Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje ste vjere

Go down 
+73
Dada289
Izrael
amenities
Hladni
Star
LJUBAV
Bozon
dualan
borgGrind
Kahali
Madonna
tinityrannical
Lucifer
Magic
Buby30
orca
Korplikan
Einar
PEPE-Top Secret
Floridain
Abarksas
primitive101
Ephez
flory
Melkior
hawara
Armin od Irima
whitelady
Angeo sa greškom
Chakotay
hromi
Pohotni Jarac
Mama
bonesy
Fantom
nino_kvisko
zvezda
Flamezar
arhont
biga
Athena
josip21
urbanaaa
Absynthia
Techpriest
Lukini
vladimir je idiot
MoW
Pumpkin
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Lullaby
Gea
Legionar
ThE_IMMORTAL
Blizzard
Berny_Sinara
Cylon
Stripy
userNejm
Jaykof
vjestica
stella
Svjetloisjena
snark
gloria_g
avanturista
cmcool
Saroman
floridana
Sigmund Freud
Alpha
OLugo
77 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next
Autor/icaPoruka
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 33
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:12 pm

uuu hvala ti Alpha ^^ :D
sad sam napokon skontao razliku izmedju stava i misljenja :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:28 pm

Alpha je napisao/la:

To sto mijenjas pojam o svijetu nije lose. Dapace. Dobro je da razvijas svoje poglede :)

Kada sam procitao njegov post i ja sam mu to htio reći.

Ja, iskreno, nemam pojma koje sam vjere i ne želim se time zamarati, jer svakom klasifikacijom u religiji, htjeli mi to ili ne, podsvjesno činimo svoje ponašanje 'neslobodnim'.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; čet svi 14, 2009 2:46 pm; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : raditi->činiti)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:39 pm

Ne, nuzno. Jer ako kazem da vjerujem u Viseg Stvoritelja, u Zivot nakon Zivota ili u Isusa ne znaci automatski i neku klasifikaciju. Samo vjeru da to postoji.
Doduse ovo gore vise kazuje u sto vjerujemo nego koje smo vjere ali neka vjerovanja nemaju precizne nazive i obiljezja da bi se mogla oformit takva definicija koja bi tu vjeru nazvala vjerovanjem. Stoga, u ovom slucaju, moze se reci i u sto se vjeruje (ili ne). To je barem moj dojam.

Mozda da se pita koje smo religije tj. da li bas pripadamo nekoj religiji cime bi se impliciralo da se pokoravamo zakonima iste onda bi se moglo govoriti o 'ne slobodi' kako ti kazes.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:43 pm

Alpha je napisao/la:

Mozda da se pita koje smo religije tj. da li bas pripadamo nekoj religiji cime bi se impliciralo da se pokoravamo zakonima iste onda bi se moglo govoriti o 'ne slobodi' kako ti kazes.
Na to sam i mislio.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:51 pm

Ali se ne pita za religiju nego za vjeru. Meni to nije isto.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:54 pm

Alpha je napisao/la:
Ali se ne pita za religiju nego za vjeru. Meni to nije isto.
Onda bi se tema trebala zvati ''u što vjerujete'', a ne ''koje ste vjere'' confused

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:55 pm

I ja bih rekao da je topic baziran na pripadnosti nekoj od religija.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimečet svi 14, 2009 3:12 pm

Legionar je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Ali se ne pita za religiju nego za vjeru. Meni to nije isto.
Onda bi se tema trebala zvati ''u što vjerujete'', a ne ''koje ste vjere'' confused
Zato sam kazala ovo: :)

Alpha je napisao/la:
Ne, nuzno. Jer ako kazem da vjerujem u Viseg Stvoritelja, u Zivot nakon Zivota ili u Isusa ne znaci automatski i neku klasifikaciju. Samo vjeru da to postoji.
Doduse ovo gore vise kazuje u sto vjerujemo nego koje smo vjere ali neka vjerovanja nemaju precizne nazive i obiljezja da bi se mogla oformit takva definicija koja bi tu vjeru nazvala vjerovanjem. Stoga, u ovom slucaju, moze se reci i u sto se vjeruje (ili ne). To je barem moj dojam.

Naime, meni su ti pojmovi (vjera i religija) bitno razliciti. Ali razumjem ako ih netko u nekim situacijama poistovijeti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 12:08 am

religija razdvaja ljude, a vjera u nešto ih spaja kava

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 12:26 pm

Slozila bih se...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 12:32 pm

Super, onda mi objasni jer meni religija jest vjera u svojoj bazi...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 12:47 pm

I s time bih se slozila zubi

Ovako, meni je vjera u nesto intimna stvar pojednica. Vjera je individualna i svatko se prema njoj odnosi na svoj nacin.
Vjera jeste tj. moze biti i dio religije. Ljudi mogu vjerovati i pripadati nekoj religiji. Smatram da sto je istinska vjera jaca to je osjecaj same pripadnosti religiji i njenim pravilima, dogmama i sl. manja. Madjutim, puno ljudi je pripadnik neke religije, pa time i vjere koju propagira ta religija, zato jer je rodjena u nekoj zajednici, jer je tako odgajana i sl. Ta osoba zapravo nema izravnu vezu toliko sa samom vjerom (u pravom smislu te rijeci) koliko sa religijom. A religija ti nudi pricicu i zakone koje moras postivati inace nisi pripadnik stada. Isto tako svi koji nisu u tvom stadu su 'neprijatelji'. Dakle, ljudi koji su vise vezani za svoju religiju nego za vjeru su, u biti, robovi drustva kojem je vaznije da se uklope nego da zbilja osjete ono sto propovijedaju. Stoga mi je religija vise nesto drustveno i materijalno dok mi je vjera nesto individualni i duhovno. Cini mi se da uglavnom ljudi sa manjkom samopouzdanja imaju potrebu pripadati stadu i gurajuci zakone svog stada pokazivati svoju odanost. Uglavnom mi se doima da to ima veze s nedostatkom ljubavi. Onaj tko propagira svoju vjeru kao jedinu pravu u biti propagira svoju religiju tj. njenu pricu.
Onaj koji jednostavno samo vjeruje lakse odbacuje sve 'popratne sumove'...on je miran i siguran u svojoj vjeri te ju nema potrebu nametati drugome jer zna kako svatko ima svoj put. Takva osoba moze pricati o svojoj vjeri (pa i religiji) ali nece ju nametati kao apsolutnu i jedinu. Takva osoba priznaje i druge vjere jer zna kako je Bog - Jedno.

Eto, to je moj neki dozivljaj tih pojmova.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:09 pm

Da, hvala na odgovoru. Sada ću malo komentirati napisano:

Sad moj pogled na religiju. Po meni religija jest vjera u svojoj bazi, ipak se radi o nekom vjerovanju, od toga sve polazi. No razlika između individualne vjere i religije rekao bih da je u tome što religija ima i te neke određene norme kojih se svatko treba držati iz te religije. A opet tko kaže da i u individualnoj vjeri nema nekih normi kojih se želimo pridržavati? U religiji te nitko ne prisiljava da se držiš celibata ili što god je kod iste norma, a isto je i u slučaju individualne vjere.

Dakle ljudi, koji su odgajani u duhu religije i kojima je ta religija smislena, oni odluče ostati unutra, a što se kršćanstva tiče, jako malo ljudi se zbilja drži krščanskih norma koje propovijedaju svećenici. Religija za te ljude jednostavno označava individualnu vjeru. Naravno ima onih koji su fanatični vjernici, ali malo je takvih kao i onih koji zbog manjka samopouzdanja ulaze u religiju samo zato da se osjete kao dio nečega. Isto tako ima svećenika koji pričaju da je krščanstvo vjerovanje, a priča o nekoj apsolutnoj istini... Nisam još sreo takvog, ali sigurno da postoje.

Nametanje vjere... To je stvar pojedinca. Ima onih koji nameću svoju individualnu vjeru, a ima onih koji nameću svoju religiju. Ne primjećujem neku razliku, to je po meni stvar pojedinca i kakav je on sam. Još nisam niti jednog svećenika vidio koji je nametao vjeru na neki ''nasilan'' način, već sam vidio da se u pravilu samo iznose priče i potiče se na nešto, ali nametanje ne.

U mom selu sama religija zbližava ljude koji idu na misu, druže se, mole zajedno, požele mir jedni drugima i zadovoljni nastave svoj život. Išao sam i ja prije i zabavio sam se prije mise, na misi smo svi bili ''slični'', vladalo je neko spokojstvo u zraku, a nakon mise smo nastavili druženje sa nekim tajnim mirom u duši. Dakle, rekao bih da nije religija ta koja razdvaja ljude, već da su to oni sami. Može osoba imati individualnu vjeru i da razdvaja sve ljude od sebe, to je po meni isključivo individualna stvar. Ne znam jel bi religija doista potakla tako nešto, ali ja znam više nekih krutih individualnih vjernika nego nekih fanatičnih religioznih osoba.

Evo, recite što mislite o napisanome.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:17 pm

Da, ja sam se odnosila na one koji upravo rade na tom propagiranju svojih misljenja kao apsolutno istinitih. To sam tako pisala u duhu one izreke. Naravno da ima ljudi koji pripadaju i postuju zakone i zive na miru.
E sad, ovo sto si reko da Religija spaja ljude i dao primjer svoga mjesta. Spaja ih jer su istomisljenici. Nitko nije ni tvrdio da u istom stadu dolazi do nekih razdvajanja. Ali da je tvoje selo takvo da ima vise raznih vjera pitanje bi bilo kako bi se ti isti ljudi ponasali prema tim drugim stadima (kao sto sam napisala ranije). Najlakse je biti dobar s istomisljenikom, a nije tako lako dopustiti nekom da razmislja drugacije od tebe i jos dozvoliti da je mozda i on u pravu. To je ljudska priroda.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:20 pm

Nismo istomišljenici, barem ne osobe s kojima sam išao na misu. Uostalom i da jesmo, spajanje ljudi iz mog primjera ne bi uopće bio zbog toga, nego zbog mira. Bio je i jedan sotonist među nama samo da znaš, a svejedno smo svi bili mirni nakon mise. Zbližavanje u našem slučaju nikako nije istomišljenstvo, a vjerujem da to nije niti općenito primjer.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:28 pm

Ponavljam. Moj post vezano za religiju u ovom slucaju se odnosio na Geinu izreku i ono sto je ta izreka htjela kazati. Dakle, pricamo o ljudima koji se guraju napred na racun religije i koju religiju guraju naprijed na racun neke svoje racunice ili ne znam cega.
Nisam ni kazala ni mislila da je to opceniti opis svih ljudi koji pripadaju nekoj religiji jer bi to bilo, u najmanju ruku, blesavo. Vecina ljudi pripada nekoj religiji, vjeruje u nju i zivi na miru. Bez razapinjanja onih koji se ne slazu. Ali takvi niti ne spadaju u onu izreku. Takvi ne izbijaju na cela naroda koji onda pati jer se citava zajednica i pripadnost nekoj religiji proglasi nenormalna radi nekolicine budala. Kuzis sto hocu reci.
Eto, i ja pripadam nekakvoj katolickoj zajednici. Imam sakramente i td. i td. I nemam problem pruziti mir bilo kome iz neke druge religije niti sto takvoga.

Mislm da nismo pisali bas o istoj stvari. Ipak je to jedan kompleksan pojam pa se lako moze krivo shvatiti.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:31 pm

Moj cilj posta bio je da ukažem kako takvi ljudi nisu samo iz religije, već ih ima mnogo i van toga. Shvaćam na što je mišljeno, ali isto tako se uzima u obzir samo osobe koje su iz religije takve. Neka se uzmu u obzir i osobe koje su takve van religije.

I zato ne bih rekao da religija razdvaja, a vjera spaja. To sam pokušao argumentirati svojim postom, to svoje mišljenje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 1:41 pm

Kao sto rekoh...ako se nesto odnosilo na izreku koja jednostavno u svojoj osnovi nosi pojam religije onda se i ono sto sam pisala odnosilo upravo na to. Istodobno nije iskljucivalo cinjenicu da netko ne mora biti pripadnik nekog stada da bi bilo 'najpametniji na svijetu', dapace, to je upravo podrazumijevalo da osoba mora biti takva te k tome jos pripadat nekoj religiji. I onda imamo onu izreku.

Zapravo je sav nesporazum u definiranju pojma Religije i Vjere koji sam pokusala objasniti s time da to nije iskljucilo sve ljude koji ne podpadaju ni pod jedno od toga.

Jednostavno, Religija ima zakone, ergo, ima nesto na cemu se mogu lomiti koplja. Sama Vjera nema zakone. To je sve.
Ne iskljucujem da netko moze vjerovati u nesto i sad ici pritiskati sve oko sebe da mu priznaju da je u pravu i da je ono sto on vjeruje tocno tako. Moguce je, da. Ali to nije ona Vjera na koju sam se odnosila (a vjerujem ni Gea). Kada kazem Vjera, i to s velikim pocetnim slovom, tada mislim na covjekov osjecaj/dozvljaj/svjesnost/jasnocu kako je Jedan Bog i kako je sve Jedno s Bogom. I opet, taj vjernik moze pripadati i odredjenoj Religiji. Svatko ima svoj Put prema Bogu.

Ne znam jesam sad nesto bolje uspjela pojasniti :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:00 pm

Ovako ćemo. Reci mi definiciju religije iz Geine izreke, možda je tu problem nerazumijevanja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:12 pm

OK. Koristen je pojam Religije kao nesto sto je do sada iznjedrilo najvise fantika, ratova i sl. Ne znaci da je Religija upravo i samo to. Znaci samo da ima i negativnu stranu koja se u rukama krivih ljudi moze tako manifestirati. Naime, ljudi ce u ime religije se mozda i spucat u neboder avionom ali tesko ce to napravit jer je pripadnik npr. HDZ-a zubi
Ne znaci da je opcenito Religija nuzno i samo zlo. Bozesacuvaj. Samo se u toj izreci implicira ta negativna strana. Jer Religije imaju tu jaku, jaku moc na ljude.
Istodobno se pojam Vjere u toj izreci aplicira na nesto sto nema zakone i dogme oko kojih bi se uopce moglo boriti ili kojima bi se nekog moglo potaknuti da se ide boriti u ime istih. Vjera je sama po sebi individualna. I kao takva cesto dio Religije. Ali ne i nesto cime mozes nekog bas natjerat da se spuca avionom. Jer Vjera ne trazi dokazivanje. Tebi nece netko reci da se spucas kako bi dokazao da ti kao individua vjerujes. Jok. Tebi ce netko to predloziti kako bi obranio dogme svoje religije ili kako bi ostvario beneficije koje tvoje religija propovijeda (naravno na drugom svijetu).

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:15 pm

Hvala na objašnjenju. Sada shvaćam poantu izreke koja mi se sviđa, samo u toj izreci se po meni koristi riječ ''religija'' za nešto što uopće nije, a i o pojmu vjere imam neko drugačije mišljenje, zato bih ja to nekako drugačije sročio.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:16 pm

E, zato sam ranije kazala da mi ne pricamo o istome :) Al bar smo se sporazumjeli na kraju :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:18 pm

Recimo:

Alpha je napisao/la:
Tebi nece netko reci da se spucas kako bi dokazao da ti kao individua vjerujes. Jok. Tebi ce netko to predloziti kako bi obranio dogme svoje religije ili kako bi ostvario beneficije koje tvoje religija propovijeda (naravno na drugom svijetu).

To može biti iz razloga dokazivanja neke osobne dogme vjere, a što nema veze niti sa jednom od religija. Zato sam ja stavio naglasak na nama samima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:19 pm

Moze ako i vjeru u dogme racunas pod vjeru. Meni je Vjera samo ono sto se direktno odnosi na Visu Silu. Ne na pravila ponasanja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitimepet svi 15, 2009 2:21 pm

Vjera je za mene sve što ne možemo biti sigurni, a nadamo se da je tako ili naprosto vjerujemo na temelju svog mišljenja. Sada se tu dogode i dogme na temelju stava pojedinca, sve mi to spada pod vjeru. Naravno, i meni je pojam vjere vezan za neko Božanstvo, ali mi tu spadaju i dogme pojedinaca.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje ste vjere - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje ste vjere   Koje ste vjere - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje ste vjere
[Vrh] 
Stranica 3 / 15.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Koje su cice naj
» koje cipele ne podnosite?
» koje vam je najdraze povrce?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: