Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Utjecaj punog mjeseca

Go down 
+31
saptacica
Jedi Mind Tricks
EchelonPIA
Foto
Einar
Akasha
biga
Lyra
orca
Chakotay
Green
Tonks
Fear
mare
Q to the E
fazon
stella
belongs to lovers
Blizzard
silver
zvezda
malenaivi
Aleksandar Veliki
floridana
Alpha
urbanaaa
vladimir
malena
Daenerys
Rain
Svjetloisjena
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
EchelonPIA
Stanica
EchelonPIA


Female
Libra Rooster
Broj postova : 23
Age : 30
Location : Mostar
Registration date : 31.07.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet kol 02, 2012 5:49 pm

Čitala sam članak star dvije godine. I jedna gospođa ( bavi se nekim znanstvenim poslom ) je izjavila da u zadnjih godinu dana količina energije koja dolazi na Zemlju se utrostručila. Što znači da sada dolazi 9 x više energije na Zemlju. ( sad nisam sigurna jesam li ja dobro ovo se izrazila za ovu zadnju rečenicu )

Stvar u tome je, da naš DNK se mjenja ( spominjem zato što je veoma bitno kod čovjeka ) , da ne skrećem s teme i ne budem budu opširna. Čovjek ne prihvaća dobro tu energiju, jer nije navikao. Ali djeca se dobro bore s tim. A mogli smo primjetiti kako ova 'nova' generacija je drugačija od nas.

Sve u svemu želim reći da je to zbog ' viška ' energije.

I ja sam imala smetnje. Ustala bih se nakon sat,dva sna kao da sam se naspavala za čitav život.

Meni meditacija pomaže.

Al to je već druga tema.

Nadam se da ste me shvatili.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 10, 2012 3:01 pm

Utjece na ljude, jer mjesec i sunce zrace razlicito, kao + i -.
A puni mjesec je u najjacem periodu.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 10, 2012 4:02 pm

Kako zrače različito, o kakvom se zračenju radi?
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 10, 2012 4:07 pm

Zrace, to je zapravo pravi razlog zasto ljudi spavaju preko noci, a aktivni su preko dana,tako utjece na ljude.
A to, "Mrak je pa spavam" je tocno, ali ne potpuno.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 10, 2012 4:10 pm

S time mi nisi odgovorio na pitanje o kakvom se tu zračenju radi, tj. na kakvo zračenje misliš kada spomeneš da oni različito zrače.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 10, 2012 4:17 pm

Ne boj se, nije to nikakvo opasno zracenje, samo zracenje koje utjece na nas um.
Preko noci vidis da se cvijetovi zatvaraju, to je takoder zbog toga, ne mozes bas reci da su biljke nesto pretjerano umorne. Zatvaraju se zbog promjene.
Nista slicno sublimiranim porukama, ne brini. :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 10, 2012 4:27 pm

Jedino zračenje s kojim sam ja upoznat ovdje jest elektromagnetsko zračenje, ovo ostalo, utjecaj na um, s time nisam upoznat. Koliko ja znam, zatvaranje cvijetova i ostale promjene se dešavaju zbog fizikalnih promjena temperature zraka, možda osvjetljenja. Za ove nemjerljive stvari ne znam, zato sam i pitao, ne zato jer me strah nečega.
I imam drugačije objašnjenje zašto čovjek spava po noći, u stvari je logično zašto je tako. Evolucijski smo se razvili tako da po noći ne vidimo dobro, dok po danu vidimo, pa je logičan pristup da se odmaramo dok nismo sposobni raditi zbog uvjeta. Dodatan razlog zašto mislim da tu zračenje ne bi imalo utjecaja je to da Mjesec i Sunce nisu sinonimi za noć i dan, Mjesec se isto tako dio vremena giba prividno u blizini Sunca tijekom dana, dok je noć tamna i bez Mjeseca.
[Vrh] Go down
saptacica
Prašina



Female
Aries Rooster
Broj postova : 2
Age : 31
Registration date : 22.08.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimesri kol 22, 2012 12:52 am



Mislite li da pun mjesec ima utjecaja na vašu psihu, da vam od njega dolaze mučni snovi i loše raspoloženje, ili vjerujete da su to sve besmislice?[/quote]

Da smatram da imaju utjecaja na našu psihu. Imala sam sama iskustva s time.

U zadnjih godinu dana, kako sam se interesirala za procavanje covjekove psihe, parapsihologije i svega vezanog za to, dala sam se u tumacenje snova. Većinom kada je pun mjesec, mnogi ljudi kažu da ne mogu spavati, nesanica, loše raspoloženje.
No meni za vrijeme punog mjeseca, blagdana stvaraju jako cudni snovi u poslijednjih nekoliko dana,svaka vece isti san. Zapitala sam se, što to znači?
Proučavala sam i došla do toga da vrijeme punog mjeseca, i vrijeme raznih bilo kakvih blagdana ne uzimajući u obzir vjeru, je početak bacanja kletvi, prekid kletve, pucanje nekih raznih sekti ili obrnuto.
Jako me to zaintrigiralo, pa me zanima da li itko možda zna još koju više o tome. :)
[Vrh] Go down
Hladni
Majmun
Hladni


Male
Libra Buffalo
Broj postova : 1782
Age : 38
Location : I don´t know
Registration date : 02.01.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet kol 23, 2012 1:02 pm

Blizzard je napisao/la:
Dok je Mjesec pun, onda mu je gravitacija jača i jače te privlači, te nisi uopće svjestan da dok spavaš, zapravo gotovo pa lebdiš nad krevetom. Na ekvatoru je najgore, ili najbolje, kako se uzme. Ondje za vrijeme punog Mjeseca uopće ne moraju spavati na krevetu, tamo jednostavno lebde nad tlom i spavaju ko na oblaku. Naravno, to je slučaj samo dok je Mjesec visoko na nebu, dok se spusti niže, tada efekt prestaje. Tako se neki Marokanac mogo spustiti u more jer je odlebdio na pučinu.
Kod nas je efekt slabiji jer je Mjesec niže na nebu čak i dok je najviše što može biti, pa lebdenje nije prisutno. Kolumbijci mogu spavati na kaktusima dok mi ne možemo nikako.

S druge pak strane, eskimi imaju drugačijih problema. Njih Mjesec vuče na rub iglua po ledu i trebaju biti jako oprezni, jer ako zaspu na krivoj strani iglua, mogli bi se probuditi u vatri.
Nikad se niste pitali zašto velike životinje žive u Africi i Amazoni, a kod nas samo šprhlički od pesa, mačaka i nojeva? Zato jer Mjesec ne može podići jednog slona ili krokodila, nema šanse, kao ni žirafu ni bizona.
Al zato tamo ima malo ptica, jer im jajca isplutaju iz gnjezda van i spuste se drito na lavicu dok Mjesec prođe.


Ima smisla miga
[Vrh] Go down
Dada289
Pračovjek
Dada289


Female
Libra Horse
Broj postova : 2222
Age : 45
Location : Beyond Earth
Registration date : 08.09.2010

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet kol 23, 2012 1:18 pm

Nikad nisam imala problema sa spavanjem ili bilo čime kada je bio pun mjesec. Mjesečeve mijene, njihovo zračenje i sve ostalo na mene ne utječe. :D

_________________
- It is said some lives are linked across time. Connected by an ancient calling that echoes through the ages. -  
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet kol 24, 2012 2:38 pm

Neznam zasto se uvijek govori utjecaj punog mjeseca, ja znam setati u snu, i kad je pun i prazan mjesec.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet srp 10, 2014 12:53 pm

mjesec može djelovati na čovjeka ako mu soba nije zatamljena ne može spavati  affraid  .mjesec utjece na plime, na životinje, na bolesti , obožavam gledati mjesec kad izlazi preko planine kad obasjava more i vidu se valoviu mjesečevom svijetlu kad zalazi na horizontu zut pa crven i nestane, mjesec sigurno utjece na ljude na neki način ,pun mjesec  :x 
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimesri srp 23, 2014 1:22 pm

mjesec utjece na ljude uzrokuje migrene,nesanice sleep 
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet sij 08, 2015 3:57 pm


Mislim da Mjesec utječe na ljude prosto kao što utječe na plimu i oseku. Ipak smo mi većinom samo voda :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet sij 08, 2015 6:47 pm

...pa nas malo povlači prema gore kao što to radi s vodom :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet sij 08, 2015 7:54 pm

uzrokuje glavobolju, nesanicu, znojenje, možda na neke ljude utječe ali ne sve- evil
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimečet sij 08, 2015 11:31 pm

misteriozna osma sfera, ostatak Zemlje iz trećeg ciklusa
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet sij 09, 2015 12:45 am

mjesec zrači posebno energijom, isto taku noću je teško zaspati ako svjetlo punog mjeseca obasjava sobu. roll
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepet sij 09, 2015 11:22 am


@Chak...moguće :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepon sij 12, 2015 10:41 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
misteriozna osma sfera, ostatak Zemlje iz trećeg ciklusa
Što to znači? jel možeš malo objesniti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimepon sij 12, 2015 10:56 pm

Riječ je o tezi teozofista, Gurđijev se također koristio ovom tezom.
Ukratko, prije mnogo godina mjesec je bio unutrašnja (naravno vruća i otopljena) jezgra jednog planeta.
Postoje tzv. ciklusi u našem sunčevom sustavu u kojima se tijekom vremena planete pojavljuju, "žive" svoj vijek i raspadnu se. Planete ne moraju biti od fizičke materije.
Zemlja je u 4. ciklusu, dok je u 3. ciklusu mjesec bio planet. Za vrijeme svakog ciklusa određeni broj korijenskih rasa živi, krećući od prve do sedme.
Mogu preporučiti jednu knjigu koja to dobro objašnjava ako nekoga zanima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimeuto sij 13, 2015 2:23 pm


Šta piše, koja je sudbina Mjeseca? Oće nestat?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimeuto sij 13, 2015 6:58 pm

Hoće kad Zemlja uđe u 5. ciklus. U 6. ciklusu će od Zemlje isto tako ostati nešto u obliku mjeseca, isto vjerojatno ohlađena unutarnja jezgra.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimeuto sij 13, 2015 7:50 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitimesub vel 07, 2015 4:13 pm

[Vrh] Go down
Sponsored content





Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Utjecaj punog mjeseca   Utjecaj punog mjeseca - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Utjecaj punog mjeseca
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Mjesec
» Mijena mjeseca
» Gibanja Mjeseca i Venere
» Zemlja je imala dva mjeseca?!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Ostale misterije-
Forum(o)Bir: