Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Open Office

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Open Office Empty
PostajNaslov: Open Office   Open Office Icon_minitimepet kol 15, 2008 11:38 pm

Može li mi netko jednostavnim rječnikom objasniti što je Open Office? Kad sam skinula novu inačicu Jave ili neki njen update, ponudili su mi i Open Office ako ga želim downloadati. Budući da imam normalan MS Office, naravno ne želim da mi nešto upada u sistem. Čitala sam nešto na njihovoj stranici, ali mi nije jasno zašto se to nudi besplatno i ima li veze s Microsoftom jer stalno ponavljaju da je program kompatibilan s Microsoftovim proizvodima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Open Office Empty
PostajNaslov: Re: Open Office   Open Office Icon_minitimesub kol 16, 2008 12:36 am

To ti je ko Office ali otvorenog koda sto ga, medjuostalim, cini besplatnim.

Znaci to nije Microsotftov software ali jeste kompatibilan. Znaci otvara *.doc i ostale datoteke koje koristi 'obicni' Office. Ipak, njegova osnovna extenzija nije *.doc (npr. kod slucaja Worda) tako da treba pazit kod sejvanja...

Inace je lagan za polovit iako ljudi navikli na Office cesto nemaju volje da se malo pozabave malo drugacijim programom.
U principu ako imas Office i to ja na tvom privatnom racunalu (predpostavljam da nije original) radije bih ostavila tako kako je. Jer zapravo nema razloga da mijenjas i navikavas se na novo ako ti nije potrebno...a osim toga meni se cini da komp malo teze vrti Open od obicnog ali osim toga je program super i gotovo identican obicnom Officeu.

Eto, ne znam jesam sta pojasnila al ako te jos zanima pitaj :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Open Office Empty
PostajNaslov: Re: Open Office   Open Office Icon_minitimesub kol 16, 2008 12:39 am

Hvala, sve pet ides

Upravo to me zanimalo.
[Vrh] Go down
Tornado
Višestanični organizam
Tornado


Male
Aries Monkey
Broj postova : 60
Age : 44
Registration date : 25.06.2010

Open Office Empty
PostajNaslov: Re: Open Office   Open Office Icon_minitimeuto srp 13, 2010 3:56 am


Open office je isto funkcionalan kao i MS Office...možda je manji broj opcija nanjemu ali završava posao bez potrebne komplikacije...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Open Office Empty
PostajNaslov: Re: Open Office   Open Office Icon_minitimeuto srp 13, 2010 9:57 am

koristio sam Open Office neko vrijeme i mogu reći da nije loš, čak je i brži od većine Office paketa koje nudi Microsoft. Namijenjen je prije svega onima koji si ne mogu priuštiti Office i onima koji nisu zahtjevni, a uz to sve, programi koji dolaze u paketu su vrlo korisni i poprilično napredni, a uz to sve su i stabilni.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 43
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Open Office Empty
PostajNaslov: Re: Open Office   Open Office Icon_minitimeuto kol 17, 2010 1:33 pm

Za Open Office imam samo rijeci hvale! Ja sam se relativno skoro toliko oprzio na Microsoftu da ga vise nikad necu koristiti. Imao sam jednu knjigu u Wordu sto sam pisao citavu godinu i onda odjednom vise taj *.doc nisam mogao otvoriti. Sav trud ode u 3 pm... Sa Officeom, pak, nema nikakvih problema. Koliko razumijem, open code programe i OS-e nece ni virusi tako da su oni najbolja opcija za mene. kava
[Vrh] Go down
Sponsored content





Open Office Empty
PostajNaslov: Re: Open Office   Open Office Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Open Office
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Linux / Open Source

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: