Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fotografija i sve vezano uz to

Go down 
+19
Lyra
dora
Blizzard
Flamezar
Gea
flory
biga
daughter_of_Sun
Alpha
Eternity
gothic45
Legionar
tomi
Dragony
Fantom
Skulptura
urbanaaa
josip21
floridana
23 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 1:19 am

@Flo...jedan drugaciji planet :)

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Dsc00643planet

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimečet srp 15, 2010 12:29 pm

Evo jos jedan planet...nesto sam pukla na planete... :P


Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Dsc00147planet

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimečet srp 15, 2010 12:53 pm

dobro te je puklo zubi
jel ovaj drugi akvadukt planet?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimečet srp 15, 2010 1:16 pm

A je zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimečet kol 05, 2010 12:13 am

Panoramska fotografija

često se dogodi da je prizor prirode predivan ali se ne može sve obuhvatiti jednim kadrom. evo kako lako možete napraviti panoramsku fotografiju. nabolje bi bilo da imate stativ ali dobro će poslužiti nekakav zidić ili ako ste vješti možete držati aparat uz tijelo na istoj visini i sami glumiti stativ. važno je uzeti više fotografija u istoj ravnini, ali pri tom treba paziti na par sitnica, a to su...
-kod sljedećeg kadra uvijek ostavite bar 20- 30 % prethodnog kadra da bi program pomoću tog dijela uspješno spojio te fotografije.
-treba pripaziti da je fokus uvijek isti, naročito ako koristite automatski fokus. on zna ponekad fokusirati na različite točke.
-postavke aparata neka budu iste ili fotografirajte sa automatskom opcijom

kad ste to sve fino iskipali u jedan folder otvorite photoshop cs4. jedino cs4 ima ovu mogućnost.
kliknite na File > Automate > Photomerge.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Fig02

izaberite fotografije u folderu i stavite postavke kao na slici i kliknite OK. pričekajte da on odradi svoje. dobiti ćete ovako nešto


Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Fig03

nakon toga u Layers panelu desnim klikom na miša izaberite opciju Merge visible.
sa crop alatom iscropajte fotku po želji.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Fig05

ako vam pofali fotografije na nekim mjestima može se popraviti sa Edit> Transform> Wrap. sad razvlačite šta se razvlačiti da i pazite da ne izgleda deformirano, ili se poslužite alatima kao u ovom tutorialu odakle sam preuzela fotke.... i to je to.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Fig11
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimened kol 08, 2010 8:01 am

Pop-art efekt u photoshopu
jednostavno je. igrajte se.

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 000000000177


Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Pop-art


Zadnja promjena: floridana; ned kol 08, 2010 8:04 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimened kol 08, 2010 8:04 am

evo moje igre....

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Lookatmepopart2
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimened kol 08, 2010 10:55 pm

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 31638360

evo i ja sam nešto probala Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 158397

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimepon kol 09, 2010 8:39 am

ne mogu ti opisati koliko mi se sviđa. izvanredno bi bilo kao plakat za baletne večeri. da li si to napravila sa svojom fotografijom?
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri kol 11, 2010 12:17 am

ne nisam.. evo originala :
Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Unusualbodyartfashionth

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri kol 11, 2010 12:19 am

štosna je...
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimeuto pro 13, 2011 1:42 pm

floridana je napisao/la:
ako se želite baviti fotografijom pa makar i amaterski dobro je znati neke osnove. na ovoj stranici sam naišla na odlične vodiče, tutorijale, teme, fototehnike i savjete.
http://www.telfon.net/dig/rjecnik_digitalne_fotografije.php


Ustvari to i nije tako komplicirano, i najbitnije je držati se pravila trećine, zlatnog reza dijagonale. I kadar ne može nikako biti fulan.
Ja sam to tek letimično pročitala, ali najviše sam osnove naučila preko savjeta ljudi koji to znaju. Prva konstruktivna kritika na jednome forumu mi je bila "fotka ti ne valja ništa" :))) Ovaj stup se nije smio naći ispred motiva, podexponirano je bla bla... lolcina

Bitno je da oko ne luta i ne traži ono što je fotograf želio naglasiti-reći. Dakle da se nalazi u jednoj od trećina, i ne može se pogriješiti. Ako se fotka u prirodi, uvijek treba obratiti pažnju smeta li nešto, pa ako treba, i "počistiti" malo kadar, poplijeviti, skloniti grančicu koja smeta itd itd...
Kada se fotka neki motiv, cvijet, predmet, obratiti pažnju da je pozadina što "čišća", urednija, jednobojnija, da ne odvlači pažnju...

bla bla...... :)



[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimeuto pro 13, 2011 3:43 pm

Je Dora, ali ipak treba znati podešavati parametre ako se fotka manualno. Znam da su sada aparati ludilo, pa je dovoljno staviti na automatsko fotkanje, ali ipak treba znati osnove.

Tako ja pitam prijatelja koji inače radi fenomenalne fotke: "Koliki je na ovoj otvor bledne, i dužina ekspozicije?"...A on: "Nemam pojma". zubi

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimeuto pro 13, 2011 6:56 pm

Da, sa time sam malo muku mučila, ali nije prestrašno, i to se može recimo ovako ovdje u hodu naučiti...
Npr, neki sam dan bila na jednom prekrasnom mjestu, na jednom rtu, i bili su valovi i oblaci i svjetionik i sve za jednu dobru dobru fotku.

Ali je trebalo podesiti postavke na način da uhvatiš val u fokus u pravome trenutku,(bez autofocusa sam bila, ručno sam ga vrtila) a za to treba veća brzina zatvarača, a manja brojka na F-u, jer je bilo dosta tmurno. Ali sa malim F-om nisam mogla uhvatiti val da bude čist u pravome trenutku, bio mi je preplitki focus, pa sam nažalost tek naknadno zaključila da sam trebala malo dignuti ISO, na uštrb malo zrnatosti koju bih mogla korigirati naknadno u nekom programu.

I tako. Ustvari sa postavkama se treba stalno igrati, da bi sam nešto skužio.... Izbjegavati automatic....

I tako sam kući došla sa dvije i pol slikice a da nije fulan fokus roll ali sad znam gdje sam fulala...
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimened sij 01, 2012 3:04 pm

I recimo naučila sam kako je fotke najbolje rezati u formatu u kojem se i fotografira....a to je ponajčešće 9x13 10x15.....
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 1:19 pm

evo staviti ću par korisnih linkova vezanih uz osnove fotografiranja.


fotografiranje cvijeća
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 1:21 pm

[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 1:23 pm

[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 1:25 pm

[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 4:17 pm

dora je napisao/la:
korisni savjeti
Simpatično :) ...

Odavno nisi ubacila neku fotku, ili mi se čini ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 5:21 pm

Definitivno vrijedi pročitati i držati se nekih savjeta.
Ja sam laik pa sam dosad slikala onako spontano, kako paše oku, a opet dosta pažljivo i vodeći računa o nekim aspektima fotografiranja.
Sad sam nešto od tog "spontanog" prepoznala i u ovim savjetima.
Mislim se malo štreberski baciti na pravila fotkanja, osobito ako nabavim novi aparat. lol

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 10:20 pm

Lyra je napisao/la:
dora je napisao/la:
korisni savjeti
Simpatično :) ...

Odavno nisi ubacila neku fotku, ili mi se čini ...

korisno, ali samo ako se ima imalo volje za fotografiranje, barem malčice... xD
nisam okačila, puno rjeđe uzmem fotić, ima ponešto, ali kad konačno dan završi, niti to mi se neda u zadnje vrijeme... roll zubi

[Vrh] Go down
dora
Žaba
dora


Female
Aquarius Goat
Broj postova : 268
Age : 45
Location : Zagrebačka županija
Registration date : 29.04.2011

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesri svi 02, 2012 10:30 pm

Athena je napisao/la:
Definitivno vrijedi pročitati i držati se nekih savjeta.
Ja sam laik pa sam dosad slikala onako spontano, kako paše oku, a opet dosta pažljivo i vodeći računa o nekim aspektima fotografiranja.
Sad sam nešto od tog "spontanog" prepoznala i u ovim savjetima.
Mislim se malo štreberski baciti na pravila fotkanja, osobito ako nabavim novi aparat. lol

a vidi...nakon što se na neko vrijeme strogo držiš abecede, kasnije to sve ide samo od sebe, spontano, kao kad naučiš voziti auto. :)
u početku se čini kako ne možeš misliti na sto stvari istovremeno, a onda to krene odjednom automatski, najbitnija stvar je - savladati postavke aparata. Prokužiti što kojom kombinacijom postavki dobivaš.... Kasnije se samo sa užitkom igraš njima.

I najviše u svemu pomogne nečiji savjet odn.kritika. Jer drugi vidi ono što ti ne primjećuješ. :)

[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimesub lip 23, 2012 5:35 pm

Planiram kupiti dslr fotoaparat i zanima me sto odredjuje kvalitetu slike osim broj megapixela? Ako oba dva fotoaparata imaju 18 mp ali jedan ima bolje slike od drugog, sto pravi tu razliku? Mozda je pitanje preopcenito, pocentik sam u tim stvarima jer iskustvo sa digitalnim foticem ne racunam :D Hvala na razumijevanju.
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitimečet stu 01, 2012 9:45 pm

jel tko zna gdje ima za kupiti Polaroid Instant 600 papira za slike. tražio sam po netu i nigdje ništa nisam našao.

to izgleda ovako
Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Daffs-s
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Fotografija i sve vezano uz to   Fotografija i sve vezano uz to - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fotografija i sve vezano uz to
[Vrh] 
Stranica 4 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Pomo- Vezano uz Facebook.
» Next Generation(nije vezano za Star Trek)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: