Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Strah od ukletih imena...

Go down 
+13
kristo2438
The Dark Princess♥
Sin_Nanna
Fear
razzor123
malenaivi
silver
zvezda
Goran
Svjetloisjena
Alpha
Dzangy
Xila
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Xila
Stanica
Xila


Male
Pisces Dragon
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 07.01.2009

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 3:33 am

Iskreno, cistu sumnjam u ispravnost ove price, ali zasluzuje da bude ispricana...
Jedan moj poznanik, da ne kazem prijatelj, posto ga smatram dosta maloumnim, pricao je mom drustvu i meni o njegovom dozivljaju sa djevojkom... kako je slucajno pored rijeke, dok se mazio sa zenskom, spomenuo ime nekog demona, kojeg se btw ne sjecam, i da je nakon tog uslijedio cudan niz dogadjaja... naime, najprije se je culo zavijanje vukova (sto nije nimalo cudno s obzirom da je njegov grad u blizini Kopaonika, tj. planine), ali zainteresovalo me je zato sto je spomenuo, kako se poslije toga zacuo zvuk, da naglasim, kako mac sjece vjetar po nebu... i sto je najgore, nakon svega toga, dok su u panici djevojka i on se pokusavali smiriti, cuo se bebin plac u blizini... momak mi nije htio reci ime tog "prokletstva", jer je sigurno bio prestravljen i kad ga upitas o tome... ja sam poslije saznao ime, i prizivao... doduse bio sam pijan pa se nisam mogao iskontrolisati... inace to trijezan nebih radio, ali se nista nije dogodilo...

stoga molim sve koji mi mogu ocijeniti pricu i vjerovatnocu ovoga da odgovore na ovu temu... jer ja iskreno sumnjam u ispravnost ove price...
[Vrh] Go down
Dzangy
Stanica
Dzangy


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 29.12.2008

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 3:52 pm

Ja evo prvi put cujem za tako nesto, i mislim da to sto je cuo zavijanje vukova i bebin plac, mogao je cuti i da nije pomenuo to ime...
Mozda se on samo malo uplasio i utripovao...
Ja bas i ne verujem da je to istina, mada opet ko zna.... suspect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 4:15 pm

Prokletstvo? I sto sad misli da ce mu se dogoditi?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 7:02 pm

Pa kažu da je poznavanje imena onoga što se zaziva od ključne važnosti. Nisam nikad pokušavala zazivati, niti bih se u to upuštala - dovoljna je već pomisao da bih mogla ovako samu sebe isprepadati. Osim toga vjerujem da postoji određena mogućnost da potrefim nešto i stvarno prizovem strah
Ne igrati se s takvim stvarima - tog pravila se držim.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 8:11 pm

Cek, sto su to ukleta imena uopce? Nisam u toku :P
[Vrh] Go down
Dzangy
Stanica
Dzangy


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 29.12.2008

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 8:57 pm

E stvarno, neka neko to malo pojasni, jer i ja sad prvi put cujem za tu mogucnost confused
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 11:09 pm

Zapravo je nejasan naslov teme, kad sam ga vidjela, pomislila sam da se radi o imenima koja mogu donijeti sreću, ili ev. nesreću pa ih treba izbjegavati iz raznih razloga.

No ovdje se radi o vjerovanju da ako znaš ime nekog entiteta, dakle duhovnog bića, možeš steći određenu vlast nad njim. Ali ga samim time možeš i prizvati a da uopće nemaš mogućnost vladati njegovim moćima. Tako ako saznaš ime nekog demona i izgovoriš ga s namjerom prizivanja (a može i bez nje strah ), može se dogoditi da se dotični entitet stvarno i pojavi. Budući da se ne radi o materijalnim bićima, to se može manifestirati posredno, npr. na način koji je gore opisan - od "slučajnog" zavijanja vukova dalje. Sve to naravno može biti slučajnost, posljedica straha ili utjecaja nekog opojnog sredstva ili psihičke bolesti. No zanimljivo je da tih priča ima u svim vremenima i na svim prostorima. Često se spominje pravilo za one koji se pokušavaju baviti nekim oblikom energetskog rada (magija isl) - ne prizivaj ono čime nećeš moći vladati.

Poznavanje nečijeg imena trebalo bi dati vlast nad imenovanim onome koji posjeduje znanje o imenu. Zanimljivo je da u židovskoj tradiciji JHVH (Jahve) zapravo znači "ja sam onaj koji jesam". Jahve je pozvao Mojsija iz gorućeg grma, a Mojsije ga je upitao tko je. Odgovorio mu je Ja sam onaj koji jesam. Da mu je umjesto toga dao ime - mojsije bi mogao steći određenu moć nad njim, ma kako moćan bio. Postoje i npr. neka plemena, ne sjećam se koja, ali znam da sam čitala - u kojima je osobno ime najveća tajna koju znaju samo najbliži, za normalnu uporabu služi ime koje je nešto kao nadimak. To je zato da im se ne bi "oduzela duša" kad bi netko poznavao njihovo pravo ime.
Mi zapravo često izbjegavamo imenovati ono čega se bojimo - pogledajte koliko neizravnih i ublaženih naziva imamo za smrt. Smrt je događaj, a ne entitet. No mnogi vjeruju da zlo postoji u liku vraga. Već sam naziv vrag u ruskom znači naprosto "neprijatelj". A kako ga ljudi znaju nazivati - nečastivi, rogati, zli i slično. Nadam se da sam uspjela pojasniti da IME možda ipak nije bez vraga, pa postoji i ona stara izreka - Nomen est omen - Ime je znamenje zubo
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 19, 2009 11:50 pm

Ne vjerujem da išta može biti ukleto, to je za mene oblik praznovjerja. A što se tiće priće navedene u uvodu teme - u
strahu su velike oći! lol
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimeuto sij 20, 2009 2:15 am

Postoje detaljni opisi prizivanja entiteta (Solomonovim pečatima, čini mi se), a svaki sledi i opis odpuštanja istog... Veoma je komplikovano i nikada se nisam htela upuštati u to... Prizivala sam samo elementale i ponekog anđelčića...
Inače, verujem da imena, kao i reči uopšte, povlače izvesnu količinu energije...*
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimeuto sij 20, 2009 11:45 am

Svjetlo, super objasnjeno :)

A uvodni post je totalno nejastan...naime, nisam skuzila da su ljudi u prici nekog pozvali ili prizvali...koliko sam shvatila oni su se navatavali kad su culi zavijanje i plac (koji moze biti neka zivotinja)...tako da...
[Vrh] Go down
Dzangy
Stanica
Dzangy


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 29.12.2008

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimesri sij 21, 2009 4:33 am

A zna li neko od vas ime nekog entiteta, ili nesto slicno???
[Vrh] Go down
Xila
Stanica
Xila


Male
Pisces Dragon
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 07.01.2009

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 26, 2009 6:55 am

izvinite sto se dugo nisam javio... nisam bio pri kuci... inache... zelio bih reci jos samo da je momak bio opsjednut demonologijom i takvim stvarima... znaci pije jutarnju kafu uz neki horor film [poredjenje]... ali poslije toga... momak je izbijen iz takta... doduse sam ja to isto cudo zazivao, i nista se nije pojavilo... posto vidim da ste nacitaniji od mene... da li postoji mogucnost da se to desilo... jer ja vama pricam kako su meni rekli, tako da me nemojte uzeti za nekog fanatika ili smora...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 26, 2009 12:14 pm

@Xila...svasta je moguce ali ovo mi ne zvuci bas autenticno. Ako se on nahvatavao s curom onda nije zazivao nista. To sto je cuo zivotinju kojoj je po tim krajevima ionako prirodno obitavaliste nije neobicno, a "djecji plac" lako moze biti macka ili mladunce neke zivotinje ili pak zivotinja koju su upravo uhvatili oni ranije pomenuti vukovi...
Dakle jedino ostaje ono s macem koji sijece zrak...a i to bi se dalo objasnit od vjetra, zanjihane grane nekog stabla do napada panike u kojem ti sumi u usima...tako da...nek malo manje gleda horrore zubi
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepon sij 26, 2009 8:04 pm

Dzangy je napisao/la:
A zna li neko od vas ime nekog entiteta, ili nesto slicno???

Ne, ali i da znam ne bih napisala, iz gore spomenutih razloga :)
[Vrh] Go down
Dzangy
Stanica
Dzangy


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 21
Age : 36
Registration date : 29.12.2008

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimeuto sij 27, 2009 6:30 am

pih... steta... tuzni :larus:
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimesri vel 04, 2009 9:43 pm

ja sam isto donekle upoznat s mitovima o tajnim imenima, ali svjetloisjena je sve već objasnila. ne znam tocno gdje sam to procitao ili sto. ah, da, u jednoj knjizi.. hm,da. uglavnom, mislim da je prema jednoj legendi kralj salomon imao vlast nad svim demonima, i znao je njihova stvarna imena, što mu je dalo tu kontrolu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimečet vel 05, 2009 12:22 pm

Znaci - demoni postoje zubi
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimečet vel 05, 2009 4:14 pm

affraid affraid
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet vel 06, 2009 12:51 am

da.ako netko prizove moje ime garantiram da cu se pojaviti u obliku forumaša na C4 u roku od 7 dana ;)
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet sij 27, 2012 10:22 pm

Postoji jedan obred o kojem sam citao u jednoj staroj sanjarici, a dotice se gore navedene teme. Ako nekoga interesira mogu ga prepisati ovdje.
[Vrh] Go down
Sin_Nanna
Majmun
Sin_Nanna


Male
Libra Dragon
Broj postova : 1550
Age : 35
Registration date : 10.06.2011

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet sij 27, 2012 10:26 pm

Fear koju si sanjaricu čitao i da li je taj obred vezan za ouigi tablu?
[Vrh] Go down
Fear
Žaba
Fear


Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Age : 31
Location : Yuggoth
Registration date : 19.12.2010

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet sij 27, 2012 11:49 pm

Obred nije vezan uz ouija tablu. Ili kako se vec zove :D A za sanjaricu ti ne mogu tocno reci posto na njoj ne pise godina kad je pisana i tko je autor.
[Vrh] Go down
The Dark Princess♥
Stanica
The Dark Princess♥


Female
Leo Buffalo
Broj postova : 29
Age : 26
Location : Šabac,Serbia
Registration date : 30.03.2012

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet oľu 30, 2012 2:55 pm

Dzangy je napisao/la:
Ja evo prvi put cujem za tako nesto, i mislim da to sto je cuo zavijanje vukova i bebin plac, mogao je cuti i da nije pomenuo to ime...
Mozda se on samo malo uplasio i utripovao...
Ja bas i ne verujem da je to istina, mada opet ko zna.... suspect

Takođe...
[Vrh] Go down
kristo2438
Prašina



Male
Aquarius Rat
Broj postova : 7
Age : 27
Registration date : 23.12.2012

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet pro 28, 2012 1:30 am

Znam ti jednu zivotinju koja kad zavija ima zvuk plača bebe. Zove se čagalj, a sad jel ima toga tamo neznam.
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitimepet pro 28, 2012 3:06 pm

Bukavac također.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Strah od ukletih imena... Empty
PostajNaslov: Re: Strah od ukletih imena...   Strah od ukletih imena... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Strah od ukletih imena...
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 10 naj ukletih mjesta nasih krajeva
» Imena
» Strah od letenja
» Strah od letenja
» Strah od tame

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: