio jos bolji od nje.

E...nego...ovo kako si napisao da se show zove "Britanija trazi zvijezdu"...hehe...ja procitala "Birtija trazi zvijezdu" zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 11:19 am

Juce sam gledala:
"The day the Earth stood still" (2008)

AV preporuke i kritike - Page 3 The-day-the-earth-stood-still-2008

Ugledna znanstvenica, Helen Benson (Jennifer Connelly) nađe se licem u lice s vanzemaljcem zvanim Klaatu (Keanu Reeves) koji putuje svemirom kako bi upozorio na prijeteću krizu. Kada sile izvan Helenine moći ocijene da je vanzemaljac neprijateljski nastrojen te mu uskrate mogućnost obraćanja svjetskim vođama, ona i njezin otuđeni posinak Jacob ubrzo shvaćaju smrtonosne implikacije Klaatuove tvrdnje da je 'prijatelj Zemlje'. Helen sada mora pronaći način da uvjeri biće poslano da nas uništi da je ljudska vrsta vrijedna očuvanja. No, možda je već prekasno jer proces je već započeo.

Ovo je remake jednog od najoriginalnijih i najinovativnijih znanstveno-fantastičnih filmova, a radi se o istoimenom hitu iz 1951. godine. Režirao ga je legendarni Robert Wise, a priča prati dobrohotnog čovjekolikog vanzemaljca zvanog Klaatu, koji svojim svemirskim brodom slijeće u Washington s ciljem da se susretne sa svjetskim vođama kako bi ih upozorio da ljudsko nasilje prijeti opstanku ostalih civilizacija u svemiru. Uz pomoć Gorta, gigantskog robota tjelohranitelja, Klaatu izbjegne vlastima koje ga pokušavaju zarobiti te uranja u ljudsko društvo ne bi li bolje shvatio vrstu osuđenu na sukob i uništenje. Sprijateljuje se s udovicom i njezinim sinom, te kroz prizmu tog prijateljstva uči o čovječanstvu, da bi na kraju pozvao ljude da postanu bolja verzija sebe samih. (Izvor)




Dakle, radi se o remakeu...ok je...lagani SF. Cilj vanzica je spasiti Planet od ljudi. Kako smo na putu unistenja istog, cime cemo unistiti i sami sebe, onda je bolje da makar Planet prezivi, a da se ljudi eliminiraju (sasvim ispravno zakljucivanje).
Vanzici su u izvidjanju vec godinama i sluzbena procjena je da nemamo sanse da se promijenimo. I onda se nas vanzic Keanu pojavi kako bi cisto potrvrdio procjenu, pokupio primjerke zivotnjskih vrsta i dao naredbu unistenja. Jos se nalazi s drugim vanzicem koji je tu na Zemlji 70 godina i koji mu definitivno potvrdjuje da treba ici s unistenjem. I sad...oni su kao mnogo mudri, a mi smo kao primitivci (nije da nismo ali... AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_razz ) i sad nas Keanu unutar svog 24h posjeta upozna odredjenu znanstvenicu i klinca te zapodjene 10-minutni razgovor sa odredjenim Nobelovcem koji ga upita kako su oni tako evoluirali. Da bi ispalo da su bili poput ljudi al kad su se nasli u bezizlaznoj situaciji da se njihovo Sunce gasi bili su 'prisiljeni' evoluirati. I onda ga Nobelovac prosvjetli da smo ocito mi sada u toj situaciji. Hm. Zbilja cudno kako se tako mudri nisu sami toga dosjetili. Bezveze mi je kada se tako postavi situacija da moramo mi bit najpametniji kad to totalno nije tako. Onda jos svjedoci ljubavi izmedju znanstvenice i klinca i to presudi da nas se ostavi na zivotu. Opet, kako ti spijunski vanzici nisu kroz citav zivotni vijek naisli na tako neki plemenitiji moment koji bi dao pozitivnu ocjenu? Nego nas Keanu u nevjerojatno kratkom roku sve shvati i sve mu jasno...
Svejedno je OK film AV preporuke i kritike - Page 3 158397

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:57 pm

Alpha je napisao/la:
Paul Potts je zaaaakon. Navodno se super probio do danas ides

Najnovija zvijezda proizisla iz istog showa je Susan Boyle...evo LINK :)

Samo sto mi nije jasno zasto ziri kaze kako je ona najvece iznenadjenje ikad. Meni je Paul bio jos bolji od nje.

E...nego...ovo kako si napisao da se show zove "Britanija trazi zvijezdu"...hehe...ja procitala "Birtija trazi zvijezdu" zubi

Ma Paul je legenda, a sluša j to za najveće iznenađenje, pa ja to ovako gledam, Paul je bio iznenađenje, i Susan isto s tim da Susan ima bolji glas, naime ni Paulovom glasu ništa ne fali, ali kad je on nastupo vidilo se da se na njegovom glasu treba još poradit a Susan je zvučala kao da godinama nastupa. E sad možda tomu nije tako, ali to je moj zaključak zubo

A obo za birtiju, hm zvuči zanimljivo, mogli bi patentirat taj naziv pa otvorit show za birtijsku zvijezdu zubi
[Vrh] Go down
Daja
Stanica



Male
Capricorn Rooster
Broj postova : 15
Age : 30
Registration date : 05.07.2009

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepon srp 06, 2009 3:49 pm

ima neko za preporucit neku noviju dobru komediju onak da je od 07 pa nadalje ?
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet kol 07, 2009 9:15 pm

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet kol 07, 2009 10:17 pm

Alpha je napisao/la:
Svejedno je OK film AV preporuke i kritike - Page 3 158397
'Blago' posereš film i onda kažeš da je OK. AV preporuke i kritike - Page 3 64487


Anđeli&Demoni


AV preporuke i kritike - Page 3 4758d

Nastavak DaVincijevog koda. Radnja se odvija za vrijeme biranja novog pape. Iluminati su se infiltrirali u redove Vatikana i prijete da će bombom sačinjenom od antimaterije koju su ukrali iz LHC-a u Cernu raznjeti cijeli Vatikan i dio Rima. No, prije tog nestanka Vatikana ''u svjetlu'' od 20h pa redom svakih 1h vremena ubijaju jednog kardinala i to tako da svako ubojstvo bude u skladu s jednim od 5 elemenata pentagrama. 5 element je u ovoj verziji očito - bomba. Šalim se, svjetlo. AV preporuke i kritike - Page 3 295661
Ovaj gore pametnjaković na slici zove se Robert Langdon i on to treba spriječiti.

Film je nabrijan na misticiziranje Iluminata i totalno je predvidljiv. Čak smo i na početku filma pogodili tko se predstvalja dobrim, a zapravo je zločesti dečko. No, ako ništa drugo, barem ćete vidjeti SF prikaz Vatikanske knjižnice AV preporuke i kritike - Page 3 961139
Čuo sam ljude nakon filma kako komentiraju da nisu imali pojma da postoje Iluminati i da su mislili da je pentagram znak sotonista, a ne Iluminata AV preporuke i kritike - Page 3 858383 Po meni još jedan u nizu filmova isperi-mi-mozak.
Naravno, ovo je moj subjektivan stav što ne znači da je točan.
No, svejedno je OK film AV preporuke i kritike - Page 3 295661 AV preporuke i kritike - Page 3 18695

Trailer:


_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:16 pm

Vidim da se na koncu slazes da je - OK film zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimepet kol 07, 2009 11:23 pm

E, znate li uopće što znači i odakle je došlo to ''OK''?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitimesub kol 08, 2009 12:05 pm

Znam za dvije razlicite price o porijeklu...jedna je da je to kratica od All Correct tj. Oll Korrect, a druga varijanta potjece iz americkog gradjanskog rata (mislim) kada je Zero Killed bilo pisano kao O.K. sto je, naravno, bilo dobro...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





AV preporuke i kritike - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: AV preporuke i kritike   AV preporuke i kritike - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
AV preporuke i kritike
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Kritike alternativne medicine
» Fitnes,savjeti preporuke,pitanja fitnes i teretana,za SVE!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Audio - video svijet-
Forum(o)Bir: