Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fotografija i sve vezano uz to

Go down 
+19
Lyra
dora
Blizzard
Flamezar
Gea
flory
biga
daughter_of_Sun
Alpha
Eternity
gothic45
Legionar
tomi
Dragony
Fantom
Skulptura
urbanaaa
josip21
floridana
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 7:42 pm

Skulptura je napisao/la:
floridana je napisao/la:
photoshop
u isto vrijeme dva snimka i kasnije u photoshopu stavljeno na papir koji glumi fotku
nije slikano u isto vrijeme. Pogledaj sjene.
Pa baš zbog sjena (i vremena) mi se čini kao da je slikano u isto vrijeme. Zato jer sjene idu u istom smjeru, bar se meni tako čini...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 8:03 pm

tomi je napisao/la:
To nije ista fotka. Na jednoj slici ovaj sto zuji izmedju dvije kamere gleda u pod i telefonira, a na drugoj u fotoaparat.
Pročitajte tomijevo!! :P :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 8:10 pm

Dragony je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:
floridana je napisao/la:
photoshop
u isto vrijeme dva snimka i kasnije u photoshopu stavljeno na papir koji glumi fotku
nije slikano u isto vrijeme. Pogledaj sjene.
Pa baš zbog sjena (i vremena) mi se čini kao da je slikano u isto vrijeme. Zato jer sjene idu u istom smjeru, bar se meni tako čini...
Da, u pravu si... Ucinilo mi se da idu u kontra smjeru.
Sada je najlogicnije rjesenja da ova fotografija koju ovaj u crvenoj mjci drzi u ruci, uopce ne postoji nego je naljepljena u photoshopu. Ostalo je ocito...

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 8:57 pm

Što vi to zaje** ili...? zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 9:01 pm

Zakaj?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 11:13 pm

tomi je napisao/la:
To nije ista fotka. Na jednoj slici ovaj sto zuji izmedju dvije kamere gleda u pod i telefonira, a na drugoj u fotoaparat.
To uopce nije taj isti tip. Zbunjujuce je ali pogledaj malo bolje. Fotka je ista.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 11:42 pm

Skulptura je napisao/la:
tomi je napisao/la:
To nije ista fotka. Na jednoj slici ovaj sto zuji izmedju dvije kamere gleda u pod i telefonira, a na drugoj u fotoaparat.
To uopce nije taj isti tip. Zbunjujuce je ali pogledaj malo bolje. Fotka je ista.

Uf, bome da affraid
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 11:47 pm

:)
Ovaj sa telefonom se na maloj slici vidi sa desne strane. Tj. vidi mu se samo frizura al predpostavljam da je to taj s mobitelom jer nema nikog drugog na velikoj slici.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet pro 17, 2009 11:49 pm

Skulptura je napisao/la:
:)
Ovaj sa telefonom se na maloj slici vidi sa desne strane. Tj. vidi mu se samo frizura al predpostavljam da je to taj s mobitelom jer nema nikog drugog na velikoj slici.

Da, ocito. Onda je Photoshop :D
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepet pro 18, 2009 12:06 am

hekla
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepet pro 18, 2009 11:53 pm

Oduvijek sam se želio baviti fotografijom u slobodno vrijeme, par puta sam se nakratko okušao u tome i dobio sam pohvale od svojih bliižnjih a čak sam i ja koji sam strašno samokritičan mislio sam da sam konačno nešto dobro uspio napraviti i da sam pronašao nešto što mi ide.

Ugl. majka mi je obećala da će mi za 18. rođendan kupti digitalac pa bumo videli šta će od toga ispast.

Naravno trebao bih se i u Photoshopu pomalo ispraksirati.

Najviše bih volio slikati prirodu jer smatram da je priroda najbolji umjetnik.

Btw. gospođo floridana :) jel bi mogli stavit još svojih slika, ove na prvoj strani su me očarale hail
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepon sij 18, 2010 5:19 pm

samo je jedna moja tamo na toj prvoj strani zubi
imaš mojih fotki u foto-albumu :)
koga zanima ima u trafikama kupiti 4 knjige o fotografiranju i obradi fotografije
-Portreti
-Arhitektura i krajolici
-Putovanja
-Sporti i vjenčanja

kupila sam prve dvije. uglavnom dobre su za početnike mada ne i idealne. preskaču se bitne stvari kao šta je ekspozicijska vrijednost (EV). mogli su to oni i bolje ako su ih već namjenili početnicima. al' da ne cjepidlačim previše... možete naučiti ponešto o kompoziciji fotografije, svjetlu, rasvjeti, objektivima, makro i close-up fotografiji, kako fotografirati životinje, portrete, snimati iz vozila, ponešto o studijskoj opremi itd.

još jednu dobru stvar sam ovih dana skinila sa neta -Photoshop Top Secret. 5 DVD-a. zgodno za pogledati kako se manipulira u ps-u. dosta toga sam naučila i pojednostavila svoj rad prilikom obrade fotografija.
[Vrh] Go down
Eternity
Višestanični organizam
Eternity


Male
Pisces Tiger
Broj postova : 79
Age : 26
Location : Metabunker
Registration date : 02.03.2010

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepon oľu 22, 2010 3:07 pm

floridana je napisao/la:
da vas pitam. ima li netko iskustva sa photoshopom cs4?
dobila sam neke informacije da je nestabilan.
imam odlican je
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepon oľu 22, 2010 11:00 pm

je, odličan je zubi
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 11:00 am

HDR fotografija

HDR fotografija je fotografija sa nerealno dobrim svjetlom. High Dinamic Range fotografija. Samo ime kaže da je to fotografija velikog dinamičnog raspona. Ovakve fotografije su u uporabi već neko vrijeme, a do njih se došlo jednostavnim eksperimentiranjem. Čak i Adobe Photoshop CS3 ima mogućnost automatskog sjedinjenja fotografija u jednu HDR fotografiju.



Kako se radi HDR fotografija?

Najjednostavnije je da napravite najmanje 3 fotografije istog objekta, a priklikom fotografiranja trebate ekspoziciju mjenjati i to tako. Da prva bude podeksponirana, druga normalna i treća preeksponirana. Najbolje je snimati najvećom rezolucijom ili RAW u foramtu. Zatim ukoliko imate Adobe Photoshop CS3 odaberete te tri fotografije i opcijom File>Automate>Merge as HDR opcijom spojite u jednu. Prilikom fotografiranja bilo bi poželjno da imate stalak da bi sve fotografije bile iste, osim ekspozicije naravno. A ukoliko nemate mozete iskoristiti opciju u Adobe Photoshop-u koja centrira sve ti fotografije, automatskim prepoznavanjem istog sadržaja. Na interentu se mogu naći dodatni materijali oko HDR fotografije i programi za automatsku izradu.




moj primjer kako dobiti HDR fotografiju. u ovom slučaju sama sam štimala različitu duljinu ekspozicije, a inače se to može raditi automatski opcijom BRK ili bracket kod malo boljih aparata.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Dsc09362

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Dsc09363j

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Dsc09365h


i evo rezultata

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Hdrmjesecigatamnija


evo još HDR fotografija
ne mojih zubi

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 The_best_hdr_photographs_of_2009_13

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 The_best_hdr_photographs_of_2009_14

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 >
Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 The_best_hdr_photographs_of_2009_16

ovdje imate još slika
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 4:26 pm

Flo, ovo je fantastično! Baš nerealno dobro, kako kažeš!!
Jesu li slike sa stranice nastale isključivo ovom gore opisanom metodom? :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 23, 2010 4:41 pm

ja mislim da ima tu još mućkanja u ps-u. vjerovatno kontrasti ili slično. ima i poseban program baš za HDR. nemam sad vrimena tražiti koji ali kad ga nađem napisati ću kako se zove.
u tom prgramu se čak može od jedne fotografije napraviti HDR.
osobno nisam baš ljubitelj HDR fotografije. to mi izleda ko silovanje fotke a i puno mi bacaju na slikarije.
ako ih gledam zasebno kao neku podvrstu onda se zaista tu nađe dobrih uradaka poput ovih gore.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimesri oľu 24, 2010 10:56 am

još jedan primjer HDR-a sa 4 fotografije različite ekspozicije

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 800px-StLouisArchMultExpEV-4.72

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 800px-StLouisArchMultExpEV-1.82

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 800px-StLouisArchMultExpEV%2B1.51

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 800px-StLouisArchMultExpEV%2B4.09


e ovo ja zovem upotreba

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 800px-StLouisArchMultExpCDR

a ovo zloupotreba HDR-a. meni se ovo nesviđa.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 800px-StLouisArchMultExpToneMapped

tu imate nešto o programu za HDR fotografiju.
http://fotografija.hr/oprema/software/123-photomatix-program-za-izradu-hdr-snimaka
postoji i plugin za photoshop koji obrađuje fotke u HDR-.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimesri oľu 24, 2010 12:18 pm

Trebalo bi taj plugin skinut. Cini se ok i ovaj programcic...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepet oľu 26, 2010 11:46 pm

još jedan dobar tilt shift

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 NKkE0Laf
Vladimir Longauer
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimeuto svi 11, 2010 6:38 pm

Kompozicija

par pravila o kompoziciji. i u fotografijij postoje određena pravila, u stvari to i nisu pravila već služe kao pomoć pri odabiru kadra s pomoću kojih ćemo gledaocu učiniti fotografiju interesantnijom.


točka inetresa

točka interesa je ono šta vas je natjeralo da u tom smjeru okrenete fotoaparat. ona mora biti jasna svakome tko gleda fotografiju. izbjegavajte postavljenje točke ineresa u sam centar jer takav odabir obično čini fotografiju dosadnom.


pravilo trećina

ako zamislimo da nam je fotografija podjeljena vertikalnim i horizontalnim linijama na devet jednakih djelova. prema pravilu trećina objekt bi trebalo smjestiti na jednu od tih linija, po mogućnosti da se u sjecištima tilh linija nalaze najzanimljiviji detalji.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Third-Rule

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Kadar_pravilo-trecina-2

kod pejzaža izbjegavamo stavljati crtu horizonta po sredini fotografije. biramo hoćemo li naglasiti nebo ili krajolik. ovisno o tome šta je interesantnije. horizont se stavlja u sredinu ako baš želimo naglasiti monotonost.


elementi u prednjem planu

elementi u prednjem planu će vašoj fotki dati osjećaj dubine. to može biti cvijet, stablo, panj, ograda ili bilo šta. zatim odaberite povoljan kut da ukomponirate element u prednjem planu koji će vas voditi do glavnog objekta
Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Foreground%20interest

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 2348550-lg


linije vodilje

kao i elementi u prednjem planu i linije vodilje nam daju dojam treće dimenzije. one nas uvlače u fotografiju i vode nas do točke ineteresa.

8).jpg" border="0" alt=""/>

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Fish02

zlatni rez

kažu oku najugdoniji.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Spiral7

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Golden-spiral-applied-photography-21



uokviravanje

koristeći razne elemente iz prirode možemo uokvirit dio ili cijeli objekt snimanja. to može biti bilo šta.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Natural_frames_w3

eto. par osnovnih pravila čisto da znate i kad fotografirate i kad gledate neku fotografiju da možete procjeniti koliko ona zapravo vrijedi.
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet svi 13, 2010 8:40 pm

floridana,jel mogu da postujem neke moje slicice,da mi kazes sta mislis o njima ? moli
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimečet svi 13, 2010 10:43 pm

daughter, imamo temuza stavljanje naših slika, pa postaj tamo, svi ćemo rado komentirati, a siguran sam da će i floridana... :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimepet svi 14, 2010 6:51 am

daughter_of_Sun je napisao/la:
floridana,jel mogu da postujem neke moje slicice,da mi kazes sta mislis o njima ? moli
naravno. možeš i tu ako je vezano za kompoziciju, a možeš i na temi koju je biga spomenuo miga
[Vrh] Go down
daughter_of_Sun
PraGlodavac
daughter_of_Sun


Female
Virgo Pig
Broj postova : 734
Age : 28
Location : in Wonderland ^^
Registration date : 12.05.2010

Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitimened svi 16, 2010 6:48 pm

hvala ;)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fotografija i sve vezano uz to
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Pomo- Vezano uz Facebook.
» Next Generation(nije vezano za Star Trek)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: