Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?

Go down 
+38
BlackQueen
mEN_iN_WHite
hromi
konoko1
marin
Remke
Kakashi
tinac
Saroman
Sigmund Freud
snark
None
myst000
Flamezar
fastforward
dominikosijek
n4ff
w0od0o_Lo0tkA
l337_m4n
pocahontas
gloria_g
Silenius
Thor
Milab
silver
Yado
Alpha
Eosphoros
Svjetloisjena
Srky
Aleksandar Veliki
Blizzard
ThE_IMMORTAL
userNejm
zvezda
Daenerys
malena
Rain
42 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Koristimo li 100% mozga
Mislim da koristimo
Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_vote_lcap9%Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_vote_rcap
 9% [ 9 ]
Mislim da ne koristimo
Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_vote_lcap91%Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_vote_rcap
 91% [ 95 ]
Ukupno glasova : 104
 

Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimesub stu 24, 2007 12:44 pm

Hajde da vidimo - da li o koriscenju mozga govorimo samo u okviru matematicke analize, indukcije, dedukcije, itd., ili tu imamo i intuitivno razmisljanje i sl.?...
Za sta sve koristimo svoj mozak?...
[Vrh] Go down
pocahontas
Stanica
pocahontas


Female
Sagittarius Rooster
Broj postova : 16
Age : 30
Registration date : 27.11.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 03, 2007 12:01 am

ja znam jedino da ljevaci vise koriste desnu stranu mozga, a desnjaci lijevu stranu mozga....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 03, 2007 12:06 am

To je zato jer svaka strana upravlja suprotnom polovinom tela...
Uz to, leva upravlja emocijama, a desna "intelektom"...
itd...

Ali i dalje nismo def. za sta sve smatramo da koristimo mozak?... *
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 1:35 pm

evo novi sam na forumu i samo želim reći da sam ja ovakvu sličnu temu pokrenuo na jednom drugom forumu. sada mi se nije dalo čitat sve 4 stranice ove teme pa ću napisat što ja mislim. naravno da naš mozak može još puno, puno više, samo mi nismo svjesni toga, dobro možda jesmo, ali ne znamo što još sve mozak, um može. ako postoje ljudi koji mogu telekinezom pomicati stvari zašto ne bi mozak mogao pokretati i auto kojim se vozimo pa tako ne bi ni trošili goriva, već bi jednostavno rekli auatu da krene i on bi išao. ovo je sada možda malo smiješno, ali mislim da se tako šta može, samo mi to nekako trebamo aktivirati u našem mozgu....
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:37 pm

Dobro razmišljanje, ja mogu još dodati razlog tome zašto ne možemo snagom uma voziti auto - ovo je bilo vrijeme privikavanja i djelovanja na materijalnoj razini. Nitko ne bi htio razvijati svoje sposobnosti na tom području kad bi se mogao koristiti svojim zasad nestvarnim sposobnostima. Kad naučimo sve zbog čega smo došli ovamo, valjda ćemo moći i tako voziti auto (u biti mislim da nam onda auto neće biti potreban) face

Dobro došao, l337_m4n whee
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 3:43 pm

WELCOME!!! *
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 4:42 pm

hvala na lijepom dočeku, ovo vezano za auto to sam uzeo samo tako za primjer, ne mora to ni biti nužno tako
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepet pro 28, 2007 4:45 pm

Bez brige, mi ovdje ništa ne shvaćamo doslovno ili isključivo. Lijepo da si došao, da ponovim još jednom :)
[Vrh] Go down
w0od0o_Lo0tkA
Prašina
w0od0o_Lo0tkA


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 7
Age : 30
Registration date : 22.12.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 2:23 am

MisLim da je g0t0v0 nem0guce k0ristiti sve funkcije cx0vjek0v0g m0zga,jer je 0n isuvisxe m0can...Mi k0ristim0 vrL0 maLi di0,i t0 nam je d0v0Ljn0...Sxta bi sm0 tek m0gLi kada bi k0ristiLi sve m0gucn0sti m0zga?! ...
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 3:02 am

Zanimljiv način pisanja imaš. ides a i u svakom slučaju zahtjeva korištenje više mozga od mog načina. :D Je tako?

Edit: Jedino ako nije neka totalna navika pa ono, ne razmišljaš nego automatski umjesto o staviš nulu itako :D.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 11:13 am

A ja sam se umorila dok sam ga pročitala... :bounce:
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 3:11 pm

Interesantan način pisanja :D
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 3:13 pm

zanimljivo, sada malo offtopica, ali koliko ti je trebalo da to napišeš. koliko si posto mozga koristila, da se vartimo na temu, hehe
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 3:19 pm

Ako često koristi taj način pisanja trebalo joj je isto koliko i nama, a postotak mozga bi bilo teško izračunati ali mislim da nebi išlo preko našeg postotka. E a ako rijetko tako piše i razmišlja kada koje slovo staviti onda sigurno više. Dalo bi se lako napraviti program koji piše tako recimo :D.
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon pro 31, 2007 8:54 pm

ma šalio sam se ja:

70 71 j3 1570 |<40 š70 1 j4 54d p1š3m 0\/0!!!!

već sam sve zapamtio i znam napamet većinu toga, tako da mi je isto kao i obično pisanje
[Vrh] Go down
n4ff
Prašina



Male
Cancer Dog
Broj postova : 1
Age : 53
Registration date : 07.03.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon oľu 10, 2008 2:05 pm

ja mislim da mi koristimo tolko mozga koliko ga imamo ... tj. koliko smo "pametni" ... to je skoro isto koda kazemo koristimo 20 posto pluća za disanje nije istina koristimo 100 posto pluća... kao i sve ostale organe... i mislim da mozak mozemo razvit psihoaktivnošću i tako ga dovest do većeg stupnja a ne do većeg postotka korištenja...mozda sam u krivu i neznam to reć kako mislim...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon oľu 10, 2008 3:27 pm

Welcome n4ff :)

Pa, mozak je prilicna misterija...pitanje je kako mozak dozivljavamo...da li je to ono sto mi jesmo ili je mozda on fizicka manfestacije duhovnosti? Hocu reci kada volimo nekoga volimo li ga mozgom ili duhom? I ako dozivimo neku traumu mozga zbog koje "zaboravimo" one koje volimo...da li ih zapravo i dalje volimo? Da li je prekinuta samo fizicka realizacija tog osjecaja?
Tu se sada dodirujemo zivota poslije smrti...prvo moramo predpostaviti da zivot poslije smrti postoji...kada umremo svakako ne mozemo ponijeti mozak sa sobom...ali prepoznajemo li mi "nase ljude" i na onoj strani? Ili smo ih zaboravili? Volimo li ih i tamo?
Ako predpostavimo da ih prepoznamo i da ih volimo...to bi moglo znaciti da je mozak samo fizicka manifestacija duha...naravno on upravlja i nasim tijelom u smisli disanja i svega ostalog...ali osim toga kroz njega u ovom tijelu prozivljavamo i osjecaje, talente, sklonosti i td. E sad...ako se duhovno dovoljno razvijemo da mozemo npr. lijeciti mislima tj. vlastitom enrgijom...mozdak bi to trebao moci realizirati tj. procesuirati...
Mi mozda i koristimo 100% mozga u onom kapacitetu koji nam je trenutno potreban, ali zasigurno je taj kapacitet podlozan mogucoj ekspanziji. Na primjer ako netko crta i koristi potpuno koncentraciju i sposobnost kako bi sto bolje napravio svoj rad on koristi 100% svojih trenutnih mogucnosti...ali ako ta osoba nastavi s vjezbom ona ce nakon nekog vremena vjerojatno poboljsati svoje umjece i crtat ce bolje, a ce i dalje davati 100% od sebe...e sad ta dva 100%-tna davanja su ista, a opet razlicita...
Zakljucak bi bilo da je kapacitet mozga prilicna nepoznanica...a osobno vjerujem da on moze puno vise od onoga za sto ga vecina ljudi koristi...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon oľu 10, 2008 10:18 pm

e ovo što je n4ff rekao je dobro rčeno, dovesti mozak do višeg stupnja nekakvom aktivnošću, vježbama, bilo čime, tko zna možda nas jednom neš sam udari i to je to.

evo pitanjce:
upravljamo li mi mozgom, ili mozak nama

-malo glupo pitanje, ali što ako su se mozgovi udružili protiv naših tijela, to mi sad bzvz palo na pamet :D:D:D:D:D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon oľu 17, 2008 2:01 am

l337_m4n je napisao/la:

evo pitanjce:
upravljamo li mi mozgom, ili mozak nama

Pitanje je zapravo dobro. Što je sa mjesečarenjem? Tko tu upravlja mozgom ako smo mi 'odsutni'?

Odgovorio bih na ovo pitanje ovako: Mi upravljamo onolikim dijelom mozga koliko to možemo, tj za koliko smo to sposobni. Ostalo je 'neotkriveno'. To je dakako povezano sa mojom mišlju da ne koristimo 100% mozga.

Taj neotkriveni dio može utjecati na nas, ali ne može upravljati. Teško je objasniti na što mislim, ali taj 'neotkriveni' dio okrivljavam za to što imamo talente. Zato neki imaju fiziku u malom prstu, a drugi imaju nevjerojatan talent za crtanje itd.

No to ne povezujem samo s talentima. Neznam je li se nekom od vas već dogodilo da je znao ono što zapravo nezna, pretpostavljam da jest jer se meni već nekoliko puta.
Dogodilo mi se na matematici npr. Rješavali smo neki zadatak kojega nitko nije znao rješiti, a ja sam ga nabrzaka u 2 reda u pola minute...
Ništa posebno, ali ja taj zadatak više ne mogu riješiti nikako. Nemam pojma kako se riješi. Čak i kada pogledam svoje rješenje ne razumijem ga.
Znam samo da mi je taj tren kada sam ga onako brzo riješio u školi djelovao lagano, a poslije kada sam ga opet rješavao nisam ga znao riješiti čak niti uz pomoć svojeg rješenja. confused

To je jedan primjer. Drugi mi se dogodio u nogometu. Tijekom jedne utakmice nekoliko puta sam napravio jedan kompliciran dribling, onako bez problema. Taj dribling sam vježbao prije utakmice i nisam uspio izvesti, a isto tako niti sada ne mogu izvesti taj dribling. Jednostavno ne mogu, a već sam dosta vježbao...
Nije mi jasno, tu tekmu sam to izvodio ko 'ništa' suspect

Eto dva primjera, vjerujem da ste i vi takvo što doživjeli.

To zovem 'neotkrivenim' dijelom mozga
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon oľu 17, 2008 10:20 pm

U specifičnim situcijama mozak se nađe potaknut situacijom i uistinu nas može iznenaditi. Poznato je da se ljudi u ispitnoj situaciji prisjećaju stvari o kojima su možda samo jednom bili čuli ili ih pročitali. Svi učenici i studenti nadaju se tom čudu, no ono dolazi kad mu se prohtije :)
[Vrh] Go down
dominikosijek
Prašina
dominikosijek


Male
Aquarius Rooster
Broj postova : 6
Age : 30
Registration date : 20.03.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimened oľu 23, 2008 8:20 pm

ja mislim da mi koristimo 100% mozga, ali ga možemo još razviti
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimened oľu 23, 2008 10:22 pm

dominikosijek je napisao/la:
ja mislim da mi koristimo 100% mozga, ali ga možemo još razviti

Zanimljiva teorija. Misliš razviti veličinom ili brojem raznih veza i asocijacija?

Dobro došao na forum, dominikosijek :cheers:
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimepon lip 16, 2008 3:13 am

Evo moje brije malo pa da se nadovezem na dobar dio tema i podtema ovog topica.

Mozda cu malo otici offtopic no sve je to oko ontopica kad se malo bolje pogleda. Takodjer svoje cari filozofiranja cu ovdje iskoristit i udavit pol nacije CE-4 foruma :D

Ja smatram da mi ne koristimo mozak prakticki nimalo. Tesla, anstajn i ostali brutalci ovoga svijeta, na njih mislim da koriste neke dijelove samog mozga i to ne u nekim velikim kolicinama. Takodjer da bi se bilo sta moglo odredit mora postojat pocetak i kraj. Mi finalnog covjeka koji koristi 100% mozga do sada nismo vidjeli ( mozda i jesmo al se nezna ) stoga ako nemas krajnju konstantu nemos odredit srednju konstantu ili bilo koju drugu. Mos postavit abstraktnu ili ti ga varijablu al opet to nije konstanta. Postotak koristenja mozga je previse abstraktan trenutacno za nase pojmove iz razloga sto sve te strojeve smo zapravo mi stvorili. Nitko drugi nego samo mi. Strojevi su programirani znaci imaju nekakve svoje metode ( funkcije ) putem kojih se nesto izracunava. Te funkcije stvorio je covjek znaci stvorio je mozak. Da bi to bilo validirano istu takvu funkciju mora napisat osoba koja koristi 100% mozga i bavi se tim poslom godinama.

Zasto godinama a 100% mozga. Pa brijem iz razloga sto i ovaj od 20% posto mozga mora godinama to radit da bi mogao nesto kvalitetno mozda i napravit. Ako to nije tako i ako tom od 100% mozga ne treba godinama rad. To samo jednu stvar govori a to je da ima pamet takvih omjera da je to za nase ideje, nasa poznavanja nesto ne apstraktno vec apsolutno nemoguce. Gledam to iz smisla programera. To bi bio neki high advanced robot takvih omjera da nasi procesori koje mi imamo sada ma nebi ih ni milijarda u totalnom radu znaci 100% usage bila dovoljna da uopce stane u nekakav rang sa njim. Sto opet dobivamo sta? Nesto nadnaravno ili ti ga osoba koja zna sve. Znaci na svako pitanje koje postavis on ima tocan odgovor odmah a ne za par godina. Opet eto to bi po krscanstvu i svemu tome bio Bog jer jedino on ima odgovore na sva pitanja. ( nisam krscanin. jesam al se serem od toga :D Sorry koji jesu, respect, meni je od toga muka ).

Kad malo realno pogledate. Kak osoba tj. neki brutalni developer koji recimo eto koristi "20%" mozga moze napravit metodu koja mora imat KONSTANTU. tj. ja bi to napisao.

const MAX_MOZAK = "stagod";

I ona kao takva mora bit definirana. Ne abstraktna kao sto je sada.
Ako i oni imaju konstantu to samo znaci da ne da nas lazu vec da je to takav fukup nad covjecanstvom da je to za krepat.

Konstanta je nesto nepromjenjljivo. Znaci ne moze biti ni manje ni vise ona je takva. Mi neznamo ni MIN konstantu a kamo li MAX.

Kad pogledate, ko je koristio do sada 0 posto mozga? lol.
Mozda evo primjer. facebook, filmic frajerica na kvizu, totalno samo uvjerena bez trunke srama, frajerica nije znala da je europa kontinent vec je mislila kako je europa drzava i to je rekla onako cvrsto kao ja to znam!

Jel to primjer 0% secera?

Uzmimo evo jednu blesavu cinjenicu koja nas svaki puta fascinira kad to vidimo i cujemo.

Primjer: Covjek, Papiga Ara ili moze i jos bolje manja papiga, pricanje.

Kako papige koje imaju tako hebeno malen mozak naspram naseg mogu pricat. Oke nemogu "pricat" al kad mu kazes roko frajer kaze roko i usput te pogleda sto bi znacilo da te je RaZuMi0 :D

Kak je to moguce? Pojma nemam, neam blage dal je itko od znanstvenika skontao pravi razlog no svejedno , ja neam pojma al me fascinira.

A sto me doista fascinira je to da najmanja papiga koja moze pricat je velicine naseg mozga :D

Ista stvar kad te pas razumije. Ne samo ono sjedi i te fore. Pas totalno shvaca i upija emocije svoga gazde te se sukladno tome ponasa kao i mi. Prije nego li ga ukrotis pas osjeca tocno aka. nanjusi dreke.

Kad gledate malo realno, to su sve zivotinje nizeg stupnja i to masovno nizeg nego li smo mi sami. Ako oni mogu takvo nesto , znaci da nas mozak nije za bacit. To bi znacilo da mi uvjek mozemo vise jer imamo svoju svjest i koristimo razum sto gore navedeni ako i prakticiraju ja nisam bas to i vidio :D No mozda i koriste al nije im bas kreativan :D

No sa druge strane. Evo ova cinjenica.
Pas ima njuh da neki mogu u radijusu od 20 kilometara osjetit di se nalazi specificni miris. Cek pas ima manji mozak od nas jelda? Zas to mi nebi mogli? Nevjerujem da je mozak tj. njegovi featurei da su stvarani po nekakvim razlicitim sablonama. mozak je mozak, on se stvarao od kad postojimo.

Stoga brijem koliko god da to cudno zvuci i smijesno brijem tj. filozofiram da i mi to mozemo samo da neznamo kako. Sad to uzmite sa svime sto postoji a mi nemozemo i dobijete rezultat.

Sad netko ce rec primjer za psa da on ima puno vecu i kompleksniju noscinu. Ok mi imamo puno veci i kompleksniji mozak. What's the difference?

Evo gledam malo vece spektre. tj. kenjam al fakat meni ovo izgleda kao da podosta drzi vodu. Dal smo mi u mogucnosti, telekinezu ili levitaciju ili stagod koristit neznam al znam da neki drek jesmo.

Ja sam primjerice barem 10 puta u svom zivotu radio sendvic, sjeo za stol ili dosao u sobu pa sjeo za stol, uredno ga pojeo, vratio nazad tanjur dok su me drugi gledali a zapravo sam spavao. Doslovce sam spavao jer su me znali probudit i pogledam sebe i wtf?

Brijem da je nas mozak nesto jaako mocno i da nebi trebali podcjenjivat nase sposobnosti te da takodjer nebi trebali vjerovat nikakvim ali ama bas nikakvim krajnjim znanstvenim dostignucima jer ako oni funkcioniraju kao i cijeli svijet, znaci totalne zavjere. Onda takodjer i znanstvenici moraju igrat tako.

Pitaj boga sta je vec sve otkriveno a da mi ni nemamo pojma o cemu se radi.

Evo ovo je moj duzi tekst o ovoj temi. Kome krivo kome drago mislim da sam poprilicno realan.

E da sjelo mi je jos nesto na pamet...

Ovo je offtopic ali ako duboko udjete u to shvatit ce te o cemu pricam.

Pojam nista.
Sad da ja vas pitam nesto. Sta je to nista? Praznina? hermeticki zatvoren prostor? A sad jos bolje. Vidimo da to nista u svakom slucaju ima svoje ime. Oke kak nista moze biti "nista" kad je to nesto dakle definirano.

Poanta: Svi nasi nazivi predmeta, svemira sveg zivog zapravo mogu i nemoraju biti ispravna. Takodjer mozak mozda i nema svoj postotak vec je velik koliko zapravo ti zelis da bude velik. Sve je to definirano sa strance covjeka a covjek pokusava definirat nesto sto niti sam nezna stoga sve i cijeli svijet opcenito i svi nasi pogledi su totalno ali totalno abstraktni pocevsi od mozga.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimesub srp 12, 2008 10:22 pm

jel imaju kakve vjezbe za koncentraciju jer to mi zbilja treba
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitimesub srp 12, 2008 11:18 pm

To je kao da si pitao ima li vode u moru...

Naravno, gomila ih je, stvar je sta hoces postici... ali, jos vise, trebas pronaci ono sto odgovara licno tebi, a tu ti mozda moze pomoci samo onaj ko te izuzetno dobro poznaje...

*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?   Da li koristimo 100% mogućnosti mozga? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Da li koristimo 100% mogućnosti mozga?
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» WHO objavio: mobiteli uzrokuju rak mozga

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: