Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 BOG=ĐAVO

Go down 
+25
2pac
primitive101
Jedi Mind Tricks
MoW
SV David
burnme
Absynthia
vladimir
floridana
Sigmund Freud
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
meli
Gluteus Maximus
Blizzard
Galileo Galilei
None
Merkurica
marko suzic
zvezda
Jaykof
Tutankhamon
snark
Alpha
Saroman
29 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next
Autor/icaPoruka
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimeuto srp 29, 2008 9:12 pm

Nakon raznih foruma i tekstova razmišljao sam dosta i zbunjuje me ovo:
Katolička vjera kontrira drugim vjerama koje se zasnivaju na pola pola tj.50% dobro 50% zlo,kao nekakav balans,jing jang.
U katoličkoj vjeri Bog je prvi najveći niko prije njega niko poslije njega,dobar.Ako je Bog dobar kako je u mogućnosti bio da stvori Đavla,kako nešto što je istinski dobro može stvoriti zlo?A ako je i Bog stvorio dobro.pa se to dobro radi nekog razloga iskvarilo onda opet pitanje odakle to zlo što ga je iskvarilo,ovo ide u prilog onome 50%-50%.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimeuto srp 29, 2008 9:40 pm

'Dobro' je relativan pojam miga

Sto se tice katolicke vjere...dobro pitanje...obzirom se kaze da andjeli zapravo nemaju slobodnu volju kao ljudi...a Sotona se pobunio...malo kontradiktorno...

Uglavnom...trebalo bi malo promislit o tome :)
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimeuto srp 29, 2008 11:53 pm

po meni nije problem u slobodnoj volji, anđeli je imaju kao i ljudi, mene zbunjuje to što se kaže da nas je Bog stvorio savršene i na svoju sliku, a opet je stvorio još savršenija bića, anđele, od kojih se jedan odmetnuo i postao đavo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimesri srp 30, 2008 12:21 am

Koliko ja znam andjeli nemaju slobodnu volju na nacin na koji ljudi imaju...
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimesri srp 30, 2008 9:16 am

snark je napisao/la:
po meni nije problem u slobodnoj volji, anđeli je imaju kao i ljudi, mene zbunjuje to što se kaže da nas je Bog stvorio savršene i na svoju sliku, a opet je stvorio još savršenija bića, anđele, od kojih se jedan odmetnuo i postao đavo.
Andeo nema slobodne volje odnosno andeli ne mogu birati. To znaci oni moraju vjerovati u Boga dok naprimjer covjeku je to ostavljeno da sam odluci.
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimečet srp 31, 2008 2:08 am

pa da, anđeli gledaju Boga licem u lice svakodnevno i razgovaraju s njim (za ovo nemam dokaza, al ko me i pita), tako da i ne moraju birati. a mi jadni, što mi znamo? mozgove baš nemamo neke, jedino nam preostaje vjera i osjećaji, kao slijepcu bijeli štap
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimečet srp 31, 2008 10:22 am

snark je napisao/la:
po meni nije problem u slobodnoj volji, anđeli je imaju kao i ljudi, mene zbunjuje to što se kaže da nas je Bog stvorio savršene i na svoju sliku, a opet je stvorio još savršenija bića, anđele, od kojih se jedan odmetnuo i postao đavo.

Ljudi su ti koji kazu da su stvoreni na Bozju sliku...sto, po mom misljenju, samo dokazuje ljudsku tastinu i nista vise...

Andjeli, kao sto smo vec rekli, valjda nemaju slobodnu volju...iz cega i proizlazi pitanje kako to da se jedan odmetnuo...

Ako se zapitamo kako bi IKD dao odgovor na ovo onda bi to vjerojatno bilo u stilu da au andjeli imali slobodnu volju prije, a da im je onda ukinuta...sto naravno nikako ne pokazuje da je Bog pogresiv nego samo da voli promijeniti misljenje face

No, salu na stranu...Biblija ima jako puno kontradiktornosti...i to kako se tocno Lucifer odmetnuo je samo prica za one koji zele vjerovat u tu pricu...
[Vrh] Go down
snark
Žaba
snark


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 248
Age : 54
Registration date : 19.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimečet srp 31, 2008 2:03 pm

bibliju jesu pisali ljudi, vjerujem nadahnuti, iz perspektive svog doba i svog zanimanja, često u slikama i usporedbama. ali s dužnim poštovanjem, više vjerujem njima nego nekim nejasnim i sumnjivim novim ili starim izvorima koji se svakodnevno pojavljuju. što se kontradiktornosti tiče, npr. piše da je čovjek načinjen na božju sliku, ali opet ne može gledati u njega... ali mislim da se za takve kontradiktornosti ne smije previše hvatati
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimečet srp 31, 2008 2:19 pm

Ma kakvo nadahnuce pobogu.

Citat :
orginalna Biblija, navodno da je spaljena. Danasnja Biblija je produkt Nisamskog Koncila 325 n.e. Na koncilu prisustvovalo je 319 Biskupa da rijese pitanje, dali je Isus bozjeg porjekla ili ne. Dr. Arien je tvrdio da Isus nije Bog, dok Biskup Atanasie iz Aleksandrije, cak sa snagom pesnice je rijesavao pitanje Isusovog Bozanstva. Imperator Konstantin (pagan) snagom maca rijesava pitanje diviniteta Isusa i rodjenje Svetoga Trojstva. Svaki Biskup nosio je svoje Evandjelje. Imperator Konstantin naredjuje da stave svoja Evandjelja pod ogromni ovalni stol, i odredi koje je pravo evandjelje.

Zar su ovi bili nadahnuti ??? Oni su stvorili danasnju bibliju, dakle tko zna sta su sve izbacili i kakve su sve izmjene dodali.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimečet srp 31, 2008 5:34 pm

kao što kaže txt jedne pjesme (tj. lyrics): "Lucifer was just an angel led astray"
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimečet srp 31, 2008 11:52 pm

Ne bih se bas slozila sa ovom pesmom, jer led astray je najblize znacenju "zaveden", a onda se postavlja pitanje - ko ga je zaveo? Iskonsko zlo, jace od njega? Postoji li nesto kao iskonsko zlo, ili je ono samo odsustvo dobra?... No, onda bismo isto tako mogli reci i da je dobro samo odsustvo zla...

Andjeoska ijerarhija je veoma strogo ure]ena i tu nema slobodne volje kao takve... Isto tako, postoji i paklena hijerarhija.

Boga tvorca bi trebalo, valjda, pojmiti kao intelekt, svest bolje receno od koje je sve sazdano. To bi resilo mnoge dileme. Problem je u nasem poimanju dobra i zla, koje je cesto relativno i nepotpuno. Ne mozemo tvorca svrstavati u nase kategorije...

Je li Priroda dobra ili zla???...

*
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:25 am

moram nešto naglasiti:u Bibliji piše stvorio je bog čovjeka "slična" na svoju sliku i priliku ne ista.
Da istina je da anđeli nemaju slobodnu volju,Lucifer se pobunio jer je Bog dao ljudima nešto što oni nemaju slobodnu volju,jedino Bog i ljudi imaju slobodnu volju.to je jedna verzija priče;druga verzija priče je da je Bog stvorio Lucifera i zadatak mu je ovaj kakav je da nas j..e u mozak.Zašto to Bog dopušta neznamo.valjda nekakav test.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimepet kol 01, 2008 2:27 am

Čak ni borba nema smisla.u čitavom svetom pisku svagdje nedolazi u pitanje pobjeda Dobra tj. Boga .svagdje je to već zapisano.samo se piše i u pozorava da se čovjek mora spasiti,onda ne kontam koje tu pobjedio.koliko me mzak služi čini mi se a će većina ljudi otići kod Luce,ko je onda tu pobjedio.
S jedne strane se kaze i vjera uči ljudska je duša neuništiva,dušu ti niko nemore ubiti,a isto tako u Bibliji piše čuvaj se onoga koji ti i dušu može ubiti.previše piškit ću kakit ću.


Iako moram priznat da me zaista impresionira Isusovo učenje,istinsko dobro.nikad neuzvrati zlom na bilo šta da ti neko uradi,uvjek oprosti ljubi,to je nešto strašno.i sve njegove poruke,previše je nekako nebeski da bi to čovjek izmislio.Nevidim kako bi čovjek trebao drukčije živjeti nego tako.
Konfuzija žešća.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimepet kol 01, 2008 4:10 pm

zvezda je napisao/la:
Ne bih se bas slozila sa ovom pesmom, jer led astray je najblize znacenju "zaveden", blabla itd ...

*

a ja mislio da znači da je zalutao :S


A što se tiče ovog dobra tj. boga, zašto je onda uništio one neke gradove, potopio zemlju i onih 10 čudesa na Egipat puknuo? Šta je tu bilo dobro, mogo je jednostavno poslat ptičju gripu na faraona i sve ok -.-
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 12:17 pm

Bog nikad nije ucinio nikakvo zlo...Bog cini samo dobro i samo voli...

a ono sto nas unistava je sebicnost...jer je sebicnost od đavla i ona je ta preko koje đavo ima pravo da nam cini lose...

1. Ivanova 5,18 Znamo: tko god je rođen od Boga, ne griješi; nego Rođeni od Boga čuva ga i Zli ga se ne dotiče.

Bozja djeca nemoju u srcu grijeh s kojim zive, Bog ih je ocistio od grijeha svih i oni vise ne zive u grijehu...

to sto kod mene u crkvi i vecina vas ovdje misli da ne moraju odbaciti grijehe a da ce se spasiti, varaju se...

Rimljanima 6,2 Jednom umrli grijehu, kako da još živimo u njemu?

Rimljanima 6,6 Znajući ovo, da je stari naš čovjek raspet s njime, da se uništi griješno tijelo, te mi ne robujemo grijehu.
Rimljanima 6,7 Jer koji umrije, oslobodi se od grijeha.

ovo kad kaze koji umre, to znaci da je tvoje ja umrlo i time postajes slobodan u Kristu...

Rimljanima 6,11 Tako i vi: smatrajte sebe mrtvima grijehu, a živima Bogu u Kristu Isusu!

Rimljanima 6,14 Jer grijeh neće vama ovladati, jer nijeste pod zakonom, nego pod milošću.

to ne znaci da neces nikad pasti, ali ces se ako si Bozje djete odmah pokajati i vise to neces ciniti...

zato je jedno ako neki covjek ucini grijeh, npr opsuje i pokaje se i vise to ne cini, a posve drugo je ako covjek zivi s spovkom na ustima i to mu nije problem...taj grijeh je dio njega...a mi ne volimo Boga ako u sebi imamo grijeh koji volimo i koji je dio nas ili neku sebicnu radnju koja je dio nas...

Rimljanima 8,5 Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovno.

Rimljanima 8,10 I ako je Krist u vama, tijelo je doduše mrtvo zbog grijeha, ali Duh je život zbog pravednosti.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 12:26 pm

1. Ivanova 3,6 Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao.

1. Ivanova 3,9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga.

nanovorođenje...novi stvor...

1. Ivanova 3,10 Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska: tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.

zato Bog kaze:

1. Ivanova 3,13 Ne čudite se, braćo ako vas svijet mrzi.

oni koji nisu rođeni od Boga, oni odbacuju sve one koji jesu...jer u njima nema Bozje ljubavi...jer oni mrze Boga-Isusa Krista koji je u Bozjoj djeci...

kako moze netko biti spasen tko ne voli Boga svim srcem i to ne pokazuje u zivotu...on se ne moze takav spasiti, jer kako ce zivjeti s Bogom citavu vijecnost ako ne voli Boga svima srcem...a to znaci da ako ne voli Boga svima srcem da ta osoba ne voli niti sve ljude oko sebe...
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 2:41 pm

Nebi se nimalo složio s tobom marko,da bog samo voli,ako si čito bibliju mogo si zapaziti da je zbrisao s lica zeljmlje mnoge narode,šta ako su bili griješnici,što nije sišao na oblaku pokazo im par čudesa popričao s njima da budu spašeni,jok neželi on to nego samo smrt ,odabro je 1 narod židove i s njima je vodio ratove.drugima nije dao ni šansu da se obrate.
I nemoj citirat bibliju,mogu je i ja citirati.i iće rasprava u nedogled.


ovo si ti napisao marko:
"1. Ivanova 3,6 Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao."
Isto nije istina,jer u Bibliji piše da je svaki čovjek grješan,i da nema osobe koja nije zgriješila i najveći sveci.


"1. Ivanova 3,9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga. "

Isto nije istina,uzmi samo sebe sam si rekao da si prije griješio,možda se ti jesi obratio ali ovdje fino piše koje rođen od boga ne čini grijeha,znači nisi rodjen od boga,ne samo ti nego nijedan od nas jer svi griješimo.


Zadnja promjena: Saroman; ned kol 03, 2008 3:02 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 2:42 pm

marko suzic je napisao/la:
1. Ivanova 3,6 Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao.

1. Ivanova 3,9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga.

nanovorođenje...novi stvor...

1. Ivanova 3,10 Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska: tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.

zato Bog kaze:

1. Ivanova 3,13 Ne čudite se, braćo ako vas svijet mrzi.

oni koji nisu rođeni od Boga, oni odbacuju sve one koji jesu...jer u njima nema Bozje ljubavi...jer oni mrze Boga-Isusa Krista koji je u Bozjoj djeci...

kako moze netko biti spasen tko ne voli Boga svim srcem i to ne pokazuje u zivotu...on se ne moze takav spasiti, jer kako ce zivjeti s Bogom citavu vijecnost ako ne voli Boga svima srcem...a to znaci da ako ne voli Boga svima srcem da ta osoba ne voli niti sve ljude oko sebe...

Ovo zadnje nije istina,vjerovo bi u Boga,imam mnoge sumnje,ali volim sve ljude oko sebe punim srcem,neželim nikome loše niti bi ikad pomislio nešto zlo da im uradim,
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba
Saroman


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Age : 44
Registration date : 29.07.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 2:57 pm

Usput i jedno pitanje malo:ima jedna molitva koju smo svi naučili koja je prva molitva koju je Isus naučio svoje učenike.
Oče naš.
Po meni uzaludna molitva:da nepišem čitavu molitvu samo citat "i neuvedi nas u napast".Ovo je neistina,zamislite samo koliko je to puta izmoljeno.i najveći vjernici čisti ko suza koji mole toliko puta na dan to,mole uzalud,svi su dovedeni u napast.
obajasni mi kako nije uzaludna?
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 3:31 pm

Saroman je napisao/la:
Nebi se nimalo složio s tobom marko,da bog samo voli,ako si čito bibliju mogo si zapaziti da je zbrisao s lica zeljmlje mnoge narode,šta ako su bili griješnici,što nije sišao na oblaku pokazo im par čudesa popričao s njima da budu spašeni,jok neželi on to nego samo smrt ,odabro je 1 narod židove i s njima je vodio ratove.drugima nije dao ni šansu da se obrate.
I nemoj citirat bibliju,mogu je i ja citirati.i iće rasprava u nedogled.
Zapravo, dao je šansu, ako ćemo vjerovati nekim spisima.
Do potpune objave Zakona dolazi kod gore Sinaja, mjestu koje nije bilo ničije vlasništvo čime se nitko nije mogao niti dovesti u situaciju da svojata Zakon.
Bog je Toru objavio istovremeno na više različitih jezika kako bi dao mogućnost da je prihvate svi koji je žele prihvatiti. Međutim, nisu je svi mogli prihvatiti, ograđivali su se svojom nemogućnosšću poštivanja Zakona. Svatko je pronašao nešto što nije mogao provesti. Jedni nisu htjeli prihvatiti odgovornost prema uzimanju života, rekli su da ne mogu obećati da nikoga neće ubiti zubo drugi da neće moći lagati, itd. Na kraju je preostao samo izraelski narod kojeg nije ni zanimalo na što ih Zakon obvezuje, nego su ga odmah prihvatili.
Neki izvori kažu da su bez oklijevanja prihvatili Zakon jer im je Bog zaprijetio da će ih smaknuti. lolcina
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 10:28 pm

Saroman je napisao/la:
Nebi se nimalo složio s tobom marko,da bog samo voli,ako si čito bibliju mogo si zapaziti da je zbrisao s lica zeljmlje mnoge narode,šta ako su bili griješnici,što nije sišao na oblaku pokazo im par čudesa popričao s njima da budu spašeni,jok neželi on to nego samo smrt ,odabro je 1 narod židove i s njima je vodio ratove.drugima nije dao ni šansu da se obrate.
I nemoj citirat bibliju,mogu je i ja citirati.i iće rasprava u nedogled.


ovo si ti napisao marko:
"1. Ivanova 3,6 Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao."
Isto nije istina,jer u Bibliji piše da je svaki čovjek grješan,i da nema osobe koja nije zgriješila i najveći sveci.


"1. Ivanova 3,9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga. "

Isto nije istina,uzmi samo sebe sam si rekao da si prije griješio,možda se ti jesi obratio ali ovdje fino piše koje rođen od boga ne čini grijeha,znači nisi rodjen od boga,ne samo ti nego nijedan od nas jer svi griješimo.


Bog nije to ucinio, moras citati bibliju i onda ces vidjeti da je đavo ubijao...jer su ljudi to htijeli...kao sto i danas ljudi sluze đavlu i jesu sto zele i onda ih đavo tlaci s bolestima i patnjama...

rođen od BOGA, znaci da je osoba dozivjela potpuno obracenje, kao sto je Pavao dozivijo...

2. Korinćanima 5,17 Ako je dakle tko u Kristu, to je on novo stvorenje, to je staro prošlo, gle, sve je novo postalo.

to je posve nova osoba, samo takvi ce se spasiti koje je Bog promenio...

a evo ti odgovor za grijehe i ne izvrci Bozju rijec...ja nisam rekao da nikad ne pogrijesim...ali vise ne zivim u grijehu...nisam rob grijeha...
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 10:31 pm

Rimljanima 6,2 Jednom umrli grijehu, kako da još živimo u njemu?

Rimljanima 6,6 Znajući ovo, da je stari naš čovjek raspet s njime, da se uništi griješno tijelo, te mi ne robujemo grijehu.
Rimljanima 6,7 Jer koji umrije, oslobodi se od grijeha.

ovo kad kaze koji umre, to znaci da je tvoje ja umrlo i time postajes slobodan u Kristu...

Rimljanima 6,11 Tako i vi: smatrajte sebe mrtvima grijehu, a živima Bogu u Kristu Isusu!

Rimljanima 6,14 Jer grijeh neće vama ovladati, jer nijeste pod zakonom, nego pod milošću.

to ne znaci da neces nikad pasti, ali ces se ako si Bozje djete odmah pokajati i vise to neces ciniti...

zato je jedno ako neki covjek ucini grijeh, npr opsuje i pokaje se i vise to ne cini, a posve drugo je ako covjek zivi s spovkom na ustima i to mu nije problem...taj grijeh je dio njega...a mi ne volimo Boga ako u sebi imamo grijeh koji volimo i koji je dio nas ili neku sebicnu radnju koja je dio nas...

Rimljanima 8,5 Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovno.

Rimljanima 8,10 I ako je Krist u vama, tijelo je doduše mrtvo zbog grijeha, ali Duh je život zbog pravednosti.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 10:32 pm

Saroman je napisao/la:
marko suzic je napisao/la:
1. Ivanova 3,6 Tko god u njemu ostaje, ne griješi. Tko god griješi, nije ga vidio nit upoznao.

1. Ivanova 3,9 Tko god je rođen od Boga, ne čini grijeha jer njegovo sjeme ostaje u njemu; ne može griješiti jer je rođen od Boga.

nanovorođenje...novi stvor...

1. Ivanova 3,10 Po ovom se raspoznaju djeca Božja i djeca đavolska: tko god ne čini pravde i tko ne ljubi brata, nije od Boga.

zato Bog kaze:

1. Ivanova 3,13 Ne čudite se, braćo ako vas svijet mrzi.

oni koji nisu rođeni od Boga, oni odbacuju sve one koji jesu...jer u njima nema Bozje ljubavi...jer oni mrze Boga-Isusa Krista koji je u Bozjoj djeci...

kako moze netko biti spasen tko ne voli Boga svim srcem i to ne pokazuje u zivotu...on se ne moze takav spasiti, jer kako ce zivjeti s Bogom citavu vijecnost ako ne voli Boga svima srcem...a to znaci da ako ne voli Boga svima srcem da ta osoba ne voli niti sve ljude oko sebe...

Ovo zadnje nije istina,vjerovo bi u Boga,imam mnoge sumnje,ali volim sve ljude oko sebe punim srcem,neželim nikome loše niti bi ikad pomislio nešto zlo da im uradim,


Isus je rekao da nam biblija treba svaki dan...ako si krscanin citaj ju
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 10:37 pm

Saroman je napisao/la:
Usput i jedno pitanje malo:ima jedna molitva koju smo svi naučili koja je prva molitva koju je Isus naučio svoje učenike.
Oče naš.
Po meni uzaludna molitva:da nepišem čitavu molitvu samo citat "i neuvedi nas u napast".Ovo je neistina,zamislite samo koliko je to puta izmoljeno.i najveći vjernici čisti ko suza koji mole toliko puta na dan to,mole uzalud,svi su dovedeni u napast.
obajasni mi kako nije uzaludna?


to je primjer molitve...a ne da se ponavlja...Bog ne vodi u napast...nego je receno to da nas Bog zastiti od kusnji


Jakovljeva 1,12 Blago čovjeku koji trpi kušnju: prokušan, primit će vijenac života koji je Gospodin obećao onima što ga ljube.

Jakovljeva 1,13 Neka nitko u napasti ne rekne: "Bog me napastuje." Ta Bog ne može biti napastovan na zlo, i ne napastuje nikoga.
Jakovljeva 1,14 Nego svakoga napastuje njegova požuda koja ga privlači i mami.
[Vrh] Go down
marko suzic
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 702
Age : 37
Registration date : 20.04.2008

BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitimened kol 03, 2008 10:48 pm

merkurica je napisao/la:
Saroman je napisao/la:
Nebi se nimalo složio s tobom marko,da bog samo voli,ako si čito bibliju mogo si zapaziti da je zbrisao s lica zeljmlje mnoge narode,šta ako su bili griješnici,što nije sišao na oblaku pokazo im par čudesa popričao s njima da budu spašeni,jok neželi on to nego samo smrt ,odabro je 1 narod židove i s njima je vodio ratove.drugima nije dao ni šansu da se obrate.
I nemoj citirat bibliju,mogu je i ja citirati.i iće rasprava u nedogled.
Zapravo, dao je šansu, ako ćemo vjerovati nekim spisima.
Do potpune objave Zakona dolazi kod gore Sinaja, mjestu koje nije bilo ničije vlasništvo čime se nitko nije mogao niti dovesti u situaciju da svojata Zakon.
Bog je Toru objavio istovremeno na više različitih jezika kako bi dao mogućnost da je prihvate svi koji je žele prihvatiti. Međutim, nisu je svi mogli prihvatiti, ograđivali su se svojom nemogućnosšću poštivanja Zakona. Svatko je pronašao nešto što nije mogao provesti. Jedni nisu htjeli prihvatiti odgovornost prema uzimanju života, rekli su da ne mogu obećati da nikoga neće ubiti zubo drugi da neće moći lagati, itd. Na kraju je preostao samo izraelski narod kojeg nije ni zanimalo na što ih Zakon obvezuje, nego su ga odmah prihvatili.
Neki izvori kažu da su bez oklijevanja prihvatili Zakon jer im je Bog zaprijetio da će ih smaknuti. lolcina

ti govoris o nekom drugom Bogu...moj Bog ne prijeti...Pavao je dobro rekao za sve vas s ovog foruma koji se sprdate iz Rijeci...

2. Petrova 3,16 Kao što i u svim poslanicama kada u njima govori o tom. U njima su neke stvari teško razumljive, koje neuki i nestalni iskrivljuju, kao i ostala Pisma na svoju vlastitu propast.

a ovo je o svecenicima i pastorima koji su lazni i samo oni koji imaju savrsenu zajednicu s Bogom mogu da ih prepoznaju:

2. Petrova 2,1 Bilo je u narodu i lažnih proroka, kao što će i među vama biti lažnih učitelja, onih koji će prokrijumčariti pogubna krivovjerja, zanijekati Gospodina koji ih otkupi, i navući na se brzu propast.


2. Korinćanima 11,13 Jer takvi ljudi lažni su apostoli, prevarljivi poslenici, koji se pretvaraju u apostole Kristove.
2. Korinćanima 11,14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svjetla.
2. Korinćanima 11,15 Nije dakle ništa osobito, ako se i sluge njegove pretvaraju kao sluge pravde, kojima će svršetak biti po djelima njihovim.

onaj koji ne cita Bozju rijec ne moze ih prepoznati...
[Vrh] Go down
Sponsored content





BOG=ĐAVO Empty
PostajNaslov: Re: BOG=ĐAVO   BOG=ĐAVO Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
BOG=ĐAVO
[Vrh] 
Stranica 1 / 21.Go to page : 1, 2, 3 ... 11 ... 21  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: